Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŠVIETIMO ĮSTATYMO NR. I-1489 2, 7, 9, 40, 43 IR 47 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2021 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 2 straipsnio 15 punktą ir jį išdėstyti taip:
„15. Mokymo lėšos – tiesiogiai švietimo procesui būtinos lėšos – darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą, mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti, vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms, skaitmeninio ugdymo plėtrai, skaitmeninių mokymo(si) priemonių ir išteklių įsigijimui, taip pat ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekai, psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai, profesiniam orientavimui, mokyklų vykdomai sveikatos stiprinimo veiklai ir kitoms ugdymo reikmėms skiriamos lėšos.“
2. Papildyti 2 straipsnį nauju 16 punktu:
2 straipsnis. 7 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 7 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Ikimokyklinis ugdymas vyksta šeimoje, o tėvų (įtėvių, globėjų) pageidavimu –įstaigoje, vykdančioje ikimokyklinio ugdymo programą. Vaikams, patiriantiems socialinę riziką, skiriamas privalomas ugdymas pagal ikimokyklinio ugdymo programą švietimo, mokslo ir sporto ministro ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka.“
3 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 9 straipsno 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Pagal pradinio ugdymo programą vaikas pradedamas ugdyti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Esant pedagoginės psichologinės tarnybos arba švietimo pagalbos tarnybos rekomendacijai vaikas gali būti pradedamas ugdyti vėliau, bet ne vėliau nei 8 metų, arba ugdomas pagal jo poreikiams pritaikytą ugdymo programą. Pradinis ugdymas pradedamas vaikui teikti vienais metais anksčiau, kai vaikas tėvų (įtėvių, globėjų) sprendimu buvo ugdomas pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau, kaip nurodyta šio įstatymo 8 straipsnio 3 dalyje.“
4 straipsnis. 40 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 40 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„40 straipsnis. Materialinis švietimo aprūpinimas ir mokymosi krūvis
1. Mokymosi aplinka mokykloje ir mokinių mokymosi, įskaitant nuotolinį mokymąsi, krūvis turi atitikti higienos normas ir teisės aktų nustatytus mokinių saugos bei sveikatos reikalavimus ir laiduoti švietimo programų vykdymą.
2. Ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo programas teikiančios mokyklos materialioji ir skaitmeninė aplinka kuriama vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro patvirtintais švietimo aprūpinimo standartais.
3. Švietimo ir mokslo ministras nustato bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir mokymo priemonių kokybės kriterijus bei atitikties teisės aktams įvertinimo ir aprūpinimo tvarką, tvirtina nurodytą tvarką atitinkančių skaitmeninių mokymo(si) priemonių ir išteklių katalogą, derina sveikatos apsaugos ministro tvirtinamas mokyklų higienos normas.“
5 straipsnis. 43 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 43 straipsnio 10 dalį nauju 7 punktu:
6 straipsnis. 47 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 47 straipsnio 1 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:
„7) tėvai (globėjai, įtėviai) turi teisę kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą arba švietimo pagalbos tarnybą, kurios aptarnavimo teritorijoje yra švietimo teikėjas, dėl vaiko pasirengimo ugdytis ar mokytis vertinimo ir ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi dienos gauti iš šių tarnybų rekomendacijas dėl vaiko pasirengimo ugdytis ar mokytis;“.
7 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas
Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.
Respublikos Prezidentas
Teikia
Seimo nariai
Ieva Kačinskaitė-Urbonienė
Vigilijus Jukna
Valentinas Bukauskas
Andrius Mazuronis
Vytautas Gapšys
Viktoras Fiodorovas
Vaida Giraitytė
Artūras Skardžius
Aidas Gedvilas
Eugenijus Jovaiša
Algimantas Dumbrava
Gintautas Kindurys
Vilija Targamadzė
Beata Petkevič
Silva Lengvinienė
Tomas Bičiūnas
Mindaugas Puidokas