Projektas

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS LĖŠŲ, REIKALINGŲ ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGAI, TVARKYMUI, ŽELDYNŲ KŪRIMUI IR NAUJŲ ŽELDINIŲ VEISIMUI, SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. birželio 25 d. Nr. TS-

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio
26 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 17 punktu, Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo
10 straipsnio 1 dalies 5 punktu ir atsižvelgdama į Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo rekomendacijas (Aplinkos ministerijos 2019 m. rugpjūčio 14 d. raštas Nr. (15-3)-D8-1810 „Dėl Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamų priemonių“, Kauno rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Kauno rajono savivaldybės lėšų, reikalingų želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdynų kūrimo ir naujų želdinių veisimui, skyrimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurgita Rakauskaitė, mob. tel. (8 670) 88 544, el. p. [email protected]

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2020 m. birželio 25 d. sprendimu Nr. TS-

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS LĖŠŲ, REIKALINGŲ ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGAI, TVARKYMUI, ŽELDYNŲ KŪRIMUI IR NAUJŲ ŽELDINIŲ VEISIMUI, SKYRIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kauno rajono savivaldybės lėšų, reikalingų želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdynų kūrimo ir naujų želdinių veisimui, skyrimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Kauno rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje esančioje valstybinėje ir savivaldybei priskirtoje žemėje želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdynų kūrimo ir naujų želdinių veisimui lėšų skyrimo tvarką.

2. Kauno rajono savivaldybės lėšų skyrimo tikslingumą ir tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos želdynų įstatymas, Lietuvos Respublikos savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymas, Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo rekomendacijos (Aplinkos ministerijos 2019 m. rugpjūčio 14 d. rašte Nr. (15-3)-D8(E)-1810 „Dėl Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamų priemonių“), kiti su programinių lėšų skyrimu susiję teisės aktai ir šis Aprašas.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos želdynų įstatyme, Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatyme ir kituose teisės aktuose, išskyrus atvejus, kai šiame Apraše yra apibrėžta kitaip.

 

II SKYRIUS

FINANSAVIMO PRIEMONĖS IR LĖŠŲ ŠALTINIAI

 

4. Medžių ir želdinių apsaugos, tvarkymo, būklės stebėsenos, želdynų kūrimo, želdinių veisimo, inventorizacijos priemonės:

4.1. želdynų ir želdinių (pvz., medžių, krūmų, krūmokšnių ir lianų sodinukai, gėlių sėklos ir pan.) įsigijimas ir veisimas (pvz., vejų ir gėlynų sodinimas, įrengimas ir pan.);

4.2. želdynų kūrimo, tvarkymo ir pertvarkymo projektų rengimas;

4.3. želdynų kūrimas, tvarkymas, pertvarkymas, inventorizavimas ir informacinių ženklų įrengimas;

4.4. atskirojo želdyno, norint jį įrašyti į nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą, įteisinimo darbai;

4.5. želdynų ir želdinių tvarkymo ir inventorizavimo įrangos pirkimas;

4.6. želdinių sanitarinės būklės gerinimo darbai (pvz., mokslininkų rekomendacijų parengimas, jų įgyvendinimui reikalingų medžiagų pirkimas ir panaudojimas rekomendacijose nurodytoms priemonėms įgyvendinti);

4.7. pavojų keliančių ir sergančių medžių šalinimo darbai (pvz., medžių nukirtimas, kelmų šalinimas ar žeminimas iki žemės paviršiaus (šaligatvio dangos) sutvarkymas išrovus kelmą ir pan.);

4.8. medžių ir krūmų genėjimo, medžių gyvybingumo palaikymo ir šakų smulkinimo darbai;

4.9. želdynų ir želdinių būklės stebėsenos programos įgyvendinimo priemonės, jų vykdymui reikalingų medžiagų ir įrangos pirkimas;

4.10. savivaldybės želdynų ir želdinių tvarkymo, želdynų kūrimo, želdinių veisimo programos parengimas;

4.11. želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių rengimas;

4.12. Savivaldybės darbuotojų, atsakingų už želdynų ir želdinių apsaugą, priežiūrą ir tvarkymą, mokymas ir (ar) kvalifikacijos kėlimas;

4.13. dokumentacijos, reikalingos išvardytoms priemonėms, rengimas.

5. Priemonės, išvardytos šio Aprašo 4 punkte, finansuojamos iš:

5.1. savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų;

5.2. savivaldybės biudžeto lėšų;

5.3. valstybės biudžeto lėšų;

5.4. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų;

5.5. kitų lėšų.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS, SVARSTYMAS IR VERTINIMAS

 

6. Prašymus šio Aprašo 4 punkte išvardytoms priemonėms finansuoti gali teikti:

6.1. seniūnijos;

6.2. uždarosios akcinės bendrovės, kurių savininkė – Savivaldybė;

6.3. viešosios įstaigos, kurių savininkė yra Savivaldybė ar dalininkė, turinti daugiau kaip ½ balsų visuotiniame dalininkų susirinkime;

6.4. Savivaldybės biudžetinės įstaigos.

7. Pateikti prašymai registruojami bendra tvarka Savivaldybės administracijos Gyventojų aptarnavimo ir dokumentų valdymo skyriuje neatsižvelgiant į tai, ar prašyme įvardytos priemonės bus finansuojamos, naudojant Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos (toliau – SAARSP) lėšas, ar iš kitų šio Aprašo 5 punkte nurodytų šaltinių.

8. Prašyme, be teikėjo rekvizitų (pavadinimas, adresas, telefonas, el. paštas, pareigos, parašas), turi būti:

8.1. nurodyta ir aprašyta priemonė, kuriai įgyvendinti (įsigyti) būtinas finansavimas, taip pat įgyvendinimo vieta, ar numatyti kiti finansavimo šaltiniai, taip pat kita reikalinga informacija;

8.2. nurodytas lėšų poreikis, motyvuotas preliminariais apskaičiavimais, ar pateikiama lokalinė darbų ar paslaugų sąmata, naujai įkuriamų ar pertvarkomų želdynų projektai;

8.3. jei turima, gali būti pridėti papildomi dokumentai (rekomendacijos, seniūnaičių protokolų išrašai ir kt.), susiję su priemonės įgyvendinimu.

9. Prašymai, gauti iki einamųjų metų pabaigos, svarstomi kitų metų pradžioje, iki sudarant ir Savivaldybės tarybai patvirtinant SAARSP priemonių planą. Vėliau pateikti prašymai taip pat svarstomi, tačiau finansavimas skiriamas tik tuo atveju, jei priemonė yra ypatingos svarbos ir būtina nedelsiant įgyvendinti. Tuomet keičiamas SAARSP priemonių planas, kurį tvirtina Savivaldybės taryba.

10. Prašymai svarstomi Savivaldybės administracijos Aplinkos skyriuje.

11. Prašymai vertinami nustatant, ar prašomos finansuoti priemonės atitinka šio Aprašo 4 punkte išvardytoms priemonėms, ar atitinka nustatytus biudžetinių lėšų panaudojimo principus.

12. Apsvarstyti ir atitikę visus vertinimo kriterijus prašymai įtraukiami į Savivaldybės administracijos Aplinkos skyriaus rengiamą SAARSP lėšų panaudojimo plano projektą ir Kauno rajono savivaldybės strateginį veiklos planą.

 

IV SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

13. Už lėšų naudojimą pagal paskirtį želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdinių kūrimui ir naujų želdinių veisimui yra atsakingi priemonių plano vykdytojai.

14. Priemonių plano vykdytojai nepanaudotas želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdinių kūrimui ir naujų želdinių veisimui skirtas lėšas turi grąžinti į Savivaldybės administracijos sąskaitą ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 25 d.

15. Draudžiama šias lėšas naudoti kitai paskirčiai.

16. Už šio Aprašo nuostatų nesilaikymą juridiniai ir fiziniai asmenys (želdinių tvarkytojai) atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Aprašas keičiamas, pildomas ar pripažįstamas netekusiu galios Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

_________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

APLINKOS SKYRIUS

 

SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO „DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS LĖŠŲ, REIKALINGŲ ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGAI, TVARKYMUI, ŽELDYNŲ KŪRIMUI IR NAUJŲ ŽELDINIŲ VEISIMUI, SKYRIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PROJEKTO

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

 

2020 m. birželio 10 d.

Kaunas

 

1.    Sprendimo projekto rengimą paskatinusios priežastys, tikslai.

Pagrindinis parengto sprendimo projekto tikslas – patvirtinti Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos (toliau – SAARSP) ir kitų lėšų, skiriamų želdynų ir želdinių apsaugai, tvarkymui, želdynų kūrimo ir naujų želdinių veisimui, skyrimo, planavimo, apskaitos ir atsiskaitymo reglamentavimą.

2.    Teisinis reglamentavimas (kaip šiuo metu reglamentuojami sprendimo projekte aptariami klausimai, teisės aktai, kuriais vadovaujantis parengtas sprendimo projektas).

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 26 punkte nustatyta savarankiška savivaldybės funkcija – želdinių apsauga ir jų tvarkymas. Taip pat Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo rekomendacijos (Aplinkos ministerijos 2019 m. rugpjūčio 14 d. raštas Nr. (15-3)-D8-1810 „Dėl Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansuojamų priemonių“), kurių tikslas – savivaldybių lėšų panaudojimo teisėtumas ir vienodas finansuotinų priemonių traktavimas.

3.    Galimi sprendimo priėmimo padariniai (teigiami ir (ar) neigiami).

Teigiami padariniai – būtų užtikrintas tikslinių lėšų planavimo ir skyrimo reglamentavimas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus. Neigiamų padarinių nenumatoma.

4.    Keičiamo ar pripažįstamo netekusiu galios Savivaldybės sprendimų pakeitimų sąrašas.

Nėra.

5.    Lėšos sprendimui įgyvendinti, jų šaltiniai.

Savivaldybės biudžetui šis sprendimo projektas įtakos neturės.

6.    Būtinumas skelbti sprendimą teisės aktų ir kituose registruose. Viešinimas.

Viešinti Kauno rajono savivaldybės interneto svetainėje www.krs.lt.

7.    Antikorupcinis vertinimas.

Vertinti nereikia.

8.    Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai.

Vertinti nereikia.

9.    Kiti, sprendimo iniciatorių nuomone, reikalingi pagrindimai ir paaiškinimai.

Nėra.

10.  Sprendimo projekto rengėjai. Asmuo, atsakingas už sprendimo įvykdymą.

Sprendimo projektą parengė Aplinkos skyriaus vedėja Jurgita Rakauskaitė ir Aplinkos skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Juknienė, ji ir atsakinga už SAARS programos patvirtintų priemonių įgyvendinimą bei tikslinį šių lėšų panaudojimo užtikrinimą.

 

 

Aplinkos skyriaus vedėja                                                                          Jurgita Rakauskaitė