Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS
VALSTYBĖS GARANTUOJAMOS TEISINĖS PAGALBOS
ĮSTATYMO Nr.
VIII-1591 12, 13 IR 22 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

 

ĮSTATYMAS

 

2019 m.            d. Nr. XIII-
Vilnius

 

 

1 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 12 straipsnio 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16) vaiko tėvai, dėl kurių valdžios apribojimo ar jo panaikinimo sprendžia teismas, taip pat vaiko tėvai, teismui nagrinėjant bylą dėl leidimo paimti vaiką iš jo tėvų pagal Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą;“

 

2 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 13 straipsnio 15 dalį ir ją išdėstyti taip:

15. Šio įstatymo 12 straipsnio 16 punkte nurodytų asmenų teisę gauti antrinę teisinę pagalbą įrodo dokumentai, patvirtinantys pradėtą bylos procesą dėl tėvų valdžios apribojimo ar jo panaikinimo arba dokumentai, patvirtinantys pradėtą bylos procesą dėl leidimo paimti vaiką iš jo tėvų, arba šio įstatymo 22 straipsnio 3 dalyje nurodytas teismo pranešimas, arba šio įstatymo 22 straipsnio 4 dalyje nurodytas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos ar jos įgalioto teritorinio skyriaus pranešimas dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo.

 

3 straipsnis. 22 straipsnio pakeitimas

Papildyti 22 straipsnį 4 dalimi ir ją išdėstyti taip:

„4. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ar jos įgaliotas teritorinis skyrius kreipdamasis į teismą dėl leidimo paimti vaiką iš tėvų, pateikia tarnybai teisingumo ministro nustatytos formos pranešimą dėl antrinės pagalbos teikimo. Tarnyba sprendimą dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo priima šio pranešimo gavimo dieną arba artimiausią darbo dieną, jeigu pranešimas gautas ne darbo laiku, ir nedelsdama apie priimtą sprendimą raštu praneša Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai ar jos įgaliotam teritoriniam skyriui.  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ar jos įgaliotas teritorinis skyrius privalo su tarnybos sprendimu dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo supažindinti šio vaiko, dėl kurio paėmimo iš tėvų leidimo klausimo kreiptasi į teismą, tėvus.

 

4     straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1.   Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

2.   Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos teisingumo ministras iki 2019 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas

 

 

 

Teikia

 

Seimo narys

 

Ramūnas Karbauskis