Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
STATUTAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399
67, 136, 141, 158, IR 18025 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
2019 m. d. Nr.
Vilnius
2 straipsnis. 136 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 136 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Įstatymo projektas, kurį teikia Seimo nariai, Respublikos Prezidentas ar piliečiai, siunčiamas Teisingumo ministerijai, kad ši pateiktų išvadas, ar tas projektas atitinka Europos Sąjungos teisę. Teisingumo ministerija turi pateikti savo išvadas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo projekto gavimo dienos.“
3 straipsnis. 141 straipsnio pakeitimas
4 straipsnis. 158 straipsnio pakeitimas
5 straipsnis. 18025 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 18025 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:
„6. Specializuotas komitetas, išskyrus Teisės ir teisėtvarkos komitetą, gavęs Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas, Vyriausybės poziciją dėl pagal teisėkūros procedūrą priimto akto teisėtumo, ne vėliau kaip per vieną savaitę nuo Seimo sprendimo pradėti projekto svarstymo procedūrą priėmimo pateikia Teisės ir teisėtvarkos komitetui, taip pat Europos reikalų komitetui arba Užsienio reikalų komitetui išvadas dėl Seimo kreipimosi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą projekto.“
2. Pakeisti 18025 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
„7. Teisės ir teisėtvarkos komitetas, gavęs kitų specializuotų komitetų išvadas, Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadas, Vyriausybės poziciją dėl pagal teisėkūros procedūrą priimto akto teisėtumo, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo Seimo sprendimo pradėti projekto svarstymo procedūrą priėmimo pateikia Europos reikalų komitetui arba Užsienio reikalų komitetui išvadas dėl Seimo kreipimosi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą projekto.“
3. Pakeisti 18025 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:
„8. Europos reikalų komitetas arba Užsienio reikalų komitetas, gavę specializuotų komitetų ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadas dėl Seimo kreipimosi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą projekto, frakcijų nuomones (kai jos pateiktos), Vyriausybės poziciją dėl pagal teisėkūros procedūrą priimto akto teisėtumo, Seimo kreipimosi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą projektą komiteto posėdyje apsvarsto paprastai per vieną savaitę. Šiame posėdyje paprastai turi dalyvauti išvadas pateikusių specializuotų komitetų pirmininkai arba jų paskirti pranešėjai, Seimo kanceliarijos Teisės departamento ir Vyriausybės atstovai.“