Projektas

 

                                           visagino savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖL VISAGINO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. SPALIO 28 D. SPRENDIMO

NR. TS-236 DĖL VISAGINO AKROBATIKOS SPORTO MOKYKLOS IR VISAGINO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRO REORGANIZAVIMO, REORGANIZAVIMO SĄLYGŲ PATVIRTINIMO IR VISAGINO SPORTO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. balandžio ___ d. Nr. TS-

Visaginas

 

 

Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 4 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 6 straipsnio 5 dalimi ir atsižvelgdama į Visagino sporto centro 2013 m. lapkričio 4 d. prašymą Nr. SD-23 (1.6), n usprendžia:

1. Pakeisti Visagino sporto centro nuostatus, patvirtintus Visagino savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 28 d. sprendimu Nr. TS-236 „Dėl Visagino akrobatikos sporto mokyklos ir Visagino kūno kultūros ir sporto centro reorganizavimo, reorganizavimo sąlygų patvirtinimo ir Visagino sporto centro nuostatų patvirtinimo“, ir išdėstyti juos nauja redakcija (pridedama).

2. Įgalioti Visagino sporto centro direktorių Nikolajų Charlamovą pasirašyti šiuos pakeistus Visagino sporto centro nuostatus ir atlikti visus Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytus veiksmus, susijusius su jų užregistravimu Juridinių asmenų registre.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2014 m. gegužės 3 d.

 

 

Savivaldybės merė

Dalia Štraupaitė

 

 

 

Visagino savivaldybės tarybos sekretorius

 

Artūras Pimpė

2014-03-__

Administracijos direktorius

 

 

Virginijus Andrius Bukauskas

2014-03-__

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja

 

Asta Sieliūnienė

2014-03-__

 

Juridinio skyriaus

vvedėja

 

Neringa Jefimovienė

2014-03-__

 

Valstybinės kalbos kontrolės

skyriaus vyresnioji specialistė

 

Lina Dainienė

2014-03-__

 

Finansų skyriaus vedėja

 

 

Irena Kaziukonienė

2014-03- __

 

 

Parengė

 

Jonas Nekrošas

2014-03-14

 

 

Forma patvirtinta

Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus

2011 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-559

 

 

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

DĖL SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO

„Dėl VISAGINO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. SPALIO 28 D. SPRENDIMO NR. TS – 236 „DĖL VISAGINO AKROBATIKOS SPORTO MOKYKLOS IR VISAGINO KŪNO KULTŪROS IR SPORTO CENTRO REORGANIZAVIMO, REORGANIZAVIMO SĄLYGŲ PATVIRTINIMO IR VISAGINO SPORTO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO“

 

2014 m. kovo 14 d.

Visaginas

 

1. Sprendimo projekto iniciatorius (iai) / rengėjas (ai): iniciatorius ‒ Visagino sporto centras, rengėjas - savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Nekrošas.

2. Sprendimo projekto tikslas: patvirtinti Visagino sporto centro nuostatų naują redakciją, leidžiančią keisti Švietimo ir mokslo ministro 2013 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. V-1254 „Dėl švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintą apmokėjimo tvarką į Kūno kultūros ir sporto departamento apmokėjimo tvarką, patvirtintą generalinio direktoriaus 2009 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2006 m. sausio 5 d. įsakymo Nr. V-4 „Dėl kūno kultūros sporto biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

3. Sprendimo projekto rengimą lėmusios priežastys: Visagino sporto centro prašymas, registruotas 2014 m. sausio 15 d., Nr. 268, ir patikslintas prašymas, registruotas 2014 m. vasario 5 d., Nr. 2-583, kuriame nurodoma, kad pakeitimus prašoma įvykdyti nedidinant darbo užmokesčio fondo.

4. Kaip šiuo metu teisiškai reglamentuojami sprendimo projekte aptarti klausimai: Visagino savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 28 d. sprendimas Nr. TS-236 „Dėl Visagino akrobatikos sporto mokyklos ir Visagino kūno kultūros ir sporto centro reorganizavimo, reorganizavimo sąlygų patvirtinimo ir Visagino sporto centro nuostatų patvirtinimo“.

5. Sprendimui įgyvendinti reikalingos lėšos ir jų šaltiniai: nenumatoma.

6. Ar atliktas sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas:  nereikalinga.

7. Kokius galiojančius sprendimus būtina pakeisti ar panaikinti, priėmus teikiamą sprendimo projektą: Būtina  pakeisti Visagino savivaldybės tarybos 2009 m. spalio 28 d. sprendimo Nr. TS-236 „ Dėl Visagino akrobatikos sporto mokyklos ir Visagino kūno kultūros ir sporto centro reorganizavimo, reorganizavimo sąlygų patvirtinimo ir Visagino sporto centro nuostatų patvirtinimo” 3 punktą.

8. Laukiamas rezultatas: tarybai priėmus šį sprendimą, bus pakeisti Visagino sporto centro nuostatai, pakeista pedagoginių darbuotojų apmokėjimo tvarka ir atestavimo tvarka.

9. Numatoma:

9.1. teigiamas įgyvendinimo poveikis ir pasekmės: pakeitus Visagino sporto centro nuostatus, keisis apmokėjimo tvarka, trenerių-sporto mokytojų atestacijos tvarka, kuri yra liberalesnė ir labiau priimtina Visagino sporto centro treneriams-sporto mokytojams ir administracijai.

9.2. galimas neigiamas įgyvendinimo poveikis ir pasekmės: nenumatoma.

9. Tolesni veiksmai, priėmus sprendimą: Sprendimo kopijos turi būti pateiktos Visagino sporto centrui, savivaldybės administracijos Finansų ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriams;

10. Reikšminiai žodžiai, kurių reikia šiam projektui įtraukti į kompiuterinės paieškos sistemą, įskaitant reikšminius žodžius pagal Europos žodyną Eurovoc:

nuostatai, apmokėjimo tvarka, atestacija.

11. Kita svarbi informacija:

Sprendimo projekto iniciatorius: Visagino sporto centras.

Rengėjas:

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas

 

 

 

 

Jonas Nekrošas

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 


                                                                                           PATVIRTINTA

Visagino savivaldybės tarybos

2009 m. spalio 28 d. sprendimu Nr. TS-236

(2014 m. balandžio    d. sprendimo Nr. TS-

redakcija)

 

VISAGINO SPORTO CENTRO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Visagino sporto centro nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Visagino sporto centro (toliau – Centras) teisinę formą, priklausomybę, savininką, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją, buveinę, veiklos teisinį pagrindą, sritis, rūšis, tikslus ir uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas, veiklos organizavimą ir valdymą, darbuotojų priėmimą į pareigas ir atleidimą iš jų, darbo apmokėjimo tvarką, lėšų šaltinius, jų naudojimo tvarką, finansinės veiklos kontrolę ir veiklos priežiūrą, Centro likvidavimo, reorganizavimo ir pertvarkymo tvarką.

2. Įstaigos pavadinimas – Visagino sporto centras, sutrumpintas pavadinimas – VSC.  

3. Centro buveinė: Parko g. 2A, LT-31140 Visaginas.

4. Centro teisinė forma – savivaldybės biudžetinė įstaiga.

5. Centro savininkas – Visagino savivaldybė (kodas 111107944, adresas Parko g. 14, LT-31139 Visaginas).

6. Savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ir jos kompetencija – Visagino savivaldybės taryba:

6.1. tvirtina biudžetinės įstaigos nuostatus;

6.2. priima į pareigas ir iš jų atleidžia biudžetinės įstaigos vadovą;

6.3. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos buveinės pakeitimo;

6.4. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos reorganizavimo ar likvidavimo;

6.5. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos filialo steigimo ir jo veiklos nutraukimo;

6.6. skiria ir atleidžia likvidatorių arba sudaro likvidacinę komisiją ir nutraukia jos įgaliojimus;

6.7. sprendžia kitus šiame įstatyme, kituose įstatymuose ir biudžetinės įstaigos nuostatuose jos kompetencijai priskirtus klausimus.

7. Centras savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų, Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto, Lietuvos Respublikos švietimo bei kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus įsakymais ir kitais teisės aktais, Visagino savivaldybės tarybos sprendimais, šiais nuostatais ir kitais teisės aktais.

8. Centras yra juridinis asmuo, turintis antspaudą su herbu ir Centro pavadinimu, savo balansą, atsiskaitomąją ir kitas sąskaitas banke.

 

II. CENTRO VEIKLOS SRITYS IR RŪŠYS, TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

9. Centro veiklos sritis – sporto veikla: pradinio rengimo, meistriškumo ugdymo, meistriškumo tobulinimo, didelio meistriškumo sportininkų ugdymo organizavimas, Centro ir Visagino savivaldybės sporto ir sveikatingumo renginių organizavimas.

10. Pagrindinės Centro veiklos rūšys:

10.1. sportinis ir rekreacinis švietimas (kodas 85.51);

10.2. fizinės gerovės užtikrinimo veikla (kodas 96.04);

10.3. sporto klubų veikla (kodas 93.12);

10.4. kūno rengybos centrų veikla (kodas 93.13).

11. Kitos Centro veiklos rūšys:

11.1. sporto įrangos nuoma (kodas 77.21.40);

11.2. sporto įrenginių eksploatavimas (kodas 93.11);

11.3. kitų turizmo priemonių nuoma (kodas 77.21.50);

11.4. poilsiautojų ir kita trumpalaikio apgyvendinimo veikla (kodas 55.20);

11.5. bendrosios praktikos gydytojų veikla (kodas 86.21);

11.6. gydytojų specialistų veikla (kodas 86.22);

11.7. kita pramogų ir poilsio organizavimo veikla (kodas 93.29);

11.8. ekskursijų organizatorių veikla (kodas 79.12);

11.9. kitų išankstinio užsakymo ir susijusių paslaugų veiklą (kodas 79.90);

11.10. vaikų poilsio stovyklų veikla (kodas 55.20.20);

11.11. kita apgyvendinimo veikla (kodas 55.90);                 

11.12. poilsinio transporto priemonių, priekabų aikštelių ir stovyklaviečių veikla (kodas 55.30).

12. Centro tikslas – įgyvendinti bendrą valstybės ir savivaldybės kūno kultūros ir sporto plėtotės politiką, sveikos gyvensenos programas, per sportą skatinti vaikų, jaunimo, suaugusiųjų ir neįgaliųjų užimtumą ir saviraišką, ieškoti talentingų sportininkų, sporto mokslo bei medicinos specialistų parengtomis bei praktikoje patvirtintomis priemonėmis rengti sportininkus, galinčius deramai atstovauti Centrui, miestui ir šaliai Olimpinėse žaidynėse, Pasaulio ir Europos čempionatuose, kituose tarptautiniuose renginiuose.

13. Centro uždaviniai:

131. ugdyti sveiką asmenybę;

13.2. puoselėti dvasines, psichines ir fizines žmogaus galias;

13.3. diegti visą gyvenimą išliekantį pomėgį ir poreikį sportuoti;

13.4. ieškoti talentingų sportininkų;

13.7. rūpintis Centrui perduotų sporto bazių bei įrenginių būkle;

13.8. vystyti suaugusiųjų ir neįgaliųjų sportą.

14. Centras, įgyvendindamas veiklos uždavinius, atlieka šias funkcijas:

14.1. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją užtikrina įstatymų, Vyriausybės nutarimų, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės institucijų teisės aktų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje;

14.2. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją inicijuoja savivaldybės institucijų sprendimų projektus;

14.3. dalyvauja formuojant ir įgyvendinant Savivaldybės politiką sporto srityse;

14.4. sudaro sąlygas profesionalaus sporto sklaidai savivaldybės teritorijoje;

14.5. savivaldybės teritorijoje propaguoja sveiką gyvenseną, skatina sportinę veiklą;

14.6. vykdo talentingų sportininkų paiešką ir jų rengimą.

14.7. ruošia sportininkus Centro, savivaldybės ir šalies rinktinėms, komplektuoja komandas dalyvauti šalies sporto žaidynėse, pirmenybėse bei čempionatuose;

14.8. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją rengia ir įgyvendina investicinius projektus;

14.9. organizuoja ir koordinuoja sporto renginius savivaldybės teritorijoje, rengia varžybas;

14.10. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją inicijuoja, rengia, koordinuoja tarptautinius bendradarbiavimo projektus;

14.11. dalyvauja rengiant ir įgyvendinant savivaldybės, valstybines ir regionines sporto plėtros, socializacijos, kryptingo užimtumo, kitas programas;

14.12. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją organizuoja, koordinuoja neįgaliųjų sporto renginius;

14.13. sudaro sąlygas savivaldybės jaunimui bei suaugusiesiems lankyti mokamas sveikatingumo grupių bei bendro fizinio parengimo treniruotes;

14.14. teikia Savivaldybės tarybai tvirtinti mokamų paslaugų kainas ir tarifus;

14.15. teikia pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl Centro pertvarkymo, reorganizavimo ir likvidavimo;

14.16. teikia pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl sporto programų rėmimo;

14.17. skatina ir organizuoja sporto darbuotojų mokymą bei jų kvalifikacijos kėlimą, vykdo atestaciją;

14.18. bendradarbiauja su švietimo, kultūros įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis;

14.19. išduoda sportininkų pasiekimų pažymėjimus baigusiems ugdymo programą;

14.20. pagal įstaigai priskirtą kompetenciją vykdo kitas funkcijas, nustatytas Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

III. CENTRO TEISĖS IR PAREIGOS

 

15. Centras turi teisę:

15.1. nustatyti savo struktūrą suderinęs su savininko teisės ir pareigas įgyvendinančia institucija ar jos įgaliotu asmeniu;

15.2. sutikus savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai, keisti plėtojamų sporto šakų profilį;

15.3. nustatyta tvarka gauti lėšas ar paramą iš savivaldybės ar valstybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių;

15.4. sudaryti sutartis su sportininkų tėvais steigiant mokamas grupes pagal savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos nustatytas kainas;

15.5. palaikyti ryšius su šalies ir kitų valstybių partneriais bei kitomis sporto įstaigomis;

15.6. pervesti didelio meistriškumo sportininką į kitą Sporto įstaigą, klubą ir t. t.

16. Centro pareigos:

16.1. turėti reikiamą materialinę ir techninę bazę;

16.2. turėti reikiamos kvalifikacijos trenerius-sporto mokytojus;

16.3. sudaryti treneriams-sporto mokytojams optimalias profesinio tobulinimosi sąlygas;

16.4. sudaryti sportininkams saugaus sportavimo sąlygas.

17. Centras turi ir kitų pareigų, kurias numato kiti Lietuvos Respublikos teisės aktai.

 

IV. CENTRO BENDRUOMENĖS NARIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

18. Sportininko teisės:

18.1. dalyvauti Centro savivaldoje ir jos veikloje;

18.2. pereiti iš žemesnio sportininkų rengimo etapo į aukštesnį, jeigu įvykdo kvalifikacinius reikalavimus ir normas;

18.3. naudotis Centro sporto baze, įrenginiais, inventoriumi, sportine apranga, avalyne;

18.4. gauti maitinimą, atlyginimą už sportinius laimėjimus pagal Vyriausybės patvirtintus dydžius ir tvarką;

18.5. sudaryti sportinės veiklos sutartis (didesnio meistriškumo sportininkams) su sporto organizacijomis;

18.6. ginti Centro, savivaldybės ir šalies sportinę garbę, jeigu yra pakviestas į atitinkamas rinktines;

18.7. gauti moralinius, piniginius, daiktinius paskatinimus už pasiektus sportinius rezultatus Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

19. Sportininko pareigos:

19.1. sistemingai ir stropiai sportuoti, lavinti gebėjimus, plėsti ir gilinti kultūrinius interesus;

19.2. laikytis Centro nuostatų ir vidaus darbo tvarkos taisyklių, vykdyti sutarčių reikalavimus;

19.3. gerbti trenerius-sporto mokytojus, bendramokslius ir kitus Centro darbuotojus, deramai atstovauti ugdymo įstaigai viešajame gyvenime;

19.4. tausoti Centro turtą, už padarytą materialinę žalą atsakyti įstatymų nustatyta tvarka;

19.5. laikytis sportinio režimo reikalavimų;

19.6. reguliariai tikrintis sveikatą;

19.7. išmanyti sporto varžybų taisykles;

19.8. laikytis garbingos sportinės kovos principų, nevartoti draudžiamų medikamentų ir preparatų (dopingo);

19.9. nevartoti narkotikų, alkoholio, rūkalų ir kitų sveikatai kenksmingų medžiagų;

19.10. pildyti savo sportinės veiklos dienoraštį, analizuoti jį;

19.11. sėkmingai derinti mokymąsi, sportavimą ir elgesį laisvalaikiu.

20. Sportininko atsakomybė:

20.1. už grubius ar sistemingus Centro nuostatų ir vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus sportininkas trenerių tarybos nutarimu gali būti šalinamas iš Centro.

21. Tėvų (globėjų, rūpintojų) (toliau – tėvai) teisės:

21.1. dalyvauti vaikui renkantis sportinės veiklos profilį;

21.2. gauti informaciją apie vaiko elgesį ir rezultatus, treniruočių sąlygas;

21.3. kartu su Centro treneriais-sporto mokytojais spręsti vaiko kėlimo į aukštesnio meistriškumo grupę ar palikimo žemesnio meistriškumo grupėje klausimus;

21.4. dalyvauti Centro savivaldoje.

22. Tėvų pareigos ir atsakomybė:

22.1. pasitikėjimo, atvirumo ir reiklumo dvasia ugdyti darbštų, iniciatyvų vaiką, gebantį savarankiškai veikti ir prisiimti atsakomybę;

22.2. sudaryti vaikui saugias ir sveikas gyvenimo bei savarankiško treniravimosi sąlygas, užtikrinti punktualų ir reguliarų pasirinktos sporto šakos treniruočių lankymą Centre;

22.3. užtikrinti sąlygas vaikui išvykti į varžybas šalyje bei užsienyje;

22.4. bendrauti su Centro treneriais-sporto mokytojais ir vadovais sprendžiant vaiko ugdymosi klausimus;

22.5. apsaugoti vaiką nuo smurto, prievartos ir išnaudojimo.

23. Trenerio-sporto mokytojo teisės:

23.1. turėti tinkamas darbo sąlygas;

23.2. teikti siūlymus mokymo ir kitais Centro veiklos gerinimo klausimais, pasirinkti pedagoginės veiklos organizavimo formas, būdus, programų ir vadovėlių variantus;

23.3. susipažinti su Centro veiklą reglamentuojančiais dokumentais, administracijos ir savivaldos organų nutarimais bei susirinkimų protokolais;

23.4. burtis į savišvietos, dalykines ir metodines sekcijas, būrelius, profesines sąjungas ir kitas visuomenines organizacijas, kurių veikla neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams;

23.5. atostogauti numatytu laiku ir naudotis Lietuvos Respublikos Vyriausybės numatytomis lengvatomis;

23.6. dalyvauti trenerių-sporto mokytojų atestacijoje Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės teisės aktų nustatyta tvarka;

23.7. gauti atlyginimą už darbą bei piniginius ir daiktinius prizus, moralines paskatas Lietuvos Respublikos įstatymų ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

24. Trenerio-sporto mokytojo pareigos:

24.1. turėti išsilavinimą, atitinkantį kvalifikacinius reikalavimus pedagogams, dirbantiems pagal neformaliojo vaikų švietimo programas;

24.2. laikytis Centro nuostatų ir vidaus darbo tvarkos taisyklių;

24.3. vykdyti mokymo programų ir planų reikalavimus;

24.4. tobulinti savo profesinį meistriškumą;

24.5. nepažeisti profesinės ir pedagoginės etikos reikalavimų;

24.6. neleisti sportininkams, neturintiems gydytojo leidimo, lankyti pratybų, reguliuoti mokymosi bei poilsio režimą;

24.7. bendradarbiauti su sportininko šeima bei kitų ugdymo įstaigų pedagogais;

24.8. drausti sportininkams vartoti draudžiamus preparatus (dopingą);

24.9. sporto stovyklų ir varžybų metu organizuoti veiklą, tenkinančią sportininkų saviraiškos ir saviugdos poreikius bei kultūrinius interesus;

24.10. suteikti sportininkui reikalingą pagalbą pastebėjus, kad jo atžvilgiu taikomas smurtas, prievarta, seksualinis ar kitokio pobūdžio išnaudojimas, ir apie tai informuoti Centro vadovus ir atsakingas įstaigas;

24.11. laikytis saugos darbe instrukcijų ir taisyklų;

24.12. supažindinti sportininkus su saugumo reikalavimais užsiėmimų metu.

25. Treneris-sporto mokytojas atsako už:

25.1. mokymo rezultatus;

25.2. jam patikėtas materialines vertybes;

25.3. sportininkų saugumą ir gyvybę mokomųjų pratybų ir varžybų metu, nepriklausomai, kur vyksta pratybos ar užsiėmimai.

26. Individualias trenerių ir kitų darbuotojų pareigas, užtikrinant saugų darbą, nustato Centro vidaus darbo tvarkos taisyklės, pareiginės, saugos darbe instrukcijos.

 

V. VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

27. Sportininkų ugdymo procesas organizuojamas atsižvelgiant į bendruosius šalies piliečio ugdymo reikalavimus, žmogaus fizinių ir psichinių savybių raidos dėsningumus, lyties ir amžiaus, kada pasiekiami geriausi sporto šakos rezultatai, ypatumus, optimalų sporto varžybų poreikį.

28. Organizavimo tvarka:

28.1. Centro sportininkų mokymas organizuojamas vadovaujantis:

28.1.1. šiais nuostatais;

28.1.2. sporto šakų mokymo programomis;

28.1.3. grupiniais arba individualiaisiais mokymo planais;

28.1.4. Lietuvos sportininkų kvalifikacinių kategorijų reikalavimais ir normomis;

28.1.5. sporto varžybų kalendoriumi;

28.1.6. metiniais mokymo grupių apskaitos žurnalais bei kitais normatyviniais dokumentais;

28.2. mokymas organizuojamas mokymo grupėms ir individualiai atskiriems sportininkams. Vieną ar kitą mokymo rūšį treneris-sporto mokytojas pasirenka atsižvelgdamas į sportininko meistriškumo lygį, sporto šakos specifiką ir metodinius reikalavimus;

28.3. pagrindinės Centro sportininkų mokymo formos yra šios: teorinės paskaitos, praktinės mokomosios pratybos sporto bazėse ir sporto stovyklose, dalyvavimas sporto varžybose. Taip pat gali būti organizuojami seminarai, disputai, ekskursijos, testai, kontroliniai normų patikrinimai. Visų lygių sportininkams namų užduotys skiriamos trenerio nuožiūra, atsižvelgiant į sportininko sugebėjimus įvykdyti programinius reikalavimus, amžių;

28.4. Centro ugdytinių mokymas organizuojamas laisvalaikiu: po pamokų, poilsio ir švenčių dienomis, atostogų metu;

28.5. sportininkų mokymas organizuojamas ištisus metus, atsižvelgiant į sporto šakos treniruotės proceso periodizavimo ypatumus. Mokinių atostogų metu Centras gali organizuoti užmiesčio arba miesto tipo sporto stovyklas;

28.6. trenerių-sporto mokytojų atostogų grafikas sudaromas taip, kad treniruočių procesas vyktų planuotu laiku. Sportininkų atostogos sutampa su trenerio kasmetinėmis atostogomis. Treneris-sporto mokytojas atostogauja pasibaigus savo sporto šakos sezonui. Treneriui prašant, atsižvelgiant į aplinkybes, atostogos gali būti suteiktos bet kuriuo laiku, įforminus jo pavadavimą, kad nesužlugtų mokymo procesas. Visais atvejais sportininkai prieš ilgesnį poilsį ir po jo testuojami;

28.7. teorinių paskaitų ir pratybų minimali trukmė – 45 minutės. Maksimali pratybų trukmė priklauso nuo trenerio-sporto mokytojo grupinio ar individualiojo mokymo plano. Į šį skaičių įeina ir oficialus kalendorinių varžybų, jeigu jose dalyvauja sportininkas su pedagogu, laikas;

28.8. teorinių paskaitų, pratybų laiką ir vietą nurodo mokomųjų pratybų tvarkaraščiai, o dalyvavimo varžybose – kalendoriniai planai, patvirtinti Centro vadovo;

28.9. Centro pradinio rengimo grupes gali lankyti visi norintys vaikai, paaugliai ar jaunuoliai, gavę raštišką tėvų sutikimą bei sveikatos priežiūros įstaigos leidimą;

28.10. mokymo grupė gali būti sudaryta iš vienos lyties sportininkų arba mišri;

28.11. atsižvelgiant į sporto šakos specifiką, į pradinio rengimo grupių sąrašus gali būti papildomai įrašyti 1–3 sportininkai, meistriškumo ugdymo grupių – 1–2 sportininkai;

28.12. mokymo grupė laikoma nesukomplektuota, jeigu pratybas lanko mažiau kaip 2/3 patvirtinto grupės sportininkų skaičiaus. Naujos grupės komplektavimas gali trukti ne ilgiau kaip 30 dienų;

28.13. Centro komplektuojamų mokymo grupių lygiui nustatyti taikomi sportininkų kvalifikaciniai reikalavimai ir normos, patvirtintos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus įsakymu;

28.14. pradinio rengimo grupių komplektavimo reikalavimus tvirtina Centro vadovas;

28.15. Centro mokymo grupės komplektuojamos remiantis šiais nuostatais, savininko patvirtinta mokymo grupių komplektavimo, pratybų valandų ir varžybų skaičiaus nustatymo tvarka. Remdamasis šiais dokumentais, Centro vadovas tvirtina įsakymu mokymo grupės kvalifikacinį sąrašą ir jai skirtą maksimalų pratybų valandų skaičių per savaitę;

28.16. jeigu treneris-sporto mokytojas negali sukomplektuoti reikiamo parengtumo sportininkų grupės, tai:

28.16.1. Centro vadovas įsakymu (atsižvelgdamas į trenerio-sporto mokytojo raštišką prašymą) vieniems metams gali leisti du trečios kategorijos sportininkus prilyginti vienam antros, du antros kategorijos – vienam pirmos kategorijos sportininkui. Tokiu atveju, suderinus su savininku (ar jo įgaliota institucija), grupėje didinamas sportininkų skaičius;

28.16.2. Centro vadovas įsakymu vietoje vieno trečios kategorijos sportininko gali leisti vienus metus papildyti mokymo grupę 3 neturinčiais kategorijos sportininkais;

28.17. jeigu jaunesnio amžiaus sportininkas įvykdo aukštesnės kategorijos reikalavimus, tai treneriui-sporto mokytojui leidžiama įrašyti jį į aukštesnės kategorijos mokymo grupę;

28.18. jeigu trenerio-sporto mokytojo sportininkai per metus įvykdo aukštesnius arba netenka turėtų kvalifikacinių reikalavimų, Centro vadovas gali peržiūrėti mokymo grupės maksimalų savaitinį pratybų valandų skaičių;

28.19. išimties atveju, kai sukomplektuotoje mokymo grupėje 1–2 sportininkai ryškiai išsiskiria iš kitų grupės narių savo talentingumu ir sportiniais rezultatais, papildomam jų mokymui Centro direktorius, suderinęs su savininku, prie grupei skirtų maksimalaus valandų skaičiaus per savaitę gali pridėti (priklausomai nuo to, kokiai grupei sportininkai priskiriami): meistriškumo grupei – 2 val., meistriškumo tobulinimo grupei – 3 val.;

28.20. sportininkai priimami į Centrą ir išbraukiami iš sąrašų Centro direktoriaus įsakymu;

28.21. Centro iniciatyva, suderinus su ugdymo įstaigų vadovais, tose įstaigose gali būti steigiamos pradinio rengimo mokymo grupės arba sporto klasės, kuriose, panaudojant mokyklos sporto bazę bei trenerių-sporto mokytojų potencialą, sudaromos reikiamos mokymosi ir sportavimo sąlygos;

28.22. Centro atskirų sporto šakų skyriuose gali būti sudaromos ir vadovo patvirtintos kelių trenerių-sporto mokytojų brigados. Brigada kartu sprendžia sportininkų atrankos, jų pradinio rengimo ir auklėjimo, perdavimo tolesniam meistriškumo tobulinimui ir kitus klausimus.

29. Sporto mokymo turinys. Pagrindinis mokymo turinio uždavinys: per vaikų saviraišką sporte – talentingų sportininkų paieška, optimalus bendrasis ir specialusis jų fizinis rengimas, orientavimas vienai ar kitai sporto šakai, pradinis jų mokymas sporto šakų pagrindu, nuoseklus pratybų ir sporto varžybų apimčių didinimas, šiuolaikinių sporto mokslo laimėjimų pritaikymas siekiant optimalių sporto rezultatų:

29.1. mokymo turinį sudaro teorinis ir praktinis mokymas, įgūdžių formavimas bei jų realizavimas;

29.2. teorinis mokymas apima bendruosius kūno kultūros, sveikos gyvensenos, racionalios dienotvarkės, mitybos reikalavimus, asmens higienos taisykles ir savikontrolės principus, elgesio ir kultūros žinias; fizinių pratimų įtakos atskirų organų ir sistemų veiklai, bendrųjų treniruotės dėsningumų, pasirinktos sporto šakos technikos elementų, taktinių gudrybių panaudojimo žinias, sporto varžybų taisyklių nagrinėjimą ir suvokimą;

29.3. praktinis mokymas apima bendrąjį ir specialųjį fizinį, techninį, taktinį ir psichologinį sportininko rengimą, jo metu įgyti mokėjimai ir įgūdžiai realizuojami sporto varžybose;

29.4. Centro mokymo turinys paremtas sporto mokslo įrodyta ir praktikoje patvirtinta daugiamete sportininkų rengimo sistema. Šis procesas skirstomas į keturis etapus: pradinio rengimo (į šį etapą įeina bendro fizinio parengimo grupės), meistriškumo ugdymo, meistriškumo tobulinimo ir didelio sportinio meistriškumo. Kiekvieno sportininko ugdymas, priklausomai nuo sporto šakos specifikos, sportininkų amžiaus, lyties, trunka atitinkamą metų skaičių;

29.5. mokymo turinys fiksuojamas mokymo planuose. Mokymo planai sudaromi vadovaujantis Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintomis programomis. Mokymo planus tvirtina Centro vadovas;

29.6. mokymo planai yra grupiniai ir individualieji;

29.7. į sportininkų rengimo valdymą įeina: sportininkų testavimas, kontrolinių normų laikymas, rengimo planų koregavimas;

29.8. visas sportininkų mokymo proceso realizavimas planuojamas kartu su metodiniu, medicininiu, informaciniu, materialiniu ir techniniu bei didelio meistriškumo sportininkų socialiniu ekonominiu aprūpinimu;

29.9. Centro mokymo grupių darbo apskaita vedama mokymo žurnaluose ir metinėse ataskaitose, už žinių teisingumą atsako treneris-sporto mokytojas.

 

VI. CENTRO VALDYMAS

 

30. Centro direktorius yra vienasmenis biudžetinės įstaigos valdymo organas. Biudžetinės įstaigos vadovas, kurį teisės aktų nustatyta tvarka skiria ir atleidžia  savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ar jos įgaliotas asmuo,  pareigas pradeda eiti nuo jo priėmimo į pareigas dienos.

31. Direktorius skiriamas konkurso tvarka.

32. Centro direktorius:

32.1. organizuoja Centro darbą, kad būtų įgyvendinami Centro tikslai ir atliekamos nustatytos funkcijos;

32.2. užtikrina, kad būtų laikomasi įstatymų, kitų teisės aktų ir Centro nuostatų;

32.3. nustatyta tvarka priima ir atleidžia Centro darbuotojus;

32.4. tvirtina Centro struktūrą ir pareigybių sąrašą, suderinus su savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar jos įgaliotu asmeniu, neviršijant nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus;

32.5. garantuoja, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą teikiami ataskaitų rinkiniai ir statistinės ataskaitos būtų teisingi;

32.6. užtikrinti racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą Centro vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą;

32.7. telkia Centro bendruomenę valstybinei sporto politikai įgyvendinti, ilgalaikėms ir trumpalaikėms programoms vykdyti;

32.8. tvirtina Centro strateginį planą, metinės veiklos programas, metines statistines ir finansines atskaitas, atsako už jų tikrumą, pateikia jas savininkui;

32.9. tvirtina Centro darbo tvarkos taisyklės;

32.10. tvirtina darbuotojų pareigines instrukcijas, skiria drausmines nuobaudas ir paskatinimus;

32.11. užtikrina demokratinį valdymą, bendradarbiavimu grindžiamų santykių formavimą;

32.12. garantuoja saugias ir sveikas darbo bei treniravimosi sąlygas, tvirtina saugos darbe instrukcijas;

32.13. pagal savo kompetenciją leidžia įsakymus, sudaro sutartis su juridiniais ir fiziniais asmenimis, ugdymo paslaugų sutartis, atstovauja Centro interesams kitose institucijose;

32.14. nustato trenerių-sporto mokytojų darbo krūvį;

32.15. užtikrina bendradarbiavimą su auklėtinių tėvais, vietos bendruomenės, švietimo valdymo institucijomis, organizacijomis, tarptautinėmis institucijomis;

32.16. atlieka kitas pareigybės aprašyme numatytas funkcijas.

33. Centro direktorius atsakingas už:

33.1. Centro veiklos organizavimą pagal šiuos nuostatus ir galutinius veiklos rezultatus;

33.2. administracinę bei ūkinę Centro veiklą, tinkamą lėšų naudojimą, materialinės bazės kūrimą ir tausojimą, turto valdymą;

33.3. sportininkų, trenerių ir kitų darbuotojų socialines teises.

34. Direktoriaus nesant, jo pareigas vykdo direktoriaus pavaduotojas ugdymui, jo nesant – kitas direktoriaus įsakymu paskirtas asmuo.

 

VII. PRIĖMIMAS Į CENTRĄ, PERĖJIMAS Į KITAS ĮSTAIGAS, MOKYKLAS, KLUBUS IR PAŠALINIMAS IŠ CENTRO

 

35. Vaikų priėmimas į Centrą vykdomas pagal savininko patvirtintą tvarką. Į Centro pradinio rengimo bei meistriškumo ugdymo grupes priimami mokiniai, gavę tėvų raštišką sutikimą, medicinos įstaigos leidimą lankyti sporto treniruotes. Į šias grupes taip pat gal būti priimamas jaunimas ir suaugusieji, turintys gydytojo leidimą. Su sportininkais arba su sportininkų, kuriems nėra 16 metų, tėvais sudaromos sutartys.

36. Savininko sprendimu Centre gali būti steigiamos bendrojo bei specialiojo fizinio parengimo grupės asmenims, turintiems fizinę negalią ar silpną fizinį parengimą.

37. Sportininkai gali pereiti į kitas sporto mokymo įstaigas bei Lietuvos ar užsienio sporto klubus sutartyje numatyta tvarka bei kitais Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytais atvejais.

38. Už sportininko vardo diskreditavimą, dopingo bei narkotinių medžiagų, alkoholio vartojimą, moralės bei etikos normų, vidaus tvarkos taisyklių nesilaikymą bei kitus šiurkščius nusižengimus sportininkai gali būti šalinami iš Centro trenerių tarybos sprendimu.

 

VIII. SAVIVALDA

 

39. Centro taryba – aukščiausia Centro savivaldos institucija, telkianti sportininkų, jų tėvų ir pedagogų atstovus svarbiausiems Centro veiklos tikslams ir uždaviniams spręsti.

40. Centro taryba veikia pagal Centro darbuotojų, sportininkų, jų tėvų susirinkimo patvirtintus nuostatus, kurie negali prieštarauti šiems nuostatams.

41. Trenerius-sporto mokytojus į Centro tarybą deleguoja Centro trenerių taryba (3 atstovus), sportininkus deleguoja sportininkų taryba (3 atstovus). Tėvai į tarybą renkami visuotiniame tėvų susirinkime (3 atstovai).

42. Centro tarybos sudėtis tvirtinama darbuotojų, sportininkų, jų tėvų atstovų susirinkime.

43. Centro tarybos pirmininką renka tarybos nariai. Centro direktorius ir jo pavaduotojai negali būti tarybos pirmininkai.

44. Centro tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja 2/3 visų jos narių. Nutarimai teisėti, jei jie priimami dalyvaujančių narių balsų dauguma. Posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius.

45. Centro taryba renkama trejų metų laikotarpiui.

46. Centro taryba sprendžia šiuos pagrindinius uždavinius:

46.1. nustato ugdymo proceso strategiją ir jos tobulinimo kryptis;

46.2. teikia siūlymus dėl Centro lėšų paskirstymo, aprobuoja premijavimo nuostatus, stipendijų mokėjimo tvarką;

46.3. svarsto Centro naujų padalinių, pareigybių steigimo, reorganizavimo ir likvidavimo klausimus, derina Centro nuostatus ir jų pakeitimus;

46.4. teikia Centro trenerių tarybai siūlymus dėl sportininkų rengimo, materialinės bazės gerinimo.

47. Trenerių taryba – kolegiali Centro savivaldos institucija, kurios nariai yra visi tuo metu Centre dirbantys treneriai-sporto mokytojai ir kiti darbuotojai. Trenerių tarybai vadovauja Centro direktorius.

48. Trenerių tarybos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip vieną kartą per du mėnesius. Prireikus į posėdžius kviečiami ir kitų savivaldos organų, Centro personalo atstovai.

49. Trenerių taryba:

49.1. svarsto Centro veiklos metinius planus, jų vykdymo eigą, kitus klausimus;

49.2. svarsto teorines ir praktines mokymo problemas;

49.3. priima nutarimus dėl sportininkų šalinimo iš Centro, sportininkų skatinimo ir kitais klausimais;

49.4. tvirtina Centro sportininkų elgesio taisykles;

49.5. svarsto Centro tikslų ir uždavinių įgyvendinimo rezultatus.

50. Trenerių tarybos nutarimai yra teisėti, jei posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 darbuotojų. Nutarimai priimami balsų dauguma.

51. Sportininkų susirinkimas – aukščiausia Centro sportininkų savivaldos institucija. Tarp sportininkų susirinkimų jų savivaldos institucija yra sportininkų taryba, kurią renka ir jos narių skaičių nustato sportininkų susirinkimas.

52. Sportininkų taryba:

52.1. veikia pagal sportininkų susirinkimo patvirtintus nuostatus, kurie negali prieštarauti šiems nuostatams;

52.2. deleguoja atstovus į Centro tarybą;

52.3. svarsto sportininkų elgesio taisykles, siūlo jų pakeitimus;

52.4. padeda administracijai spręsti socialines ir buitines sportininkų problemas, organizuoja sportininkų laisvalaikį;

52.5. skatina palaikyti tvarką ir švarą Centro sporto bazėse, treniruočių bei sporto varžybų vietose.

53. Tėvų susirinkimas – aukščiausia Centro sportininkų tėvų savivaldos institucija. Tarp tėvų susirinkimų jų savivaldos institucija yra tėvų komitetas, kuris išsirenka savo pirmininką. Komitetą renka tėvų susirinkimas.

54. Tėvų komitetas:

54.1. veikia pagal tėvų susirinkimo patvirtintus nuostatus, kurie negali prieštarauti Centro nuostatams;

54.2. svarsto sportininkų veiklos rezultatus, elgesį, mokyklos vidaus darbo taisykles ir teikia siūlymus tais klausimais;

54.3. padeda administracijai spręsti socialines ir buitines sportininkų problemas, organizuoti vasaros sporto stovyklas, spręsti Centro patalpų ir sporto bazės remonto bei kitus klausimus.

55. Profesiniams klausimams spręsti Centre gali būti steigiamos mokslinė ir metodinė, medicininė ir biologinė, informacinė, ūkio reikalų ir kitos tarnybos, turinčios savo vadovus ir visuomeninius pagalbininkus. Jos privalo padėti įgyvendinti Centro tikslus ir uždavinius.

 

 

IX. DARBUOTOJŲ PRIĖMIMAS Į DARBĄ IR DARBO APMOKĖJIMAS

 

56. Direktorius į direktoriaus pavaduotojo, struktūrinio padalinio vadovo, vyriausiojo buhalterio pareigas priima konkurso tvarka, kitus darbuotojus priima į darbą ir atleidžia iš jo Darbo kodekso nustatyta tvarka.

57. Darbo apmokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai ir bei kiti teisės aktai.

 

 

 

 

X. VADOVŲ IR TRENERIŲ- SPORTO MOKYTOJŲ ATESTACIJA, KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

58. Centro vadovai ir treneriai-sporto mokytojai atestuojami Lietuvos Respublikos įstatymų, Kūno kultūros ir sporto departamento nustatyta tvarka.  

59. Centro darbuotojams teisės aktų nustatyta tvarka leidžiama dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminaruose, kursuose, konferencijose, kituose kvalifikacijos tobulinimo renginiuose.

 

XI. CENTRO VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

60. Centro veiklos priežiūrą vykdo savininkas arba jo įgaliotas asmuo. Sporto politikos vykdymą prižiūri Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto departamentas. Centro finansinę veiklą prižiūri valstybės ir savivaldybės įgaliotos institucijos.

 

XII. CENTRO TURTAS, LĖŠOS IR JŲ NAUDOJIMAS

 

61. Centras patikėjimo teise Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų bei savininko patvirtinta tvarka valdo ir naudojasi skirtais savivaldybės pastatais, finansiniais ištekliais, inventoriumi, mokymo priemonėmis. Centro finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.

62. Centras yra išlaikomas iš savivaldybės biudžeto pagal asignavimų valdytojo patvirtintą sąmatą.

63. Centras papildomai gali įgyti lėšų:

63.1. už neformalųjį švietimą ir mokamas sveikatingumo grupes;

63.2. iš fondų, projektų, programų, reklamos;

63.3. iš Lietuvos ir užsienio sporto organizacijų, klubų bei kitų juridinių ir fizinių asmenų už parengtus sportininkus, atliktus darbus bei paslaugas;

63.4. už sporto bazių, įrengimų, patalpų, inventoriaus, transporto priemonių nuomą;

63.5. kitų teisėtai gautų lėšų.

64. Centras yra paramos ir labdaros gavėjas.

65. Visos lėšos naudojamos Centro funkcijoms vykdyti teisės aktų nustatyta tvarka.

66. Finansines operacijas vykdo Centro buhalteris.

 

XIII. DOKUMENTŲ VALDYMAS IR SAUGOJIMAS

 

67. Centro dokumentų valdymo organizavimo ir dokumentų saugojimo tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos archyvų įstatymas, Dokumentų rengimo taisyklės bei Centro dokumentacijos planas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus įsakymai ir šie nuostatai.

 

XIV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

68. Įstaigos nuostatus, jų pakeitimus ir papildymus tvirtina savininkas. Informacija apie įstaigą skelbiama interneto svetainėje http://vsc.sugardas.lt/.

69. Centro nuostatai keičiami ir papildomi  įstaigos direktoriaus iniciatyva, suderinus su Centro taryba. Naują nuostatų redakciją arba pataisas tvirtina savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija.

70. Nuostatai, jų pakeitimai ir papildymai įforminami vadovaujantis Dokumentų rengimo taisyklėmis, visi lapai sunumeruojami.

71. Centras įregistruojamas, perregistruojamas ir išregistruojamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

72. Centras reorganizuojamas, likviduojamas, pertvarkomas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

__________________________