Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 1999 M. LIEPOS 14 D. ĮSAKYMO NR. 217 „DĖL ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m.           d. Nr.

Vilnius    

 

 

1. Pakeičiu Atliekų tvarkymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Atliekų tvarkymo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato atliekų rūšiavimo, laikinojo laikymo, surinkimo, vežimo, apdorojimo reikalavimus, taip pat reikalavimus produktų platintojams, priimantiems vartotojų atiduodamas produktų ir (ar) pakuočių atliekas, papildomus biologinių ir pavojingųjų atliekų (įskaitant alyvos atliekų) tvarkymo reikalavimus, prekybos atliekomis ir tarpininkavimo organizuojant atliekų naudojimą ar šalinimą ypatumus, reikalavimus atliekų naudojimo ar šalinimo techniniam reglamentui, atliekų apskaitos ir tvarkymo dokumentų saugojimo tvarką.“

1.2. Pakeičiu 5.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.10. produktų platintojasįmonė, kurios veikla nesusijusi su atliekų tvarkymu ir kuri arba Lietuvos rinkai tiekia produktus ir teisės aktais yra įpareigota priimti vartotojų atiduodamas produktų (pavyzdžiui, vaistinių preparatų, veterinarinių vaistų, padangų, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ar akumuliatorių) ir (ar) pakuočių atliekas, arba Lietuvos rinkai tiekia tekstilę ir tekstilės prekybos vietose priima vartotojų atiduodamas tekstilės atliekas;“.

1.3. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Komunalinių atliekų perdavimą patvirtinantis dokumentas gali būti galiojanti sutartis su savivaldybe ar su savivaldybės (kelių savivaldybių) įsteigtu juridiniu asmeniu, kuriam pavesta administruoti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą sumokėjimo dokumentas ar kitas dokumentas, nurodytas savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėse. Šiam dokumentui netaikomi Taisyklių 9–11 punktų reikalavimai. Atliekų turėtojui didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse ar kitose atliekų priėmimo vietose, priėmus iš jo komunalines atliekas, jo prašymu turi būti išduotas komunalinių atliekų perdavimą patvirtinantis dokumentas (pavyzdžiui, sąskaita faktūra, atliekų perdavimo–priėmimo aktas), kuriame turi būti nurodytas perduotų atliekų pavadinimas, atliekų kodas pagal atliekų sąrašą (Taisyklių 1 priedas), svoris ir atliekų perdavimo data.

1.4. Pakeičiu IV skyrių ir jį išdėstau taip:

IV SKYRIUS

REIKALAVIMAI PRODUKTŲ PLATINTOJAMS, PRIIMANTIEMS VARTOTOJŲ ATIDUODAMAS PRODUKTŲ IR (AR) PAKUOČIŲ ATLIEKAS

 

23. Produktų platintojai privalo užtikrinti, kad vartotojų atiduodamos produktų (pavyzdžiui, vaistinių preparatų, veterinarinių vaistų, pakuočių, padangų, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, tekstilės atliekos) ir (ar) pakuočių atliekos bus laikomos jų priėmimo vietoje iki perdavimo tvarkyti laikantis Taisyklių ir kitų teisės aktų reikalavimų.

24. Produktų platintojai nelaikomi atliekų tvarkytojais, jei priimtas vartotojų atiduodamas produktų ir (ar) pakuočių atliekas laiko jų priėmimo vietoje ne ilgiau kaip šešis mėnesius.

25. Iš vartotojų priimtas produktų ir (ar) pakuočių atliekas produktų platintojai privalo perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui ar atiduoti atitinkamų produktų ir (ar) pripildytų pakuočių gamintojui ar importuotojui. Iš vartotojų priimtas buityje susidarančias elektros ir elektroninės įrangos atliekas produktų platintojai gali nemokamai pristatyti į savivaldybių įrengtas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

26. Produktų platintojai priimtas pavojingųjų produktų ir (ar) pakuočių atliekas gali patys pristatyti apdorojančiai įmonei, jei jas veža laikantis Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktų ir tarptautinių sutarčių reikalavimų pavojingųjų atliekų ir pavojingų krovinių vežimui.

27. Produktų platintojai turi apskaityti priimtas produktų ir (ar) pakuočių atliekas priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų apskaitos žurnale, kuriame turi būti nurodoma įrašo data, priimtų atliekų pavadinimas ir kodas, svoris (kilogramais) ir (ar) kiekis (vienetais), atliekų vežėjas ir atliekas apdorojanti įmonė, gamintojas ir (ar) importuotojas, kuriam perduodamos atliekos (įmonės pavadinimas, juridinio asmens kodas).

28. Priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų kiekis apskaitos žurnale registruojamas ne rečiau kaip kartą per savaitę. Po produktų ir (ar) pakuočių atliekų perdavimo atliekų tvarkytojui,  gamintojui ar importuotojui įrašas žurnale turi būti padarytas ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

29. Jei produktų ir (ar) pakuočių atliekos priimamos rečiau kaip kartą per savaitę, priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų kiekis registruojamas iš karto po produktų ir (ar) pakuočių atliekų priėmimo.

30. Priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų apskaitos žurnalo vedimo tvarka turi būti nustatyta ir patvirtinta įmonės vadovo ar jo įgalioto asmens įsakymu, kuriame turi būti nurodyti už priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų apskaitos žurnalo pildymą ir teisingą visų duomenų pateikimą atsakingi asmenys, apskaitos žurnalo saugojimo (pildymo) vieta.

31. Priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų apskaitos žurnalas turi būti saugomas atliekų priėmimo vietoje ir pateikiamas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės ir kitiems įgaliotiems pareigūnams, jiems pareikalavus.

32. Priimtų produktų ir (ar) pakuočių atliekų apskaitos žurnalo duomenys, vedant juos kompiuteryje, turi būti kartą per 3 mėnesius patvirtinami įmonės atsakingų asmenų elektroniniais parašais ir (ar) atspausdinami ir patvirtinami įmonės atsakingų asmenų parašais.“

1.5. Pakeičiu 42.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

42.4. prieš atliekų vežimą atliekų siuntėjas privalo Lydraštyje nurodyti kiekvienos perduodamos atliekos svorį, kitą Lydraštyje privalomą informaciją ir, jeigu, vadovaujantis Gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarkos aprašu, pavirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. gegužės 20 d. įsakymu Nr. D1-359 „Dėl Gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, išrašomas gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodantis dokumentas, maršrutą (kelius pagal Valstybinės reikšmės automobilių kelių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. birželio 9 d. nutarimu Nr. 757 „Dėl Valstybinės reikšmės automobilių kelių sąrašo patvirtinimo“). Jeigu atliekos vežamos geležinkeliais, atliekų siuntėjas šį atliekų vežimo būdą nurodo GPAIS prieš atliekų vežimą. Atliekos negali būti vežamos, kol Lydraštis neturi būsenos „Vykdomas vežimas“;“.

1.6. Pakeičiu 42.14 papunktį ir jį išdėstau taip:

42.14. kai atliekų siuntėjas, naudodamasis GPAIS, patvirtina atliekų gavėjo pasvertą kiekį ir Lydraštyje nurodytą atliekų kodą ir (ar) kilmę, šiuos duomenis, GPAIS nurodant tikslią priežastį, galima koreguoti einamąjį metų ketvirtį ir (ar) 10 kalendorinių dienų nuo ketvirčio pabaigos, tik jei buvo padaryta techninė Lydraščio pildymo klaida. Lydraštį koreguoti gali atliekų gavėjas ir atliekų siuntėjas. Apie koreguojamą Lydraštį automatiškai per GPAIS informuojama kita pusė. Lydraštis baigiamas tikslinti atliekų gavėjui ir atliekų siuntėjui sutikus su nurodytais naujais atliekų kodais, kiekiu ir (ar) kilme;“.

1.7. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Lydraštis nepildomas, kai atliekų surinkėjas netiesiogiai (pvz., mišrių komunalinių atliekų vežimo atveju; atliekų surinkimo apvažiavimo būdu iš gyventojų, produktų platintojų, pakuočių pardavėjų atveju) gautas atliekas iš atliekų turėtojų, kurie neprivalo turėti rašytinės formos sutarties dėl atliekų naudojimo ir (ar) šalinimo, veža apdoroti, taip pat kai atliekų turėtojas iš naujo identifikuoja atliekas, nustačius atitiktį Atliekų sąvartynų įrengimo, eksploatavimo, uždarymo ir priežiūros po uždarymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. spalio 18 d. įsakymu Nr. 444 „Dėl Atliekų sąvartynų įrengimo, eksploatavimo, uždarymo ir priežiūros po uždarymo taisyklių patvirtinimo“, kriterijui dėl pasikeitusių atliekų savybių ir (ar) kokybės.

1.8. Papildau 44.41 papunkčiu:

44.41. patvirtintame Lydraštyje nurodytą atliekų kodą ir (ar) kiekį galima koreguoti vieną kartą einamąjį metų ketvirtį ir (ar) 10 kalendorinių dienų nuo ketvirčio pabaigos, jei buvo padaryta techninė Lydraščio pildymo klaida. Lydraštį koreguoti gali atliekų gavėjas, tokiu atveju jis privalo pridėti lydraštyje abiejų šalių pasirašytą pataisyto lydraščio kopiją.

1.9. Pakeičiu 45.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

45.13. patvirtintame Lydraštyje nurodytą atliekų kodą ir (ar) kiekį, GPAIS nurodant tikslią priežastį, galima koreguoti einamąjį metų ketvirtį ir (ar) 10 kalendorinių dienų nuo ketvirčio pabaigos, tik jei buvo padaryta techninė Lydraščio pildymo klaida. Lydraštį koreguoti gali atliekų gavėjas ir atliekų siuntėjas. Apie koreguojamą Lydraštį automatiškai per GPAIS informuojama kita pusė. Lydraštis baigiamas tikslinti atliekų gavėjui ir atliekų siuntėjui sutikus su nurodytais naujais atliekų kodais ir (ar) kiekiu;“.

1.10. Papildau 461 punktu:

461. Taisyklių 42, 44 ir 45 punktuose aprašytais atvejais Lydraštis rengiamas kiekvieną kartą atskira transporto priemone vežant atliekas.“

1.11.  Papildau 481 punktu:

481. Negalima perduoti atliekų ir rengti lydraščio, jei atliekų gavėjas neturi teisės jų priimti, nes Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme nustatyta tvarka atliekų gavėjui duotas privalomasis nurodymas sustabdyti įrenginio ar jo dalies eksploatavimą arba sustabdyti atliekų tvarkymo veiklą. Apie draudimą atlikti atliekų perdavimą atliekų siuntėjas informuojamas per GPAIS.“

1.12. Pakeičiu 491.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

491.10. patvirtintame Lydraštyje nurodytą atliekų kodą, kiekį ir (ar) kilmę galima koreguoti einamąjį metų ketvirtį ir (ar) 10 kalendorinių dienų nuo ketvirčio pabaigos, tik jei buvo padaryta techninė Lydraščio pildymo klaida. Lydraštį koreguoti gali atliekų gavėjas ir atliekų siuntėjas. Apie koreguojamą Lydraštį automatiškai per GPAIS informuojama kita pusė. Lydraštis baigiamas tikslinti atliekų gavėjui ir atliekų siuntėjui sutikus su nurodytais naujais atliekų kodais, kiekiu ir (ar) kilme.

1.13. Pakeičiu XII skyrių ir jį išdėstau taip:

XII SKYRIUS

PAVOJINGŲJŲ ATLIEKŲ PAKAVIMAS, ŽENKLINIMAS IR LAIKYMAS

 

80. Įmonės, laikinai laikančios, surenkančios, vežančios ir (ar) laikančios skystas, birias ir (ar) dujines pavojingąsias atliekas, išskyrus dujų, skysčių ar birių medžiagų turinčias pavojingąsias atliekas, privalo jas supakuoti sandariai, kad jos nekeltų pavojaus visuomenės sveikatai ir aplinkai. Įmonės, surenkančios ir (ar) vežančios pavojingąsias atliekas, išskyrus skystas, birias ir (ar) dujines pavojingąsias atliekas, privalo jas supakuoti taip, kad jos nekeltų pavojaus visuomenės sveikatai ir aplinkai, jei kitaip nenustatyta tarptautiniuose ar Europos Sąjungos standartuose. Įmonės, surenkančios ir (ar) vežančios sandariuose konteineriuose pavojingąsias atliekas, privalo sandariai supakuoti skystas, birias ir (ar) dujines pavojingąsias atliekas, išskyrus dujų, skysčių ar birių medžiagų turinčias pavojingąsias atliekas, taip, kad jos nekeltų pavojaus visuomenės sveikatai ir aplinkai. Šiame punkte nustatyti reikalavimai netaikomi, jei atitinkamų pavojingųjų atliekų tvarkymą reglamentuojančiuose nacionaliniuose teisės aktuose nustatyta kitaip.

81. Pavojingųjų atliekų pakuotės, konteineriai turi būti sukonstruoti ir pagaminti taip, kad juose esančios pavojingosios atliekos negalėtų išsipilti, išsibarstyti, išgaruoti ar kitaip patekti į aplinką.

82. Pavojingųjų atliekų pakuočių, konteinerių medžiagos turi būti atsparios juose supakuotų pavojingųjų atliekų ir atskirų jų komponentų poveikiui ir nereaguoti su šiomis atliekomis ar jų komponentais.

83. Pavojingųjų atliekų pakuočių, konteinerių uždarymo elementai (pavyzdžiui, durys, dangčiai, kamščiai) turi būti tvirti ir sandarūs, sukonstruoti ir pagaminti taip, kad juos būtų galima saugiai atidaryti ir uždaryti, kad jie laikymo, perkėlimo ar vežimo metu nesutrūktų, neatsilaisvintų, neatsidarytų ir juose esančios medžiagos nepatektų į aplinką.

84. Pavojingųjų atliekų laikymo vieta turi būti padengta nelaidžia danga, atsparia skysčių ardančiajam poveikiui, ir turi turėti:

84.1. nutekėjusių skysčių surinkimo įrenginius ir (arba) priemones, užtikrinančias apsaugą nuo teršalų patekimo į aplinką;

84.2. paviršinių nuotekų, susidarančių ant atvirų teritorijų, kuriose vykdoma atliekų tvarkymo veikla (krovimas, pakavimas, svėrimas, laikymas) surinkimo ir tvarkymo sistemą, atitinkančią nustatytus aplinkosaugos reikalavimus nuotekoms tvarkyti.

85. Pavojingosios atliekos negali būti laikomos požeminėse talpyklose, jei nėra įrengtos apsaugos nuo patekimo į gruntą priemonės ir nuotėkio fiksavimo sistema.

86. Pavojingųjų atliekų laikymo vieta turi būti aptverta ir apsaugota nuo pašalinių asmenų patekimo. Pavojingosios atliekos, laikomos ne patalpose ar nesandariuose konteineriuose, turi būti apsaugotos nuo kritulių, tiesioginių saulės spindulių, vėjo ir kitokio neigiamo aplinkos poveikio, nebent atitinkamų pavojingųjų atliekų tvarkymą reglamentuojančiuose nacionaliniuose teisės aktuose nustatyta kitaip.

87. Patalpose, kur laikomos pavojingosios atliekos, turi būti įrengta vėdinimo sistema, o pavojingosios atliekos apsaugotos nuo kritulių, tiesioginių saulės spindulių, vėjo ir kitokio neigiamo aplinkos poveikio.

88. Visos laikinai laikomos, surenkamos, vežamos ir laikomos pavojingosios atliekos ar pavojingųjų atliekų konteineriai, ar pakuotės turi būti paženklinti. Pavojingųjų atliekų ženklinimo etiketės forma pateikta Taisyklių 4 priede.

89. Pavojingųjų atliekų ženklinimo etiketė ir joje pateikta informacija turi būti aiškiai matoma, atspari aplinkos poveikiui.“

1.14. Pakeičiu 123 punktą ir jį išdėstau taip:

123. Transporto priemonių techninės priežiūros, remonto, techninės pagalbos ir perdirbimo paslaugų teikimo metu susidarančių atliekų tvarkymui taikomi papildomi reikalavimai nustatyti Transporto priemonių techninės priežiūros, remonto, techninės pagalbos ir perdirbimo paslaugų teikimo tvarkos ir aplinkos apsaugos reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2023 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-183/D1-110 „Dėl Transporto priemonių techninės priežiūros, remonto, techninės pagalbos ir perdirbimo paslaugų teikimo tvarkos ir aplinkos apsaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“.“

1.15. Pakeičiu 1 priedo 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Aštuonių skaitmenų atliekų kodai nurodomi atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitoje. Norint nustatyti atliekos kodą sąraše, pirmiausia nustatomas šešių skaitmenų atliekos kodas. Jeigu nustatytam šešių skaitmenų kodui priskiriami aštuonių skaitmenų kodai, naudojamas vienas jų.

1.16. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 36 ir 37 pastraipomis:

02 01 04 01

žvejybos įrankių, kurių vyraujanti medžiaga yra plastikas (tinklai, tralai, plūdurai ir pan.), atliekos

AN

02 01 04 99

kitos plastikų atliekos (išskyrus pakuotes)

AN“.

 

1.17. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 36–38 pastraipas laikau atitinkamai 38–40 pastraipomis.

1.18. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 41–43 pastraipomis:

„02 01 08 01*

žvejybos įrankių, kurių vyraujanti medžiaga yra plastikas, atliekos, kuriose yra pavojingųjų medžiagų

VP

02 01 08 02*

žvejybos įrankių, kuriuose yra plastiko, bet tai nėra vyraujanti medžiaga, atliekos, kuriose yra pavojingųjų medžiagų

VP

02 01 08 99*

kitos agrochemijos atliekos, kuriose yra pavojingųjų medžiagų

VP“.

 

1.19. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 39–41 pastraipas laikau atitinkamai 44–46 pastraipomis.

1.20. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 47 ir 48 pastraipomis:

„02 01 99 01

žvejybos įrankių, kuriuose yra plastiko, bet tai nėra vyraujanti medžiaga, atliekos

AN

02 01 99 99

kitos kitaip neapibrėžtos atliekos

AN“.

 

1.21.  Buvusias 1 priedo IV skyriaus 42–716 pastraipas laikau atitinkamai 49–723 pastraipomis.

1.22. Pakeičiu 1 priedo IV skyriaus 721 pastraipą ir ją išdėstau taip:

„16 02 13 04*

stambi įranga, išskyrus fotovoltines plokštes (bent vienas iš išorinių išmatavimų didesnis nei 50 cm)

VP“.

 

1.23.  Papildau 1 priedo IV skyrių nauja 724 pastraipa:

16 02 13 07*

fotovoltinės plokštės

VP“.

 

1.24. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 717–723 pastraipas laikau atitinkamai 725–731 pastraipomis.

1.25. Pakeičiu 1 priedo IV skyriaus 729 pastraipą ir ją išdėstau taip:

„16 02 14 04

stambi įranga, išskyrus fotovoltines plokštes (bent vienas iš išorinių išmatavimų didesnis nei 50 cm)

VN“.

 

1.26. Papildau 1 priedo IV skyrių nauja 732 pastraipa:

16 02 14 07

fotovoltinės plokštės

VN“.

 

1.27. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 724–1026 pastraipas laikau atitinkamai 733–1035 pastraipomis.

1.28. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1036–1039 pastraipomis:

„20 01 01 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas popierius ir kartonas, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos

AN

20 01 01 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas popierius ir kartonas, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos

AN

20 01 01 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas popierius ir kartonas, popieriaus ir kartono pakuočių atliekos

AN

20 01 01 99

 

popierius ir kartonas, surenkamas kitaip, nei nurodyta atliekų koduose 20 01 01 01, 20 01 01 02 ir 20 01 01 03

AN“.

 

 

1.29. Buvusią 1 priedo IV skyriaus 1027 pastraipą laikau atitinkamai 1040 pastraipa.

1.30. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1041–1044 pastraipomis:

„20 01 02 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas stiklas, stiklo pakuočių atliekos

AN

20 01 02 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas stiklas, stiklo pakuočių atliekos

AN

20 01 02 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamas stiklas, stiklo pakuočių atliekos

AN

20 01 02 99

stiklas, surenkamas kitaip, nei nurodyta atliekų koduose 20 01 02 01, 20 01 02 02 ir 20 01 02 03

AN“.

 

 

1.31. Buvusią 1 priedo IV skyriaus 1028 pastraipą laikau atitinkamai 1045 pastraipa.

1.32. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1046–1049 pastraipomis:

„20 01 08 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios virtuvių ir valgyklų atliekos

AN

20 01 08 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios virtuvių ir valgyklų atliekos

AN

20 01 08 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios virtuvių ir valgyklų atliekos

AN

20 01 08 99

 

biologiškai skaidžios virtuvių ir valgyklų atliekos, nenurodytos atliekų koduose 20 01 08 01, 20 01 08 02 ir 20 01 08 03

AN“.

 

 

1.33. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1029–1056 pastraipas laikau atitinkamai 1050–1077 pastraipomis.

1.34. Pakeičiu 1 priedo IV skyriaus 1075 pastraipą ir ją išdėstau taip:

„20 01 35 04*

stambi įranga, išskyrus fotovoltines plokštes (bent vienas iš išorinių išmatavimų didesnis nei 50 cm)

VP“.

 

1.35. Papildau 1 priedo IV skyrių  nauja 1078 pastraipa:

20 01 35 07*

fotovoltinės plokštės

VP“.

 

1.36. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1057–1063 pastraipas laikau atitinkamai 1079–1085pastraipomis.

1.37. Pakeičiu 1 priedo IV skyriaus 1083 pastraipą ir ją išdėstau taip:

„20 01 36 04

stambi įranga, išskyrus fotovoltines plokštes (bent vienas iš išorinių išmatavimų didesnis nei 50 cm)

VN“.

 

1.38. Papildau 1 priedo IV skyrių nauja 1086 pastraipa:

20 01 36 07

fotovoltinės plokštės

VN“.

 

1.39. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1064–1066 pastraipas laikau atitinkamai 1087–1089 pastraipomis.

1.40. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1090–1093 pastraipomis:

„20 01 39 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis kartu surenkamos plastiko ir metalo, įskaitant plastikines, metalines ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 39 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos plastiko ir metalo, įskaitant plastikines, metalines ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 39 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos plastiko ir metalo, įskaitant plastikines, metalines ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 39 99

 

plastikas, surenkamas kitaip, nei nurodyta atliekų koduose 20 01 39 01, 20 01 39 02 ir 20 01 39 03

AN“.

 

 

1.41. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1067–1069 pastraipas laikau atitinkamai 1094–1096 pastraipomis.

1.42. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1097–1100 pastraipomis:

„20 01 99 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis kartu surenkamos mišrios plastiko, metalo, popieriaus ir kartono, įskaitant plastikines, metalines, popieriaus, kartono ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 99 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos mišrios plastiko, metalo, popieriaus ir kartono, įskaitant plastikines, metalines, popieriaus, kartono ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 99 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos mišrios plastiko, metalo, popieriaus ir kartono, įskaitant plastikines, metalines, popieriaus, kartono ir kombinuotąsias pakuotes, atliekos

AN

20 01 99 99

 

kitaip neapibrėžtos frakcijos, surenkamos kitaip, nei nurodyta atliekų koduose 20 01 99 01, 20 01 99 02 ir 20 01 99 03

AN“.

 

 

1.43. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1070 ir 1071 pastraipas laikau atitinkamai 1101 ir 1102 pastraipomis.

1.44. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1103–1106 pastraipomis:

„20 02 01 01

bendro naudojimo atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios atliekos

AN

20 02 01 02

iš individualių valdų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios atliekos

AN

20 02 01 03

iš juridinių asmenų atliekų surinkimo priemonėmis surenkamos biologiškai skaidžios atliekos

AN

20 02 01 99

 

biologiškai skaidžios atliekos, surenkamos kitaip, nei nurodyta atliekų koduose 20 02 01 01, 20 02 01 02 ir 20 02 01 03

AN“.

 

 

1.45. Buvusias 1 priedo IV skyriaus 1072–1080 pastraipas laikau atitinkamai 1107–1115 pastraipomis.

1.46. Papildau 1 priedo IV skyrių naujomis 1116 ir 1117 pastraipomis:

„20 03 07 01

baldų atliekos

AN

20 03 07 99

 

kitos didelių gabaritų atliekos

AN“.

 

1.47. Buvusią 1 priedo IV skyriaus 1081 pastraipą laikau atitinkamai 1118 pastraipa.

1.48. Pakeičiu 7 priedo 3.1.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.1.7. Septintoje skiltyje „Didžiausias vienu metu laikomas atliekų kiekis, t“ nurodomas didžiausias kiekvieno nepavojingųjų atliekų srauto kiekis tonomis, kuris bus laikomas konkrečioje atliekų laikymo vietoje, įskaitant atliekas, susidarančias tvarkymo metu. Jei konkrečioje vietoje laikomos nepavojingosios atliekos, priskiriamos nepavojingųjų atliekų srautams 1032 ir 1281, šioje skiltyje nurodomas didžiausias kiekvienos nepavojingosios atliekos pagal konkretų atliekų kodą iš sąrašo, nurodyto Taisyklių 1 priede, kiekis tonomis. Bendras visose techniniame reglamente įvardintose atliekų laikymo vietose laikomas didžiausias atliekų kiekis negali viršyti taršos ar TIPK leidime nurodyto įrenginio didžiausio leidžiamo laikyti atliekų kiekio. Atliekas naudojančios ar šalinančios įmonės, eksploatuojančios didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, nurodo bendrą didžiausią vienu metu laikomą nepavojingųjų atliekų kiekį įrenginyje užpildydamos eilutę „Iš viso (I ir II dalys):“ arba didžiausią vienu metu laikomą atliekų kiekį pagal konkretų nepavojingųjų atliekų srautą užpildydamos eilutes „I dalis (pildoma, jei atliekos nepriklauso nepavojingųjų atliekų srautui, kurio konkrečiam atliekų kodui nustatytas prievolių įvykdymo užtikrinimo sumą mažinantis ar didinantis koeficientas)“ ir (arba) „II dalis (pildoma nurodant kiekvieną atliekų srauto atliekų kodą, jei prievolių įvykdymo užtikrinimo sumą mažinantis ar didinantis koeficientas nustatytas ne atliekų srautui, o konkrečiam atliekų kodui)“.“

1.49. Pakeičiu 4 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.50. Pakeičiu 5 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.51. Pakeičiu 5 priedo 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. 2023 m. liepos 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2023/1542 dėl baterijų ir baterijų atliekų, kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2008/98/EB bei Reglamentas (ES) 2019/1020 ir panaikinama Direktyva 2006/66/EB.“

2. Nustatau, kad šio įsakymo 1.51 papunktis įsigalioja 2025 m. rugpjūčio 18 d.

 

 

Aplinkos ministras

 

 

 

 

 

Atliekų tvarkymo taisyklių

4 priedas

 

PAVOJINGŲJŲ ATLIEKŲ ŽENKLINIMO ETIKETĖS FORMA

 

pavojingosIOS atliekos

__________________________________________

kodas (pagal atliekų sąrašą, pavadinimas)

__________________________________________

 

Turėtojas __________________________________

(įmonės kodas, pavadinimas)

 

__________________________________________

(adresas, telefono numeris)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavojaus ženklo vieta

 

Pastaba. Pavojaus ženklas parenkamas pagal Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinių vežimų keliais (ADR) 5.2 ir 5.3 skyrių reikalavimus.

 

_________________

 

 

 

Atliekų tvarkymo taisyklių

5 priedas

 

ĮGYVENDINAMI EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI

 

1. 1994 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/852.

2. 2010 m. lapkričio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2010/75/ES dėl pramoninių išmetamų teršalų (taršos integruotos prevencijos ir kontrolės).

3. 1999 m. balandžio 26 d. Tarybos direktyva 1999/31/EB dėl atliekų sąvartynų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/850.

4. 2000 m. rugsėjo 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl eksploatuoti netinkamų transporto priemonių su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2022 m. gruodžio 16 d. Komisijos deleguotąja direktyva (ES) 2023/544.

5. 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2012/19/ES dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2024 m. kovo 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2024/884.

6. 2006 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1013/2006 dėl atliekų vežimo su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. spalio 19 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2020/2174.

7. 2006 m. rugsėjo 6 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2006/66/EB dėl baterijų ir akumuliatorių bei baterijų ir akumuliatorių atliekų ir Direktyvos 91/157/EEB panaikinimo su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/849.

8. 2008 m. lapkričio 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/98/EB dėl atliekų, panaikinanti kai kurias direktyvas, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/851.

9. 2014 m. gruodžio 18 d. Komisijos sprendimas 2014/955/ES, kuriuo iš dalies keičiamos Sprendimo 2000/532/EB nuostatos dėl atliekų sąrašo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2008/98/EB.

 

____________________________