Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKŲ (PREKURSORIŲ) KONTROLĖS ĮSTATYMO NR. VIII-1207 2, 4, 5, 6, 7, 8 IR 9 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 2 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto leidimas (toliau – eksporto leidimas) – Priklausomybių prevencijos ir priežiūros departamento (toliau – Priežiūros institucija) išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė vykdyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto veiklą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 12 straipsnyje.“

2. Pakeisti 2 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) importo leidimas (toliau – importo leidimas) – Priežiūros institucijos išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė vykdyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) importo veiklą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 20 straipsnyje.“

3. Pakeisti 2 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Specialioji veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) licencija (toliau – specialioji licencija) – Priežiūros institucijos vaistinėms, veterinarijos vaistinėms, policijos ir muitinės įstaigoms, veiklos su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) kontrolę vykdančių valstybės institucijų įgaliotoms laboratorijoms ir (arba) Lietuvos kariuomenei išduodamas dokumentas, kuriuo subjektams suteikiama teisė, atliekant valstybės nustatytas funkcijas, susijusias su šiomis medžiagomis, nurodytoje vietoje ir nurodytu tikslu vykdyti veiklą su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).“

4. Pakeisti 2 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) licencija (toliau – licencija) – Priežiūros institucijos išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).“

5. Pakeisti 2 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) vietos registracijos pažymėjimas (toliau – veiklos vietos registracijos pažymėjimas) – Priežiūros institucijos išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą, susijusią su antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 ir Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 nustatytais atvejais.“

6. Pakeisti 2 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:

8. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) vietos specialusis registracijos pažymėjimas (toliau – veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas) – Priežiūros institucijos vaistinėms, veterinarijos vaistinėms, policijos ir muitinės įstaigoms, valstybės institucijų, vykdančių veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), kontrolę, įgaliotoms laboratorijoms ir (arba) Lietuvos kariuomenei išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė, atliekant valstybės nustatytas funkcijas, susijusias su šiomis medžiagomis, nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą, susijusią su antros kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).“

 

2 straipsnis. 4 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 4 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Priežiūros institucija Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005, šio įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintose Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), licencijavimo, vietos registravimo, importo ir eksporto leidimų išdavimo ir šios veiklos priežiūros ir kontrolės vykdymo taisyklėse (toliau – Licencijavimo taisyklės) nustatyta tvarka išduoda popierines arba, jeigu yra techninių galimybių, elektronines licencijas ir popierines arba, jeigu yra techninių galimybių, elektronines specialiąsias licencijas, popierinių licencijų ir popierinių specialiųjų licencijų dublikatus, sustabdo licencijų ir specialiųjų licencijų galiojimą, patikslina licencijas ir specialiąsias licencijas, panaikina licencijų ir specialiųjų licencijų galiojimo sustabdymą, panaikina licencijų ir specialiųjų licencijų galiojimą. Subjekto prašymu jam išduotą galiojančią popierinę licenciją ar popierinę specialiąją licenciją, jeigu yra techninių galimybių, Priežiūros institucija pakeičia atitinkamai į elektroninę licenciją arba į elektroninę specialiąją licenciją.“

2. Pakeisti 4 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Subjektas, norintis gauti licenciją arba patikslinti licenciją, Priežiūros institucijai pateikia užpildytą Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 5 straipsnio 1 dalyje ir Licencijavimo taisyklėse nurodyta informacija, bei kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.“

3. Pakeisti 4 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Subjektas, norintis gauti specialiąją licenciją ar patikslinti specialiąją licenciją, Priežiūros institucijai pateikia užpildytą Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką bei kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.“

4. Pakeisti 4 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

„Prieš priimdami sprendimą išduoti ar neišduoti licenciją ar specialiąją licenciją, Priežiūros institucijos valstybės tarnautojai turi nuvykti į subjekto veiklos vietą ir patikrinti, ar subjekto patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), atitinka Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtinto Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų aprašo reikalavimus.“

5. Pakeisti 4 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:

10. Priežiūros institucija raštu gali prašyti subjekto pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus licencijai, specialiajai licencijai išduoti ar licencijai, specialiajai licencijai patikslinti. Subjektas turi pateikti dokumentus ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus licencijai, specialiajai licencijai išduoti ar licencijai, specialiajai licencijai patikslinti, gavimo. Laikas, per kurį pateikiami prašomi dokumentai, į paraiškos nagrinėjimo laiką neįskaitomas.“

6. Pakeisti 4 straipsnio 11 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) Priežiūros institucijai pateiktoje Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraiškoje pateikta ne visa joje nurodytina informacija ir (arba) pateikti ne visi Licencijavimo taisyklėse nurodyti dokumentai, ir (arba) pateikti dokumentai neatitinka Licencijavimo taisyklėse nustatytų reikalavimų ir per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus licencijai, specialiajai licencijai išduoti ar licencijai, specialiajai licencijai patikslinti, gavimo tokie dokumentai nepateikti;“.

7. Pakeisti 4 straipsnio 12 dalį ir ją išdėstyti taip:

12. Priežiūros institucija licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą sustabdo ne ilgiau kaip 6 mėnesiams, jeigu:

1) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 nustatytų reikalavimų ar nustatoma, kad subjektas atitinka Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 11 straipsnio 1 dalies c punkte nurodytą sąlygą;

2) subjektas pateikia prašymą sustabdyti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą.“

8. Pakeisti 4 straipsnio 16 dalį ir ją išdėstyti taip:

16. Priežiūros institucija licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą panaikina, jeigu:

1) subjektas vykdo veiklą su licencijoje, specialiojoje licencijoje nenurodytais pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir (arba) nenurodytose veiklos vietose, ir (arba) užsiima nenurodyta veikla, susijusia su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), ir (arba) naudoja pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) specialiojoje licencijoje nenurodytu tikslu;

2) subjektas pateikia prašymą panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą;

3) per nustatytą terminą nepašalinamos priežastys, dėl kurių sustabdytas licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas;

4) subjektas, kurio licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas sustabdytas, toliau vykdo licencijoje arba specialiojoje licencijoje nurodytą veiklą;

5) juridinis asmuo, kuriam išduota licencija arba specialioji licencija, likviduojamas;

6) fizinis asmuo, kuriam išduota licencija arba specialioji licencija, miršta;

7) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.“

9. Pakeisti 4 straipsnio 17 dalį ir ją išdėstyti taip:

17. Priežiūros institucija sprendimą panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą priima per 5 darbo dienas nuo šio straipsnio 16 dalies 1, 4, 5, 6 ir 7 punktuose nurodytų aplinkybių paaiškėjimo, šio straipsnio 16 dalies 2 punkte nurodytu atveju – per 5 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą gavimo dienos, o šio straipsnio 16 dalies 3 punkte nurodytu atveju – per 5 darbo dienas nuo nustatyto termino pabaigos.“

10. Pakeisti 4 straipsnio 18 dalį ir ją išdėstyti taip:

18. Priežiūros institucija apie sprendimą neišduoti, nepatikslinti licencijos arba specialiosios licencijos, sustabdyti, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti, patikslinti licenciją arba specialiąją licenciją per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.“

11. Pakeisti 4 straipsnio 19 dalį ir ją išdėstyti taip:

19. Dokumentai, reikalingi licencijai ar specialiajai licencijai gauti, licencijai ar specialiajai licencijai patikslinti, popierinės licencijos ar popierinės specialiosios licencijos dublikatui gauti, Priežiūros institucijai gali būti pateikti, taip pat Priežiūros institucijos išduota licencija, specialioji licencija, patikslinta licencija ar specialioji licencija, popierinės licencijos ar popierinės specialiosios licencijos dublikatas, sprendimas neišduoti, nepatikslinti licencijos, specialiosios licencijos, sustabdyti, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymą ir (arba) kiti dokumentai ir informacija subjektui gali būti pateikti per atstumą, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą kontaktinį centrą arba tiesiogiai.“

 

3 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

5 straipsnis. Vietos, kurioje vykdoma veikla, susijusi su antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), registravimas

1. Veiklą, susijusią su antros kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), subjektai gali vykdyti tik įregistravę jos vietą ir turėdami galiojantį veiklos vietos registracijos pažymėjimą ir (arba) veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą. Veiklą, susijusią su trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), subjektai gali vykdyti tik įregistravę jos vietą ir turėdami galiojantį veiklos vietos registracijos pažymėjimą. Subjektai, siekiantys gauti veiklos vietos registracijos pažymėjimą ir (arba) veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą, turi atitikti šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 reikalavimus.

2. Priežiūros institucija Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005, šio įstatymo ir Licencijavimo taisyklių nustatyta tvarka išduoda popierinius arba, jeigu yra techninių galimybių, elektroninius veiklos vietos registracijos pažymėjimus ir popierinius arba, jeigu yra techninių galimybių, elektroninius veiklos vietos specialiuosius registracijos pažymėjimus, popierinių veiklos vietos registracijos pažymėjimų ar popierinių veiklos vietos specialiųjų registracijos pažymėjimų dublikatus, taip pat patikslina veiklos vietos registracijos pažymėjimus, veiklos vietos specialiuosius registracijos pažymėjimus, sustabdo veiklos vietos registracijos pažymėjimų, veiklos vietos specialiųjų registracijos pažymėjimų galiojimą, panaikina veiklos vietos registracijos pažymėjimų, veiklos vietos specialiųjų registracijos pažymėjimų galiojimo sustabdymą ir jų galiojimą. Subjekto prašymu jam išduotą galiojantį popierinį veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar popierinį veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą, jeigu yra techninių galimybių, Priežiūros institucija pakeičia atitinkamai į elektroninį veiklos vietos registracijos pažymėjimą arba į elektroninį veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą. Veiklos vietos registracijos pažymėjimo ir veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo formą tvirtina Priežiūros institucijos direktorius.

3. Jeigu subjektas vykdo veiklą keliose veiklos vietose, registruotose skirtingais adresais, išduodamas vienas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba vienas veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, kuriame nurodomi visi veiklos vietų adresai.

4. Subjektas, norintis gauti arba patikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimą arba veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą, Priežiūros institucijai pateikia užpildytą Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką, kurioje pateikiama Licencijavimo taisyklėse nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

5. Sprendimas dėl veiklos vietos registracijos pažymėjimo ar veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo išdavimo, patikslinimo, atsisakymo jį išduoti ar patikslinti priimamas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo paraiškos ir Licencijavimo taisyklėse nurodytų dokumentų gavimo. Prieš priimdami sprendimą išduoti ar neišduoti veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą, Priežiūros institucijos valstybės tarnautojai turi nuvykti į subjekto veiklos vietą ir patikrinti, ar subjekto patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), atitinka Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtinto Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų aprašo reikalavimus.

6. Veiklos vietos registracijos pažymėjimas ir veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas galioja neterminuotai.

7. Veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas patikslinamas, jeigu keičiasi veiklos vietos (vietų), kuriai (kurioms) išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, adresas (adresai) ir (arba) veiklos, kuri vykdoma registruotoje veiklos vietoje, rūšis, ir (arba) kita veiklos vietos registracijos pažymėjime arba veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodyta informacija.

8. Priežiūros institucija raštu gali prašyti subjektą pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui išduoti ar patikslinti. Subjektas turi pateikti dokumentus ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui išduoti ar patikslinti, gavimo. Laikas, per kurį pateikiami prašomi dokumentai, į paraiškos nagrinėjimo laiką neįskaitomas.

9. Veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas neišduodamas ar nepatikslinamas, jeigu:

1) pateikti ne visi Licencijavimo taisyklėse nurodyti dokumentai ir (arba) pateikti dokumentai neatitinka Licencijavimo taisyklėse nustatytųjų reikalavimų ir per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui išduoti ar patikslinti, gavimo tokie dokumentai nepateikti;

2) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005, Licencijavimo taisyklių reikalavimų;

3) subjektas turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (išskyrus atvejus, kai subjektui mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), yra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar nevykdo įsipareigojimų muitinei;

4) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.

10. Priežiūros institucija veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą sustabdo ne ilgiau kaip 6 mėnesiams, jeigu:

1) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 reikalavimų;

2) subjektas pateikia prašymą sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą.

11. Priežiūros institucija sprendimą sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą, nurodydamas terminą trūkumams pašalinti, priima per 5 darbo dienas nuo aplinkybių, nurodytų šio straipsnio 10 dalies 1 punkte, nustatymo, o šio straipsnio 10 dalies 2 punkte nustatytu atveju – per 5 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą gavimo dienos.

12. Subjektui, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas sustabdytas, toliau vykdyti veiklos vietos registracijos pažymėjime arba veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodytą veiklą draudžiama.

13. Veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymas panaikinamas per 5 darbo dienas nuo neatitikimų, dėl kurių buvo sustabdytas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas, pašalinimo, o šio straipsnio 10 dalies 2 punkte nurodytu atveju – per 5 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymą gavimo dienos.

14. Priežiūros institucija veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą panaikina, jeigu:

1) subjektas pateikia prašymą panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą;

2) subjektas per nustatytą terminą nepašalina neatitikimų, dėl kurių sustabdytas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas;

3) subjektas, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas sustabdytas, toliau vykdo veiklos vietos registracijos pažymėjime arba veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodytą veiklą;

4) juridinis asmuo, kuriam išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, likviduojamas;

5) fizinis asmuo, kuriam išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, miršta;

6) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.

15. Priežiūros institucija sprendimą dėl veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo panaikinimo priima per 5 darbo dienas nuo šio straipsnio 14 dalies 2, 3, 4, 5 ir 6 punktuose nurodytų aplinkybių paaiškėjimo, o šio straipsnio 14 dalies 1 punkte nurodytu atveju – per 5 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą gavimo dienos.

16. Priežiūros institucija apie sprendimą neišduoti, nepatikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo, veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo, sustabdyti, panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą, panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti, patikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimą, veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.

17. Dokumentai, reikalingi veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui gauti, popierinio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba popierinio veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo dublikatui gauti, veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui patikslinti, Priežiūros institucijai gali būti pateikiami, taip pat Priežiūros institucijos išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas, veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, patikslintas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, popierinio veiklos vietos registracijos pažymėjimo ar popierinio veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo dublikatas, sprendimas neišduoti, nepatikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo, sprendimas sustabdyti, panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą, sprendimas panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymą ir (arba) kiti dokumentai ir informacija subjektui gali būti pateikti per atstumą, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą kontaktinį centrą arba tiesiogiai.“

 

4 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 6 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

6 straipsnis. Importo, eksporto leidimų išdavimas

1. Subjektai gali importuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) tik gavę importo leidimą, o eksportuoti – tik gavę eksporto leidimą. Subjektai, siekiantys gauti importo ar eksporto leidimą, turi atitikti šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 reikalavimus.

2. Priežiūros institucija Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005, šio įstatymo ir Licencijavimo taisyklių nustatyta tvarka išduoda popierinius arba, jeigu yra techninių galimybių, elektroninius importo leidimus ir popierinius arba, jeigu yra techninių galimybių, elektroninius eksporto leidimus, sustabdo jų galiojimą, panaikina importo arba eksporto leidimų galiojimo sustabdymą, pratęsia ir panaikina jų galiojimą. Subjekto prašymu jam išduotą galiojantį popierinį importo arba eksporto leidimą, jeigu yra techninių galimybių, Priežiūros institucija pakeičia į elektroninį importo arba eksporto leidimą.

3. Subjektas, norintis gauti importo leidimą, Priežiūros institucijai pateikia užpildytą Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (EB) Nr. 111/2005 21 straipsnio 1 dalyje ir Licencijavimo taisyklėse nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

4. Subjektas, norintis gauti eksporto leidimą, Priežiūros institucijai pateikia užpildytą Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (EB) Nr. 111/2005 13 straipsnio 1 dalyje ir Licencijavimo taisyklėse nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

5. Sprendimas dėl importo arba eksporto leidimo išdavimo arba atsisakymo jį išduoti priimamas per Reglamento (EB) Nr. 111/2005 13 straipsnio 2 dalyje ir 21 straipsnio 2 dalyje nustatytus terminus.

6. Priežiūros institucija gali prašyti subjekto pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus importo arba eksporto leidimui išduoti. Subjektas turi pateikti dokumentus ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus importo arba eksporto leidimui išduoti, gavimo. Laikas, per kurį pateikiama prašoma informacija, į paraiškos nagrinėjimo laiką neįskaitomas.

7. Importo arba eksporto leidimas galioja 6 mėnesius. Priežiūros institucija, vadovaudamasi Reglamento (EB) Nr. 111/2005 18 ir 25 straipsniais, gali ne ilgiau kaip dar 30 dienų pratęsti importo arba eksporto leidimo galiojimą, jeigu subjektas pateikia motyvuotą prašymą pratęsti jam išduoto importo arba eksporto leidimo galiojimą.

8. Importo arba eksporto leidimas neišduodamas Reglamento (EB) Nr. 111/2005 15 ir 23 straipsniuose nustatytais atvejais.

9. Importo arba eksporto leidimo galiojimas sustabdomas arba panaikinamas Reglamento (EB) Nr. 111/2005 16 ir 24 straipsniuose nustatytais atvejais.

10. Priežiūros institucija sprendimą sustabdyti, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimą priima per 5 darbo dienas nuo Reglamento (EB) Nr. 111/2005 16 ir 24 straipsniuose nurodytų atvejų paaiškėjimo, o sprendimą dėl importo arba eksporto leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo priima per 5 darbo dienas nuo paaiškėjimo, kad narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakai (prekursoriai) nėra skirti neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai.

11. Priežiūros institucija apie sprendimą neišduoti importo arba eksporto leidimo, sustabdyti, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimą, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti importo arba eksporto leidimą per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.

12. Dokumentai, reikalingi importo arba eksporto leidimui gauti, importo arba eksporto leidimo galiojimui pratęsti, Priežiūros institucijai gali būti pateikiami, taip pat Priežiūros institucijos išduotas importo arba eksporto leidimas, sprendimas neišduoti importo arba eksporto leidimo, sustabdyti, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimą, panaikinti importo, eksporto leidimo galiojimo sustabdymą ir (arba) kiti dokumentai ir informacija subjektui gali būti pateikti per atstumą, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Lietuvos Respublikos paslaugų įstatyme nurodytą kontaktinį centrą arba tiesiogiai.“

 

5 straipsnis. 7 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 7 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), kontrolę pagal kompetenciją vykdo Priežiūros institucija, policijos ir muitinės įstaigos ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, vadovaudamiesi šiuo įstatymu ir (arba) kitais jų veiklą reglamentuojančiais teisės aktais.“

2. Pakeisti 7 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Priežiūros institucijos valstybės tarnautojai turi teisę:

1) pateikę pažymėjimą ir Priežiūros institucijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimą, atlikti patikrinimą subjekto darbo laiku, o kitu laiku – įstatymų nustatyta tvarka pasitelkę teisėsaugos įstaigų pareigūnus, įeiti į visas veiklai naudojamas subjekto patalpas, tikrinti subjekto veiklai naudojamas medžiagas, įrenginius, įrangą, atsargas, atliekamus veiksmus, veiklos dokumentus ir kompiuterinės apskaitos sistemas, siekdami nustatyti, ar laikomasi šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 reikalavimų;

2) pagal kompetenciją duoti privalomus nurodymus;

3) naudoti technines priemones, būtinas veiksmingai kontrolei atlikti;

4) imdami mėginius, tikrindami ir vertindami, ar veikla atitinka nustatytus reikalavimus, pasitelkti reikiamų sričių specialistus;

5) teisės aktų nustatyta tvarka iš subjektų imti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) nemokamus mėginius.“

3. Pakeisti 7 straipsnio 2 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) pateikę pažymėjimą ir Priežiūros institucijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens pavedimą, atlikti patikrinimą subjekto darbo laiku, o kitu laiku – įstatymų nustatyta tvarka pasitelkę teisėsaugos įstaigų pareigūnus, įeiti į visas veiklai naudojamas subjekto patalpas, tikrinti subjekto veiklai naudojamas medžiagas, įrenginius, įrangą, atsargas, atliekamus veiksmus, veiklos dokumentus ir kompiuterinės apskaitos sistemas, siekdami nustatyti, ar laikomasi šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 reikalavimų;“.

4. Pakeisti 7 straipsnio 3 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto ir importo kontrolę Reglamento (EB) Nr. 111/2005 12 ir 20 straipsniuose nurodytais atvejais pagal Priežiūros institucijos išduotus eksporto ir importo leidimus, kitus dokumentus, nurodytus Reglamento (EB) Nr. 111/2005 3 straipsnyje;“.

 

6 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 8 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

8 straipsnis. Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėsena ir informacijos teikimas

1. Priežiūros institucija vykdo veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėseną ir Reglamento (EB) Nr. 273/2004 13 straipsnio 1 dalyje, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 26 straipsnio 3a dalyje ir Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 29 straipsnyje nustatytais atvejais teikia informaciją Europos Komisijai.

2. Į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų sąrašą, kuriame nurodomi medžiagų pavadinimai ir tarptautiniai kodai, tvirtina Priežiūros institucijos direktorius.

3. Priežiūros institucija turi teisę reikalauti ir gauti iš valstybės institucijų ir subjektų informaciją, būtiną veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėsenai vykdyti. Priežiūros institucijos direktorius tvirtina ataskaitų formas, skirtas informacijai, nurodytai Reglamento (EB) Nr. 273/2004 10 straipsnyje ir Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 17 ir 18 straipsniuose, pateikti.

4. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro, Lietuvos Respublikos ūkio ministro, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įgaliotos institucijos, Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ar jo direktoriaus įgaliotos muitinės įstaigos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka teikia Priežiūros institucijai informaciją, kurios reikia veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėsenai vykdyti.

5. Priežiūros institucija užtikrina, kad rekomendacijos (gairės), nurodytos Reglamento (EB) Nr. 273/2004 9 straipsnio 1 dalyje ir Reglamento (EB) Nr. 111/2005 10 straipsnio 1 dalyje, būtų platinamos subjektams, kurie vykdo veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, ir kitiems chemijos pramonės subjektams, atsižvelgdama į rekomendacijose (gairėse) nustatytus tikslus.

6. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, muitinės ir policijos įstaigos turi nedelsdamos informuoti Priežiūros instituciją, jeigu teisės aktų nustatyta tvarka uždraudžiama įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją arba uždraudžiama iš jos išvežti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) arba į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas.“

 

7 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 9 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

9 straipsnis. Subjektų pareigos

1. Subjektai, išskyrus naudotojus, nurodytus Reglamento (EB) Nr. 273/2004 2 straipsnio h punkte, turi paskirti atsakingą asmenį Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 ir Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 nustatytais atvejais ir vykdyti kitas šiuose reglamentuose ir šiame įstatyme nustatytas pareigas.

2. Subjektai Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 ir Reglamento (EB) Nr. 1277/2005 nustatytais atvejais bei Priežiūros institucijos direktoriaus nustatyta tvarka turi teikti informaciją Priežiūros institucijai.

3. Subjektai, ketinantys vykdyti ar vykdantys veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), privalo laikytis Priežiūros institucijos direktoriaus patvirtintame Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų apraše nustatytų  reikalavimų.

4. Subjektai nedelsdami praneša Priežiūros institucijai apie užsakymus arba sandorius, susijusius su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir (arba) į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, kurias ketinama teikti rinkai, jeigu kyla įtarimų, kad tokios medžiagos gali būti panaudotos neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 10 straipsnyje.

5. Pasikeitus dokumentuose, kurie buvo pateikti licencijai, specialiajai licencijai, veiklos vietos registracijos pažymėjimui, veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui, importo, eksporto leidimui gauti, nurodytai informacijai, subjektai per 10 darbo dienų nuo informacijos pasikeitimo dienos pateikia patikslintą informaciją Priežiūros institucijai.

6. Subjektas, kurio licencijos, specialiosios licencijos galiojimas naikinamas, visus pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) likučius privalo parduoti arba perduoti sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka iki licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo pabaigos datos ir apie tai informuoti Priežiūros instituciją. Subjektas, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas naikinamas, antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) likučius privalo parduoti arba perduoti sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka iki veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo pabaigos datos ir apie tai informuoti Priežiūros instituciją.“

 

8 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos iki 2019 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas