Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKŲ (PREKURSORIŲ) KONTROLĖS ĮSTATYMO NR. VIII-1207 PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

Nr.

Vilnius

 

 

1 straipsnis. Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymo Nr. VIII-1207 nauja redakcija

Pakeisti Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymą Nr. VIII-1207 ir jį išdėstyti taip:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKŲ (PREKURSORIŲ) KONTROLĖS

ĮSTATYMAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

1. Šio įstatymo tikslas – nustatyti priemones kontroliuoti ir stebėti veiklą su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) (į oficialų sąrašą įtrauktomis medžiagomis) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis,  kurios gali būti naudojamos neteisėtai narkotinių ar psichotropinių medžiagų gamybai, siekiant užkirsti kelią šioms medžiagoms patekti į neteisėtą rinką.

2. Šis įstatymas nustato teisėtos veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), vykdymo sąlygas, leidimų vykdyti šią veiklą turėtojų pareigas, šios veiklos kontrolės ir stebėsenos teisinius pagrindus ir veiklos, susijusios su į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, kontrolės ir stebėsenos teisinius pagrindus bei subjektų pareigas.

3. Šis įstatymas taikomas kartu su  Europos Sąjungos teisės aktais, nurodytais įstatymo priede.

4.  Į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų sąrašą, kuriame nurodomi medžiagų pavadinimai ir tarptautiniai kodai, tvirtina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius.

 

2 straipsnis. Pagrindinės šio įstatymo sąvokos

1. Atsakingas asmuo – asmuo, kurio paskyrimas reglamentuojamas Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio 1 dalyje ir Reglamento (ES) 2015/1011 3 straipsnio 1 dalyje ir kuriam taikomos pareigos, nurodytos šiuose teisės aktuose.

2. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto leidimas (toliau – eksporto leidimas) – dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė vykdyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto veiklą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 12 straipsnyje.

3. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) importo leidimas (toliau – importo leidimas) – dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė vykdyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) importo veiklą, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 20 straipsnyje.

4. Specialioji veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) licencija (toliau – specialioji licencija) – vaistinėms, veterinarijos vaistinėms, policijos ir Lietuvos Respublikos muitinės (toliau – muitinė) įstaigoms, veiklos su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) kontrolę vykdančių valstybės institucijų įgaliotoms laboratorijoms ir (arba) Lietuvos kariuomenei išduodamas dokumentas, kuriuo subjektams suteikiama teisė, atliekant valstybės nustatytas funkcijas, susijusias su šiomis medžiagomis, nurodytoje vietoje ir nurodytu tikslu vykdyti veiklą su į oficialų sąrašą įtrauktų medžiagų pirmos kategorijos (toliau – pirmos kategorijos) narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).

5. Subjektas – operacijų vykdytojas, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 2 straipsnio f punkte, arba ūkio subjektas, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 273/2004 2 straipsnio d punkte, arba naudotojas, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 273/2004 2 straipsnio h punkte.

6. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) licencija (toliau – licencija) – dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).

7. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) vietos registracijos pažymėjimas (toliau – veiklos vietos registracijos pažymėjimas) – dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą, susijusią su į oficialų sąrašą įtrauktų medžiagų antros ir (arba) trečios kategorijos (toliau – antros ir (arba) trečios kategorijos) narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) Reglamento (EB) Nr. 273/2004, Reglamento (EB) Nr. 111/2005, Reglamento (ES) 2015/1011  nustatytais atvejais.

8. Veiklos su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) vietos specialusis registracijos pažymėjimas (toliau – veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas) – vaistinėms, veterinarijos vaistinėms, policijos ir muitinės įstaigoms, valstybės institucijų, vykdančių veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), kontrolę, įgaliotoms laboratorijoms ir (arba) Lietuvos kariuomenei išduodamas dokumentas, kuriuo subjektui suteikiama teisė, atliekant valstybės nustatytas funkcijas, susijusias su šiomis medžiagomis, nurodytu (nurodytais) adresu (adresais) vykdyti veiklą, susijusią su antros kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais).

9. Veikla su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais)
(į oficialų sąrašą įtrauktomis medžiagomis)
– narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) (į oficialų sąrašą įtrauktų medžiagų) gamyba, tiekimas rinkai ir naudojimas.

10. Veikla su į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis – į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų gamyba, tiekimas rinkai ir naudojimas.

11. Kitos šiame įstatyme vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Reglamente (EB) Nr. 273/2004, Reglamente (EB) Nr. 111/2005, Reglamente (ES) 2015/1011 ir Reglamente (ES) 2015/1013, 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2019 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2019/632 (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 952/2013).

 

3 straipsnis. Nepriekaištingos reputacijos subjektas

Nepriekaištingos reputacijos subjektu nelaikomas:

1) fizinis ar juridinis asmuo, juridinio asmens vadovas, valdymo organų nariai, atsakingas asmuo, jeigu dėl jų buvo priimtas ir yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už bet kokios valstybės baudžiamuosiuose įstatymuose numatytą sunkų, labai sunkų nusikaltimą arba nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai ar susijusį su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis, nuodingosiomis ar stipriai veikiančiomis medžiagomis, jeigu fizinio asmens teistumas už pirmiau nurodytus nusikaltimus nėra išnykęs ar panaikintas arba nepraėjo penkeri metai nuo teismo nuosprendžio, kuriuo fizinis asmuo yra pripažintas kaltu dėl šiame punkte nurodytų baudžiamųjų nusižengimų, įsiteisėjimo, o juridiniam asmeniui – kol nepraėjo penkeri metai nuo apkaltinamojo teismo nuosprendžio įsiteisėjimo. Fiziniam asmeniui, juridiniam asmeniui, Lietuvos Respublikoje vykdančiam veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), pažymas, kad fizinis asmuo neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo, o dėl juridinio asmens neįsiteisėjo apkaltinamasis teismo nuosprendis Lietuvos Respublikoje už šiame punkte nurodytas nusikalstamas veikas išduoda Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Iš kitų valstybių į Lietuvos Respubliką atvykusių asmenų vykdyti veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), atitiktis šiame punkte nustatytiems nepriekaištingos reputacijos reikalavimams įrodoma kitų valstybių institucijų išduotais atitinkamais dokumentais, kuriuos pateikia subjektas;

2) fizinis asmuo, juridinio asmens vadovas, valdymo organų nariai, atsakingas asmuo, kuriems per pastaruosius vienus metus nuo užkardymo priemonės pasibaigimo dienos Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo prevencijos įstatymo nustatyta tvarka skirtas vienas ar keli teismo įpareigojimai,– kol galioja įpareigojimai;

3) fizinis asmuo, juridinio asmens vadovas, valdymo organų nariai, atsakingas asmuo, kurie padarė administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 62, 65, 66, 71, 339 ar 340 straipsnyje, – vienus metus nuo administracinio nurodymo ar administracinės nuobaudos įvykdymo dienos;

4) fizinis ar juridinis asmuo neatitinka minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų, nustatytų Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 401 straipsnio 1 dalyje.

 

II SKYRIUS

VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKAIS (PREKURSORIAIS), VYKDYMO SĄLYGOS

 

4 straipsnis. Reikalavimai subjektams, siekiantiems gauti licenciją ar specialiąją licenciją

Subjektas, siekiantis gauti ar turintis licenciją ar specialiąją licenciją, turi atitikti šiuos reikalavimus:

1) turėti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytus reikalavimus atitinkančias narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygas;

2)   būti nepriekaištingos reputacijos;

3) neturėti mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai juridiniam asmeniui mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), nebūti skolingam Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ir vykdyti įsipareigojimus muitinei;

4) atitikti Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6 straipsnio, Reglamento (ES) 2015/1011 3 straipsnio ir Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio nustatytus reikalavimus.

 

5 straipsnis. Licencijos ar specialiosios licencijos išdavimas, patikslinimas

1. Subjektas, siekiantis gauti licenciją, turi atitikti šio įstatymo 4 straipsnyje nustatytus reikalavimus ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikti užpildytą paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (ES) 2015/1011 3 straipsnio 2 dalies b punkte nurodyta informacija, bei kitus Lietuvos Respublikos Vyriausybės tvirtinamose Veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) licencijavimo taisyklėse (toliau – Licencijavimo taisyklės) nurodytus dokumentus. Subjektas, norintis patikslinti licenciją, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikia užpildytą paraišką bei kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

Subjektas, siekiantis gauti specialiąją licenciją, turi atitikti šio įstatymo 4 straipsnyje nustatytus reikalavimus ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikti užpildytą paraišką bei kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus. Subjektas, norintis patikslinti specialiąją licenciją, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikia užpildytą paraišką bei kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

2. Prieš priimdami sprendimą išduoti ar neišduoti licenciją ar specialiąją licenciją, patikslinti ar nepatikslinti specialiąją licenciją, kai keičiasi veiklos vietos adresas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento valstybės tarnautojai turi nuvykti į subjekto veiklos vietą ir patikrinti, ar subjekto patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), atitinka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytas narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygas.

3. Licencija ir specialioji licencija išduodamos neterminuotam laikui.

4. Licencija patikslinama Reglamento (ES) 2015/1013 6 straipsnyje nustatytais atvejais.

5. Specialioji licencija patikslinama, jeigu:

1) ketinama vykdyti veiklą, susijusią su specialiojoje licencijoje nenurodytais pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais);

2) ketinama vykdyti naują veiklą, susijusią su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), nenurodytą specialiojoje licencijoje;

3) ketinama keisti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) naudojimo tikslą ir (arba) veiklos vietos adresą;

4) pasikeitė specialiosios licencijos turėtojo rekvizitai.

6. Sprendimas dėl licencijos, specialiosios licencijos išdavimo, atsisakymo jas išduoti priimamas per Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą nuo visų tinkamai įformintų dokumentų, kurių reikia licencijai, specialiajai licencijai gauti, gavimo dienos. Jeigu per šį terminą licencija, specialioji licencija neišduodama ir nepateikiamas subjektui motyvuotas rašytinis atsisakymas licenciją, specialiąją licenciją išduoti, laikoma, kad licencija, specialioji licencija yra išduotos.

7. Sprendimas dėl licencijos, specialiosios licencijos patikslinimo priimamas per Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą.

 

6 straipsnis. Atsisakymas išduoti ar patikslinti licenciją, specialiąją licenciją

Licenciją, specialiąją licenciją atsisakoma išduoti arba patikslinti šiais atvejais:

1) Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateiktoje paraiškoje pateikta ne visa joje nurodytina informacija ir (arba) pateikti ne visi Licencijavimo taisyklėse nurodyti dokumentai, ir (arba) pateikti dokumentai neatitinka Licencijavimo taisyklėse nustatytų reikalavimų ir per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus licencijai, specialiajai licencijai išduoti ar licencijai, specialiajai licencijai patikslinti, gavimo tokie dokumentai nepateikti;

2) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6 straipsnio, Reglamento (ES) 2015/1011 3 straipsnio ir Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio reikalavimų;

3) subjektas turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai subjektui mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), yra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar nevykdo įsipareigojimų muitinei;

4) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos;

5) patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), neatitinka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų;

6) subjektas nesumoka už licencijos, specialiosios licencijos išdavimą ar patikslinimą nustatytos valstybės rinkliavos.

 

7 straipsnis. Licencijos, specialiosios licencijos galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo panaikinimas, galiojimo panaikinimas

1. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą sustabdo ne ilgiau kaip 6 mėnesiams, jeigu:

1) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6 straipsnio, Reglamento (ES) 2015/1011 3 straipsnio, Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio reikalavimų;

2) subjektas pateikia prašymą sustabdyti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą.

2. Sprendimas dėl licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymo priimamas per 3 darbo dienas nuo aplinkybių, nurodytų šio straipsnio 1 dalies 1 punkte, nustatymo ir jeigu šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytais atvejais licencijos arba specialiosios licencijos turėtojas per Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nustatytą pažeidimų pašalinimo terminą to nepadarė, o šio straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo sustabdyti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą gavimo dienos.

3. Subjektui, kurio licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas sustabdytas, toliau vykdyti licencijoje arba specialiojoje licencijoje nurodytą veiklą draudžiama.

4. Licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymas panaikinamas per 3 darbo dienas nuo priežasčių, dėl kurių buvo sustabdytas licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas, pašalinimo, o šio straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymą gavimo dienos.

5. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą panaikina šiais atvejais:

1) subjektas vykdo veiklą su licencijoje, specialiojoje licencijoje nenurodytais pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir (arba) nenurodytose veiklos vietose, ir (arba) užsiima nenurodyta veikla, susijusia su pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), ir (arba) naudoja pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) specialiojoje licencijoje nenurodytu tikslu;

2) subjektas pateikia prašymą panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą;

3) per nustatytą terminą nepašalinamos priežastys, dėl kurių sustabdytas licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas;

4) subjektas, kurio licencijos arba specialiosios licencijos galiojimas sustabdytas, toliau vykdo licencijoje arba specialiojoje licencijoje nurodytą veiklą;

5) juridinis asmuo, kuriam išduota licencija arba specialioji licencija, išregistruotas iš Juridinių asmenų registro;

6) fizinis asmuo, kuriam išduota licencija, miršta;

7) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.

6. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sprendimą panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą priima per 3 darbo dienas nuo šio straipsnio 5 dalies 1, 4, 5, 6 ir 7 punktuose nurodytų aplinkybių paaiškėjimo, šio straipsnio 5 dalies 2 punkte nurodytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą gavimo dienos, o šio straipsnio 5 dalies 3 punkte nurodytu atveju – per 3 darbo dienas nuo nustatyto termino pabaigos.

7. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas apie sprendimą neišduoti, nepatikslinti licencijos arba specialiosios licencijos, sustabdyti, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimą, panaikinti licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti, patikslinti licenciją arba specialiąją licenciją per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.

 

8 straipsnis. Reikalavimai subjektams, siekiantiems gauti veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą

Subjektas, siekiantis gauti ar turintis veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar veiklos vietos specialųjį pažymėjimą, turi atitikti šiuos reikalavimus:

1) turėti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytus reikalavimus atitinkančias narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygas;

2) būti nepriekaištingos reputacijos;

3) neturėti mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai juridiniam asmeniui mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), nebūti skolingam Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ir vykdyti įsipareigojimus muitinei;

4) atitikti Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6, 7 straipsnių, Reglamento (ES) 2015/1011 5 straipsnio, Reglamento (ES) 2015/1013 9 straipsnio nustatytus reikalavimus.

 

9 straipsnis. Veiklos vietos registracijos pažymėjimo ir veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo išdavimas, patikslinimas

1. Subjektas, siekiantis gauti veiklos vietos registracijos pažymėjimą, turi atitikti šio įstatymo 8 straipsnyje nustatytus reikalavimus ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikti užpildytą paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (ES) 2015/1011 5 straipsnio 2, 5 dalyse nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus. Subjektas, siekiantis gauti ar patikslinti specialųjį veiklos vietos registracijos pažymėjimą, patikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimą, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turi pateikti užpildytą paraišką ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

2. Sprendimas dėl veiklos vietos registracijos pažymėjimo ar veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo išdavimo, patikslinimo, atsisakymo jį išduoti ar patikslinti priimamas per Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą nuo visų tinkamai įformintų dokumentų, kurių reikia veiklos vietos registracijos pažymėjimui ar veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui gauti, gavimo dienos. Jeigu per šį terminą veiklos vietos registracijos pažymėjimas ar veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas neišduodami ir nepateikiamas subjektui motyvuotas rašytinis atsisakymas veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą išduoti, laikoma, kad veiklos vietos registracijos pažymėjimas ar veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas yra išduoti.

3. Sprendimas dėl veiklos vietos registracijos pažymėjimo ar veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo patikslinimo priimamas per Reglamento (ES) 2015/1013 3 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą.

4. Prieš priimdami sprendimą išduoti ar neišduoti veiklos vietos registracijos pažymėjimą ar veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą, patikslinti specialųjį veiklos vietos registracijos pažymėjimą, kai keičiasi veiklos vietos adresas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento valstybės tarnautojai turi nuvykti į subjekto veiklos vietą ir patikrinti, ar subjekto patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), atitinka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytas narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygas.

5. Veiklos vietos registracijos pažymėjimas ir veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas išduodami neterminuotam laikui.

6. Veiklos vietos registracijos pažymėjimas patikslinamas Reglamento (ES) 2015/1013 6 straipsnyje nustatytais atvejais. Veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas patikslinamas, jeigu keičiasi veiklos vietos (vietų), kuriai (kurioms) išduotas veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, adresas (adresai) ir (arba) veiklos, kuri vykdoma registruotoje veiklos vietoje, rūšis, ir (arba) kita veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodyta informacija.

 

10 straipsnis. Atsisakymas išduoti ar patikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimą, veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą

Veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas neišduodamas ar nepatikslinamas jeigu:

1) pateikti ne visi Licencijavimo taisyklėse nurodyti dokumentai ir (arba) pateikti dokumentai neatitinka Licencijavimo taisyklėse nustatytų reikalavimų ir per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikti trūkstamus ar patikslintus dokumentus, būtinus veiklos vietos registracijos pažymėjimui arba veiklos vietos specialiajam registracijos pažymėjimui išduoti ar patikslinti, gavimo tokie dokumentai nepateikti;

2) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6, 7 straipsnių, Reglamento (ES) 2015/1011 5 straipsnio ir Reglamento (ES) 2015/1013 9 straipsnio nustatytų reikalavimų;

3) subjektas turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai subjektui mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), yra skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui ar nevykdo įsipareigojimų muitinei;

4) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos;

5) patalpos, kuriose bus vykdoma veikla, susijusi su antros ir (ar) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), neatitinka Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų;

6) subjektas nesumoka už veiklos vietos registracijos pažymėjimo, veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo išdavimą ar patikslinimą nustatytos valstybės rinkliavos.

 

 

11 straipsnis. Veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo panaikinimas, galiojimo panaikinimas

1. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą sustabdo ne ilgiau kaip 6 mėnesiams, jeigu:

1) subjektas neatitinka šio įstatymo, Reglamento (EB) Nr. 273/2004 3 straipsnio, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 6, 7 straipsnių, Reglamento (ES) 2015/1011 5 straipsnio ir Reglamento (ES) 2015/1013 9 straipsnio reikalavimų;

2) subjektas pateikia prašymą sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą.

2. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sprendimą sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą, nurodydamas terminą trūkumams pašalinti, priima per 3 darbo dienas nuo aplinkybių, nurodytų šio straipsnio 1 dalies 1 punkte, nustatymo, ir jeigu šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytais atvejais veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo turėtojas per Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nustatytą pažeidimų pašalinimo terminą to nepadarė, o šio straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo sustabdyti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą gavimo dienos.

3. Subjektui, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas sustabdytas, toliau vykdyti veiklos vietos registracijos pažymėjime arba veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodytą veiklą draudžiama.

4. Veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymas panaikinamas per 3 darbo dienas nuo neatitikimų, dėl kurių buvo sustabdytas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas, pašalinimo, o šio straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymą gavimo dienos.

5. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą panaikina, jeigu:

1) subjektas pateikia prašymą panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą;

2) subjektas per nustatytą terminą nepašalina  priežasčių, dėl kurių sustabdytas veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas;

3) subjektas, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas sustabdytas, toliau vykdo veiklos vietos registracijos pažymėjime arba veiklos vietos specialiajame registracijos pažymėjime nurodytą veiklą;

4) juridinis asmuo, kuriam išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas arba veiklos vietos specialusis registracijos pažymėjimas, išregistruotas iš Juridinių asmenų registro;

5) fizinis asmuo, kuriam išduotas veiklos vietos registracijos pažymėjimas, miršta;

6) nustatoma, kad subjektas nėra laikomas esančiu nepriekaištingos reputacijos.

6. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sprendimą dėl veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo panaikinimo priima per 3 darbo dienas nuo šio straipsnio 1 dalies 2, 3, 4, 5 ir 6 punktuose nurodytų aplinkybių paaiškėjimo, o šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytu atveju – per 3 darbo dienas nuo subjekto pateikto prašymo panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą gavimo dienos.

7. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas apie sprendimą neišduoti, nepatikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo, veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo, sustabdyti, panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimą, panaikinti veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti, patikslinti veiklos vietos registracijos pažymėjimą, veiklos vietos specialųjį registracijos pažymėjimą per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.

 

12 straipsnis. Importo ir eksporto leidimų išdavimas, galiojimo pratęsimas

1. Importo leidimas išduodamas subjektams, turintiems licencijas ar specialiąsias licencijas,   kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 111/2005 20 straipsnyje. Eksporto leidimas išduodamas subjektams, turintiems licencijas, specialiąsias licencijas, veiklos vietos registracijos pažymėjimus ar veiklos vietos specialiuosius registracijos pažymėjimus, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr.111/2005 12 straipsnyje.

2. Subjektas, siekiantis gauti importo leidimą, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikia užpildytą paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (EB)
Nr. 111/2005 21 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

3. Subjektas, siekiantis gauti eksporto leidimą, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui pateikia užpildytą paraišką, kurioje pateikiama Reglamento (EB)
Nr. 111/2005 13 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija, ir kitus Licencijavimo taisyklėse nurodytus dokumentus.

4. Sprendimas dėl importo arba eksporto leidimo išdavimo arba atsisakymo jį išduoti priimamas per Reglamento (EB) Nr. 111/2005 13 straipsnio 2 dalyje ir 21 straipsnio 2 dalyje nustatytus terminus.

5. Importo arba eksporto leidimas galioja 6 mėnesius. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, vadovaudamasis Reglamento (EB) Nr. 111/2005 18 ir 25 straipsniais, gali ne ilgiau kaip dar 30 dienų pratęsti importo arba eksporto leidimo galiojimą, jeigu subjektas pateikia motyvuotą prašymą pratęsti jam išduoto importo arba eksporto leidimo galiojimą.

 

13 straipsnis. Atsisakymas išduoti importo arba eksporto leidimą, importo arba eksporto leidimo galiojimo sustabdymas, galiojimo sustabdymo ar galiojimo panaikinimas

1. Eksporto leidimas neišduodamas:

1) Reglamento (EB) Nr. 111/2005 15 straipsnyje nustatytais atvejais;

2) subjektas nesumoka už eksporto leidimo išdavimą nustatytos valstybės rinkliavos.

2. Importo leidimas neišduodamas:

1) Reglamento (EB) Nr. 111/2005 23 straipsnyje nustatytais atvejais;

2) subjektas nesumoka už importo leidimo išdavimą nustatytos valstybės rinkliavos.

3. Importo arba eksporto leidimo galiojimas sustabdomas arba panaikinamas Reglamento (EB) Nr. 111/2005 16 ir 24 straipsniuose nustatytais atvejais.

4. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas sprendimą sustabdyti, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimą priima per 3 darbo dienas nuo Reglamento (EB) Nr. 111/2005 16 ir 24 straipsniuose nurodytų atvejų paaiškėjimo, o sprendimą dėl importo arba eksporto leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimo priima per 3 darbo dienas nuo paaiškėjimo, kad narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakai (prekursoriai) nėra skirti neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai.

5. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas apie sprendimą neišduoti importo arba eksporto leidimo, sustabdyti, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimą, panaikinti importo arba eksporto leidimo galiojimo sustabdymą ir sprendimo priėmimo priežastis, taip pat apie sprendimą išduoti importo arba eksporto leidimą per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo informuoja subjektą.

 

III SKYRIUS

VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU NARKOTINIŲ IR PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ PIRMTAKAIS (PREKURSORIAIS),  IR VEIKLOS, SUSIJUSIOS SU Į OFICIALŲ SĄRAŠĄ NEĮTRAUKTOMIS MEDŽIAGOMIS, KONTROLĖ, STEBĖSENA IR INFORMACIJOS TEIKIMAS

 

14 straipsnis. Institucijų, vykdančių veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, kontrolę, funkcijos

1Kaip laikomasi šiame įstatyme, Reglamente (EB) Nr. 273/2004, Reglamente (EB) Nr. 111/2005, Reglamente (ES) 2015/1011 ir Reglamente (ES) 2015/1013 nustatytų veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, reikalavimų, pagal kompetenciją kontrolę vykdo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, policijos ir muitinės įstaigos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, atsižvelgiant į jiems teisės aktais nustatytą veiklos sritį.

2. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas:

1) atlieka patikrinimą subjekto darbo laiku, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 364 straipsnio reikalavimais, o kitu laiku – įstatymų nustatyta tvarka pasitelkęs teisėsaugos įstaigų pareigūnus;

2) pagal kompetenciją duoda privalomus nurodymus;

3) iš subjektų ima narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų nemokamus mėginius.

3. Muitinės įstaigos:

1) atlieka narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) eksporto ir importo kontrolę – Reglamento (EB) Nr. 111/2005 12 ir 20 straipsniuose nurodytais atvejais tikrina  dokumentus, nurodytus Reglamento (EB) Nr. 111/2005 3 straipsnyje;

2) atlieka Reglamento (EB) Nr. 111/2005 8 straipsnio 1 dalyje nustatytų veiksmų kontrolę pagal Reglamento (ES) 2015/1011 II priede nurodytą Ekonominės veiklos vykdytojo deklaraciją dėl medžiagų, įtrauktų į oficialų sąrašą, įvežimo į Sąjungos muitų teritoriją ir kitus dokumentus, nurodytus Reglamento (ES) 2015/1011 8 straipsnio 2 dalyje;

3) atlikdamos importuojamų ar eksportuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ar į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų muitinį tikrinimą ir (ar) gavusios kompetentingos institucijos (-ų) išvadas, imasi priemonių, numatytų Reglamento (ES)
Nr. 952/2013 198 straipsnyje;

4) esant įtarimų, kad į oficialų sąrašą neįtrauktos medžiagos gali būti panaudotos nelegaliai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, sulaiko į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas bei imasi būtinų priemonių pagal savo kompetenciją.

 

15 straipsnis. Institucijų, vykdančių veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėseną ir informacijos teikimą, funkcijos

1.  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas vykdo veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėseną ir Reglamento (EB) Nr. 273/2004 13 straipsnio 1 dalyje, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 26 straipsnio 3a dalyje ir Reglamento (ES) 2015/1011 13 straipsnyje nustatytais atvejais teikia informaciją Europos Komisijai.

2Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas turi teisę gauti iš valstybės institucijų ir subjektų informaciją, būtiną veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėsenai vykdyti. Informacija, nurodyta Reglamento (EB) Nr. 273/2004 10 straipsnyje, Reglamento (EB) Nr. 111/2005 26 straipsnio 3 dalies a punkte ir 3b dalies a punkte, Reglamento (ES) 2015/2011 9 straipsnyje, teikiama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nustatyta tvarka.

3. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas turi teisę reikalauti ir gauti iš subjektų informaciją apie į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas prieš pateikiant jas į rinką, prieš vykdant jų importą ir eksportą bei prieš vykdant tarpininkavimo veiklą su šiomis medžiagomis. Informacija, nurodyta Reglamento (EB) Nr. 273/2004 10 straipsnio 2 dalies a punkte ir Reglamento (EB) Nr. 111/2005 26 straipsnio 3b dalies a punkte, teikiama Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nustatyta tvarka.

4. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įgaliotos institucijos, Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ar jo generalinio direktoriaus įgaliotos muitinės įstaigos Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka teikia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui informaciją, kurios reikia veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, stebėsenai vykdyti.

5. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas užtikrina, kad rekomendacijos (gairės), nurodytos Reglamento (EB) Nr. 273/2004 9 straipsnio 1 dalyje ir Reglamento (EB)
Nr. 111/2005 10 straipsnio 1 dalyje, būtų platinamos subjektams, kurie vykdo veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, ir kitiems subjektams.

6. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, muitinės ir policijos įstaigos turi nedelsdamos informuoti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą, jeigu teisės aktų nustatyta tvarka uždraudžiama įvežti į Europos Sąjungos muitų teritoriją arba uždraudžiama iš jos išvežti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) arba į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas.

7. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, policijos, muitinės įstaigos ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos turi nedelsdami informuoti Muitinės departamentą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, jei turi informacijos apie gabenamus narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų krovinius, kurie gali būti panaudoti neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, išskyrus atvejus, kai tokia informacija yra kriminalinės žvalgybos dalis ir jos perdavimas gali pakenkti atliekamiems tolesniems tyrimams arba vykdomiems veiksmams.

 

IV SKYRIUS

SUBJEKTŲ PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

16 straipsnis. Subjektų pareigos

1. Subjektai, ketinantys vykdyti ar vykdantys veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), privalo vykdyti Reglamente (EB) Nr. 273/2004, Reglamente (EB) Nr. 111/2005, Reglamente (ES) 2015/1013, Reglamente (ES) 2015/1011 nustatytas pareigas.

2. Subjektai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus nustatyta tvarka turi teikti informaciją apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų apyvartą Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui.

3. Subjektai, ketinantys vykdyti ar vykdantys veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), privalo laikytis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus patvirtintame Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) laikymo ir saugojimo sąlygų apraše nustatytų reikalavimų.

4. Subjektai nedelsdami praneša Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui apie užsakymus arba sandorius, susijusius su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) ir (arba) į oficialų sąrašą neįtrauktomis medžiagomis, kurias ketinama teikti rinkai, jeigu kyla įtarimų, kad tokios medžiagos gali būti panaudotos neteisėtai narkotinių ir psichotropinių medžiagų gamybai, kaip nurodyta Reglamento (EB) Nr. 273/2004 8 straipsnyje ir Reglamento (EB) Nr. 111/2005 9 straipsnyje.

5. Subjektas, kurio licencijos, specialiosios licencijos galiojimas naikinamas, visus pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) likučius privalo parduoti arba perduoti sunaikinti iki licencijos arba specialiosios licencijos galiojimo pabaigos datos ir apie tai informuoti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą. Subjektas, kurio veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimas naikinamas, antros ir (arba) trečios kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) likučius privalo parduoti arba perduoti sunaikinti iki veiklos vietos registracijos pažymėjimo arba veiklos vietos specialiojo registracijos pažymėjimo galiojimo pabaigos datos ir apie tai informuoti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą.

6. Subjektai privalo sudaryti visas sąlygas, būtinas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento valstybės tarnautojams vykdyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir į oficialų sąrašą neįtrauktų medžiagų kontrolę, ir paklusti valstybės tarnautojų teisėtiems reikalavimams.

7. Subjektai privalo pateikti informaciją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui apie į oficialų sąrašą neįtrauktas medžiagas prieš pateikdami jas į rinką, prieš vykdydami jų importą ir eksportą bei prieš vykdydami tarpininkavimo veiklą su šiomis medžiagomis.

 

17 straipsnis. Subjektų atsakomybė

Subjektai, pažeidę šio įstatymo ir (ar) jo priede nurodytų Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

Lietuvos Respublikos

narkotinių ir psichotropinių

medžiagų pirmtakų (prekursorių)

kontrolės įstatymo

priedas

 

ĮGYVENDINAMI EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI

 

1. 2004 m. vasario 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 273/2004 dėl narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. vasario 26 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2018/729.

2. 2004 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 111/2005, nustatantis prekybos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) tarp Bendrijos ir trečiųjų šalių stebėsenos taisykles, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. vasario 26 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2018/729.

3. 2015 m. balandžio 24 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2015/1011, kuriuo papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 273/2004 dėl narkotinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 111/2005, nustatantis prekybos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) tarp Bendrijos ir trečiųjų šalių stebėsenos taisykles, ir panaikinamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1277/2005.

4. 2015 m. birželio 25 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2015/1013, kuriuo išdėstomos su Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 273/2004 dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 111/2005, nustatančiu prekybos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) tarp Sąjungos ir trečiųjų šalių stebėsenos taisykles, susijusios taisyklės.“

 

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2020 m. lapkričio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas  iki 2020 m. spalio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas