Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

korupcijos prevencijos įstatymo Nr. IX-904 1, 5, 9, 11 ir 14 straipsnių pakeitimo

įstatymas

 

Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 1 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 1 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

Šis Įstatymas nustato pagrindinius korupcijos prevencijos principus, tikslus ir uždavinius viešajame ir privačiame sektoriuje, korupcijos prevencijos priemones ir jų teisinius pagrindus, korupcijos prevencijos subjektus bei jų teises ir pareigas korupcijos prevencijos srityje.“

 

2 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnio 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5) informacijos pateikimas Viešojo sektoriaus darbuotojų registrui ir Juridinių asmenų registrui;“.

 

3 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 9 straipsnio 2 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7) atvejus, kai asmuo buvo pripažintas pažeidusiu Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Lobistinės veiklos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso ar kito teisės akto, reglamentuojančio tarnybinės etikos ir elgesio normas, nuostatas;“.

2. Pakeisti 9 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Specialiųjų tyrimų tarnyba pagal kompetenciją surenka teisėsaugos, kontrolės, kriminalinės žvalgybos subjektų ar kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų, žvalgybos institucijų, kitų institucijų, įstaigų ir įmonių turimą šio straipsnio 2 dalyje nurodytą informaciją apie asmenį, duomenis iš Viešojo sektoriaus darbuotojų registro, prireikus – iš kitų valstybės ar žinybinių registrų, duomenų rinkmenų, ir kartu su savo apie asmenį turima įslaptinta bei vieša informacija pateikia asmenį į pareigas skiriančiam ar paskyrusiam subjektui.

 

4 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas

1.   Pakeisti 11 straipsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

11 straipsnis. Informacijos pateikimas Viešojo sektoriaus darbuotojų registrui ir Juridinių asmenų registrui“.

2. Pakeisti 11 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Valstybės tarnautojų registrui pateikiama informacija apie valstybės tarnautojus, kurie įsiteisėjusiu galutiniu teismo nuosprendžiu yra pripažinti padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, taip pat patraukti administracinėn ar drausminėn atsakomybėn už sunkius tarnybinius nusižengimus, susijusius su Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimu, padarytus siekiant gauti neteisėtų pajamų ar privilegijų sau ar kitiems asmenims.“

3.   Pakeisti 11 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Viešojo sektoriaus darbuotojų registrui pateikiama informacija apie Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus darbuotojų registro įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1–5 ir 7 punktuose nurodytus asmenis ir viešojo administravimo įgaliojimus turinčius Viešojo sektoriaus darbuotojų registro įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 6 punkte nurodytus darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį, kurie įsiteisėjusiu galutiniu teismo nuosprendžiu yra pripažinti padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, taip pat patraukti administracinėn, drausminėn ar tarnybinėn atsakomybėn arba pripažinti padarę darbo pareigų pažeidimą už nusižengimus (pažeidimus), susijusius su Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimu.“

4. Pakeisti 11 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Valstybės ar savivaldybės įstaiga, viešojo administravimo įgaliojimus turinčios kita biudžetinė įstaiga, valstybės ar savivaldybės įmonė arba viešoji įstaiga, kurios savininkas ar vienas iš dalininkų yra valstybė ar savivaldybė, priėmusi ar panaikinusi sprendimą, kad buvo padarytos šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytos veikos, duomenis apie šiuos sprendimus įrašo į Viešojo sektoriaus darbuotojų registrą ir per 14 dienų nuo šioje dalyje nurodyto sprendimo įsiteisėjimo apie tai praneša Juridinių asmenų registro tvarkytojui.“

 

5 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 14 straipsnio 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) analizuoja valstybės tarnautojų etikos problemas ir, siekdama panaikinti prielaidas interesų konfliktui, teikia pasiūlymus dėl kovos su korupcija programų, teisės aktų priėmimo bei tobulinimo;“.

 

6 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas, išskyrus įstatymo 3 straipsnio 1 dalį, 4 straipsnio 2 dalį ir 5 straipsnį, įsigalioja 2022 m. lapkričio 1 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas