Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
TARNYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE STATUTO 2, 51, 6, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 18, 21, 25, 29, 30, 31, 32, 33, 35, 36, 37, 42, 48, 50, 531, 54 IR 55 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR STATUTO PAPILDYMO 131, 321, 461, 501 IR 502 STRAIPSNIAIS
ĮSTATYMAS
2014 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 2 straipsnį nauja 5 dalimi:
2 straipsnis. 51 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 51 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Muitinės departamento generalinis direktorius turi teisę įgalioti atlikti šio Statuto jam pavestas funkcijas, išskyrus šio Statuto 4 straipsnio 1 dalyje nurodytą sąrašų tvirtinimą ir funkcijas, nurodytas šio Statuto 4 straipsnio 2 dalyje, 9 straipsnyje, 12 straipsnio 7 dalyje, 13 straipsnio 5 dalyje, 131 straipsnyje, 14 straipsnio 1 ir 3 dalyse, 15 straipsnio 2 dalyje, 21 straipsnio 2 dalyje, 321 straipsnyje, 50 straipsnio 7 dalyje ir 52 straipsnyje, ir (arba) priimti kitus sprendimus personalo valdymo klausimais Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotoją arba atitinkamos muitinės įstaigos vadovą. Jeigu Muitinės departamento generalinio direktoriaus įgaliotas Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas arba muitinės įstaigos vadovas priima sprendimą personalo valdymo klausimu, šis sprendimas įforminamas Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu, jeigu teisės aktai nustato, kad toks Muitinės departamento generalinio direktoriaus sprendimas yra įforminamas įsakymu.“
3 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas
4 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 9 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„9 straipsnis. Kandidatų į tarnybą muitinėje tikrinimas
Asmenys, pareiškę norą būti priimti į tarnybą muitinėje, tikrinami Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta tvarka. Patikrinimo metu nustatoma, ar nėra apribojimų, nurodytų Statuto 10 straipsnyje, taip pat ar asmuo yra nepriekaištingos reputacijos. Siekiant patikrinti asmeninių ir moralinių savybių tinkamumą tarnybai muitinėje patikrinimo metu gali būti atliekamas asmenų, pareiškusių norą būti priimtais į tarnybą muitinėje, asmenybės savybių vertinimas.“
5 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 10 straipsnio 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
„1) įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo arba tyčinio baudžiamojo nusižengimo, nuskalstamos veikos valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams arba korupcinio pobūdžio nuskalstamos veikos padarymo, nepaisant to, ar teistumas išnykęs, ar panaikintas, taip pat jei asmuo nuteistas už neatsargų nusikaltimą
arba baudžiamąjį nusižengimą
ir teistumas neišnykęs arba nepanaikintas;“.
2. Papildyti 10 straipsnį nauju 9 punktu:
3. Papildyti 10 straipsnį nauju 10 punktu:
6 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 11 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„11 straipsnis. Priėmimas į tarnybą muitinėje
1
.
Į tarnybą muitinėje priimama konkurso būdu, išskyrus šio straipsnio 2 ir 4 dalyse nustatytus atvejus.
2. Į pakaitinių muitinės pareigūnų ir muitinės pareigūnų, atliekančių kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, pareigas priimama atrankos būdu, išskyrus šio straipsnio 4 dalyje nustatytus atvejus.
3. Konkursas ir atranka į muitinės pareigūno pareigas skelbiami Muitinės departamento interneto svetainėje. Konkursas į Muitinės departamento generalinio direktoriaus pareigas skelbiamas ir Finansų ministerijos interneto svetainėje.
4. Be konkurso ir atrankos į tarnybą muitinėje gali būti priimamas asmuo, ne anksčiau kaip prieš trejus metus atleistas iš tarnybos muitinėje pagal Statuto 55 straipsnio 1 dalies 4, 5, 8 arba 10 punktą, jeigu jo tarnybos muitinėje stažas yra ne trumpesnis kaip penkeri metai, atleidimo iš pareigų muitinėje dieną jis neturėjo galiojančios tarnybinės nuobaudos ir jeigu jis nėra įtariamasis arba kaltinamasis baudžiamajame procese. Be konkurso ir atrankos asmuo negali būti priimamas į aukštesnės kategorijos pareigas negu tos, iš kurių jis buvo atleistas. Buvęs Muitinės departamento generalinis direktorius ir muitinės įstaigos vadovas be konkurso ir atrankos gali būti priimami tik į žemesnės kategorijos pareigas.
7 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 12 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
8 straipsnis. Statuto papildymas 131 straipsniu
9 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 14 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Priimtam į pareigas muitinės pareigūnui išduodama tarnybinė uniforma su skiriamaisiais ženklais, tarnybinis pažymėjimas, o muitinės posto pareigūnui ir muitinės mobiliosios grupės pareigūnui – ir identifikavimo ženklas. Muitinės pareigūnui gali būti išduodamas tarnybos ženklas. Muitinės pareigūnų uniformos išdavimo ir dėvėjimo taisykles, tarnybinio pažymėjimo, identifikavimo ženklo ir tarnybos ženklo išdavimo ir naudojimo taisykles tvirtina Muitinės departamento generalinis direktorius.“
10 straipsnis. 15 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 15 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Muitinės pareigūnams draudžiama tarnybos metu turėti alkoholinių gėrimų, didesnę kaip 25 procentų pareiginės algos bazinio dydžio (toliau – bazinis dydis) pinigų sumą eurais, bet kokią sumą kita valiuta, taip pat Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu nustatytų ryšio priemonių, tauriųjų metalų, brangakmenių ir kitų tarnybos metu nereikalingų daiktų. Draudimas tarnybos metu turėti nustatytą pinigų sumą netaikomas muitinės pareigūnams, vykstantiems į tarnybines komandiruotes arba grįžtantiems iš jų.“
11 straipsnis. 17 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 17 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„17 straipsnis. Priesaikos priėmimo tvarka
1. Į muitinės pareigūno pareigas priimamas asmuo prieš pradėdamas eiti pareigas prisiekia Lietuvos Respublikai.
2. Į pareigas priimamas muitinės pareigūnas prisiekia individualiai, pasirašydamas priesaikos tekstą.
12 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 18 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Prisiekiantis asmuo turi teisę pasirinkti vieną iš šių priesaikos tekstų:
1) „Aš, (vardas, pavardė), prisiekiu ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai ir nešališkai atlikti man patikėtas pareigas, savo elgesiu nepakenkti muitinės pareigūno garbei ir orumui, saugoti valstybės ir tarnybos paslaptis. Tepadeda man Dievas.“;
14 straipsnis. 25 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 25 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Kasmet vertinama prieš tai buvusių kalendorinių metų Muitinės departamento generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo, muitinės pareigūno (nustatyta tvarka atlikusio stažuotę) ir pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinė veikla, jeigu šie pareigūnai tais kalendoriniais metais, kurių veikla vertinama, einamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje yra vertinama jų tarnybinė veikla, ėjo ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus.“
2. Pakeisti 25 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:
„5. Kiekvienų kalendorinių metų pradžioje (kai atliekamas eilinis vertinimas) ir neeilinio vertinimo metu Muitinės departamento generalinį direktorių ir muitinės įstaigos vadovą į pareigas priimantis asmuo, tiesioginis muitinės pareigūno ar pakaitinio muitinės pareigūno vadovas (toliau – tiesioginis vadovas) muitinės pareigūno tarnybinę veiklą įvertina:
3. Pakeisti 25 straipsnio 16 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
15 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 29 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
16 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 30 straipsnio 1 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
17 straipsnis. 31 straipsnio pakeitimas
18 straipsnis. 32 straipsnio pakeitimas
19 straipsnis. Statuto papildymas 321 straipsniu
Papildyti Statutą 321 straipsniu:
„321 straipsnis. Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos ir elgesio tikrinimas
20 straipsnis. 33 straipsnio pakeitimas
21 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 35 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„35 straipsnis. Tarnybinės nuobaudos skyrimas
1. Tarnybinės nuobaudos skyrimo procedūra pradedama muitinės pareigūno tiesioginio vadovo arba pareigūną į pareigas priėmusio asmens iniciatyva arba kai jie gauna informaciją apie muitinės pareigūno tarnybinį nusižengimą.
2. Tarnybinė nuobauda turi būti paskirta ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tarnybinio nusižengimo paaiškėjimo dienos, neįskaitant laiko, kurį muitinės pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl ligos, buvo komandiruotėje arba atostogavo, o jeigu pradėtas ikiteisminis tyrimas arba atliekamas tarnybinis ar kitas kompetentingos institucijos patikrinimas, – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo ikiteisminio tyrimo nutraukimo arba teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, tarnybinio ar kito kompetentingos institucijos patikrinimo baigimo dienos. Negalima skirti tarnybinės nuobaudos, jei nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos praėjo vieneri metai, išskyrus atvejus, kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių reviziją (inventorizaciją) arba tarnybinį ar kitą kompetentingos institucijos patikrinimą, ikiteisminį tyrimą ar nagrinėjant baudžiamąją bylą teisme. Šiais atvejais tarnybinė nuobauda turi būti skiriama ne vėliau kaip per trejus metus nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos.
3. Jeigu tarnybinei nuobaudai muitinės pareigūnui skirti pagal įstatymus turi būti gautas išankstinis profesinės sąjungos atstovaujamojo ir (arba) valdymo organo sutikimas ir jeigu per 5 darbo dienas nuo kreipimosi į profesinę sąjungą dienos negaunamas jos atstovaujamojo ir (arba) valdymo organo prieštaravimas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo, laikoma, kad toks sutikimas yra gautas.
4. Į šio straipsnio 2 dalyje nustatytus terminus neįskaitomas laikas, per kurį įstatymų nustatyta tvarka išnagrinėjamas skundas dėl profesinės sąjungos atstovaujamojo ir (arba) valdymo organo nesutikimo dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo muitinės pareigūnui.
6. Kai paaiškėja, kad tarnybinis nusižengimas turi nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo požymių, tarnybinio nusižengimo tyrimas sustabdomas ir tarnybinio patikrinimo medžiaga perduodama institucijai, kompetentingai tirti šias veikas. Jeigu atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą ar administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną arba ikiteisminis tyrimas, baudžiamoji byla ar administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pabaigiami, tarnybinio nusižengimo tyrimas tęsiamas ir tarnybinė nuobauda turi būti paskirta šio straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka ir terminais. Kai muitinės pareigūno veika turi savarankiško tarnybinio nusižengimo požymių, pagal kuriuos galima šį tarnybinį nusižengimą atriboti nuo nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo, tarnybinio nusižengimo tyrimas tęsiamas neatsižvelgiant į baudžiamojo proceso ar bylos dėl administracinio teisės pažeidimo teisenos eigą.“
22 straipsnis. 36 straipsnio pakeitimas
23 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas
24 straipsnis. 42 straipsnio pakeitimas
25 straipsnis. Statuto papildymas 461 straipsniu
Papildyti Statutą 461 straipsniu:
„461 straipsnis. Muitinės pareigūno tarnybos stažas
Muitinės pareigūno tarnybos muitinėje stažas skaičiuojamas tarnybos pradžia laikant jo priėmimo į tarnybą muitinėje datą, į tarnybos stažą papildomai įskaitant (tarp jų ir laikotarpius, buvusius iki 1990 m. kovo 11 d.):
1) faktinį tarnybos vidaus reikalų, krašto apsaugos, valstybės saugumo, prokuratūros sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos, jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse ir muitinėje laiką nuo paskyrimo į pareigūno pareigas ar kario statuso įgijimo dienos;
2) darbo įstaigose ir organizacijose laiką, kai pareigūnas buvo nusiųstas dirbti į jas būdamas įtrauktas į Vidaus reikalų ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos kadrų rezervą, Valstybės saugumo departamento pareigūnų (kadrų) rezervą, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų (personalo) rezervą;
4) faktinį tarnybos kitų valstybių ginkluotosiose pajėgose, pasienio tarnyboje, muitinėje, vidaus reikalų ir kitose tarnybose (išskyrus tarnybą naikintojų būriuose ir batalionuose) laiką – Vyriausybės nustatyta tvarka;
5) darbo policijoje (milicijoje), Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, muitinėje, vidaus tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos ir prokuratūros sistemose, Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose ir valstybės įmonėse laiką Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymo pagrindais, jeigu vėliau tos pareigos priskirtos pareigūno pareigoms;
6) darbo laiką, dirbtą profesionaliosios priešgaisrinės apsaugos padalinių vadovais, operatyviniais budinčiaisiais, profilaktikos instruktoriais, sargybos viršininkais, skyrininkais, ugniagesiais (gaisrininkais), vairuotojais, dispečeriais, dujų-dūmų apsaugos tarnybos meistrais (priešdūminės ir priešdujinės tarnybos meistrais) Darbo sutarties įstatymo pagrindais, jeigu vėliau šie darbuotojai paskirti statutiniais priešgaisrinės apsaugos pareigūnais;
7) vieną tarnybos ar darbo dieną Lietuvos Respublikos krašto apsaugos departamento struktūriniuose padaliniuose nuo 1990 m. balandžio 25 d. iki 1991 m. rugpjūčio 23 d., Valstybės saugumo departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sistemoje nuo 1990 m. kovo 26 d. iki 1991 m. rugpjūčio 23 d., Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriuje nuo 1990 m. birželio 8 d. iki 1991 m. rugpjūčio 23 d. ir muitinėje nuo 1990 m. spalio 9 d. iki 1991 m. rugpjūčio 23 d. – kaip 3 tarnybos dienas;
8) asmeniui, pradėjusiam tarnauti ar dirbti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemoje arba Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriuje iki 1991 m. gruodžio 31 d., taip pat Valstybės saugumo departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuo 1990 m. kovo 26 d. iki 1991 m. gruodžio 2 d. ar Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo tarnyboje nuo 1991 m. gruodžio 2 d. iki 1991 m. gruodžio 31 d., – 80 procentų iki šio laiko turėto darbo stažo;
9) mokymosi vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose, specialiosiose vidurinėse, aukštesniosiose Lietuvos Respublikos policijos (vidaus reikalų), saugumo ir karo mokyklose laiką. Mokymosi tokiose pat kitų valstybių mokyklose laikas gali būti įskaitytas į tarnybos muitinėje stažą Vyriausybės nustatyta tvarka. Į tarnybos muitinėje stažą taip pat įskaitoma pusė mokymosi kitose aukštosiose, aukštesniosiose ir specialiosiose vidurinėse mokyklose laiko, jeigu jas baigę asmenys yra priimti į tarnybą per 3 mėnesius, neįskaitant ligos, nėštumo ir gimdymo atostogų, taip pat būtinosios tarnybos kariuomenėje ar dalyvavimo kariniuose mokymuose trukmės;
10) vieną tarnybos dieną tarptautinių organizacijų misijose Vyriausybės siuntimu: taikos įvedimo misijose – kaip 3 tarnybos dienas, taikos palaikymo misijose ir patarėjų bei stebėtojų misijose – kaip 2 tarnybos dienas;
11) muitinės pareigūno laikinojo nedarbingumo ir atostogų laiką, taip pat pareigūno buvimo Vidaus reikalų ministerijos personalo žinioje laiką;
25 straipsnis. 48 straipsnio pakeitimas
26 straipsnis. 50 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 50 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„50 straipsnis. Muitinės pareigūnų darbo ir poilsio laikas
1. Muitinės pareigūno, išskyrus nurodytus šio straipsnio 3 dalyje, darbo laiko norma negali būti ilgesnė kaip 40 valandų per savaitę (7 dienų laikotarpį). Esant Statuto 501 straipsnyje nurodytam pagrindui, muitinės pareigūnui gali būti pavesta dirbti ilgiau, nei nustatyta savaitės darbo laiko norma.
2. Muitinės pareigūnui negalima pavesti dirbti daugiau kaip 8 valandas viršvalandžių per vieną dieną. Pamainos trukmė kartu su viršvalandžiais negali būti ilgesnė kaip 24 valandos. Į pamainos trukmę įskaičiuojamas laikas, skirtas muitinės pareigūnams instruktuoti ir atsiskaityti už tarnybos rezultatus.
3. Pamainomis dirbantiems muitinės pareigūnams Muitinės departamento generalinio direktoriaus sprendimu gali būti nustatyta ne ilgesnė kaip 24 valandų pamainos trukmė, viršijanti šio straipsnio 1 dalyje nustatytą 40 valandų per savaitę (7 dienų laikotarpį) darbo laiko normą, bet ne ilgesnė kaip 48 valandų per savaitę (7 dienų laikotarpį) darbo laiko norma. Šių muitinės pareigūnų darbas, kiekvieną savaitę (7 dienų laikotarpį) neviršijantis 48 valandų darbo laiko normos, nelaikomas viršvalandiniu. Šioje dalyje nurodytų muitinės pareigūnų pareigybių sąrašą tvirtina finansų ministras.
4. Šio straipsnio 3 dalyje nurodyto pareigūno pamainos trukmė kartu su viršvalandžiais negali būti ilgesnė kaip 26 valandos.
5. Muitinės pareigūno viršvalandžiai per metus negali viršyti Darbo kodekse nustatytos viršvalandinių darbų trukmės, išskyrus šio straipsnio 6 dalyje nustatytą atvejį.
6. Muitinės pareigūno, atliekančio kriminalinę žvalgybą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, viršvalandžiai per metus negali viršyti 250 valandų.
27 straipsnis. Statuto papildymas 501 straipsniu
Papildyti Statutą 501 straipsniu:
„501 straipsnis. Atvejai, kada gali būti skiriamas viršvalandinis darbas
1. Muitinės pareigūnui Muitinės departamento generalinio direktoriaus nurodymu gali būti skirta dirbti viršvalandinį darbą:
1) kai būtina vykdyti muitų teisės aktų pažeidimo fiksavimą, išaiškinimą ar tyrimą ir šis fiksavimas, išaiškinimas ar tyrimas dėl savo ypatumų negali būti atidėtas, sustabdytas, nutrauktas ir perduotas kitam muitinės pareigūnui ir dėl pažeidimo padarymo ar nustatymo laiko arba kriminalinės žvalgybos arba ikiteisminio tyrimo tikslų negali būti įvykdytas nustatytu muitinės pareigūno darbo laiku;
28 straipsnis. Statuto papildymas 502 straipsniu
Papildyti Statutą 502 straipsniu:
„502 straipsnis. Budėjimo laikas
1. Budėjimo laikas yra laikas, kurį ikiteisminį tyrimą atliekantis muitinės pareigūnas pagal teisės aktų nustatyta tvarka iš anksto patvirtintą grafiką turi būti iš anksto aptartoje vietoje laisvu nuo tarnybos metu tam, kad būtų galima jį iškviesti atlikti neatidėliotinų Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytų ikiteisminio tyrimo veiksmų.
2. Budėjimo laikas negali trukti ilgiau kaip 96 valandas per mėnesį. Muitinės pareigūno budėjimo laikas įstaigoje prilyginamas darbo laikui, o budėjimas namuose ar iš anksto aptartoje tarnybos vietovės vietoje – ne mažiau kaip pusei darbo laiko.
3. Už budėjimą, kai viršijama darbo laiko trukmė, per artimiausią mėnesį muitinės pareigūnui suteikiamas poilsio laikas tokios pat trukmės kaip viršytas darbo laikas arba muitinės pareigūno pageidavimu šis poilsio laikas gali būti pridedamas prie kasmetinių atostogų ar apmokama Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka.
4. Nėščios moterys, neseniai pagimdžiusios moterys ir krūtimi maitinančios moterys, muitinės pareigūnai, auginantys vaiką iki 3 metų, ir muitinės pareigūnai, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, neįgalųjį slaugantys muitinės pareigūnai budėti gali būti skiriami tik jų sutikimu.“
29 straipsnis. 531 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 531 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytos kompensacijos nemokamos, jeigu:
1) muitinės pareigūnas žuvo, susižalojo, buvo sužalotas ar jo sveikata buvo sutrikdyta jam darant tyčinį nusikaltimą ar tyčinį baudžiamąjį nusižengimą,;
2) muitinės pareigūno mirties, sužalojimo, susižalojimo ar sveikatos sutrikdymo priežastis buvo su tarnybinių pareigų atlikimu nesusijęs apsvaigimas nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių arba kitų svaigiųjų medžiagų;
4) muitinės pareigūnas žuvo, susižalojo, buvo sužalotas ar jo sveikata buvo sutrikdyta eismo įvykio metu, šiam pareigūnui vairuojant transporto priemonę neturint teisės jos vairuoti arba perdavus ją vairuoti asmeniui, apsvaigusiam nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų arba neturinčiam teisės jos vairuoti;
5) muitinės pareigūno sveikata sutriko ar jis mirė dėl ligos ir tai nesusiję su tarnybinių pareigų atlikimu arba profesiniu ar įvadiniu mokymu;
6) muitinės pareigūno mirties arba susižalojimo priežastis buvo sąmoningas, su tarnybiniu būtinumu nesusijęs saugumo taisyklių pažeidimas;
7) muitinės pareigūnas buvo perkeltas į kitas pareigas kitoje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, tarptautinėje ar Europos Sąjungos institucijoje, užsienio valstybės institucijoje ar dirbti į specialiąją misiją, kai jam nemokamas nustatytas darbo užmokestis muitinėje ir pagal teisės aktus jo sveikatos ir gyvybės draudimo išlaidas turi apmokėti arba kompensaciją jo žūties ar sveikatos sutrikdymo atveju turi išmokėti kita valstybės ar savivaldybės institucija ar įstaiga, tarptautinė ar Europos Sąjungos institucija, užsienio valstybės institucija ar specialioji misija.“
30 straipsnis. 54 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 54 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:
„10. Muitinės posto pareigūnui ir muitinės mobiliosios grupės pareigūnui, pagal tarnybos pobūdį važinėjančiam tarnybiniais tikslais keleiviniu ar asmeniniu transportu, taip pat vykstančiam į tarnybos vietą ir iš jos, išskyrus lengvaisiais automobiliais taksi, važiavimo išlaidos kompensuojamos finansų ministro nustatyta tvarka.“
2. Papildyti 54 straipsnį nauja 11 dalimi:
31 straipsnis. 55 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 55 straipsnio 1 dalies 13 punktą ir jį išdėstyti taip:
2. Pakeisti 55 straipsnio 1 dalies 20 punktą ir jį išdėstyti taip:
3. Papildyti 55 straipsnio 1 dalį 23 punktu:
4. Papildyti 55 straipsnio 1 dalį 24 punktu:
5. Papildyti 55 straipsnio 1 dalį 25 punktu:
6. Pakeisti 55 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
7. Papildyti 55 straipsnį nauja 5 dalimi:
„5. Atleidžiant iš pareigų muitinės pareigūną pagal šio straipsnio 1 dalies 25 punktą, su juo pasirašomas rašytinis susitarimas dėl atleidimo sąlygų (atleidimo iš pareigų laiko, išeitinės išmokos, kurios dydis negali viršyti šio Statuto 53 straipsnio 1 dalyje nustatyto dydžio, mokėjimo, nepanaudotų kasmetinių atostogų suteikimo).“
32 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas
33 straipsnis. Pasiūlymas Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir kitoms institucijoms