Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

socialinių įmonių įstatymo NR. IX-2251 13, 23 IR 24 straipsniŲ pakeitimO iR ĮSTATYMO PAPILDYMo 181 STRAIPSNIU

ĮSTATYMAS

 

2020 m.                      d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas

Papildyti 13 straipsnio 1 dalį 5 punktu:

5) subsidija darbo užmokesčiui Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną.“

 

2 straipsnis. Įstatymo papildymas 181 straipsniu

Papildyti įstatymą 181 straipsniu:

181 straipsnis. Subsidija darbo užmokesčiui Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną

1. Socialinėms įmonėms, kurios laikotarpiu, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė ekstremaliąją situaciją ir karantiną, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 ir (ar) 59 straipsniuose nurodytais pagrindais neatleido darbuotojų, priklausančių tikslinei grupei, kuriems Lietuvos Respublikos darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju buvo paskelbta prastova, ir Lietuvos Respublikos darbo kodekso 137 straipsnio 2 dalyje nurodytu pagrindu nesuteikė jiems nemokamų atostogų, ir tokiu būdu Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu išlaikė jų darbo vietas, mokama subsidija darbo užmokesčiui Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną.

2. Subsidijos darbo užmokesčiui Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, mokamos kas mėnesį už praėjusį mėnesį, dydis apskaičiuojamas procentais nuo kiekvienam socialinėje įmonėje dirbančiam darbuotojui, priklausančiam tikslinei grupei, apskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta minimalioji mėnesinė alga. Jei darbuotojui, priklausančiam tikslinei grupei, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju prastova paskelbta ne visą mėnesio darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino dydis apskaičiuojamas proporcingai darbdavio paskelbtam darbuotojo, priklausančio tikslinei grupei, prastovos laikui.

3. Už kiekvieną šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytai tikslinei grupei priklausantį darbuotoją skiriama subsidija darbo užmokesčiui dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino sudaro 75 procentus šio straipsnio 2 dalyje nurodytos sumos.

4. Už kiekvieną šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2-5 punktuose nurodytoms tikslinėms grupėms priklausantį darbuotoją skiriama subsidija darbo užmokesčiui dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino sudaro 60 procentų šio straipsnio 2 dalyje nurodytos sumos.“

 

3 straipsnis. 23 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 23 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:

10. Valstybės pagalba socialinėms įmonėms išmokama po sutarčių dėl subsidijos išmokėjimo ir panaudojimo tvarkos pasirašymo, išskyrus šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 1 ir 5 punktuose nurodytas subsidijas, kurios išmokamos priėmus sprendimą skirti šias subsidijas. Priėmus sprendimą skirti šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytą subsidiją, šio įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodyta subsidija nemokama.“

 

4 straipsnis. 24 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 24 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) įdarbinto tikslinei grupei priklausančio asmens darbo vietoje prastova ne dėl darbuotojo kaltės, išskyrus atvejus, kai darbuotojui, priklausančiam tikslinei grupei, prastova paskelbta Lietuvos Respublikos darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju, ar pravaikšta trunka ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų iš eilės arba jam darbo sutartyje nustatytomis sąlygomis ir terminais daugiau kaip 2 mėnesius iš eilės nemokamas visas jam priklausantis darbo užmokestis;“.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

 

Respublikos Prezidentas