Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VYRIAUSYBĖS ĮSTATYMO NR. I-464 VIENUOLIKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO, 52 STRAIPSNIO PAKEITIMO IR

ĮSTATYMO PAPILDYMO 351 IR 53 STRAIPSNIAIS

ĮSTATYMAS

 

2020 m.                          d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. Įstatymo papildymas 351 straipsniu

Papildyti Įstatymo aštuntąjį skirsnį 351 straipsniu:

351 straipsnis. Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme

1. Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus Teisių Teisme (toliau šiame straipsnyje – atstovas) yra karjeros valstybės tarnautojas, atstovaujantis valstybei nagrinėjant Europos Žmogaus Teisių Teisme ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete, Vyriausybės pavedimu – ir kituose Jungtinių Tautų komitetuose bylas prieš Lietuvos Respubliką, taip pat koordinuojantis Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų vykdymą ir atitinkamų Jungtinių Tautų komitetų išvadų bei rekomendacijų, pateiktų bylose prieš Lietuvą, įgyvendinimą. Atstovo uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas nustato Vyriausybės tvirtinami atstovo nuostatai.

2. Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka į atstovo pareigas priima ir iš jų atleidžia Vyriausybė teisingumo ir užsienio reikalų ministrų teikimu. Vyriausybė skiria atstovui tarnybines nuobaudas. Atstovą skatina, suteikia jam atostogas, papildomas poilsio dienas, siunčia jį į komandiruotes, priima kitus sprendimus, susijusius su tarnybos santykiais teisingumo ministras. Kai atstovas atostogauja, yra laikinai nedarbingas ar dėl kitų priežasčių laikinai negali eiti savo pareigų, tuo laiku atlikti jo pareigas teisingumo ministras paveda kitam Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojui, jei Vyriausybė nenutaria kitaip. Atstovo pareigybės aprašymą tvirtina Vyriausybė arba jos pavedimu – teisingumo ministras.

3. Atstovas privalo teikti Vyriausybei informaciją apie bylų, kuriose dalyvauja Lietuvos Respublika, eigą, taip pat apie Europos Žmogaus Teisių Teismo, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto ir kitų Jungtinių Tautų komitetų, kuriuose atstovauti pavedė Vyriausybė, priimtus sprendimus. Kasmet iki kovo 1 d. atstovas šią informaciją pateikia Vyriausybei teikiamoje praėjusių metų veiklos ataskaitoje.

4. Atstovo veiklos organizacinį ir techninį aptarnavimą vykdo Teisingumo ministerija. Atstovo veikla finansuojama ir atstovo darbo užmokestis mokamas iš Teisingumo ministerijai skiriamų asignavimų.“

 

2 straipsnis. Vienuoliktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti vienuoliktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

VIENUOLIKTASIS SKIRSNIS

KLAUSIMŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS RESPUBLIKOS NARYSTE EUROPOS SĄJUNGOJE, SPRENDIMAS IR LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŲ Į EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISMO TEISĖJUS SIŪLYMAS“.

 

3 straipsnis. 52 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 52 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Vyriausybė, Respublikos Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į Europos  Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus ir generalinius advokatus,  Seimo statuto nustatyta tvarka konsultuojasi su Seimu. Kandidatų atranką Vyriausybės nustatyta tvarka organizuoja ir atrinktas kandidatūras Vyriausybei teikia teisingumo ministras. Apie kandidatų atranką skelbiama viešai.“

 

4 straipsnis. Įstatymo papildymas 53 straipsniu

Papildyti Įstatymą 53 straipsniu:

53 straipsnis. Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos Žmogaus Teisių Teismo

teisėjus siūlymas

1. Vyriausybė, įgyvendindama Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 22 straipsnį, siūlo kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjus.

2. Vyriausybė, Respublikos Prezidentui pritarus, siūlydama kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjus, Seimo statuto nustatyta tvarka konsultuojasi su Seimu. Kandidatų atranką Vyriausybės nustatyta tvarka organizuoja ir atrinktas kandidatūras Vyriausybei teikia teisingumo ministras. Apie kandidatų atranką skelbiama viešai.

3. Vyriausybė, įgyvendindama Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos, pakeistos 14 protokolu, 26 straipsnį, nustato tvarką, pagal kurią atrenkami kandidatai į Europos Žmogaus Teisių Teismo ad hoc teisėjų sąrašą.“

 

5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja  2020 m. lapkričio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija iki 2020 m. spalio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas