{"HashCode":-585403691,"Height":841.0,"Width":595.0,"Placement":"Header","Index":"FirstPage","Section":1,"Top":0.0,"Left":0.0}
 


Projektas Nr. XIVP-3860(2)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

FINANSINIŲ PRIEMONIŲ RINKŲ ĮSTATYMO NR. X-1024 2, 3, 4, 154, 155, 29, 30, 411, 412, 413, 53, 72, 91, 93, 102, 112, 114 STRAIPSNIŲ, II SKYRIAUS PENKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO IR PRIEDO PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2024 m.                                       d. Nr.

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 2 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Šis įstatymas nustato reikalavimus, kurių turi laikytis finansų maklerio įmonės, reguliuojamos rinkos operatoriai, informacijos apie sandorius paslaugų teikėjai, trečiųjų valstybių įmonės, teikiančios investicines paslaugas ar vykdančios investicinę veiklą, centriniai vertybinių popierių depozitoriumai, įgaliotieji konsultantai, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai ir turto valdytojai.“

2. Pakeisti 2 straipsnio 42 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniams investuotojams, kai jie tiesiogiai arba per turto valdytoją investuoja į akcinių bendrovių akcijas, kuriomis prekiaujama reguliuojamoje rinkoje;“.

 

2 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas

1. Papildyti 3 straipsnį 212 dalimi:

212. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas įmonė, turinti teisę vykdyti gyvybės draudimo ir (ar) perdraudimo veiklas, kaip tai apibrėžta Draudimo įstatyme, taip pat profesinių pensijų asociacija, kaip tai apibrėžta Lietuvos Respublikos profesinių pensijų kaupimo įstatyme.“

2. Pripažinti netekusia galios 3 straipsnio 241 dalį.

3. Pakeisti 3 straipsnio 332 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinių investuotojų ir turto valdytojų atveju – buveinės valstybė narė, kaip tai apibrėžta konkrečiam sektoriui taikytiname Europos Sąjungos teisės akte ar Europos Sąjungos teisės aktą įgyvendinančiame nacionalinės teisės akte;“.

 

3 straipsnis. 4 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 4 straipsnio pavadinimą jį išdėstyti taip:

4 straipsnis. Teisė teikti investicines ir kitas paslaugas“.

2. Papildyti 4 straipsnį 21 dalimi:

21. Finansų maklerio įmonė, turinti išduotą finansų maklerio įmonės licenciją, gali teikti kriptoturto paslaugas, kaip jos apibrėžtos 2023 m. gegužės 31 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2023/1114 dėl kriptoturto rinkų, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1093/2010 bei (ES) Nr. 1095/2010 ir direktyvos 2013/36/ES bei (ES) 2019/1937, 3 straipsnio 1 dalies 16 punkte, Reglamento (ES) 2023/1114 60 straipsnyje nustatyta apimtimi ir tvarka.“

3. Pakeisti 4 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Priežiūros institucija kaupia duomenis ir informaciją apie šio straipsnio 1 dalyje nurodytus subjektus bei investicines, kriptoturto ir papildomas paslaugas, kurias jie turi teisę teikti Lietuvos Respublikoje. Ši informacija yra nuolat atnaujinama ir viešai skelbiama priežiūros institucijos interneto svetainėje.“

 

4 straipsnis. 154 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 154 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Priežiūros institucija turi teisę reikalauti, kad likviduojama arba veiklą nutraukianti finansų maklerio įmonė, atsižvelgdama į savo gyvybingumą ir verslo modelio bei strategijų tvarumą, tinkamai laikytųsi šiame įstatyme ir Reglamente (ES) 2019/2033 nurodytų reikalavimų ir turėtų reikalingų finansinių išteklių, taip pat, atsižvelgdama į likvidavimo arba veiklos nutraukimo laikotarpį, laikytųsi nuosavų lėšų ir likvidžiojo turto reikalavimų visą laikotarpį, kol finansų maklerio įmonė bus likviduota ar pasibaigs kitokiu būdu.“

 

5 straipsnis. 155 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 155 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Kontrolės funkcijas atliekantys darbuotojai privalo būti nepriklausomi nuo finansų maklerio įmonės padalinių, kurių vertinimą atlieka, ir turėti tinkamus įgaliojimus savo funkcijoms atlikti. Kintamasis atlygis šiems darbuotojams skiriamas už atliktus darbus ir rezultatus, susijusius su jiems priskirtų funkcijų atlikimu, ir negali priklausyti nuo veiklos finansų maklerio įmonės padaliniuose, kurių vertinimą atlieka, rezultatų.“

 

6 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 29 straipsnio 141 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) tyrimai, už kuriuos mokami bendri mokesčiai ar atliekamas bendras mokėjimas, susiję tik su tais emitentais, kurių rinkos kapitalizacija, išreikšta kotiravimo verte, per pastaruosius 3 kalendorinius metus iki tyrimo atlikimo dienos metų pabaigoje, kai jie yra ar buvo įtraukti į biržos sąrašus, arba nuosavo kapitalo vertė tais finansiniais metais, kai jie nėra ar nebuvo įtraukti į biržos sąrašus, nesiekė 1 milijardo eurų.“

2. Pakeisti 29 straipsnio 19 dalį ir ją išdėstyti taip:

19. Finansų maklerio įmonė, teikianti paslaugas profesionaliesiems klientams, išskyrus investavimo rekomendacijų teikimą ir portfelio valdymą, gali nesilaikyti šio straipsnio 6 dalies 3 punkte nustatytų reikalavimų. Finansų maklerio įmonė taip pat gali nesilaikyti šio įstatymo 30 straipsnio 21 dalyje ir 31 straipsnio 1–3 dalyse nustatytų reikalavimų, nebent profesionalieji klientai elektroniniu būdu arba popierine forma informuoja finansų maklerio įmonę, kad pageidauja naudotis šiuose straipsniuose numatytomis teisėmis. Finansų maklerio įmonė registruoja šiuos profesionaliųjų klientų prašymus.“

 

7 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 30 straipsnio 21 dalį ir ją išdėstyti taip:

21. Finansų maklerio įmonė, teikdama investavimo rekomendacijas arba portfelio valdymo paslaugas, apimančias vienų finansinių priemonių pakeitimą kitomis, privalo surinkti būtiną informaciją apie kliento investicijas ir išanalizuoti finansinių priemonių pakeitimo kitomis išlaidas ir naudą. Teikdamos investavimo rekomendacijas, finansų maklerio įmonės turi informuoti klientą, ar vienų finansinių priemonių pakeitimo kitomis nauda yra didesnė už išlaidas.“

 

8 straipsnis. II skyriaus penktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti II skyriaus penktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

PENKTASIS SKIRSNIS

FINANSŲ MAKLERIO ĮMONĖMS, GYVYBĖS DRAUDIMO IR PROFESINIŲ PENSIJŲ INSTITUCINIAMS INVESTUOTOJAMS, TURTO VALDYTOJAMS IR ĮGALIOTIESIEMS KONSULTANTAMS TAIKOMI RINKOS SKAIDRUMO REIKALAVIMAI“.

 

9 straipsnis. 411 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 411 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

411 straipsnis. Dalyvavimo politika

1. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai ir turto valdytojai privalo laikytis šioje dalyje nustatytų reikalavimų arba viešai paskelbti aiškų ir pagrįstą paaiškinimą, kodėl jie pasirinko nesilaikyti bent vieno iš šių reikalavimų:

1) gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai ir turto valdytojai privalo parengti ir viešai paskelbti dalyvavimo politikos dokumentą, kuriame aprašoma, kaip jie įtraukia akcininko dalyvavimo klausimą į savo investavimo strategiją, taip pat nurodoma, kaip jie stebi akcinės bendrovės, į kurią investuoja, bendrąją veiklą, įskaitant veiklos strategiją, finansinius ir nefinansinius rezultatus, riziką, kapitalo struktūrą, socialinį poveikį bei poveikį aplinkai ir bendrovės valdymą, palaiko dialogą su akcinėmis bendrovėmis, į kurias investuoja, naudojasi balsavimo ir kitomis teisėmis, kurias suteikia turimos akcijos, bendradarbiauja su kitais akcininkais, palaiko ryšius su atitinkamais akcinių bendrovių, į kurias investuoja, suinteresuotaisiais asmenimis ir valdo esamus ar galimus interesų konfliktus, susijusius su jų dalyvavimu;

2) gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai ir turto valdytojai privalo ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo praėjusių kalendorinių metų pabaigos viešai atskleisti, kaip jų dalyvavimo politika buvo įgyvendinama, įskaitant bendrą jų balsavimo apžvalgą, svarbiausių balsavimų paaiškinimą ir tai, kaip jie naudojosi įgaliotųjų konsultantų paslaugomis. Instituciniai Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai ir turto valdytojai taip pat privalo viešai atskleisti, kaip jie balsavo akcinių bendrovių, kurių akcijų jie turi, visuotiniuose akcininkų susirinkimuose. Atskleidžiant tokią informaciją, galima neįtraukti balsavimo, kuris pagal gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinių investuotojų ir turto valdytojų nustatytus kriterijus laikomas nereikšmingu dėl balsavimo dalyko arba turimų akcinės bendrovės akcijų skaičiaus.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija turi būti nemokamai prieinama gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo ar turto valdytojo interneto svetainėje. Jeigu turto valdytojas įgyvendina dalyvavimo politiką, įskaitant balsavimą, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo vardu, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas pateikia nuorodą, kur turto valdytojas paskelbė tokią balsavimo informaciją.

3. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniams investuotojams ir turto valdytojams įgyvendinant dalyvavimo politiką, mutatis mutandis taikomos šio įstatymo 28 straipsnio nuostatos, taip pat Alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdytojų įstatymo 13 straipsnio 1 dalies 6 punkte ir Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 7 punkte išdėstytos interesų konfliktų nustatymo, prevencijos, valdymo ir stebėsenos nuostatos.“

 

10 straipsnis. 412 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 412 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

412 straipsnis. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinių investuotojų investavimo strategija ir susitarimai su turto valdytojais

1. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai privalo viešai atskleisti, kaip pagrindiniai jų investavimo į akcinės bendrovės, kurios akcijomis prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, įstatinį kapitalą strategijos elementai dera su jų įsipareigojimų, ypač ilgalaikių, profiliu ir trukme ir kaip jie padeda siekti jų turto vidutinės trukmės ar ilgojo laikotarpio rezultatų.

2. Kai turto valdytojas gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo vardu investuoja, atsižvelgdamas į kiekvieną konkretų klientą arba per kolektyvinio investavimo subjektą, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas privalo viešai atskleisti šią informaciją apie susitarimus su turto valdytoju:

1) informaciją apie tai, kaip susitarimas su turto valdytoju skatina turto valdytoją suderinti savo investavimo strategiją ir investicinius sprendimus su gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo įsipareigojimų, ypač ilgalaikių, profiliu ir trukme;

2) informaciją apie tai, kaip susitarimas skatina turto valdytoją priimti investicinius sprendimus remiantis akcinės bendrovės, kurios akcijomis prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, į kurią investuojama, vidutinės trukmės ar ilgojo laikotarpio finansinių ir nefinansinių rezultatų vertinimu ir dalyvauti akcinės bendrovės, kurios akcijomis prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, į kurią investuojama, veikloje siekiant gerinti jos vidutinės trukmės ar ilgojo laikotarpio rezultatus;

3) informaciją apie tai, kaip turto valdytojo veiklos rezultatų vertinimo būdas ir laikotarpis bei atlyginimas už turto valdymo paslaugas dera su gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo įsipareigojimų, ypač ilgalaikių, profiliu ir trukme ir kaip atsižvelgiama į absoliučius ilgojo laikotarpio rezultatus;

4) informaciją apie tai, kaip gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas stebi turto valdytojo patiriamas finansinių priemonių portfelio apyvartos sąnaudas ir kaip jis apibrėžia ir stebi tikslinę finansinių priemonių portfelio apyvartą ar apyvartos intervalą;

5) susitarimo su turto valdytoju trukmę.

3. Jeigu į susitarimą su turto valdytoju neįtraukiamas bent vienas iš šio straipsnio 2 dalies
1–5 punktuose nurodytų elementų, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas privalo pateikti aiškų ir pagrįstą to paaiškinimą.

4. Šio straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse nurodyta informacija privalo būti nemokamai prieinama gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo interneto svetainėje ir kiekvienais metais atnaujinama, nebent nėra esminių jos pasikeitimų. Gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniai investuotojai, kurių veiklą reglamentuoja Draudimo įstatymas, gali įtraukti šią informaciją į mokumo ir finansinės būklės ataskaitą.“

 

11 straipsnis. 413 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 413 straipsnio 1 dalies nuostatą iki dvitaškio ir ją išdėstyti taip:

1. Turto valdytojai ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo praėjusių kalendorinių metų pabaigos turi parengti ir šio straipsnio 2 dalyje nurodyta tvarka atskleisti gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniam investuotojui, su kuriuo yra sudarytas šio įstatymo 412 straipsnyje nurodytas susitarimas, skirtą praėjusių kalendorinių metų skaidrumo ataskaitą. Skaidrumo ataskaitoje turi būti nurodyta:“.

2. Pakeisti 413 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) kaip turto valdytojų investavimo strategija ir jos įgyvendinimas atitinka šio įstatymo 412 straipsnyje nurodytą turto valdytojo ir gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo susitarimą ir kaip prisideda prie gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinio investuotojo turto ar fondo vidutinės trukmės ar ilgojo laikotarpio rezultatų;“.

3. Pakeisti 413 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyta skaidrumo ataskaita turi būti prieinama viešai turto valdytojo interneto svetainėje arba pateikiama tiesiogiai gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniam investuotojui, su kuriuo yra sudarytas šio įstatymo 412 straipsnyje nurodytas susitarimas.“

 

12 straipsnis. 53 straipsnio pakeitimas

Papildyti 53 straipsnį 7 dalimi:

7. Rinkos operatorius, turintis išduotą reguliuojamosios rinkos licenciją, gali teikti kriptoturto paslaugas, kaip jos apibrėžtos Reglamento (ES) 2023/1114 3 straipsnio 1 dalies 16 punkte, Reglamento (ES) 2023/1114 60 straipsnyje nustatyta apimtimi ir tvarka.“

 

13 straipsnis. 72 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 72 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Nustačiusi esminius biržos prekių išvestinių finansinių priemonių pateiktinos pasiūlos arba atvirųjų pozicijų pokyčius, remdamasi savo nustatyta pateiktinos pasiūlos apimtimi ir atvirųjų pozicijų skaičiumi, ar kitus reikšmingus pakeitimus rinkoje, susijusius su pateiktina pasiūla arba atvirosiomis pozicijomis, priežiūros institucija peržiūri ir koreguoja nustatytus pozicijų apribojimus, vadovaudamasi Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos pateiktais ir Europos Komisijos patvirtintais skaičiavimo metodais.“

2. Pakeisti 72 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:

10. Kai žemės ūkio biržos prekių išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, kurios grindžiamos ta pačia pagrindine priemone ir pasižymi tokiomis pat savybėmis, prekiaujama dideliu mastu daugiau nei vienos valstybės narės jurisdikcijos prekybos vietose arba kai esminėmis ar svarbiomis biržos prekių išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, kurios grindžiamos ta pačia pagrindine priemone ir pasižymi tokiomis pat savybėmis, prekiaujama daugiau nei vienos valstybės narės jurisdikcijos prekybos vietose, jeigu prekybos vieta, kurioje prekybos mastas yra didžiausias, yra Lietuvos Respublikoje, priežiūros institucija nustato bendrą pozicijų apribojimą, taikytiną visai prekybai tomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis. Priežiūros institucija, nustatanti bendrą biržos prekių išvestinių finansinių priemonių pozicijų apribojimą, laikoma centrine priežiūros institucija.“

 

14 straipsnis. 91 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 91 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

91 straipsnis. Centrinis depozitoriumas

1. Centrinio depozitoriumo organizacinius ir veiklos reikalavimus nustato Reglamentas (ES) Nr. 909/2014 ir Reglamentas (ES) 2023/1114.

2. Centrinis depozitoriumas gali teikti kriptoturto paslaugas, kaip jos apibrėžtos Reglamento (ES) 2023/1114 3 straipsnio 1 dalies 16 punkte, Reglamento (ES) 2023/1114 60 straipsnyje nustatyta apimtimi ir tvarka.“

 

15 straipsnis. 93 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 93 straipsnio 2 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) stebi, analizuoja, tikrina ir kitaip prižiūri finansų maklerio įmonių, finansų patarėjo įmonių, trečiųjų valstybių įmonių filialų, reguliuojamų rinkų ir jų narių, centrinio depozitoriumo, sąskaitų tvarkytojų, įgaliotųjų konsultantų, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinių investuotojų, turto valdytojų, lyginamojo indekso administratorių, pagrindinių sandorio šalių, informacijos apie sandorius paslaugų teikėjų ir sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjų veiklą;“.

2. Pakeisti 93 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Atlikdama priežiūros funkcijas, priežiūros institucija, remdamasi tam tikru laikotarpiu turima informacija, deramai atsižvelgia, ypač kritinėmis situacijomis, į savo sprendimų galimą poveikį finansų sistemos stabilumui kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse ir visoje Europos Sąjungoje.“

 

16 straipsnis. 102 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 102 straipsnio 3 dalies nuostatą iki dvitaškio ir ją išdėstyti taip:

3. Priežiūros institucija Lietuvos banko įstatymo nustatyta tvarka finansų maklerio įmonei, finansų patarėjo įmonei, trečiosios valstybės įmonės filialui, rinkos operatoriui, informacijos apie sandorius paslaugų teikėjui, įgaliotiems konsultantams, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų instituciniams investuotojams, turto valdytojams ar centriniam depozitoriumui duoda tokius privalomus nurodymus:“.

2. Pakeisti 102 straipsnio 9 dalį ją išdėstyti taip:

9. Finansų maklerio įmonė, finansų patarėjo įmonė, trečiosios valstybės įmonės filialas, rinkos operatorius, centrinis depozitoriumas, įgaliotas konsultantas, gyvybės draudimo ir profesinių pensijų institucinis investuotojas, turto valdytojas ar informacijos apie sandorius paslaugų teikėjas privalo vykdyti šio straipsnio 3 dalyje nustatytus nurodymus priežiūros institucijos nustatytais terminais ir nedelsdami, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo nurodymo įvykdymo apie tai raštu pranešti priežiūros institucijai. Finansų maklerio įmonė, kuriai taikomas šio įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nurodytas reikalavimas, taip pat privalo vykdyti šio straipsnio 7 dalyje nustatytus nurodymus priežiūros institucijos nustatytais terminais ir nedelsdama, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo nurodymo įvykdymo apie tai raštu pranešti priežiūros institucijai.

 

17 straipsnis. 112 straipsnio pakeitimas

1. Papildyti 112 straipsnio 1 dalį nauju 28 punktu:

28) nesilaiko vidaus tvarkos reikalavimų, kaip tai nurodyta šio įstatymo 16 straipsnio 1 ir 11 dalyse;“.

2. Buvusį 112 straipsnio 1 dalies 28 punktą laikyti 29 punktu.

 

18 straipsnis. 114 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 114 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) juridiniams asmenims – iki 5 milijonų eurų arba iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų, atsižvelgdama į tai, kuri suma yra didesnė, išskyrus šios dalies 3 punkte nustatytus atvejus;“.

2. Papildyti 114 straipsnio 1 dalį 3 punktu:

3) juridiniams asmenims už šio įstatymo 112 straipsnio 1 dalies 201, 21 ir 28 punktuose nurodytus pažeidimus – iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų.

 

19 straipsnis. Įstatymo priedo pakeitimas

1. Pakeisti Įstatymo priedo 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. 2012 m. kovo 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 236/2012 dėl skolintų vertybinių popierių pardavimo ir tam tikrų kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių aspektų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 909/2014.“

2. Pakeisti Įstatymo priedo 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. 2012 m. liepos 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 648/2012 dėl ne biržos išvestinių finansinių priemonių, pagrindinių sandorio šalių ir sandorių duomenų saugyklų su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2021 m. vasario 10 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/168.

3. Pakeisti Įstatymo priedo 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/36/ES dėl galimybės verstis kredito įstaigų veikla ir dėl riziką ribojančios kredito įstaigų ir investicinių įmonių priežiūros, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2002/87/EB ir panaikinamos direktyvos 2006/48/EB bei 2006/49/EB, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2021 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2021/338.

4. Pakeisti Įstatymo priedo 9 punktą ir jį išdėstyti taip:

9. 2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 600/2014 dėl finansinių priemonių rinkų, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2022 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2022/858.

5. Pakeisti Įstatymo priedo 10 punktą ir jį išdėstyti taip

10. 2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/59/ES, kuria nustatoma kredito įstaigų ir investicinių įmonių gaivinimo ir pertvarkymo sistema ir iš dalies keičiamos Tarybos direktyva 82/891/EEB, direktyvos 2001/24/EB, 2002/47/EB, 2004/25/EB, 2005/56/EB, 2007/36/EB, 2011/35/ES, 2012/30/ES bei 2013/36/ES ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 1093/2010 bei (ES) Nr. 648/2012, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/23.

6. Pakeisti Įstatymo priedo 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 909/2014 dėl atsiskaitymo už vertybinius popierius gerinimo Europos Sąjungoje ir centrinių vertybinių popierių depozitoriumų, kuriuo iš dalies keičiamos direktyvos 98/26/EB ir 2014/65/ES bei Reglamentas (ES) Nr. 236/2012, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2022 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2022/858.

7. Pakeisti Įstatymo priedo 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2015/2365 dėl vertybinių popierių įsigijimo finansavimo sandorių ir pakartotinio naudojimo skaidrumo ir kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 648/2012 su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/23.

8. Pakeisti Įstatymo priedo 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. 2017 m. birželio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/1129 dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos reguliuojamoje rinkoje sąrašą, ir kuriuo panaikinama Direktyva 2003/71/EB, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. spalio 7 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2020/1503.

 

20 straipsnis. Įstatymo įsigaliojamas

Šio įstatymo 3, 12, 14, 17 ir 18 straipsniai įsigalioja 2024 m. gruodžio 30 d.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas