Projektas
2024-07-30
Nr. TSP- (1.2 E)
RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2024 M. VASARIO 1 D. SPRENDIMO NR. T-253 „DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTAIS, KELEIVIŲ ĮLAIPINIMO IR IŠLAIPINIMO STOTYSE IR STOTELĖSE, VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS POREIKIO NUSTATYMO IR AUTOBUSŲ STOČIŲ STEIGIMO RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. rugsėjo 12 d. Nr. T-
Radviliškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 punktu, 15 straipsnio 4 dalimi, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 18 straipsnio 1 dalimi, Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, patvirtintomis 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo taisyklių patvirtinimo“, atsižvelgdama į Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Peticijų komisijos 2024 m. liepos 18 d. posėdžio protokolą Nr. 3, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Pakeisti Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašo (toliau – Aprašas), patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T-253:
1.1. pakeisti Aprašo IV skyriaus pavadinimą ir išdėstyti jį taip:
1.2. pakeisti 23 punktą ir išdėstyti jį taip:
„23. Paspirtukus, kurių matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurių bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, elektrinius paspirtukus, riedžius, riedlentes ir kitas nedideles mikromobilumo priemones (toliau – Mikromobilumo priemonė) galima vežti nemokamai visuose Autobusuose kaip rankinį bagažą. Keleiviai turi juos vežti sulenktus į transportavimo padėtį, jei tai leidžia priemonės konstrukcija. Leidžiama vežti dviračius autobuso salone, neįgaliesiems asmenims skirtoje vietoje autobuso viduryje, išskyrus piko metu, nesant laisvos vietos autobuse. Jei vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais ar keleiviams su vaikų vežimėliais, yra užimta, dviračio vežti negalima. Keleivis šiame skyriuje nustatytu būdu / atvejais gali nemokamai vežti tik vieną dviratį, ar Mikromobilumo priemonę.“;
1.2. pakeisti 24 punktą ir išdėstyti jį taip:
„24. Bet kokiu atveju dviratį ar Mikromobilumo priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad vežama priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei kelionės metu neužtikrinama aukščiau nurodyta sąlyga, keleivis vežantis šias priemones, privalo išlipti artimiausioje stotyje ar stotelėje. Keleivis, norintis vežti dviratį ar Mikromobilumo priemonę, į autobusą įlipa paskutinis.“;
RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTO
„DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2024 M. VASARIO 1 D. SPRENDIMO NR. T-253 „DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTAIS, KELEIVIŲ ĮLAIPINIMO IR IŠLAIPINIMO STOTYSE IR STOTELĖSE, VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS POREIKIO NUSTATYMO IR AUTOBUSŲ STOČIŲ STEIGIMO RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO“
AIŠKINAMASIS RAŠTAS
2024 m. liepos 29 d.
Radviliškis
1. Projekto rengimą paskatinusios priežastys, parengto sprendimo projekto tikslai ir
uždaviniai.
Radviliškio rajono savivaldybės Peticijų komisija yra gavusi du piliečio (duomenys neskelbiami) kreipimusis (peticijas): 2023 m. kovo 18 d. Nr. GP-165 (8.27) „Peticija dėl dviračio vežimosi miesto, rajono ir tarpmiestiniuose, priemiestiniuose autobusuose“ ir 2024 m. liepos 8 d. Nr. G-4520 (8.12 E) „Patikslinta peticija dėl dviračio vežimosi rajono autobuse“. Pareiškėjas prašo pakeisti savivaldybės tarybos patvirtintas „Keleivių ir bagažo vežimo taisykles“, sudarant galimybes dviratį vežti autobuse arba apsvarstyti, kad dviratį būtų galima vežtis visuose autobusuose, arba tik pažymėtuose dviračio ženklu.
2024 m. liepos 18 d. vykusiame posėdyje Peticijų komisija priėmė sprendimą papildyti Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašo, patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T-253, 23 punktą, reglamentuojant dviračių vežimą rajono autobusuose. Iki šiol tvarkos apraše dviračių vežimas reglamentuotas nebuvo.
Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 punktas nurodo, kad prie savarankiškųjų savivaldybės funkcijų priskiriama keleivių vežimo vietiniais maršrutais organizavimas, lengvatinio keleivių vežimo kompensacijų skaičiavimas ir mokėjimas. VSĮ 15 straipsnio 4 dalyje nurodoma, kad tvarkos aprašą turi patvirtinti savivaldybės taryba – Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso savivaldybės tarybai.
2. Projekto iniciatoriai (institucija, asmenys ar piliečių atstovai) ir rengėjai.
Projekto iniciatorius ir rengėjas – Radviliškio rajono savivaldybės Peticijų komisija, tarybos posėdžių sekretoriatas ir pareiškėjas (duomenys neskelbiami).
3. Kaip šiuo metu yra reguliuojami sprendimo projekte aptarti teisiniai santykiai.
Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašo, patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T-253:
4. Kokios siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos, kokių teigiamų rezultatų
laukiama.
Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos apraše bus reglamentuotas dviračių vežimas autobusuose.
5. Galimos neigiamos priimto sprendimo projekto pasekmės ir kokių priemonių reikėtų
imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta.
Neigiamų pasekmių nenumatoma.
6. Kokius teisės aktus būtina priimti, kokius galiojančius teisės aktus būtina pakeisti ar
pripažinti netekusiais galios priėmus sprendimo projektą.
Pakeisti Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, patvirtintą Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2024 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T-253. Sprendimui įgyvendinti papildomų teisės aktų priimti nereikia.
7. Sprendimo projektui įgyvendinti reikalingos lėšos, finansavimo šaltiniai.
Sprendimo projektui įgyvendinti papildomos lėšos nereikalingos.
9. Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai.
Keleiviams bus sudaryta galimybė autobuse vežti dviratį.
12. Pridedami dokumentai.
2023 m. kovo 18 d. piliečio kreipimasis Nr. GP-165 (8.27) „Peticija dėl dviračio vežimosi miesto, rajono ir tarpmiestiniuose, priemiestiniuose autobusuose“;
2024 m. liepos 8 d. piliečio kreipimasis Nr. G-4520 (8.12 E) „Patikslinta peticija dėl dviračio vežimosi rajono autobuse“;
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Peticijų komisijos 2024 m. liepos 18 d. posėdžio protokolas Nr. 3.
Tarybos posėdžių sekretorius Kęstutis Dambrauskas
SPRENDIMAS
DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTAIS, KELEIVIŲ ĮLAIPINIMO IR IŠLAIPINIMO STOTYSE IR STOTELĖSE, VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS POREIKIO NUSTATYMO IR AUTOBUSŲ STOČIŲ STEIGIMO RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2024 m. vasario 1 d. Nr. T-253
Radviliškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 33 punktu, 15 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 11 straipsnio 6 dalimi, 171 straipsnio 2 dalimi, 18 straipsnio 1 ir 3 dalimis, Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, patvirtintomis 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo taisyklių patvirtinimo“, Radviliškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
patvirtinti keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (toliau – Aprašas) (pridedama).
PATVIRTINTA
Radviliškio rajono savivaldybės tarybos
2024 m. vasario 1 d. sprendimu Nr. T-253
KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO AUTOBUSŲ MARŠRUTAIS, KELEIVIŲ ĮLAIPINIMO IR IŠLAIPINIMO STOTYSE IR STOTELĖSE, VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ TEIKIMO VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS POREIKIO NUSTATYMO IR AUTOBUSŲ STOČIŲ STEIGIMO RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Keleivių ir bagažo vežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo autobusų maršrutais, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse, viešųjų paslaugų teikimo vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais poreikio nustatymo ir autobusų stočių steigimo Radviliškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja keleivių, bagažo ir gyvūnų vežimo reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Radviliškio rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) tvarką, keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo stotyse ir stotelėse reikalavimus, vietinio susisiekimo maršrutų poreikio nustatymo, naujų maršrutų nustatymo, esamų keitimo ir (ar) panaikinimo, autobusų stočių steigimo tvarką bei kitus ypatumus, susijusius su viešųjų paslaugų vietinio susisiekimo maršrutais teikimu Savivaldybėje.
2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos kelių transporto kodeksu, Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo taisyklių tvirtinimo“ (su tolimesniais pakeitimais) ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais keleivių ir bagažo vežimą ir viešųjų paslaugų teikimą vietinio susisiekimo maršrutais.
3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip apibrėžtos Lietuvos Respublikos transporto veiklos pagrindų įstatyme ir Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekse.
II SKYRIUS
VIETINIO SUSISIEKIMO MARŠRUTŲ POREIKIO NUSTATYMAS
5. Savivaldybės gyventojų susisiekimas tarp aplinkinių vietovių ir Radviliškio, kaip administracinio vieneto, centro užtikrinamas Vietinio susisiekimo maršrutais, atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir Savivaldybės finansines galimybes. Vietinio susisiekimo maršrutai nustatomi, keičiami ir (ar) panaikinami bei maršrutų sąrašas tvirtinamas Savivaldybės mero potvarkiu.
6. Vietinis susisiekimas organizuojamas tokiais kelias ir gatvėmis, kurių būklė atitinka Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 3-747 „Dėl Reikalavimų gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarusis keleivinio transporto eismas, patvirtinimo“ (su tolimesniais pakeitimais) patvirtintus reikalavimus gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarus keleivinio transporto eismas.
7. Nustatant naują vietinio susisiekimo maršrutą, nurodomas jo pavadinimas, stotelių pavadinimai, bendras maršruto trasos ilgis ir atstumai tarp maršruto stotelių.
8. Naujas Vietinio susisiekimo maršrutas nustatomas, kai keleivių susisiekimo negalima užtikrinti pakeičiant vežimo sąlygas (trasą, dažnį, laiką, transporto priemonių talpą) esamuose maršrutuose.
9. Autobusų išvykimo dažnumas nustatomas, atsižvelgiant į keleivių srautus ir į poreikį atvežti (parvežti) į (iš) švietimo ir mokslo įstaigų mokinius.
10. Esantys Vietinio susisiekimo maršrutai keičiami, atsižvelgiant į veiklos efektyvumą, gyventojų poreikius, sezoniškumą ir kitas objektyvias aplinkybes.
III SKYRIUS
KELEIVIŲ VEŽIMAS, ĮLAIPINIMAS IR IŠLAIPINIMAS STOTYSE IR STOTELĖSE
12. Keleiviai įlaipinami ir išlaipinami tik autobusų stotyse ir stotelėse, nurodytose Vietinio susisiekimo maršrutų eismo tvarkaraščiuose.
13. Į stotyje ar stotelėje sustojusį Vietinio susisiekimo maršrutų autobusą (toliau – Autobusas) įlipama pro priekines transporto priemonės duris (asmenys su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais gali įlipti ir pro kitas likusias transporto priemonės duris) ir išlipama pro visas transporto priemonės duris.
14. Įlipti į Autobusą ar išlipti iš jo pirmumo teisę turi neįgalieji, keleiviai su mažamečiais vaikais, nėščios moterys, senyvo amžiaus keleiviai ir kiti keleiviai, kuriems dėl traumų kyla laikini judėjimo ar kiti nepatogumai. Nurodytiems asmenims kiti keleiviai privalo užleisti sėdimas vietas, virš kurių yra atitinkami simboliai.
15. Keleiviai privalo laukti autobuso stotyse ar stotelėse kuo toliau nuo šaligatvio krašto ir gali įlipti arba išlipti tik jam visiškai sustojus.
16. Autobusais privalo būti vežami neįgalieji kartu su neįgaliųjų vežimėliais, taip pat vaikai kartu su vaikų vežimėliais, išskyrus atvejus, kai neįgaliojo ar vaiko vežimėlis netelpa į Autobuso saloną. Neįgaliojo ir vaiko vežimėlio vežimas neapmokestinamas.
17. Aklasis Autobusu turi teisę važiuoti su šunimi vedliu tik turėdamas dokumentus, kuriuose nurodoma šuns sveikatos būklė ir skiepų žymos. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neturi užimti sėdimos vietos.
18. Keleiviai turi būti informuojami apie pareigą pasirūpinti savo saugumu: jei yra laisvų sėdimų vietų – atsisėsti ir užsisegti saugos diržą, jeigu jis yra įrengtas, o stovint – laikytis už turėklų.
19. Keleiviai Autobuse vietą turi užimti taip, kad netrukdytų kitiems keleiviams, o privažiavę reikalingą stotį ar stotelę ir Autobusui sustojus nedelsdami išlipti.
20. Rekomenduojamas autobuso, kuriuo keleiviai vežami Vietinio susisiekimo maršrutais, salono ir lauko temperatūrų skirtumas neturėtų būti didesnis kaip 6–8 °C. Rekomenduojama autobuso, kuriuo keleiviai vežami Vietinio susisiekimo maršrutais, salono temperatūra žiemos laikotarpiu yra nuo 5 iki 15 °C, o vasaros laikotarpiu – nuo 18 iki 28 °C.
IV SKYRIUS
BAGAŽO, DVIRAČIŲ, MIKROMOBILUMO TRANSPORTO PRIEMONIŲ IR GYVŪNŲ VEŽIMAS
22. Autobuso salone kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinio bagažo, kurio matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, vienetą. Mokiniai ir studentai turi teisę nemokamai vežtis ir didesnį, nei šiame punkte nustatyta, vieną rankinio bagažo, būtino jų mokslams ar studijoms, vienetą.
23. Paspirtukus, kurių matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurių bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, elektrinius paspirtukus, riedžius, riedlentes ir kitas nedideles mikromobilumo priemones (toliau – Mikromobilumo priemonė) galima vežti nemokamai visuose Autobusuose kaip rankinį bagažą. Keleiviai turi juos vežti sulenktus į transportavimo padėtį, jei tai leidžia priemonės konstrukcija. Leidžiama vežti dviračius autobuso salone, neįgaliesiems asmenims skirtoje vietoje autobuso viduryje, išskyrus piko metu, nesant laisvos vietos autobuse. Jei vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais ar keleiviams su vaikų vežimėliais, yra užimta, dviračio vežti negalima. Keleivis šiame skyriuje nustatytu būdu / atvejais gali nemokamai vežti tik vieną dviratį, ar Mikromobilumo priemonę.
24. Bet kokiu atveju dviratį ar Mikromobilumo priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad vežama priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei kelionės metu neužtikrinama aukščiau nurodyta sąlyga, keleivis vežantis šias priemones, privalo išlipti artimiausioje stotyje ar stotelėje. Keleivis, norintis vežti dviratį ar Mikromobilumo priemonę, į autobusą įlipa paskutinis.
25. Autobusu draudžiama vežti lengvai užsidegančias, sprogstamąsias, dvokiančias, gailias medžiagas, smailius, pjaunančius daiktus, ginklus, šaudmenis, daiktus, kurie gali sutepti autobuso apmušalus arba keleivių drabužius.
27. Gyvūnai neužimant sėdimos vietos nemokamai vežami krepšiuose, pintinėse, narveliuose ir kitose talpose, kurių matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm. Krepšiuose ir pintinėse ar kitose atvirose talpose vežami šunys privalo būti su antsnukiais, išskyrus šunis, kuriems dėl jų veislės antsnukiai nepritaikyti.
28. Viešuoju transportu vežamas gyvūnas neturi trikdyti kitų keleivių. Jei vežamas gyvūnas trikdo keleivius ir jie yra nepatenkinti, asmuo su gyvūnu turi išlipti iš Autobuso artimiausioje stotyje ar stotelėje.
29. Vežami gyvūnai neturi trukdyti keleiviams judėti Autobuse, tepti jo saloną, sėdynes ar keleivių drabužius.
V SKYRIUS
AUTOBUSŲ STOČIŲ STEIGIMAS
31. Savivaldybės teritorijoje steigiamos autobusų stotys, kurių pagrindinė paskirtis – aptarnauti keleivius, vykstančius reguliariaisiais reisais vietinio (miesto, priemiestinio), tolimojo ir tarptautinio susisiekimo maršrutais, organizuoti autobusų ekipažų priešreisinį patikrinimą ir tarpreisinį poilsį, kontroliuoti autobusų išvykimo ir atvykimo laiką, parduoti keleiviams bilietus, teikti jiems informaciją ir bagažo saugojimo paslaugas. Ši pagrindinė autobusų stočių paskirtis negali būti keičiama. Autobusų stotis gali būti juridinis asmuo, kita organizacija ar jos padalinys.
32. Autobusų stotis gali steigti Savivaldybė, fiziniai ir juridiniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka. Autobusų stočių priežiūrą atlieka Transporto saugos administracija. Autobusų stočių valdytojai turi sudaryti visiems vežėjams vienodas sąlygas ir rinkodarą naudotis autobusų stočių infrastruktūra.
33. Savivaldybėje autobusų stotys steigiamos tik Savivaldybės teritorijų planavimo dokumentuose nustatytose vietose.
34. Fiziniai ir juridiniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai, norėdami steigti autobusų stotį Savivaldybėje, turi gauti Savivaldybės tarybos sutikimą.
35. Steigiamose autobusų stotyse viso stoties darbo metu turi veikti:
36. Keleiviams aptarnauti, autobusų stoties personalo darbui ir reguliariam autobusų eismui užtikrinti autobusų stotyje autobusų stoties darbo metu turi būti teikiamos šios paslaugos:
37. Autobusų stotys turi turėti Vyriausybės nustatytus bendruosius reikalavimus valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms ir mobiliosioms programoms atitinkančią interneto svetainę, kurioje skelbiama keleiviams ir vežėjams aktuali informacija apie stoties veiklą, reisų tvarkaraščius ir jų pakeitimus.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
39. Tai, kas nereglamentuota šiame Tvarkos apraše, sprendžiama Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.