Projektas
LIETUVOS Respublikos EKONOMIKOS IR INOVACIJŲ MInistras
įsakymas
DĖL ūkio ministro 2017 m. RUGSĖJO 21 d. įsakymo nr. 4-550 „DĖL YPATINGOS SVARBOS TARPTAUTINIŲ RENGINIŲ ORGANIZAVIMUI REIKALINGŲ PREKIŲ, PASLAUGŲ AR DARBŲ SUPAPRASTINTŲ VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2022 m. d. Nr.
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2017 m. rugsėjo 21 d. įsakymą Nr. 4-550 „Dėl Ypatingos svarbos tarptautinių renginių organizavimui reikalingų prekių, paslaugų ar darbų supaprastintų viešųjų pirkimų tvarkos aprašo patvirtinimo“:
įsakymas
DĖL YPATINGOS SVARBOS TARPTAUTINIŲ RENGINIŲ ORGANIZAVIMUI REIKALINGŲ PREKIŲ, PASLAUGŲ AR DARBŲ SUPAPRASTINTŲ VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Ypatingos svarbos tarptautinių renginių organizavimui reikalingų prekių, paslaugų ar darbų supaprastintų viešųjų pirkimų tvarkos aprašą:
2.1. Pakeičiu tvirtinimo žymą ir ją išdėstau taip:
2.2. Pakeičiu 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.3. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Perkančiosios organizacijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo pirkimams organizuoti ir jiems atlikti sudarydamas Komisiją, nustato jai užduotis ir suteikia visus įgaliojimus, reikalingus toms užduotims atlikti. Jeigu perkančiosios organizacijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo atlikti pirkimų procedūras įgalioja kitą perkančiąją organizaciją, šiuos veiksmus atlieka įgaliotoji organizacija. Komisija sudaroma ją sudarančios perkančiosios organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens įsakymu (potvarkiu) iš ne mažiau kaip 3 fizinių asmenų – Komisijos pirmininko ir bent 2 Komisijos narių (toliau kartu – Komisijos narys, Komisijos nariai). Komisijos pirmininku skiriamas perkančiosios organizacijos ar bendru pavaldumu susijusios kitos perkančiosios organizacijos darbuotojas. Kiti Komisijos nariai gali būti ir ne Komisiją sudarančios perkančiosios organizacijos darbuotojai. Komisiją sudaranti perkančioji organizacija turi teisę pasikviesti ekspertų – dalyko žinovų konsultuoti klausimu, kuriam reikia specialių žinių ar vertinimo. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai ir valstybės politikai, kaip jie apibrėžiami Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, negali būti Komisijos nariais ar ekspertais. Skiriant Komisijos narius, turi būti atsižvelgiama į jų ekonomines, technines, teisines žinias ir šio Aprašo bei kitų pirkimus reglamentuojančių teisės aktų išmanymą. Komisijos nariais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Komisijos posėdžiai ir priimami sprendimai yra teisėti, kai posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių, o jeigu Komisija sudaryta iš 3 asmenų, – kai posėdyje dalyvauja visi Komisijos nariai. Komisija gali kviesti Komisijos posėdžiuose stebėtojo teisėmis dalyvauti valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų atstovus (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus ir valstybės politikus), pateikusius atstovaujamo subjekto įgaliojimą.“
2.4. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:
„13. Perkančioji organizacija, siekdama užkirsti kelią pirkimuose kylantiems interesų konfliktams, kaip jie apibrėžiami Viešųjų pirkimų įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje, reikalauja, kad perkančiosios organizacijos ar pagalbinės pirkimų veiklos paslaugų teikėjo darbuotojai, pirkimų organizatorius, Komisijos nariai ar ekspertai, stebėtojai, dalyvaujantys pirkimo procedūroje ar galintys daryti įtaką jos rezultatams, pirkime dalyvautų ar su pirkimu susijusius sprendimus priimtų, tik prieš tai pasirašę konfidencialumo pasižadėjimą ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nustatyta tvarka deklaravę privačius interesus, o asmenys, kuriems neprivaloma deklaruoti privačius interesus, – pasirašę Viešųjų pirkimų įstatymo 21 straipsnio 2 dalyje nurodytą nešališkumo deklaraciją.“
2.5. Pakeičiu 16.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.6. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:
„53. Pirkimo sutartis (preliminarioji sutartis) sudaroma raštu, išskyrus atvejus, kai pirkimo sutarties vertė yra mažesnė kaip 5 000 Eur (penki tūkstančiai eurų) (be pridėtinės vertės mokesčio), o pirkimo užsienyje atveju – kai pirkimo sutarties vertė ne didesnė kaip 10 000 (dešimt tūkstančių eurų) (be pridėtinės vertės mokesčio).“