Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

PAREIGŪNŲ IR KARIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ, LIGOS, PROFESINĖS REABILITACIJOS, LIGOS SOCIALINIO DRAUDIMO PAŠALPų IR KOMPENSACIJŲ UŽ YPATINGAS DARBO SĄLYGAS KOMPENSAVIMO

ĮSTATYMAS

 

 

2017 m.               d. Nr.

Vilnius

 

 

1    straipsnis. Įstatymo paskirtis ir taikymas

1. Šio įstatymo paskirtis – nustatyti pareigūnų ir karių valstybinių pensijų, sumažintų dėl Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo (toliau – Laikinasis įstatymas) 4 straipsnio nuostatų taikymo, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos socialinio draudimo pašalpų, sumažintų dėl Laikinojo įstatymo 5 straipsnio nuostatų taikymo, ir kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas, sumažintų dėl Laikinojo įstatymo 8 straipsnio nuostatų taikymo, dydžius ir terminus.

2. Šis įstatymas taikomas asmenims, kuriems, įgyvendinant Laikinąjį įstatymą, dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo buvo sumažintos:

1) valstybinės pensijos, paskirtos ir mokamos pagal Lietuvos Respublikos pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą ( toliau - valstybinės pensijos);

2) ligos, profesinės reabilitacijos, paskirtos ir mokamos pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą ir ligos socialinio draudimo pašalpas, paskirtos ir mokamos pagal Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą (toliau – pašalpos gavėjai);

3) kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas gavėjams (toliau – kompensacijos gavėjai), kurie po pensijos paskyrimo draudžiami privalomuoju valstybiniu socialiniu pensijų draudimu.

 

2    straipsnis. Kompensavimo dydžiai ir terminai

 

1.Pagal šį įstatymą kompensuojamoji suma yra asmeniui paskirtos valstybinės pensijos, pašalpos ir kompensacijos gavėjui, perskaičiuotos taikant Laikinojo įstatymo 4, 5 ir 8 straipsnių nuostatas, skirtumas. ( toliau- kompensuojamoji suma).

2. Kompensuojamoji suma, išskyrus atvejus, nurodytus šio straipsnio 3 dalyje, išmokama 2018-2022 metais tokiomis procentinėmis dalimis:

1) 2018 ir 2019 metais – po 10 procentų kompensuojamosios sumos;

2) 2020 - 2022 metais – po 20 procentų kompensuojamosios sumos.

3. Kompensuojamoji suma išmokama laikantis šio straipsnio 2 dalyje nustatytų terminų ir dydžių, išskyrus atvejus, kai asmeniui apskaičiuota kompensuojamoji suma yra mažesnė nei 100 eurų, ji išmokama visa 2018 metais.

 

3 straipsnis. Kompensavimo tvarka ir finansavimo šaltinis

 

1. Kompensuojamosios sumos apskaičiuojamos ir pradedamos mokėti be atskiro asmens prašymo. Kompensuojamąsias sumas apskaičiuoja, sumažintos valstybinės pensijos, pašalpos ar kompensacijos mokėjimo laikotarpiu valstybinės pensijos, pašalpos ar kompensacijos skyrimą ir mokėjimą administravusios įstaigos, o jei šios įstaigos nebevykdo valstybinės pensijos, pašalpos ar kompensacijos skyrimo ir mokėjimo funkcijos, tuomet  valstybines pensijas, pašalpas ar kompensacijas apskaičiuoja ir išmoka jas administruojančios įstaigos.

2.  Kompensuojamosioms sumoms išmokėti reikalingos lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto.

 

 

4 straipsnis. Kompensuojamųjų sumų ir kitų asmeniui priklausančių išmokų ar kompensacijų santykis

 

Pagal šį įstatymą išmokama kompensuojamoji suma neturi įtakos kitoms asmeniui, pagal teisės aktus,  priklausančioms ir  kas mėnesį mokamoms išmokoms (valstybinėms pensijoms, valstybinėms šalpos išmokoms), taip pat neįskaitoma į visų bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gautas pajamas skiriant piniginę socialinę paramą. 

 

5 straipsnis. Įstaigų sprendimų apskundimas

Valstybinės pensijos, pašalpos ar kompensacijos skyrimą ir (ar) mokėjimą administruojančių (administravusių) įstaigų sprendimai dėl kompensuojamosios sumos apskaičiavimo ir mokėjimo per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią asmuo sužinojo ar turėjo sužinoti apie skundžiamo sprendimo priėmimą, gali būti skundžiami teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

6  straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

 

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 2017 m. gruodžio 31 d. priima šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas

 

 

Teikia Seimo nariai:       Algimantas Dumbrava

Kęstutis Bartkevičius

Vytautas Kamblevičius

Rimas Andrikis

Kęstutis Pūkas

Petras Gražulis