LIETUVOS RESPUBLIKOS ekonomikos ir inovacijų MINISTERIJA

 

 

Biudžetinė įstaiga, Gedimino pr. 38, LT-01104 Vilnius, tel.: 8 706 64 845, 8 706 64 868,
faks. 8 706 64 762, el. p. [email protected], http://www.eimin.lt.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188621919

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai

Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijai

Lietuvos Respublikos finansų ministerijai

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai

Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai

 

 

2021-02-

Nr. (30.4-53E)-

 

 

 

 

DĖL APRAŠO DERINIMO

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija jūsų įvertinimui pagal kompetenciją teikia Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymo „Dėl priemonės „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygų aprašo patvirtinimo“ projektą (toliau – Aprašas). Aprašui taikomi de minimis valstybės pagalbos reikalavimai.

Aprašas parengtas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. vasario 8 d. protokolu Nr. 8 patvirtintą priemonės „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ (toliau – Priemonė) koncepciją.

Aprašas numato tvarką, pagal kurią smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai galės testuoti savo darbuotojus ir gauti valstybės kompensacijas už atliktus testus. Testavimas bus atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr. V-1336 „Dėl tikslinių ir profilaktinių tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“ ir  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. V-2797 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo tyrimų ir serologinių tyrimų atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų išvis neizoliuoti. Greitasis serologinis antikūnų testas nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar asmuo šiuo metu serga šia liga. Siekiama, kad atlaisvinus verslui taikytus karantino suvaržymus, verslo subjektai galėtų apsaugoti tiek pačius darbuotojus, tiek klientus. Ši valstybės pagalbos priemonė padės verslams greičiau grįžti į įprastą veiklą bei užtikrinti veikos nepertraukiamumą.

Dalyvavimas Priemonėje yra savanoriškas tiek iš verslo subjektų, tiek iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų pusės. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios dalyvauti priemonės „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ įgyvendinime, su verslo subjektais, kurie norės tirti savo darbuotojus ir gauti COVID-19 tyrimų kompensaciją, turės pasirašyti paslaugų teikimo sutartis. Esminės privalomosios tokių sutarčių nuostatos yra pateikiamos Aprašo priede. Asmens sveikatos priežiūros įstaigos pačios apsispręs dėl jų noro teikti aptariamoje priemonėje nurodytas paslaugas.

Numatomas teigiamas planuojamos įgyvendinti Priemonės poveikis verslo konkurencingumui ir visuomenės sveikatos apsaugai. Priemonė užtikrins viruso tarp darbuotojų plitimo kontrolę, mažins ligos židinių darbo vietose skaičių, sudarys galimybes verslo subjektams saugiai įgyvendinti ekonomines veiklas ir užtikrins verslo veiklos tęstinumą. Priemonei įgyvendinti numatyta skirti iki 30 mln. Eurų valstybės biudžeto lėšų.

Neigiamas Priemonės poveikis nenumatomas.

Esant Priemonės įgyvendinimo skubai, maloniai prašome institucijų savo pastabas ir pasiūlymus Aprašui pateikti per 5 darbo dienas, tai pat jas pateikiant ir el. paštu [email protected].

Dėkojame už konstruktyvų bendradarbiavimą

 

PRIDEDAMA:

1. Aprašo projektas,15 lapų.

2. Teisės akto projekto antikorupcinio vertinimo pažyma, 5 lapai.

 

 

Ekonomikos ir inovacijų viceministras                                                                    Vincas Jurgutis                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viktorija Paplauskaitė, tel. 8 706 64 890, el. p. [email protected]