Projektas

2024-05-30

Nr. TSP-  

 

RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PRITARIMO ĮGYVENDINTI PROJEKTĄ „BENDRA, ATVIRA ELEKTRONINIO BILIETO SISTEMA ŠIAULIŲ REGIONO VIEŠAJAME TRANSPORTE

 

2024 m. birželio 20 d. Nr. T-

Radviliškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi, Prioritetinių skaitmeninimo projektų, finansuojamų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, sąrašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2024 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 4‑156 „Dėl Prioritetinių skaitmeninimo projektų, finansuojamų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, sąrašo patvirtinimo“ 14 punktu, Radviliškio rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Pritarti:

1.1.    kad Radviliškio rajono savivaldybės administracija, gavusi finansavimą, įgyvendintų projektą „Bendra, atvira elektroninio bilieto sistema Šiaulių regiono viešajame transporte“ (toliau – Projektas);

1.2.    jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties su Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Šiaulių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Busturas“ projektui (pridedama).

2. Įgalioti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorių pasirašyti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį su Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Šiaulių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Busturas“.

3.    Skirti Projektui įgyvendinti nenumatytų ar netinkamų finansuoti, tačiau Projektui įgyvendinti būtinų, išlaidų sumą.

4.    Nurodyti, kad šis sprendimas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo įsigaliojimo dienos gali būti skundžiamas paduodant skundą Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui adresu: Dvaro g. 81, Šiauliai, arba Regionų administraciniam teismui bet kuriuose šio teismo rūmuose.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Kazimieras Račkauskis


 

 

RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTO

DĖL PRITARIMO ĮGYVENDINTI PROJEKTĄ „BENDRA, ATVIRA ELEKTRONINIO BILIETO SISTEMA ŠIAULIŲ REGIONO VIEŠAJAME TRANSPORTE

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

 

2024-05-30

Radviliškis

 

1Projekto rengimą paskatinusios priežastys, parengto sprendimo projekto tikslai ir uždaviniai.

Parengto tarybos sprendimo projekto tikslas – pritarti, kad gavus finansavimą būtų įgyvendintas projektas „Bendra, atvira elektroninio bilieto sistema Šiaulių regiono viešajame transporte“ (toliau – Projektas), pritarti jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties su Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Šiaulių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Busturas“ projektui bei įgalioti Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorių ją pasirašyti, skirti Projektui įgyvendinti nenumatytų ar netinkamų finansuoti, tačiau Projektui įgyvendinti būtinų, išlaidų sumą.

2.  Projekto iniciatoriai (institucija, asmenys ar piliečių atstovai) ir rengėjai.

Projekto iniciatorius ir rengėjas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius.

3.  Kaip šiuo metu yra reguliuojami sprendimo projekte aptarti teisiniai santykiai.

Tarybos sprendimo projektas parengtas vadovaujantis:

1. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu;

2. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2024 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 4-156 „Dėl Prioritetinių skaitmeninimo projektų, finansuojamų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, sąrašo patvirtinimo“.

4Kokios siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos, kokių teigiamų rezultatų laukiama.

Parengtu Savivaldybės tarybos sprendimo projektu pritariama, kad būtų įgyvendinamas Projektas.

2023-11-28 Šiaulių miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais – Šiaulių rajono savivaldybės administracija, Radviliškio rajono savivaldybės administracija ir UAB „Busturas“ – teikė paraišką projekto „Bendra, atvira elektroninio bilieto sistema Šiaulių regiono viešajame transporte“ finansavimui gauti pagal antrąjį skaitmeninimo projektų atrankos kvietimą. 2024-03-15 gautas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos raštas Nr. 3-975 (G-1960), kuriuo informuojama, kad Projektą nuspręsta įtraukti į prioritetinių projektų sąrašą. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2024 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. 4-156 „Dėl Prioritetinių skaitmeninimo projektų, finansuojamų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, sąrašo patvirtinimo“, Projektas įtrauktas į prioritetinių projektų sąrašą.

Kitas žingsnis, siekiant gauti finansavimą Projekto įgyvendinimui – Projekto įgyvendinimo plano teikimas Centrinei projektų valdymo agentūrai. Pažymėtina, kad planuojamas Projekto biudžetas ir kiti aspektai gali keistis Projekto įgyvendinimo plano vertinimo metu, atsižvelgiant į Centrinės projektų valdymo agentūros pastabas.

Projekto tikslas – įdiegti elektroninio bilieto sistemą Šiaulių regiono viešajame transporte, tokiu būdu užtikrinant tinkamą bei vieningą į klientą orientuotų viešųjų paslaugų teikimą Šiaulių miesto savivaldybėje, Šiaulių rajono savivaldybėje ir Radviliškio rajono savivaldybėje (su galimybe lengvai plėsti el. bilieto sistemos aprėpties ribas).

Siūlomas įgyvendinti projektas prisidės prie pažangos priemonės „Kurti technologinius sprendimus ir įrankius, leidžiančius saugiai ir patogiai naudotis paslaugomis“ įgyvendinimo, kadangi bus modernizuota ir skaitmenizuota viešoji paslauga, užtikrinant jos prieinamumą trijų bendradarbiaujančių savivaldybių gyventojams ir kitiems keleiviams elektroninėmis priemonėmis, o taip pat – gyventojams bus siūlomos naujos skaitmeninės paslaugos, pasiekiamos naujai sukurtais bendro naudojimo įrankiais bei technologiniais sprendimais.

Siūlomas įgyvendinti projektas prisidės prie Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės reformos „Į klientą orientuotos paslaugos“ įgyvendinimo, kadangi siūlomu įgyvendinti projektu bus siekiama, kad trijų besiribojančių savivaldybių gyventojams ir kitiems keleiviams būtų teikiama vieninga skaitmenizuota paslauga, užtikrinant, kad ji būtų teikiama paprastai, patogiai, proaktyviai, nenaudojant popieriaus (tiek kliento atžvilgiu, tiek institucijos viduje), o jos kūrimui būtų naudojami pažangūs ir kitiems naudotojams lengvai pritaikomi skaitmeniniai sprendiniai.

Kuriant skaitmeninį sprendinį bus siekiama sudaryti vienodas galimybes visiems viešojo transporto naudotojams, įskaitant žmones su negalia ir kitakalbius, gauti skaitmenizuotą paslaugą.

Siūlomu įgyvendinti projektu bus užtikrinamas patikimumas ir saugumas, informacijos ir duomenų tikslumas (su galimybe jų atnaujinimui pagal poreikį), kadangi siekiant užtikrinti pasitikėjimą skaitmeninėmis paslaugomis bei skatinti naudojimąsi jomis, bus užtikrinama paslaugos atitiktis asmens duomenų apsaugos, privatumo bei informacinių technologijų saugumo reikalavimams.

Laukiamas rezultatas:

-    viešojo transporto keleiviai galės patogiai ir patraukliai atsiskaityti už keliones: bus galima atsiskaityti grynaisiais arba banko kortele, mobiliaisiais įrenginiais, keleivio kortelėmis;

-    bus užtikrinta galimybė keleiviams vienu sprendiniu naudotis Šiaulių miesto savivaldybės, Šiaulių rajono savivaldybės ir Radviliškio rajono savivaldybės vežėjų paslaugomis;

-    įvairūs statistiniai duomenys apie viešąją paslaugą leis atlikti duomenų analizes, kurių pagalba bus galima priimti sprendimus dėl maršrutų optimizavimo, patogesnio suderinamumo, tvarkaraščių tikslinimo pagal keleivių poreikius ir eismo srautus.

Planuojamas Projekto tinkamų finansuoti išlaidų biudžetas sudarys 4 063 668,08 Eur, iš jų – 3 421 519,32 Eur Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšos ir 642 148,76 Eur PVM išlaidos, finansuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

5. Galimos neigiamos priimto sprendimo projekto pasekmės ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta.

Neigiamų pasekmių nenumatoma.

6. Kokius teisės aktus būtina priimti, kokius galiojančius teisės aktus būtina pakeisti ar pripažinti netekusiais galios priėmus sprendimo projektą.

Sprendimui įgyvendinti papildomų teisės aktų priimti ar pripažinti netekusiais galios nereikės.

Priėmus sprendimą ir gavus finansavimą Projekto įgyvendinimui, reikės įtraukti Projektui skirtas lėšas į Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą ir 2024–2026 m. strateginį veiklos planą.

7. Sprendimo projektui įgyvendinti reikalingos lėšos, finansavimo šaltiniai.

Šiuo metu nenumatoma, kad Projekto įgyvendinimui bus reikalingos savivaldybės biudžeto lėšos. Savivaldybės biudžeto lėšos būtų reikalingos tik netinkamoms finansuoti išlaidoms, jei tokių būtų nustatyta, arba įgyvendinant Projektą viršijus projekto finansavimo sutartyje numatytą Projekto vertę.

8. Sprendimo projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados.

Nėra.

9. Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai.

Neatlikta ir nenumatyta.

10. Sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymu šiam sprendimo projektui antikorupcinis vertinimas nėra taikytinas.

11.     Kiti, iniciatoriaus nuomone, reikalingi pagrindimai ir paaiškinimai.

Nėra.

12. Pridedami dokumentai.

Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties su Šiaulių miesto savivaldybės administracija, Šiaulių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Busturas“ projektas.

 

 

 

Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė                                                     Justė Kriuklienė