Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL MOKYMOSI PAGAL NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMAS FINANSAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO
2015 m. d. Nr.
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodiką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2015 m. d. nutarimu Nr.
MOKYMOSI PAGAL NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ ŠVIETIMO IR TĘSTINIO MOKYMOSI PROGRAMAS FINANSAVIMO METODIKA
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodika (toliau vadinama – Metodika) reglamentuija neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų finansavimo tikslą, lėšų skyrimo principus, reikalavimus programoms ir prioritetus, reikalavimus programų vykdytojams, naudojimą ir atsiskaitymą už panaudotas lėšas vykdant neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas (toliau – Programa).
2. Programoms skiriamos tikslinės valstybės arba savivaldybių biudžetų lėšos siekiant suteikti teisines garantijas asmeniui įgyvendinti įgimtą teisę visą gyvenimą ugdyti savo asmenybę, laiduoti galimybę įgyti žinių ir gebėjimų, gerinti profesinius įgūdžius, sudaryti sąlygas tenkinti įvairius pažinimo poreikius, didinti asmenų, ugdomų pagal Programas, skaičių.
3. Programų finansuojamų valstybės biudžeto lėšomis tvarką nustato ir tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras, o programų finansuojamų savivaldybės biudžeto lėšomis tvarką nustato ir tvirtina savivaldybės tarybos (toliau – Taryba);
4. Atrankos būdu atrinktus Programų sąrašus tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras (toliau – Ministras), o Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – Ministerija) skirtas tikslines valstybės biudžeto lėšas administruoja Ministro įgaliota institucija.
iI SKYRIUS
REIKALAVIMAI PROGRAMOMS IR JŲ VYKDYTOJAMS
6. Programų finansavimo tikslas – plėtoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas, pritaikant jas prie visuomenės ir darbo rinkos poreikių.
7. Finansuoti numatomos Programos turi atitikti šiuos principus:
7.1. Programų aktualumas ir kontekstualumas – vykdomos Programos turi atitikti rinkos, vietos savivaldos, valstybės ir visuomenės poreikius;
7.2. viešumas – informacija apie vykdomą Programą turi būti viešai skelbiama žiniasklaidoje ir/arba elektroninėje erdvėje;
8. Dalyvauti Programų atrankoje gali neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjai.
9. Programų kokybė užtikrinama vadovaujantis Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 10 straipsniu.
10. Programos apimtis ir minimalus besimokančiųjų skaičius nustatomi Programų atrankos sąlygose, kurias tvirtina Ministras arba Taryba.
11. Atrenkant programas, prioritetai teikiami Programų vykdytojams, kurių Programos sudaro galimybes:
12. Programų vykdytojai turi:
12.1. atitikti Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo 2 straipsnio 4 dalyje apibrėžtą neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjo sąvoką;
12.2. turėti ne mažesnę nei 3 (trejų) metų patirtį suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi veiklos srityje;
III SKYRIUS
PROGRAMų FINANSAVIMAS, LĖŠŲ NAUDOJIMAS IR ATSISKAITYMAS
13. Programų atranką inicijuoja ir lėšas skiria, atsižvelgiant į finansines galimybes, Ministerija arba Taryba. Programų atranką administruoja Ministro įgaliota institucija arba savivaldybės administracija, kurios savo internetinėje svetainėje skelbia visą su Programų atranka susijusią informaciją.
14. Programoms vykdyti skirtos lėšos pervedamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 14 d. nutarimu Nr. 543 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“.
15. Programos vykdytojas už valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų naudojimą atsiskaito Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
16. Lėšos Programoms vykdyti skiriamos iš Ministerijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų arba savivaldybių biudžetų atrankos būdu.
17. Programos vykdymui skiriama maksimali suma nustatoma Programų atrankos sąlygose. Jeigu Programos vykdymui reikalinga suma viršija maksimalią galimą skirti lėšų sumą, Programos vykdytojas privalo užtikrinti, kad likusi išlaidų dalis būtų finansuojama iš kitų finansavimo šaltinių.
18. Išlaidų kategorijos, kurios tinkamos finansuoti Programoms vykdyti apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 2 straipsnio 13 punkte, kaip mokymo lėšos – tiesiogiai švietimo procesui organizuoti būtinos išlaidos.
19. Netinkamos Programai įgyvendinti pripažįstamos lėšos skiriamos statybai, renovacijai, komunalinėms išlaidoms, įsiskolinimams padengti ir kitos netiesiogiai su švietimo procesu susijusios lėšos.
20. Nustačius, kad Programų vykdytojai netinkamai atsiskaitė už panaudotas lėšas arba skirtos lėšos buvo panaudotos ne pagal tikslinę paskirtį, skirtos Programos vykdymui lėšos turi būti grąžinamos Ministerijai arba savivaldybei, o Programos vykdytojui lėšos negali būti skiriamos 3 metus nuo tokio pažeidimo nustatymo momento.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
21. Programų vykdymo finansinę priežiūrą ir kontrolę vykdo Ministerija, savivaldybės ir valstybės įgaliotos institucijos.
22. Programų įgyvendinimui skirtos lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, reikalavimų.
23. Ginčai, kylantys dėl lėšų skyrimo ir naudojimo, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.