Komiteto patobulintas

Projektas Nr. XIP-2019(3)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

CIVILINIO PROCESO KODEKSO 385, 390, 392, 399, 444, 453, 487, 514 IR 541 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2014 m.                  d.   Nr.

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 385 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 385 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Santuoka laikoma nutraukta nuo teismo sprendimo ją nutraukti įsiteisėjimo dienos. Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo nutraukti santuoką ar pripažinti santuoką negaliojančia įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų santuokos nutraukimą Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

 

2 straipsnis. 390 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 390 straipsnio 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) atsakovas pripažįsta tėvystę Civilinio kodekso nustatyta tvarka ir civilinės metrikacijos įstaiga įregistruoja atsakovą vaiko tėvu.“

 

3 straipsnis. 392 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 392 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo nustatyti tėvystę įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų tėvystės nustatymą Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

 

4 straipsnis. 399 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 399 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

399 straipsnis. Teismo sprendimas

Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo nuginčyti tėvystę (motinystę) įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų tėvystės (motinystės) nuginčijimą Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

 

5 straipsnis. 444 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 444 straipsnio 2 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) dėl gimimo, įvaikinimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties įregistravimo fakto nustatymo ar kitų civilinės būklės aktų;“.

2. Pakeisti 444 straipsnio 2 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) dėl fakto, kad teisę nustatantys dokumentai, išskyrus asmens dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę, ir civilinės metrikacijos įstaigų išduodamus liudijimus (civilinės būklės akto įrašus liudijančius išrašus), priklauso asmeniui, kurio vardas, pavardė ar tėvo vardas, nurodyti dokumente, nesutampa su to asmens dokumente, patvirtinančiame jo  tapatybę, ar gimimo liudijime (gimimo įraše) nurodytais vardu, pavarde ar tėvo vardu, nustatymo;“.

 

 

6 straipsnis. 453 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 453 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo paskelbti asmenį mirusiu įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų asmens mirtį Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

 

7 straipsnis. 487 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 487 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo įvaikinti įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų įvaikinimą Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

2. Pripažinti netekusia galios 487 straipsnio 6 dalį.

 

8 straipsnis. 514 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 514 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Pareiškimas dėl civilinės būklės akto registravimo, akto įrašo atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo paduodamas civilinės metrikacijos įstaigos, atsisakiusios registruoti civilinės būklės aktą, atkurti, papildyti, pakeisti, ištaisyti ar anuliuoti civilinės būklės akto įrašą, buveinės apylinkės teismui. Pareiškimas dėl Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos atsisakymo registruoti civilinės būklės aktą paduodamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos buveinės apylinkės teismui ir nagrinėjamas mutatis mutandis taikant šio skyriaus nuostatas.“

 

9 straipsnis. 541 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 541 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Santuoka laikoma nutraukta nuo teismo sprendimo ją nutraukti įsiteisėjimo dienos. Teismas ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo teismo sprendimo nutraukti santuoką įsiteisėjimo dienos privalo elektroninių ryšių priemonėmis išsiųsti sprendimą teismo buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigai, kad ši įregistruotų santuokos nutraukimą Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymo nustatyta tvarka.“

 

10 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas