Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

CIVILINIO PROCESO KODEKSO 483, 484, 499, 501 IR 504 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

2015 m.                              d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 483 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 483 straipsnio 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) paveda valstybinei įvaikinimo institucijai pateikti išvadą, ar nėra įstatymų numatytų kliūčių įvaikinti šį konkretų vaiką, taip pat duomenis apie tai, ar nėra gauta kitų asmenų prašymo įvaikinti tą patį vaiką, apie įvaikintojo ir įvaikinamojo registraciją atitinkamuose sąrašuose, išskyrus atvejus, kai prašymą įvaikinti pateikęs asmuo kartu su prašymu pateikia teigiamą valstybinės įvaikinimo institucijos išvadą;“

 

2 straipsnis. 484 straipsnio pakeitimas

Papildyti 484 straipsnį 7 dalimi:

7. Bylos nagrinėjimas teisme turi būti baigtas ir sprendimas dėl įvaikinimo priimtas ne vėliau kaip per du mėnesius nuo pareiškimo priėmimo dienos.“

 

3 straipsnis. 499 straipsnio papildymas

Papildyti 499 straipsnį 6 punktu:

6) jeigu vaiko globėju ar rūpintoju rekomenduojama skirti vaikų globos (rūpybos) instituciją, motyvai, kodėl vaiko globa ar rūpyba negalima šeimoje arba šeimynoje.“

 

4 straipsnis. 501 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 501 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Priėmęs prokuroro pareiškimą dėl vaiko nuolatinės globos ar rūpybos nustatymo, teismas paveda valstybinei vaiko teisių apsaugos institucijai pateikti pareiškimą dėl globėjo ar rūpintojo skyrimo bei išvadą dėl vaiko nuolatinės globos ar rūpybos nustatymo reikalingumo ir globėjo ar rūpintojo paskyrimo, išskyrus atvejus, kai šie dokumentai pateikiami kartu su prokuroro pareiškimu.“

 

5 straipsnis. 504 straipsnio papildymas

Papildyti 504 straipsnį 5 dalimi:

5. Bylos dėl vaiko nuolatinės globos ar rūpybos nustatymo nagrinėjimas teisme turi būti baigtas ir teismo nutartis dėl vaiko nuolatinės globos ar rūpybos nustatymo priimta ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo pareiškimo priėmimo dienos. Išimtiniais atvejais, kai to reikalauja vaiko interesai, bylos nagrinėjimas gali būti pratęstas, bet ne ilgesniam kaip vieno mėnesio terminui.“

 

6 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1. Šis įstatymas įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.

2. Iki šio įstatymo įsigaliojimo prasidėjusios bylos, nurodytos Kodekso V dalies XXIX skyriuje ir XXX skyriaus antrajame skirsnyje, nagrinėjamos pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusias nuostatas.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas