Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

STATUTAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399

47, 68, 81, 130 STRAIPSNIŲ IR DVYLIKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO IR STATUTO PAPILDYMO 811 STRAIPSNIU

 

2017 m.                          d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 47 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 47 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

47 straipsnis. Seimo komitetų pakomitečiai

1.   Komitetai svarbiausioms veiklos kryptims iš savo narių gali sudaryti pakomitečius.

2. Pakomitetis yra atskaitingas ir atsakingas komitetui.

3. Pakomitetį turi sudaryti ne mažiau kaip 5 nariai, tačiau jo nariais negali būti visi komiteto nariai.

4.  Pakomitečio pirmininką renka komitetas, o tvirtina Seimas.

5. Pakomitečių pirmininkų skaičius, tenkantis Seimo frakcijoms, turi būti proporcingas joms priklausančių Seimo narių skaičiui.

6. Pakomitečių veiklos nuostatus tvirtina komitetai.“

 

2 straipsnis. 68 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 68 straipsnio 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) atsižvelgiant į užsienio politikos prioritetus, koordinuoti Seimo tarptautinio bendradarbiavimo klausimus, svarstyti atstovavimą Seimui tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose, teikti rekomendacijas dėl Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose veiklos, kartą per metus išklausyti ir įvertinti šių Seimo delegacijų veiklos ataskaitas, koordinuoti tarpparlamentinių ryšių grupių sudarymą ir veiklą, teikti joms rekomendacijas ir pasiūlymus, kartą per metus išklausyti ir įvertinti tarpparlamentinių ryšių grupių veiklos ataskaitas;“

 

3 straipsnis. Dvyliktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti dvyliktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

DVYLIKTASIS SKIRSNIS

SEIMO KOMISIJOS, SEIMO KANCELIARIJA, SEIMO DELEGACIJOS TARPTAUTINĖSE PARLAMENTINĖSE ORGANIZACIJOSE IR ASAMBLĖJOSE IR TARPPARLAMENTINIŲ RYŠIŲ GRUPĖS“.

 

4 straipsnis. 81 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 81 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

81 straipsnis. Seimo delegacijos tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose

1. Seimas, atsižvelgdamas į Seimo valdybos patvirtintus ilgalaikius Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetus ir Užsienio reikalų komiteto rekomendacijas, dalyvauja tarptautinių parlamentinių organizacijų ir asamblėjų veikloje, atstovaujamas Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose. Seimo delegacijos tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose paprastai sudaromos Seimo pirmojoje sesijoje.

2. Seimas, atsižvelgdamas į tarptautinių parlamentinių organizacijų ir asamblėjų veiklą reglamentuojančius dokumentus, tvirtina Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose sudėtis, kurios formuojamos išlaikant nustatytas Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo normas.

3. Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose pirmininkus ir pirmininkų pavaduotojus, teikdamas prioritetą suderintam pozicijos ir opozicijos atstovavimo principui užtikrinti, tvirtina Seimas Seimo Pirmininko teikimu, atsižvelgdamas į Seniūnų sueigos pasiūlymus dėl frakcijų atstovų, teikiamų tvirtinti Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose pirmininkais ir jų pavaduotojais. Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ar asamblėjoje pirmininkas ir jo pavaduotojas negali būti tos pačios frakcijos atstovai.  

4. Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ir asamblėjoje posėdžius šaukia ir jiems vadovauja delegacijos pirmininkas arba pirmininko pavaduotojas.

5. Užsienio reikalų komitetas išklauso Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ir asamblėjoje pirmininko ar jo pavaduotojo, vykstančio į tarptautinės parlamentinės organizacijos ar asamblėjos sesiją ar kitą svarbų susitikimą, informaciją svarstomais klausimais, taip pat išklauso grįžusio iš sesijos ar susitikimo pirmininko ar jo pavaduotojo informaciją.

6. Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ir asamblėjoje pirmininkas kartą per metus Užsienio reikalų komitete pristato ataskaitą apie Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ar asamblėjoje veiklą.

 

5 straipsnis. Seimo statuto papildymas 811 straipsniu

Papildyti Seimo statutą 811 straipsniu ir jį išdėstyti taip:

811 straipsnis. Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės

1. Siekiant stiprinti dvišalius ar daugiašalius ryšius su užsienio valstybių, su kuriomis Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius, parlamentais, išrinktais demokratiniuose rinkimuose, Seime sudaromos Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės.

2. Kiekvienas Seimo narys gali inicijuoti tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymą.

3. Seimo Pirmininkas, gavęs iniciatorių teikimą dėl tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymo, perduoda jį Užsienio reikalų komitetui apsvarstyti artimiausiame posėdyje. Jeigu Užsienio reikalų komitetas pritaria iniciatorių teikimui sudaryti tarpparlamentinių ryšių grupę, Seimo Pirmininkas Seimo posėdžio metu praneša Seimo nariams apie gautą teikimą sudaryti tarpparlamentinių ryšių grupę, šios grupės sudarymo iniciatorius, įrašymo į tarpparlamentinių ryšių grupę pradžią ir pabaigą ir paskelbia pirmojo šios grupės posėdžio datą ir vietą.

4. Jeigu Užsienio reikalų komitetas nepritaria iniciatorių teikimui sudaryti  tarpparlamentinių ryšių grupę, Seimo Pirmininkas Užsienio reikalų komiteto sprendimą teikia svarstyti Seimui. Jeigu Seimas visų Seimo narių balsų dauguma nepritaria Užsienio reikalų komiteto sprendimui, Seimo Pirmininkas pateikia Seimo nariams šio straipsnio 3 dalyje nurodytą su tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymu susijusią informaciją.

5. Po pirmojo tarpparlamentinių ryšių grupės posėdžio, kurio metu išrenkamas grupės pirmininkas, jo pavaduotojas ar pavaduotojai, grupės pirmininkas Seimo posėdžio metu paskelbia apie tarpparlamentinių ryšių grupės įkūrimą. Remiantis tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininko pareiškimu, grupė registruojama Seime.

6. Seimo Pirmininkas praneša atitinkamos valstybės parlamentui apie tokios tarpparlamentinių ryšių grupės įkūrimą Seime ir jos vadovus.

7. Seimo valdyba, atsižvelgdama į Užsienio reikalų komiteto rekomendacijas ir konkrečios tarpparlamentinių ryšių grupės darbo intensyvumą, ekonominių, politinių ar moralinių aspektų svarbą, remia tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą – finansuoja tarpparlamentinių ryšių grupės kviestų svečių priėmimą ar grupės narių vizitus pagal kitų valstybių tarpparlamentinių ryšių grupių kvietimus.

8. Tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą koordinuoja Užsienio reikalų komitetas. Tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininkas kartą per metus pateikia raštu ir Užsienio reikalų komiteto prašymu pristato tarpparlamentinių ryšių grupės veiklos ataskaitą. Užsienio reikalų komitetas savo posėdyje gali išklausyti ir kitą aktualią Grupės pirmininko informaciją.“

 

 

6 straipsnis. 130 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 130 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Taip pat Seimas gali įgalioti jo vardu kalbėti Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose vadovus ir Seimo atstovą spaudai.

 

 

Seimo Pirmininkas

 

 

 

 

Teikia

Seimo nariai

 

Juozas Bernatonis

Egidijus Vareikis

Mindaugas Puidokas

Audronius Ažubalis

Žygimantas Pavilionis

Aušrinė Armonaitė

Rita Miliūtė

Dovilė Šakalienė

Emanuelis Zingeris