Projektas Nr. TSP-102

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. BALANDŽIO 27 D. SPRENDIMO NR. TS-120 „DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. balandžio  d. Nr. TS-

Kupiškis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2020 m. kovo 17 d. raštą Nr. (15.3E-24) SD-1445 „Dėl piniginės socialinės paramos teikimo koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu“, Kupiškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. TS-120 „Dėl Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti  22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Prašymas-paraiška gali būti pateikti asmeniškai, paštu ar elektroniniu būdu.

22. Prašymas-paraiška gali būti pateikti:

22.1. asmeniškai;

22.2. el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) www.spis.lt;

22.3. siunčiant prašymus el. paštu (karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu);

22.4. siunčiant prašymus paštu;

22.5. telefonu (prašymus užpildant seniūnijų socialiniams darbuotojams ar Socialinės paramos skyriaus specialistams ir nereikalaujant duomenų teisingumą patvirtinti asmens parašu) (karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu).“.

1.2. Pakeisti  26 punktą ir jį išdėstyti taip:

26. Asmenys, pirmą kartą besikreipiantys dėl piniginės socialinės paramos, taip pat asmenys, socialinę pašalpą gaunantys ilgiau kaip 1 metus (išskyrus senatvės pensijos amžiaus  asmenis ir asmenis, netekusius 60-100 proc. darbingumo), ir pagal poreikį kitais atvejais kviečiami į seniūnijos ar miesto piniginės socialinės paramos teikimo komisijos posėdžius išskyrus karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu.“.

1.3.  Pakeisti  46 punktą ir jį išdėstyti taip:

46. Įmonės, tiekiančios gyventojams šilumą, geriamą bei karštą vandenį, pasibaigus  mėnesiui iki kito mėnesio 12 dienos pateikia Savivaldybės administracijai paraiškas - apskaičiavimus (toliau – paraiškos) (1-3 priedai) kompensacijoms gauti už praėjusį mėnesį. Kompensacijų skaičiavimo duomenų bylos elektroniniu būdu perduodamos Socialinės paramos skyriaus atsakingam specialistui, kuris atlieka programinį duomenų patikrinimą ir patikrintus duomenis importuoja į socialinės apskaitos sistemą „Parama“ bei skaičiavimo duomenis įrašo į Socialinės paramos skyriaus kompiuterinę laikmeną. Socialinės paramos skyriaus vyriausiasis specialistas atsakingas specialistas ir Buhalterinės apskaitos skyriaus vyresnysis buhalteris patikrina, ar kompensacijos apskaičiuotos tiems asmenims, kuriems buvo suteikta teisė, suderina gautų iš įmonių paraiškų bendras sumas su bendromis sumomis, gautomis iš socialinės apskaitos sistemos „Parama“. Socialinės paramos skyriaus atsakingas specialistas patikrintus duomenis įveda į socialinės apskaitos sistemą „Parama“.“.

1.4.  Pakeisti  49.2. papunktį ir jį išdėstyti taip:

49.2. nepinigine forma (maisto produktais, drabužiais ir kitomis reikalingomis prekėmis,  vardine vertybine kortele, socialine kortele, apmokant vaikų (įvaikių) maitinimo išlaidas švietimo įstaigose ir/ar dienos centruose, suaugusių asmenų gydymo nuo priklausomybės ligų ir kitų ligų išlaidas,  vaikų gydymo išlaidas, išlaidas už socialinio būsto nuomą, už komunalines paslaugas ir kitus mokesčius bei susidariusius įsiskolinimus šias paslaugas teikiančioms įmonėms, už kitas prekes ir paslaugas, maitinimo paslaugą maitinimo įstaigose, maitinimo organizavimo ir karšto maisto teikimo paslaugą). Vykdant įvairius įsiskolinimų išskaitymus būtinas asmens sutikimas;“.

1.5.  Pakeisti  63 punktą ir jį išdėstyti taip:

63. Piniginės  socialinės paramos teikimas sustabdomas, nutraukiamas, atnaujinamas, pratęsiamas:

63.1. priimtas sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo ir mokėjimo gali  būti sustabdytas arba nutrauktas nuo to mėnesio pirmos dienos, kada gaunama informacija, kad asmuo gauna nelegalias pajamas. Gavus informaciją, kad asmuo pateikė ne visus ir teisingus duomenis, turinčius įtakos teisei į piniginę socialinę paramą ar jos dydžiui, pasikeitė pajamų šaltinis, pasikeitus bendrai gyvenančių asmenų skaičiui, atsiradus aplinkybėms, kurios sąlygoja buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto surašymo būtinybę ar paaiškėjus kitoms aplinkybėms sprendimas priimamas  sustabdyti arba nutraukti nuo kito mėnesio, kada gauta informacija;

63.2. piniginės socialinės paramos teikimas gali būti sustabdomas, nutraukiamas, atnaujinamas kitais atvejais (pagal  piniginės socialinės paramos teikimo komisijų rekomendacijas) bei gali būti pratęsiamas be asmens prašymo karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu (pagal  piniginės socialinės paramos teikimo komisijų rekomendacijas).“.

1.6.  Pakeisti  64.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

64.7. derinti piniginės socialinės paramos teikimo bendrai gyvenantiems asmenims arba vieniems gyvenantiems asmenims, patyrusiems socialinę riziką, formas – nepinigine forma ir pinigais. Socialinės pašalpos dydis pinigais negali viršyti 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio, išskyrus atvejus, kai atvejo vadybininkas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, rekomenduoja didesnę kaip 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio sumą mokėti piniginėmis lėšomis, o kai atvejo vadyba netaikoma, – atsižvelgiant į socialinio darbuotojo, dirbančio su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, rekomendaciją;“.

1.7.  Pakeisti  65.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

65.1. darbingus nedirbančius (taip pat savarankiškai nedirbančius) ar dirbančius (taip pat savarankiškai dirbančius), atsižvelgiant į darbo laiko ar veiklos trukmę, nesimokančius darbingo amžiaus asmenis, gaunančius piniginę socialinę paramą bendra Įstatymo nustatyta tvarka arba gaunančius piniginę socialinę paramą išimties tvarka ir nedalyvaujančius aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse ir (ar) Savivaldybės parengtoje užimtumo didinimo programoje, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka pasitelkti visuomenei naudingai veiklai atlikti, išskyrus karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu;“.

1.8.  Pakeisti  65.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:

65.9. dėl 65.4, 65.5, 65.6, 65.7, 65.8, 65.10, 65.14. 65.15, 65.16 ir 65.17 papunkčiuose nurodytų aplinkybių priimti sprendimus atsižvelgiant į seniūnijų ar miesto piniginės socialinės paramos teikimo komisijų rekomendacijas;“.

1.9.  Pakeisti  65.13 papunktį ir jį išdėstyti taip:

65.13. siekiant įvertinti piniginės socialinės paramos veiksmingumą, periodiškai (ne rečiau kaip 1 kartą per metus) vykdyti bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens, gaunančio piniginę socialinę paramą ar pretenduojančio gauti piniginę socialinę paramą šeiminės padėties, gyvenimo sąlygų, turimo turto, pajamų, užimtumo patikrinimą, surašyti buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (išskyrus karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu), kurio pagrindu piniginė socialinė parama gali būti skiriama, neskiriama, nutraukiamas ar atnaujinamas jos mokėjimas. Pirmą kartą besikreipiantiems dėl piniginės socialinės paramos asmenims  turi būti atliktas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimas ir surašytas buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas (karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu kontaktuojant telefonu, elektroninio ryšio priemonėmis).“.

1.10.  Pripažinti netekusiu galios  65.16 papunktį.

65.16. nutraukti piniginės socialinės paramos teikimą vienam gyvenančiam asmeniui nuo kito mėnesio pirmos dienos ir 3 mėnesius neteikti piniginės socialinės paramos, o bendrai gyvenantiems asmenims  nuo kito mėnesio pirmos dienos  3 mėnesius socialinę pašalpą skirti tik vaikams nepinigine forma  gavus informaciją iš Administracinių nusižengimų registro, kad socialinės pašalpos gavėjui arba vienam iš bendrai gyvenančių asmenų piniginės socialinės paramos teikimo laikotarpiu buvo nustatytas girtumas. Nustačius tokį atvejį, socialinės rizikos šeimos, signalinės (stebimos) šeimos, kitos šeimos, auginančios vaikus, turi išklausyti Tėvystės ugdymo ir stiprinimo programą, kurią tvirtina Administracijos direktorius įsakymu;

1.11. Pakeisti  67.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

67.6. dalyvauti Savivaldybės administracijos organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka, išskyrus karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu;“.

1.12. Pakeisti  67.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

67.7. dalyvauti Savivaldybės administracijos organizuojamoje visuomenei naudingoje veikloje, išskyrus karantino, ekstremalios situacijos laikotarpiu;“.

1.13. Pakeisti  68 punktą ir jį išdėstyti taip:

68. Piniginės socialinės paramos teikimo komisijų sudėtį tvirtina Kupiškio rajono Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu. Į komisijų sudėtį gali būti įtraukiami seniūnijos seniūnas, socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, bendruomenės pirmininkas, aktyvus bendruomenės narys, seniūnaitis, policijos komisariato atstovas, darbo biržos užimtumo tarnybos atstovas, bendruomenės slaugytojas, kiti asmenys.“.

1.14. Pakeisti  74 punktą ir jį išdėstyti taip:

74. Tikslinė pašalpa skiriama šiais atvejais:

74.1. asmens dokumentams tvarkyti, kai asmuo negauna jokių pajamų, neturi dokumentų ir dėl to negali gauti socialinių garantijų ir kitų išmokų – iki 1 BSI;

74.2. už vaiko, likusio be tėvų globos, kuriam laikinoji globa (rūpyba) dar nenustatyta, nuo vaiko paėmimo iš šeimos dienos iki vaiko grąžinimo šeimai arba laikinosios globos (rūpybos) nustatymo dienos, apgyvendinimą šeimoje, pateikus dokumentus apie vaiko apgyvendinimą ir grąžinimą ar laikinosios globos (rūpybos) nustatymą po 0,3 BSI per dieną už kiekvieną vaiką;

74.3. apmokėti teisės aktų nustatyta tvarka atliekamo asmens švarinimo, kenkėjų naikinimo ar sukauptų šiukšlių iš būsto išvežimo paslaugas, jei asmens elgesys pažeidžia visuomenės viešąją tvarką ir bendruomenės interesus, dėl jo neveikimo kyla grėsmė jo ir aplinkinių saugumui, bet asmuo neadekvačiai vertina situaciją ir savarankiškai negalima jos spręsti – iki 14 BSI nevertinant asmens pajamų;

74.4. kitais atvejais pagal socialinio darbuotojo rekomendaciją – iki 3 BSI.

74. Vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ir periodinės pašalpos skyrimą ir mokėjimą reglamentuoja Vienkartinės, tikslinės, sąlyginės ir periodinės pašalpos skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašas.“.

1.15.  Pripažinti netekusiu galios  75 punktą.

75. Periodinė pašalpa skiriama šiais atvejais:

75.1. sunkios ligos atveju, gydymo laikotarpiu kelionės išlaidoms padengti, kai asmeniui nėra nustatytas neįgalumas ir jo pajamos neviršija 2 VRP dydžio per mėnesį – iki 2 BSI iki 6 mėn.;

75.2. kitais atvejais pagal socialinio darbuotojo rekomendaciją – iki 3 BSI.

1.16.  Pripažinti netekusiu galios  76 punktą.

76. Sąlyginė pašalpa skiriama šiais atvejais:

76.1. kompensuoti asmenims kelionės išlaidas iki artimiausios gydymo įstaigos, kad būtų atlikti vaikams privalomi  laiku skiepai;

76.2. kitais atvejais pagal socialinio darbuotojo rekomendaciją – iki 3 BSI.

2. Paskelbti šį sprendimą Savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Panevėžio apygardos skyriui Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka, Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmams (Respublikos g. 62, Panevėžys) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Savivaldybės mero pavaduotojas,                                                                            

laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas

 

 

 

 

 

 

 

Parengė

Socialinės paramos skyriaus

vedėja

Laima Bartulienė