Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ PAJAMŲ NUSTATYMO METODIKOS
ĮSTATYMO nR.VIII-385
10 IR 13 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2017 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 10 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:
„5. Jeigu Seimas ar Vyriausybė biudžetiniais metais priima ar ateinančiais biudžetiniais metais numato priimti sprendimus, dėl kurių keičiasi savivaldybių biudžetų pajamos ir išlaidos, pajamų ir išlaidų pokyčiai, išskyrus pokyčius, kuriais savivaldybių biudžetai sumažėja dėl žemės nuomos mokesčio už valstybinę žemę laisvosios ekonominės zonos teritorijoje, panaudoto šioje teritorijoje esančiai žemei išpirkti iš žemės savininkų, kompensuojami. Biudžetiniais metais turi būti skiriama reikiamo dydžio valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacija (BDK), susijusi su savivaldybių pajamų ir išlaidų pasikeitimu, o ateinančiais biudžetiniais metais koreguojama gyventojų pajamų mokesčio dalis (procentais), tenkanti visų savivaldybių biudžetams.“
2. Pakeisti 10 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:
„6. Valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacija, susijusi su savivaldybių pajamų ir išlaidų pasikeitimu, apskaičiuojama:
1) jeigu Seimo ar Vyriausybės sprendimai turi vienodą įtaką visoms savivaldybėms, – pagal formulę čia BDKi – i-ajai savivaldybei skiriama valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijos suma;
2 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas
3 straipsnis. Pasiūlymas Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos Respublikos Vyriausybė atsižvelgdama į įstatymo pakeitimus nustato Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymo ir vykdymo tvarką ir iki 2018 m. birželio 30 d. parengia bei pateikia Lietuvos Respublikos Seimui Lietuvos Respublikos savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą kuriuo būtų įteisinta stabili kiekvienai savivaldybei tenkanti gyventojų pajamų mokesčio dalis, suteikiant savivaldybėms teisę daryti tiesioginę įtaką savo fiskaliniam pajėgumui per dalinį mokesčių tarifų valdymą ir mokestinių lengvatų teikimą, taip pat sudarant galimybę savivaldybėms gauti pridėtinės vertės mokesčio, bei sukuriant gyventojų pajamų mokesčio prieaugio fondą, iš kurio lėšos būtų skiriamos savivaldybėms už pasiektus verslo aplinkos gerinimo ar investicijų pritraukimo rodiklius.
4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir taikymas