Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KLIMATO KAITOS PROGRAMOS PRIEMONĖS „FINANSINĖS PASKATOS NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ VEIKLOMS IR (AR) VEIKSMAMS, FORMUOJANT KLIMATO POLITIKĄ IR INFORMUOJANT VISUOMENĘ APIE KLIMATO KAITĄ TVARKOS APRAŠO“ PATVIRTINIMO

 

2022 m.              d. Nr.  D1-

Vilnius 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos klimato kaitos valdymo finansinių instrumentų įstatymo 10 straipsniu, įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1443 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1443 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos klimato kaitos valdymo finansinių instrumentų įstatymą“ 1.2 papunktį ir vykdydamas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 02-001-06-04-02 „Didinti klimato kaitos politikos veiksmingumą“ apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2022 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. D1-160 „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 02-001-06-04-02 „Didinti klimato kaitos politikos veiksmingumą“ aprašo patvirtinimo“, III skyriaus 7 punkte patvirtintą priemonę,

t v i r t i n u Klimato kaitos programos priemonės „Finansinės paskatos nevyriausybinių organizacijų veikloms ir (ar) veiksmams, formuojant klimato politiką ir informuojant visuomenę apie klimato kaitą“ tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                             

 


 

 

 

 

part_9ce3c954df104dc69a0282e9f14875e0_end

part_a9a5115e0a7245f4a0e5c95510b4e701_end

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro

2022 m.             d. įsakymu Nr. D1-

 

 

FINANSINĖS PASKATOS NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ VEIKLOMS IR (AR) VEIKSMAMS, FORMUOJANT KLIMATO POLITIKĄ IR INFORMUOJANT VISUOMENĘ APIE KLIMATO KAITĄ,

TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Finansinės paskatos nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) veikloms ir (ar) veiksmams, formuojant klimato politiką ir informuojant visuomenę apie klimato kaitą, tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato kvietimo teikti paraiškas ir nevyriausybinių organizacijų advokacijos projekto (toliau – projektas) finansavimui gauti skelbimo tvarką, reikalavimus projektų teikėjams, dokumentų teikimo tvarką, projektų svarstymo, finansavimo tvarką, finansavimą gavusių organizacijų įsipareigojimus ir jų vykdymo patikrinimą. Kvietimo teikti paraiškas ir konkurso nevyriausybinių organizacijų advokacijos projekto finansavimui gauti skelbimo tvarką, reikalavimus pareiškėjams ir partneriams, paraiškoms ir projektams, jų vertinimo kriterijus, sprendimų dėl projektų finansavimo priėmimo, projektų finansavimo sutarčių (toliau – sutartys) sudarymo, jų keitimo ir vykdymo tvarką, projektams skirtų lėšų naudojimo, grąžinimo, atsiskaitymo už panaudotas lėšas, atsiskaitymo už įgyvendintas projektų veiklas ir veiklų viešinimo, projektų įgyvendinimo ir lėšų panaudojimo priežiūros tvarką, skundų dėl projektų finansavimo nagrinėjimo tvarką.

2.       Finansavimas teikiamas pagal Klimato kaitos programos (toliau – KKP) ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 02-001-06-04-02 „Didinti klimato kaitos politikos veiksmingumą“ apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2022 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. D1-160 „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 02-001-06-04-02 „Didinti klimato kaitos politikos veiksmingumą“ aprašo patvirtinimo“ (toliau – Pažangos priemonės aprašas), patvirtintą priemonę.

3.       Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija administruoja Programą ir nustato finansavimo skyrimo tvarką.

4.       Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) skelbia kvietimą teikti paraiškas, vertina mokėjimo prašymus, skiria finansavimą ir vykdo finansinės paskatos gavėjų (toliau – pareiškėjai) įsipareigojimų įgyvendinimo priežiūrą vadovaudamasi Tvarkos aprašu ir Pažangos priemonės aprašu.

5.       Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme ir Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJUI IR PARTNERIUI

 

6.       Pareiškėju ir partneriu gali būti nevyriausybinė organizacija, kuri:

6.1.    paraiškos vertinio metu nėra bankrutuojanti, likviduojama arba restruktūrizuojama, nėra sudariusi taikos sutarties su kreditoriais, jai nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas, jos veikla nėra sustabdyta ar apribota, dėl jos per 5 metus iki paraiškos pateikimo dienos nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis pagal veikas, nustatytas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“;

6.2.    yra įvykdžiusi su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus teisės aktų nustatyta tvarka (ši nuostata netaikoma pareiškėjui ir partneriui, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai arba kuriam taikytina Tvarkos aprašo 17.4 papunktyje nurodyta išimtis dėl įsiskolinimo sumos);

6.3.    pareiškėjo ar partnerio vadovas, asmuo (-ys), turintis (-ys) teisę pareiškėjo ar partnerio vardu sudaryti sandorį, buhalteris, ar kitas asmuo, turintis teisę surašyti ir pasirašyti apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus arba tyčinius nusikaltimus nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai arba už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas;

6.4.    yra atsiskaičiuosi už gautų valstybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių lėšų panaudojimą;

6.5.    yra laiku pateikusi finansinių ataskaitų rinkinį ir veiklos ataskaitą Juridinių asmenų registro tvarkytojui;

6.6.    per 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo dienos nėra padariusi rimtų profesinių pažeidimų ir per šį laikotarpį nėra pripažinta pažeidusia Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir nėra priskirta profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų kategorijai;

6.7.    yra įsisteigusi ne anksčiau nei prieš 1 (vienerius) metus nuo Tvarkos aprašo įsigaliojimo datos;

6.8.    yra įtraukta į darančių įtaką teisėkūrai sąrašą Skaidrių teisėkūros procesų informacinėje sistemoje (Skaidryje);

6.9.    per pastaruosius 3 (tris) metus yra įgyvendinusi bent 2 (du) smulkius projektus, kurių vertė ne mažesnė nei 20 tūkst. Eur, arba bent 1 (vieną) stambų projektą, kurio vertė ne mažesnė nei 50 tūkst. Eur aplinkosaugos srityje, arba per pastaruosius 5 (penkis) metus su darbuotojų, vykdysiančių projektą, dalyvavimu buvo įgyvendinti bent 2 (du) smulkūs projektai, kurių vertė ne mažesnė nei 20 tūkst. Eur, arba bent 1 (vienas) stambus projektas, kurio vertė ne mažesnė nei 50 tūkst. Eur aplinkosaugos srityje.

 

III SKYRIUS

KONKURSO SKELBIMO, ORGANIZAVIMO IR PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA

 

7.       Finansuotini projektai konkurso būdu atrenkami skelbiant kvietimą teikti paraiškas (toliau – kvietimas). Konkursą organizuoja APVA.

8.       Kvietimas lietuvių kalba ir su juo susijusi informacija skelbiama APVA interneto svetainėje apva.lt.

9.       Konkursas laikomas įvykusiu, kai pateikiama bent viena paraiška.

10.     Projektai įgyvendinami Lietuvos Respublikos teritorijoje. Projektų įgyvendinimo laikotarpis – 24 mėn.

11.     Paraišką, kai projektą įgyvendina daugiau kaip vienas juridinis asmuo, turi teisę teikti tik vienas juridinis asmuo, kitas (-i) prie projekto įgyvendinimo prisidedantis (-ys) juridinis (-iai) asmuo (-enys) paraiškoje nurodomas (-i) kaip projekto partneris (-iai) (toliau – partneris).

12.     Pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką dalyvauti konkurse. Teikiantis paraišką dalyvauti konkurse pareiškėjas netenka teisės teikti kitą paraišką ir kaip projekto partneris. Nustačius, kad vienas iš šiame punkte nurodytų reikalavimų pažeistas, nesvarstoma nė viena pareiškėjo pateikta paraiška.

13.     Paraiška turi būti užpildyta lietuvių kalba ir pateikta elektroniniu būdu per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (toliau – APVIS), nurodytą kvietime.

14.     Paraiška kartu su pridedamais dokumentais turi būti pasirašyta saugiu elektroniniu organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.

15.     Paraiška turi būti pateikta per 30 (trisdešimt) darbo dienų nuo kvietimo paskelbimo.

16.     Paraiška, išsiųsta po galutinės paraiškų pateikimo datos ir (ar) pateikta kitais nei Tvarkos aprašo 13–14 punktuose nurodytais būdais (pvz., faksu, paštu ar elektroniniu paštu, nepasirašius elektroniniu parašu), neregistruojama ir nevertinama, išskyrus atvejus, kai pareiškėjas dėl objektyvių priežasčių negali per APVIS pateikti paraiškos (pvz., sistema neveikia) ir nedelsdamas (paraiškų teikimo laikotarpiu) apie tai kvietime nurodytu elektroniniu paštu praneša APVA.

17.     Pareiškėjas, siekdamas gauti finansavimą, APVA pateikia:

17.1.    Tvarkos aprašo 1 priede pateiktos formos paraišką (toliau – paraiška);

17.2.    pareiškėjo registracijos juridinių asmenų registro išrašo kopiją;

17.3.    pareiškėjo organizacijos įstatų (nuostatų) kopiją;

17.4.    Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) pažymą, patvirtinančią, kad pareiškėjas neturi įsiskolinimų valstybės biudžetui (įskaitant socialinio draudimo įmokas) arba įsiskolinimų suma neviršija 50 Eur ir pareiškėjas įsipareigoja šią skolą panaikinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paraiškos pateikimo dienos. VMI pažyma arba lygiavertis dokumentas turi būti išduoti ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo termino pabaigos ir ne vėliau kaip paraiškų priėmimo termino pabaigos datai;

17.5.    pareiškėjo darbuotojų, kurie įgyvendins projektą, gyvenimo aprašymus;

17.6.    bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais dėl projekto veiklų vykdymo, kopijas;

17.7.    Tvarkos aprašo 2 priede pateiktos formos pareiškėjo deklaraciją;

17.8.    įgaliojimą pasirašyti paraišką, kai paraišką pasirašo ne organizacijos vadovas;

17.9.    planuojamų įsigyti projekto įgyvendinimui būtinų prekių ar paslaugų kainą pagrindžiančius dokumentus (skaičiuojant taikytini įkainiai, nurodyti Tvarkos aprašo 7 priede). Kai paraiškos 6 dalyje „Projekto sąmata“ nurodytoje duomenų bazėje nėra konkrečios paslaugos kainos, dominančios pareiškėją, paraiškose grindžiant įkainius gali būti pateikiami ir bent trys komerciniai pasiūlymai, tiekėjų apklausų pažymos, nuorodos į interneto svetaines, pasirašytos paslaugų sutartys ir kiti dokumentai, atspindintys rinkoje esančių atitinkamų produktų ar paslaugų vidutinius įkainius);

17.10.  pareiškėjo ir jo darbuotojų patirtį pagrindžiančius dokumentus (pavyzdžiui, šalių pasirašytas darbo sutartis arba užsakovų pasirašytas pažymas (dokumentus) arba užsakovo / projektą inicijavusios institucijos pasirašytus kt. dokumentus, įrodančius lentelėse nurodytą specialisto patirtį ir poziciją, ir priėmimo–perdavimo aktus, užsakovų rekomendacijas ar kt. dokumentus, įrodančius tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą).

 

IV SKYRIUS

TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI PROJEKTO IŠLAIDOS

 

18.     Išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti, jeigu jos:

18.1.    būtinos projektui įgyvendinti, numatytos sutartyje, naudojamos tik projekto tikslams ir rezultatams pasiekti, atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų pagrįstumo ir efektyvumo principus;

18.2.    pagal paskirtį atitinka projekto sąmatoje nurodytas išlaidas;

18.3.    yra realios, atitinkančios rinkos kainas;

18.4.    realiai padarytos ir apmokėtos nepažeidžiant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, įtrauktos į projekto vykdytojo apskaitą ir gali būti nustatomos, patikrinamos ir patvirtinamos atitinkamais apskaitos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytus apskaitos dokumentų rekvizitus;

18.5.    padarytos ir apmokėtos projekto įgyvendinimo laikotarpiu arba iki tarpinės ataskaitos, kuria atsiskaitoma už projektui skirtų lėšų panaudojimą, pateikimo APVA datos. Projekto išlaidų patyrimo ir apmokėjimo data negali būti ankstesnė nei sutartyje nurodyta projekto pradžia ir vėlesnė nei sutartyje nurodyta projekto pabaiga.

19.     Tinkamos finansuoti išlaidos skirstomos į projekto įgyvendinimo išlaidas ir projekto administravimo išlaidas.

20.     Projekto administravimo išlaidos gali sudaryti iki 10 proc. finansuojamos sumos dalies, kuri bus suteikiama be papildomo išlaidų detalizavimo lėšų pagrindimo ataskaitoje ir įtraukiama į tarpinio arba galutinio mokėjimo prašymą.

21.     Tinkamos finansuoti projekto įgyvendinimo išlaidos:

21.1.    projekto veiklas vykdančio (ne administruojančio) personalo darbo užmokestis ir su juo susiję darbdavio mokesčiai. Darbo užmokestis projekte apskaičiuojamas valandomis (valandinis darbo apmokėjimo būdas) arba mėnesiais;

21.2.    atlyginimai pagal autorines sutartis ir kitų atlygintinų paslaugų sutartis (dėstytojų, konsultantų, lektorių, ekspertų ir kitų specialistų darbo apmokėjimo išlaidos);

21.3.    projekto dalyvių transporto išlaidos (transporto priemonių nuomos, transporto bilietų, įskaitant nuolatinius (veiklų vykdymo laikotarpiu) vietinio transporto bilietus, įsigijimo išlaidos);

21.4.    projekto viešinimo išlaidos (pvz., reklama, straipsnių parengimas, fotografavimas, plakatų maketavimas, dizainas ir spauda, transliavimas ir pan.);

21.5.    kitos projekto tikslams pasiekti reikalingos išlaidos.

22.     Netinkamos finansuoti projekto išlaidos:

22.1.    nenumatytos sutartyje, nesusijusios su projekto įgyvendinimu, jo veiklų vykdymu;

22.2.    nepagrįstos pateisinančiais arba prekių ir (ar) paslaugų apmokėjimą įrodančiais dokumentais;

22.3.    projekto paraiškos rengimo išlaidos;

22.4.    už paimtas paskolas kredito įstaigoms mokamos palūkanos;

22.5.    pastatų ir patalpų remonto išlaidos;

22.6.    išlaidos narystės asociacijose ir kitose organizacijose mokesčiams apmokėti;

22.7.    kredito įmokos;

22.8.    baudos, finansinės nuobaudos; bylų nagrinėjimo išlaidos, išeitinės išmokos ir kompensacijos; nedarbingumo išmokos; delspinigiai;

22.9.    veiklų, vykdomų už paraiškoje nurodytų projekto vykdymo teritorijos ribų, išlaidos;

22.10.  individualių mokslo studijų ar mokymų kursų išlaidos;

22.11.  pareiškėjui ir partneriui  nuosavybės teise priklausančių patalpų nuomos išlaidos;

22.12materialiojo ir nematerialiojo ilgalaikio turto, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarime Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams sąrašo patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos;

22.13.  dengiamos iš kitų valstybės ir savivaldybių biudžetų ir fondų, Europos Sąjungos ar kitų paramos lėšų ir dubliuojančios projekto išlaidas.

23.     Įgyvendindamas projektą, pareiškėjas, atitinkantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintą perkančiosios organizacijos sąvoką, pirkdamas prekes, paslaugas ir darbus privalo vadovautis Viešųjų pirkimų įstatymu ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. D1-508 „Dėl Produktų, kurių viešiesiems pirkimams taikytini aplinkos apsaugos kriterijai, sąrašų, Aplinkos apsaugos kriterijų ir Aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

V SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS IR SPRENDIMŲ DĖL PARAIŠKŲ FINANSAVIMO PRIĖMIMAS

 

24.     Pateiktų ir užregistruotų paraiškų vertinimą sudaro du etapai:

24.1.    paraiškų administracinės atitikties vertinimas, kurį atlieka APVA.

24.2.    paraiškų, atitikusių administracinės atitikties vertinimo kriterijus, turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimas, kurį atlieka ekspertų vertinimo taryba.

25.     Administravimo grupė, per 10 darbo dienų nuo kvietime nurodytos paraiškų teikimo termino pabaigos įvertina paraiškų atitiktį Tvarkos aprašo 6, 8, 12, 13, 14, 17, 55, 56 ir 57 punktuose nustatytiems administracinės atitikties vertinimo kriterijams ir užpildo Tvarkos aprašo 3 priede pateiktos formos paraiškos administracinės atitikties vertinimo klausimyną kiekvienai paraiškai.

26.     Jeigu atliekant paraiškos administracinės atitikties vertinimą nustatoma, kad paraiška pateikta nesilaikant Tvarkos apraše ir kvietime nustatytų reikalavimų, tačiau nustatyti neesminiai ir nekeičiantys paraiškos turinio ir prasmės Tvarkos aprašo 29 punkte nurodyti trūkumai, šiuos trūkumus vieną kartą leidžiama pašalinti. APVA paraiškoje nurodytu pareiškėjo elektroninio pašto adresu informuoja pareiškėją apie nustatytus trūkumus ir siūlo juos ištaisyti, nustatydama ne trumpesnį kaip 5 darbo dienų ir ne ilgesnį kaip 10 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti. Jeigu nustatoma, kad paraiška turi bent vieną esminį trūkumą, nurodytą Tvarkos aprašo 30 punkte, trūkumų pašalinti neleidžiama.

27.     Jeigu pareiškėjas per Tvarkos aprašo 26 punkte nustatytą terminą trūkumų nepašalina, APVA priima motyvuotą sprendimą tokią paraišką pripažinti netinkama, ją atmesti ir toliau nevertinti.

28.     Jeigu pagal Tvarkos aprašo 25 punktą paraiška neatitinka bent vieno administracinės atitikties vertinimo kriterijaus, išskyrus Tvarkos aprašo 29.3 papunktyje nurodytus atvejus, ji atmetama ir vertinti nebeteikiama. Apie tai APVA raštu informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas, nurodydama paraiškos atmetimo priežastis.

29.     Neesminiais paraiškos trūkumais, kuriuos leidžiama pašalinti, laikomi šie trūkumai, jeigu jie nekeičia paraiškos turinio ir prasmės:

29.1.    aritmetinės klaidos, išskyrus prašomą skirti lėšų sumą;

29.2.    redakcinio pobūdžio, rašybos klaidos;

29.3.    nepateikti paraiškos priedai, išskyrus bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais dėl projekto veiklų vykdymo, kopijas (socialinės kampanijos projektuose papildomai teikiamus redakcijų sutikimus ir (ar) patvirtinimus, kad jos sutinka bendradarbiauti šiame projekte ir projekto metu publikuoti suderintą informaciją); planuojamų įsigyti projektui įgyvendinti būtinų prekių ar paslaugų kainą pagrindžiančius dokumentus ir (ar) informaciją;

29.4.    techninės klaidos (nepateikta paraiška „Word“ formatu ar nepateikta paraiška PDF formatu vientisu dokumentu su visais priedais).

30.     Esminiai paraiškos trūkumai, kurie yra pakankamas pagrindas paraišką įvertinti kaip neatitinkančią administracinės atitikties vertinimo reikalavimų, yra:

30.1.    paraiška pateikta kitu nei kvietime ir Tvarkos aprašo 13–14 punktuose nurodytu būdu ir forma;

30.2.    užpildytos ne visos paraiškos dalys arba paraiškos dalys užpildytos netinkamai, ne pagal paraiškos dalyse pateiktus teikiamos informacijos aprašymus, nurodymus;

30.3.    pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) yra netinkami pagal Tvarkos aprašo II skyriuje nurodytus reikalavimus;

30.4.    kartu su paraiška nepateikti Tvarkos aprašo 17.6, 17.7 ir 17.9 papunkčiuose nurodyti dokumentai,

30.5.    prašoma finansuoti suma neatitinka Tvarkos aprašo 55–57 punktų reikalavimų prašomai finansuoti sumai;

30.6.    nenurodytas pareiškėjo ir (ar) jo partnerio (-ių) nuosavas indėlis į projekto veiklą piniginėmis lėšomis ir (ar) savanorišku darbu arba nuosavas indėlis yra mažesnis nei 10 proc. nuo prašomos finansuoti sumos;

30.7.    paraiškoje nurodyta projekto įgyvendinimo trukmė neatitinka kvietime nurodytos projekto įgyvendinimo trukmės;

30.8.    kiti, neatitinkantys Tvarkos apraše ir kvietime nurodytų reikalavimų, paraiškos administracinės atitikties trūkumai.

31.     APVA ekspertų vertinimo tarybai pateikia apibendrintą informaciją apie projektų atitiktį Tvarkos aprašo 25 punkte nustatytiems administracinės atitikties vertinimo kriterijams.

32.     APVA atlikus paraiškų administracinės atitikties vertinimą, paraiškos, atitikusios administracinės atitikties vertinimo kriterijus, perduodamos ekspertų vertinimo tarybai, sudarytai atskiru Aplinkos ministro įsakymu, vertinti paraiškų turinį ir išlaidų pagrįstumą.

33.     Ekspertas privalo:

33.1.    pateikti tinkamai užpildytus ir pasirašytus Tvarkos aprašo 4 priede pateiktos formos Paraiškos turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimo klausimynus (toliau – Paraiškos vertinimo forma).

33.2.    APVA prašymu pateikti reikiamus paaiškinimus atlikto vertinimo klausimais.

34.     Ekspertas, turi atitikti šiuos reikalavimus:

34.1.    per 5 metus iki paraiškos pateikimo dienos neturi būti padaręs profesinio pažeidimo, už kurį jam buvo sustabdyta ar uždrausta profesinė veikla;

34.2.    turėti ne žemesnį kaip aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą ir tinkamą kompetenciją;

35.     Prieš pradėdamas vertinimą, ekspertas privalo pasirašyti konfidencialumo deklaraciją ir nešališkumo pasižadėjimą.

36.     Ekspertas privalo nusišalinti nuo paraiškos vertinimo, jeigu:

36.1.     paraišką pateikusiam juridiniam asmeniui ar jo partneriui vadovauja asmuo, susijęs su ekspertu artimos giminystės ir (ar) svainystės ryšiais (asmenimis, susijusiais artimos giminystės ir (ar) svainystės ryšiais, laikomi: sutuoktinis, jų vaikai (įvaikiai), tėvai (įtėviai), seneliai, vaikaičiai, taip pat eksperto ir jo sutuoktinio broliai (įbroliai), seserys (įseserės) ir šių brolių (įbrolių) ir seserų (įseserių) sutuoktiniai, taip pat asmenys, įregistravę partnerystę įstatymų nustatyta tvarka);

36.2.     ekspertas arba asmuo, susijęs su ekspertu santuokos, artimos giminystės ir (ar) svainystės ryšiais, yra paraišką pateikusio juridinio asmens ar jo partnerio valdymo organų narys ir (ar) jo darbuotojas;

36.3.     ekspertas arba asmuo, susijęs su ekspertu santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais, turi paraišką pateikusio juridinio asmens ar jo partnerio įstatinio kapitalo dalį arba turtinį įnašą jame;

36.4.     ekspertas iš paraišką pateikusio juridinio asmens ar jo partnerio gauna bet kokios rūšies pajamų;

36.5.     turi darbo santykių arba jų esmę atitinkančių santykių su pareiškėju ar jo partneriu, ar yra susijęs su jais civiliniais santykiais (asmenimis, susijusiais civiliniais santykiais, laikomi: sudarę civilinę paslaugų teikimo, darbų atlikimo ar prekių teikimo sutartį (-is);

36.6.     yra kitokių aplinkybių, dėl kurių ekspertas gali pažeisti nešališkumo deklaracijos ir (ar) konfidencialumo pasižadėjimo nuostatas.

37.     Ekspertas paraišką vertina individualiai.

38.     Paraiškos turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimui atlikti gauta informacija yra konfidenciali. Ji negali būti viešinama, naudojama su vertinimu nesusijusiais tikslais.

39.     Ekspertas paraišką vertina pagal šiuos kriterijus, užpildydamas Paraiškos vertinimo formą, ir skiria jai atitinkamą balų skaičių:

39.1.     projekto poreikio pagrindimas (problemos apibrėžimas ir aktualumas);

39.2.     veiklų įgyvendinimo plano aiškumas, pagrįstumas, nuoseklumas;

39.3.     projekto rezultatai, jų efektyvumas ir tęstinumas;

39.4.     pareiškėjo (ir projekto partnerio) organizacijos patirtis;

39.5.     pareiškėjo (ir projekto partnerio) specialistų patirtis.

40.     Ekspertas paraiškai pagal kiekvieną Tvarkos aprašo 39 punkte nurodytą kriterijų ir Paraiškos vertinimo formoje nurodytą galimų balų skaičių skiria balus. Tuo atveju, kai vertinant paraišką pagal tam tikrą kriterijų skiriamas ne maksimalus galimas Paraiškos vertinimo formoje nurodytas balų skaičius, nurodomi tokio sprendimo argumentai ir motyvai.

41.     Ekspertas gali siūlyti skirti paraiškai ne visą paraiškoje prašomą lėšų sumą, jei tam tikros paraiškoje nurodytos išlaidos nepagrįstos ir (ar) neatitinka projekto tikslų ir uždavinių. Eksperto siūloma paraiškai skirti lėšų suma nurodoma Paraiškos vertinimo formoje.

42.     Bendras paraiškai ekspertų skirtas balas paskaičiuojamas visų vertinusių ekspertų tai pačiai paraiškai skirtus balus susumavus ir išvedus jų aritmetinį vidurkį.

43.     Įvertinęs paraiškas, užpildytas ir pasirašytas Paraiškos vertinimo formas ir paraiškas ekspertas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo paraiškų gavimo dienos perduoda APVA.

44.     APVA apibendrina ekspertų pateiktus paraiškų vertinimo rezultatus, išvadas, pasiūlymus ir sudaro paraiškų, kurioms ekspertai siūlo skirti finansavimą, sąrašą, kuriame paraiškos išdėstomos pagal ekspertų skirtus vertinimo balus – nuo didžiausio iki mažiausio, rezervinių paraiškų sąrašą ir paraiškų, kurioms ekspertai nesiūlo skirti finansavimo, sąrašą.

45.     Lėšos skiriamos daugiausiai vertinimo balų surinkusioms paraiškoms, atsižvelgiant į bendrą lėšų kiekį.

46.     Apibendrintą informaciją pagal Tvarkos aprašo 44 punktą APVA pateikia ekspertų vertinimo tarybai, kuri posėdyje aptaria sąrašus ir prireikus pakoreguoja savo vertinimus. Ekspertų vertinimo taryba per ne daugiau nei 2 posėdžius priima sprendimą dėl galutinio finansuojamų, rezervinių ir nefinansuojamų projektų sąrašo.

47.     Jeigu nusprendžiama pareiškėjui skirti tik dalį paraiškoje prašomų lėšų, APVA ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo vertinimo pabaigos paraiškoje nurodytu elektroniniu paštu informuoja pareiškėją apie jam siūlomų skirti lėšų sumą, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo informacijos gavimo dienos siūlo patikslinti projekto sąmatą ir (ar) veiklos planą ir pateikti APVA.

48.     Jeigu pareiškėjas per Tvarkos aprašo 47 punkte nurodytą terminą nepatikslina ir nepateikia patikslintos paraiškos sąmatos ir (ar) veiklos plano, lėšos paraiškai neskiriamos.

49.     Jeigu pareiškėjas per Tvarkos aprašo 47 punkte nurodytą terminą patikslina ir pateikia atnaujintą paraiškos sąmatą ir (ar) veiklos planą, APVA per 5 darbo dienas nuo patikslintos paraiškos gavimo dienos įvertina atliktų keitimų atitiktį.

50.     Galutinius paraiškų vertinimo rezultatus pagal Tvarkos aprašo 44 punktą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo patikslintos informacijos iš pareiškėjo gavimo APVA perduoda ekspertų vertinimo tarybai aptarti, kaip numatyta Tvarkos aprašo 47 punkte.

51.     Ekspertų vertinimo tarybai priėmus sprendimą pagal Tvarkos aprašo 47 punktą, APVA direktorius įsakymu tvirtina finansuojamų, nefinansuojamų ir rezervinių projektų sąrašus. Ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo projektų sąrašų patvirtinimo dienos jie paskelbiami APVA interneto svetainėje apva.lt ir (ar) Ministerijos interneto svetainėje am.lrv.lt.

52.     Per 5 darbo dienas nuo Tvarkos aprašo 51 punkte nurodytos informacijos paskelbimo dienos APVA raštu informuoja pareiškėjus, kurių paraiškos bus finansuojamos.

53.     Sprendimai dėl lėšų paraiškai skyrimo ar neskyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per vieną mėnesį nuo jų viešo paskelbimo interneto svetainėje am.lrv.lt dienos.

54.     Konkursui pasibaigus, paraiškos pareiškėjams negrąžinamos. Jos saugomos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ FINANSAVIMAS

 

55.     Vienos organizacijos projektui gali būti skirta ne daugiau kaip 60 000 Eur.

56.     Jeigu projekto pareiškėjas yra konsorciumas, projektui skiriama lėšų suma gali būti ne didesnė kaip 120 000 Eur.

57.     Pareiškėjas privalo prisidėti prie projekto įgyvendinimo savo ir (ar) partnerio lėšomis ir (ar) savanorišku darbu ne mažiau kaip 10 proc. projektui įgyvendinti skirtos lėšų sumos.

 

VII SKYRIUS

PROJEKTŲ FINANSAVIMO SUTARČIŲ SUDARYMAS,

KEITIMAS, NUTRAUKIMAS

 

58.     Su pareiškėju, kurio įgyvendinamam projektui skirtas finansavimas, APVA sudaro sutartį ne ilgesniam kaip 24 mėn. laikotarpiui. Sutarties galiojimo terminas gali būti pratęstas ne ilgiau, kaip 6 mėn. rašytiniu šalių susitarimu, esant šioms aplinkybėms:

58.1.     teisės aktų, turinčių įtakos sutarties vykdymui, inter alia teisės aktų, pakeitimas;

58.2.     uždelsimas, kliūtys ar trukdymai sukelti tiekėjui kitų trečiųjų šalių, ne dėl tiekėjo ne laiku ar netinkamai pagal sutarties sąlygas ir tvarką atliekamų veiksmų.

59.     APVA per 20 darbo dienų nuo projektų patvirtinimo parengia ir pateikia pareiškėjui projekto sutarties projektą, kurį pareiškėjas turi pasirašyti per 10 darbo dienų.

60.     Pareiškėjas, kurio įgyvendinamam projektui skirtas finansavimas, ne vėliau nei per APVA nurodytą pasiūlymo pasirašyti sutartį galiojimo terminą APVA elektroniniu paštu atsiunčia saugiu elektroniniu organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu, pasirašytą sutartį.

61.     APVA įgaliotas asmuo ir pareiškėjas pasirašo projekto finansavimo sutartį ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo finansuojamų projektų sąrašo patvirtinimo.

62.     Sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai ją pasirašo abi sutarties šalys ir ji užregistruojama, ir galioja sutartyje numatytą laiką arba kol sutartis bus nutraukta.

63.     Jeigu pareiškėjas atsisako pasirašyti sutartį ar per nustatytą terminą jos nepasirašo, APVA per 10 darbo dienų nuo nustatyto termino pabaigos informuoja pareiškėją, kad pasiūlymas pasirašyti sutartį neteko galios. Ekspertų vertinimo taryba sprendimą dėl projekto finansavimo pripažįsta netekusiu galios.

64.     Pareiškėjui nepasirašius projekto finansavimo sutarties per Tvarkos aprašo 59 punkte nustatytą terminą arba po sutarties pasirašymo atsisakius įgyvendinti projektą, projektui skirtos lėšos APVA sprendimu skiriamos kitai daugiausiai balų surinkusiai paraiškai.

65.     Dalinį finansavimą dėl susidariusio lėšų likučio gavusiam projektui lėšos papildomai nesiūlomos.

66.     Pareiškėjas, kurio projektui įgyvendinti buvo skirtos lėšos ir su kuriuo sudaryta sutartis, laikomas finansuojamo projekto vykdytoju.

67.     Projekto vykdytojas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, privalo informuoti APVA apie įvykusius arba numatomus projekto planuoto įgyvendinimo nukrypimus, dėl kurių keičiasi projekto apimtis, išlaidos ar kitaip keičiasi projektas ar sutartyje nustatyti projekto vykdytojo įsipareigojimai, ir nurodyti pakeitimo priežastis.

68.     APVA paprašius, projekto vykdytojas Tvarkos apraše nustatyta tvarka turi pateikti dokumentus ir informaciją, kuriais pagrindžiamas sutarties keitimo poreikis, ir (ar) papildomą informaciją, reikalingą sprendimui dėl sutarties keitimo priimti.

69.     Sutarties pakeitimai, neturintys poveikio projekto apimčiai, tikslui ir rodikliams pasiekti, leidžiami be papildomo susitarimo prie sutarties sudarymo (nekeičiant sutarties) su sąlyga, kad laikomasi visų šių sąlygų:

69.1.     Pakeitimas neturi įtakos projekto rodikliams.

69.2.     Perkeliama iki 30 procentų sąmatos išlaidų kategorijos lėšų sumos. Perkeliant lėšas, sąmatos išlaidų kategorijos lėšų suma negali padidėti daugiau nei 30 procentų. Negali būti numatomos naujos, paraiškos sąmatoje nenumatytos, išlaidos.

69.3.     Lėšos perkeliamos į bet kurią kitą sąmatos išlaidų kategoriją, išskyrus administravimo išlaidų kategoriją.

69.4.     Nesumažinamas projekto vykdytojo sutartyje numatyto prisidėjimo nuosavomis lėšomis procentas.

69.5.     Projekto vykdytojas informuoja APVA raštu apie numatomus pakeitimus ne vėliau kaip per 10 darbo dienų iki numatomų pakeitimų datos. Apie pakeitimus nurodo teikdamas mokėjimo prašymą ir lėšų panaudojimo ataskaitą.

70.     Tvarkos aprašo 69 punkto sąlygas atitinkantys projekto pakeitimai APVA neatsakius įsigalioja automatiškai per 10 darbo dienų nuo APVA informavimo dienos.

71.     Projekto vykdytojas turi ne vėliau kaip likus 60 darbo dienų iki sutartyje nustatyto projekto įgyvendinimo laikotarpio pabaigos APVA raštu pateikti argumentuotą prašymą dėl sutarties keitimo, kai:

71.1.     keičiama sutarties sąmata, jei projekto įgyvendinimo metu išlaidų dydžiai skirsis nuo planuotų sąmatoje ir faktinės išlaidos sąmatos išlaidų kategorijoje keisis daugiau kaip 30 procentų nuo planuotų. Jeigu įgyvendinant projektą išlaidų dydžiai bus paskirstyti kitaip, nei planuota sutarties sąmatoje, ir viršys šiame papunktyje nurodytą dydį, taip pat, jeigu į sąmatą įtrauktos naujos išlaidos, toks lėšų panaudojimas bus laikomas netinkamu;

71.2.     keičiama paraiškoje numatytų veiklų apimtis, sąlygos ir (ar) jų planas;

71.3.     keičiamas partneris arba esamas partneris išbraukiamas iš projekto veiklų. Projekto vykdytojas finansuojamo projekto įgyvendinimo metu gali pakeisti projekto partnerį arba projektą toliau vykdyti be projekto partnerio, jei kitas projekto partneris arba pats projekto vykdytojas įsipareigoja užtikrinti visų projekte numatytų įsipareigojimų įgyvendinimą;

71.4.     keičiama projekto vykdytojo banko sąskaita.

72.     Kartu su Tvarkos aprašo 71 punkte nurodytu prašymu, projekto vykdytojas APVA pateikia:

72.1.     dokumentus ir informaciją, kuriais pagrindžiamas sutarties keitimo poreikis ir (ar) papildomą informaciją, reikalingą sprendimui dėl sutarties keitimo priimti;

72.2.     keičiamą sutarties sąmatą;

72.3.     sutarties sąmatos lyginamąjį variantą, kuriame nurodomi sutarties sąmatos pakeitimai, papildymai, tikslinimai.

73.     Visi projekto įgyvendinimo pakeitimai leidžiami neperžengiant paraiškos ribų (paraiškoje numatytų veiklų, priemonių, išlaidų ir pan.).

74.     Projekto finansavimo sutarties sąmatoje gali būti tikslinamos ir (ar) keičiamos tik dar nepatirtos išlaidos, išskyrus išlaidų sumažėjimo atvejus.

75.     Praleidus sutarties ar sutarties pakeitimo nustatytą terminą, prašymai yra atmetami.

76.     APVA, gavusi Tvarkos aprašo 71–72 punktuose nurodyta tvarka pateiktą prašymą, įvertina ir teikia argumentuotą siūlymą pritarti projekto finansavimo sutarties keitimui arba nepritarti projekto finansavimo sutarties keitimui.

77.     APVA apie priimtą sprendimą praneša projekto vykdytojui per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos. Jeigu prašymui pritariama, APVA Tvarkos aprašo 59 punkto nustatyta tvarka inicijuoja susitarimo dėl sutarties pakeitimo projekto rengimą.

78.     APVA turi teisę vienašališkai ne teismo tvarka nutraukti sutartį, įspėdama projekto vykdytoją raštu ne vėliau kaip prieš 20 darbo dienų iki sutarties nutraukimo, esant bent vienai iš šių sąlygų:

78.1.     jeigu per 5 mėnesius nuo avanso gavimo dienos projekto vykdytojas ar nė vienas iš projekto partnerių nepradeda vykdyti projekto veiklos (-ų) ir nepateikia tarpinio mokėjimo prašymo;

78.2.     nustatomi sutarties sąlygų, Tvarkos aprašo pažeidimai ir projekto vykdytojas per APVA nustatytą terminą jų nepašalina;

78.3.     nustatoma, kad projektui skirtas lėšas projekto vykdytojas naudoja ne pagal paskirtį;

78.4.     projekto vykdytojas laiku nepateikia ataskaitų apie lėšų panaudojimą ar nevykdo kitų sutartimi nustatytų finansinių įsipareigojimų;

78.5.     paaiškėja, kad projekto vykdytojas pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis ar suklastotus dokumentus, kurių pagrindu buvo skirtos lėšos.

79.     Nutraukus sutartį Tvarkos aprašo 78 punkte nurodytu pagrindu, projekto vykdytojas privalo per 5 darbo dienas nuo sutarties nutraukimo dienos į sutartyje nurodytą APVA banko sąskaitą grąžinti visas sutarties pagrindu išmokėtas lėšas.

80.     Projekto vykdytojas turi teisę vienašališkai ir Tvarkos apraše nustatyta tvarka nutraukti sutartį ir grąžinti gautas lėšas APVA ne vėliau kaip iki sutarties nutraukimo dienos. Projekto vykdytojas privalo įspėti APVA raštu ne vėliau kaip per 20 darbo dienų iki sutarties nutraukimo, jeigu sutartyje nenurodytas ilgesnis terminas.

81.     Sutarties šalys privalo viena kitą informuoti apie savo adreso, pavadinimo (kartu ir partnerio (-ių), projekto sąskaitos numerio, elektroninio pašto adreso ar atsakingų asmenų kontaktinių duomenų, kuriuos viena kitai nurodė sutartyje ir Tvarkos aprašo nustatyta tvarka, pasikeitimą. Sutarties šalis, neįvykdžiusi šio reikalavimo, negali pareikšti pretenzijų ar atsikirtimų, kad kitos šalies veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka sutarties sąlygų arba ji negavo pranešimų, kurie buvo siųsti pagal šiuos duomenis.

 

VIII SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTO VYKDYTOJUI

 

82.     Projekto vykdytojas atsako už projektui skirtų lėšų tikslinį panaudojimą.

83.     Projekto vykdytojas privalo:

83.1.     Suteikiamas lėšas naudoti teisėtai, ekonomiškai, efektyviai ir rezultatyviai;

83.2.     Tvarkos aprašo ir sutartyje nustatyta tvarka teikti ataskaitas apie projekto įgyvendinimą ir projektui skirtų lėšų panaudojimą;

83.3.     nepanaudotas, netinkamai panaudotas, nepagrįstai gautas lėšas grąžinti APVA per 5 darbo dienas nuo APVA pranešimo gavimo dienos į sutartyje nurodytą APVA banko sąskaitą;

83.4.     vykdant projektą laikytis Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų kompensuojamųjų išlaidų dydžių, užtikrinti finansinių atsiskaitymo dokumentų teisėtumą;

83.5.     sudaryti sąlygas APVA atlikti lėšų naudojimo patikrinimus;

83.6.     viešinti projektą Tvarkos aprašo nustatyta tvarka;

83.7.     paskirti projekto vadovą ir, jei reikia, suformuoti atitinkamą kvalifikaciją ir (ar) patirtį turinčią projekto vykdymo komandą su nustatytomis funkcijomis ir atsakomybe.

84.     Sutarties galiojimo metu projekto vykdytojas neturi teisės perleisti savo teisių ir pareigų, kylančių iš sutarties, tretiesiems asmenims be APVA sutikimo.

 

IX SKYRIUS
PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪRA IR ATSKAITOMYBĖ

 

85.     Projekto vykdytojas projekto įgyvendinimo metu ir jam pasibaigus APVA atsiskaito Tvarkos aprašo ir (ar) sutartyje nustatyta tvarka, nustatytais terminais teikdamas Tvarkos aprašo prieduose nustatytos ir patvirtintos formos projekto vykdymo ataskaitas ir laisvos formos mokėjimo prašymus.

86.     Projekto išlaidos finansuojamos pagal projekto vykdytojo pateiktus mokėjimo prašymus.

87.     Projekto vykdytojas privalo teikti mokėjimo prašymus:

87.1.     vieną avanso mokėjimo prašymą;

87.2.     vieną tarpinį mokėjimo prašymą;

87.3.     galutinį mokėjimo prašymą.

88.     Avanso suma negali viršyti 40 proc. projektui skirtų lėšų.

89.     Avanso mokėjimo prašymas teikiamas APVA ne vėliau kaip po 1 mėnesio nuo projekto finansavimo sutarties pasirašymo. Gavusi avanso mokėjimo prašymą APVA per 10 darbo dienų nuo pareiškėjo avansinio mokėjimo prašymo gavimo dienos į pareiškėjo sąskaitą perveda prašomą sumą. 

90.     Tarpinio mokėjimo prašymas teikiamas ne vėliau kaip po 13 mėnesių nuo projekto finansavimo sutarties pasirašymo.

91.     Bendra avanso ir tarpinio mokėjimo suma negali viršyti 80 proc. projektui skirtų lėšų.

92.     Projekto vykdytojas kartu su tarpinio mokėjimo prašymu APVA teikia:

92.1.     Tvarkos aprašo 5 priede nustatytos formos ataskaitinio laikotarpio Projekto lėšų panaudojimo ataskaitą, kurioje nurodomos projekto vykdytojo ir, jei yra, partnerio (-ių) ataskaitiniu laikotarpiu įgyvendintos finansuojamos projekto veiklos, taip pat ir projekto vykdytojo piniginio ir savanoriško darbo indėlio į projekto įgyvendinimą veiklos ir išlaidos;

92.2.    išlaidas pagrindžiančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas:

92.2.1projekte dirbančių darbuotojų darbo sutartis arba projekto vykdytojo vadovo sprendimus (įsakymus ir pan.) paskirti darbuotoją (-us) dirbti projekte;

92.2.2darbo laiko, skirto projektui vykdyti, apskaitos žiniaraščius, darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščius ir kt.;

92.2.3.  sutartis ir darbų (arba prekių, arba paslaugų) priėmimo–perdavimo aktus;

92.2.4.  prekių ir paslaugų tiekėjų pateiktas sąskaitas faktūras, pirkimo ir pardavimo kvitus ar lygiaverčius įrodomuosius dokumentus PDF formatu, jei išlaidos nepatenka į Tvarkos aprašo 7 priede numatytų fiksuotų įkainių sąrašą. Išankstinė sąskaita nėra išlaidas pagrindžiantis dokumentas;

92.2.5kelionių dokumentus;

92.2.6.  banko arba kitos kredito įstaigos sąskaitos išrašo, mokėjimo nurodymus, kasos išlaidų orderius, įrodančius, kad pagal išlaidas pagrindžiančius dokumentus buvo atliktas mokėjimas;

92.2.7.  savanorišką darbą įrodančius dokumentus;

92.2.8kitus dokumentus, pateisinančius ir įrodančius patirtas išlaidas ir jų apmokėjimą;

92.3.     per ataskaitinį laikotarpį įgyvendintų veiklų, viešinimo priemonių įrodymus (plakatų maketus, lankstinukus, nuotraukas, vaizdo įrašus, kvietimus, renginio dalyvių sąrašus, pažymėjimus, programas, dalijamąją medžiagą, straipsnius, internetines nuorodas į vykusius renginius, skelbimus apie juos, skelbtą informaciją, ekrano nuotraukas ir kt.).

93.     Galutinio mokėjimo prašymas teikiamas praėjus ne daugiau kaip 15 darbo dienų po paskutinės projekto veiklos įgyvendinimo dienos.

94.     Projekto vykdytojas kartu su galutinio mokėjimo prašymu APVA privalo pateikti:

94.1.     Tvarkos aprašo 5 priede nustatytos formos Projekto lėšų panaudojimo ataskaitą, kurioje nurodomos projekto vykdytojo ir, jei yra, partnerio (-ių) projekto vykdymo laikotarpiu įgyvendintos ir tarpinio mokėjimo prašymo teikimo metu nedeklaruotos ir neįskaitytos lėšomis finansuojamos projekto veiklos ir išlaidos, taip pat ir Projekto vykdytojo piniginio ir savanoriško darbo indėlio į projekto įgyvendinimą išlaidos;

94.2.     išlaidas pagrindžiančių ir apmokėjimą įrodančių dokumentų kopijas pagal Tvarkos aprašo 92.2 papunkčius, kurie nebuvo pateikti tarpinio mokėjimo prašymo teikimo metu;

94.3.     Tvarkos aprašo 6 priede nustatytos formos finansuojamo projekto galutinės ataskaitos santrauką;

94.4.     vykdant projektą sukurtus produktus.

95.     Finansuojamo projekto išlaidų patyrimo ir apmokėjimo data negali būti vėlesnė nei projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos data. Finansuojamo projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga laikoma sutartyje nustatyta projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos data.

96.     Projekto vykdytojas yra atsakingas už savo atstovaujamos institucijos ir visų projekte dalyvaujančių partnerių projekto išlaidas pagrindžiančių dokumentų teisingumą.

97.     Projekto vykdytojas, teikdamas mokėjimo prašymą, privalo patikrinti kiekvieno paslaugų teikėjo ar prekių tiekėjo pateiktos sąskaitos arba kito išlaidų pagrindimo dokumento atitiktį Tvarkos aprašo, projekto finansavimo sutarties, paslaugų teikimo ar prekių tiekimo sutarties sąlygoms (kai tokia sutartis sudaryta) ir įpareigoti tai atlikti projekto partnerį (kai išlaidas patiria partneris).

98.     Projekto vykdytojo pateikiami išlaidas pagrindžiantys dokumentai turi atitikti formalius reikalavimus (dokumentų kopijos turi būti ryškios ir įskaitomos); dokumentuose turi būti pateikiamos tik tinkamos išlaidos; dokumentams, pateiktiems ne lietuvių kalba, pateikiami vertimai ar santraukos; dokumentuose, sąskaitų išrašuose ar kituose buhalterinės apskaitos dokumentuose turi matytis, kad dokumentas tikrai pateisina konkretaus projekto išlaidas.

99.     APVA, gavusi projekto įgyvendinimo ataskaitą, per 10 darbo dienų patikrina, ar ataskaita yra tinkama, įvertina projekto įgyvendinimo ataskaitos mokėjimo prašyme nurodytų patirtų išlaidų tinkamumą finansuoti ir nustato tinkamų finansuoti išlaidų sumą.

100.   Jeigu projekto įgyvendinimo ataskaita neatitinka nustatytų reikalavimų arba išlaidos patirtos pažeidžiant teisės aktus, arba kai išlaidų tinkamumo finansuoti negalima įvertini dėl to, kad pateikti ne visi dokumentai, pripažįstama tinkama finansuoti tik ta išlaidų suma, dėl kurios pateikti tinkami dokumentai ir nėra nustatyta trūkumų ir (ar) prašoma projekto vykdytojo pašalinti trūkumus, nustatant ne ilgesnį kaip 5 darbo dienų nuo prašymo dėl trūkumų pašalinimo gavimo dienos terminą. Jeigu per nustatytą terminą trūkumai nepašalinami arba pašalinami ne visi trūkumai, tinkama finansuoti pripažįstama tik ta išlaidų suma, dėl kurios pateikti tinkami dokumentai ir nėra nustatyta trūkumų. Trūkumų šalinimo terminas į bendrą prašymo nagrinėjimo terminą neįskaitomas.

101.   Kai visos projekto įgyvendinimo ataskaitoje deklaruotos išlaidos pripažįstamos netinkamomis finansuoti, ataskaita atmetama.

102.   APVA turi teisę kreiptis į projekto vykdytoją dėl papildomos informacijos pateikimo ir ataskaitos patikslinimo, prašyti projekto vykdytojo ir (ar) partnerio pateikti papildomus dokumentus, reikalingus išlaidų tinkamumui finansuoti įvertinti.

103.   Projekto vykdytojui per nurodytą terminą trūkumus pašalinus, APVA mokėjimo prašymą patvirtina ir tinkamas finansuoti lėšas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo mokėjimo prašymo registravimo APVA dienos perveda į vykdytojo nurodytą sąskaitą.

104.   Tvarkos aprašo nustatyta tvarka pateiktą ir įformintą mokėjimo prašymą APVA patvirtina ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo mokėjimo prašymo registravimo APVA dienos ir perveda tinkamas finansuoti lėšas į projekto vykdytojo nurodytą sąskaitą.

105.   Mokėjimo prašymai ir pridedami dokumentai teikiami APVA elektroniniu būdu (elektroniniu paštu, ADOC formatu), pasirašyti saugiu elektroniniu projekto vykdytojo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.

106.   Išlaidos mokėjimo prašyme ir ataskaitoje nurodomos eurais. Išlaidos, patirtos kita valiuta nei eurai, mokėjimo prašyme ir ataskaitoje nurodomos eurais vadovaujantis Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymu.

107.   Projekto vykdytojui neįgyvendinus projekto per projekto sutartyje nustatytą terminą, jam skirtos nepanaudotos lėšos nesumokamos, o avansu išmokėtos ir nepanaudotos lėšos grąžinamos APVA per 5 darbo dienas. Per nurodytą terminą negrąžintos pagal paskirtį nepanaudotos lėšos išieškomos iš projekto vykdytojo teisės aktų nustatyta tvarka.

108.   APVA projekto įgyvendinimo laikotarpiu vykdo administracinę ir dokumentinę veiklų priežiūrą, prireikus vertina, kaip įgyvendinami lėšomis finansuojami projektai, ar atlieka veiklos (-ų) įgyvendinimo priežiūrą projekto įgyvendinimo metu projekto įgyvendinimo ir (ar) administravimo vietoje.

109.   APVA ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo projekto įgyvendinimo dienos APVA interneto svetainėje apva.lt skelbia: projektų veiklos ataskaitas; projektų galutinių ataskaitų santraukas; projektų metu sukurtus produktus.

 

X SKYRIUS

PROJEKTŲ VIEŠINIMAS

 

110.   Finansuojamas projektas turi būti viešinamas naudojant šias informavimo ir viešinimo priemones:

110.1informacija apie projekto tikslą, veiklas, laukiamus rezultatus ar jau pasiektus rezultatus, trukmę, skirto finansavimo dydį skelbiama projekto vykdytojo ir, jei yra, partnerio (-ių) interneto svetainėje ir (ar) projekto vykdytojo turimoje socialinių tinklų paskyroje per vieną mėnesį nuo sutarties pasirašymo;

110.2viešinama projekto dokumentuose (pirkimo dokumentuose, pirkimo sutartyse, mokymų medžiagoje, programoje, dalyvių sąrašuose ir kituose dokumentuose);

111.     Projektų vykdytojai, atsižvelgdami į savo įgyvendinamų projektų specifiką, gali pasirinkti ir papildomas informavimo ir viešinimo priemones, jų nuomone, tinkamas ir stiprinančias informacijos apie projektą sklaidą – pvz., mobiliuosius stendus, komunikaciją socialiniuose tinkluose, straipsnius spaudoje, radijo ar televizijos reportažus, spaudos konferencijas ir pan. Viešinimo priemonės ir jų kiekis turi būti pasirenkami ir planuojami atsižvelgiant į įgyvendinamo projekto mastą, pobūdį, tikslinę auditoriją.

112.     Viešinant projektą privaloma nurodyti, kad projektas (pavadinimas ir projekto vykdytojas (-jai) finansuojamas Klimato kaitos programos, kurią administruoja APVA, lėšomis. Ši informacija nurodoma užrašu „Projektas finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurią administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra“ ir APVA ir Ministerijos logotipais, kurių pavyzdžiai skelbiami APVA ir Ministerijos svetainėse.

113.     Projekto veiklos ir jų viešinimas neturi būti naudojami politinei reklamai, t. y. už užmokestį skleidžiant informaciją žiniasklaidos priemonėse (televizijoje, radijuje, internete ir spaudoje) apie valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario ar politinės kampanijos dalyvio arba jų vardu vykdomą veiklą.

114.     Už tinkamą įgyvendinamo projekto viešinimą ir viešinimo rezultatus tiesiogiai atsakingas projekto vykdytojas.

115.     Projekto viešinime be projektų vykdytojo dalyvauja ir APVA. Informaciją apie APVA lėšų administravimą skelbia APVA interneto svetainėje apva.lt.

 

XI SKYRIUS

SPRENDIMŲ APSKUNDIMAS IR DOKUMENTŲ SAUGOJIMAS

 

116.   APVA kaupia ir sistemina informaciją apie projektų įgyvendinimą, saugo susirašinėjimą su projektų vykdytojais, projektų paraiškas, sutartis, vykdymo ataskaitas ir projektų išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijas.

117.   Visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai turi būti saugomi ne trumpiau kaip 10 metų pasibaigus projektui.

118.   Projekto vykdytojas ir partneris turi saugoti su projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus.

119.   Pareiškėjai ir projektų vykdytojai APVA sprendimus, veiksmus ar neveikimą turi teisę skųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_____________

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

(Projekto paraiškos forma)

 

 

(organizacijos pavadinimas)

 

 

PROJEKTO PARAIŠKA

 

 

(data)

 

(vieta)

1. Informacija apie numatomą vykdyti projektą ir pareiškėjo duomenys:

1.1. Numatomo vykdyti projekto pavadinimas:

 

 

1.7. Pareiškėjo rekvizitai:

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

Juridinio asmens kodas

 

Teisinis statusas

 

Registracijos adresas

 

Korespondencijos adresas

(jei skiriasi nuo registracijos adreso)

 

Kontaktinis telefonas

 

Elektroninis paštas

 

Interneto svetainė

 

Banko pavadinimas, banko kodas, banko sąskaitos numeris

 

Atsakingas asmuo (vadovas arba jo įgaliotas asmuo, vardas, pavardė, pareigos)

 

Kontaktinis asmuo projektui (vardas, pavardė, pareigos, telefonas, el. paštas)

 

Pasirašančio (-ių) sutartį asmens (-ų) pareigos, vardas (-ai), pavardė (-ės)

 

 

2. Informacija apie pareiškėją (ne daugiau kaip vienas puslapis):

Organizacijos veiklos pobūdis ir patirtis veiklose, susijusiose su šiuo klimato kaitos švelninimo projektu, gebėjimas valdyti ir vykdyti projektus

 

 

 

3. Projekto poreikio pagrindimas (ne daugiau kaip vienas puslapis):

Kokia problema sprendžiama šiuo projektu, pagrįsti sprendžiamos problemos aktualumą ir reikšmingumą vietiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu, kaip projektas dera su Lietuvos Respublikos ir tarptautiniais klimato kaitos švelninimo politikos strateginiais tikslais ir priemonėmis, tarptautinių organizacijų rekomendacijomis, visuotinai pripažintomis ar mokslo įrodymais grįstomis praktikomis, pagrįsti prioriteto (-ų) pasirinkimą, aprašyti projekto veiklų tęstinumą baigus projektą.

 

 

 

 

part_ab60de4aefd8461f858fed4eca17aaaa_end

4. Projekto tikslai ir uždaviniai:

4.1. Tikslas –

(nurodyti projekto tikslą (-us). Projekto tikslas turi spręsti pareiškėjo keliamą ir projektu sprendžiamą problemą, turi būti aiškus, suprantamas, pasiekiamas ir realus)

Uždaviniai

(nurodykite, kokių veiksmų imsitės užsibrėžtam projekto tikslui pasiekti, kaip tikslas bus realizuojamas)

Veiklų aprašymas

Laukiami kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai, poveikis tikslinėms grupėms, pasiekimo rodikliai

(tikslūs ir įvertinami projekto tikslo pasiekimo kriterijai ir jų rodikliai)

Veiklos tipas (mokslinių tyrimų, ekspertų komentarų viešinimas, ekspertinės išvados ir pasiūlymai teisės aktų projektams, dalyvavimas darbo grupėse, Seimo Aplinkos apsaugos (ar kt.) komitetuose, teisinės konsultacijos, viešosios diskusijos, mokymai, kvalifikacijos tobulinimas, viešinimas) ir pavadinimas

Veiklos tikslinė grupė ir planuojamas veiklų skaičius, planuojamas laikotarpis

(kokiai tikslinei grupei (-ėms) skirta, kokio pobūdžio veikla, nuotolinė ar kontaktinė, koks numatomas bendras per projekto įgyvendinimo laikotarpį šios veiklos (-ų) skaičius (pvz., renginių, mokymų skaičius, leidinių tiražas), veiklos trukmė (pvz., kokios trukmės valandomis renginys, mokymai, kiek vidutiniškai valandų vienas dalyvis kels kvalifikaciją)

4.1.1.

4.1.1.1.

4.1.1.1.

4.1.1.1.1.

 

4.1.1.2.

4.1.1.2.

4.1.1.1.2.

 

 

 

 

4.1.2.

4.1.2.1.

4.1.2.1.

 

 

4.1.2.2.

4.1.2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2. Tikslas –

4.2.1.

 

 

4.2.1.

 

 

 

 

4.2.2.

 

 

4.2.2.

 

 

 

 

 

5. Projekto rezultatų pasiekimo rizikos:

5.1. Projekto rezultatų pasiekimo rizikos (pagal 4 lentelės skiltyje „Laukiami kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai“ pateiktą informaciją)

Eil. Nr.

Projekto tikslo pasiekimo rodiklis (-iai)

(informacija perkeliama iš Paraiškos 4.1.1.1.1, 4.1.1.1.2 ir kt. papunkčių)

Rizikos, kurioms esant tikslas ir rodikliai gali būti nepasiekti

(kokie veiksniai ar aplinkybės gali sutrukdyti pasiekti numatytus rodiklius ir projekto tikslą, koks galimas jų poveikis projekto įgyvendinimui ir laukiamam rezultatui)

Rizikų valdymas

(prevencinės priemonės rizikoms valdyti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2. Kokiomis priemonėmis, metodikomis bus vertinami projekto įgyvendinimo rezultatai, ar projektas pasiekė numatytus tikslus,

kaip bus vertinamas projekto veiklų veiksmingumas? (kokiomis priemonėmis ir būdais bus vertinama, ar projektas pasiekė numatytus tikslus ir rezultatus)

 

 

 

 

5.3. Numatomų projekto rezultatų tęstinumas ir panaudojimas

(kaip pasibaigus projektui projekto vykdytojas užtikrins projektų rezultatų panaudojimą, kaip šiais rezultatais galės naudotis

tikslinės grupės, visuomenė)

 

 

 

 

6. Projekto sąmata (ne daugiau kaip 5 puslapiai)

Išlaidų detalizavimas pagal projekto veiklas

Eil. Nr.

Išlaidų kategorija (pvz. viešinimas, darbo užmokestis, IT paslaugos)

Suma (Eur)

Išlaidų pagrindimas

(aprašykite numatomas išlaidas kiekvienoje kategorijoje įvardydami veiklas ir pateikite jų skaičiavimus nurodydami fizinius kiekius, vienetus, vieneto kainą ir bendrą sumą ir pateikdami nuorodas į išlaidų skaičiavimo metu taikytus atitinkamų paslaugų vidutinius įkainius, nurodytus tvarkos aprašo 7 priede, arba papildomus dokumentus pagal Tvarkos aprašo 17.9 papunktį)

I. Projekto vykdymo išlaidos

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

4.

 

 

 

5.

 

 

 

Iš viso:

 

 

II. Projekto administravimo išlaidos

1.

Administravimas

(iki 10 proc. projekto vertės)

 

III. Pareiškėjo privalomas nuosavas piniginis indėlis, savanoriškas darbas ir kiti finansavimo šaltiniai (Eur)

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

Iš viso:

 

 

Iš viso projekto išlaidų

(I + II + III):

 

 

 

 

 

7. Pareiškėjo (ir projekto partnerio) organizacijos patirtis:

 

Eil. Nr.

 

Pareiškėjo (arba partnerio) organizacijos pavadinimas

 

Įvykdytos sutarties (projekto) pavadinimas

Įvykdytos sutarties ir (ar) užbaigto projekto objekto trumpas aprašymas ir vertė

(Eur su PVM)

Įvykdytos sutarties ir (ar) užbaigto projekto vykdymo laikotarpis  

(pradžia ir pabaiga „nuo – iki“ mėnesių tikslumu)

Užsakovas, jo kontaktiniai duomenys

Pridedamo dokumento*, patvirtinančio tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą, pavadinimas, data ir Nr. 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

8. Pareiškėjo specialistų, dalyvausiančių projekte, patirtis:

Eil. Nr.

Specialisto vardas, pavardė

Vaidmuo, pareigos projekte

(projekto administravimo komandos narys, tiesioginis veiklos vykdytojas, jo funkcijos, atsakomybės projekte)

Įvykdytos sutarties (projekto) pavadinimas

Įvykdytos sutarties ir (ar) užbaigto projekto objekto trumpas aprašymas ir vertė (Eur su PVM)

Įvykdytos sutarties ir (ar) užbaigto projekto vykdymo laikotarpis 

(pradžia ir pabaiga „nuo – iki“ mėnesių tikslumu)

Užsakovas, jo kontaktiniai duomenys

Specialisto vaidmuo nurodytos įvykdytos sutarties ir (ar) užbaigto projekto vykdyme (jo vaidmuo pagrindinės veiklos ir (ar) funkcijos, kurias atliko) 

Pridedamo dokumento*, patvirtinančio tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą, pavadinimas, data ir Nr. 

1.

 

Pirmas specialistas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

2.

Antras specialistas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

 

 

* Pateikiami dokumentai, patvirtinantys tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą (pvz., šalių pasirašytų paslaugų perdavimopriėmimo aktai arba užsakovo pasirašytos pažymos ir (ar) atsiliepimai, arba užsakovo ir (ar) projektą inicijavusios institucijos pasirašyti dokumentai, arba kiti dokumentai (pavyzdžiui, renginio darbotvarkė, dalyvių sąrašas ir kt.), kopijos). 

Pareiškėjas, pildydamas 9 punkto lentelę, turėtų įvertinti ir nepamiršti, kad privaloma pasilikti bent po 1 sutartį (projektą), kuri turi nesidubliuoti su 9 punkto lentelėje pateiktomis sutartimis (projektais), kurių reikės siūlomų specialistų kvalifikacijos reikalavimų, nurodytų Tvarkos aprašo 6.9 papunktyje, atitikčiai įrodyti.

9. Pareiškėjo partnerio (-ių) duomenys:

 

I partneris

II partneris

Pavadinimas

 

 

Juridinio asmens teisinė forma, kodas

 

 

Registracijos adresas

 

 

Korespondencijos adresas (jei skiriasi nuo registracijos adreso)

 

 

Kontaktinis telefonas

 

 

Elektroninis paštas (susirašinėti)

 

 

Kontaktinis asmuo projektui (vardas, pavardė, pareigos)

 

 

Vaidmuo projekte (nurodyti veiklas)

 

 

 

11. Priedai, teikiami su paraiška:

Eil. Nr.

Dokumentas

Lapų skaičius

1.

Pareiškėjo organizacijos registracijos juridinių asmenų registro išrašo kopija

 

2.

Pareiškėjo organizacijos įstatų (nuostatų) kopija

 

3.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) pažyma, patvirtinanti, kad pareiškėjas neturi įsiskolinimų valstybės biudžetui (įskaitant socialinio draudimo įmokas) arba įsiskolinimų suma neviršija 50 Eur ir pareiškėjas įsipareigoja šią skolą panaikinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paraiškos pateikimo dienos. VMI pažyma arba lygiavertis dokumentas turi būti išduoti ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo termino pabaigos ir ne vėliau kaip iki paraiškų priėmimo termino pabaigos

 

4.

Pareiškėjo darbuotojų, kurie dalyvaus įgyvendinant projektą, gyvenimo aprašymai

 

5.

Bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais, kopijos

 

6.

Pareiškėjo deklaracija (Tvarkos aprašo 2 priedas)

 

7.

Įgaliojimas pasirašyti paraišką (jei paraišką pasirašo ne organizacijos vadovas)

 

8.

Planuojamų įsigyti projektui įgyvendinti būtinų prekių ar paslaugų kainą pagrindžiantys dokumentai

 

9.

Pareiškėjo ir jo darbuotojų patirtį pagrindžiantys dokumentai (pavyzdžiui, šalių pasirašytos darbo sutartys arba užsakovų pasirašytos pažymos (dokumentai), arba užsakovo ir (ar) projektą inicijavusios institucijos pasirašyti kt. dokumentai, įrodantys specialisto patirtį ir poziciją, ir priėmimo–perdavimo aktai, užsakovų rekomendacijos ar kt. dokumentai, įrodantys tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą)

 

Pateikiamų dokumentų lapų skaičius, iš viso:

 

 

 

 

Organizacijos vadovo arba įgalioto asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas, data

 

 

__________________________

 


 

part_5032b2599d4e4a0fb2f299137deb5e6e_end

(Pareiškėjo deklaracijos forma)

                                                                                                                            

 

PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

 

______________________________________________________________________

(pareiškėjo pavadinimas, kodas, adresas)

 

___________________________________

(data, vieta)

_______________________________________________________ patvirtinu, kad:

(vardas, pavardė)

 

1. Pareiškėjo organizacija nėra patekusi į tokią padėtį, kuri jai neleistų dalyvauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (toliau – APVA) paskelbtame konkurse, deklaruoju, kad pareiškėjas ir partneris:

·   paraiškos vertinio metu nėra bankrutuojantis, likviduojamas arba restruktūrizuojamas, nėra sudaręs taikos sutarties su kreditoriais, jam nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas, jo veikla nėra sustabdyta ar apribota, dėl jo per 5 metus iki paraiškos pateikimo dienos nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis pagal veikas, nustatytas Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“ (jei pareiškėjo veikla yra finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (ar) savivaldybių biudžetų, ir (ar) valstybės pinigų fondų, ši nuostata nėra taikoma);

·        pareiškėjo ar partnerio vadovas, asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę pareiškėjo ar partnerio vardu sudaryti sandorį, buhalteris (-iai) ar kitas (-i) asmuo (-enys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus, arba tyčinius nusikaltimus nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, arba už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas;

·        yra atsiskaitę už gautų valstybės biudžeto ir kitų finansavimo šaltinių lėšų panaudojimą;

·        yra nustatyta tvarka įvykdę įsipareigojimus, susijusius su mokesčių mokėjimu (laikoma, kad įsipareigojimai, susiję su mokesčių mokėjimu, yra įvykdyti, kai įsiskolinimo suma neviršija 50 Eur ir (ar) mokesčių administratoriaus sprendimu mokestinės nepriemokos mokėjimas yra atidėtas arba išdėstytas ir kai šio sprendimo pagrindu sudaryta pareiškėjo ir mokesčių administratoriaus mokestinės paskolos sutartis);

·        yra laiku pateikę finansinių ataskaitų rinkinį ir veiklos ataskaitą Juridinių asmenų registro tvarkytojui;

·        nėra ūkio (verslo) subjektai;

·        per 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo dienos nėra padarę rimtų profesinių pažeidimų ir per šį laikotarpį nėra pripažinti pažeidę Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksą ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymą ir nėra priskirti profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų kategorijai (reikalavimas taikomas socialinės reklamos projektams).

 

2.       Garantuoju, kad mano atstovaujama organizacija, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi, yra nevyriausybinė organizacija.

3.       Šioje paraiškoje ir jos prieduose esanti informacija apie pareiškėjo ir partnerio organizaciją yra teisinga ir išsami.

4.       Man nežinomos jokios kitos šiame dokumente nenurodytos priežastys, dėl kurių projektas negalėtų būti įgyvendintas ar jo įgyvendinimas būtų atidedamas arba dėl kurių projektas nebūtų įgyvendintas iki projekto įgyvendinimo galutinio termino.

5.       Aš perskaičiau ir sutikau su Tvarkos aprašo reikalavimais pareiškėjams ir jų partneriams, galiojantiems šiam kvietimui teikti paraiškas. Aš laikysiuosi sutarties dėl finansavimo skyrimo nuostatų.

6.       ________________________________(nurodyti pareiškėjo ir (ar) partnerio organizacijos pavadinimą) pateiks ____________ eurų dydžio piniginį indėlį iš savo išteklių ir (ar) pateiks dokumentus, įrodančius savanorišką darbą, tuo visiškai padengdama(s) reikiamą nuosavą piniginį indėlį ir (ar) savanorišką darbą, kuris turi sudaryti ne mažiau kaip 10 procentų nuo projektui įgyvendinti skirtos sumos.

7.       Aš suvokiu, kad, išskyrus nenugalimos jėgos (force majeure) atvejus, nurodytus standartinėje sutartyje dėl finansavimo, atlyginsiu visus nuostolius, kuriuos patirs APVA dėl mano įsipareigojimų netinkamo vykdymo.

8.       Garantuoju, kad šio projekto veiklos nebuvo ir nebus finansuojamos iš kitų valstybės ir savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (ar) savivaldybės, Europos Sąjungos ar kitų paramos lėšų, kurios dubliuotų projekto išlaidas, finansuojamas lėšomis.

9.       Esu informuota(s), kad sutartys dėl projektų finansavimo negali būti sudaromos, o jas sudarius – vykdomos, ir lėšos skiriamos pareiškėjams, kurie paraiškos teikimo, vertinimo ar sutarties vykdymo metu yra kalti dėl informacijos, pateikiamos APVA, neatitikties tikrovei, iškraipymo ar šios informacijos nepateikimo.

10.     Sutinku, kad informacija apie šią paraišką (pareiškėjo ir jo partnerių pavadinimai, projekto pavadinimas, trumpas projekto aprašymas ir bendra projekto vertė, paraiškos unikalus kodas, gauti projekto veiklų rezultatai, išvados ir ataskaitos) būtų skelbiama projektų administratoriaus – APVA – ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos interneto svetainėje apva.lt.

11.     Sutinku, kad, įgyvendinus projektą, APVA pasilieka teisę disponuoti savo nuožiūra projekto vykdymo metu surinktais duomenimis, gautais rezultatais, išvadomis, ataskaitomis ir kita medžiaga.

 

 

 

________________________________________________________________________             

(vadovo arba įgalioto asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas)

_____________________

 

 

 

 


 

 

 

part_8f24c8ced8774e5aa74a122b6ad40cae_end

part_f807b62997e74a529b19fc395c7d5192_end

(Projekto paraiškos administracinės atitikties vertinimo forma)

 

____________________

(projekto registracijos numeris)

 

________________________________________________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

 

 

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO PARAIŠKOS

ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES VERTINIMO KLAUSIMYNAS

 

 

Nr. 

(dokumento registravimo data ir numeris)

 

 

Eil.

Nr.

Administracinės atitikties vertinimo reikalavimai

Taip

Ne

1.

Pareiškėjo organizacija yra nevyriausybinė organizacija, įsisteigusi ne anksčiau nei prieš 1 (vienerius) metus nuo Tvarkos aprašo įsigaliojimo datos

 

 

2.

Paraiškos forma atitinka Tvarkos aprašo 1 priede pateiktą formą

 

 

3.

Visos paraiškos dalys užpildytos tinkamai pagal paraiškos dalyse pateiktus teikiamos informacijos aprašymus, nurodymus

 

 

4.

Paraiškoje nurodyta projekto įgyvendinimo trukmė yra ne ilgesnė nei 24 mėn.

 

 

5.

Paraiška su pridedamais dokumentais pasirašyta saugiu elektroniniu organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu

 

 

6.

Kartu su paraiška pateikti priedai:

 

 

6.1. pareiškėjo organizacijos registracijos juridinių asmenų registro išrašo kopija

 

 

6.2. pareiškėjo organizacijos įstatų (nuostatų) kopija

 

 

6.3. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) pažyma, patvirtinanti, kad pareiškėjas neturi įsiskolinimų valstybės biudžetui (įskaitant socialinio draudimo įmokas) arba įsiskolinimų suma neviršija 50 Eur ir pareiškėjas įsipareigoja šią skolą panaikinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paraiškos pateikimo dienos. VMI pažyma arba lygiavertis dokumentas turi būti išduoti ne anksčiau kaip prieš 2 mėnesius iki paraiškos pateikimo termino pabaigos ir ne vėliau kaip paraiškų priėmimo termino pabaigos datai

 

 

6.4. darbuotojų, kurie įgyvendins projektą, gyvenimo aprašymai

 

 

6.5. bendradarbiavimo sutarčių ar kitų dokumentų, patvirtinančių bendradarbiavimą su projekto partneriais dėl projekto veiklų vykdymo, kopijos (socialinės kampanijos projektuose papildomai teikiami redakcijų sutikimai ir (ar) patvirtinimai, kad jos sutinka bendradarbiauti šiame Fondo projekte ir publikuoti projekto metu aktualią suderintą informaciją)

 

 

6.6. pareiškėjo deklaracija (Tvarkos aprašo 2 priede nurodytos formos)

 

 

6.7. įgaliojimas pasirašyti paraišką (jeigu paraišką pasirašo ne organizacijos vadovas, o jo įgaliotas asmuo)

 

 

6.8. Klimato kaitos programos lėšomis planuojamų įsigyti projektui įgyvendinti būtinų prekių ar paslaugų kainą pagrindžiantys dokumentai (nuorodos į Tvarkos aprašo 7 priede numatytus įkainius, o jei ten nėra – bent trys komerciniai pasiūlymai, tiekėjų apklausų pažymos, pasirašytos paslaugų teikimo sutartys ir kiti dokumentai, atspindintys rinkoje esančių atitinkamų produktų ar paslaugų vidutinius įkainius, arba nuorodos į internetines svetaines, kuriose nurodytos konkrečios produktų ar paslaugų kainos)

 

 

6.9. Pareiškėjo ir jo darbuotojų patirtį pagrindžiantys dokumentai (pavyzdžiui, šalių pasirašytos darbo sutartys arba užsakovų pasirašytos pažymos (dokumentai), arba užsakovo ir (ar) projektą inicijavusios institucijos pasirašyti kt. dokumentai, įrodantys specialisto patirtį ir poziciją, ir priėmimo–perdavimo aktai, užsakovų rekomendacijos ar kt. dokumentai, įrodantys tinkamą sutarties (projekto) įvykdymą)

 

 

7.

 

Prašoma projekto finansavimo suma yra:

 

 

7.1. ne didesnė kaip 60 000 Eur, kai pareiškėjas yra viena organizacija

 

 

7.2. ne didesnė kaip 120 000 Eur, kai pareiškėjas yra konsorciumas

 

 

8.

Pareiškėjo ir (ar) jo partnerio (-ių) indėlis į projekto veiklą piniginėmis lėšomis ir (ar) savanorišku darbu yra ne mažesnis nei 10 proc. nuo prašomos finansuoti sumos

 

 

9.

Pareiškėjas yra įvykdęs su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusius įsipareigojimus teisės aktų nustatyta tvarka (ši nuostata netaikoma pareiškėjui ir partneriui, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai arba kuriam taikytina Tvarkos aprašo 15.2.3 papunktyje nurodyta išimtis dėl įsiskolinimo sumos – įsiskolinimų suma neviršija 50 Eur ir pareiškėjas įsipareigoja šią skolą panaikinti ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paraiškos pateikimo dienos)

 

 

10.

Pareiškėjas ir partneriai yra laiku pateikę finansinių ataskaitų rinkinį ir veiklos ataskaitą Juridinių asmenų registro tvarkytojui

 

 

11.

Pareiškėjas per pastaruosius 3 (tris) metus yra įgyvendinęs bent 2 (du) smulkius projektus, kurių vertė ne mažesnė nei 20 tūkst. Eur. arba bent 1 (vieną) stambų projektą, kurio vertė ne mažesnė nei 50 tūkst. Eur. aplinkosaugos srityje, arba per pastaruosius 5 (penkis) metus su darbuotojų, vykdysiančių projektą, dalyvavimu buvo įgyvendinti bent 2 (du) smulkūs projektai, kurių vertė ne mažesnė nei 20 tūkst. Eur. arba bent 1 (vienas) stambus projektas, kurio vertė ne mažesnė nei 50 tūkst. Eur. aplinkosaugos srityje

 

 

12.

Pareiškėjas pateikė ne daugiau, nei 1 (vieną) paraišką dalyvauti konkurse ir nėra nei vieno iš kitų paraišką pateikusių projektų partneris

 

 

 

 

 

Išvada: paraiška atitinka / neatitinka administracinės atitikties vertinimo reikalavimus (-ų).

(ko nereikia, išbraukti)

 

 

Paraišką vertino:

 

 

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(vardas, pavardė)

 

(parašas)

 

(data)

 

part_840d4cdac5f442dab2cbe08314b39916_end

___________________

 

 

 

 

 

 


 

 

 

part_10689eec1087429fa6d31d1e573412db_end

part_7489f3c7b5124ed09335d3e9ea74df93_end

(Projekto paraiškos turinio ir išlaidų pagrįstumo vertinimo klausimyno forma)

 

_

(projekto registracijos numeris, organizacijos pavadinimas)

 

_

(projekto pavadinimas)

 

PROJEKTO PARAIŠKOS TURINIO IR IŠLAIDŲ PAGRĮSTUMO

VERTINIMO KLAUSIMYNAS

 

________________________Nr. 

(dokumento registravimo data ir numeris)

 

Pažymėkite (X):

Taip

Ne*

Ar projektas atitinka klimato kaitos švelninimo transporto, žemės ūkio arba pramonės sektoriuose tematiką?

 

 

Jei pažymėtas atsakymas „Ne“, projektas nevertinamas.

 

 

Eil. Nr.

Vertinimo kriterijaus pavadinimas

Galimi skirti balai

Eksperto įvertinimas balais

Skiriamų balų pagrindimas

 

1.

Projekto poreikio pagrindimas (problemos apibrėžimas ir aktualumas)

 

1.1.

Vertinimo kriterijai:

-       ŠESD mažinimo potencialas transporto, žemės ūkio ir pramonės sektoriuose; 

-       problemos mastas (nacionalinis, regioninis, lokalus); 

-       problemos svarba politinėje darbotvarkėje; 

-       sąsaja su teisės aktais, įgalinančiais ŠESD mažinimo veiksmus; tarptautiniais dokumentais. 

Didesnis balas skiriamas už aiškumą, pademonstruotą vykstančių procesų suvokimą, platesnį problemos mąstą, didesnį ŠESD mažinimo potencialą, didesnę svarbą politinėje darbotvarkėje, aiškią sąsają su teisės aktais, tarptautiniais dokumentais.

0–20

 

 

 

2.

Veiklų įgyvendinimo plano aiškumas, pagrįstumas, nuoseklumas

 

2.1.

Vertinimo kriterijai:

-       veiksmų tikslingumas;

-       įtakos teisėkūros procesams konkretumas;

-       sinergija tarp švietimo veiklų ir visuomenės mobilizacijos, siekiant daryti įtaką teisėkūroje.

Didesnis balas skiriamas už veiklų įgyvendinimo plano aiškumą, išsamumą, pagrįstumą, nuoseklumą ir detalumą, aiškų veiksmų tikslingumą konkretiems teisėkūros procesams, aiškias sinergijas tarp švietimo veiklų ir advokacijos (švietimo veiklos kaip papildančios advokaciją).

0–20

 

 

3.

Projekto rezultatai, jų efektyvumas ir tęstinumas

 

3.1.

Vertinimo kriterijai:

-       laukiami projekto rezultatai ir jų adekvatumas numatytoms veikloms;

-       projekto veiklų tęstinumas (projektas – baigtinis, didesnio proceso dalis);

-       projekte įgytos patirties panaudojimas;

-       projekto rezultatų metodologijos objektyvumas;

-       ekonominis naudingumas (sąmatos adekvatumas laukiamiems rezultatams).

Didesnis balas skiriamas už numatytus konkrečius ir aiškius projekto rezultatus, sąsajas su planuojamų veiklų įgyvendinimu, numatytą aiškų projekto tęstinumą, aiškius, išmatuojamus ir vertinamus rodiklius, tinkamą vertinimo metodiką, metodologijos aiškumą, detalumą, pagrįstumą įrodymais, planuojamų veiklų atitikimą projekto tikslui (-ams), kurie yra konkretūs, išmatuojami, pasiekiami, prasmingi ir apibrėžti laike (angl. SMART), ekonominį naudingumą (sąmatos aiškumą, detalumą, išsamumą, realumą, aiškias sąsajas su planuojamų veiklų įgyvendinimu ir laukiamais rezultatais).

0–10

 

 

 

4.

Pareiškėjo ir projekto partnerio organizacijos patirtis

0–25

 

 

4.1.

Per pastaruosius 3 (trejus) metus įgyvendintų sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą aplinkosaugos srityje ir kurių kiekvienos vertė ne mažesnė kaip 20 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 2 balai

 

 

4.2.

Per pastaruosius 3 (trejus) metus įgyvendintų sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą aplinkosaugos srityje ir kurių kiekvienos vertė ne mažesnė kaip 50 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 4 balai

 

 

4.3.

Per pastaruosius 3 (trejus) metus įgyvendintų smulkių sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą klimato kaitos švelninimo srityje ir kurių kiekvienos vertė ne mažesnė kaip 20 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 3 balai

 

 

4.4.

Per pastaruosius 3 (trejus) metus įgyvendintų didelių sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą klimato kaitos švelninimo srityje ir kurių kiekvienos vertė ne mažesnė kaip 50 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 5 balai

 

 

 

5.

Pareiškėjo ir projekto partnerio specialistų patirtis

0–25

 

 

 

5.1.

Per pastaruosius 5 (penkerius) metus specialistui dalyvaujant įgyvendintų (užbaigtų)* sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą aplinkosaugos srityje ir kurių vertė ne mažesnė kaip 20 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.).  

1 projektas – 2 balai

 

 

 

5.2.

Per pastaruosius 5 (penkerius) metus specialistui dalyvaujant įgyvendintų (užbaigtų)* sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą aplinkosaugos srityje ir kurių vertė ne mažesnė kaip 50 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 4 balai

 

 

 

5.3.

Per pastaruosius 5 (penkerius) metus specialistui dalyvaujant įgyvendintų (užbaigtų)* sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą klimato kaitos švelninimo srityje ir kurių vertė ne mažesnė kaip 20 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 3 balai

 

 

 

5.4.

Per pastaruosius 5 (penkerius) metus įgyvendintų didelių sutarčių (projektų), kurios paveikė teisėkūrą klimato kaitos švelninimo srityje ir kurių kiekvienos vertė ne mažesnė kaip 50 000,00 Eur (su PVM), skaičius (vnt.). 

1 projektas – 5 balai

 

 

 

Bendras balų skaičius: (maksimalus balų skaičius – 100)

 

 

Eksperto išvada, siūlymai, komentarai:

 

 

 

 

 

 

Eksperto siūloma projektui skirti lėšų suma: ___________________ Eur.

 

 

 

Ekspertas

____________________________________________________________

(vardas, pavardė)

 

________________________________

(parašas, data)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

part_8d143f4733fb4e539480ff4a9a32d931_end

(Projekto lėšų panaudojimo ataskaitos forma)

 

______________________________________________________________________

(Organizacijos pavadinimas, kodas)

 

______________________________________________________________________

(Buveinės adresas, telefonas)

TARPINĖ / GALUTINĖ (pasirinkti) PROJEKTO VEIKLŲ ĮGYVENDINIMO IR LĖŠŲ PANAUDOJIMO ATASKAITA

 

___________________________________

(data)

 

___________________________________

(projekto pavadinimas)

Projekto finansavimo sutarties numeris ir data

Projekto pavadinimas

Ataskaitinis laikotarpis                              

(metai / mėnuo / diena – metai / mėnuo / diena)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 lentelė. Tarpinė / galutinė (pasirinkti) informacija apie vykdomas veiklas

Eil. Nr.

Planuotos veiklos pavadinimas (veiklos perkeliamos iš paraiškos 4 punkto lentelės)

* Veiklos įgyvendinimas (nurodyti: įgyvendinta / įgyvendinama / neįgyvendinta)

Jeigu veikla įgyvendinta ar įgyvendinama, aprašykite atliktus veiksmus ir darbus, kurie buvo atlikti / jeigu veikla neįgyvendinta, nurodykite jos neįgyvendinimo priežastis

Veiklos vykdymo vieta (savivaldybė ir adresas)

Veiklos vykdymo data

(metai / mėnuo / diena)

Veiklos vykdymo laikotarpis (metai / mėnuo / diena – metai / mėnuo / diena)

Veiklos trukmė (dienos / valandos) (pvz., 2 dienos / 8 val.)

Planuotas veiklos (-ų) skaičius ataskaitiniu laikotarpiu (pvz., renginių, mokymų skaičius, leidinių tiražas, sklaidos priemonių skaičius)

Faktinis veiklos (-ų) skaičius ataskaitiniu laikotarpiu  (pvz., renginių, mokymų skaičius, leidinių tiražas, sklaidos priemonių skaičius)

 

* Prie ataskaitos pridedami įgyvendintų veiklų, viešinimo priemonių įrodymai (plakatų maketai, lankstinukai, nuotraukos, vaizdo įrašai, kvietimai, renginio dalyvių sąrašai, pažymėjimai, programos, dalomoji medžiaga, straipsniai, internetinės nuorodos į vykusius renginius, skelbimus apie juos, paskelbtą informaciją, ekrano nuotraukos ir kt.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 lentelė. Tarpinė / galutinė (pasirinkti) informacija apie panaudotas lėšas

Eil. Nr.

Projekto vykdymo išlaidos (veiklos ir išlaidos pateikiamos pagal projekto finansavimo sutarties sąmatoje nurodytas veiklas ir išlaidas)

 

Faktinės išlaidos

Išlaidų kategorijos ir veiklų pavadinimas

Suma (numatyta projekto finansavimo sutartyje), Eur

Išlaidas pagrindžiančio ir apmokėjimą įrodančio dokumento data ir Nr.*

Išlaidų pavadinimas

Dokumento, įrodančio, kad mokėjimas buvo atliktas, data ir Nr.

Suma, Eur

Mokėjimo gavėjas

I. Projekto vykdymo išlaidos

projekto sutartyje nurodytos išlaidų kategorijos pavadinimas

kategorijos išlaidos

 

Iš viso

II. Projekto administravimo išlaidos**

Iš viso (projekto vykdymo ir administravimo išlaidų suma)

Gautų lėšų suma:

Grąžinta nepanaudotų lėšų:

 

* Su ataskaita turi būti pateikiamos išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijos, jei išlaidoms nenustatyti fiksuoti įkainiai

** Projekto administravimo išlaidos pateikiamos vienoje iš ataskaitų (tarpinėje arba galutinėje), jei neaktualu – išbraukti

 

Patvirtiname, kad ataskaitoje deklaruojamos išlaidos neapmokamos iš kitų nacionalinių, Europos Sąjungos ar kitų paramos lėšų ir nėra dubliuojančios projekto išlaidas.

 

 

 

 

Galutinė veiklų įgyvendinimo ataskaita (pildyti tik galutinei ataskaitai):

 

3 lentelė. Situacijos analizė prieš pradedant vykdyti projektą (aprašykite, kokią (-ias) problemą (-as) identifikavote prieš pradėdami vykdyti projektą ir sprendėte šiuo projektu, kokius pasirinktų tikslinių grupių poreikius siekėte atliepti ar kokias joms kylančias problemas siekėte spręsti šiuo projektu)

 

 

4 lentelė. Situacijos analizė įvykdžius projektą (nurodykite, ar buvo pasiektas projekto tikslas ir rezultatai, aprašykite pasiektus kiekybinius ir kokybinius rezultatus, poveikį tikslinėms grupėms)

 

 

 

 

 

 

 

 

5 lentelė. Projekto tikslo pasiekimo rodikliai (pagal paraiškos 4 ir 5 punktų lenteles)

Numatytas (-i) projekto tikslo pasiekimo kriterijus (-ai)

Planuotas (-i) projekto tikslo pasiekimo rodiklis (-iai)

Faktinis (-iai) rodiklis (-iai), jo (-ų) dydis (-džiai)

Nurodykite, kokie veiksniai ar aplinkybės sutrukdė pasiekti numatytus rodiklius ir projekto tikslą, aprašykite, koks buvo jų poveikis projekto įgyvendinimui ir laukiamam rezultatui, kokių prevencinių priemonių ėmėtės šiems veiksniams ar aplinkybėms valdyti

 

6 lentelė. Projekto įgyvendinimo rezultatų pasiekimo, poveikio vertinimas (aprašykite, kokiomis priemonėmis, būdais, naudojant kokias metodikas buvo vertinami projekto įgyvendinimo rezultatai, numatytų projekto tikslų pasiekimas, projekto veiklų veiksmingumas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 lentelė. Projekto rezultatų tęstinumas ir panaudojimas (nurodykite, kaip užtikrinsite tolesnį projekto rezultatų panaudojimą ir kaip šiais rezultatais galės naudotis tikslinės grupės, visuomenė ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizacijos vadovas

(vardas ir pavardė)

(parašas)

 

 

Vyriausiasis finansininkas

(vardas ir pavardė)

(parašas)

 

____________________________

 


 

part_b22c9e20ed9c4aaeb00d59b4579fcf8c_end

part_ac04f539506145f7803f56927ebaf6fa_end

(Projekto galutinės ataskaitos santrauka)

_____________

(data)

 

Projekto pavadinimas

 

Projekto vykdytojas

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis

 

Skirta lėšų (Eur)

 

Panaudota lėšų (Eur)

 

Pareiškėjo ir (ar) jo partnerio (-ių) indėlio suma ir (ar) savanoriško darbo vertė (Eur)

 

Projekto tikslas

 

Vykdytos veiklos

 

Projektu pasiekti kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai

 

Ar pasiektas (-i) projekto vykdytojo numatyto (-ų) projekto tikslo (-ų) pasiekimo rodiklis (-iai), jeigu nepasiektas (-i), kiek procentų pasiektas (-i) ir kodėl nebuvo pasiektas (-i)

 

Projekto tęstinumas (kaip pasibaigus projektui bus užtikrinamas projekto rezultatų tolesnis panaudojimas ir kaip šiais rezultatais galės naudotis tikslinės grupės, visuomenė)

 

 

 

Santrauką parengęs asmuo  ___________________________________________________ (vardas, pavardė, parašas)

Projekto vadovas                   ___________________________________________________ (vardas, pavardė, parašas

_________________


 

part_8d07ab43151e4900a659943785f43605_end

2022 M. FIKSUOTI ĮKAINIAI,

NUSTATYTI PAGAL EUROPOS SOCIALINIO FONDO AGENTŪROS (ESFA) 2015 M. PASLAUGŲ VIDUTINIŲ RINKOS KAINŲ DUOMENŲ BAZĘ

Pagal Lietuvos statistikos departamentą vartotojų kainų pokytis 2022 m. birželio mėn., palyginti su 2015 m. sausio mėn. yra 41 proc. 2022 m. vidutinės rinkos kainos buvo paskaičiuotos pritaikant 1,41 daugiklį 2015 m. vidutinėms rinkos kainoms.

 

1.   Salės ir įrangos (mikrofono, nešiojamojo kompiuterio ir vaizdo projektoriaus) nuomos vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

Didieji miestai

Mažos salės nuoma (iki 20 asm.)

84,3 Eur

102,0 Eur

118,9 Eur

Didieji miestai

Vidutinės salės nuoma (nuo 21 iki 50 asm.)

93,8 Eur

113,5 Eur

132,3 Eur

Didieji miestai

Didelės salės nuoma (nuo 51 iki 100 asm.)

129,8 Eur

157,1 Eur

183,0 Eur

Didieji miestai

Labai didelės salės nuoma (nuo 101 asm.)

223,1 Eur

270,0 Eur

314,6 Eur

Kurortiniai miestai

Mažos salės nuoma (iki 20 asm.)

48,8 Eur

59,0 Eur

68,8 Eur

Kurortiniai miestai

Vidutinės salės nuoma (nuo 21 iki 50 asm.)

75,5 Eur

91,4 Eur

106,5 Eur

Kurortiniai miestai

Didelės salės nuoma (nuo 51 iki 100 asm.)

111,8 Eur

135,3 Eur

157,6 Eur

Kurortiniai miestai

Labai didelės salės nuoma (nuo 101 asm.)

180,8 Eur

218,8 Eur

255,0 Eur

Kiti miestai

Mažos salės nuoma (iki 20 asm.)

60,3 Eur

72,9 Eur

85,0 Eur

Kiti miestai

Vidutinės salės nuoma (nuo 21 iki 50 asm.)

69,3 Eur

83,8 Eur

97,7 Eur

Kiti miestai

Didelės salės nuoma (nuo 51 iki 100 asm.)

105,8 Eur

128,0 Eur

149,2 Eur

Kiti miestai

Labai didelės salės nuoma (nuo 101 asm.)

154,3 Eur

186,7 Eur

217,6 Eur

-

Įrangos (mikrofono, nešiojamojo kompiuterio ir vaizdo projektoriaus) nuoma

41,5 Eur

50,2 Eur

58,5 Eur

 

 

2.   Kavos pertraukėlės, pietų ir vakarienės vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

Didieji miestai

Kavos pertraukėlė 1 asm.

2,0 Eur

2,4 Eur

2,8 Eur

Didieji miestai

Pietūs 1 asm.

6,5 Eur

7,9 Eur

9,2 Eur

Didieji miestai

Vakarienė 1 asm.

8,5 Eur

10,3 Eur

12,0 Eur

Kurortiniai miestai

Kavos pertraukėlė 1 asm.

2,3 Eur

2,7 Eur

3,2 Eur

Kurortiniai miestai

Pietūs 1 asm.

7,5 Eur

9,1 Eur

10,6 Eur

Kurortiniai miestai

Vakarienė 1 asm.

9,8 Eur

11,8 Eur

13,8 Eur

Kiti miestai

Kavos pertraukėlė 1 asm.

1,8 Eur

2,1 Eur

2,5 Eur

Kiti miestai

Pietūs 1 asm.

5,5 Eur

6,7 Eur

7,8 Eur

Kiti miestai

Vakarienė 1 asm.

7,3 Eur

8,8 Eur

10,2 Eur

 

 

3.   Pirminės teisinės pagalbos (30–60 min. konsultacijos) vidutinė rinkos kaina

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

-

Pirminė teisinė konsultacija (1 asm.)

11,2 Eur

13,6 Eur

15,8 Eur

 

 

4.   Interneto svetainės sukūrimo ir administravimo vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

Paprastos interneto svetainės sukūrimas

490,4 Eur

593,4 Eur

691,4 Eur

Funkcionalios interneto svetainės sukūrimas

1 153,8 Eur

1 396,2 Eur

1 626,9 Eur

Interneto svetainės administravimas (1 mėnesį)

28,8 Eur

34,9 Eur

40,7 Eur

Serverio nuoma (1 metams)

37,5 Eur

45,4 Eur

52,9 Eur

Domeno nuoma (1 metams)

8,7 Eur

10,5 Eur

12,2 Eur

 

 

5.   Straipsnių publikavimo spaudoje vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

Nacionalinė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. darbo dieną

3,9 Eur/cm2

4,8 Eur/cm2

5,6 Eur/cm2

Nacionalinė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. šeštadienį

6,9 Eur/cm2

8,3 Eur/cm2

9,7 Eur/cm2

Nacionalinė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. darbo dieną

2,6 Eur/cm2

3,1 Eur/cm2

3,7 Eur/cm2

Nacionalinė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. šeštadienį

5,9 Eur/cm2

7,1 Eur/cm2

8,3 Eur/cm2

Regioninė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. darbo dieną

1,8 Eur/cm2

2,2 Eur/cm2

2,6 Eur/cm2

Regioninė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. šeštadienį

2,7 Eur/cm2

3,2 Eur/cm2

3,8 Eur/cm2

Regioninė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. darbo dieną

1,5 Eur/cm2

1,8 Eur/cm2

2,0 Eur/cm2

Regioninė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. šeštadienį

2,1 Eur/cm2

2,5 Eur/cm2

2,9 Eur/cm2

Vietinė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. darbo dieną

0,7 Eur/cm2

0,9 Eur/cm2

1,0 Eur/cm2

Vietinė spauda

Straipsnio publikavimas 2 / 3 psl. šeštadienį

1,0 Eur/cm2

1,2 Eur/cm2

1,4 Eur/cm2

Vietinė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. darbo dieną

0,6 Eur/cm2

0,7 Eur/cm2

0,9 Eur/cm2

Vietinė spauda

Straipsnio publikavimas kituose psl. šeštadienį

0,8 Eur/cm2

1,0 Eur/cm2

1,2 Eur/cm2

 

 

 

 

6.   Spaudos ir leidybos paslaugų vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM

Vidurkis be PVM (2022)

 

Lankstinukai

100 spalvotų lankstinukų leidyba

55,9 Eur

78,8 Eur

Lankstinukai

400 spalvotų lankstinukų leidyba

123,5 Eur

174,1 Eur

Lankstinukai

1000 spalvotų lankstinukų leidyba

176,4 Eur

248,7 Eur

Lankstinukai

Spalvotų lankstinukų dizainas

44,1 Eur

62,2 Eur

Lankstinukai

100 nespalvotų lankstinukų leidyba

26,5 Eur

37,3 Eur

Lankstinukai

400 nespalvotų lankstinukų leidyba

61,7 Eur

87,0 Eur

Lankstinukai

1000 nespalvotų lankstinukų leidyba

102,9 Eur

145,1 Eur

Lankstinukai

Nespalvotų lankstinukų dizainas

29,4 Eur

41,4 Eur

Plakatai

10 didelių (A1) plakatų leidyba

40,6 Eur

57,2 Eur

Plakatai

30 didelių (A1) plakatų leidyba

99,4 Eur

140,1 Eur

Plakatai

50 didelių (A1) plakatų leidyba

149,6 Eur

211,0 Eur

Plakatai

Didelių (A2) plakatų dizainas

29,4 Eur

41,4 Eur

Plakatai

10 mažesnių (A2) plakatų leidyba

23,5 Eur

33,2 Eur

Plakatai

30 mažesnių (A2) plakatų leidyba

55,9 Eur

78,8 Eur

Plakatai

50 mažesnių (A2) plakatų leidyba

88,8 Eur

125,2 Eur

Plakatai

Mažesnių (A2) plakatų dizainas

29,4 Eur

41,4 Eur

Knygos A5 formatu

100 A5 formato knygų po 200 psl. leidyba

711,4 Eur

1 003,1 Eur

Knygos A5 formatu

100 A5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 249,3 Eur

1 761,6 Eur

Knygos A5 formatu

200 A5 formato knygų po 200 psl. leidyba

793,7 Eur

1 119,1 Eur

Knygos A5 formatu

200 A5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 340,5 Eur

1 890,1 Eur

Knygos A5 formatu

400 A5 formato knygų po 200 psl. leidyba

952,4 Eur

1 342,9 Eur

Knygos A5 formatu

400 A5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 655,0 Eur

2 333,6 Eur

Knygos B5 formatu

100 B5 formato knygų po 200 psl. leidyba

689,3 Eur

972,0 Eur

Knygos B5 formatu

100 B5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 114,7 Eur

1 571,7 Eur

Knygos B5 formatu

200 B5 formato knygų po 200 psl. leidyba

807,8 Eur

1 139,0 Eur

Knygos B5 formatu

200 B5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 464,5 Eur

2 065,0 Eur

Knygos B5 formatu

400 B5 formato knygų po 200 psl. leidyba

1 099,4 Eur

1 550,2 Eur

Knygos B5 formatu

400 B5 formato knygų po 400 psl. leidyba

1 722,3 Eur

2 428,5 Eur

 

 

7.   Vertimų iš / į užsienio kalbą vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vertimas be PVM (2022)

 

Vertimas žodžiu

Nuoseklusis vertimas iš / į anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų k.

38,6 Eur/val.

46,7 Eur/val.

54,5 Eur/val.

Vertimas žodžiu

Sinchroninis vertimas iš / į anglų, rusų k.

40,8 Eur/val.

49,3 Eur/val.

57,5 Eur/val.

Vertimas žodžiu

Sinchroninis vertimas iš / į prancūzų, vokiečių k.

46,5 Eur/val.

56,3 Eur/val.

65,5 Eur/val.

Vertimas raštu

Vertimas raštu iš / į anglų, rusų k.

8,3 Eur/psl.

10,1 Eur/psl.

11,8 Eur/psl.

Vertimas raštu

Vertimas raštu iš / į prancūzų, vokiečių k.

10,0 Eur/psl.

12,1 Eur/psl.

14,1 Eur/psl.

Vertimas raštu

Notarinis vertimo patvirtinimas

3,1 Eur

3,8 Eur

4,4 Eur

 

 

8.   Bendrųjų įgūdžių mokymų lektoriaus paslaugų vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

Trukmė 8 val.

Bendrųjų įgūdžių mokymai specialistams ir kitiems dalyviams
(iki 25 asmenų grupė)

1 000,0 Eur

1 410,0 Eur

Trukmė 8 val.

Bendrųjų įgūdžių mokymai specialistams ir kitiems dalyviams
(26 ir daugiau asmenų grupė)

1 200,0 Eur

1 692,0 Eur

Trukmė 8 val.

Bendrųjų įgūdžių mokymai vadovams
(iki 25 asmenų grupė)

1 100,0 Eur

1 551,0 Eur

Trukmė 8 val.

Bendrųjų įgūdžių mokymai vadovams
(26 ir daugiau asmenų grupė)

1 450,0 Eur

2 044,5 Eur

 

 

9.   Renginio moderatoriaus paslaugų vidutinės rinkos kainos

 

Kategorija

Paslauga

Vidurkis be PVM (2015)

Vidurkis su PVM (2015)

Vidurkis be PVM (2022)

 

Trukmė 4 val.

Renginys lietuvių kalba
(iki 20 asmenų grupė)

420,0 Eur

508,2 Eur

592,2 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys lietuvių kalba
(21–50 asmenų grupė)

500,0 Eur

605,0 Eur

705,0 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys lietuvių kalba
(51–100 asmenų grupė)

700,0 Eur

847,0 Eur

987,0 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys lietuvių kalba
(101 ir daugiau asmenų grupė)

795,0 Eur

962,0 Eur

1 121,0 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys lietuvių kalba
(iki 20 asmenų grupė)

680,0 Eur

822,8 Eur

958,8 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys lietuvių kalba
(21–50 asmenų grupė)

800,0 Eur

968,0 Eur

1 128,0 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys lietuvių kalba
(51–100 asmenų grupė)

1 127,5 Eur

1 364,3 Eur

1 589,8 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys lietuvių kalba
(101 ir daugiau asmenų grupė)

1 195,0 Eur

1 446,0 Eur

1 685,0 Eur

Trukmė 1 val.

Renginys anglų kalba
(iki 20 asmenų grupė)

208,5 Eur

252,3 Eur

294,0 Eur

Trukmė 1 val.

Renginys anglų kalba
(21–50 asmenų grupė)

255,0 Eur

308,6 Eur

359,6 Eur

Trukmė 1 val.

Renginys anglų kalba
(51–100 asmenų grupė)

300,0 Eur

363,0 Eur

423,0 Eur

Trukmė 1 val.

Renginys anglų kalba
(101 ir daugiau asmenų grupė)

350,0 Eur

423,5 Eur

493,5 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys anglų kalba
(iki 20 asmenų grupė)

440,0 Eur

532,4 Eur

620,4 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys anglų kalba
(21–50 asmenų grupė)

600,0 Eur

726,0 Eur

846,0 Eur

Trukmė 4 val.

Renginys anglų kalba
(51-100 asmenų grupė)

777,5 Eur

940,8 Eur

1 096,3 Eur

Trukmė  4 val.

Renginys anglų kalba
(101 ir daugiau asmenų grupė)

795,0 Eur

962,0 Eur

1 121,0 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys anglų kalba
(iki 20 asmenų grupė)

742,5 Eur

898,4 Eur

1 046,9 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys anglų kalba
(21–50 asmenų grupė)

1 000,0 Eur

1 210,0 Eur

1 410,0 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys anglų kalba
(51–100 asmenų grupė)

1 200,0 Eur

1 452,0 Eur

1 692,0 Eur

Trukmė 8 val.

Renginys anglų kalba
(101 ir daugiau asmenų grupė)

1 208,0 Eur

1 461,7 Eur

1 703,3 Eur

 

 

Fiksuotų įkainių lentelėse naudotos sąvokos

 

Didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai Panevėžys.

Kurortiniai miestai – Neringa, Palanga, Druskininkai, Birštonas.

Kiti miestai – Lietuvos miestai, išskyrus didžiuosius ir kurortinius.

Salės nuoma – seminaro arba konferencinės salės vienos dienos nuoma be įrangos.

Įrangos nuoma – mikrofono, nešiojamojo kompiuterio ir vaizdo projektoriaus („multimedijos“) vienos dienos nuoma.

Kavos pertraukėlė – kava, arbata; stalo vanduo; bandelė / sausainiai / sumuštinis.

Pietūs – sriuba / šaltas užkandis; karštas patiekalas; vanduo / sultys.

Vakarienė – salotos; karštas patiekalas; vanduo / sultys; desertas.

Teisinė konsultacija – konsultacija, atitinkanti pirminės teisinės pagalbos apibrėžimą (t. y. tai teisinės informacijos, teisinių konsultacijų teikimas, taip pat valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų, išskyrus teisminius dokumentus, rengimas).

Paprasta interneto svetainė – statiška projekto informacinė svetainės, kurios struktūra yra tokia: 1) pradinis puslapis; 2) naujienos; 3) apie mus; 4) apie projektą (su galimybe kelti vaizdinę medžiagą, nuorodas); 5) projekto komanda; 6) kontaktai. Į šios svetainės sukūrimo kainą įeina dizainas, tačiau neįeina vietos serveryje kaina ir palaikymas.

Funkcionali interneto svetainė – projekto svetainė su turinio valdymo sistema ir šiomis funkcijomis: forumas, prisijungimas autorizuotai, naujienų prenumerata. Funkcionalios svetainės struktūra: 1) pradinis puslapis; 2) naujienos (naujienų prenumerata); 3) apie mus; 4) apie projektą; 5) kontaktai; 6) projektas (prisijungimas autorizuotai tik projekto komandos nariams, projekto darbų grafikas; projekto dokumentai; forumas; komanda). Į šios svetainės sukūrimo kainą taip pat įeina dizainas, tačiau neįeina vietos serveryje kaina ir palaikymas.

Interneto svetainės administravimas – tai pradinis duomenų sukėlimas į svetainę ir duomenų atnaujinimas.

Nacionalinė spauda – labai didelio tiražo Lietuvoje platinama spauda, pvz., „Lietuvos rytas“, „Vakaro žinios“, „Lietuvos žinios“, „Valstiečių laikraštis“, „Verslo žinios“.

Regioninė spauda – didžiųjų miestų spauda, pvz., „Kauno diena“, „Klaipėda“, „Vakarų ekspresas“, „Šiaulių kraštas“, „Šiaulių naujienos“, „Sekundė“, „Panevėžio balsas“, „Laisvas laikraštis“.

Vietinė spauda – mažo tiražo miestų ir miestelių spauda, pvz., „Alytaus naujienos“, „Telšių žinios“, „Santarvė“, „Santaka“, „Kupiškėnų mintys“, „Žemaitis“, „Anykšta“, „Druskonis“, „Šviesa“, „Gimtasis Rokiškis“, „Šilalės žinios“.

Lankstinukas – A4 formato, 2 lenkimų, spalvotas arba nespalvotas, dvipusis, 100–115 g/m2 popieriaus gaminys.

Plakatas – A1 arba A2 formato, spalvotas arba nespalvotas, vienpusis, 130 g/m2 popieriaus gaminys.

Knyga – A5 arba B5 formato, 200 arba 400 lapų, 80 g/m2 popieriaus nespalvotų puslapių ir 200 g/m2 popieriaus spalvoto viršelio, klijuota brošiūra arba susiūtas gaminys. Į knygos kainą įskaičiuotas dizainas ir parengimas spaudai (galutinis maketavimas); redagavimas; ISBN suteikimas; paruošimas spaudai.

Nuoseklusis vertimas – vertimas žodžiu, kai pranešėjas ir vertėjas kalba pakaitomis.

Sinchroninis vertimas – vertimas žodžiu, kai vertėjai pranešėjo žodžius į kitą kalbą išverčia beveik tuo pačiu metu, kai tik jie ištariami. Sinchroniniam vertimui atlikti visuomet reikia ne mažiau kaip dviejų vertėjų, kurie dirba pasikeisdami kas 20–30 minučių.

Bendrieji mokymai – mokymai, skirti komandos, organizacijos kultūrai formuoti, asmeniniam efektyvumui ugdyti (pvz., konfliktams spręsti, stresui valdyti, bendravimui, motyvavimui, laikui planuoti, emociniam intelektui, lyderystei, pozityviam mąstymui, kūrybiškumo gebėjimams ugdyti ir pan.).

Renginio moderavimas – paslauga skirta konferencijoms vesti arba vadovauti darbui grupėse. Esant efektyviam moderavimui grupėse, nuosekliai vystoma renginio tema, laiku išklausomi visi pranešėjai, įtraukiama klausytojų auditorija, inicijuojamos diskusijos, pasiekiamos diskusinio klausimo išvados. Darbo grupių moderavimas reikalingas siekiant organizuoti konstruktyvų darbo grupės narių bendradarbiavimą, išnaudojant kiekvieno dalyvio potencialą ir siekiant planuotų rezultatų.

________________________________________

part_db2e6ecf83d14df2996f8162403dbaa2_end