Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
LAISVĖS GYNĖJO-KARIO SAVANORIO TEISINIO STATUSO
ĮSTATYMAS
2020 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. Įstatymo paskirtis
1. Šis įstatymas apibrėžia laisvės gynėjo-kario savanorio sąvoką ir nustato pagrindinius laisvės gynėjo-kario savanorio teisinio statuso pripažinimo kriterijus.
2 straipsnis. Laisvės gynėjas-karys savanoris
Laisvės gynėjas-karys savanoris yra Lietuvos Respublikos pilietis, kuris kūrė krašto apsaugos struktūras, tarnavo Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriuje, Krašto apsaugos departamente, Pasienio apsaugos tarnyboje, Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje, Lietuvos šaulių sąjungoje, saugojo ar gynė valstybinės svarbos objektus Sovietų Sąjungos karinės agresijos metu ir prisiekė Lietuvos valstybei iki 1991 m. rugpjūčio 21d.
3 straipsnis. Laisvės gynėjo-kario savanorio teisinio statuso pripažinimas
1. Šio įstatymo 2 straipsnyje išvardytiems asmenims pripažįstamas laisvės gynėjo-kario savanorio teisinis statusas.
4 straipsnis. Įstatymo taikymas
1. Laisvės gynėjo-kario savanorio teisinį statusą pripažįsta, pažymėjimus išduoda ir jų apskaitą tvarko Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija.
2. Laisvės gynėjo-kario savanorio teisinis statusas nepripažįstamas asmenims, kurie iki 1991 m. rugpjūčio 21 d. pasišalino iš tarnybos vietos arba vadovybės buvo nušalinti nuo pareigų.
3. Sprendimas dėl laisvės gynėjo-kario savanorio teisinio statuso pripažinimo ar nepripažinimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo prašymo ir dokumentų gavimo dienos.
5 straipsnis. Baigiamosios nuostatos