LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA

Biudžetinė įstaiga, A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius,

tel. (8~5) 266 3661, faks. (8~5) 266 3663, el. p. [email protected], http://www.am.lt.

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188602370

 

Žemės ūkio ministerijai

 

 

 

 

2014-12-

Nr.

(12-1)-D8-

Į

2014-11-21

Nr.

2D-5279 (11.4)

 

dėl lietuvos respublikos aplinkos ministro ir lietuvos respublikos žemės ūkio ministro įsakymo projekto derinimo

 

 

Išnagrinėjome pateiktą derinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymo „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. rugsėjo 22 d. įsakymo Nr. 486/359 „Dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo“ projektą.

Teikiame šias pastabas:

1. Papildyti keičiamo įsakymo pavadinimą:

1.1. prieš žodžius „aplinkos ministro“ įrašyti žodžius „Lietuvos Respublikos“;

1.2. prieš žodžius „žemės ūkio ministro“ įrašyti žodžius „Lietuvos Respublikos“;

1.3. po žodžio „pasėliams“ įrašyti žodžius „ūkiniams gyvūnams“

2. Pakeisti nauja redakcija dėstomo įsakymo pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

DĖL MEDŽIOJAMŲJŲ GYVŪNŲ PADARYTOS ŽALOS ŽEMĖS ŪKIO PASĖLIAMS, ŪKINIAMS GYVŪNAMS IR MIŠKUI APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“

3. Metodikos tvirtinimo žymą išdėstyti taip:

„PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2002 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. 486/359

(Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2014 m.                                  d.

įsakymo Nr. D1        /3D       redakcija)“.

4. Metodikos skyrių pavadinimai turėtų būti rašomi vadovaujantis Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“ 56 p. nuostatomis.

5. Metodikos 2 punkte:

5.1. pirmojoje pastraipoje po žodžio „miškui“ įrašyti žodžius „hidrotechnikos įrenginiams“.

5.2. antrojoje pastraipoje tikslintina, kas pasirenka laikotarpį, kada žala yra geriausiai matoma ir įmanoma įvertinti.

6. Metodikos 3 punkte nurodyto 2014 m. birželio 27 d. Komisijos reglamento (ES) Nr. 717/2014 pavadinimas yra „dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje“.

7. Metodikos 4 punkto priešpaskutinis sakinys dėstytinas taip:

Informacija apie suteiktą de minimis pagalbą žemės, miško ar vandens telkinio savininkui, naudotojui ar valdytojui, vadovaujantis Suteiktos valstybės pagalbos registro nuostatais ir Suteiktos valstybės pagalbos registravimo taisyklėmis, teikiama Suteiktos valstybės pagalbos registrui ir išmoką gavusiam žemės sklypo savininkui, naudotojui ar valdytojui.“.

8. Metodikos 5 punkte po žodžio „valdytojams“ įrašytinas žodis „ar“ (vietoj „ir“).

9. Metodikos 6.2 papunktyje, 17, 18, 19 ir 21 punktuose vietoj žodžių „medeliai (medžiai)“ (įvairiais linksniais) įrašytinas žodis „medžiai“ (atitinkamu linksniu).

10. Metodikos 6.6 papunktį išdėstyti taip:

„6.6. Kitos vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymas ir Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 ,,Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų“ (toliau - Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai).“.

          11. Metodikos 10 punktą išdėstyti taip:

          „10. Žalos piniginė išraiška apskaičiuojama derliaus netekimą padauginus iš Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos informacinėje sistemoje (ŽŪMPRIS) skelbiamos einamųjų metų spalio antrosios savaitės Grūdų ir aliejinių augalų sėklų supirkimo kainų (iš augintojų ir kitų vidaus rinkos ūkio subjektų) suvestinėje ataskaitoje (pagal formą GS-1) nurodytos vidutinės kainos litais (eurais) už toną (kaina su nuoskaitomis po valymo ir džiovinimo ir su priemokomis). Tų kultūrų produktams, kurių supirkimo rinkos kainų nustatyti neįmanoma, žalos piniginė išraiška apskaičiuojama taikant Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas einamųjų metų Biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos normatyvines kainas įsakymais kasmet tvirtinamas Biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos normatyvines kainas (toliau – normatyvinės kainos).

Apskaičiuojant žalos piniginę išraišką dėl daugiamečių žolių, kultūrinių pievų ir ganyklų pakenkimo, prie negautos produkcijos vertės pridedamos daugiamečių žolių, kultūrinių pievų ir ganyklų atnaujinimo vidutinės išlaidos, nurodytos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintose Biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos normatyvinėse kainose normatyvinėse kainose.“.

12. Metodikos 15 punkte vietoj žodžių „Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymais kasmet tvirtinamomis biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos normatyvinėmis kainomis (toliau – normatyvinės kainos)“ įrašyti žodžius „normatyvinėmis kainomis“.

13. Metodikos 20 punkte išbraukti žodžius „patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 ,, Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai)“.

14. Metodikos 21 punktą išdėstyti taip:

       „21. Antros amžiaus klasės ir vyresnio amžiaus medynų pažeidimo atveju žalos piniginė išraiška apskaičiuojama įvertinant žalą, susidariusią dėl medienos prieaugio praradimo:

N2 =

IpxSxP

, Lt (Eur).

100

 

          N2 – žala dėl medienos prieaugio praradimo, Lt (Eur),

          Ip – medienos prieaugio praradimo nuostoliai, iškertant nebrandžius 1,0 skalsumo medynus, nustatyti pagal Nuostolių dėl medienos prieaugio ir padaringumo praradimo, kai iškertamas nebrandus medynas, apskaičiavimo metodiką, patvirtintą Miškų ir saugomų teritorijų departamento direktoriaus 2000 m. kovo 17 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl miškų ūkio nuostolių apskaičiavimo metodikų patvirtinimo“(3 priedas), Lt (Eur) už ha,

          S – medyno skalsumas.

          Tačiau, jeigu dėl medžiojamųjų gyvūnų padarytų pakenkimų bendras gyvybingų medžių skaičius 1 ha pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų 38 punktą neatitinka nustatytų reikalavimų, t. y. nepakankamas medynui suformuoti, padarytos žalos piniginė išraiška apskaičiuojama laikant, kad miškas yra žuvęs ir jį būtina iškirsti ir atkurti. Tokiu atveju medienos prieaugio praradimo nuostoliai, iškertant 1 ha nebrandaus medyno, padauginami iš skalsumo ir sklypo ploto ir pridedamos miško atkūrimo išlaidos:

 

N2 = IpxSxP + N1, Lt (Eur).“.

15. Metodikos 24 punkte po žodžio „vadovaujantis“ įrašyti žodžius „Statybos techniniu reglamenu STR 1.12.03:2006 „Hidrotechnikos statinių techninės priežiūros taisyklės“, patvirtintu“.

16. Metodikos 1 priede Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apžiūros akto formos pavadinime ir tekste išbraukti žodį „rajono“.

17. Metodiką papildyti 3 priedu (pridedama).

18. Metodikos punktus, kuriuose yra nuoroda „Lt (Eur)“ (10, 14, 15, 20 ir 21 punktai) siūlome dėstyti tik su „Eur“ nuoroda, įsakymą papildant nuostata dėl jo įsigaliojimo nuo 2015 m. sausio 1 d., o Metodikos 20 punkte litais nurodytas pažeisto miško atkūrimo ir išauginimo išlaidas perskaičiuoti eurais pagal nustatytą kursą.

PRIDEDAMA. Metodikos 3 priedas, 2 lapai.

 

 

 

Aplinkos ministerijos kancleris

Robertas Klovas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J. Urbelionytė, 8~5~272 3745, el. p. [email protected]