Stenogramą galima rasti |
Seimo posėdžių stenogramų rinkinyje Nr. 14, 2023Seimo posėdžių stenogramų rinkinys Nr. 7, 2022 |
(Stenogramų leidiniai › 2020–2024 m. kadencija) |
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
IV (PAVASARIO) SESIJOS
VAKARINIO posėdžio NR. 193
STENOGRAMA
2022 m. birželio 30 d.
Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo
Pirmininko pavaduotojai
A. MAZURONIS ir V. MITALAS
PIRMININKAS (V. MITALAS, LF*). Gerbiamieji kolegos, sveiki sugrįžę į Seimo posėdžių salę. Pradedame birželio 30-osios vakarinį Seimo posėdį. (Gongas) Kviečiu registruotis.
Gerbiamieji kolegos, šiek tiek paaiškinu, kaip dabar siūlau dirbti toliau. Mes tikrai turime dar nemažai klausimų, dėl kurių reikės apspręsti. Aš siūlau balsavimo intervalų nekeisti, kaip yra parašyta darbotvarkėje, taip judėti, pradėti nuo tų klausimų, kurių rytinėje darbotvarkėje nespėjome, tai nuo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo projekto lydimųjų.
Kažką nori pasakyti A. Širinskienė. Prašau.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Aš labai džiaugiuosi, kad matau konservatorių lyderius ir taip pat premjerę, tai norėčiau, kad jie vis dėlto pasikalbėtų su savo rinkėjais ir gerbėjais ir paprašytų vis dėlto opozicijai neskambinti ir negrasinti susidorojimu sakant, kad jūs savo mirtimi nemirsite. Tikrai būtų labai smagu, kad Seimo nariai V. Landsbergio gerbėjų nebūtų šitaip telefonais persekiojami.
PIRMININKAS. Tikrai būtų smagu.
Dabar 1-8.2 klausimas – Konsulinio mokesčio įstatymo projektas.
Ar norėtų premjerė reaguoti? Prašau.
I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Man atrodo, kad šiaip neturėtų tokie pasisakymai tiesiog likti pakabinti ore. Ponia, jūs kreipkitės į teisėsaugą, jeigu jums kažkas grasina, ir nemosikuokite čia savo kolegų ar buvusių valstybės vadovų vardais. Ačiū.
15.01 val.
Konsulinio mokesčio įstatymo Nr. I-509 3, 5 ir 6 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1649(2) (priėmimas)
PIRMININKAS. Dėkui. Dabar, kaip jau minėjau, einame prie lydimųjų. Dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo diskutavome. Yra nemažai lydimųjų projektų. Tai yra 1-8.2 klausimas – Konsulinio mokesčio įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymas. Priėmimas pastraipsniui. Ar galime 1 straipsniui pritarti bendru sutarimu? Galime. Nuo 1 iki 4 pasiūlymų nėra. Galime bendru sutarimu pritarti? Pritarta. Dėl motyvų kalbėti nėra norinčių. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
15.02 val.
Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1650(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.3 klausimas – Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 1 straipsnio pakeitimas. Yra du straipsniai. Dėl jų pasiūlymų negauta. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų dėl šio klausimo nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsavimo laiku.
15.03 val.
Rinkliavų įstatymo Nr. VIII-1725 6, 61, 7 ir 8 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1651(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.4 klausimas – Rinkliavų įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Yra penki straipsniai. Dėl jų jokių pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Ačiū. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
15.03 val.
Šalpos pensijų įstatymo Nr. I-675 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1652(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.5 klausimas – Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas. Yra du straipsniai. Dėl jų pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
15.03 val.
Tikslinių kompensacijų įstatymo Nr. XII-2507 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1653(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.6 klausimas – Tikslinių kompensacijų įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Du straipsniai. Dėl jų pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku – 15 val. 25 min.
15.04 val.
Užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 1, 25, 301, 48, 561 ir 57 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1654(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.7 klausimas – Užimtumo įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1, 2 straipsnių pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Toliau yra viena Seimo nario A. Ažubalio pataisa, jai komitetas nepritarė, bet dėl šito mes negalime balsuoti, nors tai yra iš esmės klausimas, dėl ko jau balsavome anksčiau, tai yra pataisyti darbo užmokesčio ribą iš 1,2 iki 1,5. Mes esame kaip ir pritarę tam klausimui.
Ar J. Razma norėtų dar kažką pasakyti?
J. RAZMA (TS-LKDF). Aš pritariu, kaip jūs pakomentavote. Tik pasakysiu, kad A. Ažubalis bėga iš savo kabineto link čia, bet jeigu kitur yra kokių nors pasiūlymų dėl lydimųjų, atitinkamai turėkite omenyje, kad jis tuoj bus salėje. Bet galbūt ir nėra kokių nors pasiūlymų.
PIRMININKAS. Kolegos, žiūrėkite, mes dėl to tikrai esame balsavę. Ar galime bendru sutarimu pritarti tai komiteto redakcijai, kuri buvo anksčiau išsakyta, ir, natūralu, šitam siūlymui? Galime. Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Nuo 4 iki 7 straipsnių pasiūlymų nėra. Ar galime bendru sutarimu pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl šio įstatymo projekto nėra norinčių, yra norinčių pasisakyti. Tomai Tomilinai, ar norite kalbėti? Turbūt, kad ne. Labai ačiū. Apsispręsime numatytu laiku.
15.06 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 151 ir 36 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1655(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.8 klausimas – Valstybinio socialinio draudimo įstatymo priėmimas. Dėl 1 straipsnio yra Teisės departamento turbūt redakcinė pastaba. Komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 2, 3 straipsnių nėra pastabų. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
15.06 val.
Investicijų įstatymo Nr. VIII-1312 131 ir 155 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1656(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.9 klausimas – Investicijų įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Yra trys straipsniai šiame projekte. Ar galime bendru sutarimu jiems pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
15.06 val.
Konsulinio statuto 23 straipsnio pakeitimo ir 26 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1657(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-8.10 klausimas – Konsulinio statuto 26 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas. Du straipsniai, atsiprašau, trys straipsniai. Dėl jų pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
15.07 val.
Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Lietuvos Respublikos Prezidento 2022 m. kovo 29 d. dekreto Nr. 1K-913 „Dėl teikimo Lietuvos Respublikos Seimui skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją“ 1 straipsnis neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos teismų įstatymui, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymui“ projektas Nr. XIVP-1741(2) (priėmimas)
Dabar 1-9 klausimas – Seimo nutarimas „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti…“. Visą pavadinimą jūs matote savo ekranuose. Priėmimo stadija. Pagrindinis komitetas svarstė šį nutarimą. Yra Teisės departamento dvi pastabos, joms komitetas pritarė. Ar galime joms pritarti tada bendru sutarimu? Galime. Ir yra V. Bako siūlymas, jam komitetas pritarė iš dalies. Ar tenkina teikėją komiteto redakcija? Tenkina komiteto redakcija. Galime pritarti bendru sutarimu tada šiems pasiūlymams. Ir dabar dėl viso kviečiu kalbėti už V. Baką. Prašom.
V. BAKAS (DFVL). Gerbiami kolegos, iš tiesų Seimas nepritarė Prezidento teikiamam kandidatui ir nepaskyrė pono E. Šileikio Aukščiausiojo Teismo teisėju, bet problema lieka ir problema yra ta, kad iki šiol nėra aiškios praktikos, ar, pavyzdžiui, kai Teisėjų taryba teikia kandidatą, jam reikia pasitikrinti sveikatą, ar reikia turėti teisę dirbti su slapta informacija? Vieni sako – reikia, kiti – nereikia. Pavyzdžiui, Teisėjų tarybos pirmininkė viešai radijo laidoje yra sakiusi: na, mes čia taip pasižiūrėjome galbūt ne viską, gal ateityje keisime. Supraskite, kai žmonės, kandidatai, yra tampomi – vieniems reikia, kitiems nereikia, yra tam tikra rizika apskritai teisėjo atrankos skaidrumo ir tokios neleistinos įtakos.
Mano siūlymas: kreipkimės į Konstitucinį Teismą, išsiaiškinkime, ar atitinka Konstituciją toks dekretas, kai kandidatas teikiamas be sveikatos patikros ir be teisės dirbti su slapta informacija, tada tikrai bus svarbus precedentas toliau mums įgyvendinti labai svarbią Seimo funkciją, tai yra skirti Aukščiausiojo Teismo teisėjus.
PIRMININKAS. Dėkui. Prieš kalbės A. Širinskienė. Prašom.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Man atrodo, kolegos, kai kyla klausimas, ar ko nors reikia, ar nereikia, ir įstatymas yra neaiškus, normalus įstatymų leidėjas greičiausiai registruoja pasiūlymus ir diskutuoja dėl jų, kad teisės aktas būtų aiškus. Dabar ką mes bandome padaryti? Jau kelinta savaitė gaištame savo laiką, dėl to netgi Teisės departamentas parašė, kad kreipimasis dabar yra betikslis, nes tas teisinis santykis yra pasibaigęs ir Konstitucinis Teismas netgi nenagrinėja tokių bylų. Tai mes ir šiais metais matėme, Vyriausybei labai sėkmingai panaikinus karantino ribojimus. Vyriausybė tuomet išvengė net dviejų konstitucinės justicijos bylų, nes teisės akto neliko, teisinio santykio neliko. Šiuo atveju mes balsavome už poną E. Šileikį, matyt, dėl to reikėtų dėti tašką, o visa kita tikrai siūlau tuomet jau drąsiai išspręsti įstatymo pataisomis.
PIRMININKAS. Dėkoju. Už kalba J. Razma.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiami kolegos, daug kalbėjome apie šį projektą, pabaikime tvarkingai šiandien tą procedūrą. Konstituciniame Teisme išsiaiškinsime reikalus dėl tų pažymų. Bus paprasčiau, kai rudenį, matyt, mes priimsime tam tikrus teismų reformos projektus. Manau, šiuo atveju tie Konstitucinio Teismo apibendrinti išaiškinimai, kuriais bus sprendžiama dėl to dekreto, bus tikrai visapusiškai naudingi.
PIRMININKAS. Dėkui. A. Skardžius taip pat kalba už. Prašom.
A. SKARDŽIUS (DPF). Gerbiami kolegos, čia nėra toks jau smulkmeniškas dalykas, nes tomis pažymomis valstybė buvo valdoma visą dešimtmetį, Prezidentei D. Grybauskaitei einant Lietuvos Respublikos Prezidento pareigas. Buvo manipuliuojama parlamente, lyg Lietuvos parlamentas būtų Šiaurės Korėjos parlamentas, kai kiekvienas Seimo narys turi gauti VSD patikrą, jis negali eiti jokių pareigų. Statute taip pat numatyta kai kuriems, tiksliau, vienam komitetui, bet Seimo pirmininkai dažnai prisigalvoja visokių perteklinių reikalavimų, žaisdami politinius žaidimus, matydami Seimo sudėtį. Todėl manau, kad problema išliko. Tikrai turime aiškiai atsakyti, ar mes Vakarų demokratinė valstybė ir jos parlamentas, ar vis dėlto esame Šiaurės Korėja, tai turi būti valdoma pažymomis, be pažymos tu esi niekas. Todėl problema yra. Aš manau, kad šiuo atveju Konstitucinis Teismas, pasisakydamas dėl teismų, turbūt apskritai suformuotų praktiką, susijusią su valstybės tarnyba, parlamentu ir visa kita. Aš pasisakau už.
PIRMININKAS. Dėkoju. Motyvai išsakyti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
15.12 val.
Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo Nr. I-1367 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-348(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 1-10 klausimas – Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-348. Priėmimas.
Priėmimas pastraipsniui. Iš viso čia yra du straipsniai. Bendros keturios Teisės departamento pastabos, joms visoms komitetas pritarė. Ar galime pritarti su šiomis pastabomis dviem projekto straipsniams? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų už kalbėti nori J. Sejonienė. Jos nėra. Prieš – A. Veryga. Ar norite kalbėti prieš? Prašom. Darbotvarkės 1-10 klausimas.
A. VERYGA (LVŽSF). Dėkoju, gerbiamas posėdžio pirmininke. Turbūt tenka apgailestauti, kad nepavyko rasti sutarimo ir sprendimo. Už tokį įstatymo projektą aš negalėsiu balsuoti, nors turėjau vilties, kad galbūt ir būtų galima tokį sutarimą rasti.
Kodėl aš siūlysiu ir jums to nedaryti? Dėl paprastos priežasties. Kur jūs visi kreipiatės, kai susiduriate su pačia sudėtingiausia sveikatos problema? Turbūt niekam ne paslaptis, kad jūs kreipiatės į universiteto ligoninę, ten, kur yra pačios aukščiausios kompetencijos. Tos ligoninės ne šiaip sau yra tokios geros, Lietuva gali jomis didžiuotis. Jos tokios geros yra dėl to, kad ten yra judėjimas, kad ten yra motyvacija, kad pasitelkus terminuotas sutartis, konkursus buvo galima atrinkti pačius geriausius darbuotojus, užtikrinti, kad jie keistųsi, jeigu atsiranda kas nors geriau, ir taip buvo išlaikyta pati aukščiausia kartelė. Šios Lietuvos įstaigos atstovauja ir Europos retų ligų gydymo tinkluose, vadinasi, tikrai yra pripažįstamos pasauliniu lygiu.
Kas čia daroma šiais pakeitimais? Šiai sistemai yra sukeliama reali grėsmė. Aš jau ir kolegei Jurgitai sakiau, mano supratimu, duok Dieve, kad tai nepasitvirtintų, yra sukeliama grėsmė ir naujiems, jauniems sveikatos specialistams užimti darbo vietas būtent šiose įstaigose, kai neliks konkursų. Vadinasi, teks laukti, kol dabar esantys specialistai numirs ar savo keliu išeis iš darbo. Tikrai siūlyčiau balsuoti prieš.
PIRMININKAS. Dėkoju. Už kalbės I. Šimonytė. Prašom.
I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Labai ačiū. Kadangi praėjusioje kadencijoje pati teikiau panašų įstatymo projektą, bet jis net nesugebėjo prieiti iki tokios finišo stadijos kaip šį kartą, tai leiskite ir man savo nuomonę pasakyti. Terminuotos sutartys, kurios nustatomos dabar, vis dėlto sukuria ganėtinai didelį netikrumą tarp jaunų specialistų, kurie pradeda dirbti, todėl, kad jie turi gana praktiškų problemų, tarkime, kokių nors kreditų būstui įsigyti ar panašių kitų asmeninių sprendimų, kurie labai smarkiai yra susiję su tuo, kokią darbo sutartį turi. Taip pat darbdaviui sukelia papildomų kaštų, nes reikia mokėti visiškai kitas draudimo įmokas, kai tuo tarpu galima būtų tas lėšas naudoti kitiems tikslams.
Tas problemas, kurias kolega Aurelijus minėjo, šiaip turi išspręsti skaidrūs konkursai, kai yra skaidriai atrenkami patys geriausi – taip, kaip jūs ir sakėte, o toliau skaidrios atestacijos, kurios patikrina, ar tikrai specialistas atitinka tuos reikalavimus, kurie yra keliami, jeigu atitinka, tai nesuprantama, kodėl jį reikėtų keisti vien dėl keitimo. Manau, kad vadovų kadencijos yra suprantamas dalykas, rotacija vadovaujamose pozicijose visais atvejais yra neblogas dalykas. O ten, kur mes kalbame apie specialistus, leisti specialistams dirbti, gilinti savo kompetenciją ir pasirinkti asmeniškai sprendimus, kur jie norėtų dirbti toliau, o ne laikyti juos pririštus prie terminuotos sutarties, yra padoresnis reguliavimo būdas. Siūlyčiau pritarti. Ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju. Motyvai išsakyti. Apsispręsime balsuodami numatytu laiku.
15.17 val.
Vandens įstatymo Nr. VIII-474 3, 8, 9, 14, 15, 18, 20, 21, 25 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1745(2)ES (priėmimas)
Darbotvarkės 2-1.1 klausimas – Vandens įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 ir 2 straipsnių nėra pasiūlymų, galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ir Seimo nario L. Jonausko pasiūlymas, jam komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 4 straipsnio nėra pasiūlymų, galime pritarti? Pritarta.
Dėl 5 straipsnio yra K. Adomaičio siūlymas, vieną jis atsiėmė, kitam K. Adomaičio siūlymui komitetas pritarė iš dalies. L. Jonausko pasiūlymui pritarė. Ar galime bendru sutarimu pritarti tokiai komiteto redakcijai? Ačiū, galime pritarti.
Dėl straipsnių nuo 6 iki paskutinio 11 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl viso įstatymo nėra norinčių kalbėti. Atsiprašau, yra norinčių kalbėti. A. Petrošius nori kalbėti. Prašom.
A. PETROŠIUS (TS-LKDF). Išties šiuo teisės akto projektu yra įgyvendinama daug svarbių momentų – atsiranda žinojimas, atsiranda vandens suvartojimo kiekio inventorizacija. Jau ne kartą buvo kalbėta apie tai, kad, matyt, visuomenę buvo sukausčiusi nepagrįsta baimė dėl kai kurių aspektų. Tai į tuos klausimus esame atsakę, kad vis dėlto tam tikros finansinės prievolės atsiras tik itin stambiems subjektams, suvartojantiems daugiau kaip 100 kub. metrų vandens per vieną parą. Kalbama, matyt, apie labai stambius ūkininkus.
Šiuo teisės akto projektu yra prieinama prie užtvankų ir žuvitakių klausimo, tai čia yra vienas iš svarbių momentų, apie kuriuos taip pat yra kalbėta. Vienas aspektas vis dėlto buvo išbrauktas Aplinkos apsaugos komiteto, jau dėkojau praėjusį kartą A. Gedvilienei ir Aplinkos apsaugos komitetui už tai, kad tas aspektas buvo ištrintas, dėl vidaus degimo variklių naudojimo valtyse paviršiniuose vandens telkiniuose, mažesniuose kaip 50 hektarų. Iš esmės nesiimu kvestionuoti, ar tai buvo geras sumanymas, ar blogas, bet, matyt, dėl jo reikia kur kas didesnių diskusijų, nes šiandien šiuos dalykus reguliuoja ministro įsakymas ir ten yra gerokai didesnė diferenciacija tiek ežerų dydžių, tiek naudojamų variklių dydžių. Todėl labai gerai, kad ši diskusija yra palikta ateičiai, ir šiandien nematau motyvų, kodėl turėtume nebalsuoti už.
PIRMININKAS. Dėkui. Prieš kalbės A. Butkevičius. Bet jis ne mums turbūt? Mums kalbės. Kviečiu pasisakyti dėl šio įstatymo.
A. BUTKEVIČIUS (DFVL). Dėkoju, posėdžio pirmininke. Užsirašiau prieš dėl vienos pagrindinės priežasties. Praeitą kartą, kai vyko svarstymo procedūra, mano kai kurie kolegos aiškiai pabrėžė, kad norint įgyvendinti šiuos du įstatymus vis dėlto įstatymų projektuose galėtų atsirasti tam tikrų nuostatų, ar bus skiriamos atskiros lėšos abiem projektams įgyvendinti. Aš turiu mintyje, kad beveik visi objektai priklauso savivaldybėms ir kiekvienam objektui įgyvendinti pagal tai, kas parašyta dviejuose įstatymuose, reikės maždaug 300 tūkst. eurų kiekvienam objektui.
Pagal Biudžeto sandaros įstatymą vis dėlto Vyriausybė privalės numatyti lėšas dėl to, kad tai yra projektų įgyvendinimas, apibrėžtas įstatyme. Aš tikėjausi, kad tie įstatymai bus priimti rudenį ir komitetas juos patobulins ar bendrosiose nuostatose įrašys, kad Vyriausybė turi parengti teisės aktus ar Vyriausybės nutarimu, ar kitais teisiniais dokumentais, kuriuose bus aiškiai numatytos tos lėšos.
Taip pat ir Mokesčių įstatymas aiškiai nepabrėžia, kaip bus vykdomas to įstatymo įgyvendinimas, kas jį administruos, kaip bus apskaitomas vandens kiekis, kuris bus apmokestinamas. Todėl šiandien ir pasisakau prieš – dėl šio įstatymo nevisiško įgyvendinimo.
PIRMININKAS. Dėkoju. Už kalbėti nori R. Vaitkus. Prašau.
R. VAITKUS (LSF). Dėkoju, posėdžio pirmininke. Gerbiami kolegos, manau, pamenate, kai prieš porą dienų aplinkos apsaugos ministras kalbėjo apie tragišką situaciją Jūros upėje dėl Balskų hidroelektrinės veiklos. Be abejo, ši situacija nėra ir šiomis dienomis pakitusi ir upės debitas žemiau hidroelektrinės atrodo kaip gero kanalo. Taip tikrai neturėtų būti. Gamtai daroma didžiulė žala.
Tikrai geras pasiūlymas ir kolegos L. Jonausko dėl privalomojo nurodymo įsirengti matavimo priemones, teikti duomenis Aplinkos apsaugos ministerijai ir už pažeidimus taikyti baudas. Kolegos, raginu balsuoti už šį įstatymo projektą.
PIRMININKAS. Dėkoju. Prieš nori kalbėti R. Žemaitaitis. Prašau.
R. ŽEMAITAITIS (LRF). Ačiū. Gerbiami kolegos, mes, opozicija, tuo metu kaip ir streikavome, buvome išėję iš salės, bet aš turėjau progos pasiklausyti ministro kalbos. Matyt, tai sulauks papildomo mano dėmesio – kalba, vonios ir 100 kub. metrų prileidžiamos vonios. Kai ministras pasako, kad vonia yra 100 kub. metrų ir per parą prisileidžia vonias, tai arba nežino, kiek kubą sudaro, arba nežino, kiek toje vonioje telpa vandens. Čia tikrai juokas pro ašaras.
Bet iš tiesų, kolegos, pasigendu tame įstatyme teisinio reguliavimo, kuris yra labai akivaizdus, tai yra apskaita ir atsakomybė. Kiekvienas kuriamas naujas teisės aktas arba naujas reguliuojamas dalykas turi būti aiškiai apibrėžtas ir žmogui žinomas. Pagal Mokesčių administravimo įstatymą kas surinks tą mokestį, kaip bus surenkamas mokestis ir kaip galų gale mokestis bus apskaičiuojamas: ar vanduo, kuris paimamas iš upelio ar iš gręžinio, ar tiesiog palijus ir subėgus vandeniui į balą ar į kažkokią bačką, jau bus apmokestinama ir apskaitoma? Visa tai paliekama ministro įsakyme, kuris tą reguliuos. Manau, kad tai yra bloga praktika ir blogybė.
Dar įdomesnis dalykas, kai sakoma, kad mes paliekame tik stambiesiems ūkininkams. Aš gerbiamiems kolegoms noriu pasakyti, 100 kub. metrų iš esmės atrodytų labai daug, o tai apims Lietuvos ūkininkus, kurie, pasirodo, beveik 27,4 % užaugintos žemės ūkio produkcijos atiduoda arba parduoda mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms, tai daugiausia morkos, bulvės, obuoliai, ir tai jų laistymo sistemai skirtas vanduo. Vadinasi, jūs iš karto užprogramuojate, ir šiandien gyventojams reikia aiškiai pasakyti, kad šita valdančioji dauguma planuoja pabranginti bulves, pieną, morkas ir visa kita, priėmusi šį įstatymą, lygiai 22 %. Aš suprantu, tai yra naujas mokestis, nauja žinia, sveikinu jus su šitais dalykais, vėl ubagai, vargšai žmonės pagal jus toliau bus buožinami. Sėkmės jums.
PIRMININKAS. Laikas. Mes atsiliekame nuo darbotvarkės, kviečiu apmąstyti, ar tikrai visi norite kalbėti. Bet jeigu norite, tai neatimsime. S. Gentvilas.
S. GENTVILAS (LSF). Norėčiau savo ir V. Pranckiečio vardu pakviesti jus, Remigijau Žemaitaiti, į „Agrovizijos“ parodą. Ten vakar su Daržovių augintojų asociacija dar kartą pakalbėjome apie šitą įstatymą. Niekas neturi priekaištų. Priekaištų yra tik jūsų asmeninių, iš opozicijos.
O gerbiamam A. Butkevičiui noriu pasakyti, kad balsuokite kaip ir svarstymo stadijoje už, nes K. Adomaitis pateikė siūlymą, kad Vyriausybė nustatytų kompensavimo tvarką už žuvitakių įrengimą, ir tas pasiūlymas yra iki priėmimo jau parengtas, tai lauktume balso už.
PIRMININKAS. Dėkui. Yra dar prieš – K. Mažeika.
K. MAŽEIKA (DFVL). Ačiū, pirmininke. Turbūt dar kartą išgirdome, kad vienos ar dviejų užtvankų problemą reikia spręsti atskiru įstatymu. Jeigu kolega sako, prieš dvi dienas situacija buvo tokia pati kaip ir šiandien, tai per dvi dienas, jeigu ten vykdomi akivaizdūs pažeidimai, tai per dvi dienas turbūt net ir iš Vilniaus gali aplinkosaugininkai ne tik su ekologiška transporto priemone, bet ir su arkliu turbūt nujoti iki tos užtvankos, fiksuoti pažeidimą, išrašyti protokolą ir sustabdyti tą daromą žalą gamtai, jeigu ten kažkokia menama yra. Iš tikrųjų, kolegos, turbūt neapgaudinėkime vieni kitų, nes situacija yra kiek kita. Jeigu norima čia kažkaip įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvą, tai tikrai nieko bendro neturi su tuo, ko yra siekiama, nes laimės iš to ne upės ir ežerai, o laimės tiktai vandens skaitiklių, apskaitos priemonių pardavėjai, nes kito paaiškinimo nėra. Iš tiesų, kai Vokietija svarsto pratęsti atominių elektrinių darbą, kai ieško būdų vėl atnaujinti ir atnaujins anglies deginimą energijai gauti, mes savo hidroenergiją, iš kurios gauname elektros nemažą dalį, ruošiamės dar papildomai apmokestinti ir net nežinome kaip, kaip suprantame. Iš tiesų kyla daug abejonių ir dėl to neišbaigtumo ir skubėjimo tikrai nesinorėtų būti atsakingiems už tokius turbūt kreivus darbus. Tikrai, kolegos, kviečiu nepalaikyti, o grąžinti patobulinti, kad nekiltų abejonių ir nebūtų taisoma paskutinę naktį arba kažkada menamai ateityje.
PIRMININKAS. Dėkui. Taip pat dar A. Nekrošius nori kalbėti.
A. NEKROŠIUS (LVŽSF). Dėkoju, posėdžio pirmininke. Tikrai nekartosiu, ką kolegos pasakė. Tiesiog nusistebėsiu, ar yra dar kokių nors sričių ir vietų, kur konservatoriai su liberalais ko nors nebūtų sugadinę. Tai bus dar viena sritis, kur bus pančiai užmesti gyventojams ir reikės iš esmės visą produkciją branginti. Aš neįsivaizduoju, esant tokiai iš esmės jau 20 % infliacijai, dar branginti visą produkciją, tai iš ko žmonės gyvens ir kaip įsigis tų daržovių, vaisių ir panašiai, auginamų Lietuvoje. Man tik lieka apgailestauti ir kolegas paraginti nebalsuoti už tai. Ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju. Tuoj pat apsispręsime, nes jau balsavimo intervalas prasidėjo.
15.27 val.
Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo Nr. I-1163 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1746(2) (priėmimas)
Dar tiktai 2-1.2 lydimasis klausimas yra Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo vieno straipsnio pakeitimo įstatymas. Čia yra iš dviejų straipsnių. Ar galima dviem straipsniams pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Ir dėl motyvų taip pat K. Mažeika nori kalbėti prieš, bet jau motyvai išsakyti. Gerbiamas Kęstuti, ar norite kalbėti prieš dar kartelį dėl mokesčio už valstybinius išteklius, ar jau išsakėte?
K. MAŽEIKA (DFVL). Aš tiktai trumpai, ką pamiršau pasakyti pirma. Tai, kolegos, neapsigaukime dėl tų 100 kub. metrų ir tų vonių, kurios yra keisto dydžio, kaip jas ministras matuoja. Bet turbūt svarbu tai, kad apskaita turės būti vykdoma nuo 10 kub. metrų. Ką reiškia? Dar kartą pakartosiu, kad vykdant apskaitą reikės įsirengti skaitiklius, reikės pateikti duomenis, atvažiuos patikrinti, metrologinė patikra ir visi kiti dalykai, o tai turbūt tikrai yra papildomas biurokratinis darbo vietos kūrimas. Tai turbūt esant šiai ekonominei situacijai visiškai nereikalingas darbas. Tikrai kviečiu pagalvoti, ar tikrai tai verta.
PIRMININKAS. Dėkoju. Motyvai išsakyti šiuo klausimu. Aš siūlyčiau pradėti balsavimus. Jų intervalas. Dėl šio klausimo ir apsispręskime balsuodami.
15.29 val.
Vandens įstatymo Nr. VIII-474 3, 8, 9, 14, 15, 18, 20, 21, 25 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1745(2)ES (priėmimo tęsinys)
Pirmiausia tada dėl pagrindinio įstatymo – Vandens įstatymo, po to dėl lydimųjų ir grįšime į pradžią. Dėl Vandens įstatymo projekto Nr. XIVP-1745 – 2-1.1 klausimas. Kas pritaria, kad būtų priimta, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 111: už – 69, prieš – 12, susilaikė 30. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.27 val.
Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo Nr. I-1163 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1746(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-1.2 klausimas – Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-1746(2) priėmimas. Kviečiu apsispręsti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 97: už – 67, prieš – 12, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
Grįžtame prie rytinės darbotvarkės klausimų, kurių…
R. Žemaitaitis – replika po balsavimo.
R. ŽEMAITAITIS (LRF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Iš tiesų aš tai noriu pasveikinti valdančiąją daugumą. Priėmėte įstatymą, kuris yra iš karto negaliojantis ir neveikiantis, nes, sistemiškai aiškinant straipsnius, jis prieštarauja priešpaskutinio… (Balsai salėje) Aš tą patį sakiau, pakartosiu. Įstatymas šiandien, kodėl aš noriu, pasakysiu. Jūs padarėte didžiausią nonsensą šiandien, kai kalbėjote apie didžiuosius ūkininkus. Ūkininkai dėl ko sutiko? Todėl, kad ūkį bus galima suskaidyti į tris dalis ir tu niekada neviršysi 100 kub. metrų, tai jūs jo niekada nesurinksite. Nereikia čia paramos. Antras dalykas, ką jūs padarote su apskaita. Jūs neįkeliate į įstatymą, kaip apskaita bus. Tokiu atveju savivaldybės žemės ūkio skyriaus specialistas ir aplinkosaugininkas neturės jokių įgaliojimų sustatyti skaitiklius prie lietaus nuotekų tinklų ir išgaunamo vandens. Neveiks, gerbiamas Simai. Pasižiūrėk, ką jūs priėmėte įstatymu.
PIRMININKAS. Ačiū. Replikos išsakytos.
15.31 val.
Konsulinio mokesčio įstatymo Nr. I-509 3, 5 ir 6 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1649(2) (priėmimo tęsinys)
Apsispręskime dėl 1-8.2 klausimo – Konsulinio mokesčio įstatymo trijų straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-1649. Jis yra užsieniečių teisinės padėties paketo lydimasis. Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 119: už – 104, prieš – 4, susilaikė 11. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.32 val.
Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1650(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.3 klausimas – Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo projektas Nr. XIVP-1650(2). Balsuojame dėl įstatymo priėmimo.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 117: už – 111, prieš nebuvo, susilaikė 6. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.33 val.
Rinkliavų įstatymo Nr. VIII-1725 6, 61, 7 ir 8 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1651(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.4 klausimas – Rinkliavų įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1651. Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 117: už – 107, prieš – 1, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.34 val.
Šalpos pensijų įstatymo Nr. I-675 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1652(2) (priėmimo tęsinys)
Toliau yra darbotvarkės 1-8.5 klausimas – Šalpos pensijų įstatymo 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1652(2). Kviečiu balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 119: už – 108, prieš – 2, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.34 val.
Tikslinių kompensacijų įstatymo Nr. XII-2507 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1653(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.6 klausimas – Tikslinių kompensacijų įstatymo 1 straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1653. Kviečiu balsuoti. Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 120 Seimo narių: už – 108, prieš – 1, susilaikė 11. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.35 val.
Užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 1, 25, 301, 48, 561 ir 57 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1654(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.7 klausimas – Užimtumo įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1654(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 117 Seimo narių: už – 105, prieš – 1, susilaikė 11. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.36 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 151 ir 36 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1655(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.8 klausimas – Valstybinio socialinio draudimo įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1655(2). Kviečiu balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 115 Seimo narių: už – 105, prieš – 1, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.36 val.
Investicijų įstatymo Nr. VIII-1312 131 ir 155 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1656(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.9 klausimas – Investicijų įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1656(2). Priėmimas. Kviečiu balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 116 Seimo narių: už – 107, prieš nėra, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.37 val.
Konsulinio statuto 23 straipsnio pakeitimo ir 26 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1657(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-8.10 klausimas – Konsulinio statuto straipsnio pakeitimo ir pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1657(2). Kviečiu apsispręsti balsuojant.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 116 Seimo narių: už – 106, prieš – 1, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.38 val.
Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Lietuvos Respublikos Prezidento 2022 m. kovo 29 d. dekreto Nr. 1K-913 „Dėl teikimo Lietuvos Respublikos Seimui skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją“ 1 straipsnis neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai ir Lietuvos Respublikos teismų įstatymui, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymui“ projektas Nr. XIVP-1741(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-9 klausimas – Seimo nutarimo „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą“ projektas Nr. XIVP-1741(2). Kviečiu balsuoti dėl priėmimo.
Šio nutarimo priėmimas
Balsavo 112 Seimo narių: už – 65, prieš – 25, susilaikė 22. Seimo nutarimas priimtas. (Gongas)
15.39 val.
Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo Nr. I-1367 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-348(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 1-10 klausimas – Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-348(2). Priėmimas. Kviečiu balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 72: už – 65, prieš nebuvo, susilaikė 7. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.40 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. lapkričio 19 d. nutarimo Nr. XIV-17 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų sudėties patvirtinimo“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1880(2), Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. lapkričio 17 d. nutarimo Nr. XIV-12 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų narių skaičiaus“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1881(2), Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 10 d. nutarimo Nr. XIV-69 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų narių pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1882(2) (pateikimo tęsinys ir svarstymas)
Dar, kolegos, rezervinis 5.1 klausimas – Seimo nutarimo dėl komitetų sudėties patvirtinimo projektas. Skelbiu balsavimą, kas pritariate.
A. Vyšniauskas – dėl vedimo tvarkos.
A. VYŠNIAUSKAS (TS-LKDF). Čia dabar balsuojame dėl komitetų sudėties?
PIRMININKAS. Dėl komitetų sudėties.
A. VYŠNIAUSKAS (TS-LKDF). Tai balsuojame. (Juokas salėje)
PIRMININKAS. Balsuokime. Galime po pateikimo pritarti bendru sutarimu? Galime? (Balsai salėje) Balsuojame? Balsuojame. Kviečiu balsuoti.
Balsavo 116 Seimo narių: už – 92, prieš – 8, susilaikė 16. Pritarta po pateikimo. Gal galime po svarstymo pritarti visiems bendru sutarimu? (Balsai salėje) Kolegos, valia aiški, galime? Ačiū. Pritarta bendru sutarimu. (Balsai salėje) Mes atsiliekame nuo darbotvarkės. Aš tikrai manau, kad mes spėsime dar kalbų pasakyti šiame posėdyje, turiu tokią nuojautą. Gal galime po svarstymo pritarti bendru sutarimu? Ačiū.
15.41 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. lapkričio 19 d. nutarimo Nr. XIV-17 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų sudėties patvirtinimo“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1880(2) (priėmimas)
Priėmimo stadija. Atskirai dėl pirmojo nutarimo projekto. Yra du straipsniai. Dėl jų pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Ačiū, pritarta.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Kviečiu apsispręsti dėl rezervinio 5.1 klausimo – dėl komitetų sudėties patvirtinimo pakeitimo projekto Nr. XIVP-1880. Priėmimas.
Šio nutarimo priėmimas
Balsavo 115 Seimo narių: už – 100, prieš – 1, susilaikė 14. Nutarimas priimtas. (Gongas)
15.43 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. lapkričio 17 d. nutarimo Nr. XIV-12 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų narių skaičiaus“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1881(2) (priėmimas)
Rezervinis 5.2 klausimas – Seimo nutarimo dėl komitetų narių skaičiaus pakeitimo projektas Nr. XIVP-1881. Priėmimo stadija. Vienas straipsnis. Ar galime pritarti be pastabų šiam straipsniui? Pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuojame dėl priėmimo.
Šio nutarimo priėmimas
Balsavo 115 Seimo narių: už – 98, prieš nebuvo, susilaikė 17. Nutarimas priimtas. (Gongas)
15.44 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 10 d. nutarimo Nr. XIV-69 „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų narių pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1882 (priėmimas)
Rezervinis 5.3 klausimas – nutarimo dėl Seimo komitetų narių pavaduotojų patvirtinimo pakeitimo projektas Nr. XIVP-1882. Priėmimas.
Yra du straipsniai. Ar galime pritarti jiems bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręskime ir balsuokime, kas pritaria nutarimo projekto priėmimui.
Šio nutarimo priėmimas
Balsavo 118 Seimo narių: už – 108, prieš nebuvo, susilaikė 10. Nutarimas priimtas. (Gongas)
Gerbiamieji kolegos… Replika po balsavimo – D. Griškevičius.
D. GRIŠKEVIČIUS (DFVL). Norėjau replikuoti. Apskritai visą šią komitetų kaitą ir visa kita ateityje siūlau užvadinti Zingerio manevru.
PIRMININKAS. Dėkoju. Kolegos, dabar turime nesibaigusį balsavimo intervalą. Aš siūlau taip ir laikytis darbotvarkės, kad tas balsavimo intervalas tęsis iki 16 val. 10 min. Dabar turime keletą įstatymų projektų nuo 2-2.1 klausimo, jų taip pat vyksta priėmimas.
15.45 val.
Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo Nr. IX-987 4, 8, 10 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1165(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.1 klausimas – Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1165(2). Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1, 2 straipsnių pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritaria. Galime pritarti? Pritarta.
Dėl 4 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti? Pritarta.
Dėl 5 straipsnio yra pastaba, ją pateikė Teisės departamentas, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti 5 straipsniui? Ačiū, pritarta.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Kviečiu balsuoti dėl priėmimo, balsavimo intervalas dar nesibaigė. Balsuosime po kiekvieno klausimo iki 16 val. 10 min.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 72: už – 69, prieš – 2, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.46 val.
Elektros energetikos įstatymo Nr. VIII-1881 69 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1166(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.2 klausimas – Elektros energetikos įstatymo 69 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1166. Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti komiteto redakcijai? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Norinčių kalbėti nėra. Kviečiu balsuoti dėl šio įstatymo priėmimo.
Šio įstatymo priėmimas
Užsiregistravo 72, balsavo 70: už – 69, prieš nėra, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
15.47 val.
Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo Nr. I-164 31 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1167(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.3 klausimas – Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 31 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1167. Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Ačiū, pritarta.
Norinčių kalbėti nėra. Balsuojame dėl 2-2.3 klausimo – Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 31 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-1167(2).
Užsiregistravo 69. Šiek tiek trūksta, kad priimtume, gerbiami kolegos, aš siūlau padaryti taip, kad kitus priėmimus turėtume nauju balsuoti numatytu laiku, prasidedančiu 16 val. 55 min., o iki to laiko svarstytume kitus klausimus.
J. Razma.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiamas posėdžio pirmininke, tęskime, man atrodo, pagal darbotvarkę, nes kitaip susimaišysime. Žiūrėsime, ar bus tų balsų, ar ne. Kur nebus, nebus, kartosime balsavimą, kai kur gal bus.
PIRMININKAS. Gerai, kolegos. Kol dar nesibaigė šis balsavimo intervalas, pabandykime dirbti toliau.
15.49 val.
Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo Nr. VIII-1183 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1168(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.4 klausimas – Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo vieno straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1168(2).
Dėl 1 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai pritarta iš dalies. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų kalbančių nėra. Pabandykime balsuoti dėl Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo priėmimo. Kviečiu balsuoti.
Užsiregistravo 70, balsavo 69: už – 68, prieš nebuvo, susilaikė 1. Balsų priimti nepakanka.
15.50 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1169(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.5 klausimas – Valstybinio socialinio draudimo įstatymo vieno straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas. Dėl 1 straipsnio yra Teisės departamento keletas pastabų, komitetas joms pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Ir dėl 2 straipsnio taip pat yra Teisės departamento pastaba, komitetas jai pritarė iš dalies. Ačiū. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl viso nėra norinčių kalbėti. Gal pabandykime dėl socialinio draudimo. Paprastai turėdavome vienybę dėl socialinio draudimo temų, gal šiuo klausimu pavyks priimti įstatymą.
Užsiregistravo 69, balsavo 67: už – 67, prieš ir susilaikiusių nebuvo. Vėl turėsime dėl to apsispręsti kiek vėliau.
15.52 val.
Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1170(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.6 klausimas – Sveikatos draudimo įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Siūlau pritarti bendru sutarimu. Galime pritarti? Ačiū, pritarta. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, komitetas jai pritarė iš dalies. Galime pritarti bendru sutarimu komiteto redakcijai? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Kolegos, akivaizdu, kad šiuo metu mes neturime pakankamai balsų salėje, nors atrodo, kad daugybė žmonių salėje sėdi, girdžiu skirtingus balsus, bet kol kas balsuoti nesiūlau.
I. Šimonytė. Prašau.
I. ŠIMONYTĖ (TS-LKDF). Ar galiu pasiūlyti, posėdžio pirmininke, pereiti prie kito paketo? Akivaizdu, kad čia kolegos reiškia savo asmeninę nuomonę konkretaus ministro atžvilgiu, tas neturi nieko bendro su šituo paketu. Bet mes čia turbūt be reikalo tik kankinsimės.
PIRMININKAS. Gerai. Aš taip ir siūlau daryti, kad mes priimame klausimus pastraipsniui (paklausykite, kolegos), o balsavimą atidėsime šiek tiek vėlesniam laikui pagal darbotvarkę.
Dabar darbotvarkės 2-2.6 klausimas. (Balsas salėje) Gerbiamieji kolegos, 2-2.6 klausimas – Sveikatos draudimo įstatymo… Atsiprašau, ką tik buvo Sveikatos draudimo įstatymas. Gerai.
15.53 val.
Užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 22 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1171(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.7 klausimas – Užimtumo įstatymo projektas Nr. XIVP-1171. Analogiškai yra trys straipsniai. Buvo Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė, taip pat kur komitetas pritarė iš dalies. Ar galime pritarti tokiai redakcijai? Galime, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime kiek vėliau.
15.54 val.
Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo Nr. XI-2411 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1172(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.8 klausimas – Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo projektas Nr. XIVP-1172. Priėmimas pastraipsniui. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti bendru sutarimu abiem straipsniams? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime šiek tiek vėliau.
15.55 val.
Geodezijos ir kartografijos įstatymo Nr. IX-415 10 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1173(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.9 klausimas – Geodezijos ir kartografijos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Yra vienas straipsnis. Dėl jo buvo Teisės departamento… Atsiprašau, du straipsniai, dėl 2 straipsnio buvo Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti abiem straipsniams, kaip komitetas suredagavo? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
15.55 val.
Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1174(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.10 klausimas – Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Iš dviejų straipsnių. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti abiem straipsniams su komiteto redakcija? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
15.55 val.
Melioracijos įstatymo Nr. I-323 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1175(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.11 klausimas – Melioracijos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Analogiškai yra du straipsniai. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti abiem straipsniams? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų norinčių kalbėti nematau. Ačiū. Balsuosime vėliau.
15.56 val.
Žemės įstatymo Nr. I-446 7, 13, 32, 34, 35, 49, 50, 51 ir 52 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1176(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-2.12 klausimas – Žemės įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1176. Čia nuo 1 iki 7 straipsnio imtinai pastabų, pasiūlymų nėra. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 8 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti 8 straipsniui? Ačiū, pritarta. Dėl 9 straipsnio nėra pasiūlymų. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 10 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti komiteto redakcijai? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų dėl Žemės įstatymo norinčių kalbėti nėra. Apsispręsime balsuodami vėliau.
15.57 val.
Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 4 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1177(2) (priėmimas)
Ir paskutinis iš paketo darbotvarkės 2-2.13 klausimas – Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1177. Dėl 1, 2 straipsnių pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pasiūlymas, jam komitetas pritarė iš dalies. Galime pritarti komiteto redakcijai? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl šito norinčių kalbėti taip pat nėra. Kviečiu apsispręsti vėliau. Matyt, dėl šio paketo, taip?
15.57 val.
Žemės įstatymo Nr. I-446 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1625(3) (priėmimas)
Tada darbotvarkės 2-3.1 klausimas – Žemės įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimo stadija. Čia kviesiu R. Jušką į tribūną, nes bus pasiūlymų.
Gerbiamieji kolegos, nuo 1 straipsnio iki 6 straipsnio imtinai pastabų, pasiūlymų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl 7 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas nepritarė. Prašau, pirmininke, trumpai pakomentuoti.
R. JUŠKA (LSF). Komiteto argumentai. Įstatymo projekto 7 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodoma, kad savivaldybės yra patikėtiniai valstybinių žemės sklypų, perduotų savivaldybėms patikėjimo teise Vyriausybės nustatyta tvarka 7 straipsnio 2 dalies 1 punkte nurodytoms reikmėms. Savivaldybių, kaip valstybinės žemės patikėtinių, planuojamos suteikti, išplėsti patikėjimo teisės turinys skiriasi nuo kitų žemės patikėtinių. Atitinkamai įstatymo projekte numatomi saugikliai, suteikiantys galimybę prižiūrėti ar kontroliuoti savivaldybes kaip valstybinės žemės patikėtinius. Kiti valstybinės žemės patikėtiniai, tokie kaip viešosios transporto infrastruktūros valdytojas, Miškų įstatyme nustatyti subjektai, negali sudaryti patikėjimo teise valdomos valstybinės žemės nuomos sutarčių, negali suteikti jų panaudos ir kita, todėl jiems papildoma priežiūra ir kontrolė įstatymo projekte nenumatoma.
Įstatymų projektai parengti įgyvendinant XVIII Vyriausybės programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 11 d. nutarimu.
PIRMININKAS. Žodžiu, atitinka Vyriausybės programą. Gerbiamas komiteto pirmininke, aš šiek tiek atsiprašau, kad jus sutrumpinsiu, bet man atrodo, kad pagrindinius argumentus tikrai išgirdome. Ar galime pritarti komiteto redakcijai?
R. JUŠKA (LSF). Aš čia specialiai norėjau pagarsinti, nes yra kolegų iš mūsų pusės, kurie sako, čia jūsų įstatymo projektas. Aš norėjau pagarsinti, kad Vyriausybės.
PIRMININKAS. Dėkoju. Ar galime pritarti komiteto redakcijai šiuo atveju? Galime. 7 straipsniui, ačiū, pritarta bendru sutarimu. 8 straipsnis. Pasiūlymų nėra. Galime pritarti? Pritarta. Dėl 9 straipsnio yra Teisės departamento keletas pastabų, joms komitetas pritarė arba pritarė iš dalies. Ar galime tam pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Atsiprašau, dėl 9 straipsnio komitetas taip pat buvo pritaręs arba pritarė iš dalies. Galime pritarti? Ačiū, pritarta.
Nuo 10 iki pat 26 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti jiems bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 27 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti. Ačiū, pritarta.
Nuo 28 iki 31 straipsnių pastabų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu šiems straipsniams? Pritarta.
Dėl 32 straipsnio yra Teisės departamento keletas pastabų, joms komitetas pritarė. Galime jiems pritarti. Yra dar viena Teisės departamento pastaba, komitetas nepritarė. Prašom, trumpas komentaras.
R. JUŠKA (LSF). Konstitucijos 18 straipsnyje nustatyta, kad prokuroras įstatymo numatytais atvejais gina asmens, visuomenės ir valstybės teises bei teisėtus interesus. Prokuratūros įstatymo 19 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad prokurorai gina viešąjį interesą, kai nustato teisės akto pažeidimą, kuriuo pažeidžiamos asmens, visuomenės, valstybės teisės ir teisėti interesai, ir toks pažeidimas laikytinas viešojo intereso pažeidimu, o valstybės ar savivaldybių institucijos, įstaigos ar įmonės, kurių veiklos srityje buvo padarytas teisės aktų pažeidimas, nesiėmė priemonių jam pašalinti arba kai tokios kompetentingos institucijos nėra.
PIRMININKAS. Dėkoju. 32 straipsniui galime pritarti bendru sutarimu, kaip suredagavo komitetas? Ačiū, pritarta.
Nuo 33 iki 35 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 36 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Ačiū, pritarta. Dėl 37 straipsnio taip pat yra pastaba ir jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritarta. 38 straipsnis. Pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 39 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame.
Nuo 40… 40 straipsnis. Pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 41 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame. 42 straipsnis. Pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 43 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame.
Nuo 44 iki 46 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti šiems straipsniams? Pritariame. Dėl 47 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti šiam straipsniui su dviem Teisės departamento pastabomis.
R. JUŠKA (LSF). Komitetas abiem pritarė.
PIRMININKAS. Pritarė. Ačiū, pritarta. Dėl 48 straipsnio taip pat yra Teisės departamento pastaba, komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame.
Nuo 49 iki 50 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame.
Dėl 51 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 52 straipsnio yra dvi Teisės departamento pastabos, komitetas pritarė joms abiem. Galime pritarti? Pritariame. Atsiprašau, trys.
R. JUŠKA (LSF). Komitetas pritarė.
PIRMININKAS. Dėl 53 straipsnio analogiškai. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 54 straipsnio taip pat yra pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame.
55, 56 straipsniai. Pastabų nėra. Jiems galime pritarti? Pritariame.
Dėl 57 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Jai galime pritarti? Pritariame ir visam straipsniui taip pat.
58 ir 59 straipsniai. Pastabų nėra. Galime pritarti šiems straipsniams bendru sutarimu? Pritariame.
Dėl 60 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 61 straipsnio yra keturios Teisės departamento pastabos. Visoms komitetas pritarė. Galime pritarti straipsniui? Ačiū, pritarta. Dėl 62 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame. Dėl 63 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Komitetas jai pritarė. Galime pritarti tokiai redakcijai? Ačiū, pritarta. 64 straipsnis. Pastabų nėra. Galime pritarti? Pritariame.
Dėl 65 straipsnio yra dvi, trys, keturios, penkios, šešios, septynios Teisės departamento pastabos, joms visoms komitetas pritarė. Galime joms pritarti? Pritariame. Ir yra pasiūlymų. Pirmasis yra Seimo nario T. Tomilino siūlymas. Atsiprašau, čia yra dėl 2 straipsnio, dėl atskirų 2 straipsnio dalių. Ar galime pritarti naujos redakcijos 1 straipsniui? Ačiū, pritarta.
Dėl naujos redakcijos 2 straipsnio yra Teisės departamento pastabų, kaip minėjau, joms galime pritarti, pritariame. Ir Seimo nario T. Tomilino pasiūlymas, jam komitetas nepritarė. Jis neprašo balsuoti. Taip pat yra J. Urbanavičiaus siūlymas, jam komitetas nepritarė, kaip suprantu, atsiima abu siūlymus, nes ten jūsų buvo du dėl to paties straipsnio. Jie visi susiję. Galime tada… Suprantu, jeigu vieną atsiimate, ir kitą atsiimate. Dėl viso šio straipsnio yra Teisės departamento pastabų. Komitetas tik vienai nepritarė dėl to, kad projekto 2 straipsnio 17 dalimi keičiamo įstatymo 7 straipsnio 7 dalyje nuosekliai minimi valstybinės žemės sklypai ir valstybinis žemės plotas, kuriame nesuformuoti žemės sklypai, todėl pastaba nepritartina. Kaip minėjome, J. Urbanavičius tuos siūlymus atsiima. Yra kitų Teisės departamento pastabų. Aš siūlau prie jų neapsistoti, nes pritariame komiteto sprendimui, jeigu jūs sutartumėte.
Ir tada 99 puslapyje yra taip pat R. Juškos pasiūlymas, jam komitetas pritarė. Ar yra norinčių kalbėti dėl šio pasiūlymo? Tai gerai, tada trumpai gal, gerbiamas Ričardai, pristatykite pasiūlymo turinį.
R. JUŠKA (LSF). Argumentai. Perduodant savivaldybėms žemę turi būti perduodami ir instrumentai perduota žeme tinkamai disponuoti. Negalime perduoti daikto, o tuo daiktu naudotis skirtus instrumentus palikti kitam subjektui, šiuo atveju Nacionalinei žemės tarnybai. Jeigu būtų perduota tik žemė, bet neperduoti ja disponuoti skirti atitinkami instrumentai, tai paneigtų žemės perdavimo savivaldai principo esmę.
PIRMININKAS. Dėkoju. Aš suprantu iš užsirašiusių, kad yra norinčių dėl šio klausimo balsuoti. Kviečiu pristatyti motyvus. J. Urbanavičius nori kalbėti prieš šį pasiūlymą. Pašom.
J. URBANAVIČIUS (TS-LKDF). Gerbiamas Ričardai, tikiuosi, neįsižeisite, kad išsakysiu kitokią nuomonę. Būtų paprasčiau, kad duomenys būtų derinami, tvirtinami, sprendimai priimami toje pačioje organizacijoje, kaip ir buvo NŽT, kuri šiandieną turi visą reikiamą infrastruktūrą, veikiančias sukurtas sąsajas su Registrų centru. Jūs siūlote skaidyti į dvi institucijas. Priėmus jūsų pataisas tikrai pailgėtų procedūros. Dėl to paties sklypo dvi institucijos turėtų priimti atskirus sprendimus, suformuoti sklypą, nustatyti servitutą. Iki šiol šias procedūras atlikdavo viena institucija. Taip, savivaldybėms reikėtų pertvarkyti savo duomenų valdymo bazes, tai pareikalautų tikrai papildomų lėšų, dėl šių veiksmų padidėtų sąnaudos įregistruojant sklypus valstybės institucijoms. Siūlau tikrai pagalvoti ir nepritarti šioms pataisoms. Kitas pataisas, kaip matėte, aš atsiėmiau. Tikiuosi, kad nepritartume. Ačiū už išklausytą siūlymą.
PIRMININKAS. Dėkoju.
R. JUŠKA (LSF). Būtent mano siūlymas subalansuoja tai, ką jūs sakote.
PIRMININKAS. Gerbiamas komiteto pirmininke, dabar dėl motyvų kalba už ir prieš. Už kalbės A. Petrošius.
A. PETROŠIUS (TS-LKDF). Mes komitete svarstėme šį klausimą ir nematėme jokių problemų. Čia kalbėjo apie kažkokias pailgintas procedūras, bet mums, matyt, turėtų būti aktualu tai, kad tos procedūros apskritai įvyktų. Kartais išaugantys kaštai, kad ir neženkliai, nebūtinai yra pagrindinis motyvas. Šiandien tikrai nematau priežasčių, kodėl turėtume nepalaikyti šio pasiūlymo, diskutavome komitete, tikrai yra nusiteikimas tiek ministerijos, tiek supratimas iš komiteto narių, kad šias procedūras, šias problemas iki įgyvendinimo momento mes galime supaprastinti ir tai neturi kelti kažkokių papildomų iššūkių.
PIRMININKAS. Dėkoju. Kviečiu apsispręsti balsavimu. Kas pritaria R. Juškos siūlymui, balsuoja už, kas turi kitą nuomonę, balsuoja prieš arba susilaiko, nes nuomonės išsiskyrė salėje.
Balsavo 98: už – 32, prieš 22, susilaikė 44. Taigi šiam siūlymui yra nepritarta.
Gerbiamas Ričardai, aš taip suprantu, kad tai yra susiję su kitais jūsų siūlymais, teisingai?
R. JUŠKA (LSF). Taip.
PIRMININKAS. Automatiškai dėl jų vadovaujamės šio balsavimo rezultatu ir, natūralu, dėl jų mes nebalsuojame, nes Seimas nepritaria šiam bendram pasiūlymui.
Įvertinę Teisės departamento pastabas ir šį siūlymą, ar galime bendru sutarimu pritarti naujos redakcijos 2 straipsniui? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Ir dėl naujos redakcijos 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas nepritaria. Taupydami laiką, manau, galime pritarti bendru sutarimu komiteto redakcijai. Ar galime tai padaryti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dabar motyvai dėl viso įstatymo projekto. Prieš kalbės A. Skardžius. Prašau.
A. SKARDŽIUS (DPF). Atsisakau žodžio, ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju. Kolegos, gal balsuojame dėl šio įstatymo projekto? (Balsai salėje) Baigėsi intervalas. Gal geranoriškai pabandome, maža ką? (Balsai salėje) Nekeisti. Gerai. Bandžiau šiek tiek kitu laiku, taip sakant, nustatyti mūsų balsavimus, bet ką jau padarysi. Dėl šio klausimo balsuosime balsavimo intervalu, jis jau baigėsi prieš 3 minutes ir kitas prasidės 16 val. 55 min., kaip parašyta darbotvarkėje.
16.13 val.
Žemės reformos įstatymo Nr. I-1607 9, 10, 15, 16, 17, 18, 19 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1626(2) (priėmimas)
Dabar darbotvarkės 2-3.2 klausimas – Žemės reformos įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1626(2). Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 2 straipsnio Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Nuo 3 straipsnio iki 6 pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 7 straipsnio yra Teisės departamento pastabų, joms komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 8 straipsnio pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 9 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, komitetas jai pritarė. Galime pritarti 9 straipsniui bendru sutarimu? Galime. Ačiū, pritarta.
Dėl motyvų norinčių kalbėti nėra. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
16.14 val.
Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo Nr. XI-1307 2, 5, 12 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1627(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.3 klausimas – Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo projektas Nr. XIVP-1627(2). Priėmimas.
Nuo 1 iki 4 straipsnių pastabų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl 5 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų norinčių kalbėti nėra. Balsuosime šiek tiek vėliau.
16.14 val.
Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 3, 4 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1628(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-34 klausimas – Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo trijų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1628(2). Priėmimas.
Nuo 1 iki 3 straipsnių pastabų nėra. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime tam pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.15 val.
Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo Nr. XII-459 2, 3 straipsnių pakeitimo ir 28 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1629(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.5 klausimas – Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1629.
Sudaro keturi straipsniai. Dėl 1 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Komitetas pritarė. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 2 ir 3 straipsnių nėra pastabų. Galime pritarti? Pritarta.
Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime ir balsuosime vėliau.
16.16 val.
Teritorijų planavimo įstatymo Nr. I-1120 45 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1630(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.6 klausimas – Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo projektas.
Dėl 1 ir 2 straipsnių pastabų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Siūlau pritarti bendru sutarimu. Ar galime? Galime. Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.16 val.
Saugomų teritorijų įstatymo Nr. I-301 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1631(2) (priėmimas)
Saugomų teritorijų įstatymo 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas.
Dėl 1 ir 2 straipsnių nėra pastabų. Galime pritarti? Ačiū, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.16 val.
Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo Nr. VIII-359 4 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1632(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.8 klausimas – Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo projektas.
Analogiškai dėl 1 ir 2 straipsnių nėra pastabų. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Jai komitetas pritarė bendru sutarimu. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.17 val.
Miškų įstatymo Nr. I-671 4, 41, 5, 13 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1634(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.9 klausimas – Miškų įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas.
Dėl 1 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Komitetas jai pritarė. Galime pritarti tam bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 2 ir 3 straipsnių nėra pasiūlymų. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti tam? Galime. Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl 5 straipsnio yra dvi Teisės departamento pastabos. Komitetas joms pritarė. Ar galime pritarti 5 straipsniui? Ačiū, pritarta.
Dėl 6 straipsnio taip pat yra dvi Teisės departamento pastabos. Komitetas pritarė. Ar galime joms pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl viso nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.17 val.
Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo Nr. VIII-1764 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1635(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.10 klausimas – Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo vieno straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas.
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio nėra pasiūlymų. Galime pritarti? Ačiū, pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.18 val.
Geodezijos ir kartografijos įstatymo Nr. IX-415 2, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 24, 27 ir 31 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1636(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.11 klausimas – Geodezijos ir kartografijos įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas.
Nuo 1 straipsnio iki 16 straipsnio nėra pastabų. Galime jiems pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl 17 straipsnio yra dvi Teisės departamento pastabos, joms komitetas pritarė. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.19 val.
Pajūrio juostos įstatymo Nr. IX-1016 6 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1638(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.12 klausimas – Pajūrio juostos įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas.
Dėl 1 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl 2 ir 3 straipsnių nėra pasiūlymų. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.19 val.
Geležinkelių transporto kodekso 9 ir 231 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1050 1 ir 2 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1639(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.13 klausimas – Geležinkelių transporto kodekso straipsnių pakeitimo įstatymo projektas.
Dėl 1 ir 2 straipsnių pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, komitetas jai nepritarė. Ar, gerbiamas pirmininke, teisingai aš čia perskaitau? Pastaba yra lyg ir apie tą patį, bet komitetas nepritarė.
R. JUŠKA (LSF). Apie tą patį. Čia tiesiog suvienodinama, kad atitiktų datos. Čia tokia smulkmena. Įsigaliojimas ne sausio 2 dieną, o sausio 4 dieną, kaip ir visų.
PIRMININKAS. Tvarka. Galime tam pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuoti numatytu laiku.
16.20 val.
Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymo Nr. VIII-792 8 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1640(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.14 klausimas – Kompensacijų įstatymo pakeitimo projektas. Dėl 1, 2 straipsnių nėra pastabų, pasiūlymų. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai pritarė bendru sutarimu. Jai pritarė komitetas. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
16.20 val.
Vandens įstatymo Nr. VIII-474 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1641(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.15 klausimas – Vandens įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Analogiškai – dėl 1 straipsnio nėra pastabų. Galime pritarti? Galime. Pritarta bendru sutarimu.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime tam pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime kiek vėliau.
16.21 val.
Želdynų įstatymo Nr. X-1241 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1642(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.16 klausimas – Želdynų įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Galime pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime tam pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.21 val.
Kelių įstatymo Nr. I-891 4, 5, 7, 9, 10, 13, 18 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-661 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1644(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-3.17 klausimas – Kelių įstatymo kelių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Dėl 1 straipsnio nėra pastabų, pasiūlymų. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, jai komitetas nepritarė. Analogiškai – dėl įsigaliojimo datos. Galime pritarti komiteto redakcijai? Ačiū, pritarta bendru sutarimu.
Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
16.22 val.
Politinių organizacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1280(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-4 klausimas – Politinių organizacijų įstatymo projektas. Priėmimas. Kviečiu S. Šedbarą į tribūną. (Balsai salėje) Dėl vedimo tvarkos L. Kukuraitis.
L. KUKURAITIS (DFVL). Dėkui. Posėdžio pirmininke, frakcijos vardu prašome pusvalandžio pertraukos.
PIRMININKAS. Frakcijos vardu prašo pusvalandžio pertraukos, jeigu kas neišgirdo. Ar galime bendru sutarimu tam pritarti? (Balsai salėje) Reikia balsuoti. Kas pritaria pusvalandžio pertraukai dėl 2-4 klausimo, tas balsuoja už.
Balsavo 69: už – 62, prieš – 2, susilaikė 5. Pertraukai pritarta. Pusvalandžio pertrauka.
16.23 val.
Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1719(2)ES (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.1 klausimas – Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1719. Priėmimo stadija. Priėmimas pastraipsniui. Dėl straipsnių nuo 1 iki pat 87 jokių pastabų, pasiūlymų negauta. Galime šiems straipsniams pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime balsavimo metu.
16.23 val.
Civilinio kodekso 4.181, 6.66, 6.953, 6.961 ir 6.968 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1720(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.2 klausimas – Civilinio kodekso kelių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas pastraipsniui. Projektas iš šešių straipsnių. Dėl jų pastabų, pasiūlymų negauta. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
16.24 val.
Civilinio proceso kodekso 746 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1721(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.3 klausimas – Civilinio proceso kodekso vieno straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1721. Du straipsniai. Dėl jų pastabų, pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.24 val.
Akcinių bendrovių įstatymo Nr. VIII-1835 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1722(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.4 klausimas – Akcinių bendrovių įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Du straipsniai, dėl abiejų pasiūlymų negauta. Galime jiems abiem pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime balsuodami vėliau.
16.24 val.
Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo Nr. XII-2443 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1723(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.5 klausimas – Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Du straipsniai. Pastabų dėl jų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Motyvų nėra norinčių išsakyti. Balsuosime vėliau.
16.25 val.
Bankų įstatymo Nr. IX-2085 78 ir 83 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1724(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.6 klausimas – Bankų įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1724(2). Trys straipsniai. Dėl jų pastabų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.25 val.
Finansinio tvarumo įstatymo Nr. XI-393 2, 77, 91, 94 ir 99 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1725(2)ES (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.7 klausimas – Finansinio tvarumo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1725(2). Šeši straipsniai. Dėl jų visų pastabų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, galime. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.25 val.
Finansų įstaigų įstatymo Nr. IX-1068 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1726(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.8 klausimas – Finansų įstaigų įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Du straipsniai. Dėl jų pastabų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.25 val.
Lietuvos banko įstatymo Nr. I-678 42, 433 straipsnių ir 1, 3 priedų pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1728(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.9 klausimas – Lietuvos banko įstatymo trijų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas. Iš penkių straipsnių. Dėl jų pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.26 val.
Lietuvos banko įstatymo Nr. I-678 11, 42, 43, 431, 432, 433, 437 straipsnių ir 1, 3 priedų pakeitimo įstatymo Nr. XIV-822 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1729(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.10 klausimas – taip pat Lietuvos banko įstatymo kitų straipsnių ir priedų pakeitimo įstatymo projektas. Projektas vieno straipsnio. Dėl jo pastabų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.26 val.
Centrinių kredito unijų įstatymo Nr. XII-2566 61 ir 66 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1730(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.11 klausimas – Centrinių kredito unijų įstatymo dviejų straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Iš trijų straipsnių. Dėl jų pastabų ir pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.27 val.
Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo Nr. XII-2769 32, 33 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1731(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.12 klausimas – Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas. Dėl 1, 2, 3 straipsnių pastabų nėra. Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, į ją komitetas siūlo atsižvelgti. Galime pritarti bendru sutarimu šiems visiems straipsniams pagal komiteto redakciją? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime balsavimo metu.
16.27 val.
Vartojimo kredito įstatymo Nr. XI-1253 221 straipsnio ir 3 priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1732(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.13 klausimas – Vartojimo kredito įstatymo straipsnio ir priedo pakeitimo įstatymo projektas. Dėl 1, 2 straipsnių pastabų ir pasiūlymų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl 3 straipsnio yra Teisės departamento pastaba, komitetas siūlo atsižvelgti. Galime tam pritarti? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.27 val.
Valstybės skolos įstatymo Nr. I-1508 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1733(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.14 klausimas – Valstybės skolos įstatymo pakeitimas. Iš dviejų straipsnių. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.28 val.
Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo Nr. IX-1709 80 ir 174 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1734(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.15 klausimas – Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Iš vieno straipsnio. Teisės departamentas dėl jo teikia… Atsiprašau, dėl 1 straipsnio teikia pastabą Teisės departamentas, komitetas siūlo nepritarti. Ar galime pagal komiteto redakciją pritarti 1 straipsniui? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl 2, 3 straipsnių pastabų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.28 val.
Juridinių asmenų nemokumo įstatymo Nr. XIII-2221 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1735(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.16 klausimas – Juridinių asmenų nemokumo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Iš dviejų straipsnių. Dėl abiejų pasiūlymų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.29 val.
Hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymo Nr. IX-1746 pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1736(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-5.17 klausimas – Hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymo pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas. Iš dviejų straipsnių. Dėl jų pastabų ir pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.29 val.
Civilinio kodekso 1.65, 1.117, 3.51, 3.52, 3.53, 3.61, 3.66, 3.67, 3.73, 3.77, 3.79, 3.85, 3.103, 3.140, 3.144, 3.188, 5.7, 6.492, 6.493 straipsnių pakeitimo ir Kodekso papildymo 3.541, 3.542, 3.543, 3.544, 3.761 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIIIP-5059(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-6.1 klausimas – Civilinio kodekso kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5059(3). Priėmimo stadija. Priėmimas pastraipsniui. Nuo pat 1 iki 25 straipsnių pastabų ir pasiūlymų nėra. Galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime balsavimo metu.
16.29 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 46 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5061(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-6.2 klausimas – Notariato įstatymo 46 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas. Dėl 1 ir 2 šio pakeitimo straipsnių pastabų nėra. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Balsuosime vėliau.
16.30 val.
Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo Nr. X-1809 8, 315 ir 319 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5062(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-6.3 klausimas – Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo pakeitimo projektas. Iš keturių straipsnių. Čia pastabų nėra. Ar galime šiems straipsniams pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime per balsavimo intervalą.
16.30 val.
Civilinio proceso kodekso 27, 35, 80, 82, 86, 115, 1622, 284, 350, 515, 577, 582 ir 608 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5063(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-6.4 klausimas – Civilinio proceso kodekso kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Nuo 1 iki 14 straipsnio pastabų nėra. Ar galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta. Dėl motyvų nėra norinčių kalbėti. Apsispręsime vėliau.
16.30 val.
Administracinių bylų teisenos įstatymo Nr. VIII-1029 35, 38 ir 105 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5065(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-6.5 klausimas – Administracinių bylų teisenos įstatymo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5065. Iš keturių straipsnių. Dėl jų pastabų, pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Ar yra norinčių kalbėti? Matau, nėra. Apsispręsime balsuodami vėliau.
16.31 val.
Civilinio kodekso 3.142, 3.143 ir 4.197 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1466(2)VK (priėmimas)
Darbotvarkės 2-7.1 klausimas, tai yra Civilinio kodekso pakeitimo įstatymo projektas. Iš keturių straipsnių. Dėl jų pastabų, pasiūlymų negauta. Ar galime jiems pritarti bendru sutarimu? Ačiū, pritarta bendru sutarimu. Norinčių kalbėti nėra. Balsuosime balsuoti numatytu laiku. Nuo šiol perduotu pirmininkavimą Seimo Pirmininko pavaduotojui A. Mazuroniui. Nuo darbotvarkės 2-7.2 klausimo.
16.31 val.
Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo Nr. XII-2111 4, 13, 22 straipsnių pakeitimo ir 16, 17 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1468(3)VK (priėmimas)
PIRMININKAS (A. MAZURONIS, DPF). Darbotvarkės 2-7.2 klausimas – Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo ir 16, 17 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1468(3). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymas iš penkių straipsnių. Pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Pritarta. Dėl motyvų dėl viso nėra norinčių kalbėti. Balsuosime dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.32 val.
Civilinio proceso kodekso 71 ir 482 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1469(2)VK (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-7.3 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1469(2). Iš trijų straipsnių. Nė dėl vieno pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Dėl viso dėl motyvų nenori niekas kalbėti. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.32 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 26 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1470(2)VK (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-7.4 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1470(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl motyvų dėl viso nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.33 val.
Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo Nr. VIII-729 10 ir 12 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1471(2)VK (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-7.5 klausimas – Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1471. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas nepritarė. Ar galime pritarti 1 straipsniui? Galime bendru sutarimu? Dėkui, pritarta. Dėl 2 straipsnio pataisų, pasiūlymų ir dėl 3 straipsnio pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime, pritarta. Dėkui. Dėl viso dėl motyvų pasisakymai. Nėra norinčių Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.34 val.
Civilinio kodekso 4.84 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-228(3) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-8 klausimas – Civilinio kodekso 4.84 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-228(3). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio yra pataisų. Dėl jų turėsime balsuoti, todėl balsuosime, pastraipsniui priėmimą darysime tam numatytu darbotvarkėje metu, nes turėsime apsispręsti dėl pataisų.
16.34 val.
Civilinio kodekso 2.24 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1145(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-9 klausimas – Civilinio kodekso 2.24 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1145(2). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš vieno straipsnio. Pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti vieninteliam straipsniui bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl motyvų dėl viso Seimo narių, norinčių kalbėti, nėra. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.35 val.
Administracinių nusižengimų kodekso 101, 393, 448, 450, 451, 452, 453, 454, 456, 459, 463, 589, 611 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1595(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-10 klausimas – Administracinių nusižengimų kodekso daugelio straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1595(2). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui.
Dėl pirmų trijų straipsnių pataisų, pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti pirmiems trims straipsniams bendru sutarimu? Galime, labai dėkui, pritarta.
Dėl 4 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė, dvi Teisės departamento pastabos, joms komitetas pritarė. Ar galime pritarti bendru sutarimu 4 straipsniui kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabomis, o joms komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 5, 6, 7, 8, 9, ir 10 straipsnių pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti minėtiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 11 straipsnio gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti 11 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 12, 13, 14 ir 15 straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime minėtiems straipsniams pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl viso norinčių kalbėti Seimo narių nėra. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.37 val.
Baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-109(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-11 klausimas – Baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-109(2). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno iš jų pataisų, pasiūlymų nėra gauta.
Ar galime abiem straipsniams pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl viso norinčių kalbėti Seimo narių nėra. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.37 val.
Advokatūros įstatymo Nr. IX-2066 43 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1791(2 (priėmimas)
Darbotvarkės 2-12 klausimas – Advokatūros įstatymo Nr. IX-2066 43 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1791(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš vieno straipsnio. Pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu minėtam straipsniui? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Motyvai dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.38 val.
Antstolių įstatymo Nr. IX-876 10 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1792(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-12.2 klausimas – Antstolių įstatymo Nr. IX-876 10 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1792(2). Įstatymo projektas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta.
Galime pritarti abiem straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Norinčių kalbėti Seimo narių nėra. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.38 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 20 ir 62 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1793(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-12.3 klausimas – Notariato įstatymo Nr. I-2882 20 ir 62 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1793(2). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno iš jų pataisų ir pasiūlymų nėra gauta.
Ar galime pritarti abiem straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.39 val.
Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 2, 3, 6, 16, 18, 20, 251 straipsnių, ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 202 straipsniu įstatymo projektas Nr. XIVP-1597(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-13.1 klausimas – Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 kelių straipsnių, ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir įstatymo papildymo 202 straipsniu įstatymo projektas Nr. XIVP-1597(2). Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti 1 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 2, 3, 4, 5, 6, 7, imtinai nuo 2 iki 10 straipsnio nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti minėtiems straipsniams bendru sutarimu? Galime? Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų. Dėl viso už nori kalbėti A. Vinkus.
A. VINKUS (LVŽSF). Gerbiami Seimo nariai, labai teisinga, kad penkių įstatymų pakeitimų projektais siūlomi sprendimai atkreipiant dėmesį į ypač pažeidžiamą grupę asmenų, kurie dėl psichikos ar elgesio sutrikimų negali savimi pasirūpinti, negali suprasti savo veiksmų reikšmės ir jų valdyti.
Be kita ko, be asmens pagalbos negali savarankiškai priimti sprendimų dėl naudojimosi jam suteiktomis teisėmis. Gerai žinome, kokį vaidmenį neįgaliųjų, kuriems reikalinga nuolatinė slauga ar priežiūra, gyvenime vaidina neįgaliojo aprūpintojas, tačiau šiuo metu galiojančiame Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme ši sritis ypač silpna teisinė vieta. Neapibrėžta net neįgaliojo aprūpintojo sąvoka, nereglamentuotos jo teisės, pareigos ir daugybė kitų teisinių santykių.
Teikiamais įstatymų projektais siekiama užpildyti šią spragą reglamentuojant minimus teisinius santykius ir spręsti problemas, susijusias tiek su neįgaliaisiais, tiek su neįgaliųjų aprūpintojais. Kviečiu visus palaikyti šiuos pakeitimus.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Prieš nenori kalbėti niekas. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.41 val.
Tikslinių kompensacijų įstatymo Nr. XII-2507 5 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1598(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-13.2 klausimas – Tikslinių kompensacijų įstatymo Nr. XII-2507 5 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1598(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš trijų straipsnių. Nė dėl vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti visiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl motyvų dėl viso nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.42 val.
Šalpos pensijų įstatymo Nr. I-675 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1599(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-13.3 klausimas – Šalpos pensijų įstatymo Nr. I-675 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1599(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš trijų straipsnių. Nė dėl vieno straipsnio nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti visiems trims straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.42 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1600(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-13.4 klausimas – Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1600(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti abiem straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.42 val.
Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1601(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-13.5 klausimas – Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1601(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš dviejų straipsnių. Nė dėl vieno iš tų straipsnių nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti abiem straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso įstatymo projekto. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.43 val.
Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo Nr. I-733 25, 30 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 301, 302, 303, 304, 305 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1757(3) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-14 klausimas – Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo Nr. I-733 25, 30 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 301, 302, 303, 304, 305 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1757(3). Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta. Dėl 2 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti bendru sutarimu 2 straipsniui kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl 3 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas nepritarė. Ir yra Seimo nario J. Razmos pataisa, jai komitetas taip pat nepritarė. Ir turėsime balsuoti dėl… (Balsai salėje)
Gerbiamas Jurgi, šnekame apie jūsų pataisą, jai komitetas nepritarė. Ar jūs prašysite balsuoti tokiu metu?
J. RAZMA (TS-LKDF). Taip, labai svarbios pataisos.
PIRMININKAS. Supratau. Tada apsispręsime dėl Seimo nario J. Razmos pataisų balsavimo metu.
16.45 val.
Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 15, 19, 191, 192, 193, 36, 37, 47, 55, 56, 81, 89 straipsnių ir priedo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 201, 581 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1403(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-16.1 klausimas – Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 daugelio straipsnių ir priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo 201, 581, 1282 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1403(2). Priėmimas.
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti 1 straipsniui bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta. Dėl 2 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti bendru sutarimu 2 straipsniui kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 3, 4, 5, 6 straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti minėtiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl 7 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 7 straipsniui? (Balsai salėje) Gerbiamasis Tomai Tomilinai, gal galėtumėte pakomentuoti čia tą situaciją? Teisės departamento pastaba, pagal ją 7 straipsnio… Iš vietos galite. Tuoj įjungsime jums mikrofoną.
T. TOMILINAS (DFVL). Čia dėl 2 straipsnio, taip?
PIRMININKAS. Ne, dėl 7 straipsnio. Dėl 7 straipsnio Teisės departamento pastaba. Dėl 2 straipsnio jau pritarėme.
T. TOMILINAS (DFVL). Taip.
PIRMININKAS. Ten dėl 7 straipsnio, kur Teisės departamento pastaba, kur…
T. TOMILINAS (DFVL). Komiteto nuomonė yra pritarti, atsisakius įstatymo papildymo 1282 straipsniu, 7 straipsnio pakeitimas nebereikalingas.
PIRMININKAS. Pritarta Teisės departamento pastabai. Nebelieka 7 straipsnio.
T. TOMILINAS (DFVL). Taip.
PIRMININKAS. Ir kiti straipsniai atitinkamai pervadinami. (Balsai salėje) Ar galime pritarti tokiai pagrindinio komiteto išvadai dėl 7 straipsnio bendru sutarimu? Labai dėkui, pritarta.
Toliau pakeista numeracija, dėl 7, 8, 9, 10, ne, iki 9 straipsnio imtinai pastabų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 10 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 10 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime pritarti. Labai dėkui, pritariame. (Balsai salėje)
Atsiranda 11 straipsnis, taip? Dėl 12 straipsnio pataisų, pasiūlymų yra gauta. Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba dėl 12 straipsnio, pagrindinis komitetas irgi pritaria. Ar galime pritarti 12 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 13 straipsnio Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba. Dėl 14 straipsnio pataisų, pasiūlymų… Dėl 14, 15, 16 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Ir dėl 17 straipsnio yra Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 17 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime? Labai dėkoju. Pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto – tam numatytu darbotvarkėje metu.
16.50 val.
Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 1, 6, 19, 191, 192, 55 straipsnių ir priedo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 193 straipsniu įstatymo Nr. XIII-704 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1404(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-16.2 klausimas – Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 kai kurių straipsnių ir priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo 193 straipsniu įstatymo Nr. XIII-704 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1404(2).
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų ir pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 2 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba? Jai pagrindinis komitetas, kaip jau žinome, pritarė. Galime. Labai dėkui, pritarta.
Priėmimas pastraipsniui baigtas. Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto – tam numatytu darbotvarkėje metu, lygiai už 4 minučių.
16.51 val.
Architektūros įstatymo Nr. XIII-425 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1042(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-17 klausimas – Architektūros įstatymo Nr. XIII-425 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1042(2).
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio yra gauta nemažai Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisų, joms visoms pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 1 straipsniui bendru sutarimu kartu su Teisės departamento pataisomis? Joms pagrindinis komitetas pritarė. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 2 straipsnio pataisų ir pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsavimas dėl įstatymo projekto – tam numatytu darbotvarkėje metu, už pustrečios minutės.
16.53 val.
Alternatyviųjų degalų įstatymo Nr. XIV-196 2, 15, 18 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1739(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-18 klausimas – Alternatyviųjų degalų įstatymo Nr. XIV-196 kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1739(2).
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio yra gauta Teisingumo ministerijos Europos Sąjungos teisės grupės pastaba, jai pagrindinis komitetas nepritarė. Ar galime pritarti 1 straipsniui bendru sutarimu su pagrindinio komiteto nuomone nepritarti Teisingumo ministerijos Europos Sąjungos teisės grupės pataisai? Galime. Labai dėkui. Pritarta bendru sutarimu.
Dėl 2 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas nepritarė. Ar galime pritarti 2 straipsniui bendru sutarimu be Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabos? Jai komitetas nepritarė. Galime. Labai dėkui, 2 straipsniui pritarta.
Dėl 3 straipsnio pataisų ir pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 4 straipsnio vėlgi yra gauta Teisingumo ministerijos Europos Sąjungos teisės grupės pastaba, jai komitetas pritarė iš dalies. Ar galime pritarti 4 straipsniui bendru sutarimu su komiteto formuluote? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl 5 straipsnio pataisų ir pasiūlymų negauta. Ar galime pritarti 5 straipsniui bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Pasisakymai dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių.
16.54 val.
Šilumos ūkio įstatymo Nr. IX-1565 2, 20, 23, 24 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1678(2) (priėmimas)
Paskutinis įstatymų projektų blokas. Darbotvarkės 2-19.1 klausimas – Šilumos ūkio įstatymo kai kurių straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1678(2).
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1, 2, 3, 4 ir 5 straipsnių pataisų ir pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti minėtiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 6 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti 6 straipsniui bendru sutarimu kartu su Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimą pastraipsniui baigėme. Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Už nori kalbėti A. Navickas.
A. NAVICKAS (TS-LKDF). Aš tik dėl to, kad galėčiau atsisakyti kalbėti ir visi palengvėjimą pajustų.
PIRMININKAS. Supratau. Labai dėkui už supratingumą.
16.55 val.
Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo Nr. I-2455 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1679(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-19.2 klausimas – Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo Nr. I-2455 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1679(2). Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta.
Dėl 2 straipsnio pataisų, pasiūlymų taip pat nėra gauta, ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių.
Balsavimas dėl įstatymo projekto visiškai netrukus, tiksliau, jau dabar, nes jau prasidėjo balsuoti skirtas laikas. Labai dėkui. Pradedame balsuoti. Pradėsime nuo dabar ką tik pristatytų projektų bloko – 2-19 klausimų.
16.56 val.
Šilumos ūkio įstatymo Nr. IX-1565 2, 20, 23, 24 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1678(2) (priėmimo tęsinys)
Pirmas įstatymo projektas, dėl kurio turime apsispręsti, 2-19.1 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1678(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 107 Seimo nariai: už – 106, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 1. Įstatymas (projektas Nr. XIVP-1678(2) priimtas. (Gongas)
16.57 val.
Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo Nr. I-2455 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1679(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-19.2 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1679(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate įstatymo projektui, balsuojate prieš arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai ir visi 106 balsavo už įstatymo projektą. Įstatymas jau dabar priimtas. (Gongas)
Per šoninį mikrofoną dėl vedimo tvarkos A. Vinkus.
A. VINKUS (LVŽSF). Pirmininke, dėl prieš tai buvusio balsavimo dėl šilumos ūkio įskaitykite mano balsą už, nes nespėjau.
PIRMININKAS. Gerai, dėl protokolo jūsų balsas bus įskaitytas už.
E. Zingeris per šoninį mikrofoną.
E. ZINGERIS (TS-LKDF). Atleiskite, neveikia. Už.
PIRMININKAS. Dvi kortelės ir nė viena neveikia? (Triukšmas salėje) Štai, ką reiškia – žmogus Sveikatos reikalų komitete pabuvo porą dienų. (Šurmulys salėje)
Kitas darbotvarkės… Kolegos, rimties! Taip, Emanueli, įskaitėme jūsų balsą.
16.58 val.
Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo Nr. I-164 31 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1167(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės klausimas, dėl kurio turime apsispręsti, 2-2.3 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1167(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 96 Seimo nariai: už – 78, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
16.59 val.
Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo Nr. VIII-1183 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1168(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-2.4 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1168(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas galvojate kitaip, atitinkamai ir balsuojate kitaip.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 80 Seimo narių: už – 67, prieš nėra, susilaikė 13. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.00 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1169(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.5 klausimas – projektas Nr. XIVP-1169(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, – arba prieš, arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 83 Seimo nariai: už – 67, prieš – 1, susilaikė 15. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.01 val.
Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1170(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.6 klausimas – projektas Nr. XIVP-1170(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate įstatymo projektui, balsuojate prieš arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 70, prieš nėra, susilaikė 19. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.01 val.
Užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 22 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1171(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.7 klausimas – projektas Nr. XIVP-1171(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate įstatymo projektui, balsuojate prieš arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 86 Seimo nariai: už – 71, prieš nėra, susilaikė 15. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.02 val.
Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo Nr. XI-2411 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1172(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.8 klausimas – projektas Nr. XIVP-1172(2). Kas pritariate įstatymo projektui, kaip ir visada, balsuojate už, kas nepritariate, irgi, kaip ir visada, – arba prieš, arba susilaikote.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 70, prieš – 1, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.03 val.
Geodezijos ir kartografijos įstatymo Nr. IX-415 10 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1173(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.9 klausimas – projektas Nr. XIVP-1173(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 84 Seimo nariai: už – 67, prieš nėra, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.04 val.
Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1174(3) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.10 klausimas – projektas Nr. XIVP-1174(3). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 85 Seimo nariai: už – 69, prieš nėra, susilaikė 16. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.04 val.
Melioracijos įstatymo Nr. I-323 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1175(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.11 klausimas – projektas Nr. XIVP-1175(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 83 Seimo nariai: už – 69, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 14. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.05 val.
Žemės įstatymo Nr. I-446 7, 13, 32, 34, 35, 49, 50, 51 ir 52 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1176(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.12 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1176(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 84 Seimo nariai: už – 66, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.06 val.
Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 4 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1177(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-2.13 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1177(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 86 Seimo nariai: už – 71, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 15. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.06 val.
Žemės įstatymo Nr. I-446 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1625(3) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.1 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1625(3). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 112 Seimo narių: už – 85, prieš – 4, susilaikė 23. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.07 val.
Žemės reformos įstatymo Nr. I-1607 9, 10, 15, 16, 17, 18, 19 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1626(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.2 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1626(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 110 Seimo narių: už – 86, prieš – 4, susilaikė 20. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.08 val.
Žemės paėmimo visuomenės poreikiams įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus įstatymo Nr. XI-1307 2, 5, 12 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1627(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.3 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1627(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 86, prieš – 5, susilaikė 15. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.08 val.
Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo Nr. IX-1314 3, 4 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1628(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.4 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1628(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 110 Seimo narių: už – 89, prieš – 4, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.09 val.
Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo Nr. XII-459 2, 3 straipsnių pakeitimo ir 28 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1629(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.5 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1629(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 88, prieš – 4, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.10 val.
Teritorijų planavimo įstatymo Nr. I-1120 45 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1630(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.6 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1630(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 88, prieš – 3, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.10 val.
Saugomų teritorijų įstatymo Nr. I-301 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1631(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.7 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1631(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 110 Seimo narių: už – 90, prieš – 3, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.11 val.
Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo Nr. VIII-359 4 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1632(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.8 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1632(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 88, prieš – 4, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.12 val.
Miškų įstatymo Nr. I-671 4, 41, 5, 13 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1634(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.9 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1634(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 90, prieš – 3, susilaikė 16. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.12 val.
Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo Nr. VIII-1764 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1635(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.10 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1635(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 90, prieš – 5, susilaikė 14. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.13 val.
Geodezijos ir kartografijos įstatymo Nr. IX-415 2, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 24, 27 ir 31 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1636(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.11 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1636(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 113 Seimo narių: už – 94, prieš – 4, susilaikė 15. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.14 val.
Pajūrio juostos įstatymo Nr. IX-1016 6 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1638(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.12 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1638(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 112 Seimo narių: už – 94, prieš – 5, susilaikė 13. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.14 val.
Geležinkelių transporto kodekso 9 ir 231 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-1050 1 ir 2 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1639(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-3.13 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1639(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 112 Seimo narių: už – 92, prieš – 3, susilaikė 17. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.15 val.
Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymo Nr. VIII-792 8 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1640(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.14 klausimas – projektas Nr. XIVP-1640(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 94, prieš – 3, susilaikė 12. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.16 val.
Vandens įstatymo Nr. VIII-474 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1641(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.15 klausimas – projektas Nr. XIVP-1641(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 114 Seimo narių: už – 91, prieš – 3, susilaikė 20. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.16 val.
Želdynų įstatymo Nr. X-1241 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1642(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-3.16 klausimas – projektas Nr. XIVP-1642(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 115 Seimo narių: už – 93, prieš – 3, susilaikė 19. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.17 val.
Kelių įstatymo Nr. I-891 4, 5, 7, 9, 10, 13, 18 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-661 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1644(2) (priėmimo tęsinys)
Paskutinis įstatymų projektų bloko 2-3.17 klausimas – projektas Nr. XIVP-1644(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 111 Seimo narių: už – 90, prieš – 3, susilaikė 18. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.18 val.
Politinių organizacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1280(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-4 klausimas, dėl kurio buvo paimta pusės valandos pertrauka, ji jau senokai baigėsi, – Politinių organizacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1280(2). Priėmimas. Priėmimas pastraipsniui. Prašom, į tribūną kviečiame Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką S. Šedbarą.
Dėl 1 straipsnio pataisų ir pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Pritarta. Dėl 2 straipsnio gautos Seimo kanceliarijos Teisės departamento keturios pastabos.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Visos jos redakcinės, visoms pritarta, išskyrus vieną. Pagal Teisingumo ministerijos patvirtintas rekomendacijas mes teisingai buvome parašę.
PIRMININKAS. Gerbiami kolegos, ar galime pritarti 2 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto išvada dėl Teisės departamento pastabų? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 3 straipsnio pataisų ir pasiūlymų nėra gauta. Dėl 3, 4 straipsnių. Galime 3 ir 4 straipsniams, dėl kurių pataisų ir pasiūlymų nėra gauta, pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta.
Dėl 5 straipsnio yra gautos penkios Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabos. Pirmininkas pasakys, kokia išvada.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Dėl 4 dalies yra viena redakcinė, o viena yra dėl steigėjų skaičiaus, tai yra politinis sprendimas. Buvo apsispręsta ir komitete, ir Seime jau po svarstymo, bet Teisės departamentas kartoja tą patį. Komitetas todėl nepritarė.
PIRMININKAS. Galime pritarti 5 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto išvada dėl Teisės departamento pastabų? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 6 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 7 straipsnio vėlgi yra gautos dvi Teisės departamento pastabos.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Viena redakcinė, kita yra politinis klausimas, ne teisinis. Buvo apsispręsta jos svarstymo metu, tad komitetas nepritarė.
PIRMININKAS. Nepritarė. Ar galime pritarti 7 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto sprendimu dėl Teisės departamento pastabų, kurias ką tik pristatė komiteto pirmininkas? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 8 straipsnio vėlgi yra gautos Seimo kanceliarijos Teisės departamento trys, ne…
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Viena.
PIRMININKAS. Viena pastaba, jai komitetas nepritaria.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Iš esmės nepritarė, bet šiek tiek patobulinome projektą, kad nebūtų skirtingų interpretacijų.
PIRMININKAS. Ar galime pritarti bendru sutarimu 8 straipsniui kartu… be Teisės departamento pastabų su pagrindinio komiteto išvada ir formulavimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 9 straipsnio yra Seimo kanceliarijos Teisės departamento dvi pastabos.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Visiškai redakcinės, komitetas pritarė, pataisė.
PIRMININKAS. Ar galime pritarti 9 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto išvada dėl Teisės departamento pastabų? Galima. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 10 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 11 straipsnio yra gauta viena Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai…
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Redakcinė, pritarta.
PIRMININKAS. Taip, pagrindinis komitetas pritarė. Galime pritarti 11 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto išvada dėl Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabos? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 12 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritariame.
Dėl 13 straipsnio vėlgi gauta viena Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritaria. Galime pritarti 13 straipsniui bendru sutarimu su pagrindinio komiteto išvada dėl Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabos? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 14, 15, 16, 17 ir 18 straipsnių nėra gauta pasiūlymų bei pataisų. Galime pritarti minėtiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 19 straipsnio yra gautos dvi Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabos, joms komitetas pritaria, kaip matau. Ar galime pritarti 19 straipsniui bendru sutarimu kartu su komiteto išvada dėl Teisės departamento pasiūlymų? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 20 straipsnio yra gauta vėlgi Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritaria. Ar galime pritarti 20 straipsniui bendru sutarimu kartu su komiteto išvada dėl Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisos? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 21 straipsnio yra gauta vėlgi Seimo kanceliarijos Teisės departamento daugybė pastabų. Kai kurioms iš jų komitetas pritarė, kai kurioms nepritarė. Gal čia pirmininkas porą žodžių.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Viena yra redakcinė, pritarėme, vienai nepritarėme, nes mes perkėlėme nuostatą iš dabar galiojančio Politinių partijų įstatymo, taip ir paliekame. Dar nepritarėme vienam pasiūlymui dėl finansavimo įtraukimo ir merų rinkimų rezultatų, tai yra politinis klausimas, ir komitetas, ir Seimas apsisprendė po svarstymo būtent pagal tokią formuluotę, todėl pasiūlymui komitetas nepritarė.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Ar galime pritarti 21 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto suformuluotomis išvadomis dėl Seimo kanceliarijos Teisės departamento pasiūlymo? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 22 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta, galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl 23 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritaria. Ar galime pritarti 23 straipsniui bendru sutarimu kartu su komiteto išvada? Galima. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 24 straipsnio yra gautos vėlgi Seimo kanceliarijos Teisės departamento dvi pastabos, abiem komitetas pritarė. Ar galime pritarti 24 straipsniui bendru sutarimu kartu su komiteto išvada dėl Teisės departamento pastabų? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 25 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritaria. Galime pritarti 25 straipsniui bendru sutarimu su komiteto išvada? Galime. Labai dėkui. Pritarta.
Dėl 26 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti 26 straipsniui bendru sutarimu su komiteto pritarimu Teisės departamento pasiūlymui? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 27 straipsnio vėlgi yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, komitetas jai pritarė. Galime 27 straipsniui pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 28, 29 straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 30 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti 30 straipsniui bendru sutarimu su komiteto išvada dėl Teisės departamento pasiūlymo? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 31 straipsnio vėlgi yra gauta Teisės departamento pataisa, jai komitetas pritarė. Ar galime 31 straipsniui pritarti bendru sutarimu su komiteto suformuluota išvada? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 32 straipsnio yra Seimo narės A. Širinskienės pataisa, jai komitetas nepritarė. Gerbiama Agne, prašom pristatyti.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Išties dar kartą grįžtame prie išimtinio analitinių centrų finansavimo. Kaip žinome, bus galimas jų finansavimas iš užsienio valstybių. Ypač įvertinkime tai, kad tiek VSD, tiek Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas, tiek Prokuratūra, tiek kitos institucijos, kurioms yra patikėta fondų kontrolė, pasakė, kad su jomis nėra derintas finansavimo iš užsienio klausimas, priežiūra, taip pat pasakė, kad jos nėra pasirengusios tokį įstatymą įgyvendinti. Tuo remdamasi aš tikrai siūlau pritarti mano pataisai ir eliminuoti tą trečiųjų valstybių finansavimo galimybę. Taip neiškreiptume politinės konkurencijos ir nesudarytume sąlygų kokioms nors kitoms mums nedraugiškoms valstybėms finansuoti Lietuvos politines partijas per užsienio šalis. Politinius fondus Europos valstybėse dar reguliuoja reglamentas ir jų skaidrumo veiklą dar įmanoma kontroliuoti, o komiteto posėdyje STT faktiškai labai aiškiai pasakė, kad trečiosiose valstybėse, NATO šalyse, tokioje Turkijoje, ta kontrolė yra faktiškai tik iš viešų šaltinių. Taigi patys suprantame, kol Turkijos fondas, kuris rems Lietuvoje esančią partiją, pats neparašys tinklalapyje, kad jį finansuoja V. Putinas, tol mes Lietuvoje kokių nors kitų galimybių sužinoti, kas finansuoja, iš esmės neturėsime. Tikrai geopolitine prasme, ypač turint tiek VSD, tiek Antrojo operatyvinių tarnybų departamento pasakymus, kad jie nėra pasiruošę tokį įstatymą įgyvendinti, manau, būtų tikslinga nepritarti finansavimui ir pritarti mano teikiamam pasiūlymui.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiamas pirmininke, komiteto argumentai.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Komitetas nepritarė. Ir štai kokie argumentai. Visų pirma, visiškai tokį pat pasiūlymą komitetas jau svarstė gegužės 25 dieną ir nepritarė, išanalizavęs visą turimą argumentaciją. Seimas taip pat nepritarė svarstymo metu.
Antras dalykas. Kolegė Agnė kalbėjo apie politinių partijų finansavimą, tačiau šiame straipsnyje yra kalbama apie analitinių centrų finansavimą. Tai yra visiškai skirtingi subjektai. Tarpusavio sąsajų turi, bet negalima kalbėti apie politinių partijų finansavimą.
Trečias dalykas. Kontrolę vykdys ne Antrasis departamentas, ne Prokuratūra, šitą klausimą, ar fondas patikimas, ar ne, spręs Vyriausioji rinkimų komisija. Iš kur jinai susirinks medžiagą, tai jau įstatyme numatyta – iš bet kokių įvairiausių šaltinių.
Ir kas svarbiausia? Komiteto yra suformuluota kaltumo prezumpcija. Tol, kol Vyriausioji rinkimų komisija pakankamai negauna arba visai negauna medžiagos apie šituos fondus, jie laikomi nepatikimais. Visiškai skirtingai, negu yra užsienio investuotojų vertinimo atžvilgiu. Jeigu nėra pakankamai informacijos, jie laikomi patikimais, – žodžiu, nekaltumo prezumpcija. Čia mes suformuluojame dėl saugumo ir politinės sistemos skaidrumo. Nėra informacijos, kaip sako Agnė, fondas nepatikimas, analitinis centras negali gauti finansavimo. Taip mes suderinome su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir šiuo atveju radome bendrą sutarimą. O kad ten kažkas kažkur nepasiruošę, čia jiems ruoštis ir nereikia, turimą informaciją pateiks Vyriausiajai rinkimų komisijai. Jeigu jos nepakanka, Vyriausioji rinkimų komisija pasakys – fondas kur nors Turkijos pasienyje nepatikimas ir pinigai iš ten neateis. Todėl komitetas nepritarė.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Išklausėme komiteto argumentus dėl pataisos. Turėsime apsispręsti dėl minėtos pataisos. Dėl motyvų dėl pataisos nėra norinčių kalbėti nei už, nei prieš.
Balsuojame. Kas pritariate A. Širinskienės pataisai, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote.
Balsavo 110 Seimo narių: už – 19, prieš – 57, susilaikė 34. Seimo narės pasiūlymui nėra pritarta.
Toliau dėl 32 straipsnio dar yra Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisa, jai komitetas pritarė. Dar viena pataisa – Seimo nario S. Šedbaro, jai komitetas pritarė. Gerbiamas…
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Čia, kolegos, yra suderinta su prieš tai priimtu Labdaros ir paramos įstatymu. Analitiniai centrai tų procentų iš gyventojų pajamų mokesčio negaus, yra išbraukta.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiami kolegos, ar galime bendru sutarimu pritarti šitai pataisai, jai komitetas… Galime. Labai dėkui, pritarta.
Yra dar viena Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisa, jai komitetas taip pat pritarė.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Čia dėl to paties.
PIRMININKAS. Viena, dvi, dar viena, trys ir keturios Teisės departamento pastabos, trims iš jų komitetas pritarė ir vienai nepritarė.
Gerbiami kolegos, ar galime 32 straipsniui pritarti bendru sutarimu kartu su tais sprendimais, kuriuos ką tik padarėme, tai yra nepritarti Seimo narės A. Širinskienės pataisai, pritarti Seimo nario S. Šedbaro pataisai ir su komiteto formuluotėmis dėl Teisės departamento pastabų? Galime pritarti? Labai dėkui, pritarta.
Dėl 33 straipsnio yra gauta dešimt Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabų, joms visoms komitetas pritarė. Ne, vienai nepritarė. Dviem nepritarė.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Taip.
PIRMININKAS. Ar galime pritarti 33 straipsniui kartu su pagrindinio komiteto išvadomis dėl Teisės departamento pasiūlymų? Galime pritarti. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 34 straipsnio taip pat yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai komitetas pritarė. Galime pritarti 34 straipsniui bendru sutarimu kartu su komiteto formuluote? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 35 straipsnio vėl yra Teisės departamento pataisa, jai komitetas pritarė. Ar galime pritarti 35 straipsniui bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto formuluote dėl Teisės departamento?.. Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 36 ir 37 straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu jiems? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 38 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisų, komitetas vienai pritarė, kitai nepritarė. Dėl jų balsuoti nereikia. Taip pat dėl šio straipsnio yra Seimo narių L. Kukuraičio, A. Bagdono, L. Savicko, D. Griškevičiaus bei Z. Balčyčio pataisa. Kas iš iniciatorių pristatys? L. Kukuraitis. Prašom.
L. KUKURAITIS (DFVL). Dėkoju, posėdžio pirmininke. Šiuo pasiūlymu dėl šio straipsnio teikiamos dvi nuostatos. Pirma nuostata pateikia tikslesnį parlamentinės partijos finansavimo mechanizmą, kuriuo atliepiamas Teisės departamento dėl šio straipsnio keliamas lygiateisiškumo principas, nes ir šio tipo partijoms, toms, kurios egzistuoja parlamente, po kiekvienų rinkimų būtų perskaičiuojamas finansavimas pagal mažiausiai finansuojamos politinės partijos, esančios Seime, santykį.
Antra nuostata. Įvedamas šios nuostatos galiojimo terminas, nes nuostata jau antrą kadenciją kelia turbūt teisėtų klausimų. Nuo 2025 m. sausio 1 d. nuostatos neliktų. TTK pritarė. Dėkui komitetui ir Seimui, kad ieškoma teisiškai ir politiškai etiško sprendimo. Kviečiame pritarti.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Komiteto pirmininkas…
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Komitetas pritarė.
PIRMININKAS. Ai, pritarė.
Pasisakymai dėl motyvų dėl pataisos. Už kalba M. Majauskas.
M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Dėkoju, gerbiamas posėdžio pirmininke. Mieli kolegos, aš balsuosiu už, nes tikiu sąžininga konkurencija ir manau, kad tai padės mums visiems pasitempti ir savo darbą atlikti geriau. Kviečiu politikus kairiajame spektre taip pat nebijoti konkurencijos ir balsuoti už. Ačiū.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Prieš pasisako J. Sabatauskas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiami kolegos, prieš savaitę Teisės ir teisėtvarkos komitetas, svarstydamas Teisės departamento pastabas dėl prieštaravimo Konstitucijai, pripažino, kad toks finansavimas prieštarauja Konstitucijai.
Kas gi dabar pasikeitė dėl šio pasiūlymo? Neva prieštaravimas pašalinamas. Nieko panašaus. Visų kitų partijų finansavimas yra nustatomas pagal rinkėjų balsų skaičių, tai yra kiekvienas rinkėjas atneša kokią nors pinigų sumą tai partijai ir po kiekvienų rinkimų finansavimas perskaičiuojamas, nes vienuose rinkimuose gali būti geriau, kituose gali būti blogiau, vadinasi, po ateinančių savivaldybių rinkimų viena partija galės gauti didesnį finansavimą, jeigu gaus daugiau balsų, o kita – mažiau.
Šiai partijai, kuri yra įsteigta ir, tai išskirtinis požymis, turi frakciją Seime, nuo rinkimų rezultatų nepriklausys niekas. Jai priklausys tik nuo to, kiek ji sugebės persivilioti iš kitų frakcijų Seimo narių, nes čia Seimo narys atneša krepšelį pinigų, ne rinkėjas. Lygiateisiškumas iš tikrųjų nedingo, jis dar labiau išryškėjo. Prieštaravimas Konstitucijai irgi nedingsta, todėl kaip galima pritarti tokiam pasiūlymui? Ačiū. Prieš.
PIRMININKAS. Labai ačiū. Gerbiami kolegos, išklausėme visus pasisakymus dėl motyvų, turime apsispręsti dėl pasiūlymo. Kas pritariate Seimo narių grupės pasiūlymui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote. (Šurmulys salėje) Taip atgijusią salę seniai teko matyti.
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 86, prieš – 6, susilaikė 14 Seimo narių. Pasiūlymui pritarta.
Taip pat dėl to paties straipsnio buvo Seimo nario A. Stončaičio pasiūlymas. Jis jį atsiėmė. (Balsai salėje)
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Seimo nario A. Stončaičio pasiūlymą eliminuoja prieš tai buvęs balsavimas ir jisai prašė nesvarstyti.
PIRMININKAS. Taip, dėl jo nebalsuosime. Teisės departamento… Teisės departamento jau išklausėme, viskas gerai. Dėl šio straipsnio daugiau… (Balsai salėje) Dėl Teisės departamento viskas gerai, apsisprendėme. Čia paskutinis straipsnis. Viskas, priėmimas pastraipsniui baigtas. Visam paskutiniam 38 straipsniui galime pritarti bendru sutarimu kartu su grupės Seimo narių pasiūlymu, kuriam ką tik pritarėme, ir su formuluotėmis dėl Teisės departamento pastabų? Galime? Labai dėkui, pritarta.
Per šoninį mikrofoną L. Girskienė.
L. GIRSKIENĖ (LVŽSF). Mes dabar matome, kaip viena naujai įsteigta partija tvarkosi reikalus. Aš turiu pasiūlymą Demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ nusišalinti nuo balsavimo, nes tai yra tiesiogiai susiję su jų interesais.
PIRMININKAS. Gerbiama Ligita, aš tik naudodamasis posėdžio pirmininko teise noriu priminti, kad toks reikalų susitvarkymo įstatymas priimtas praeitą kadenciją jūsų valdančiosios daugumos ir skirtas kitai politinei partijai. (Plojimai) Nesvarbu.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso. Už kalba M. Majauskas.
M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Dar ir dar kartą, mieli kolegos, ypač gerbiami Valstiečių frakcijos nariai, aš tikrai kviečiu nebijoti konkurencijos, išsigryninti kairiąją politiką, išsigryninti idėjas ir pabandyti čia, šiame Seime, jas realizuoti. Man atrodo, kad būtent tokiu būdu mes sugebėsime tinkamai atstovauti Lietuvos visuomenės interesams, užtikrindami sąžiningą konkurenciją tarp partijų, tarp ideologijų ir nebijodami aiškios, rimtos, kartais kibios konkurencijos, todėl kviečiu balsuoti už.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Prieš kalbėti norėjo R. Žemaitaitis. Jo salėje nematau, todėl prieš pasisako A. Širinskienė.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Kolegos, aš labai daug naujo nepaskysiu, tiesiog pacituosiu kolegą V. Baką, 2018 m. spalio 12 d. duodantį interviu „15min“. Tuomet kolega V. Bakas apie tokį partijų finansavimo modelį kalbėjo sekančiai: „Tai atrodo makabriškai, tai yra politinė korupcija ir tai reikia pasakyti. Ir tų prašytojų logika tokia, kad jiems turi būti duota pinigų ir tik tuomet jie balsuos. Tikiuosi, visuomenė tai įvertins ir nepatikės kito mandato.“ Čia yra citatos pabaiga.
Tai dabar leiskite paklausti: o kas gi pasikeitė, kad kolega V. Bakas šiandien labai tyli? Politinė korupcija išnyko ar ką mes čia matėme šiandien posėdžių salėje, priimant sprendimus dėl senelio apdovanojimo valstybės vadovo postu? Aš manau, tikriausiai matėme tos pačios politinės korupcijos pavyzdį, kuomet yra prekiaujama balsais, ir ta situacija tai labai rodo. Aš tik raginu demokratus, tarp jų ir kolegą V. Baką, prisiminti savo pasakymus 2018 m. spalio 12 d.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Už pasisako D. Griškevičius.
D. GRIŠKEVIČIUS (DFVL). Kolegoms noriu priminti, kad šis įstatymas yra Politinių organizacijų įstatymas ir ketvirtadienį priimto Rinkimų kodekso kontekste šis įstatymas yra labai svarbus ir esmingas. Iš esmės be šio įstatymo mes negalėtume net kalbėti apie artėjančius savivaldos rinkimus, nes tai paliečia ir rinkimų komitetus, ir kitas politines partijas.
Todėl man labai keista, kai kolegė sako, kad kažkam reikia nusišalinti, nes, matai, juos paliečia. Tai aš atkreipiu dėmesį prieš tai kalbėjusios kolegės, kad ir juos tai liečia, nes ir jų partijos finansavimo klausimus lygiai taip pat paliečia. Bet kuriuo atveju, man atrodo, čia reikia mažiau ieškoti priešų ir balsuoti už, nes įstatymas reikalingas, ypač visoms politinėms jėgoms, tiek partijoms, tiek komitetams, besiruošiantiems artėjantiems savivaldos rinkimams.
PIRMININKAS. Prieš pasisako J. Sabatauskas. Gerbiamas Juliau, prieš norėjote pasisakyti ar jau nenorite?
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū. Ačiū, pirmininke. Iš tiesų kalbame už visą įstatymo projektą. Šiame įstatyme yra daug gerų dalykų, bet, kaip ten sako, vienas šaukštas deguto visą medaus statinę gadina. Ir tas, kas buvo praeitoje kadencijoje padaryta, iškraipytas partijų finansavimo modelis.
Visur Europoje, kur yra toks modelis, finansavimas ateina pagal gautą rinkėjų pasitikėjimą, tai yra tos partijos, kiek gavo balsų, nuo to atitinkamai ir finansavimas. O čia sugalvota priešingai. Jeigu frakcija yra Seime, vadinasi, prasideda brakonieriavimas. Mes nuo vienos frakcijos nugriebiame, nuo kitos frakcijos nugriebiame keletą Seimo narių ir jau turime finansavimą. Iš tikrųjų čia šiuo atveju lygiateisiškumo nėra, net jokios konkurencijos nėra. Nes mes konkuruojame rinkimuose tarpusavyje ir konkuruojame idėjomis prieš rinkėjus, konkuruojame savo darbais. Čia gi nieko nėra, jokios konkurencijos. Atėjai, įtikinai, pažadėjai penktą vietą sąraše, ir kas? Dešimčiai tokių prižadėjai, penktą, dešimtą ir taip toliau – būsimam, ir gauni finansavimą.
Aš tik noriu paklausti: kokia politinių idėjų, vertybių infliacija nuo tų laikų, kai buvo 30 sidabrinių, ir nuo dabar, kai yra 400 tūkst.? Štai kokia esmė.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Už pasisako T. Tomilinas.
T. TOMILINAS (DFVL). Gerbiami kolegos, aš tikrai galėčiau prisiminti praeitos kadencijos įvairiausius pasisakymus ir šitų šių pataisų teikėjų nuomonę tada, tai geriau tegul tai daro istorikai. Šis įstatymas reikalingas tam, kad mūsų politinė sistema darytų dar vieną žingsnį į priekį. Aš labai dėkoju darbo grupei, visiems, kas dirbo prie šio įstatymo. Labiausiai giriu šį įstatymą už analitinių centrų reglamentavimą, nes mes per istoriją išmokome, politinės partijos atsiribojo nuo įvairių verslų finansavimo ir pinigų įtakos per valstybės finansavimą, todėl valstybės finansavimas yra nepriklausomybės ir politinės veiklos kokybės ženklas faktiškai.
Dabar žengiame dar kitą žingsnį. Vystysime analitiką partijose, suaugusiųjų švietimą, neformalųjį mokymą tam, kad būtų galima tikrai daryti ilgalaikius pokyčius visuomenėje, kad visuomenė būtų atsparesnė įvairioms sąmokslo teorijoms, kad politinė diskusija vyktų dėl turinio, o ne dėl asmenybių, dėl jų kažkokių žmogiškųjų savybių, kad asmeniškumų būtų kuo mažiau, o realios diskusijos apie teisės aktus, apie idėjas būtų kuo daugiau. Todėl aš raginu balsuoti už.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Prieš pasisako J. Jarutis.
J. JARUTIS (LVŽSF). Ačiū, kolega Andriau. Su paties šmaikštumu čia mažai kas gali pakonkuruoti šiame Seime, tai smagu buvo girdėti, kad priminei mūsų praeitos kadencijos klaidas, už ką paplojo valdančioji dauguma. Tai jeigu jau taip paplojote, tai padarykite, nepalikite mūsų suklydusių, pakeiskite šį mūsų klaidingą įstatymą. Tiesiog toks trumpas komentaras.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Paskutinis už pasisako A. Navickas.
A. NAVICKAS (TS-LKDF). Teko girdėti, kad šiame Seime opozicija nepaprastai vieninga. Tai viena. Dar teko girdėti, kad šiandien Seimo nariai vis vaikšto ir klausinėja, kas ten kaip kvepia, čia vienas iš kovido simptomų, tai aš bijau, kad tikrai… Čia tik šiaip noriu išreikšti tokį patarimą, kad pasitikrintų.
O šiaip dabar jau kalba ne apie tai, ką teko girdėti, bet irgi teko girdėti praėjusiame Seime, kai viena Seimo narė labai moralizavo. Beveik plėšė akis ir sakė: taip turi būti, taip turi būti, toks partijų finansavimas. Na, gerai, galiausiai mes pasakėme, bala nematė, mes sutinkame. Sako, o aš jau persigalvojau. Matote, sudėtingas tas dalykas politika ir neaišku, kaip toliau ten ta Seimo narė ar kas nors kitas persigalvos. Nemanau, kad čia galima atrasti vieną sprendimą, kuris būtų visiškai teisingas, o kitas neteisingas. Bet iš tiesų aš pritariu šiuo atveju ir Mykolui, ir kitiems kalbantiesiems, kad, man atrodo, dėl didesnės politinės konkurencijos ir dėl tų tradicijų, kurias patys įtvirtino tie, kurie šiandien labai jas kritikuoja, tai tęskime. O toks vaizdas, kad jie patys pasinaudojo, o paskui, kai jau kitiems ateina, tada pradeda sakyti: persigalvojome. Man atrodo, kad… Aš tai palaikysiu vis dėlto šią pataisą.
PIRMININKAS. Labai dėkui, kolegos. Išklausėme visų pasisakymų dėl motyvų. Kiekvienas susiformavome jau savo nuomonę, todėl pats laikas apsispręsti dėl 2-4 klausimo – įstatymo projekto Nr. XIVP-1280(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote. Už visą.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 103 Seimo nariai: už – 97, prieš – 2, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
Per šoninį mikrofoną dėl vedimo tvarkos – V. Mitalas.
V. MITALAS (LF). Gerbiamas pirmininke, aš norėčiau trumpą repliką po balsavimo. Irgi citatų rinkinėlį atsiverčiau. Štai tada, kai A. Širinskienė buvo šio siūlymo architektė, ji sakė: „Greičiausiai opozicinės partijos, nemokėdamos kitaip konkuruoti, stengiasi, kad prieš rinkimus oponentai neturėtų pinigų.“ Kaip laikas pasikeitė, gerbiama Agne Širinskiene, nedovanotina. Ačiū. (Plojimai)
PIRMININKAS. Labai dėkui už priminimą. Pasakyti žodžiai kartais tampa mūsų pačių priešais. Taip, A. Širinskienė buvo paminėta. Per šoninį mikrofoną. Prašom.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Kadangi jau paminėjote, tai aš priminsiu tik vieną dalyką. Naujoje kadencijoje Teisės departamentas pastabų dėl prieštaravimo Konstitucijai nerašė. Šitoje situacijoje kiek dėl šito paketo buvo prieštaravimų? Devyni, atrodo, ar ne, ir visi jie buvo atmesti. Tai susimąstykite, kolegos. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Labai dėkui. T. V. Raskevičius per šoninį mikrofoną.
T. V. RASKEVIČIUS (LF). Aš tik norėčiau atkreipti gerbiamos kolegės A. Širinskienės dėmesį, kad žodis „sekančiai“ lietuvių kalboje yra nevartotinas. O sekantis yra tas, kas seka, eina už nugaros. Todėl labai prašyčiau saugoti ne tik tradicines vertybes, lietuvių tautos dorą ir moralę, bet ir lietuvių kalbą. Ačiū. (Plojimai)
PIRMININKAS. Na ir V. Bakas dar tikriausiai pasiaiškins, ką prieš keletą metų turėjo galvoje sakydamas vienas ar kitas citatas. Prašau, Vytautai.
V. BAKAS (DFVL). Man atrodo, gerbiamas pavaduotojau, čia viskas buvo pasakyta, nes tai buvo Agnės teikiami projektai. O aš galiu pasakyti, Agne, tik du dalykus. Pirma, valstiečiai turėtų nusišalinti, nes mūsų partijos sėkmės atveju jūsų tiesiog neliks Seime. Tai čia yra viena. O antra, žinote, geriau partijas tegul finansuoja valstybė, mokesčių mokėtojai negu oligarchai, vairuojantys taip pat ir jūsų frakciją.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Paskutinė galimybė replikuoti A. Širinskienei ir judėsime toliau.
A. ŠIRINSKIENĖ (LRF). Ačiū, kad kolega V. Bakas suteikė galimybę šiek tiek paaiškinti istorines aplinkybes. Ką aš sakiau ir komitete, šitą projektą anoje kadencijoje į Seimą atnešė kolega S. Skvernelis, paprašė mane registruoti. (Triukšmas salėje) Jeigu dar kyla abejonių, tai aš jo padėjėjo laiškus galiu labai lengvai supostinti.
PIRMININKAS. Smagu matyti, kad namo neskubame. Prašau, S. Skvernelis buvo paminėtas, prašau.
S. SKVERNELIS (DFVL). Mieli kolegos, jeigu namo neskubame, aš noriu pasidalinti kolegos Zenono pasakyta išmintimi. (Balsai salėje) Ne daugiau, tikrai. Dėl tų faktų, ar verta ginčytis, ar neverta ginčytis. Tai susiginčijo kažkada asilas ir zuikis, kokios spalvos yra žolė. Zuikis sako, žalia, asilas sako, mėlyna. Ir ginčas nesibaigia, kaip ir čia. Nuėjo pas liūtą spręsti klausimo. Liūtas išklausė argumentus ir sako zuikiui: tau yra savaitė priverstinių arba viešųjų darbų. Praeina savaitė, zuikis grįžta ir klausia: liūte, už ką? Taigi akivaizdu, kad žolė yra žalia. Sako, už tai, kad tu ginčijiesi su asilu dėl akivaizdžių faktų. Tai, kolegos, nebūkime zuikiais. (Juokas salėje)
PIRMININKAS. Gerbiami kolegos, šia džiugia nata ir tuo džiaugsmu, kad anekdote ar istorijoje buvo paminėti zuikis ir asilas, o ne konkrečių Seimo narių pavardės ir nereikia suteikti galimybės replikuoti… (Balsai salėje) Taip, ta smagia nata judame toliau. Dar nemažai klausimų, dėl kurių turime apsispręsti.
17.51 val.
Pakeitimo vertybiniais popieriais ir padengtųjų obligacijų įstatymo projektas Nr. XIVP-1719(2)ES (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.1 klausimas, projektas Nr. XIVP-1719(2). Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate prieš arba susilaikote, arba šiaip smagiai pasijuokiate.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 99, prieš nėra, susilaikė 10. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.51 val.
Civilinio kodekso 4.181, 6.66, 6.953, 6.961 ir 6.968 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1720(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.2 klausimas, projektas Nr. XIVP-1720(2). Priėmimas. Niekaip tas zuikis su asilu iš galvos neišeina.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 107 Seimo nariai: už – 99, prieš nėra, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.54 val.
Civilinio proceso kodekso 746 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1721(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.3 klausimas, projektas Nr. XIVP-1721(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 105 Seimo nariai: už – 99, prieš nėra, susilaikė 6. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.55 val.
Akcinių bendrovių įstatymo Nr. VIII-1835 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1722(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.4 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1722(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 99, prieš nėra, susilaikė 7. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.55 val.
Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo Nr. XII-2443 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1723(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.5 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1723(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 103 Seimo nariai: už – 98, prieš nėra, susilaikė 5. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.56 val.
Bankų įstatymo Nr. IX-2085 78 ir 83 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1724(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.6 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1724(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 108 Seimo nariai: už – 101, prieš – 1, susilaikė 6. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.57 val.
Finansinio tvarumo įstatymo Nr. XI-393 2, 77, 91, 94 ir 99 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1725(2)ES (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.7 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1725(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 105 Seimo nariai: už – 97, prieš nėra, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.57 val.
Finansų įstaigų įstatymo Nr. IX-1068 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1726(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.8 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1726(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 108 Seimo nariai: už – 101, prieš nėra, susilaikė 7. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.58 val.
Lietuvos banko įstatymo Nr. I-678 42, 433 straipsnių ir 1, 3 priedų pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1728(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.9 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1728(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 109 Seimo nariai: už – 101, prieš nėra, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.59 val.
Lietuvos banko įstatymo Nr. I-678 11, 42, 43, 431, 432, 433, 437 straipsnių ir 1, 3 priedų pakeitimo įstatymo Nr. XIV-822 2 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1729(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.10 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1729(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 107 Seimo nariai: už – 98, prieš nėra, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
17.59 val.
Centrinių kredito unijų įstatymo Nr. XII-2566 61 ir 66 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1730(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-5.11 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1730(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 100, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 6. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.00 val.
Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo Nr. XII-2769 32, 33 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1731(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.12 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1731(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 97, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.01 val.
Vartojimo kredito įstatymo Nr. XI-1253 221 straipsnio ir 3 priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1732(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.13 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1732(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 102 Seimo nariai: už – 93, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.01 val.
Valstybės skolos įstatymo Nr. I-1508 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1733(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.14 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1733(2). Vėlgi priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 98 Seimo nariai: už – 90, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.02 val.
Kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo Nr. IX-1709 80 ir 174 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1734(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.15 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1734(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 102 Seimo nariai: už – 94, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.03 val.
Juridinių asmenų nemokumo įstatymo Nr. XIII-2221 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1735(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.16 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1735(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 100 Seimo narių: už – 92, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.03 val.
Hipotekinių obligacijų ir hipotekinio kreditavimo įstatymo Nr. IX-1746 pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1736(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-5.17 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1736(2). Priėmimas.
Kol vyksta balsavimas, informuoju, kad naudodamasis posėdžio pirmininko teise pratęsiu šios dienos posėdžio laiką, iki bus apsvarstyti ir priimti visi darbotvarkėje esantys klausimai. (Balsai salėje) Su tuo visus ir sveikinu.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 99 Seimo nariai: už – 91, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.04 val.
Civilinio kodekso 1.65, 1.117, 3.51, 3.52, 3.53, 3.61, 3.66, 3.67, 3.73, 3.77, 3.79, 3.85, 3.103, 3.140, 3.144, 3.188, 5.7, 6.492, 6.493 straipsnių pakeitimo ir Kodekso papildymo 3.541, 3.542, 3.543, 3.544, 3.761 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIIIP-5059(3) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-6.1 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIIIP-5059(3). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 106 Seimo nariai: už – 95, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 11. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.05 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 46 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5061(3) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-6.2 klausimas – projektas Nr. XIIIP-5061(3).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 95 Seimo nariai: už – 81, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 14. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.05 val.
Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo Nr. X-1809 8, 315 ir 319 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5062(3) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-6.3 klausimas – projektas Nr. XIIIP-5062(3). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 100 Seimo narių: už – 90, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 10. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.06 val.
Civilinio proceso kodekso 27, 35, 80, 82, 86, 115, 1622, 284, 350, 515, 577, 582 ir 608 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5063(3) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-6.4 klausimas – projektas Nr. XIIIP-5063(3).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 99 Seimo nariai: už – 91, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 8. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.07 val.
Administracinių bylų teisenos įstatymo Nr. VIII-1029 35, 38 ir 105 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-5065(3) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-6.5 klausimas – projektas Nr. XIIIP-5065(3).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 99 Seimo nariai: už – 90, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 9. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.07 val.
Civilinio kodekso 3.142, 3.143 ir 4.197 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1466(2)VK (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-7.1 klausimas – projektas Nr. XIVP-1466(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 96 Seimo nariai: už – 92, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.08 val.
Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo Nr. XII-2111 4, 13, 22 straipsnių pakeitimo ir 16, 17 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1468(3)VK (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-7.2 klausimas – projektas Nr. XIVP-1468(3).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 87, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.09 val.
Civilinio proceso kodekso 71 ir 482 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1469(2)VK (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-7.3 klausimas – projektas Nr. XIVP-1469(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 100 Seimo narių: už – 97, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 3. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.09 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 26 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1470(2)VK (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-7.4 klausimas – projektas Nr. XIVP-1470(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 100 Seimo narių: už – 98, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.10 val.
Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo Nr. VIII-729 10 ir 12 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1471(2)VK (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-7.5 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1471(2).
Šio įstatymo priėmimas
Labai dėkui. Balsavo 86 Seimo nariai: už – 84, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
Sveikinu, tai buvo šimtasis šiandien priimtas įstatymo projektas, tapęs įstatymu. (Balsai salėje)
18.11 val.
Civilinio kodekso 4.84 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-228(3) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-8 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-228(3). Šiuo atveju turime vykdyti priėmimą pastraipsniui, nes yra Seimo narių pasiūlymų. Į tribūną kviečiame S. Šedbarą, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininką.
1 straipsnio priėmimas. Dėl 1 straipsnio yra gautas Seimo nario R. Žemaitaičio pasiūlymas. Jo salėje nematau, todėl, gerbiamas pirmininke, gal jūs pristatykite ir pasiūlymą, ir komiteto sprendimą dėl jo.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Kolegos, čia yra Seimo narės pasiūlymas, kaip galėtų vykdyti pirkimus daugiabučių administratoriai, kai nėra bendrijų. Tikrai ilga barzda šio projekto, darėme dvejus klausymus, komitete turbūt tris ar keturis kartus svarstėme ir štai iki priėmimo gavome dar kolegos R. Žemaitaičio pasiūlymą.
Esmė yra čia tokia, kad administratoriai nori, šalia centrinės perkančiosios organizacijos, vadinamosios CPO, kuri veikia Lietuvoje ir yra kontroliuojama, daryti pirkimus kitose platformose. Ministerijos, kurios atsakingos už šią sritį, sako, tos kitos platformos gali būti ir Rusijos kapitalas, gali būti ir Baltarusijos kapitalas, todėl tokiu atveju mes palikome ir komitete pritarėme, kad tai būtų CPO.
Dabar kitas dalykas, kad jeigu yra skubus atvejis – avarija arba CPO neturi tokių prekių, arba administratorius atsiklausia gyventojų, tokiu atveju jis gali nepirkti per CPO. Šiuo atveju mes nuosekliai laikomės pozicijos, kad nepritartume tokiam išplėtimui.
Antras dalykas R. Žemaitaičio siūlyme buvo, jis galbūt ir nereikalingas, mes dėl šventos ramybės pritarėme, jis siūlė, kad darant pirkimą būtų vadovaujamasi ne tik ekonominio efektyvumo, bet ir mažiausios kainos principu. Na, tiek to, nors į ekonominį efektyvumą įeina ir mažiausia kaina, mes pritarėme tai antrai daliai, todėl ir pritarėme iš dalies šiam pasiūlymui.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas kolega. Už pasiūlymą nori pasisakyti K. Mažeika.
K. MAŽEIKA (DFVL). Ačiū, pirmininke. Iš tiesų turbūt verta pagalvoti apie tai. Dėl baimės, kad kažkokia platforma bus Rusijos kapitalas, – tai turbūt tam yra tarnybos. Aišku, vienas akibrokštas buvo su kai kuriomis įmonėmis, bet turbūt tarnybos iš to jau pasimokė, padarė išvadas ir kokių nors abejonių neturėtų kilti. Juolab kad kai kurios, daugelis tų platformų, naudojamų Europoje, yra tikrai garbingų šalių įmonių ir tų šalių verslininkų kapitalas. Tai iš tiesų netgi valstybinis, yra valstybinių įmonių kapitalas. Iš tiesų, manau, tos baimės nėra ir išplečiant pasirinkimą tikrai būtų daug efektyviau šiuo atveju, nes žinome mūsų CPO apsisukimus ir kaip vykdomi pakeitimai. Yra aplinkos ministras ir jis žino, kiek reikia pakeisti, vien dėl renovacijos reikia padaryti pakeitimų, tai užtrunka vos ne pusę metų, yra tam tikri terminai, yra tam tikros tvarkos.
Iš tiesų, manau, palengvinti tuos procesus ir išskaidrinti ir yra pagrindinis tikslas, o ne tiesiog bandyti apeiti sistemą, tada susirasti savo kokius nors pažįstamus rangovus ir taip toliau. Dėl kažkokių lempučių ar dėl kažkokių smulkmenų, manau, tikrai nėra verta, o įtraukiant normalias platformas tikrai būtų galima išplėsti ir padaryti skaidresnę sistemą, ir padėti gyventojams šiuo atveju.
PIRMININKAS. Prieš perduodamas pasisakymą L. Girskienei, gerbiami kolegos… Taip, S. Jovaiša teisingai replikavo, reikėjo 29 remiančių Seimo narių. Ar galime reziumuoti, kad dėl visų pasiūlymų yra 29 remiantys Seimo nariai, kad… (Balsai salėje) Negalime. Tai užtruks, bet statutinė norma yra statutinė norma. Gerai. Tada balsuojame dėl įstatymo projekto, ar yra 29 Seimo nariai, remiantys šį pasiūlymą.
Balsavo 20 Seimo narių. Nėra 29 Seimo narių, remiančių pasiūlymą. Gerai, K. Mažeikos pasisakymo, sakykime, išklausėme. Yra gautas taip pat K. Mažeikos pasiūlymas. Prašau, Kęstuti, pristatyti savo pasiūlymą dėl 1 straipsnio. Pristato pasiūlymą, balsuojame, ar yra 29 remiantys. O kaip jūs balsuosite nežinodami, koks yra pasiūlymas? (Balsai salėje) Nujaučiate? Kęstuti! (Balsai salėje) Pirmininke, gal padėkite K. Mažeikai. Jo pasiūlymas.
S. ŠEDBARAS (TS-LKDF). Na, tai čia yra labai panašus pasiūlymas, tik formuluotė kitokia: „nepavykus šių paslaugų ar darbų įsigyti per centrinės perkančiosios organizacijos valdomas įmones“, na, nepavykus, administratorius yra vyresnio amžiaus ir nemoka naudotis kompiuteriu. Įsivaizduokite, kokį užkuoduojame konfliktą su gyventojais?
PIRMININKAS. Pirmininke, gerai, Kęstutis jau prisijungęs, jis tuoj keletą žodžių dėl savo pasiūlymo… Sprendžiame, ar jis svarstomas, ir tada…
K. MAŽEIKA (DFVL). Tikrai nėra problemos ir dabar, kolegos, turbūt yra tas viešųjų pirkimų ir savivaldybių būdas, apklausos būdas, jeigu per CPO nepavyksta nupirkti varžtų ar lempučių, tokiu būdu gali paprastu būdu apklausti kelias įmones, kaip ir dabar yra tas būdas, ir tikrai nėra problemos.
Įsivaizduokime, jeigu kiekvienu atveju reikės pildyti vienoje sistemoje, tai mes suprantame, kiek yra tų organizacijų, kiek yra bendrijų ir taip toliau, tai iš tiesų bus didžiulis balaganas. Turbūt mūsų tikrai toks praktiškas pasiūlymas, kad nereikėtų kai kurių dalykų, smulkmenų pirkti būtent per CPO, jeigu ten, tarkime, ne viskas yra. Tai tiesiog toks paprastas dalykas. Kaip ir dėl renovacijos galiu pasakyti, buvo problemų dėl naujų medžiagų, naujų priemonių, kai dvejus metus turbūt vyko procesas, kad kas nors pasikeistų. Ar to reikia?
PIRMININKAS. Labai dėkui. Išklausėme Seimo nario K. Mažeikos pasiūlymą. Apsispręskime dėl jo. Ar yra 29 Seimo nariai, remiantys pasiūlymą?
Balsavo 47 Seimo nariai: už – 24. Nėra reikiamo palaikančių Seimo narių skaičiaus. Pasiūlymas nėra svarstomas. Daugiau dėl 1 straipsnio pasiūlymų, pastabų nėra gauta. Ar galime pritarti 1 straipsniui bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 2 straipsnio yra gauti Seimo kanceliarijos Teisės departamento trys pasiūlymai. Iš jų dviem komitetas pritarė, vienam nepritarė. Ar galime 2 straipsniui pritarti bendru sutarimu kartu su pagrindinio komiteto formuluote dėl Teisės departamento pasiūlymo? Galime pritarti. Labai dėkui, pritarta. Priėmimą pastraipsniui baigėme. Pasisakymai dėl viso įstatymo projekto dėl motyvų. Nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsuojame dėl įstatymo projekto.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 94 Seimo nariai: už – 81, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 13. Įstatymas priimtas. (Gongas)
Per šoninį mikrofoną dėl vedimo tvarkos L. Girskienė.
L. GIRSKIENĖ (LVŽSF). Noriu padėkoti kolegoms, palaikiusiems šitą įstatymo projektą, Aplinkos apsaugos komiteto nariams, jie tikrai dirbo, Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariams, jie labai padėjo sutvarkyti šitą įstatymo projektą. Tikrai administratorių veiklą reikia skaidrinti ir šitas priimtas įstatymas yra vienas žingsnis to skaidrumo link.
18.21 val.
Civilinio kodekso 2.24 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1145(2) (priėmimo tęsinys)
PIRMININKAS. Kitas darbotvarkės 2-9 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1145(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 87 Seimo nariai: už – 85, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.22 val.
Administracinių nusižengimų kodekso 101, 393, 448, 450, 451, 452, 453, 454, 456, 459, 463, 589, 611 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1595(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-10 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1595(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 88 Seimo nariai: už – 80, prieš – 2, susilaikė 6. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.22 val.
Baudžiamojo proceso kodekso 140 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-109(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-11 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-109(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 92 Seimo nariai: už – 87, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 5. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.23 val.
Advokatūros įstatymo Nr. IX-2066 43 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1791(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-12.1 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1791(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 93 Seimo nariai: už – 89, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.24 val.
Antstolių įstatymo Nr. IX-876 10 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1792(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-12.2 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1792(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 93 Seimo nariai: už – 89, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.24 val.
Notariato įstatymo Nr. I-2882 20 ir 62 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1793(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-12.3 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1793(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 85, prieš nėra, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.25 val.
Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 2, 3, 6, 16, 18, 20, 251 straipsnių, ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 202 straipsniu įstatymo projektas Nr. XIVP-1597(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-13.1 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1597(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 90 Seimo narių: už – 89, prieš nėra, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.26 val.
Tikslinių kompensacijų įstatymo Nr. XII-2507 5 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1598(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-13.2 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1598(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 91 Seimo narys: už – 89, prieš nėra, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.26 val.
Šalpos pensijų įstatymo Nr. I-675 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1599(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-13.3 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1599(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 88, prieš nėra, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.27 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo Nr. I-1336 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1600(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-13.4 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1600(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 87 Seimo nariai: už – 86, prieš nėra, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.28 val.
Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1601(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-13.5 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1601(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 87, prieš – 1, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.28 val.
Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo Nr. I-733 25, 30 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 301, 302, 303, 304, 305 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1757(3) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-14 klausimas, įstatymo projektas Nr. XIVP-1757(3). Turime priimti įstatymo projektą pastraipsniui. 1 straipsnį jau esame priėmę. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento keletas pastabų, joms komitetas pritarė… vienai pritarė, vienai nepritarė. Ji yra Seimo nario J. Razmos. Į tribūną kviečiame V. Kernagį. Seimo nario J. Razmos pataisa, pasiūlymas dėl 2 straipsnio. Prašom.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiami kolegos, aš, aišku, labai atsiprašau, kad tokiu laiku dar atimu kelias minutes, bet vis dėlto rūpi, kad įstatymo projekte neliktų nuostatų, kurios gali prieštarauti Konstitucijai, nes kalbame apie tokius jautrius konstituciškai dalykus, kai paimama privačių asmenų nuosavybė visuomenės reikmėms. Iš karto pasakau, kad mano pasiūlymas tikrai nepalies tų pagrindinių dalykų, dėl ko sumanytas projektas, tai yra Lietuvos pašto dviejų pastatų Kaune ir Klaipėdoje paėmimo, bet čia projektas yra bendresnis.
Pirmuoju siūlymu aš siūlau bent įrašyti, kad kai jau atsiranda iniciatyva paimti kultūriškai vertingą objektą visuomenės reikmėms, kad apie priimtą sprendimą būtų raštu informuotas to paminklo savininkas, viso labo tik tiek teprašau šiuo atveju.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas pranešėjau. Aš per skubėjimą padariau klaidelę, 2 straipsnį su Teisės departamento… galime priimti bendru sutarimu? Galime. Čia šita pataisa buvo dėl 3 straipsnio, ją ką tik kolega J. Razma pristatė. Reikia 29 remiančių Seimo narių. Ar galime laikyti, kad turime 29? Galime. Labai dėkui. Gerbiamas Vytautai, pristatykite komiteto nuomonę.
V. KERNAGIS (TS-LKDF). Čia supainioti straipsniai, ne tą pristatėte?
PIRMININKAS. Pataisa dėl 3 straipsnio.
V. KERNAGIS (TS-LKDF). Man atrodo, kad ne tą pristatėte. Projekte yra numatyta, kad kultūros paminklo paėmimą visuomenės poreikiams gali inicijuoti ir priimti sprendimą tik atitinkamos Vyriausybės institucijos, o ne pats savininkas. Todėl situacija, kai to reikalautų pats kultūros paminklo savininkas, nėra įmanoma, todėl siūlymas papildyti yra perteklinis, todėl balsavome prieš.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Už pasiūlymą nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Prieš pasisako V. Juozapaitis.
V. JUOZAPAITIS (TS-LKDF). Taip, gerbiami kolegos, kad ir kaip skausmingai tai skambėtų su visa pagarba J. Razmai, vis dėlto šis pasiūlymas iš tikrųjų nekeistų paties projekto esmės, bet tikrai sukeltų sumaištį. Tai yra ne mano ir ne vien komiteto nuomonė, tai yra Kultūros ministerijos Teisės skyriaus vadovo nuomonė.
Šis projektas yra derintas ir su Teisingumo ministerija – Vyriausybės lygmeniu. Iš tikrųjų ten yra viskas gerai. Tai, dėl ko nuogąstauja J. Razma, yra kituose teisės aktuose ir tai mums komitete įrodė ministerijos teisininkai, todėl aš labai prašau jūsų tiesiog nepalaikyti šio pasiūlymo. Bet ačiū J. Razmai, kad jis nepaliko be dėmesio šio mūsų projekto.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Išklausėme visų pasisakymų dėl J. Razmos pasiūlymo. Apsisprendžiame balsavimu. Kas pritariate jo pasiūlymui, balsuojate už, kas nepritariate, – prieš arba susilaikote.
Už pasiūlymą balsavo 33 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 46. J. Razmos pasiūlymui nepritarta.
Dėl to paties 3 straipsnio dar yra Seimo kanceliarijos Teisės departamento pataisa, jai komitetas pritarė. Gerbiami kolegos, ar galime pritarti 3 straipsniui su Teisės departamento viena pastaba ir, nepritarus J. Razmos pataisai, tokiai 3 straipsnio formuluotei? Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 4 straipsnio taip pat yra Seimo nario J. Razmos pasiūlymas. Prašom.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiami kolegos, mano siūlymas vėl grįstas tais pačiais motyvais, kad vis dėlto būtų apgintos savininko teisės. Todėl aš siūlau, kad nagrinėjant teisme būtų ne tik paėmimo teisėtumas įvertintas, bet įvertintos kultūros paėmimo visuomenės poreikiams… ar tai negalima patenkinti kitu būdu ir ar yra pusiausvyra tarp viešojo intereso ir savininko nuosavybės teisių. Jeigu iniciatoriaus prašymu nustatoma, kad nedelsiant nepatenkinus konkretaus visuomenės poreikio bus pakenkta gyvybiškai svarbiems kitiems reikšmingiems visuomenės interesams, nustatoma, kad savininkas apie kultūros paėmimo procedūras ir atlyginimą už paimamą objektą yra tinkamai informuotas, galima leisti valstybei pradėti naudoti kultūros paminklo savininko nuosavybę, net ir neišsprendus ten to atsiskaitymo, jeigu dėl to yra ginčijamasi. Man atrodo, čia vėl yra subalansuotas pasiūlymas, leidžiantis tinkamai apginti savininkų interesus, bet nesutrukdantis paimti to objekto anksčiau, kol yra ginčų dėl kainos.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas kolega. Ar galime laikyti, kad yra 29 Seimo nariai, remiantys šitą pasiūlymą? (Balsai salėje) Galime? Labai dėkui. Gerbiamas Vytautai, komiteto argumentus dėl spendimo.
V. KERNAGIS (TS-LKDF). Argumentai yra labai panašūs, kad šita nuostata neužkerta kelio kultūros paminklo savininkui ginčyti paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų ir kad ta teisė yra numatyta Civiliniame kodekse.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Už pasiūlymą nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Prieš vėlgi pasisako V. Juozapaitis.
V. JUOZAPAITIS (TS-LKDF). Aš tik vėl turiu informuoti, gaila, kad Seimo narys neatvyko į mūsų komitetą pristatyti savo pataisų, atvyko jo patarėja. Ji antros pataisos net nesiūlė, nes jos abi tarpusavyje yra susijusios, nepriėmus, nepritarus pirmai, antra netenka prasmės. Būtų gerai, kad būtumėte informuotas apie tai ir čia net nereikėtų vargti, kai jūs bandėte perskaityti tą tekstą. Ačiū. Siūlau nepritarti.
PIRMININKAS. Jeigu susijusios, tai Seimas jau apsisprendė? Nesusijusios? Ne visai. Gerai, tai išvengiame diskusijos, pabalsuokime. Už pasiūlymą atsirado norinčių pasisakyti. I. Kačinskaitė-Urbonienė.
I. KAČINSKAITĖ-URBONIENĖ (DPF). Retai taip būna, gal kaltas nuovargis, kad mūsų nuomonės su J. Razma sutampa. Bet šį kartą iš tiesų palaikome tokį pasiūlymą, nes mes čia kalbame ne apie kokią nors prekę, parduodamą arba perkamą, o apie nuosavybę. Nuosavybė visais atvejais turi būti gerbiama ir apsaugota. Štai kodėl labai agituoju visus pabalsuoti už.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Išklausėme visų pasisakymų. Balsuojame dėl J. Razmos pasiūlymo. Kas jam pritariate, balsuojate už, kas turite kitą nuomonę, balsuojate prieš arba susilaikote.
Balsavo 90 Seimo narių: už – 44, prieš – 2, susilaikė 44. Trapia persvara J. Razmos pasiūlymui nėra pritarta. Gerbiami kolegos, ar galime bendru sutarimu pritarti visam 4 straipsniui be J. Razmos pasiūlymo? Galime. Labai dėkui. Negalime? (Balsai salėje) Gerai. Balsuojame dėl 4 straipsnio. Kas pritariate 4 straipsniui, balsuojate už, kas nepritariate, – prieš arba susilaikote.
Balsavo 95 Seimo nariai: už – 77, prieš – 7, susilaikė 11. Pritarta 4 straipsniui.
Dėl 5, 6 ir 7 straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti šiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 8 straipsnio yra gautas Seimo kanceliarijos Teisės departamento pasiūlymas, jam pagrindinis komitetas pritarė iš dalies. Ar galime pritarti 8 straipsniui bendru sutarimu su pagrindinio komiteto formuluote? Galime. Labai dėkui. Priėmimą pastraipsniui baigėme.
Dėl viso įstatymo projekto pasisakymai dėl motyvų. Nėra norinčių kalbėti. Balsuojame. Kas pritariate 2-14 klausimui – įstatymo projektui Nr. XIVP-1757(3), balsuojate už, kas nepritariate arba šiaip nematote prasmės, balsuojate kitaip.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 93 Seimo nariai: už – 83, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 10. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.39 val.
Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 15, 19, 191, 192, 193, 36, 37, 47, 55, 56, 81, 89 straipsnių ir priedo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 201, 581 straipsniais įstatymo projektas Nr. XIVP-1403(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-16.1 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1403(2). Priėmimas.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 86 Seimo nariai: už – 81, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 5. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.39 val.
Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 1, 6, 19, 191, 192, 55 straipsnių ir priedo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 193 straipsniu įstatymo Nr. XIII-704 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1404(2) (priėmimo tęsinys)
Kitas darbotvarkės 2-16.2 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1404(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 88 Seimo nariai: už – 84, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 4. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.40 val.
Architektūros įstatymo Nr. XIII-425 18 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1042(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-17 klausimas – projektas Nr. XIVP-1042(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 90 Seimo narių: už – 85, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 5. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.41 val.
Alternatyviųjų degalų įstatymo Nr. XIV-196 2, 15, 18 ir 24 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1739(2) (priėmimo tęsinys)
Darbotvarkės 2-18 klausimas – projektas Nr. XIVP-1739(2).
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 91 Seimo narys: už – 88, prieš – 1, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
Dėl darbotvarkės 2-19 klausimo jau esame apsisprendę.
18.42 val.
Valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymo Nr. VIII-480 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 19, 20 ir 21 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1666(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-20 klausimas – projektas Nr. XIVP-1666(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš 15 straipsnių, dėl nė vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Ar galime pritarti visiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pasisakymai dėl motyvų dėl viso įstatymo projekto. Norinčių kalbėti Seimo narių nėra. Balsuojame, kas pritariate įstatymo projektui.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 88 Seimo nariai: už – 86, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.43 val.
Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo Nr. VIII-275 2, 9, 25 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 253 straipsniu įstatymo projektas Nr. XIVP-1786(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-21 klausimas – projektas Nr. XIVP-1786(2). Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui.
Dėl 2 straipsnio yra gauta keletas pasiūlymų. Į tribūną kviečiame Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką M. Majauską. Dėl 2 straipsnio yra gautas Seimo narių V. Mitalo, M. Maldeikio, I. Šimonytės, G. Skaistės bei A. Bagdono pasiūlymas. Kuris pristatys? V. Mitalas. Prašom.
V. MITALAS (LF). Gerbiami kolegos, mes priimame šiaip jau gana griežtą įstatymą, kuriame yra bent aštuoni esamo reguliavimo sugriežtinimai: nuo ženklaus kapitalo didinimo iki anoniminių sąskaitų draudimo ir kitų reikalavimų su kriptovaliuta dirbančioms įmonėms. Šitie sugriežtinimai šiaip jau reikšmingai sustiprins rizikų valdymą ir padidins skaidrumą šiame sektoriuje. Tikrai tikėtina, kad tų kriptoįmonių, abejotinų kriptoįmonių, kurios turi netvarius verslo modelius, skaičius sumažės apskritai Lietuvoje. Transakcijos ribos klausimas, dėl kurio yra šitas pasiūlymas, nėra esminė rizikos valdymo priemonė, ji labai pablogintų ir apsunkintų Lietuvos konkurencingumą fintecho sektoriuje, kuriuo tikrai neseniai taip norėjome didžiuotis. Didžioji dalis atliekamų transakcijų ir dabar yra iki kelių šimtų eurų, todėl tai tikrai ženkliai paveiks visą rinką, uždarys duris mažesnėms kompanijoms augti, jos tiesiog neturės pakankamai lėšų įdiegti sistemoms, reikalingoms šiam reikalavimui palaikyti.
Svarbu yra tai, kad Europos Sąjungos lygiu nulio eurų ribą numatoma taikyti tik nuo 2025 metų. Dabar nulio eurų ribos taikymas yra tik trijose Europos Sąjungos valstybėse. Todėl 700 eurų riba, kuri buvo atėjusi iš Vyriausybės kaip kompromisinė nuostata, mūsų, pasiūlymo autorių, nuomone, turėtų ir likti tam, kad iš tikrųjų subalansuotume rizikas, bet neatsisakytume savo ambicijos turėti patrauklų investicinį klimatą fintecho sektoriaus įmonėms čia atsirasti ir augti. Todėl prašau palaikyti.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiami kolegos, ar galime laikyti, kad yra 29 Seimo nariai, remiantys pasiūlymą? Galime. Labai dėkui. Mykolai, komiteto argumentus ir sprendimą dėl šito pasiūlymo.
M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Dėkoju, gerbiamas posėdžio pirmininke. Mieli kolegos, atkreipsiu dėmesį, kad tai yra ne tik gerbiamo V. Mitalo siūlymas, bet taip pat Ministrės Pirmininkės, finansų ministrės ir dar keleto neeilinių Seimo narių pasiūlymas. Todėl aš neabejoju, kad sulauks plataus palaikymo. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Labai dėkui.
M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Savo ruožtu turiu pareigą pristatyti komiteto argumentus, kodėl šiam siūlymui komitetas nepritarė prieš savaitę, nepritarė balsuodamas pakartotinai ir vakar.
Pirma. Lietuvos bankas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Pinigų plovimo prevencijos centras laikosi griežtos pozicijos, jog neturėtų likti jokių anoniminių kriptokeitimo sandorių, jokių išimčių Lietuvos teritorijoje. Tokius sprendimus ką tik priėmė Estija ir Latvija, besibaimindamos pinigų plovimo skandalo, atsižvelgdamos į trapų finansų rinkų pasitikėjimą Baltijos šalimis. Atvejai, kai kliento tapatybė nustatoma ne nuo nulio ribos, gali sukelti situaciją, kai Lietuvos Respublikos finansų sistema bandys pasinaudoti į tarptautinių finansinių sankcijų sąrašus įtraukti asmenys, siekdami apeiti sankcijas ir taip užtikrinti neteisėtą naudojimąsi lėšomis. Pervedimus išvengiant aptikimo galima suskirstyti į mažesnes sumas naudojant kelis iš pažiūros nesusijusių virtualiųjų valiutų piniginių adresus, įskaitant vienkartinius piniginės adresus.
Taip pat komitetas atkreipė dėmesį, jog kriptovertė gerokai svyruoja trumpuoju laikotarpiu, todėl neįmanoma kontroliuoti, ar kriptoturto pavedimas viršija atitinkamą ribą eurais.
Pabaigai. Iš tiesų šiuo metu Europos Taryboje svarstomas reglamentas, kurio pagrindinis pamatas yra tai, jog kriptoturto pervedimai savo esme, keliamomis rizikomis ir techniškai skiriasi nuo įprastų lėšų pervedimų, todėl ir reikalavimai, taikomi kriptoturto pavedimams, turėtų būti griežtesni. Lietuvoje šiuo metu yra atvirkščiai.
Atsižvelgdamas į šiuos argumentus, Biudžeto ir finansų komitetas balsavo ir šiam Seimo narių siūlymui nepritarė. Balsavimo rezultatai: 3 balsavo už pasiūlymą, 8 balsavo prieš.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas pirmininke.
Pasisakymai dėl motyvų dėl pasiūlymo. Už pasisako neeilinė Seimo narė G. Skaistė. (Juokas salėje)
G. SKAISTĖ (TS-LKDF). Neeilinis Rajanas. Ačiū. Vis dėlto šiuo įstatymo projektu, kurį pateikė Finansų ministerija, diskutavusi su rinka, yra itin sugriežtinamas kriptosektorius, kriptokeityklos ir jų reguliavimas ir yra nustatomi bene aštuoni sugriežtinimai, kurie, mūsų nuomone, yra pakankami tam, kad būtų užtikrinamas sektoriaus skaidrumas.
Įvertindami diskusijas tiek su rinka, tiek ir su reguliuojančiomis institucijomis ir jų pajėgumus įgyvendinti tas nuostatas, kurios bus įrašytos į šį įstatymą, vis dėlto manome, kad ši nuostata, kuria būtų sugriežtinamas transakcijų identifikavimas nuo nulio eurų, kaip dabar yra 1 tūkst. eurų, siūlome, kad tai būtų 700 eurų, ir manome, kad atsižvelgiant į transakcijas, kurios yra vykdomos, toks atsekamumas būtų užtektinas ir padėtų išlaikyti Lietuvos konkurencingumą dabartiniu laikotarpiu. Kadangi šiuo metu nulio eurų ribą taiko tik trys Europos Sąjungos valstybės, norėdami išlaikyti mūsų kriptoįmonių konkurencingumą tuo laikotarpiu, kol nėra Europos Sąjungoje bendro reguliavimo nuo 2025 metų, manome, kad būtų tikslinga palikti 700 eurų ribą.
Visų kitų sugriežtinimų, kurie yra teikiami šiuo įstatymu, išties užtenka tam, kad būtų galima užtikrinti sektoriaus skaidrumą. Tuo tarpu konkurencingumo klausimas vis dėlto šiuo atveju nebūtų išspręstas. Mūsų siūlymas yra, kad transakcijos, kurios yra vykdomos virš 700 eurų, būtų identifikuojamos, o tos transakcijos, kurios yra iki 700 eurų, sukurtų tiesiog per didelę perteklinę naštą duomenų pateikimo ir tų duomenų apdorojimo institucijoms, kurios reguliuoja, todėl, mūsų nuomone, optimalus variantas būtent būtų 700 eurų ir kviesčiau pasilikti prie to siūlymo.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Prieš pasiūlymą pasisako irgi neeilinis G. Paluckas.
G. PALUCKAS (LSDPF). Ne, ne, matyt, kaip tik eilinis, jeigu jau pradėjome skirstyti. Bet, kolegos, mes diskutuojame ir šnekame apie konkurencingumą itin rizikingame sektoriuje, rizikingame ne pačioms kriptokeitykloms, kurios siūlytų, bet rizikingam jų klientams ir plačiąja prasme viešajai tvarkai. Geriau iš karto pratintis prie minties, jog kiekviena transakcija nebūtų anoniminė ir už tai būtų ir atskaitingos, ir atsakingos tiek kriptovaliutų keityklos, tiek būtų ginamos tų klientų, vartotojų teisės.
Iš tiesų šnekant tiek apie pačią technologiją, taip, jinai yra labai moderni ir nešanti didelį gėrį, bet lygiai taip pat ji kelia papildomų rizikų tiek dėl pinigų plovimo, terorizmo ir korupcijos. Tie laikai, kai kam nors nešdavo grynaisiais pinigais dėžutes, yra praeityje, ir ne todėl, kad niekas nieko nebemėgina papirkti, o todėl, kad atnešti atmintuką su kriptovaliutomis yra daug paprasčiau padaryti, nes tu gali paskui tuos dalykus išsigryninti anonimiškai.
Taigi, kolegos, tikrai nemaišykime to visų siekiamo konkurencingumo sektoriuje su tikrai rizikomis, kurios turėtų būti eliminuotos iš karto, kuo greičiau, be jokio pereinamojo laikotarpio, kaip tai daro kai kurios kaimyninės šalys. Europa prie to prieis po mūsų. Ačiū.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiami kolegos, išklausėme pasisakymų dėl motyvų dėl Seimo narių grupės pasiūlymo. Balsuojame. Kas pritariate pasiūlymui, balsuojate už, kas nepritariate, – prieš arba susilaikote.
Balsavo 86 Seimo nariai: už – 66, prieš – 8, susilaikė 12. Pasiūlymui pritarta. Kolegos, ar galime bendru sutarimu pritarti 2 straipsniui kartu su pasiūlymu, kuriam ką tik pritarėme? (Balsai salėje) Galime. Labai dėkui. Pritarta 2 straipsniui.
Dėl 3 straipsnio pataisų, pasiūlymų nėra. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime, pritarta. Dėkui. Dėl 4 straipsnio taip pat pataisų, pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Labai dėkui, pritarta. Dėl 5 straipsnio yra gauta Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, jai pagrindinis komitetas pritarė. Ar galime pritarti 5 straipsniui bendru sutarimu kartu su pritarimu Teisės departamento pastabai, kuriai pagrindinis komitetas pritarė? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Dėl viso įstatymo projekto už pasisako vėlgi neeilinė Seimo narė G. Skaistė.
G. SKAISTĖ (TS-LKDF). Išties manau, kad pateiktas subalansuotas pasiūlymas – jame yra numatyti aštuoni kriptokeityklų sugriežtinimai ir tokie siūlymai kaip įstatinio kapitalo didinimas iki 125 tūkst. eurų, taip pat vadovaujančių asmenų, kurie vadovauja kriptokeityklų įmonėms, papildomi reputacijos reikalavimai. Taip pat numatoma, kad veikla turėtų būti vykdoma būtent Lietuvoje, susijusi su Lietuva. Taip pat Registrų centre bus oficialūs kriptokeityklų sąrašai ir bus tikrinama, ar įmonės pateikė visus duomenis, kurie yra numatyti įstatyme. Tai pat nebeliks anoniminių sąskaitų ir transakcijų metu bus identifikacija, kai transakcijos viršija 700 eurų.
Manome, kad toks kriptokeityklų sugriežtinimas padės išsigryninti ir palikti Lietuvoje tas įmones, kurios išties veikia skaidriai ir neša pridėtinę vertę būtent Lietuvai ir kelia mažai rizikų. Manome, kad toks sprendimas, kuris yra dabar pasiūlytas, yra subalansuotas užtikrinant tą proporcingą ir į ateitį žiūrintį požiūrį mūsų visai fintechų bendruomenei.
PIRMININKAS. Labai dėkui, ministre. Prieš įstatymo projektą pasisako A. Butkevičius.
A. BUTKEVIČIUS (DFVL). Dėkoju, posėdžio pirmininke. Balsuosiu už šį įstatymo projektą, bet noriu išsakyti keletą pastabų, dėl ko nebuvo pritarta Biudžeto ir finansų komiteto sprendimui. Vis dėlto, mielieji, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba aiškiai pasakė, kad turi būti taikoma nulinė tolerancija. Lygiai tą patį pasakė Lietuvos centrinis bankas. Dabar norėčiau pateikti tam tikrą skaičių valiutų paslaugų teikėjų. Klausykite, mes sukūrėme jau kriptovaliutų keitimo rojų, nes Lietuvoje jau yra registruota 407 valiutų paslaugų teikėjos. Palyginimui galiu pasakyti, pavyzdžiui, Italijoje – 22, Prancūzijoje – 38, Austrijoje – 38, Nyderlanduose – 54. Tai natūraliai kyla klausimas, kodėl Baltijos šalyse, ypač Lietuvoje, tokių keityklų skaičius yra toks rekordinis? Ar nėra tam tikrų povandeninių srovių? Buvo labai keista, kai aiškinama – reikia didinti konkurencingumą. Dėl ko reikia didinti konkurencingumą, kad turėtume tokių valiutų keityklų 1 tūkst., gal 2 tūkst.? O rizikos faktoriai ar buvo vertinti? Kai buvo pasakyta, kad čia reikia įdiegti naujas technologijas, tai yra pasakos, mielieji. Tikrai, susimąstykite kitą sykį prieš teikdami tam tikrus pasiūlymus ir pataisas. Ačiū.
PIRMININKAS. Labai ačiū. Už įstatymo projektą pasisako M. Majauskas.
M. MAJAUSKAS (TS-LKDF). Dėkoju, gerbiamas posėdžio pirmininke. Mieli kolegos, nepaisant to, jog nebuvo pritarta Biudžeto ir finansų komiteto pozicijai, aš manau, kad pats įstatymas yra reikalingas ir jis eina tikrai teisinga kryptimi. Įvedami labai reikalingi suvaržymai, sugriežtinimai ir reikalavimai kriptovaliutų keitykloms. Mano giliu įsitikinimu, jie yra nepakankami ir mes dar turėsime sugrįžti prie šio įstatymo tobulinimo, tai parodo net ir pačių didžiausių kriptovaliutų keityklų situacija. Atkreiptinas dėmesys, kad didžiausia pasaulyje kriptovaliutų keitykla, kuri veikia ir Lietuvoje ir moka tikrai didelius mokesčius, šiuo metu yra viena didžiausių virtualių valiutų paslaugų teikėjų pasaulyje ir yra visų pagrindinių JAV finansinių reguliavimo institucijų tyrimo objektas. Tiria Teisingumo departamentas, Prekių biržos ir ateities sandorių komisija, tiria Vidaus pajamų tarnyba, Vertybinių popierių komisija, taip pat ir institucijos kitose pasaulio šalyse. Taigi, ne šventas reikalas kriptovaliutos ir turime elgtis su jomis tikrai labai atsargiai, labai atidžiai, nes tai yra ir Lietuvos reputacijos klausimas. Tai aš balsuosiu už, bet esu tikras, kad prie šio klausimo artimiausiu metu mes dar tikrai sugrįšime.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Išklausėme visus pasisakymus dėl motyvų dėl įstatymo projekto. Balsuojame. Kas pritariate įstatymo projektui, balsuojate už, kas nepritariate, balsuojate kitaip.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 89 Seimo nariai: už – 82, prieš – 2, susilaikė 5. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.58 val.
Įstatymo „Dėl Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos fakultatyvaus protokolo dėl pranešimų procedūros ratifikavimo“ projektas Nr. XIVP-1738(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-22.1 klausimas – projektas Nr. XIVP-1738(2). Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pataisų ir pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl 2 straipsnio pataisų ir pasiūlymų negauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas. Dėl viso įstatymo projekto nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsuojame, kas pritariate įstatymo projektui.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 80 Seimo narių: už – 78, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 2. Įstatymas priimtas. (Gongas)
18.59 val.
Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo Nr. I-1234 1, 4 ir 29 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1698(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-22.2 klausimas – projektas Nr. XIVP-1698(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš keturių straipsnių. Nė dėl vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti visiems keturiems straipsniams bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas. Dėl viso įstatymo projekto nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Balsuojame.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 79 Seimo nariai: už – 78, prieš nėra, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
19.00 val.
Žalos, atsiradusios dėl valdžios institucijų neteisėtų veiksmų, atlyginimo ir atstovavimo valstybei ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei įstatymo Nr. IX-895 2, 3, 4 ir 51 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1699(2) (priėmimas)
Kitas darbotvarkės 2-22.3 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1699(2). Priėmimas pastraipsniui. Dėl pirmų dviejų straipsnių pataisų, pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 3 straipsnio yra gautas Seimo nario J. Razmos pasiūlymas.
J. RAZMA (TS-LKDF). Atsiimu, neprašau balsuoti. (Balsai salėje, plojimai)
PIRMININKAS. Atsiimate, neprašote balsuoti. Labai dėkui. Tada ar galime pritarti 3 straipsniui bendru sutarimu be J. Razmos pasiūlymo? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl 4 ir 5 straipsnių nėra gauta jokių nei pataisų, nei pasiūlymų, galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimą pastraipsniui baigėme.
Dėl viso įstatymo projekto už nori kalbėti A. Petrošius. Nenori. Atsisako. (Balsai salėje) Balsuojame. Jaučiu tam tikrus laisvo mandato suvaržymo daigelius iš reakcijos į kolegos norą pasisakyti.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 82 Seimo nariai: už – 81, prieš nebalsavo niekas, susilaikė 1. Įstatymas priimtas. (Gongas)
19.02 val.
Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių teritorijų ribų keitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1779(2) (priėmimas)
Darbotvarkės 2-23 klausimas – įstatymo projektas Nr. XIVP-1779(2). Priėmimas pastraipsniui. Įstatymo projektas iš trijų straipsnių. Dėl nė vieno iš jų nei pataisų, nei pasiūlymų nėra gauta. Galime pritarti visiems bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Priėmimas pastraipsniui baigtas.
Dėl viso įstatymo projekto už nori kalbėti A. Petrošius. Jis atsisako, taip. Tada dėl motyvų išklausėme pasisakymus. Balsuojame dėl įstatymo projekto.
Šio įstatymo priėmimas
Balsavo 81 Seimo narys ir visi balsavo už. Įstatymas priimtas. (Gongas)
19.03 val.
Kibernetinio saugumo įstatymo Nr. XII-1428 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1855 (pateikimas)
Darbotvarkės 2-24 klausimas – Kibernetinio saugumo įstatymo Nr. XII-1428 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1855.
Pranešėjas – K. Adomaitis. Pateikimas.
K. ADOMAITIS (LF). Gerbiamieji, labai trumpai. Iš tiesų aktualus kontekstas, nes šiuo metu vyksta kibernetinės atakos prieš Lietuvą. Šitas projektas išplės kibernetinio saugumo funkcijas. Jis padės operatyviau reaguoti į sukčių visokius SMS, padės labiau dirbti preventyviai su užkrėstomis svetainėmis ir iš tiesų padės kitoms institucijoms įgyvendinti jų privalomus reikalavimus apriboti prieigas. Labai kviečiu pritarti ir paprašyti Vyriausybės išvados, kad būtų galima artimiausiu metu patiksinti tam tikrus dalykus ir gauti Vyriausybės nuomonę šiuo klausimu.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas kolega. Nėra Seimo narių, norinčių jūsų paklausti. Pasisakymai dėl motyvų dėl įstatymo projekto po pateikimo. Taip pat nėra norinčių kalbėti Seimo narių. Ar galime po pateikimo įstatymo projektui pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Dėl komitetų kokių būtų pasiūlymų? Kaip pagrindinį kokį komitetą? Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą. Galime pritarti bendru sutarimu dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto? Galime. Labai dėkui. Pritarta. Siūloma svarstyti rudens sesijoje. Ir dėl Vyriausybės išvados. Bendru sutarimu galime pritarti kreipimuisi į Vyriausybę dėl išvados?
Galime. Labai dėkui.
19.05 val.
Administracinių nusižengimų kodekso 12, 211, 373, 375, 376, 377, 378, 380, 381, 382, 421, 484, 576, 577, 579, 581, 584, 587, 588, 589, 594, 608, 609, 616, 617, 619, 620, 621, 627, 644, 666, 671, 673, 675, 676, 678 straipsnių ir priedo pakeitimo, Kodekso papildymo 5651 ir 5741 straipsniais bei 591 ir 677 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymo projektas Nr. XIVP-1869, Mokesčių administravimo įstatymo Nr. IX-2112 14 straipsnio papildymo įstatymo projektas Nr. XIVP-1870 (pateikimas)
Darbotvarkės rezervinis 1-1 klausimas – Administracinių nusižengimų kodekso daugybės straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1869. Pranešėja E. Dobrowolska. Pateikimas.
E. DOBRWOLSKA (LF). Sveiki, kolegos, teikiamas Administracinių nusižengimų kodekso paketas, jis yra konsoliduotas Teisingumo ministerijos ir Susisiekimo ministerijos. Teisingumo ministerija siūlo iš esmės numatyti galimybę atlikti administracinio nusižengimo tyrimą ir nagrinėti administracinių nusižengimų bylas ne teismo tvarka nuotoliniu būdu. Taip pat Susisiekimo ministerija siūlo griežtinti administracinę atsakomybę už geležinkelio transporto eismo saugos ir geležinkelių sistemos reikalavimų nesilaikymą, kai kur atsisakoma administracinės atsakomybės. Ačiū. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiama ministre. Nėra Seimo narių, norinčių jūsų paklausti. Jūs čia, kaip suprantu, pristatėte visą bloką – rezervinius 1.1 ir 1.2 klausimus, taip? Nėra norinčių paklausti Seimo narių? Pasisakymai dėl motyvų dėl įstatymo projekto. Taip pat nėra norinčių kalbėti kolegų. Ar galime bendru sutarimu pritarti po pateikimo? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Pagrindiniu komitetu siūloma skirti Teisės ir teisėtvarkos komitetą. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Dėl rezervinio 1.1 klausimo kaip pagrindinis siūlomas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, o dėl rezervinio 1.2 klausimo kaip pagrindinis siūlomas Biudžeto ir finansų komitetas. Galime pritarti tokiam pagrindinių komitetų išsidėstymui? Dėl rezervinio 1-1 klausimo dar siūloma kaip papildomą paskirti Biudžeto ir finansų komitetą. (Balsai salėje) Galime? Labai dėkui, pritarta. Siūloma svarstyti Seimo V (rudens) sesijoje. Galima pritarti bendru sutarimu? Labai dėkui. Įstatymų projektams pritarta.
Per šoninį mikrofoną dėl vedimo tvarkos… Ne? Balsuojame? Ne, tai mes bendru sutarimu pritarėme, nėra dėl ko balsuoti, kaip supratau.
19.06 val.
Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo Nr. VIII-375 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1838, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo Nr. VIII-723 42 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1839, Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo Nr. XIII-1381 papildymo 312 straipsniu įstatymo projektas Nr. XIVP-1840, Biudžeto sandaros įstatymo Nr. I-430 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1841 (pateikimas)
Darbotvarkės rezerviniai 2.1, 2.2, 2.3 ir 2.4 klausimai – Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo Nr. VIII-375 pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1838 ir lydimieji teisės aktai. Pranešėjas – L. Kasčiūnas.
L. KASČIŪNAS (TS-LKDF). Labai ačiū, gerbiamas Andriau. Pirmiausia noriu išreikšti didžiausią pagarbą jums už jūsų vakarinę lyderystę šiandien Seime, ačiū jums už tai.
Labai trumpai. Dirbome rimtai, iš visų frakcijų sukūrėme Šaulių sąjungos koncepciją. Čia buvo kitaip, dirbo Seimas, Seimo žmonės parengė koncepciją ir perkėlė į įstatymų projektus. Tas yra gana reta, tai yra tikras parlamentinės demokratijos įrodymas.
Mūsų tikslas – Lietuvos šaulių sąjungos vystymosi postūmis. Sąjunga – kaip visuomenės saugumo, ginkluoto pasipriešinimo, atsparumo plataus spektro grėsmėms ramstis ir neginkluotas piliečių pasipriešinimo stuburas. Stipresnė Šaulių sąjunga – tai didesnė visuomenės pilietinė galia, atsparumas, atgrasymas ir apskritai valstybės gynybinis potencialas. Mūsų tikslas – iki 2030 metų 50 tūkst. aktyvių Šaulių sąjungos narių. Ačiū.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiamas kolega. Jūsų paklausti nori trys Seimo nariai. Pirmasis klausia M. Puidokas. Jo salėje nematau. Klausia M. Matijošaitis.
M. MATIJOŠAITIS (LF). Aš taupydamas laiką paklausiu asmeniškai sutikęs. Ačiū.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Kitas klausia K. Adomaitis.
K. ADOMAITIS (LF). Ne klausimas, tik labai trumpas pasisakymas ir kreipimasis. Rengiant šitą įstatymą (aš suprantu, jis buvo skubiai rengiamas) tikrai neįėjo kelios nuostatos dėl Mokymo centro įpareigojimų. Mes skyrėme didžiules lėšas ir tikrai tikiuosi kolegiško požiūrio diskutuojant apie papildomas nuostatas svarstymo metu.
L. KASČIŪNAS (TS-LKDF). Be abejo.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiami kolegos. Gerbiamas pirmininke, atsakėte į visus Seimo narių klausimus. Ar galime bendru sutarimu? (Balsai salėje) Negalime? Galime. Pritariame bendru sutarimu įstatymų projektams.
Pagrindiniu komitetu dėl visų įstatymų projektų siūloma skirti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Papildomu komitetu dėl visų įstatymų projektų siūloma skirti Biudžeto ir finansų komitetą. Galime bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Siūloma svarstyti Seimo V (rudens) sesijoje. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui. Pritarta.
L. KASČIŪNAS (TS-LKDF). Norėtume paprašyti Vyriausybės išvados.
PIRMININKAS. Ir kreipiamės į Vyriausybę bendru sutarimu dėl Vyriausybės išvados. Galime pritarti? Galime. Labai dėkui. Pritarta.
19.09 val.
Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo Nr. I-1057 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-1850, Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto Nr. I-399 70 straipsnio pakeitimo“ projektas Nr. XIVP-1851 (pateikimas)
Darbotvarkės rezerviniai 3.1, 3.2 klausimai – Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo Nr. I-1057 6 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas bei jo lydimasis. Pranešėjas – A. Valinskas. Pateikimas.
A. VALINSKAS (TS-LKDF). Sveiki, gerbiami kolegos. Džiaugiuosi galėdamas jums pristatyti darbo grupės, skirtos Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimams, darbo rezultatus. Šios darbo grupės suformavimą paskatino du pagrindiniai dalykai. Tai yra praeitą vasarą priimti Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo sprendimai ir Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas, juo Europos Žmogaus Teisių Teismas nusprendė, jog Lietuvos Respublika, nesuteikdama valstybės pripažinimo religinei bendrijai „Romuva“, neišliko nešališka ir neutrali, kaip to reikalautų Europos žmogaus teisių konvencija, ir nurodė Lietuvai imtis veiksmų, kad tas pažeidimas būtų ištaisytas. Europos Žmogaus Teisių Teismas savo sprendime labai aiškiai pasakė, kad sąlygas kai kuriems pažeidimams kilti sudarė pats reguliavimas, ir nurodė, kaip jis galėtų būti patobulintas. Ši darbo grupė būtent šiuo tikslu ir siūlo šį projektą, juo šios reguliavimo ydos būtų ištaisytos.
Konkrečiai pasiūlymai yra išdėstyti aiškinamojo rašto 4 straipsnyje. Keli iš jų, svarbiausi pakeitimai, būtų tokie. Nuo šiol Seimas dėl valstybės pripažinimo suteikimo ar atsisakymo jį suteikti spręstų priimdamas atitinkamą Seimo nutarimą. Seimo nutarime dėl atsisakymo suteikti valstybės pripažinimą būtų nurodomas tokio nutarimo pagrindas ir motyvas. Tai sudarytų galimybę vėlesnei teisminei patikrai, jos iki šiol nebuvo, tai kaip trūkumą mums labai aiškiai nurodė Europos Žmogaus Teisių Teismas. Seimas iš esmės gali priimti tokius sprendimus išvis nepateikdamas motyvų arba priimdamas juos tokius, kurie nėra legitimūs tokiose diskusijose.
Taip pat pakeitimai numato, kad Seimo priimtu sprendimu atsisakyti suteikti valstybės pripažinimą religinei bendrijai laikytinas atitinkamas Seimo nutarimo priėmimas, o ne kaip buvo iki šiol – Seimo balsavimas, jo metu tiesiog joks nutarimas nėra priimamas, ir kiti pakeitimai.
Jei turėsite kokių nors klausimų, mielai į juos atsakysiu. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiamas kolega, jūsų paklausti nori du Seimo nariai. Pirmasis klausia R. Šarknickas. Jo salėje nematau. Klausia S. Jovaiša.
S. JOVAIŠA (TS-LKDF). Ačiū, gerbiamas pirmininke. Aš trumpą klausimą. Kodėl dveji metai? Gal ne visiems atrodo, bet Seimas iš tikrųjų rimta įstaiga. Jeigu kas dveji metai mes kelsime audras ir šaršalus, nemanau, kad čia yra labai naudinga. Ačiū.
A. VALINSKAS (TS-LKDF). Darbo grupėje buvo dvi stovyklos, jos iš tiesų ginčijosi dėl šio termino, čia irgi nebuvo visiškai vienos nuomonės. Buvo stovykla, kuri sakė, kad išvis nereikia susieti, jei teisingai supratau jūsų klausimą, su kokiu nors konkrečiu laiko terminu, reikia susieti su juridiniu faktu. Tai yra jeigu Seimas nusprendžia, kad religinė bendrija, prašanti valstybės pripažinimo, tiesiog neatitinka kokių nors reikalavimų, jis tuos neatitikimus išdėsto. Kai religinė bendrija gali įrodyti, kad išsprendė tas problemas, ar tai būtų dveji metai, ar 2 mėnesiai, ar 22 metai, tuomet jinai galėtų kreiptis. Buvo stovykla, kuri sakė, kad galbūt reikėtų penkerių metų, bet vis dėlto buvo apsistota prie dvejų metų. Taip yra atsižvelgiama ir į mūsų Konstitucinio Teismo nutarimą. Jis labai aiškiai pasakė, kad anksčiau buvęs dešimties metų terminas dėl pakartotinio kreipimosi tiesiog yra antikonstitucinis, nes jis pernelyg suvaržo religinių bendrijų teises. Todėl mes tiesiog tą terminą šiek tiek sumažinome, bet susiejome su tam tikru laiko tarpu.
PIRMININKAS. Labai dėkui. Gerbiamas kolega, jūs atsakėte į visus Seimo narių klausimus.
Gerbiami kolegos, ar galime įstatymų projektų blokui pritarti bendru sutarimu? Ne, negalime. Balsuojame. Kas pritariate įstatymų projektams, balsuojate už, kas turite kitokią nuomonę, – kaip nors kitaip.
Balsavo 76 Seimo nariai: už – 58, prieš – 2, susilaikė 16. Įstatymų projektams po pateikimo pritarta.
Dėl rezervinio 3.1 klausimo pagrindiniu komitetu siūloma skirti Žmogaus teisių komitetą. Ar galime pritarti tokiam siūlymui? Galime. Labai dėkui, pritarta. Dėl rezervinio 3.2 klausimo pagrindiniu komitetu siūloma skirti Teisės ir teisėtvarkos komitetą. Galime pritarti tokiam siūlymui? Galime. Ir dėl rezervinio 3-2 klausimo kaip papildomą siūloma skirti Žmogaus teisių komitetą. Galime? (Balsai salėje) Ne, Žmogaus teisių komitetas dėl rezervinio 3-1 klausimo, dėl rezervinio 3-2 klausimo pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas, o Žmogaus teisių komitetas papildomas. Galime pritarti tokiam sudėliojimui bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta. Siūloma svarstyti V (rudens) sesijoje. Galime pritarti bendru sutarimu? Galime. Labai dėkui, pritarta.
Rezervinį 4 klausimą, projektą Nr. XIVP-1877, projekto iniciatorė M. Ošmianskienė atsisako šiandien pateikti. Todėl, gerbiami kolegos, su giliu liūdesiu pranešu, kad pagrindinė darbotvarkės dalis baigėsi.
Per šoninį mikrofoną ponas K. Bartoševičius ir tada Seimo Pirmininkei suteiksime apibendrinamąjį žodį. Prašom.
K. BARTOŠEVIČIUS (TS-LKDF). Pirmiausia norėjau padėkoti A. Mazuroniui už tokį pirmininkavimą, jis nusipelnė net plojimų, man atrodo. (Plojimai)
PIRMININKAS. Dėkui, dėkui.
K. BARTOŠEVIČIUS (TS-LKDF). Antras dalykas, mieli kolegos, sveikinu visus, nes šiandien yra Tarptautinė parlamentarizmo diena.
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiami kolegos. Ta džiugia nata į tribūną kviečiame Seimo Pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen.
19.15 val.
Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kalba Seimo IV (pavasario) sesijos pabaigos proga
V. ČMILYTĖ-NIELSEN. Dėkui, gerbiamas posėdžio pirmininke. Gerbiami kolegos, net neabejoju, kad laukiate galimybės giedoti himną, tačiau žanro reikalavimas yra visgi trumpai apžvelgti besibaigiančią Seimo sesiją. Kadangi jinai tikrai nebuvo eilinė, ji buvo gana išskirtinė, aš pasinaudosiu šia galimybe.
Taigi, baigiame tikrai karštą pavasario sesiją, kurios vienas iš išskirtinių bruožų buvo tas, kad išorinės grėsmės tapo vidinėmis įtampomis, kurios retkarčiais prasiverždavo ne tik išskirtiniais sprendimais, bet ir pareiškimais, peržengusiais ne tik politinės kultūros, bet ir etikos ribas. Pastarųjų savaičių įvykiai sukėlė daug svarstymų ir interpretacijų, vis dėlto tai buvo tik keli šios pavasario sesijos epizodai – ryškūs, neabejotinai patraukę dėmesį, tačiau tikrai ne patys reikšmingiausi.
O ši sesija pasižymėjo svarbiais ir prasmingais sprendimais. Rusijos agresijos akivaizdoje sugebėjome pademonstruoti vienybę, kokios, ko gero, nėra buvę nuo pačios nepriklausomybės pradžios, ir nors ji netruko ilgai, tačiau tai buvo ryškus akcentas, rodantis, kad galime susitelkti, kad galime dirbti išvien, kai to labai reikia. Tai geriausias atsakas tiems, kurie ilgą laiką sakė, kad visuomenė yra negrįžtamai susiskaldžiusi ir suradikalėjusi, nepasiruošusi kompromisui ir apatiška, nepajėgi konsoliduotis. Matome, kad tai yra netiesa. Esame demokratiška šalis, turime nuomonių įvairovę, laisvę išsakyti argumentus, formuluoti poziciją ir ją ginti. Kai kada nesutampančios pozicijos sukuria įtampą ir kibirkščiuoja, tačiau dažniausiai – tai laisvės ir demokratijos kibirkštys, kurios nušviečia politinių diskusijų lauką ir leidžia geriau matyti pilietinės visuomenės pagrindus. Taip, kartais tenka susidurti ir su pastangomis savanaudiškai pakurstyti nesutarimus, tačiau tokių pastangų aš nesureikšminčiau. Viena vertus, tai nors ir nemalonūs, bet vienetiniai atvejai, iš kitos pusės – liberali demokratija tuo ir stipri, kad įsipareigoja per jėgą neslopinti tokių, kad ir labai nemalonių, impulsų.
Ši sesija tai dar viena politinė atkarpa, apie kurią kalbėdami negalime išvengti žodžio „išskirtinis“. Sesija vyko per karą prieš Ukrainą. Karas tęsiasi ir šiandien. Jis, deja, tęsis rytoj. Priėmėme neatidėliotinus sprendimus, kad ne tik suteiktume veiksmingą paramą Ukrainai, bet ir stiprintume Lietuvos nacionalinį saugumą bei gynybą, skirdami reikiamą finansavimą, kovodami su šio karo sukeltomis socialinėmis ir ekonominėmis pasekmėmis. Lietuva buvo pirmoji, atėjusi į pagalbą Ukrainai, ir lieka ta valstybė, kuri labiausiai rūpinasi taika ir saugumu Europoje. Tokiais žodžiais šios sesijos metu į mus kreipėsi Ukrainos Prezidentas V. Zelenskis. Tai tiesa – per 4 mėnesius Seimas priėmė net septynias rezoliucijas dėl visapusės paramos Ukrainai ir jos pergalei pasiekti, dėl Rusijos Federacijos vykdomos agresijos ir karo nusikaltimų Ukrainoje pasmerkimo, dėl energetinių išteklių importo nutraukimo iš šalių, vykdančių karinę agresiją prieš Ukrainą, ir Lietuvos energetikos sistemos stiprinimo. Nuolat reikalavome sankcijomis spausti Rusijos ir Baltarusijos režimus, buvome vieni pirmųjų, paraginusių Ukrainai suteikti šalies kandidatės statusą, taip pat pripažinti Rusijos Federacijos veiksmus Ukrainoje genocidu ir įsteigti specialųjį tarptautinį baudžiamąjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams ištirti. Europa mus išgirdo, tačiau tai, kas padaryta, yra tik pradžia. Lietuva ir toliau tvirtai rems Ukrainos eurointegracijos procesą, kuris turi būti greitas ir efektyvus.
Padėdami Ukrainai, kartu stipriname ir savo nacionalinį saugumą bei gnybinius pajėgumus. Kovą padidinome valstybės biudžeto išlaidas šalies gynybai. Už šį 2022 metų biudžeto pakeitimą vieningai balsavo 123 Seimo nariai.
Rusijos agresija sustiprino infliacinį spaudimą visame pasaulyje ir tai, žinoma, paveikė ir Lietuvos ekonomiką. Tačiau šiuos struktūrinius sukrėtimus, kurių negalime pakeisti, mes galime mažinti ir mes stengėmės tai daryti šioje sesijoje. Seimas priėmė vieną didžiausių Europos Sąjungoje antiinfliacinių paketų, ženkli jo dalis skirta mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms.
Nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, mums pavyko mobilizuotis ir reikšmingose vidaus politikos srityse, dėl kurių ilgą laiką nebuvo susitarimo. Balandžio 21 diena buvo unikali diena Lietuvos teisės istorijoje – tuomet priimtos net trys Konstitucijos pataisos. Konstitucijos stabilumas, žinoma, yra vertybė, tačiau tam tikrais atvejais kai kurių jos nuostatų keitimas yra neišvengiamas. Tai suprasdamas Seimas priėmė pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų nustatymo, dėl asmenų, kurie buvo pašalinti iš pareigų apkaltos proceso tvarka, neterminuotos diskvalifikacijos pakeitimo ir dėl Seimo rinkimų teisės amžiaus cenzo sumažinimo iki 21 metų. Pataisa dėl tiesioginių merų rinkimų taip pat buvo patvirtinta vienbalsiai.
Pavasario sesijoje mums pavyko ženkliai pasistūmėti į priekį ir dėl konstitucinių įstatymų, kurių iki šiol buvo priimtas tik vienas, o šioje sesijoje buvo priimti demokratinės teisinės valstybės funkcionavimui būtini Rinkimų kodeksas ir Referendumo konstitucinis įstatymas.
Nepaisant įtemptos geopolitinės situacijos ir nepalankaus konteksto, šios sesijos metu Seimas ėmėsi grąžinti ir kai kurias skolas žmogaus teisių institutui, pavyzdžiui, priimdamas Lygių galimybių įstatymo ar Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimus. Pateikimo stadiją įveikė ir civilinės sąjungos instituto įtvirtinimo projektas. Šioje sesijoje priimta daug svarbių sprendimų ekonomikos, energetikos, aplinkosaugos srityse, taip pat ir mažinančių teismų ir notarų apkrovimą nebūtinomis funkcijomis, reformuojančių probacijos ir bausmių vykdymo sistemas, užtikrinančių neįgaliųjų teises ir padedančių kovoti su mobingu.
Seimo narių pritarimo sulaukė teisėkūros iniciatyvos, leisiančios žmonėms rasti daugiau balanso derinant darbą ir šeimą. Pritarta ir dviem iniciatyvoms iš mano su kolegomis teikto šeimos paketo, įteisinta sutrumpinta 4 darbo dienų savaitė tėvams, auginantiems vaikus iki trejų metų, o valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose nuo kitų metų atsiras vaikų kambariai.
Deja, bet šios Seimo sesijos metu teko įgyti ir neigiamos patirties, kuri išėjo už įprastų Seimo pozicijos ir opozicijos nesutarimų ribų. Tam tikru laikotarpiu parlamento darbas buvo sutrikdytas, kai ambicijos nuslopino atsakomybės jausmą. Kiekvienas iš mūsų, matyt, žinome posakį, kad Seimas yra visuomenės atspindys, jos veidrodis. Šioje salėje, kaip ir už jos ribų, žinoma, pasitaiko visko. Tačiau atspindys veidrodyje jau kartais šokiruoja ir visuomenę. Aš esu įsitikinusi, kad politikai negali nusimesti atsakomybės už savo poelgius ir žodžius šioje erdvėje. Nesivadovaukime vien tik emocijomis ar noru patekti į vienadienes antraštes. Kad ir kokie būtų nuomonių, požiūrių ar įsitikinimų skirtumai, esant dabartinei geopolitinei situacijai, mes turime rasti valios dirbti išvien, be nepateisinamo delsimo priimti šiuo metu reikalingiausius sprendimus. Aš nuoširdžiai tikiu, kad taip ir bus.
Dėkoju jums visiems, linkiu gero darbo vasarą ir taip pat linkiu, kad jeigu mums tektų susirinkti į neeilinę sesiją, kad tai būtų tokia gera proga kaip naujų NATO valstybių, šalių narystės ratifikavimas, o ne dėl kokių nors krizių ar iššūkių. Dėkoju. (Plojimai)
PIRMININKAS. Labai dėkui, gerbiama Pirmininke. Gerbiami kolegos, paskutinė šiemet registracija. (Balsai salėje) Atsiprašau, ne šiemet, bet šią sesiją. Teisinga pastaba. Šiemet gal dar ne.
Užsiregistravo 78 Seimo nariai.
Giedamas Lietuvos valstybės himnas
(Plojimai)
Gerbiami kolegos, birželio 30 dienos Seimo vakarinis plenarinis posėdis, kaip ir visa Seimo IV (pavasario) plenarinė sesija, baigtas. (Gongas)
* Santrumpų reikšmės: DPF – Darbo partijos frakcija; DFVL – Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“; LF – Laisvės frakcija; LRF – Lietuvos regionų frakcija; LSDPF – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija; LSF – Liberalų sąjūdžio frakcija; LVŽSF – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija; MSNG – Mišri Seimo narių grupė; TS-LKDF – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.