LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

BIUDŽETO IR FINANSŲ KOMITETAS

 

PAGRINDINIO KOMITETO PAPILDOMA IŠVADA

DĖL GAUTŲ NAUJŲ PASTABŲ IR PASIŪLYMŲ DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESČIO ĮSTATYMO NR. X-233 2, 6, 8, 9, 10 IR 11 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMO PROJEKTO nr. xivp-3010(2)

 

2024-04-24 Nr. 109-P-14

Vilnius

 

1. Komiteto posėdyje dalyvavo: Biudžeto ir finansų komiteto nariai: Valius Ąžuolas, Algirdas Butkevičius, Antanas Čepononis, Andrius Bagdonas (pavaduojantis Simoną Gentvilą),  Mindaugas Lingė, Liudas Jonaitis, Matas Maldeikis, Andrius Palionis, Juozas Varžgalys.

Biudžeto ir finansų komiteto biuras: patarėjai Alina Brazdilienė, Agnė Narščiuvienė, Dalia Mudėnienė, Audronė Čekanavičienė, Mindaugas Pečiulis, padėjėja Jolanta Matiliauskienė.

2. Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados ir kitų ekspertų pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

Pastabos

Pasiūlymo turinys

Komiteto sprendimas

Argumentai,

pagrindžiantys sprendimą

str.

str. d.

p.

1.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, 2024 m. sausio 18 d.

1

1

 

 

Įvertinę projekto atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklėms, teikiame šias pastabas.

1.    Projekto 1 straipsnio 1 dalyje dėstomo keičiamo įstatymo 2 straipsnio 21 dalyje siūloma apibrėžti sąvoką ,,individualusis nekilnojamojo turto vertinimas”, nustatant, kad individualusis nekilnojamojo turto vertinimas yra nekilnojamojo turto vertinimas, atliekamas pagal šio įstatymo 8 ir 9 straipsnius ir Lietuvos Respublikos privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymą. Atkreiptinas dėmesys, kad projekto 5 straipsnyje dėstomo keičiamo įstatymo 9 straipsnyje siūloma reglamentuoti masinį, bet ne individualųjį nekilnojamojo turto vertinimą. Atsižvelgiant į tai, svarstytina, ar pagrįstai minėtos sąvokos apibrėžime pateikta nuoroda į keičiamo įstatymo 9 straipsnį.

Pritarti.

Tikslinti Projekto 21 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 21. Individualusis nekilnojamojo turto vertinimas (toliau – individualusis vertinimas) – nekilnojamojo turto vertinimas, atliekamas pagal šio įstatymo 8 ir 9 straipsnius straipsnį ir Lietuvos Respublikos privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymą.“

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

2.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, 2024 m. sausio 18 d.

3

 

8

1

2

 

 

 

N

2.    Tikslintinas projekto 3 straipsniu keičiamo įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 7 punktas, atsižvelgiant į tai, kad 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojusiu Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo Nr. I-2044 pakeitimo įstatymu Nr. XIV-1722 sąvoka „specialusis nuolatinės slaugos poreikis“ pakeista sąvoka „individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis“. Be to, atsižvelgiant į aukščiau minėtame įstatyme vartojamas sąvokas bei siekiant teisėkūros ekonomiškumo, projekto 3 straipsniu kartu turėtų būti pakeistas keičiamo įstatymo 7 straipsnio 2 dalies 8 punktas, jame vietoj žodžių ,,neįgaliųjų asociacijos“ įrašant žodžius „asmenų su negalia asociacijos“. Pritarus šiai pastabai, tikslintinas projekto 8 straipsnis, kadangi 3 straipsnio nuostatos turėtų įsigalioti anksčiau nei visas įstatymas.

Pritarti.

Patikslinti Projekto 3 straipsniu keičiamo įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7) asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems vaiką su negalia (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką su negalia (įvaikį), kuriam nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos pirmo ar antro lygio poreikis specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nuosavybės teise priklausančio ar jų įsigyjamo šios dalies 6 punkte nurodyto nekilnojamojo turto bendra vertė, neviršijanti 200 000 eurų.

Papildyti Projekto 3 straipsnį nauja 2 dalimi ir ją išdėstyti taip:

Pakeisti 7 straipsnio 2 dalies 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8) neįgaliųjų asociacijų, įmonių ir įstaigų, kurių dalyviai yra tik asmenų su negalia asociacijos  neįgaliųjų asociacijos, nekilnojamasis turtas;

 

Patikslinti Projekto 8 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

8 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

             1.  Šis įstatymas, išskyrus šio įstatymo 3 straipsnį ir šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2026 2025 m. gegužės 1 d.

             2.       Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki 2026 2025 m. sausio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.“

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

3.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, 2024 m. sausio 18 d.

*

 

 

 

3.    Kadangi projekto 3 straipsniu yra keičiamas keičiamo įstatymo 7 straipsnis, tai projekto pavadinime po skaičiaus „6“ įrašytinas skaičius „7“.

Pritarti.

Patikslinti Projekto pavadinimą ir išdėstyti jį taip:

„LIETUVOS RESPUBLIKOS

NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESČIO ĮSTATYMO NR. X-233 2, 6, 7, 8, 9, 10 IR 11 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS“

 

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

4.

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, 2024 m. sausio 18 d.

5

 

 

 

4.    Reikėtų atsisakyti projekto 5 straipsnio vienos struktūrinės dalies numeravimo.

Pritarti.

Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

 

3. Subjektų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai: Negauta.

 

Komiteto pirmininkas                                                                                                                                                                         Mindaugas Lingė

 

Biudžeto ir finansų komiteto biuro patarėja Agnė Narščiuvienė