PASIŪLYMAS

 

DĖL UŽIMTUMO ĮSTATYMO NR. XII-2470 38, 41 ir 481 STRAIPSNIŲ 

STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-122 (2)

 

2020-12-22

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

2

 

 

Argumentai: Įvertinus tai, kad paskelbus karantiną ir nuolat griežtinant jo sąlygas sparčiai auga poreikis subsidijų už prastovas priemonei ir yra sudėtinga įvertinti tikrąjį šios priemonės mąstą ateityje bei įtemptą šalies finansinę situaciją, siūloma taikyti 100% prastovoje apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA:

Pasiūlymas: Siūlome pakeisti 2 straipsnio, kuriuo keičiamas 41 straipsnis ir jį išdėstyti taip:

2 straipsnis. 41 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 41 straipsnio 21 dalį ir ją išdėstyti taip:

„21. Darbdaviams, dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino paskelbtos prastovos metu išlaikantiems darbo vietas, šio įstatymo 25 straipsnio 14 punkte nurodytiems užimtiems asmenims mokama subsidija darbo užmokesčiui nuo kiekvienam prastovoje esančiam užimtam asmeniui priskaičiuoto darbo užmokesčio. Subsidijos darbo užmokesčiui dydis apskaičiuojamas procentais nuo užimtam asmeniui priskaičiuoto darbo užmokesčio, kuris negali būti didesnis negu užimto asmens darbo sutartyje iki karantino paskelbimo dienos nustatytas darbo užmokestis, ir sudaro 100 procentų apskaičiuotų lėšų, bet ne daugiau kaip 2 1,5 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžiai. Jeigu užimtam asmeniui prastova Lietuvos Respublikos darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju paskelbta ne visą mėnesio darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dydis apskaičiuojamas proporcingai darbdavio paskelbtam užimto asmens prastovos laikui. Darbdaviai, kuriems buvo mokama subsidija darbo užmokesčiui šio įstatymo 25 straipsnio 14 punkte nurodytiems užimtiems asmenims, turi išlaikyti ne mažiau kaip 50 procentų darbo vietų ne trumpiau kaip 3 mėnesius nuo subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo pabaigos.“

2.

4

1

3

Argumentai: dėl lapkričio mėn. Vyriausybės paskelbto karantino galimybės įsidarbinti reikšmingai sumažėjo, registruotas nedarbas viršija 16%, ir tai, kad Vyriausybė siūlo ženkliai sumažinti darbo paieškos išmokos gavėjų ratą, siūloma praplėsti darbo paieškos išmokos gavėjų ratą įtraukiant ir asmenis, kurie darbą prarado per 3 mėn. iki karantino ar ekstremalios situacijos pakeitimo:

Pasiūlymas: Siūlome pakeisti 4 straipsnio 1 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) asmens darbo sutartis ar darbo santykiams prilyginti teisiniai santykiai pasibaigė ne anksčiau, kaip 3 mėn. iki Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ar karantino metu.

 

Teikia Seimo nariai

 

Mindaugas Lingė

Linas Kukuraitis

Mykolas Majauskas

Tomas Tomilinas