PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINIŲ ĮMONIŲ ĮSTATYMO NR. IX-2251 PAKEITIMO

ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIIIP-523

 

2017-05-22

Vilnius

 

 

Eil.

Nr.

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

str.

str. d.

p.

 

 

12

 

3

 

 

Argumentai: Lietuvoje nėra numatyto centralizuoto, verslo subjektams prieinamo mechanizmo, kurio dėka jie galėtų patikrinti informaciją, ar asmuo nedirba šioje Įstatymo normoje numatytais pagrindais. Todėl praktikoje susiklostys situacija, kai verslo subjektai negalės pateikti patikimų duomenų apie metinį vidutinį sąrašuose esančių darbuotojų skaičių bei subsidijų poreikį, o tai gali sukelti neigiamas teisines pasekmes, numatytas Įstatymo 9 str., 20 str. ir panašiai.

 

Pasiūlymas: Pakeisti Įstatymo projekto 12 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti sekančiai:

,,3. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyta subsidija yra skiriama socialinei įmonei, kurioje dirba šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytai tikslinei asmenų grupei priklausantys darbuotojai. Ji mokama visą šių darbuotojų darbo laikotarpį. Kai socialinėje įmonėje dirba šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 3–6 punktuose nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms priklausantys darbuotojai, ši kompensacija skiriama ir mokama ne ilgiau kaip 12 mėnesių po įdarbinimo. Tuo atveju, kai šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2–6 punktuose nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms priklausančių darbuotojų nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip dveji metai, tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikomos išlaidos darbo užmokesčiui ir valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti per ne ilgesnį kaip 24 mėnesių po įdarbinimo laikotarpį.“

 

 

Teikia:

Seimo nariai:                                                                                                              Valerijus Simulik

Algimantas Dumbrava

Artūras Skardžius