PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS 2019 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO  ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIIIP-2715(2)

 

2018-12-07

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

 

 

 

 

Argumentai:

Svarstant 2018-ųjų metų biudžetą Seimo švietimo ir mokslo komitete buvo sutarta, kad bus tolygiai didinamos neformaliajam vaikų švietimui (toliau - NVŠ) skiriamos lėšos ir buvo sutarta, kad 2019 metais NVŠ krepšeliui finansuoti bus skiriama ne mažiau kaip 15000 tūkst. eurų Tačiau šių metų biudžete NVŠ finansavimui numatyta tik 12 000 tūkst. eurų. Be to planuojama, kad visos NVŠ finansavimui skirtos lėšos bus skirtos iš Europos sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų.

Šių metų patirtis rodo, kad NVŠ finansavimas iš ES lėšų susiduria su administravimo sunkumais ir po kelis mėnesius vėluojančiais finansiniais atsiskaitymais su pedagogais. Dėl minėtų problemų nemaža dalis paslaugų teikėjų apskritai nori nutraukti savo veiklą NVŠ srityje.  

Siūlome NVŠ finansavimui numatyti papildomas lėšas iš Valstybės biudžete ir papildomai skirti 3000 tūkst. Eur.  

    

Pasiūlymas:

NVŠ finansavimui skirti 12000 tūkst. Eur. 15000 tūkst. Eurų.

 

Lėšų šaltinis:

Biudžeto įplaukos iš gautų viršplaninių biudžeto pajamų arba Valstybės biudžeto įplaukos iš akcizo už alkoholinius gėrimus bei apdorotą tabaką.

 

 

 

Teikia:

Seimo narys                                                                                                          Edmundas Pupinis