LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJOS

TEISĖS DEPARTAMENTAS

 

IŠVADA

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS FARMACIJOS ĮSTATYMO NR. X-709 2, 8 IR 592 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

įstATYMO PROJEKTO

 

2024-04-09 Nr. XIVP-3006(2)

Vilnius

 

Įvertinę projekto atitiktį Konstitucijai, įstatymams, teisėkūros principams ir teisės technikos taisyklėms, teikiame šias pastabas.

1.    Atsižvelgus į tai, kad pagal 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojusį Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymą, buvo pakeistas negalios vertinimo modelis ir su juo susiję terminai bei siekiant vienodo sąvokų ir jų turinio traktavimo, teisinio aiškumo bei nuoseklaus reguliavimo, siūlome patikslinti projekto 1 straipsniu keičiamo Farmacijos įstatymo (toliau – keičiamas įstatymas) 2 straipsnio 241 dalyje vartojamą sąvoką ,,žymi nuolatinė negalia“ bei 2 straipsnio 44 dalyje ir projekto 2 straipsniu keičiamo įstatymo 8 straipsnio 31 dalies 1 punkte vartojamą sąvoką „išsivystė ilgalaikė ar reikšminga negalia“. Pastebėtina, kad pagal Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2 straipsnio 13 dalį, pati sąvoka „negalia“ apibrėžiama kaip ilgalaikis funkcinis asmens organizmo sutrikimas (asmens įgimtos ir (ar) įgytos savybės), kuris dėl aplinkos veiksnių trukdo asmeniui visapusiškai ir veiksmingai dalyvauti visuomenės gyvenime lygiai su kitais asmenimis, o pačios negalios sunkumas diferencijuojamas pagal nustatytą darbingumo lygį ar neįgalumo lygį.

2.    Tikslintina projekto 1 straipsniu keičiamo įstatymo 2 straipsnio 451dalyje vartojama sąvoka ,,nustatoma negalia“, kadangi  pagal Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 18 ir 19 straipsnius, asmenims iki pilnametystės nustatomas neįgalumo lygis (sunkaus neįgalumo arba vidutinio neįgalumo arba lengvo neįgalumo), o pilnamečiams asmenims – dalyvumo lygis.

 

 

Departamento direktorius                                                                                      Dainius Zebleckis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E. Mušinskis, tel. (0 5) 209 6536, el. p. [email protected]

I. Šambaraitė, tel. (0 5) 209 6850, el. p. [email protected]