PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo Nr. X-233 pakeitimo įstatymo projektas  NR. XIVP-2932

 

 

2023-10-03

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

6

6

8

Argumentai: Pateiktame  LR nekilnojamo turto mokesčio įstatymo projekte (toliau – Projektas) nėra atsižvelgiama į vieną jau ilga laika egzistuojančią problemą, į tai, kad didžioji dalis Lietuvoje esančio nekilnojamo turto savininkų nėra susitvarkę žemės ant kurių jie stovi klausimų, t. y. nėra suformuoti sklypai, nėra mokamas nuomos mokestis, nėra galimybės plėstis automobilių stovėjimo aikštelių ir t.t.

Suteikus savivaldybėms daugiau kriterijų kaip taikomas nekilnojamojo turto mokestį, būtų galima paskatinti NT savininkus suformuoti faktiškai naudojamus valstybinės žemės nuomos sklypus.

Atsižvelgiant į tai siūlome Projekto 6 straipsnio 6 dalies 8 punktą pakeisti, papildant galimybę savivaldybėms nustatant nekilnojamojo turto mokesčio tarifą atsižvelgti į tai ar nekilnojamojo turto objektas turi suformuotą žemės sklypą ar ne.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti  6 straipsnio 6 dalies 8  punktą  ir jį išdėstyti taip:

„8) nekilnojamojo turto buvimo savivaldybės teritorijoje vietą (pagal teritorijos teisinį statusą  (ar statinio eksploatacijai suformuotas žemės sklypas ar ne), ar pagal strateginio planavimo ir teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus prioritetus).“

 

 


 

 

Teikia

Seimo narys                                                    (Parašas)                                  Simonas Gentvilas