Projekto
lyginamasis variantas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
LIETUVOS KULTŪROS TARYBOS ĮSTATYMO NR. XI-2218 2, 4, 5, 8, 9, 10, 11 IR 12 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2021 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas
„3. Tarybą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka steigia Lietuvos Respublikos Vyriausybė (toliau – Vyriausybė). Tarybos savininkė yra valstybė. Tarybos savininko teises ir pareigas, išskyrus sprendimus dėl Tarybos reorganizavimo ir likvidavimo, kuriuos priima Vyriausybė, įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (toliau – Kultūros ministerija).
2 straipsnis. 4 straipsnio pakeitimas
3 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 5 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„5 straipsnis. Tarybos veiklos organizavimas
1. Tarybos veikla organizuojama vadovaujantis kultūros ministro įsakymu tvirtinamu viešai skelbiamu Tarybos metiniu veiklos planu., kuris derinamas su Vyriausybės programa, Valstybės ilgalaikės raidos strategija, Kultūros ministerijos strateginiu veiklos planu ir kitais kultūros strateginio planavimo dokumentais. Tarybos metiniame veiklos plane kultūros ministras nustato su Lietuvos kultūros ir meno taryba suderintus Tarybos veiklos ir finansuojamų kultūros ir meno sričių prioritetus, uždavinius ir rezultatų vertinimo kriterijus. Šiame plane taip pat nurodomi Kultūros ministerijos strateginio veiklos plano programos, kurias įgyvendinant dalyvauja Taryba, Tarybos veiklai skiriami valstybės biudžeto asignavimai ir finansavimo šaltiniai. Kaip įgyvendinamas Tarybos metinis veiklos planas, vertina Tarybos metinio veiklos plano įgyvendinimo stebėseną ir rezultatų vertinimą atlieka Kultūros ministerija.
4 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 8 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Po du rinkėjus Kultūros ministerijai deleguoja: Lietuvos kultūros ir meno taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos mokslo taryba. Vieną kartu išrinktą rinkėją deleguoja parenka ir vieną tautinių mažumų (bendrijų) išrinktą atstovą atstovai. Vieną rinkėją, kurie nėra valstybės tarnautojai kuris nėra valstybės tarnautojas, deleguoja kultūros ministras.“
2. Pakeisti 8 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:
3. Pakeisti 8 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
„7. Į Tarybos narius siūlomi asmenys privalo būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per praėjusius 5 metus buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo, jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.“
5 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 9 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Tarybos sprendimai gali būti priimami posėdis, rašytinė apklausa arba apklausa elektroniniu paštu yra teisėti, jeigu posėdyje ar apklausoje juose dalyvauja ne mažiau kaip 8 nariai 2/3 pareigas einančių Tarybos narių. Sprendimai priimami paprasta posėdyje, rašytinėje apklausoje arba apklausoje elektroniniu paštu dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma, bet ne mažiau kaip 5 Tarybos narių balsais.“
2. Pakeisti 9 straipsnio 6 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
3. Pakeisti 9 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
„7. Vietoj iš pareigų atleisto Tarybos narių susirinkimo nario iš šio įstatymo 8 straipsnyje straipsnio 10 dalyje nustatyta tvarka sudaryto sąrašo kultūros ministras kartu su Lietuvos kultūros ir meno taryba atrenka kandidatą, kurį kultūros ministras teikia tvirtinti Vyriausybei renkamas naujas narys.“
6 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 10 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Ekspertu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžta šio įstatymo 8 straipsnio 7 dalyje Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, asmuo, turintis specialiųjų žinių, įgūdžių, kompetencijos ir patirties, reikalingų spręsti jam pavedamas užduotis. Ekspertais negali būti kultūros ir meno organizacijų vadovai.“
7 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 11 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Tarybos administracija yra Tarybos struktūrinė dalis ir skirta padėti Taryba turi administraciją, kuri padeda Tarybai įgyvendinti jos funkcijas ir užtikrinti Tarybos veiklą. Ją sudaro valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičių nustato kultūros ministras. Tarybos administracijos struktūrą, pareigybių sąrašą, ir pareigybių aprašymus, veiklos nuostatus tvirtina Tarybos pirmininkas. Prireikus gali būti steigiama Tarybos administracijai vadovauja Tarybos pirmininkui pavaldus administracijos vadovo vadovas, pareigybė ir jam nustatomi (suteikiami) įgaliojimai vidaus administravimo klausimais. Administracijos vadovas eina Tarybos pirmininko pareigas, kai Tarybos pirmininkas nėra paskirtas šio įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka ar laikinai negali eiti pareigų.“
8 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 12 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Taryba valstybės biudžeto ir kitas jai skirtas lėšas naudoja šiems tikslams:
3) Tarybos ir ekspertų atlygiui už darbą apmokėti, Tarybos vadovo, administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokesčiui;
1) kultūros ministro nustatyta tvarka kultūros ir meno programoms, projektams ir kitokioms priemonėms, kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms finansuoti ir kitokiai finansinei paramai teikti;
9 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas, įgyvendinimas ir taikymas
2. Kultūros ministras ir Lietuvos kultūros taryba iki 2021 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.
3. Iki šio įstatymo įsigaliojimo Lietuvos kultūros tarybos gautos paraiškos svarstomos ir sprendimai dėl jų finansavimo priimami vadovaujantis iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusiomis nuostatomis.
4. Šio įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje išdėstyto Lietuvos Respublikos Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 8 straipsnio 7 dalis netaikoma Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo nariams, patvirtintiems iki šio įstatymo įsigaliojimo, jeigu Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme numatytos sąlygos, dėl kurių Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narys nebūtų laikomas nepriekaištingos reputacijos, atsirado iki šio įstatymo įsigaliojimo, išskyrus atvejus, kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narys buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo. Šiuo atveju Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimo narys, patvirtintas iki šio įstatymo įsigaliojimo, iš pareigų atleidžiamas pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusį Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 9 straipsnio 6 dalies 5 punktą.
5. Šio įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje išdėstyto Lietuvos kultūros tarybos įstatymo 10 straipsnio 4 dalis netaikoma Lietuvos kultūros tarybos ekspertams, atrinktiems iki šio įstatymo įsigaliojimo, jeigu Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme numatytos sąlygos, dėl kurių Lietuvos kultūros tarybos ekspertai nebūtų laikomi nepriekaištingos reputacijos, atsirado iki šio įstatymo įsigaliojimo.