PASIŪLYMAI

LIETUVOS RESPUBLIKOS

Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo Nr. XII-717 pakeitimo įstatymo projektui

NR. XIIIP-3623

 

2019-10-15

Vilnius

 

Eil. Nr.

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

 

1.

5

2

 

Argumentai:

 Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projekto 2 straipsnio 1 dalyje esantį apibrėžimą, kuris nustato, jog nevyriausybinė organizacija yra „nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo“, manytina, kad ir visų lygmenų nevyriausybinių organizacijų tarybose turėtų būti siekiama  didesnio veiklos nepriklausomumo nuo valstybinio sektoriaus. Todėl nevyriausybinių organizacijų tarybose turėtų būti išlaikomas nevyriausybinių organizacijų daugumos tarybos sudėtyje principas. Tai įgalintų didesnę nevyriausybinių organizacijų savivaldą, demokratiškesnį sprendimų priėmimo procesą bei leistų pačioms nevyriausybinėms organizacijoms apspręsti su jų veikla susijusių sprendimų priėmimą.

  

Pasiūlymas:

Pakeisti 5 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

2. Nevyriausybinių organizacijų tarybą sudaro dvidešimt narių: devyni septyni valstybės institucijų ir įstaigų atstovai, vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas ir dešimt dvylika nevyriausybinių organizacijų atstovų. Nevyriausybinių organizacijų tarybos institucinę sudėtį tvirtina Vyriausybė. Atstovai į Nevyriausybinių organizacijų tarybą deleguojami Nevyriausybinių organizacijų tarybos veiklos nuostatuose, kuriuos tvirtina Vyriausybė, nustatyta tvarka.“

 

 

 

2.

6

2

Argumentai:

 

 Žr. aukščiau.

 

Pasiūlymas:

Pakeisti 6 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

 „2. Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba sudaroma taip, kad ne daugiau kaip 1/2 3 tarybos narių būtų savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai ir ne mažiau kaip 1/2 2/3 tarybos narių būtų nevyriausybinių organizacijų, veikiančių savivaldybės teritorijoje, atstovai. Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos narių kadencija yra dveji metai. Nevyriausybinių organizacijų atstovus pasiūlo savivaldybės teritorijoje veikiančios nevyriausybinių organizacijų asociacijos. Jei savivaldybės teritorijoje nėra veikiančių nevyriausybinių organizacijų asociacijų, nevyriausybinių organizacijų atstovus savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatuose nustatyta tvarka pasiūlo savivaldybės teritorijoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos.“

 

 

 

 

 

  Teikia

 

  Seimo narė                                                                                        Audronė Jankuvienė