PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS 2021 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR

SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO

ĮSTATYMO NR XIV-102 PREAMBULĖS, 1, 2, 3, 9, 10, 11, 14, 20 STRAIPSNIŲ IR 1, 2, 3, 6, 7, 8 PRIEDŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR. XIVP-495(2)

 

2021-06-17

Vilnius

 

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 

 

 

Argumentai:

Dėl COVID-19 pandemijos metu įvesto karantino vis labiau sudėtingėjančių pedagogų darbo sąlygų ir papildomo darbo krūvio teisinga būtų tai įvertinti didinant darbo užmokestį. Atkreiptinas dėmesys, kad nuoseklus mokytojų atlyginimų didinimas yra valstybės įsipareigotas Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje, kuri buvo pasirašyta 2017 m. lapkričio 22 d. ir atnaujinta 2020 m. spalio 9 d.

Nuo šių mokslo metų pradžios siūloma mokyklose pereiti prie hibridinio mokymo (kai mokoma klasėje tiesioginio kontakto būdu ir tuo pačiu metu dalis klasės mokinių mokosi iš namų nuotoliniu būdu). Todėl tikslinga siūlyti mokytojų darbo užmokestį (DU) kelti 10 proc. nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

Nuoseklų mokytojų atlyginimų didinimą įpareigoja švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis. Siekiant, kad iki 2025 m. mokytojų atlyginimų dydis pasiektų 130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio (VDU), itin svarbu nuosekliai, kryptingai ir laipsniškai didinti darbo užmokestį kiekvienais metais.

 

Pasiūlymas:

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. mokytojų darbo užmokesčio (DU) didinimui skirti 23 mln. eurų.

 

Lėšų šaltinis:

Biudžeto įplaukos iš gautų viršplaninių biudžeto pajamų arba Valstybės biudžeto įplaukos iš akcizo už alkoholinius gėrimus bei apdorotą tabaką.

 

 

 

Teikia

Seimo nariai                                        Eugenijus Jovaiša

                                                            Ieva Kačinskaitė-Urbonienė