2016-12-21

 

PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO ĮSTATYMO NR. IX-1007  21 straipsnio pakeitimo

ĮSTATYMO PROJEKTO

 NR. XIIIP-112(2)

 

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

-

-

Argumentai: Pritariant siekiui apriboti galimai nesąžiningą naudojimąsi valstybės paskata įstatymu ribojant naudos gavėjų keitimą, tačiau atkreipiant dėmesį į tai, kad šeima, motinystė, tėvystė ir vaikystė, kaip konstitucinės vertybės, turi būti visokeriopai puoselėjamos ir saugomos,  siūloma įstatymo projekte neriboti galimybės pakeisti išmokos gavėją į kitą savo vaiką (įvaikį, globotinį) bei numatyti galimybę išmokos gavėją keisti ne tik santuokos pabaigos, bet ir santuokos pradžios atveju.

 

Pasiūlymai:

1)      Papildyti 17 straipsnį 6 dalimi ir ją išdėstyti taip:

„6. Šio straipsnio 1 dalies 9, 91 ir 10 punktuose nustatytos lengvatos taikomos, jeigu draudimo sutartyje numatytas išmokos gavėjas nesikeitė nuo draudimo sutarties sudarymo datos, išskyrus atvejus, kai išmokos gavėjas buvo pakeistas į kitą savo vaiką (įvaikį, globotinį), taip pat dėl išmokos gavėjo mirties ar dėl santuokos pabaigos arba pradžios, arba jeigu išmokos gavėjas keitėsi iki 2016 m. gruodžio 31 d.“

 

 

2)        21 straipsnio 3 dalį išdėstyti taip:

 „3. Bendra atimamų išlaidų, nurodytų šio straipsnio 1 dalyje, suma negali viršyti 25 procentų apmokestinamųjų pajamų, kurioms taikomas šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nustatytas pajamų mokesčio tarifas, sumos, apskaičiuotos šio Įstatymo 16 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka, atėmus 16 straipsnio 1 dalies 1–5 punktuose nurodytas sumas. Šio straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktuose nurodytų išlaidų suma bet kokiu atveju negali viršyti 2000 1 000 eurų.“

 

 

 

 

Seimo narys                                                                                        Jurgis Razma