PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

MOBILIZACIJOS IR PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS ĮSTATYMO NR. I-1623

2 IR 22 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO

 PROJEKTO NR. XIVP-3404

 

Eil.

Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

1

 

 

 

Argumentai

Atsižvelgiant į Seime registruotą pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo Nr. I-1593 pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-3402, kuriuo numatoma į pratybas ir mokymus bei vykdyti kitų tarnybos užduočių šaukti rezervo karius, t. y. parengtajame kariuomenės personalo rezerve esančius karo prievolininkus, taip pat karinio parengtumo neturinčius asmenis, pareiškusius norą atlikti tarnybą rezerve ir turinčius Lietuvos kariuomenei trūkstamas specialybes bei atitinkančius Lietuvos kariuomenės komplektavimo personalu poreikius, tikslintinas Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo Nr. I-1623 2 ir 22 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-3404 suvienodinant tikrosios karo tarnybos sąvokas.

Pasiūlymas:

Papildyti Įstatymo projektą nauju 2 straipsniu ir jį išdėstyti taip:

2 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 18 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Priimančiosios šalies paramos mokymų, kuriuose dalyvauja profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai ir kiti savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kariai ir aktyviojo kariuomenės personalo rezervo tarnybą rezerve atliekantys kariai kartu su šio įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nurodytais į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įrašytais asmenimis, tvarką nustato krašto apsaugos ministras. Priimančiosios šalies paramos mokymus šioje dalyje nurodytiems asmenims organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenė kartu su Institucija, dalyvaujančia formuojant mobilizacijos politiką. Į šiuos mokymus mobilizacijos sistemos subjekto vadovo siūlymu, suderinus su Institucija, dalyvaujančia formuojant mobilizacijos politiką, gali būti įtraukti ir vadovaujantis šio įstatymo 14 straipsnio 3 dalimi į civilinio mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys.“

2. Pakeisti 18 straipsnio 4 dalį  ir ją išdėstyti taip:

„4. Priimančiosios šalies paramos mokymų organizavimo, planavimo ir vykdymo profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kariams ir aktyviojo kariuomenės personalo rezervo tarnybą rezerve atliekantiems kariams tvarką nustato, mokymo programas ir mokymo planus tvirtina Lietuvos kariuomenės vadas. Priimančiosios šalies paramos mokymus šioje dalyje nurodytiems asmenims organizuoja ir vykdo Lietuvos kariuomenė.“

2.

3

 

 

Pasiūlymas:

Papildyti Įstatymo projektą nauju 3 straipsniu ir jį išdėstyti taip:

3 straipsnis. 22 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 22 straipsnio 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

„4) sustabdomas atleidimas iš profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos, tarnybos aktyviajame kariuomenės personalo rezerve, išskyrus Karo prievolės įstatyme nustatytus paleidimo iš tarnybos paskelbus mobilizaciją atvejus;“.

3.

2, 3

 

 

Pasiūlymas:

Buvusius Įstatymo projekto 2 ir 3 straipsnius laikyti atitinkamai 4 ir 5 straipsniais.

4.

2

 

 

Pasiūlymas

Pakeisti Įstatymo projekto 4 (buvusį 2) straipsnio 1 dalimi keičiamo Įstatymo 22 straipsnio 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) sustabdomas atleidimas iš profesinės karo tarnybos, savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos, tarnybos aktyviajame kariuomenės personalo rezerve, išskyrus Karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatyme nustatytus paleidimo iš tarnybos paskelbus mobilizaciją atvejus;“.

5.

 

3

 

 

Pasiūlymas:

Pakeisti Įstatymo projekto 5 (buvusį 3) straipsnį ir jį išdėstyti taip:

3 5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir taikymas įgyvendinimas

1. Šis įstatymas įsigalioja 2025 m. sausio 1 d., išskyrus 1 ir 4 straipsnius ir šio straipsnio 3 dalį, įsigalioja 2024 m. liepos 1 d.

2. Šio įstatymo 1 ir 4  straipsniai įsigalioja 2025 m. sausio 1 d.

3. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras ir Lietuvos kariuomenės vadas iki 2024 m. birželio 30 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Teikia

 

Seimo nariai:

 

Laurynas Kasčiūnas

Arvydas Pocius

Emanuelis Zingeris

Saulius Skvernelis

Valentinas Bukauskas

Andrius Mazuronis

Vytautas Mitalas

Valdas Rakutis

Dovilė Šakalienė