2019-03-20

PASIŪLYMAS

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBĖS KONTROLĖS ĮSTATYMO NR. I-907 PAKEITIMO

ĮSTATYMO PROJEKTUI

XIIIP-2183

 

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

Straipsnis

Straipsnio dalis

Punktas

 

 

 

 Pasiūlymas: Išbraukti Įstatymo projekto IX skyrių ir jį išdėstyti taip:

 

IX SKYRIUS

DARBO UŽMOKESTIS IR ATOSTOGOS

 

28 straipsnis. Darbo užmokestis

1. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų darbo užmokestį, apmokėjimo tvarką ir sąlygas nustato šis ir kiti įstatymai.

2. Valstybės kontrolierius nustato aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų darbo apmokėjimo sistemą.

3. Valstybės kontrolieriaus pareiginės algos dydis yra lygus šešiems šalies ūkio darbuotojų vidutinių mėnesinių bruto darbo užmokesčių, kuriuos apskaičiuoja ir kas ketvirtį skelbia Lietuvos statistikos departamentas, dydžiams.

4. Valstybės kontrolieriaus pavaduotojų ir aukščiausiosios audito institucijos administracijos vadovo pareiginės algos dydis yra lygus 90 procentų valstybės kontrolieriaus pareiginės algos dydžio.

5. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų, kurie eina vadovaujamąsias pareigas, pareiginės algos dydis gali būti nustatomas iki 85 procentų valstybės kontrolieriaus pareiginės algos dydžio. Valstybiniai auditoriai, aukščiausiosios audito institucijos tarnautojai, dalyvaujantys atliekant valstybinį auditą, vykdantys biudžeto politikos kontrolės funkcijas, pareiginės algos dydis gali būti nustatomas iki 80 procentų valstybės kontrolieriaus pareiginės algos dydžio. Kitų aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų pareiginės algos dydis gali būti nustatomas iki 75 procentų valstybės kontrolieriaus pareiginės algos dydžio. Konkrečius pareiginės algos pastoviosios dalies dydžius valstybės kontrolierius nustato darbo apmokėjimo sistemoje, atsižvelgdamas į šio įstatymo nuostatas. Darbo apmokėjimo sistemoje detalizuojami pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo kriterijai (veiklos sudėtingumas, darbo krūvis, atsakomybės lygis, papildomų įgūdžių ar svarbių einamoms pareigoms gebėjimų turėjimas ir panašiai). Pareiginės algos kintamosios dalies mokėjimo tvarka ir sąlygos nustatomos darbo apmokėjimo sistemoje, tačiau ši dalis negali viršyti 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Pareiginės algos kintamąją dalį sudaro priemokos: už darbą, kai raštu pavedama laikinai atlikti ir kito aukščiausiosios audito institucijos tarnautojo funkcijas, arba už darbą, kai yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų, arba už darbą, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant nustatytas funkcijas neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės.

6. Valstybės kontrolieriui, valstybės kontrolieriaus pavaduotojams ir aukščiausiosios audito institucijos administracijos vadovui pareiginės algos kintamoji dalis nenustatoma.

7. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojams už didelio masto sudėtingus ir reikšmingus valstybei ir visuomenei valstybinius auditus ar už kitus aukščiausiosios audito institucijos veiklai reikšmingus rezultatus gali būti išmokama vienkartinė piniginė išmoka. Vienkartinė piniginė išmoka negali viršyti aukščiausiosios audito institucijos tarnautojo pareiginės algos dydžio (šio straipsnio 4 dalyje nurodytas pareigas einančių tarnautojų pastoviosios dalies dydžio) ir mokama neviršijant darbo užmokesčiui skirtų lėšų valstybės kontrolieriaus nustatyta tvarka.

8. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojai už dalyvavimą Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių finansuojamuose paramos teikimo arba Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai projektuose, kuriuose vykdoma su aukščiausiosios audito institucijos misija ir tikslais susijusi veikla, iš Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių lėšų pagal paramos teikimo projektų sutartyse nustatytas sąlygas ir įkainius gali būti mokamos vienkartinės ar periodinės išmokos, kurios nėra įskaičiuojamos į šio straipsnio 2, 3 ir 4 dalyse nustatytą aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų darbo užmokestį. Už laiką, kurį aukščiausiosios audito institucijos tarnautojas dalyvauja minėtuose paramos teikimo projektuose ir už kurį gauna išmokas iš Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių lėšų, skirtų minėtiems paramos teikimo projektams įgyvendinti, darbo užmokestis iš aukščiausiajai audito institucijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų aukščiausiosios audito institucijos tarnautojui nemokamas.

9. Duomenys apie aukščiausiosios audito institucijos tarnautojų darbo užmokestį yra vieši. Šie duomenys teikiami Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymo nustatyta tvarka.

10. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojams Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas netaikomas.

29 straipsnis. Atostogos

1. Be Darbo kodekse nustatytų atostogų, aukščiausiosios audito institucijos tarnautojai taip pat turi teisę į šio įstatymo nustatytas kasmetines atostogas.

2. Aukščiausiosios audito institucijos tarnautojui, turinčiam didesnį negu dvejų metų darbo aukščiausiojoje audito institucijoje stažą, už kiekvienus paskesnius darbo aukščiausiojoje audito institucijoje metus kasmetinės atostogos pailginamos viena darbo diena kasmetinių papildomų atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 32 darbo dienos.

 

 

 

 

Teikia:

Seimo narys                                                                                                     Algirdas Sysas