PASIŪLYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS

VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO NR. I-1418 28, 48, 50 IR 52 STRAIPSNIŲ

PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO NR.  XIVP-1463(2)

 

2022-04-15

Vilnius

 

Eil. Nr.

Siūloma keisti

Pasiūlymo turinys

str.

str. d.

p.

1.

 

 

 

 

 

4

 

 

Argumentai:

 

Siūlau patikslinti  4 straipsniu naujai išdėstomo įstatymo 52 straipsnio 7 dalies formuluotę: “turi būti nurodytas įtariamą pažeidimą padariusio asmens vardas ir pavardė arba pavadinimas“. Ši formuluotė, mano manymu, netiksli, nes suponuoja, kad fizinis asmuo turi pavadinimą. Taigi prieš žodį „pavadinimas“ siūlau įrašyti žodį „organizacijos“.

Šioje, 7 dalyje taip pat nustatyta, kad inspektorius „turi teisę per 7 kalendorines dienas nuo teismo nutarties priėmimo dienos apskųsti šią nutartį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui“, o Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo nutarties atmesti prašymą taip pat turi išnagrinėti per 7 kalendorines dienas nuo inspektoriaus skundo priėmimo dienos. Atsižvelgiant į tai, kad  skundui surašyti pakanka mažiau laiko, siūlau jį sutrumpinti iki 5 dienų, vietoj numatomų 7 dienų. Tuo tarpu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui nustatytas tik 7 dienų terminas skundui išnagrinėti nesudaro prielaidų tinkamai išnagrinėti skundą ir priimti teisingą sprendimą, nes teismas gavęs skundą, turi atsiklausti kitos šalies nuomonės ir tokiai nuomonei pareikšti teismas turi nustatyti protingą terminą ir tik gavęs kitos šalies atsakymą teismas gali skirti skundo nagrinėjimo datą, išnagrinėti jį posėdyje, surašyti sprendimą ir jį paskelbti. Šiuo atveju svarbi aplinkybė yra ta, kad skundo nagrinėjamas yra susijęs su paslaugos teikimo tam tikru apribojimu, o tai patenka į Konstitucijos 46 straipsnio reguliavimo apimtį, todėl kitai šaliai būtina suteikti pakankamą laiką nuomonei parengti. Atsižvelgiant į tai, siūlau vietoj numatytų 7 dienų skundui Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme išnagrinėti, įrašyti 10 dienų.

 

 

Pasiūlymas:

„4 straipsnis. 52 straipsnio pakeitimas

 

Pakeisti 52 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

<...>

„7. Siekdamas gauti šio straipsnio 6 dalyje nurodytą leidimą duoti privalomus nurodymus pašalinti neskelbtiną informaciją arba panaikinti galimybę ją pasiekti ilgiau kaip 72 valandoms, inspektorius privalo Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikti prašymą išduoti leidimą atlikti šiuos veiksmus. Prašyme turi būti nurodytas įtariamą pažeidimą padariusio asmens vardas ir pavardė arba organizacijos pavadinimas (jeigu žinomi), įtariamo pažeidimo pobūdis ir veiksmai, kuriuos numatoma atlikti. Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėja prašymą ir priima motyvuotą nutartį jį patenkinti arba atmesti ne vėliau kaip per 72 valandas nuo prašymo pateikimo momento. Jeigu inspektorius nesutinka su Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartimi atmesti prašymą, jis turi teisę per  5  kalendorines dienas nuo teismo nutarties priėmimo dienos apskųsti šią nutartį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo nutarties atmesti prašymą turi išnagrinėti ne vėliau kaip per  10 kalendorinių dienų nuo inspektoriaus skundo priėmimo dienos. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

Teikia:

Seimo narys                                                                                                                     Jurgis Razma