Projekto

lyginamasis variantas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. GRUODŽIO 5 D. NUTARIMO NR. 1901 „DĖL NAFTOS PRODUKTŲ IR NAFTOS VALSTYBĖS ATSARGŲ SUDARYMO, TVARKYMO, KAUPIMO IR KONTROLĖS TAISYKLIŲ BEI MINIMALIŲ NAFTOS PRODUKTŲ KIEKIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2010 m.                       d. Nr.

Vilnius

 

 

            Lietuvos Respublikos Vyriausybė  n u t a r i a :

Pakeisti Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų sudarymo, tvarkymo, kaupimo ir kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 5 d. nutarimu Nr. 1901 „Dėl Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų sudarymo, tvarkymo, kaupimo ir kontrolės taisyklių bei minimalių naftos produktų kiekių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 117-5255; 2004, Nr. 95-3494; 2008, Nr. 33-1155; 2009, Nr. 70-2849; 2010, Nr.            102-5255):

1. Išdėstyti 3 punktą taip:

„3. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

Naftos produktus gaminanti įmonė – įmonė, kuri perdirbdama jai nuosavybės teise priklausančias žaliavas ar kitaip pagamina ir parduoda šalyje pirmos, antros arba trečios kategorijos naftos produktus. Šioms įmonėms taip pat priskiriamos įmonės, kurios naudojasi naftos produktų gamybos paslauga ir parduoda šalyje pirmos, antros arba trečios kategorijos naftos produktus.

Naftos produktus importuojanti įmonė – įmonė, kuri importuoja ir išleidžia į laisvą apyvartą pirmos, antros arba trečios kategorijos naftos produktus.

Įpareigotoji įmonė – naftos produktus gaminanti, importuojanti arba atgabenanti įmonė, kuri pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus ir šias Taisykles privalo kaupti ir tvarkyti jai paskirtą atsargų dalį, taip pat paskirtoji valstybės įmonė, kuri turto patikėjimo teise kaupia ir tvarko valstybės nuosavybe esančią atsargų dalį.

Kitos šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos naftos produktų ir naftos valstybės atsargų įstatyme.“

2. Išdėstyti 18 punktą taip:

„18. Dalis atsargų Šių Taisyklių 4 punkte nurodytos atsargos taip pat gali būti kaupiama kaupiamos žalios naftos ar, tarpinių naftos produktų ar mišinių komponentų pavidalo. Šiuo atveju žalia Žalia nafta ir ar tarpiniai naftos produktai turi būti perskaičiuojami į pirmos, antros ir trečios kategorijos naftos produktus pagal praėjusių kalendorinių metų Lietuvos Respublikoje esančių naftos perdirbimo įmonių naftos perdirbimo faktinės išeigos rodiklius. Šis keitimas pakeitimas gali būti taikomas ne daugiau kaip 40 procentų pirmos ir antros kategorijos kategorijų naftos produktų ir ne daugiau kaip 50 procentų trečios kategorijos naftos produktų. Mišinių komponentai, jeigu jie skirti perdirbti į šių Taisyklių 4 punkte nurodytus galutinius naftos produktus, gali pakeisti naftos produktus, kuriems jie yra skirti.“

3. Išdėstyti 22 punktą taip:

„22. Atsargos turi būti laikomos Lietuvos Respublikos teritorijoje įrengtuose naftos ar naftos produktų sandėliuose (terminaluose) (toliau vadinama – terminalai). Atsargos taip pat gali būti laikomos kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių numatytais atvejais. Kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse laikomų atsargų negali būti daugiau kaip 30 procentų nuo visų valstybei privalomų sukaupti ir tvarkyti atsargų. Laikyti atsargas kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse įpareigotosios įmonės gali tik gavusios raštišką Energetikos ministerijos sutikimą nuo bet kurio kalendorinio mėnesio pirmos dienos. Įpareigotosios įmonės, siekiančios laikyti atsargas kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, turi vadovautis Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių dėl atsargų laikymo kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse nuostatomis.

 

 

Ministras Pirmininkas

 

 

Energetikos ministras