Projekto

lyginamasis variantas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGŲ PLOVIMO IR TERORISTŲ FINANSAVIMO PREVENCIJOS ĮSTATYMO 2, 10 IR 18 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2010 m.                  d.        

Vilnius

 

(Žin., 1997, Nr. 64-1502; 2008, Nr. 10-335)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 10 dalies 1 punkto, 11 dalies 5 punkto ir 17 dalies pakeitimas

1. 2 straipsnio 10 dalies 1 punkte vietoj žodžio „Bendrijos“ įrašyti žodį „Sąjungos“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„1) juridiniame asmenyje – fizinis asmuo, kuris turi arba kontroliuoja juridinį asmenį tiesiogiai arba netiesiogiai turėdamas arba kontroliuodamas pakankamą to juridinio asmens akcijų arba balsavimo teisių procentą, įskaitant per pareikštinių akcijų valdymą, išskyrus bendroves, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamose rinkose, kuriose taikomi reikalavimai atskleisti informaciją apie savo veiklą, atitinkantys Europos Bendrijos Sąjungos teisės aktus, arba lygiaverčiai tarptautiniai standartai (šiam kriterijui pasiekti pakanka 25 procentų ir vienos akcijos); taip pat fizinis asmuo, kuris kitaip kontroliuoja juridinio asmens valdymą;“.

2. 2 straipsnio 11 dalies 5 punkte  vietoj žodžio „Bendrijos“ įrašyti žodį „Sąjungos“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„5) veikia kaip formalus akcininkas, veikiantis už kitą asmenį, jei tai nėra bendrovė, kurios vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, kuriai taikomi Europos Bendrijos Sąjungos teisės aktų reikalavimai atskleisti informaciją apie savo veiklą arba lygiaverčiai tarptautiniai standartai, arba organizuoja, kad kitas asmuo veiktų kaip formalus akcininkas.“

3. 2 straipsnio 17 dalyje vietoj žodžio „Bendrijoje“ įrašyti žodį „Sąjungoje“ ir šią dalį išdėstyti taip:

„17. Svarbios viešosios pareigos – pareigos, įskaitant pareigas Europos Bendrijoje Sąjungoje, tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose:

1) valstybės vadovas, vyriausybės vadovas, ministras, viceministras arba ministro pavaduotojas;

2) parlamento narys;

3) Aukščiausiojo Teismo, Konstitucinio Teismo ar kitos aukščiausiosios teisminės institucijos, kurių sprendimai negali būti skundžiami, narys;

4) auditorių profesinės organizacijos valdymo organo ar centrinio banko valdybos narys;

5) ambasadorius, laikinasis reikalų patikėtinis ar aukšto rango ginkluotųjų pajėgų karininkas;

6) valstybės valdomos įmonės valdymo ar priežiūros organo narys.“

 

2 straipsnis. 10 straipsnio 1 dalies 1 punkto pakeitimas

10 straipsnio 1 dalies 1 punkte vietoj žodžio „Bendrijos“ įrašyti žodį „Sąjungos“ ir šį punktą išdėstyti taip:

„1) bendrovėms, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti vienos ar kelių Europos Bendrijos Sąjungos valstybių narių reguliuojamose rinkose, ir kitoms užsienio valstybių bendrovėms, kurių vertybiniais popieriais prekiaujama reguliuojamoje rinkoje ir kurioms yra taikomi Europos Sąjungos teisės aktus atitinkantys reikalavimai atskleisti informaciją apie savo veiklą;“.

 

3 straipsnis.18 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 18 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

18 straipsnis. Grynųjų pinigų deklaravimas ir muitinės įstaigų veikla

1. Asmenys privalo deklaruoti grynųjų pinigų sumas šiais atvejais:

1) kai asmuo įveža iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos valstybes nares per Lietuvos Respubliką ar išveža iš Europos Sąjungos valstybių narių per Lietuvos Respubliką į trečiąsias šalis, kaip jos reglamentuotos Lietuvos Respublikos muitinės įstatyme (toliau šiame straipsnyje – trečiosios šalys), grynųjų pinigų vienkartinę sumą, kurios vertė yra ne mažesnė kaip nurodytoji 2005 m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1889/2005 dėl grynųjų pinigų, įvežamų į Bendriją ar išvežamų iš jos, kontrolės (toliau – Reglamentas (EB) Nr. 1889/2005) nuostatų 3 straipsnio 1 dalyje;

2) kai asmuo į Europos Sąjungos valstybes nares iš Lietuvos Respublikos išveža ir iš Europos Sąjungos valstybių narių į Lietuvos Respubliką įveža ar per Lietuvos Respubliką į Europos Sąjungos valstybes nares ir iš Europos Sąjungos valstybių narių gabena grynuosius pinigus, kurių vienkartinė suma viršija 10 000 eurų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta.

1.  2. Muitinės įstaigos atlieka:

1) į Europos Bendriją Sąjungos valstybes nares per Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių, kaip jos reglamentuotos Lietuvos Respublikos muitinės įstatyme (toliau šiame straipsnyje – trečiosios šalys), įvežamų ir iš Europos Bendrijos Sąjungos valstybių narių per Lietuvos Respubliką į trečiąsias šalis išvežamų grynųjų pinigų sumų kontrolę vadovaudamosi 2005m. spalio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1889/2005 dėl grynųjų pinigų, įvežamų į Bendriją ar išvežamų iš jos, kontrolės (toliau – Reglamentas Reglamento (EB) Nr. 1889/2005) nuostatomis;

2) į Europos Sąjungos valstybes nares iš Lietuvos Respublikos išvežamų ir iš Europos Sąjungos valstybių narių į Lietuvos Respubliką įvežamų ar per Lietuvos Respubliką į Europos Sąjungos valstybes nares ir iš Europos Sąjungos valstybių narių gabenamų grynųjų pinigų, kurių vienkartinė suma viršija 10 000 eurų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta, kontrolę.

2. 3. Reglamento (EB) Nr. 1889/2005 nustatytais atvejais, kai Europos Sąjungos valstybėms narėms suteikta sprendimo priėmimo teisė, sprendimus priima ir atitinkamų Reglamento (EB) Nr. 1889/2005 nuostatų taikymo Lietuvos Respublikoje tvarką nustato Vyriausybė arba jos įgaliota institucija, išskyrus atvejus, kai šis arba kiti įstatymai nustato kitaip.

4. Į Europos Sąjungos valstybes nares iš Lietuvos Respublikos išvežamų ir iš Europos Sąjungos valstybių narių į Lietuvos Respubliką įvežamų ar per Lietuvos Respubliką į Europos Sąjungos valstybes nares ir iš Europos Sąjungos valstybių narių gabenamų grynųjų pinigų deklaravimo kontrolės tvarką nustato Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos.

4. 5. Muitinės įstaigos privalo nedelsdamos, ne vėliau kaip per 7 darbo dienas, pranešti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai:

1) jeigu asmuo įveža iš trečiųjų šalių į Europos Bendriją Sąjungos valstybes nares per Lietuvos Respubliką ar išveža iš Europos Bendrijos Sąjungos valstybių narių per Lietuvos Respubliką į trečiąsias šalis grynųjų pinigų vienkartinę sumą, kurios vertė yra ne mažesnė kaip nurodytoji Reglamento (EB) Nr. 1889/2005 3 straipsnio 1 dalyje.

2) jeigu asmuo į Europos Sąjungos valstybes nares iš Lietuvos Respublikos išveža ir iš Europos Sąjungos valstybių narių į Lietuvos Respubliką įveža ar per Lietuvos Respubliką į Europos Sąjungos valstybes nares ir iš Europos Sąjungos valstybių narių gabena grynųjų pinigų, kurių vienkartinė suma viršija 10 000 eurų ar ją atitinkančią sumą užsienio valiuta.“

 

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šio įstatymo 3 straipsnis  įsigalioja 2011 m. sausio 1 d.

 

5 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei

Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos iki įstatymo įsigaliojimo parengia ir patvirtina šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS