LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMO
„DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS SUSITARIMO DĖL BENDRADARBIAVIMO GYNYBOS IR SAUGUMO SRITYJE RATIFIKAVIMO“ PROJEKTO
AIŠKINAMASIS RAŠTAS
1. Projekto rengimą paskatinusios priežastys
Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje (toliau – Susitarimas), pasirašytas 2013 m. liepos 12 d. Paryžiuje, pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 138 straipsnio 1 dalies 2 punktą priskirtinas prie ratifikuotinų Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių.
2. Įstatymo projekto tikslai ir uždaviniai
Teikiamo Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimo dėl bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje ratifikavimo“ projekto paskirtis – ratifikuoti Susitarimą ir taip įvykdyti jam įsigalioti Lietuvos Respublikoje būtinas nacionalines procedūras.
3. Dabartinis teisinis reglamentavimas
Šiuo metu gynybos srityje bendradarbiaujama pagal 1994 m. gegužės 11 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro ir Prancūzijos Respublikos gynybos ministro susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.
4. Numatomos naujos teisinio reglamentavimo nuostatos, naujai reglamentuotų klausimų teigiamos savybės ir kokių teigiamų rezultatų laukiama
2013 m. liepos 12 d. pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje išplečia sutarties objektą, apima naujas bendradarbiavimo sritis, sukonkretina ir detalizuoja bendradarbiavimo formas, taiko naują teisinį reglamentavimą bendradarbiavimui ginkluotės srityje (5 str.), įslaptintos informacijos apsaugai (7 str.), keičia finansinių aspektų reglamentavimą (8 str.).
Susitarimui įsigaliojus, nustos galioti 1994 m. gegužės 11 d. pasirašytas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro ir Prancūzijos Respublikos gynybos ministro susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.
5. Galimos neigiamos pasekmės
Ratifikavus Susitarimą, neigiamų pasekmių nenumatoma.
6. Įtaka kriminogeninei situacijai, korupcijai
Ratifikavus Susitarimą, tiesioginio poveikio kriminogeninei situacijai ar korupcijai nenumatoma.
7. Įtaka verslo sąlygoms ir jo plėtrai
Ratifikavus Susitarimą, tiesioginio poveikio verslo sąlygoms ir jo plėtrai nenumatoma.
8. Inkorporavimas į teisinę sistemą
Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 138 straipsnio 1 dalies 2 punktą, Susitarimas priskirtinas prie ratifikuotinų Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių.
9. Atitiktis Valstybinės kalbos, Įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymų reikalavimams ir bendrinės lietuvių kalbos normoms, projekto sąvokų ir jas įvardijančių terminų įvertinimas Terminų banko įstatymo ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka
Įstatymo projektas parengtas laikantis Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymo ir Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymo reikalavimų ir atitinka bendrinės lietuvių kalbos normas.
10. Atitiktis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatoms bei Europos Sąjungos teisės aktams
Susitarimas neprieštarauja Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatoms ir Europos Sąjungos teisės aktams.
11. Įgyvendinimas
Ratifikavus Susitarimą, nereikės keisti galiojančių arba priimti naujų teisės aktų.
12. Įgyvendinimui reikalingos lėšos
Papildomų lėšų nereikės.
13. Specialistų vertinimai ir išvados
Įstatymo projekto rengimo metu specialistų vertinimų ar išvadų nebuvo gauta.
14. Įstatymo projekto rengėjas
Įstatymo projektą parengė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamentas (direktorius Žilvinas Tomkus, tel. 273 5630, tiesioginė rengėja Dalia Vitkauskaitė, Tarptautinės teisės ir ginklų kontrolės skyriaus patarėja, tel. 2735679).
15. Reikšminiai įstatymo projekto žodžiai
Reikšminiai įstatymo projekto žodžiai (pagal Europos žodyną Eurovoc) yra šie: „susitarimo ratifikavimas“, „gynyba ir saugumas“, „tarptautinis bendradarbiavimas“.
16. Kiti, iniciatorių nuomone, reikalingi pagrindimai ir paaiškinimai
Nėra.
_______________________________