NUMATOMO TEISINIO REGULIAVIMO POVEIKIO VERTINIMO PAŽYMA
1. Teisės akto projekto pavadinimas
Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl kreipimosi į Respublikos Prezidentą su prašymu suteikti įgaliojimus A.Misiūnaitei“ ir Lietuvos Respublikos Prezidento dekretas „Dėl įgaliojimų suteikimo A. Misiūnaitei“ (toliau – projektai).
2. Numatomo teisinio reguliavimo tikslas, pagrindas ir siūlomos priemonės jam pasiekti
Projektų tikslas – sudaryti teisines prielaidas derėtis ir parafuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kataro Valstybės Vyriausybės sutartį dėl pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos: paprastai derantis dėl tokio pobūdžio sutarčių Lietuvos delegacijai vadovauja Finansų ministerijos Mokesčių departamento Tiesioginių mokesčių ir tarptautinio apmokestinimo skyriaus vedėja Audronė Misiūnaitė, tačiau tam jai būtina suteikti atitinkamus įgaliojimus, kaip numatoma Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių įstatymo 5 straipsnyje.
3. Numatomo teisinio reguliavimo teigiamos ir neigiamos pasekmės
Suteikus įgaliojimus derėtis ir parafuoti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį su Kataru galimos teigiamos pasekmės Lietuvos mokesčių politikai bei ekonomikai, t.y. būtų sudarytos sąlygos vėliau pasirašyti sutartį, kuri leistų užtikrinti pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo panaikinimą Lietuvoje ir Katare bei padėtų užkirsti kelią mokesčių slėpimui, o taip pat skatintų Kataro rezidentus investuoti į Lietuvos ūkį.
Neigiamų pasekmių nenumatoma.
4. Realios numatomo teisinio reguliavimo alternatyvos ir jų poveikio įvertinimas
Galima alternatyva - nepriimti teikiamų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo ir Prezidento dekreto projektų, tačiau tokiu atveju nebus inicijuotos teisinės procedūros, kurios pagal Lietuvos teisę yra būtinos pradėti derybas su Kataru dėl sutarties sudarymo. Atitinkamai, nebus sudarytos sąlygos sudaryti sutartį.
5. Kita svarbi informacija, susijusi su numatomu teisiniu reguliavimu
Nėra.