DERINIMO PAŽYMA

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISĖS AKTŲ, SUSIJUSIŲ SU TARPTAUTINIO VALIUTOS FONDO STEIGIMO SUTARTIES PAKEITIMO RATIFIKAVIMU, PROJEKTŲ

 

Eil. Nr.

Institucijos, įstaigos pavadinimas, rašto data ir numeris

 

 

Pastabos ir pasiūlymai

 

 

Argumentai, kodėl neatsižvelgta į pastabas ir pasiūlymus

1.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

2012-04-25

Nr. (22.3.8.2)-3-2813

 

 

Užsienio reikalų ministerijos nuomone, siekiant išvengti neaiškumų dėl nevienodo valdymo organų pavadinimų vartojimo, taip pat išlaikyti sutarties teksto vientisumą, Tarptautinio valiutos fondo steigimo sutarties pakeitimo vertime į lietuvių kalbą reikia naudoti tokius pačius valdymo organų pavadinimus, kokie naudojami oficialiame Tarptautinio valiutos fondo steigimo sutarties vertime į lietuvių kalbą, t.y. naudoti „Vykdančioji valdyba“ vietoje „Vykdomoji valdyba“, „vykdantieji direktoriai“ vietoje „vykdomieji direktoriai“, o „Specialiųjų skolinimosi teisių departamentas“ rašyti didžiąja raide.

Atsižvelgta iš dalies. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija ir Europos teisės departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pastabų neturėjo.

 

Pažymėtina, kad vadovaujantis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos rekomendacijomis ir kanceliarinės kalbos patarimais vietoj „Vykdančioji valdyba“ ir „vykdantieji direktoriai“ turėtų būti vartojamos sąvokos „Vykdomoji valdyba“ ir „vykdomieji direktoriai“.[1]

Be to, pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos 2009 m. gegužės 14 d. įstatymu Nr. XI-263 „Dėl Tarptautinio valiutos fondo steigimo sutarties pakeitimų ratifikavimo“ patvirtiname Tarptautinio valiutos fondo steigimo sutarties pakeitimo siekiant sustiprinti balsus ir dalyvavimą Tarptautiniame valiutos fonde tekste buvo naudojama vykdomojo direktoriaus sąvoka.

Atsižvelgdami į tai, siūlome Tarptautinio valiutos fondo steigimo sutarties pakeitimo dėl Vykdomosios valdybos reformos tekste vartoti sąvokas: Vykdomoji valdyba, vykdomieji direktoriai.

 



[1] Apibūdinant darbuotoją, kuriam pavesta vykdyti kokia nors užduotis, tinka ir veikiamosios rūšies dalyvis (vykdantis (priežiūrą) darbuotojas), bet pareigų pavadinime įvardijama pastovioji darbuotojo ypatybė, todėl vykdomasis direktorius. Be to, vykdomasis, -oji – įvardžiuotinė forma vartojama kaip rūšies požiūriu neutralus pažyminys; gali nusakyti tą, kuris vykdo: vykdomoji valdžia, vykdomasis komitetas, vykdomasis direktorius, tą, su kuriuo vykdoma (kalbant apie dokumentus): vykdomasis raštas, vykdomasis dokumentas.