Projekto

lyginamasis variantas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

POLICIJOS VEIKLOS ĮSTATYMO 11, 12 IR 14 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

2011 m.                       d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 2000, Nr. 90-2777; 2003, Nr. 42-1910, Nr. 104-4643; 2008, Nr. 87-3464; 2009, Nr. 130-5637)

 

 

1 straipsnis. 11 straipsnio 2, 3 ir 7 dalių pakeitimas ir papildymas 15 dalimi

1. Pakeisti 11 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

„2. Policijos profesinio mokymo įstaiga yra policijos generaliniam komisarui pavaldi įstaiga, turinti vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigos statusą ir organizuojanti policijos pareigūnų rengimą ir kvalifikacijos tobulinimą. Policijos profesinio mokymo įstaigai vadovauja viršininkas. Jis gali turėti pavaduotojų. Policijos profesinio mokymo įstaigos viršininką atrankos būdu skiria į pareigas ir atleidžia iš jų policijos generalinis komisaras. Policijos profesinio mokymo įstaigos viršininko pavaduotojus atrankos būdu, suderinęs su policijos generaliniu komisaru, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų profesinio mokymo įstaigos viršininkas.

2. Pakeisti 11 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Specializuotos policijos įstaigos yra neteritoriniu principu steigiami policijos padaliniai, atliekantys teisės aktais jiems pavestas tam tikras (specialiąsias) policijos funkcijas. Specializuotoms policijos įstaigoms vadovauja viršininkai (vadai). Jie gali turėti pavaduotojų. Specializuotų policijos įstaigų viršininkus (vadus) atrankos būdu skiria į pareigas ir atleidžia iš jų policijos generalinis komisaras. Specializuotų policijos įstaigų viršininkų (vadų) pavaduotojus atrankos būdu, suderinę su policijos generaliniu komisaru, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų specializuotų policijos įstaigų viršininkai (vadai).

3. Pakeisti 11 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

„7. Policijos komisariatas yra teritorinių policijos įstaigų struktūrinis padalinys. Policijos komisariatą gali sudaryti skyriai, poskyriai, grupės, policijos nuovados. Policijos komisariatui vadovauja viršininkas. Jis gali turėti pavaduotojų.  Policijos komisariatų viršininkus atrankos būdu, suderinę su policijos generaliniu komisaru ir savivaldybės, kurios teritorijoje policijos komisariatai atlieka jiems nustatytas funkcijas, meru, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų teritorinių policijos įstaigų viršininkai. Policijos komisariatų viršininkų pavaduotojus atrankos būdu skiria į pareigas ir atleidžia iš jų teritorinių policijos įstaigų viršininkai.

4. Papildyti 11 straipsnį 15 dalimi:

15. Teritorinių policijos įstaigų, policijos komisariatų viršininkai ir jų pavaduotojai, policijos profesinio mokymo įstaigos viršininkas ir jo pavaduotojai, specializuotų policijos įstaigų viršininkai (vadai) ir jų pavaduotojai į pareigas teisės aktų nustatyta tvarka skiriami penkerių metų laikotarpiui. Šiems pareigūnams taikoma rotacija.

 

2 straipsnis. 12 straipsnio papildymas 8 dalimi

Papildyti 12 straipsnį 8 dalimi:

8. Policijos generalinis komisaras turi pavaduotojų. Policijos generalinio komisaro pavaduotojus policijos generalinio komisaro teikimu penkerių metų kadencijai skiria į pareigas ir atleidžia iš jų vidaus reikalų ministras. Policijos generalinio komisaro pavaduotojai yra tiesiogiai pavaldūs ir atskaitingi policijos generaliniam komisarui. Tas pats asmuo policijos generalinio komisaro pavaduotoju gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

 

3 straipsnis. 14 straipsnio 1 dalies pakeitimas ir 6, 7 dalių pripažinimas netekusiomis galios

1.     Pakeisti 14 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Teritorinės policijos įstaigos yra vyriausieji policijos komisariatai, atliekantys šio įstatymo ir kitų teisės aktų jiems nustatytas funkcijas, reikalingas policijos uždaviniams apskrities teritorijoje įgyvendinti. Vyriausiesiems policijos komisariatams vadovauja viršininkai, kuriuos atrankos būdu, gavęs vidaus reikalų ministro pritarimą, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų policijos generalinis komisaras. Vyriausiųjų policijos komisariatų viršininkai gali turėti pavaduotojų, kuriuos atrankos būdu, suderinę su policijos generaliniu komisaru, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų vyriausiųjų policijos komisariatų viršininkai.

2. 14 straipsnio 6 ir 7 dalis pripažinti netekusiomis galios.

6. Policijos komisariatų viršininkus atrankos būdu, suderinęs su policijos generaliniu komisaru ir savivaldybės, kurios teritorijoje policijos komisariatai atlieka jiems nustatytas funkcijas, meru, skiria į pareigas ir iš jų atleidžia teritorinės policijos įstaigos viršininkas.

7. Teritorinių policijos įstaigų ir policijos komisariatų viršininkai į pareigas teisės aktų nustatyta tvarka skiriami 5 metų laikotarpiui. Šiems pareigūnams Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka taikoma rotacija.

 
4 straipsnis. Įstatymo įgyvendinimas

1. Iki šio įstatymo įsigaliojimo į pareigas priimtiems policijos generalinio komisaro pavaduotojams, teritorinių policijos įstaigų, policijos komisariatų viršininkų pavaduotojams, policijos profesinio mokymo įstaigos viršininkui ir jo pavaduotojams, specializuotų policijos įstaigų viršininkams (vadams) ir jų pavaduotojams nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos nustatoma penkerių metų kadencija užimamoms pareigoms eiti.

2. Iki šio įstatymo įsigaliojimo priimti į pareigas terminuotam laikui teritorinių policijos įstaigų ir policijos komisariatų viršininkai toliau eina pareigas iki jų tarnybos termino pabaigos.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS