LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS
I (RUDENS) SESIJOS
VAKARINIO plenarinio posėdžio NR. 16
STENOGRAMA
2012 m. gruodžio 20 d.
Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo
Pirmininkas V. GEDVILAS
ir Seimo Pirmininko pavaduotojas A. SYSAS
PIRMININKAS (V. GEDVILAS). Registruojamės, popietinis posėdis. Popietinį posėdį skelbiu pradėtą. Registruojamės. (Triukšmas salėje) Viską žinom, gerai. Gerbiamieji kolegos, kol vyksta registracija, noriu pateikti jums šiek tiek informacijos. Jūs matote, kad mes ką tik baigėme rytinį posėdį ir turime gana daug klausimų. Tiesiog noriu jūsų visų paprašyti, mes turime du variantus. Vienas variantas – šiandien baigiam. Antras variantas – rytoj turime papildomą posėdį nuo 9 ar nuo 10 val. Pasirinkime. Yra du variantai. Gal mes sugebėsime šiandien padirbėti normaliai, gražiai, kalbėti reikia, aš suprantu, jūsų nesulaikysi. Bet jeigu turite kantrybės ir susilaikytumėte kai kuriais klausimais, tai mes turėtume puikią galimybę baigti. Kaip, šiandien pasistengiame? (Balsas salėje: „Šiandien!“) Gerai, pasiruošę dirbti iki galo? (Balsai salėje: „Taip!“) Gerai. Supratau. Bendru sutarimu? (Balsai salėje: „Taip!“)
Toliau pirmininkaus Seimo Pirmininko pavaduotojas A. Sysas.
PIRMININKAS (A. SYSAS, LSDPF*). Gerbiamieji kolegos, jeigu daug kalbėsime, tai tikrai rytoj bus posėdis. Prašome per šoninį mikrofoną.
G. STEPONAVIČIUS (LSF). Labai ačiū. Išties matant perkrautą darbotvarkę, manau, kad mes, opozicija, neprieštarausime, kad Vyriausybės pusvalandžio darbotvarkėje neliktų. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Aš galėčiau iškviesti, jeigu reikia. Jeigu nereikalausite, tai gerai. Gerbiamieji kolegos, nors praėjo 3 val. (mes patį pirmąjį svarstėme Socialinių išmokų perskaičiavimo įstatymą), norėčiau užbaigti rytinį posėdį.
18.02 val.
Kviečiu į tribūną J. Sabatauską. Konstitucijos 56 straipsnio papildymo įstatymo projektas. Po to – Socialinių išmokų perskaičiavimo įstatymas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamieji kolegos, kaip jūs žinote, Europos Žmogaus Teisių Teismo didžioji kolegija 2011 m. sausio 6 d. sprendime dėl bylos „R. Paksas prieš Lietuvą“ pripažino, kad Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Konstitucijos doktrinoje nustatytas draudimas asmeniui, kurį Seimas apkaltos tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, iki gyvos galvos negali būti renkamas Seimo nariu, yra neproporcingas ir prieštarauja Europos Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos I protokolo 3 straipsniui.
Praeitos kadencijos Seimas šią problemą bandė taisyti priimdamas Seimo rinkimų įstatymą, tačiau Konstitucinis Teismas rugsėjo 9 d. savo sprendimu pripažino, kad įstatymu bandant spręsti tą problemą tai yra antikonstitucinis kelias ir pripažino įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai. Pasakė tiesiai, kad dėl to reikia padaryti Konstitucijos pataisą, tiksliau sakant, papildyti Konstituciją, todėl yra siūloma Konstitucijos 56 straipsnio pataisa. Šiame straipsnyje nustatomi reikalavimai Seimo nariui, kas gali būti renkamas Seimo nariu, taip pat pasakyta, kas negali būti Seimo nariu. 1 dalyje reikalavimai, kas gali būti, kokie reikalavimai, o 2 dalyje, kas negali būti renkamas.
Taigi mes siūlome papildyti 56 straipsnį 3 ir 4 dalimis nustatant, kad jeigu apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, toks asmuo negali būti renkamas anksčiau, jeigu nuo tos dienos yra praėję mažiau nei ketveri metai. Ačiū.
PIRMININKAS. Jūsų nori paklausti du Seimo nariai. Pirmasis klausia V. P. Andriukaitis.
V. P. ANDRIUKAITIS (LSDPF). Dėkoju, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamasis pranešėjau, pateikiant jūsų pataisą man kyla du klausimai. Pirmasis klausimas kyla dėl konstitucinės sankcijos proporcingumo. Vis dėlto priesaikos sulaužymas ir jūsų siūloma ketverių metų trukmė, net ir konstitucinė, keltų labai daug pagrįstų svarstymų ir abejonių. Priesaikos sulaužymo konstitucinė doktrina yra labai esminė. Jūs siūlote tokį keistą ketverių metų periodą.
Antra problema iškyla su 2 dalimi. Jūs norite teigti, kad tik Konstitucinio Teismo pozicija dėl priesaikos sulaužymo tampa lemiančiu kriterijumi, nors visiškai aišku, kad kalbant apie apkaltą galutinis institutas, kuris pasisako dėl apkaltos ir dėl sankcijos, yra Seimas. Kaip jūs manote, ar nesukeliate kolizijų su kitais Konstitucijos straipsniais ir 2 dalimi?
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū. Dėl termino. Gerbiamieji kolegos, terminas pasirinktas toks pat, koks buvo įstatyme, kurio konstitucingumą svarstė Konstitucinis Teismas. Jeigu prisimenate, Ministro Pirmininko buvo sudaryta darbo grupė iš teisės, taip pat ir konstitucinės teisės specialistų. Jie siūlė tris variantus: papildyti vieną straipsnį, papildyti du ir buvo net ir kitas, ir ten buvo siūlomas ilgesnis laikotarpis. Iš esmės manau, kad Seimas, svarstydamas pataisą, juo labiau kad jau yra sudaryta konstitucinė komisija, galės tą klausimą išspręsti, kokį terminą pasirinkti.
Dėl priesaikos sulaužymo lygiai taip pat. Čia yra tik pateikimo stadija ir manau, kad protingą sprendimą priims Seimas.
PIRMININKAS. Ačiū. Už nori kalbėti J. Olekas. Matau, kad jo nėra. Ar galime bendru sutarimu pritarti po pateikimo? (Balsai salėje) Balsuojame.
Už – 73, prieš – 6, susilaikė 22. Po pateikimo pritarta. Pagrindinis komitetas – Teisės ir teisėtvarkos komitetas, papildomas – Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Siūloma svarstyti pavasario sesijoje. (Balsai salėje) Bus. Ir komisijai duosime darbo. Paskiriam ir komisijai pasvarstyti. (Balsai salėje)
V. P. Andriukaitis.
V. P. ANDRIUKAITIS (LSDPF). Gerbiamasis pirmininke, jūs jau, atrodo, bėgate maratoną. Mes nespėjame paskui. Vis dėlto noriu atkreipti dėmesį, kad ši konstitucinė pataisa reikalauja ekspertizės nagrinėjimo ir papildymo. Todėl konstitucinė komisija šiuo atveju, ko gero, tampa vos ne pagrindine komisija, kurioje turėsime diskutuoti dėl visų pliusų ir minusų, nes labai prieštaringa.
PIRMININKAS. Noriu padėkoti. Labai teisingai. Noriu padėkoti A. Kubiliui ir V. P. Andriukaičiui, ir A. Matulas prisidėjo prie šio reikalo sprendimo. (Balsai salėje)
18.09 val.
Svarstome 2-1 klausimą – Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2013 metų rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą Nr. XIP-4925(3). Pranešėjas – R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, toks naujas žanras, kai opozicijos atstovas pristato vieną pagrindinių biudžetų.
Svarstant komitete labai didelių ginčų nebuvo, tik vienam susilaikius šitam biudžetui buvo pritarta. Jis yra pakoreguotas, lyginant su parametrais, kuriuos patikslino Vyriausybė, darydama makroekonomines prognozes, ir lygiai taip pat įvertindama minimalios algos padidinimo įtaką. Iš principo visi sutarė dėl to, kad šis biudžetas pataisytas taip, kad visi galiojantys norminiai aktai, kaip numatoma juose… kaip tik tokios lėšos ir numatytos socialinio draudimo biudžete. Tie aktai, kurie dar yra mūsų galvose, toms pataisoms nepritarta.
PIRMININKAS. Gerbiamasis pranešėjau, likite tribūnoje, kadangi kitų komitetų išvadų nereikėjo. Svarstymo stadija. Dėl 3 straipsnio yra Seimo nario M. Zasčiurinsko pataisa. M. Zasčiurinsko nematau salėje. Gerbiamasis pranešėjau, praneškite, ką jis siūlė.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Komitetas nepritarė. Pataisa susijusi su kitokiu lėšų pervedimu į pensijų fondus. Bet kadangi su Biudžeto pateikimo įstatymu jokių įstatymo pataisų, galiojančio įstatymo pataisų nėra pateikta, tai mes negalime „Sodros“ biudžete numatyti to, ko nėra įstatymuose. Todėl komitetas nepritarė.
PIRMININKAS. Kalbančių už ir prieš nėra. Balsuojame dėl pataisos. Kas pritaria M. Zasčiurinsko pataisai, balsuoja už… Atsiprašau. Už – pritaria komiteto išvadai. Atsiprašau. Aš suklydau. Balsavimas iš naujo. Balsuojame dėl M. Zasčiurinsko pataisos. Kurie remia, balsuoja už, kurie pasisako kitaip, balsuoja prieš arba susilaiko.
Už pataisą balsavo 4, prieš – 36, susilaikė 53. Pataisai nepritarta. Dėkoju pranešėjui. Ar galime bendru sutarimu po svarstymo pritarti?
Yra taikoma ypatinga skuba. Priėmimas. Už ir prieš. Pastraipsniui. Teisingai. 1 straipsnis. Pastabų nėra. 2 straipsnis. Pastabų nėra. 3 straipsnis. Pastabų nėra. 4 straipsnis. Pastabų nėra. 5 straipsnis. Pastabų nėra. 6 straipsnis. Pastabų nėra.
Ar galime balsuoti dėl viso įstatymo? Už nori kalbėti J. Olekas. Balsuojame. (Balsas salėje) Jis pritaria, aš perduodu.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 87, prieš nėra, susilaikė 5. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2013 metų rodiklių patvirtinimo įstatymas priimtas.
18.13 val.
Svarstome 2-2 klausimą – 2013 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą. Pranešėja – D. Mikutienė. Prašom į tribūną.
D. MIKUTIENĖ (DPF). Gerbiamieji kolegos, Sveikatos reikalų komitetas svarstė 2013 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą. Atsižvelgė į Teisės departamento išvadas, apsvarstė pasiūlymus, pritarė komiteto patobulintam 2013 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui ir komiteto išvadoms.
PIRMININKAS. Dėkoju. Diskusijoje nėra užsirašiusių kalbėti. Yra jūsų pačios pataisa. Prašom pristatyti ir pasakyti komiteto nuomonę.
D. MIKUTIENĖ (DPF). Nematau prasmės balsuoti ir neteikiu to siūlymo. Nors sveikatos sistemai pinigų trūksta, bet mane komitete labai sugėdino opozicijos atstovai, kad nereikia sveikatai pinigų. Taigi prašau nebalsuoti, nes rezultato vis tiek nebus iš to.
PIRMININKAS. Ačiū. Ar galime po svarstymo pritarti bendru sutarimu? Galime.
Priėmimo stadija. Yra vienas straipsnis. Pastabų nėra. Priimta. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 77, prieš nėra, susilaikė 5. 2013 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymas priimtas.
18.16 val.
Svarstome. Nesvarstome. Gerbiamieji kolegos, noriu priminti, čia yra 2-3 kompleksinis įstatymas. Svarstant dar anoje sesijoje, nebuvo reikiamo balsų kvorumo. Pagrindiniai du įstatymai priimti. Yra tik priėmimo stadija. Prašom balsuoti dėl Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-3376.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 77, prieš nėra, susilaikė 5. Valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.17 val.
Svarstome. Ne, balsuojame dėl Pensijų sistemos reformos įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projekto. Prašom balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 78, prieš nėra, susilaikė 3. Pensijų sistemos reformos įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas priimtas.
18.18 val.
Balsuosime dėl Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto. Priėmimas. Prašom balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 72, prieš nėra, susilaikė 6. Papildomo savanoriško pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo įstatymas priimtas.
18.19 val.
Balsuojame dėl Profesinių pensijų kaupimo įstatymo 2, 15, 16 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymo projekto.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 71, prieš nėra, susilaikė 6. Profesinių pensijų kaupimo įstatymo 2, 15, 16, 17, 18, 25, 26, 30, 33, 38, 47, 48, 49 ir 50 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
R. J. Dagys nori rytoj dirbti.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Nenoriu. Aš noriu padėkoti už balsavimą ir supratimą dabartinei koalicijai, nes jeigu būtumėte nepriėmę šito įstatymo, tai tiesiog gyvybės draudimai, pensiniai, profesiniai draudimai nebūtų galėję dirbti, nes pataisyti įstatymų projektai nesutaptų net savo nuorodomis. Jūs išgelbėjote visą tą sistemą, todėl dėkoju jums. (Triukšmas salėje)
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, čia yra padėka. Kodėl tokia reakcija? Galėjote paploti.
18.20 val.
Svarstome 2-4 klausimą – Civilinio proceso kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo 117 ir 387 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimo stadija. Tik balsavimas. Balsuojame.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 82, prieš nėra, susilaikė 1. Civilinio proceso kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo 117 ir 387 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.21 val.
Balsuojame dėl Administracinių bylų teisenos įstatymo 11, 12, 21 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 4, 5, 43 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 82, prieš nėra, susilaikė 1. Administracinių bylų teisenos įstatymo 11, 12, 21 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 4, 5 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.22 val.
Teismų įstatymo 36, 37, 93, 94, 120 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 371 straipsniu įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-123(2) (svarstymas ir priėmimas)
Svarstome Teismų įstatymo 36, 37, 93, 94, 120 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 371 straipsniu įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Pranešėjas – J. Sabatauskas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Gerbiamieji kolegos, komitetas svarstė projektą, kurio esmė yra nukelti įsigaliojimą pusei metų, nes ne visai pasirengta jo įgyvendinimui. Komitetas bendru sutarimu pritarė įstatymo projektui. Ačiū.
PIRMININKAS. Ačiū. Ar galime bendru sutarimu pritarti? (Balsai salėje) Balsuosime. Yra vienas straipsnis. Pastabų nėra. Balsuojame už visą įstatymą. Ar galime priimti 1 straipsnį? Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 81, prieš nėra, susilaikė 1. Teismų įstatymo 36, 37, 93, 94, 120 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 371 straipsniu įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.24 val.
Darbotvarkės 2-5 klausimas – Konsulinio statuto 25 straipsnio pakeitimo ir 24, 29 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymo projektas. Tik priėmimas. Prašom balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 81, prieš nėra, susilaikė 2. Konsulinio statuto 25 straipsnio pakeitimo ir 24, 29 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymas priimtas.
18.25 val.
Balsuojame dėl Konsulinio mokesčio įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymo. Prašom balsuoti.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 77, prieš nėra, susilaikė 1. Konsulinio mokesčio įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.26 val.
Darbotvarkės 2-6 klausimas – Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymas. Pranešėja – R. Tamašunienė.
R. TAMAŠUNIENĖ (LLRAF). Gerbiamasis posėdžio pirmininke, gerbiamieji Seimo nariai, Lietuvos Respublikos savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo projektas apsvarstytas ir siūloma išdėstyti taip: įstatymo priedėlio eilutėje „Vilniaus miesto savivaldybė“ vietoj skaičiaus 40 įrašyti skaičių 42, o Mažeikiams vietoj skaičiaus 95, įrašyti 99. Taip pat po svarstymo gautas Seimo nario V. P. Andriukaičio pasiūlymas. Atsiima. Komitete nepritarta.
PIRMININKAS. Vytenis atsiėmė. Ačiū. Pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų neturite? Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų neturite. Priimtas. Balsuojame už visą Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 80, prieš nėra, susilaikė 6. Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.29 val.
Darbotvarkės 2-7a klausimas – Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19, 31, 32 ir kitų straipsnių ir 1 priedo pakeitimo įstatymo projektas. Pranešėjas – A. Palionis.
A. PALIONIS (LSDPF). Ačiū gerbiamajam posėdžio pirmininkui. Biudžeto ir finansų komitetas svarstė ir bendru sutarimu pritarė šiam projektui. Papildomų nebuvo gauta.
PIRMININKAS. Dėkoju. Priėmimo stadija, pastraipsniui. Gerbiamasis pranešėjau, jūs galite atsisėsti ir nekviesiu. Jeigu dėl kitų įstatymų irgi nėra jokių pastabų, tai sutaupysime šiek tiek laiko.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 4 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 5 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 6 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 7 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 8 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 9 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 10 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 11 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 12 straipsnio pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame už visą įstatymą.
Nori kalbėti J. Razma. Prašom.
J. RAZMA (TS-LKDF). Labai trumpai noriu pasisakyti ir pakviesti balsuoti už šį projektą, nes jame racionaliai paliktos tik dvi ir dabar galiojančios pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, kurios pratęsiamos kasmet šilumai ir kompensuojamiesiems vaistams. Žinome, dar yra kai kurių lengvatų, kurios yra įrašytos neterminuotai. Ir kartu noriu pasidžiaugti, kad socialdemokratams, „Tvarkai ir teisingumui“, Darbo partijai sugrįžta atsakomybė ir sveikas protas, kai iš opozicijos tampa valdančiaisiais. Prisiminkite, kolegos, kas buvo prieš metus, kai priiminėjome panašų Pridėtinės vertės įstatymo pataisų projektą su biudžetu, kokią puokštę lengvatų jūs tuomet buvote pažėrę ir ekologiniams maisto produktams, ir mėsai, ir net visiems maisto produktams, ir viešbučiams. Smagu, kad dabar to nesiūlote ir suvokiate, kad biudžetas neturi tokių galimybių. Bet būtų gerai, kad pripažintumėte, kad tada elgėtės neatsakingai, nes esant mažesnei ekonomikai tuo labiau tų galimybių nebuvo.
PIRMININKAS. Dėkojame, bet neatrodė trumpa kalba. Balsuojame. Yra dar. Prašom, V. P. Andriukaitis.
V. P. ANDRIUKAITIS (LSDPF). Labai trumpai. Visas mokesčių reformos paketas bus svarstomas kitais metais ir per PVM tarifų… skirtingi tarifai taip pat bus svarstomi. Taigi tiek žinių.
PIRMININKAS. Prieš kalba E. Šablinskas. Gerbiamieji kolegos, jeigu pradedame kalbėti, tai kalbėkim taip, kaip numatyta Statute. E. Šablinskas atsisako. Už kalbėti nori J. Olekas.
J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Gerbiamieji kolegos, būtų lengvatų daugiau, bet nežinojome, kad per ketverius metus konservatoriai taip nustekeno, todėl negalėjome įvykdyti, bet po pusmečio viską sutvarkysime, nebūkite nusiminę. Ačiū.
PIRMININKAS. Balsuojame.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 78, prieš nėra, susilaikė 5. Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19, 31 ir kitų straipsnių ir 1 priedo pakeitimo įstatymas priimtas.
18.33 val.
Pelno mokesčio įstatymo 24 straipsnio pakeitimo įstatymas. Priėmimo stadija. Pastabų nebuvo. Aš nekviečiu pranešėjo į tribūną. Vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Ačiū. Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 77, prieš – 1, susilaikė 5. Pelno mokesčio įstatymo 24 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.34 val.
Akcizų įstatymo 30, 31 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Tris pataisas pateikė P. Narkevičius, bet visas atsiėmė, todėl daugiau pastabų nėra. Nekviečiu pranešėjo į tribūną. Yra keturi straipsniai. Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 4 straipsnio – „Įsigaliojimo tvarka“ pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 61, prieš – 2, susilaikė 18. Akcizų įstatymo 30, 31 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.36 val.
Valstybės skolos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, priėmimas. Pranešėjo nekviečiu į tribūną. Yra vienas straipsnis, pastabų negauta. Ar galime pritarti 1 straipsniui? Galime. Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 74, prieš nėra, susilaikė 3. Valstybės skolos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.37 val.
Svarstome 2-10 klausimą – Seimo nutarimo „Dėl 2013, 2014 ir 2015 metų nacionalinio biudžeto planuojamų rodiklių“ projektą. Nekviečiu pranešėjo į tribūną. Yra du straipsniai. Pastabų nėra. Ar galime pastraipsniui priimti? Galime.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už – 74, prieš nėra, susilaikė 6. Seimo nutarimas „Dėl 2013, 2014 ir 2015 metų nacionalinio biudžeto planuojamų rodiklių“ priimtas.
18.38 val.
Svarstome Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2013 metais, įstatymo projektą. Pranešėja – L. Graužinienė, bet nekviečiu į tribūną. Yra trys straipsniai. Pastabų negauta. Priėmimas pastraipsniui.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas.
Motyvai už – kalba J. Olekas.
J. OLEKAS (LSDPF).Gerbiamieji kolegos, kviečiu balsuoti už.
PIRMININKAS. Dėkoju. Prieš kalba J. Razma.
J. RAZMA (TS-LKDF).Gerbiamieji kolegos, ypač socialdemokratai, iš tikrųjų ankstesniu šio projekto svarstymo laikotarpiu, kai projektas po pirmo Vyriausybės pateikimo buvo grąžintas atgal tobulinti, buvo vis dėlto sukelti pareigūnams, tarnautojams tam tikri lūkesčiai. Buvo galima tikėtis bent simbolinio siūlymo didinti bazinę algą. Tai ypač aktualu, kai yra padidinta minimali mėnesinė alga ir mažesnių kategorijų specialistų atlyginimai priartėja prie tos minimalios algos. Tikrai socialinio teisingumo principas yra iš esmės pažeidžiamas. Žinoma, būtų galima atsisakyti bazinio dydžio didinimo, jeigu būtų pasiūlytas sprendimas padidinti žemesnių kategorijų valstybės tarnautojų atlyginimų koeficientus. Tikrai nėra būtinybės tą bazinį dydį keisti dėl aukštesnių kategorijų valstybės tarnautojų ar politikų, bet tų mažesnių koeficientų taip pat nepasiūlyta padidinti. Todėl negaliu balsuoti už tokį projektą, koks jis pateiktas.
PIRMININKAS. Ačiū. Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 52, prieš – 2, susilaikė 28. Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2013 metais, įstatymas priimtas.
18.41 val.
2-12 klausimas – Kūno kultūros ir sporto įstatymo 41 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas Nr. XIP-4956(2). Pranešėja turėtų būti R. Popovienė. Nekviečiu. Yra du straipsniai. Pastabų negauta. Ar galime priimti pastraipsniui? (Balsai salėje: „Galime!“) Galime. 1 straipsnis. Pastabų nėra. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimta. Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 75, prieš nėra, susilaikė 6. Kūno kultūros ir sporto įstatymo 41 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo priimtas.
18.42 val.
Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo 13 straipsnio papildymo įstatymas. Yra gautos Teisės departamento pastabos. Joms yra pritarta. Yra du straipsniai. Ar galime priimti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimta. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo su Teisės departamento pastabomis.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 72, prieš nėra, susilaikė 5. Teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo 13 straipsnio papildymo įstatymas priimtas.
18.43 val.
Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymas. Du straipsniai. Ar galime priimti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 73, prieš – 1, susilaikė 11. Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.44 val.
Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 45 straipsnio pakeitimo įstatymas. Du straipsniai. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 69, prieš nėra, susilaikė 10. Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 45 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
18.45 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 12 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymas. Susideda iš trijų dalių. Ar galime balsuoti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 80, prieš – 1, susilaikė 2. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 12 ir 37 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.46 val.
Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto 153 ir 16 straipsnių pakeitimo“ 4 straipsnio pakeitimo“ projektas Nr. XIIP-103(2) (svarstymas ir priėmimas)
Gerbiamieji kolegos, Seimo Pirmininko prašymu svarstome 2-20 klausimą – Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Seimo statuto 153 ir 16 straipsnių pakeitimo“ 4 straipsnio pakeitimo“ projektą Nr. XIIP-103(2). Pranešėjas – J. Sabatauskas. Ką tik mačiau salėje.
Gerbiamieji kolegos, aš perskaitysiu, jeigu leisite, išvadą. Komiteto išvada: „Pritarti Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Seimo statuto 153 ir 16 straipsnių pakeitimo“ 4 straipsnio pakeitimo“ projektui. Diskusijoje užsirašė kalbėti N. Puteikis. Prašau į tribūną. (Balsai salėje: „Atsisako!“) Labai ačiū.
Ar galime pritarti po svarstymo? (Balsai salėje: „Galime!“) Ar galime priimti? Pastraipsniui. Yra vienas straipsnis. Nėra pastabų? Priimta. Balsuojame už visą Seimo statutą. Gerbiamieji kolegos, aš noriu priminti, kad už Statutą reikia 71 balso.
Šio statuto priėmimas
Už – 71, prieš – 1, susilaikė 11. Seimo statutas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Seimo statuto 153 ir 16 straipsnių pakeitimo“ 4 straipsnio pakeitimo“ priimtas.
18.48 val.
Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto 153 straipsnio pakeitimo“ 2 straipsnio pakeitimo“ projektas Nr. XIIP-104(2) (svarstymas ir priėmimas)
Svarstome Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto „Dėl Seimo statuto 153 straipsnio pakeitimo“ 2 straipsnio pakeitimo“ projektą Nr. XIIP-104(2). Svarstymo stadija. Jums leidus, perskaitysiu komiteto išvadą: „Bendru sutarimu pritarti teikiamiems pakeitimams.“ Ar galime pritarti po svarstymo? (Balsai salėje) Negalime? N. Puteikis. Prašom į tribūną. Užsirašęs diskutuoti.
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Vienas iš kolegų sakė, kad STT neturi pinigų telefonui, limitas tik 10 Lt. Kolegos, gal mes galime duoti vieno Seimo nario padėjėjo telefoną už 18 Lt, tegu kalba neribotai STT vadovas.
PIRMININKAS. Labai geras pasiūlymas. Dėkojame. Ar galime po svarstymo pritarti bendru sutarimu? Ačiū. Balsuojame. Pastraipsniui. Yra du straipsniai. Yra vienas straipsnis. Ar galime tam straipsniui pritarti? Galime. Balsuojame dėl viso. Primenu Statutą – turi būti 71 už.
Už balsavo 68, prieš – 2, susilaikė 12.
A. Kubilius per šoninį.
A. KUBILIUS (TS-LKDF). Frakcijos vardu aš siūlau perbalsuoti, kadangi gal dalis Seimo narių nesuprato, kad tai dėl Seimo statuto. Abu susiję, tiesiog reikia balsuoti iš naujo. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, buvo toks sutarimas, kad balsuosime. Jeigu bus ne viskas priimta, šauksime papildomą posėdį. Valdyba jau sutarė dėl to, tik kada pradžia. Prašom.
J. RAZMA (TS-LKDF). Aš manau, kad Seimo narius galėjo suklaidinti N. Puteikio kalba apie telefonus ir STT. Projektas nieko bendro su tuo neturi, todėl tikrai reikia perbalsuoti, nes yra mūsų frakcijos atstovo kaltės dėl tokio rezultato.
PIRMININKAS. L. Graužinienė. Prašom.
L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū. Gerbiamasis Jurgi Razma, kiek pažįstu gerbiamąjį N. Puteikį, jis tikrai visais klausimais turi savo nuomonę, ir neginčijamą. Manau, kad niekada nemiega posėdžiuose ir žino, už ką balsuoja, kaip ir kiti Seimo nariai, kurie balsavome. Todėl pagrindo perbalsuoti nėra. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, nesiginčykime. Projektas Nr. XIIP-104 nepriimtas.
18.52 val.
Svarstome toliau. Grįžtame prie 2-13 klausimo – Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 5, 15, 19 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 2, 3, 4 straipsnių pripažinimo netekusiais galios ir 13, 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Priėmimas. Į tribūną kviečiu R. J. Dagį.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, buvo viena Teisės departamento pataisa, kuriai mes pritarėme.
PIRMININKAS. Dėkojame. Gerbiamieji kolegos, ar galime pradėti priėmimą pastraipsniui? Galima. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 4 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 5 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 6 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 7 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 8 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 9 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 79, prieš nėra, susilaikė 3. Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 5, 15, 19, 24, 28 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 2, 3, 4, 10, 11, 12, 14 straipsnių pripažinimo netekusiais galios ir 13, 15 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.54 val.
Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 19, 24 ir 56 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Pranešėjas – R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, dėl šio įstatymo projekto gautos Seimo nario A. Syso dvi pataisos, kurioms komitetas siūlo pritarti, bet reikės balsuoti.
PIRMININKAS. Ačiū pranešėjui. Ar galime pradėti priėmimą pastraipsniui? Galime. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 4 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Dėl 4 straipsnio yra Teisės departamento… Atsiprašau, priimame mano pateiktą pataisą, kad atsirastų 4 straipsnis. Galime pritarti? Balsuojame dėl viso įstatymo. Atsiprašau, dėl 3 straipsnio buvo mano pataisa, kuriai komitetas pritarė. Galime pritarti? Nereikia balsuoti? Pritarta. Gerai, balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 79, prieš – 1, susilaikė 1. Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 19, 24 ir 56 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
18.56 val.
Svarstome projektą Nr. XIP-4964, čia buvo rytinis pateikimas. Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymas. Pranešėja – K. Miškinienė. Svarstymo stadija.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Šiandien komitetas svarstė Socialinių išmokų laikinąjį įstatymą ir pritarė, kad 2013 m. dar nebūtų didinamos valstybinės pensijos, rentos, slaugos kompensacijos ir nedarbo išmokos. Toks sprendimas priimtas, įvertinus Vyriausybės argumentus dėl valstybės ekonominės situacijos, siekiant mažinti valstybės biudžeto deficitą. Primenu, kad šioms išmokoms reikėtų 144 mln. Lt. Teisės departamentas neturi pastabų dėl įstatymo projekto.
PIRMININKAS. Dėkojame. Kadangi yra Seimo narių pataisų, tai prašom likti tribūnoje. Pirmą pataisą pateikė R. J. Dagys. Prašom pateikti savo pasiūlymą.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Komitetas nepritarė šiai pataisai.
PIRMININKAS. Gerbiamoji pirmininke, palaukite, pirma pristatys autorius, po to jūs pasakysite komiteto nuomonę, po to, jeigu bus… Prašom, Rimantai.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, visų pirma mes turime nelabai gerą precedentą dėl šio įstatymo, nes Seimas pasiūlė patobulinti įstatymo projektą, bet jis grįžo visiškai nepatobulintas, nei dėl formos… nepakeistas nė vienas žodis. Bet esmė mano pasiūlymo yra ta, kad vis dėlto aš manau, kad valstybinės pensijos politiniams kaliniams, tremtiniams, našlėms ir mokslininkams turėtų būti atkurtos, kaip buvo numatyta dar anos Vyriausybės projekte. Tai yra ne 144 mln., o 24 mln. klausimas. Politinių tremtinių ir kalinių pensijos nėra tokios pačios nomenklatūrinės pensijos, kaip jūs įsivaizduojate, nes mes šitą kategoriją įvedėme kaip kompensaciją už tai, kad tremties ir kalinimo laikotarpiu mes negalime įvertinti tų žmonių indėlio į jų galimą būsimą pensiją. Jeigu mes atkūrėme bazines pensijas, socialinio draudimo, tai logiška, kad ir šitos pensijos turėtų būti atkurtos. Todėl siūlau pritarti šitam pasiūlymui. Ir tikrai tie 22 mln… Galima buvo turbūt ir kitų šaltinių rasti, gal minimali alga galėjo didėti iki 950 Lt ir būtų užtekę viskam. Manau, kad šitam reikia pritarti, nes tai iškreipia tam tikro teisingumo suvokimą. Kodėl pensijų visa apimtis politiniams kaliniams ir tremtiniams neatkuriama? Ar jie kitokie žmonės negu kiti pensininkai?
PIRMININKAS. Dėkojame. Prašom, komiteto nuomonė.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Visos pristatytos kategorijos labai jautrios. Komitetas nepritarė.
PIRMININKAS. Ačiū. Už pataisą kalbės J. Razma.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, iš tikrųjų, kai jau ankstesnėje biudžeto projekto ir lydinčiųjų įstatymų svarstymo stadijoje yra suteikiama viltis, yra Vyriausybės teikimas, kad bus atkurtos valstybinės pensijos, dabar staiga tas siūloma paneigti. Aš siūlau to tikrai nedaryti. Siūlau pritarti R. J. Dagio pataisai, sugrąžinančiai į tą pirminį būvį. Ir tikrai nesugadinkime nuotaikos prieš šventes gausiam būriui politinių kalinių ir tremtinių, mokslininkų ir t. t., o sumos čia yra ne tokios jau didelės. Jeigu valdantieji žada metų viduryje koreguoti biudžetą, tai, aš manau, šitą klausimą taip pat pajėgtų išspręsti.
PIRMININKAS. Prieš kalbės L. Graužinienė.
L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Aš norėčiau pasakyti, kad tikrai nesąžininga išskirti vieną grupę žmonių. Aš manau, kad invalidumo slauga, neįgalumo, atsiprašau, ir kiti klausimai taip pat be galo svarbūs. Aš tikrai balsuočiau už tuos žmones, kurie tikrai buvo išvežti. Bet kai žiūrime į tą įstatymą, kai žiūrime gavėjus, mes matome, kad ten tikrai yra daug, kurie tik buvo įrašyti į sąrašą. Įrašyti į sąrašą ir kurie nebuvo įrašyti į sąrašą, aš manau, kad žmonių buvo vienodos sąlygos, taip pat sunkios sąlygos čia pokariu. Manyčiau, kad galbūt yra dar svarbesnių grupių, kurios turėtų būti pirma įvertintos.
PIRMININKAS. Ačiū. Balsuojame už Seimo nario R. J. Dagio pataisą. Kas pritaria, balsuoja už, kas galvoja kitaip, balsuoja prieš arba susilaiko.
Už balsavo 27, prieš – 15, susilaikė 40. Pataisai nepritarta.
Svarstome Seimo nario L. Balsio pasiūlymą. Prašom. Tuoj įjungsime mikrofoną.
L. BALSYS (MSNG). Dėkui, pirmininke. Gerbiamieji kolegos, panašu, kad mes jau trečią dieną savotiškai tyčiojamės iš neįgaliųjų ir juos slaugančių žmonių. Europos žmogaus teisių chartija garantuoja teisę į orų gyvenimą, todėl būtent į šią mano pataisą vertėtų atsižvelgti ir išskirti šitą žmonių grupę iš kitų grupių žmonių, kurie turi tik teisėtus lūkesčius, o šitie žmonės turi dar ir sugadintą gyvenimo kokybę, ir pažeistą savo teisę į orų gyvenimą. Todėl aš siūlau šitą pataisą priimti. Sumos pinigų, palyginti su tuo, ką mes ką tik atseikėjome politikams ir teisėjams – solidų, riebų kąsnį, yra tikrai įkandamos, ir mes turime turėti prioritetus. Kviečiu, būkime žmogiški, pasižiūrėkime į tą Betliejaus ugnelę ir parodykime solidarumą tiems, kurie negali patys savimi pasirūpinti. Ačiū.
PIRMININKAS. Prašom. Komiteto nuomonę.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Po svarstymo komitete dėl tų pačių motyvų, ką kolegė L. Graužinienė ką tik sakė, buvo nuspręsta, kad ir kaip būtų skaudu, nepritarti dėl lėšų trūkumo.
PIRMININKAS. Dėkojame. Už pataisą kalba L. Graužinienė.
L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū. Būčiau nekalbėjusi, bet pirmininkė paminėjo mano pavardę. Aš kaip tik praeitoje kalboje minėjau, kad neįgaliųjų kategorija yra ženkliai svarbesnė, nes jiems pagalbos reikia kur kas daugiau. Už šią žmonių grupę aš tikrai pasisakau, už šią pataisą. Ir šiandien, Kalėdų išvakarėse, švenčių išvakarėse, bent padovanokime, žiūrėdami į tą Betliejaus ugnelę, tokią dovaną neįgaliesiems.
PIRMININKAS. Ačiū. Prieš kalba R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamoji ponia Graužiniene, ir atsiskleidžia jūsų dviveidiškumas. Jūs ką tik kalbėjote, politiniams kaliniams jūs norėjote pritaikyti dvigubus standartus, kur nepritaikomi tie dvigubai standartai, nes tai yra kitokio tipo pensijos. O jūsų lygybės argumentacija pirmuoju atveju kaip tik tinka, nes tai liečia visas išmokas, kurios yra sumažintos. Ir Konstitucinio Teismo (…) kaip tik ir tinka argumentacija, kad šiuo atveju negalime dabar – arba visiems, arba ne, yra 80 mln. Jūs argumentavote, kad yra kažkokių neteisėtų pensijų gavimo. Genocido ir rezistencijos centras teikia anuo atveju išvadas. Jeigu jūs juo nepasitikite, tada kelkite bylas jiems, kad jie suteikia pensijas ne tam, kam iš tikrųjų reikia. Tai netaikykite dvigubų standartų.
PIRMININKAS. Dėkoju. Balsuojame už L. Balsio pataisą. Kas pritaria, balsuoja už, kas galvoja kitaip, balsuoja prieš arba susilaiko.
Už pataisą balsavo 36, prieš – 4, susilaikė 34. Pataisai nepritarta.
Yra Seimo narių V. Simuliko ir E. Žakario pataisa. Nematau nė vieno. Gerbiamoji komiteto pirmininke, prašom pristatyti ir pasakyti komiteto nuomonę.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Komitetas apsvarstė ir nusprendė nepritarti šiai pataisai.
PIRMININKAS. Tai analogiška, panaši pataisa, kurią siūlė L. Balsys. Labai panaši. Pasakykite komiteto nuomonę ir viskas, pirmininke.
K. MIŠKINIENĖ (LSDPF). Komiteto nuomonė – nepritarti.
PIRMININKAS. Gerai. Prieš šitą pataisą pasisako R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, atkreipiu dėmesį, kad ši pataisa, nežiūrint, kokios buvo intencijos, suformuluota taip, kad iš esmės naikina visą šitą priimamą įstatymą. Atkreipkite dėmesį.
PIRMININKAS. Dėkoju.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Ji taip suformuluota, kad panaikina viską.
PIRMININKAS. Supratau. Labai ačiū. Už pataisą kalba L. Graužinienė. Ar tikrai norite kalbėti, nes čia gresia dar didesniais dalykais? Prašom.
L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Taip, aš tikrai noriu kalbėti, nes manau, kad reikia jau apie tai kalbėti. Bet žiūriu, kad šiandien salėje jautrumo yra labai mažai. O gerbiamajam kolegai Rimantui noriu pasakyti: nekaltinu aš centro, bet kaltinu mūsų įstatymą, kuris galioja Lietuvoje, kai žmonės yra šiek tiek sugraduoti nevisiškai sąžiningai. Aš tikrai už visus, jeigu būtų visiems pinigų. Bet šitos grupės žmonių yra ganėtinai jautrios.
PIRMININKAS. Dėkojame. Gerbiamieji kolegos, balsuojame už Seimo narių V. Simuliko ir E. Žakario pataisą. Kas pritaria, balsuoja už, kas mano kitaip, balsuoja prieš arba susilaiko.
Už pataisą – 25, prieš – 4, susilaikė 52. Pataisoms nepritarta.
Ar galime po svarstymo pritarti įstatymo projektui? Ne. Matau, reikalauja dar pradžioje kalbėti. D. Jankauskas – prieš.
D. JANKAUSKAS (TS-LKDF). Taip, aš iš tikrųjų per balsavimą dėl viso projekto susilaikysiu. Kolegos, keliais sakiniais noriu pasakyti, kad argumentai, kurie šiandien šioje salėje skambėjo dėl lygiateisiškumo ir kitų dalykų, nėra logiški. Noriu tiesiog priminti, kad nuo šių metų sausio 1 d. buvo atkurtos ikikrizinio lygio senatvės pensijos, birželio mėnesį buvo grąžinti seni įsiskolinimai pensininkams, dirbusiems 1995–2002 m., nuo rugsėjo mėnesio nebemažinamos pensijos dirbantiesiems valstybinių pensijų gavėjams dėl to, kad turi draudžiamųjų pajamų, ir tai, ką buvo pasiūliusi XV Vyriausybė, tai ir buvo nuoseklus grąžinimas buvusios geresnės situacijos, kuri buvo iki krizės.
Šiandien Socialinių reikalų ir darbo komitetas yra mažiau socialiai jautrus negu praeitos kadencijos, nes nusprendė apskritai nieko neatkurti nuo Naujųjų metų ir palikti įšaldytas visas likusias išmokas. Todėl tikrai negaliu pritarti.
PIRMININKAS. Dėkojame. Už kalbės V. P. Andriukaitis.
V. P. ANDRIUKAITIS (LSDPF). Aš norėčiau reaguoti į kolegos D. Jankausko pasisakymą. Galiu tik įspėti kolegas, kad Konstituciniame Teisme byla dar nėra baigta dėl visų mažinimų – pensijų, atlyginimų, atlyginimų proporcingumo, dėl biudžeto formavimo principų. Pirmoji dalis greitai ateis, jau yra pirmoji eilėje, greitai sulauksime Konstitucinio Teismo sprendimo. Noriu kolegoms ir D. Jankauskui taip pat priminti, jūs puikiai suprantate, kad mažinant pensijas kartu turėjo būti pateiktas Pensijų kompensavimo įstatymas. Jūs jo iki šiol ir neįvykdėte. Dabar žiūrėsime, kaip reikės Konstituciniame Teisme aiškintis, kodėl įstatymo leidėjas, žinodamas šitą konstitucinę normą, jos nepriėmė ir ją ignoravo. Žinoma, akivaizdu, kad dabar mes turime situaciją tokią, kad reikia sulaukti Konstitucinio Teismo sprendimo dėl visų mažinimų, ir aš jus kviečiu į tą bylą, aš ten atstovausiu, būsiu šalim. Žiūrėsime, ką po to reikės daryti, nes išties visi sumažinimai – ir pensijų, ir išmokų, visi sumažinimai bus svarstomi, tai bus didžiulis iššūkis Lietuvai. Kitais metais turėsime apie tai kalbėti, kolegos. Tada pažiūrėsime, kaip teks jaustis tiems, kurie priešingai Konstitucinio Teismo sprendimui priiminėjo tuos nutarimus. Todėl dabar, deja, reikia pasakyti, kad šiuo atveju sprendimas yra lygiai toks pat, kokį suformavo A. Kubiliaus Vyriausybė. Bet kitais metais po Konstitucinio Teismo sprendimo visi pamatysime, kokia bus problema. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Ačiū. Prašau nediskutuoti. Išeisite į koridorių, galėsite pasikalbėti. Dabar balsuojame už po svarstymo. (Balsai salėje) Kolegos, jeigu vaikščiosim, tai rinksimės rytoj.
Už – 53, prieš – 7, susilaikė 21. Po svarstymo pritarta.
Priėmimo stadija. Vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Balsuojame už visą įstatymą. Kalbančių nėra, balsuojame.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 55, prieš – 6, susilaikė 17. Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
Atsiprašau V. Gapšio, dar vieną iš to bloko apsvarstome, o po to prie Seimo nutarimo.
19.15 val.
Valstybinių pensijų įstatymo 4, 5, 6 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymas. Pranešėjas – R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, komitetas apsvarstė Teisės departamento pastabas ir joms pritarė.
PIRMININKAS. Gerbiamasis pirmininke, čia yra Seimo nario J. Razmos pataisa.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Atsiprašau, praleidau. Yra J. Razmos pataisa, kuriai nepritarta, dėl jos reikia balsuoti.
PIRMININKAS. Supratau, pasilikite tribūnoje. Suteikiu žodį J. Razmai pateikti savo pataisą, o po to jūs pristatysite komiteto nuomonę.
J. RAZMA (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, aš manau, kad ne vienas iš mūsų įvairiomis progomis esame reiškę pagarbą motinystei, pagarbą daugiavaikėms motinoms. Deja, jau keletą metų vis atidėliojam šį Valstybinių pensijų įstatymą, jo įsigaliojimą ir nepasiekiame, kad būtų pradėtos mokėti valstybinės pensijos motinoms, pagimdžiusioms 5 vaikus. Aš suprantu, kad visa apimtimi dabar, jau sudėliojus biudžetą, to įstatymo taikymas sukeltų papildomų deficitų, todėl ir pasiūliau labai kuklų variantą – mokėti tik motinoms, sulaukusioms 75 metų amžiaus. Aš nesutinku su tais komiteto pateiktais argumentais, kad tai būtų nekonstitucinis siūlymas, tai būtų visoms, kurios sulaukė 75 metų. Tai yra pagal valstybės išgales šiandien ir visoms būtų taikomi vienodi kriterijai – 5 vaikai ir sulaukta tokio amžiaus. Šitų argumentų aš nepripažįstu. Komiteto yra nurodyta per didelė suma, kurios reikėtų, nes komitetas, matyt, skaičiavo, kad pagal įvairias amžiaus grupes pasiskirstymas yra tolygus. Deja, kuo vyresnis amžius, tuo mažiau pagal tą patį intervalą yra gyvų. Šitas argumentas taip pat atkrenta, nes reikės gerokai mažesnės sumos, ne 19 mln.
PIRMININKAS. Dėkojam. Prašom komiteto nuomonę.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Komiteto siūlymas yra nepritarti šitai pataisai. Aš noriu atkreipti dėmesį į kai kuriuos argumentus. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jeigu atkuriama kokiai nors vienai kategorijai išmokos (čia yra išmoka, skirta daugiavaikėms motinoms), tai turi būti apsispręsta, ar atkuriama visoms kategorijoms, ar ne. Šiuo atveju išeina taip, kad mes šiuo būdu (…) du įstatymus, pagal kuriuos daugiavaikės motinos nuo 75 metų ir kitokios motinos. Jeigu būtų suformuluota taip, kad yra atkuriama eilės tvarka, bet numatyti prioritetai, nuo kurio laiko ir kada atkuriama, tada nesikirstų su Konstitucinio Teismo išaiškinimu. O kai viena, tai išeina dvi kategorijos.
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, aš prašau, kai pranešėjas kalba, nešūkauti. Po to galėsite per šoninį mikrofoną pasakyti, tada visi girdės. Noriu priminti, kad šitas pasiūlymas reikalautų 19 mln. Lt. Tada reikėtų iš karto teikti biudžeto pataisas, nes mes ką tik priėmėme biudžetą.
Už nori pasisakyti Z. Žvikienė.
Z. ŽVIKIENĖ (DPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Iš tikrųjų labai gaila, kad gerbiamasis Seimo narys J. Razma nepateikė projekto, kad nuo sausio mėnesio jau galiotų įstatymo priimta norma ir nustatė tam tikrą amžių. Tačiau aš vis tiek kviečiu pritarti šiam pasiūlymui, nes turbūt niekas negalėtų būti šiandien svarbiau kaip motinos, pagimdžiusios ir užauginusios daugiau kaip penkis vaikus. Juo labiau kad čia nurodomas dar toks didelis amžius.
PIRMININKAS. Ačiū. Balsuojame už Seimo nario J. Razmos pataisą. Kas pritariate, balsuojate už, kas turite kitą nuomonę, balsuojate prieš arba susilaikote.
Už – 29, prieš – 7, susilaikė 40. Pataisai nepritarta. Ar galime priimti 1 straipsnį? (Balsas salėje: „Galime!“) Galime. Balsuojame dėl viso įstatymo. Atsiprašau, yra norinčių kalbėti dėl motyvų. Prieš – N. Puteikis.
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Kelis kartus buvau ministerijoje ir mes bandėme su daugiavaikėmis įrodyti, kad reikia mažiau milijonų, deja, kažkodėl ministerija, nežinau, iš kur ji ima skaičius, ir aš labai apgailestauju, kad komitetas tiki ministerijos specialistų iš piršto laužtais skaičiais. Iš tikrųjų J. Razma yra visiškai teisus. Tų milijonų reikia daug mažiau. Būkime jautrūs. Jeigu mes priverstume visas biudžetines organizacijas pirkti paslaugas per centrinę pirkimo organizaciją, įskaitant mobilųjį ryšį, tai atsirastų tie keliolika milijonų.
PIRMININKAS. Dėkoju. Už – J. Olekas.
J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis posėdžio pirmininke. Gerbiamieji kolegos, aš siūlau pritarti šiandien šiam įstatymui. Jautrūs esame visi, tikrai skirkime tam dėmesio, kai tik bus lėšų, atkursime. Manau, kad tikrai buvo tokia situacija, kai jums teko atidėti, teko atidėti keletą kartų, taip jau kartais atsitinka, kad ne visada mūsų gerais norais grįsti mūsų sprendimai. Mes turime pasižiūrėti į kai kurias realijas, todėl kviečiu pritarti pateiktam įstatymo projektui.
PIRMININKAS. Ačiū. Prieš – A. Stancikienė. Nėra. Z. Žvikienė. Atsisako? Ne, nori. Gerai. Z. Žvikienė.
Z. ŽVIKIENĖ (DPF). Gerbiamieji kolegos, aš norėčiau paklausti tokio dalyko. Jeigu konservatorių suformuotame biudžete buvo numatyta atkurti pensijas ir nustatyti, kad šita norma dėl motinų, pagimdžiusių ir užauginusių daugiau kaip penkis vaikus, turi įsigalioti nuo 2013 m. sausio 1 d., tai niekaip negaliu suprasti, kodėl šitai nuostatai trūksta biudžete pinigų? Juo labiau kad konservatoriai balsavo už biudžetą. Aš manau, kad biudžete, suformuotame konservatorių, iš tikrųjų pinigų turėtų pakakti, todėl prašau nepritarti šiai nuostatai nukelti šio įstatymo įsigaliojimą iki 2014 metų.
PIRMININKAS. Ačiū. Už – M. Zasčiurinskas.
M. ZASČIURINSKAS (DPF). Dėkoju, gerbiamasis pirmininke. Taip, aš pasisakau už, nes puikiai suprantu, kad lėšų nėra. Bet aš visiškai nesuprantu mūsų Socialinių reikalų ir darbo komiteto, kurio šventa pareiga ginti tuos socialinius sluoksnius. Mes dabar balsavome dėl visos sesijos socialinių klausimų, aš turiu galvoje laikinąjį 15-tą įstatymą, kur kalbėjom apie slaugą ir priežiūrą, kalbėjom apie daugiavaikes mamas ir taip toliau.
Aš suprantu, kad pinigų nėra, bet pagalvokime, kodėl tų pinigų nėra? Todėl, kad visiems mažindami, iš visų atimdami pinigus, vieniems privatiems kaupiamiesiems fondams sugebėjome skiriamas lėšas padidinti du kartus, tai yra 166 mln. jiems atidavėme. Už ką ir kodėl? Aš suprantu, kad tame projekte, kurį pateikė XV Vyriausybė, kad negriūtų koalicija, reikėjo liberalams pritarti, bet kodėl mes dabar, galėdami šitą dalyką pakeisti, jo nepakeičiame? Aš pasisakau, žinoma, už todėl, kad diskusijose vakar dieną buvo garantuota, kad šitie 166 mln. Lt pirmame ketvirtyje bus skirti šioms problemoms spręsti. Įvertindamas šitą pasiūlymą ir šitą garantiją, aš pasisakau už. Ačiū.
PIRMININKAS. Ačiū. Už – B. Bradauskas.
B. BRADAUSKAS (LSDPF). Gerbiamieji kolegos, šiandien mes… Tiesiog kviečiu susilaikyti nuo emocijų. Pinigų biudžete yra tiek, kiek yra, ir niekada nebus daugiau. (Šurmulys salėje) Labai džiaugiuosi, kai konservatoriai reaguoja į mano pasisakymą. Vadinasi, jie nuslėpė daug pinigų. (Triukšmas salėje) Aš tikrai kviečiu jūsų nelaužyti iečių, tai, ką mes galime padaryti – galime, o ko negalime – negalime. Kviečiu balsuoti taip, kaip yra pateikta įstatymo projekte. Dėkoju.
PIRMININKAS. Ačiū Broniui. Už – R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Pirmiausia norėčiau kolegei Z. Žvikienei pasakyti, kad tokio pasiūlymo, kokį siūlė J. Razma, Vyriausybė nesiūlė dėl kitų metų biudžeto. Čia yra jo asmeninis siūlymas.
O gerbiamajam Mečislovui noriu pasakyti, kad, užuot mums pamokslavęs, geriau būtumėte atėjęs į komiteto posėdį, jame gynęs savo ir visas kitas pataisas. Jūs dažnai čia tiktai reiškiatės, o kai reikia ginti nuostatą, jūsų tiesiog tenai nėra. Vieną kartą nustokite žmones klaidinti, tie pinigai pervedami ne pensiniams fondams, o būsimiesiems pensininkams. Pensiniai fondai iš to gauna 1 % pagal mūsų pataisytus administracinių mokesčių įstatymus. Laikas skirti, kam tie pinigai skirti, ir nustoti vieną kartą užsiiminėti tokiais klaidinimais pačiam nedalyvaujant diskusijoje komitete.
PIRMININKAS. Ačiū. Visi kalbėjo. Balsuojame už Valstybinių pensijų įstatymo 4, 5, 6 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 49, prieš – 11, susilaikė 20. Valstybinių pensijų įstatymo 4, 5, 6 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
Į protokolą įrašome, kad R. J. Dagys ir A. Paulauskas balsavo už.
19.27 val.
Kviečiu į tribūną V. Gapšį. Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo I (rudens) sesijos pratęsimo“ projektas Nr. XIIP-157.
V. GAPŠYS (DPF). Siūloma rudens sesiją pratęsti iki 2013 m. sausio 17 d. Turime klausimų, susijusių su Prezidentės dekretais, tai yra dėl Aukščiausiojo Teismo. Taip pat tikimės, kad gali būti projektų iš Vyriausybės, kuriuos reikės apsvarstyti bei atitinkamai sutvarkyti kai kuriuos klausimus, pavyzdžiui, kad ir susijusius su Žvalgybos įstatymu ir Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija, kurią reikės pervadinti ir atitinkamai sutvarkyti. Tikrai yra svarbių klausimų. Po sausio 13 d. galėsime kelis išspręsti.
PIRMININKAS. Ačiū. Jūsų nori paklausti K. Kuzminskas.
K. KUZMINSKAS (TS-LKDF). Ačiū. Gerbiamasis pranešėjau, iki 17 d., aš norėčiau sužinoti, kada vyks posėdžiai?
V. GAPŠYS (DPF). Įprastai antradieniais ir ketvirtadieniais.
PIRMININKAS. Datą.
V. GAPŠYS (DPF). Atsiprašau. Kaip ir sakiau, tai bus savaitė po sausio 13 d., planuojami posėdžiai sausio 15 d. ir sausio 17 d.
PIRMININKAS. Ačiū. Ar galime pritarti po pateikimo? Ar galime pritarti po svarstymo? Ar reikia balsuoti, ar galime bendru sutarimu priimti? (Balsai salėje) Ne, vis tiek reikia balsuoti.
Balsuojame dėl Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo I (rudens) sesijos pratęsimo“.
Šio nutarimo priėmimas
Už – 78, prieš nėra, susilaikė 3. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo I (rudens) sesijos pratęsimo“ priimtas.
19.29 val.
Svarstome Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo ir papildymo“ projektą Nr. XIIP-131. Priėmimo stadija. Buvo dvi pertraukos. Turi būti tik motyvai ir turime balsuoti. Nėra. Balsuojame.
Šio nutarimo priėmimas
Už – 40, prieš – 3, susilaikė 33. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo ir papildymo“ priimtas.
19.31 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo valdybos patvirtinimo“ papildymo“ projektas. Pranešėjas – V. Gapšys.
V. GAPŠYS (DPF). Siūloma papildyti valdybą išrinktu Seimo Pirmininko pavaduotoju ir Seimo opozicijos lyderiu.
PIRMININKAS. Klausimų nėra. Ar galime pritarti po pateikimo? Galime. Ačiū. Po svarstymo galime pritarti? Balsuojame dėl viso nutarimo. Minutėlę. Pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 81, prieš nėra, susilaikė 2. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo valdybos patvirtinimo“ papildymo“ priimtas.
19.32 val.
Svarstome Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo seniūnų sueigos sudarymo“ papildymo“. Pranešėjas – V. Gapšys.
V. GAPŠYS (DPF). Tie patys Seniūnų sueigos pakeitimai. J. Razma tampa dar seniūno pirmuoju pavaduotoju, tai pakeitimai su tuo susiję.
PIRMININKAS. Jūsų paklausti nėra norinčių. Ar galime pritarti po pateikimo? Pritariame. Ar galime pritarti po svarstymo? Pritariame.
Pastraipsniui. 1 straipsnis. Pritariame. 2 straipsnis. Pritariame. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 79, prieš nėra, susilaikė 1. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo seniūnų sueigos sudarymo“ papildymo“ priimtas.
19.34 val.
Svarstome Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komisijų pirmininkų ir jų pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo ir papildymo“. Pranešėjas – V. Gapšys.
V. GAPŠYS (DPF). Konstitucijos komisijos pirmininke siūloma patvirtinti R. Šalaševičiūtę, o pavaduotoju – V. A. Matulevičių.
PIRMININKAS. Jūsų paklausti nėra norinčių. Ar galime pritarti po pateikimo? Pritarta. Ar galime pritarti po svarstymo? Pritarta.
Pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. 4 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 81, prieš – 1, susilaikė 2. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komisijų pirmininkų ir jų pavaduotojų patvirtinimo“ pakeitimo ir papildymo“ priimtas.
19.35 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijų patvirtinimo“ projektas. Pranešėjas – V. Gapšys.
V. GAPŠYS (DPF). Teikiame dėl visų delegacijų, tai yra dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje, dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje, dėl delegacijos Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje, dėl delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje, dėl delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjoje, dėl Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje, dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių Asamblėjoje, Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjoje.
PIRMININKAS. Ačiū. Gerbiamieji kolegos, Pirmininko pirmasis pavaduotojas pristatė visas delegacijas. Galima klausti dėl visų. Nori paklausti V. Kamblevičius.
V. KAMBLEVIČIUS (TTF). Mielieji kolegos, norėjau paklausti, kodėl tik trys Seimo nariai dalyvaus Respublikos Seimo delegacijoje Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje?
V. GAPŠYS (DPF). Tokios kvotos yra nustatytos Seniūnų sueigoje, atitinkamai delegacijų dydžiai yra ir pagal tarptautinius susitarimus.
PIRMININKAS. Ačiū. Gerbiamieji kolegos, ar galime pateikimo ir svarstymo stadijoje dėl visų, o po to priėmimą jau dėl kiekvienos? Nebuvo jūsų klausimo. Gerbiamasis Vytautai, grįžkite į tribūną, M. Zasčiurinskas norėtų jus matyti dar tribūnoje ir paklausti. Minutėlę, tuoj. Mečislovai, nesitraukite iš darbo vietos.
M. ZASČIURINSKAS (DPF). Gerbiamasis pirmininke, aš norėjau jūsų paklausti, ar Seimo delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjoje sudėtį šiandien būtina tvirtinti?
V. GAPŠYS (DPF). Kaip ir visas. Pagal pateiktą Seniūnų sueigos planą ir pagal frakcijų pateikimus balsuojama dėl visų.
PIRMININKAS. Ačiū. Gerbiamieji kolegos, ar galime po pateikimo pritarti visoms delegacijoms? Galime. Ar galime pritarti po svarstymo? Galime.
Dabar iš eilės balsuojame dėl kiekvieno nutarimo. Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje“. Yra du straipsniai. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 76, prieš nėra, susilaikė 3. Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje“ priimtas.
19.39 val.
Svarstome nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje“. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Balsuojame už visą nutarimą.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 73, prieš nėra, susilaikė 2. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos Sąjungos ir Viduržemio jūros valstybių Parlamentinėje Asamblėjoje“ priimtas.
19.40 val.
Svarstome nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje“. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą nutarimą.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 78, prieš nėra, susilaikiusių nėra. Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje“ priimtas.
19.41 val.
Svarstome Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje“. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Balsuojame už visą nutarimą.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 81, prieš nėra, susilaikiusių nėra. Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje“ priimtas.
19.42 val.
Svarstome nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjoje“. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą nutarimą.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 73, prieš nėra, susilaikė 1. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjoje“ priimtas.
Per šoninį mikrofoną – V. Kamblevičius.
V. KAMBLEVIČIUS (TTF). Aš norėjau paklausti, ar čia yra kokia nors tvarka ir teisybė, ar nėra? Vieni yra delegacijose tie patys, po du žmonės, kitur niekas nebetraukia? Kas čia yra?
PIRMININKAS. Atsakau: taip suderino jūsų seniūnai, jūsų vadovai. Tai buvo derinimas tarp frakcijų. Todėl klauskite savo frakcijos vadovo, ką siūlė ir kodėl.
19.43 val.
Svarstome Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje“. (Balsai salėje) Gerbiamieji kolegos, negalėsiu perrėkti visų. Netriukšmaukite. Yra trys straipsniai. Dėl 1 straipsnio nėra pastabų? Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 69, prieš nėra, susilaikė 1. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje“ priimtas.
19.45 val.
Nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje“ projektas. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą nutarimą. Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje asamblėjoje. Galite ir taip vadinti, tarpplanetine.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 69. Prieš nėra, susilaikiusių nėra. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje“ priimtas.
19.46 val.
Svarstome Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje“ projektą. Yra du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra, priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą nutarimą.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 69, prieš nėra, susilaikė 2. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje“ priimtas.
19.47 val.
Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje“. Yra trys straipsniai. (Balsai salėje) Jūs prašėte varyt, tai mes ir… Iš anksto užsirašykite, tada mes matysime kompiuteryje.
Prašom, už ar prieš? Kalbėkite, mes jums įjungėme, pasakysite, ko jūs norite.
R. JUKNEVIČIENĖ (TS-LKDF). Labai ačiū, pirmininke. Man atrodo, kad čia turime šiek tiek stabtelėti. Aš pati esu dalyvavusi šioje delegacijoje dar prieš dešimtmetį. Tai yra viena rimčiausių Seimo delegacijų, ir mes deleguojame ten kaip tik ką tik imunitetą praradusį V. Uspaskichą. Tai aš nežinau, vienas dalykas, vyks teismo posėdis.
Manau, kad tai būtų didelė Lietuvos parlamento ir Lietuvos kompromitacija, kol teismas neišsprendė šito klausimo. Juo labiau kad Darbo partija turi jau patyrusių žmonių, ten dirbusių. Nežinau jų pavardžių, bet praėjusioje kadencijoje dirbo gana sėkmingai Darbo frakcijos atstovai. Aš manau, jeigu iš tikrųjų Darbo partijai rūpi Lietuvos garbė užsienyje, tai ji turėtų pakeisti V. Uspaskichą kitu delegatu. Nes jeigu jis sukels tokius pat cirkus, kaip keliate čia, Lietuvoje, tai man tikrai bus gėda. Aš labai prašau Darbo partijos elgtis atsakingai ir pakeisti kandidatą.
PIRMININKAS. Prieš kalbėjo. Dabar už kalbės D. Mikutienė.
D. MIKUTIENĖ (DPF). Gerbiamoji kolege, na, praleidote progą patylėti. Tai aiškiai rodo, kad tai yra grynai politinis dalykas. Juk jis nėra nuteistas. Jūsų žiniai, aš 12 metų dirbau Parlamentinėje Asamblėjoje. (Balsai salėje) Ačiū už komplimentą. Noriu pasakyti, žmogus yra nenuteistas, jis yra Seimo narys, jis dirba komitete, jis turi Seimo nario statusą, kad jam dėl darbo… važiuoja į susitikimus apygardose. Tai jis buvęs europarlamentaru išvažiuos į Strasbūrą ir pagadins Lietuvai reikalą. Aš manau… (Balsai salėje) Mandatas yra lygiai toks pat, kaip ir jūsų, gerbiamoji ponia Rasa.
PIRMININKAS. Gerbiamosios kolegės, nediskutuokite. Viena kalbėjo, leiskite kalbėti ir kitai. Prieš – V. A. Matulevičius.
V. A. MATULEVIČIUS (DKF). Aš prie šio ginčo norėčiau pridurti, kad mūsų delegacijoje neatsirado vietos buvusiam Lietuvos užsienio reikalų ministrui, dabartiniam Seimo nariui P. Gyliui. Ar jo patirtis būtų nenaudinga Lietuvai?
PIRMININKAS. Dėkojame už pasisakymą. Galiu tik priminti, buvo kvotinis pasiskirstymas, ko gero, jūsų frakcija per maža.
Už – M. Zasčiurinskas.
M. ZASČIURINSKAS (DPF). Dėkoju. Gerbiamieji kolegos, aš siūlau nepamokslauti, kas yra labai įprasta kai kuriems žmonėms, nepasiimti meilę Lietuvai kaip monopolį ir negalvoti, kad čia tik vienas žmogus arba maximum du ką nors supranta. Todėl aš siūlau nediskutuoti tokiomis temomis, nes tie žmonės, kurie diskutuoja, jie puikiai suvokia, kad čia yra kvotinis dalykas, kad čia yra frakcijų sprendimai ir t. t. Artėja šventės, tai nors prieš šventes baikime vaidinti, jau pirma suvaidinome spektaklį, kurį reikėjo suvaidinti. Aš siūlau balsuoti už.
PIRMININKAS. Ačiū, Mečislovai, labai protingi žodžiai. Gerbiamieji kolegos, ar galime pastraipsniui?
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už – 48, prieš – 17, susilaikė 8. Nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje“ priimtas.
19.52 val.
Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjoje“ projektas. Yra trys straipsniai.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nematau. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už – 77, prieš – 1, susilaikė 1. Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinėje Asamblėjoje“ priimtas.
19.54 val.
Svarstome 2-15 kompleksinį klausimą – Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymą. Pranešėja – L. Graužinienė. Bet aš gal nekviesiu jūsų, nes čia po vieną straipsnį, jokių pastabų nėra. Ar galima pradėti priėmimo stadiją pastraipsniui? Galima.
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame už visą įstatymo projektą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 64, prieš nėra, susilaikė 8. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
19.55 val.
Svarstome Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. XIP-4968(2). Jį sudaro vienas straipsnis. Ar galime priimti pastraipsniui?
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 62, prieš nėra, susilaikė 12. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
19.56 val.
Svarstome Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio III skirsnio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. XIP-4969(2). Vienas straipsnis. Ar galime pritarti 1 straipsniui? Priimtas. Balsuojame už visą įstatymą.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 60, prieš nėra, susilaikė 9. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio III skirsnio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
19.57 val.
Svarstome Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. XIP-4970. Jį sudaro vienas straipsnis. Ar galime pastraipsniui?
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Už – 65, prieš nėra, susilaikė 5. Bet balsavime dalyvavo tik 40, o yra 70…
Gerbiamieji kolegos, aš visą laiką spaudžiu kvietimą į salę ir aš kreipiuosi į frakcijų seniūnus – pabandykite užtikrinti, nes tikrai tada rytoj bus neeilinė sesija nuo 9 arba nuo 10 val. (Balsai salėje) Paskambinkite savo kolegoms, nes mes negalime… (Balsai salėje) Pirmiausia aš kreipiuosi į Seimo daugumą, nes Seimo dauguma turi užtikrinti, kad viskas būtų… (Balsai salėje)
Gerbiamieji kolegos, ačiū už pasiūlymus. Atėjo vienas pradingęs Seimo narys. Dėkoju. Balsuojame iš naujo. Balsuojame dėl Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 71, prieš nėra, susilaikė 5. Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 2 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
Noriu padėkoti, atėjo vienas, o balsų padaugėjo šešiais.
20.00 val.
Svarstome Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymą. Vienas straipsnis. Ar galime pritarti 1 straipsniui? Pritariame. Balsuojame už visą įstatymą. Yra įdėtos 79 kortelės. Mes jus stebime, kažkas miega.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 69, prieš nėra, susilaikė 5. Teisėjų atlyginimų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.01 val.
Svarstome Valstybės tarnybos įstatymo 25 straipsnio ir 1 priedo pakeitimo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymą. Vienas straipsnis. Ar galime tam straipsniui pritarti? Pritariame. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 70, prieš nėra, susilaikė 6. Valstybės tarnybos įstatymo 25 straipsnio ir 1 priedo pakeitimo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.02 val.
Svarstome Valstybės tarnybos įstatymo 1 priedo pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymą. Vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Pritariame. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 68, prieš nėra, susilaikė 6. Valstybės tarnybos įstatymo 1 priedo pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.03 val.
Svarstome Valstybės tarnybos įstatymo 3 priedo pakeitimo įstatymo 1, 2 ir 3 straipsnių pakeitimo įstatymą. Yra trys straipsniai. Ar galime balsuoti pastraipsniui?
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 66, prieš nėra. susilaikė 5. Valstybės tarnybos įstatymo 3 priedo pakeitimo įstatymo 1, 2 ir 3 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
20.04 val.
Svarstome Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pakeitimo įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Pritariame. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 65, prieš nėra, susilaikė 10. Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pakeitimo įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.05 val.
Svarstome Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pakeitimo įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymą. Vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Pritariame. Balsuojame dėl viso įstatymo. (Balsai salėje) Ačiū už patarimus, bet daroma stenograma ir šifruotojoms po to bus labai sunku.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 64, prieš nėra, susilaikė 8. Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pakeitimo įstatymo 1 straipsnio pakeitimo įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.06 val.
Svarstome Specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 30 straipsnio pakeitimo įstatymą. Vienas straipsnis, kaip ir visų kitų. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Pritarta. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Gerbiamieji kolegos, už – 63, prieš – 1, susilaikė 14. Specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 30 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.07 val.
Svarstome Civilinės krašto apsaugos tarnybos statuto 20 straipsnio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra vienas straipsnis. Ar galime jam pritarti? Pritariame. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 64, prieš – 1, susilaikė 8. Civilinės krašto apsaugos tarnybos statuto 20 straipsnio pakeitimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.08 val.
Svarstome Žvalgybos įstatymo pakeitimo įstatymo 1, 2 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą. Yra keturi straipsniai. Ar galime pastraipsniui priiminėti?
Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Dėl 3 straipsnio pastabų nėra. Dėl 4 straipsnio pastabų nėra. Priimti. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 71, prieš nėra, susilaikė 5. Žvalgybos įstatymo pakeitimo įstatymo 1, 2 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.09 val.
Svarstome Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei įstatymo priedėlio papildymo V skyriumi įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-28(2). Yra keturi straipsniai. Ar galime priimti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 4 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 65, prieš – 1, susilaikė 6. Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei įstatymo priedėlio papildymo V skyriumi įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.11 val.
Svarstome Užimtumo rėmimo įstatymo 37 ir 38 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XIP-5006(2). Yra du straipsniai. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento išvada, kuriai komitetas pritarė. Ar galime priimti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame dėl viso įstatymo su Teisės departamento pastaba.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 73, prieš nėra, susilaikė 2. Užimtumo rėmimo įstatymo 37 ir 38 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.12 val.
Svarstome Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sandaros įstatymo 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 3, 7 ir 11 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XIP-5007(2). Kaip ir dėl prieš tai buvusio įstatymo yra dvi Teisės departamento pastabos dėl 3 straipsnio. Abiem komitetas pritarė. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Su Teisės departamento pastabomis pritarta. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 71, prieš nėra, susilaikė 7. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sandaros įstatymo 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 3, 7 ir 11 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.14 val.
Svarstome Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 22 ir 33 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-5008(2). Trys straipsniai. Atsiprašau, du straipsniai. Ar galime priimti pastraipsniui? 1 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 67, prieš nėra, susilaikė 7. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 22 ir 33 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo įstatymas priimtas.
20.15 val.
Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 3, 4, 5, 16, 17, 21, 22, 25, 26, 27, 29, 31, 36 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 8 ir 15 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas Nr. XIP-5009(2). Yra du straipsniai. Dėl 2 straipsnio yra Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastaba, kuriai komitetas pritarė. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis su Teisės departamento pastaba priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 64, prieš nėra, susilaikė 10. Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2, 3, 4, 5, 16, 17, 21, 22, 25, 26, 27, 29, 31, 36 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 8 ir 15 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.17 val.
Svarstome Nedarbo socialinio draudimo įstatymo 17 straipsnio papildymo ir 23 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIP-5010(2). Yra trys straipsniai. Dėl 1 ir 2 straipsnių yra Teisės departamento pastabos. Komitetas abiem pritarė. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsniui su Teisės departamento pastaba (pastabų nėra) pritarta. 2 straipsniui su Teisės departamento pastaba pritarta. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Pritarta.
Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už – 65, prieš nėra, susilaikė 7. Nedarbo socialinio draudimo įstatymo 17 straipsnio papildymo ir 23 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.18 val.
Svarstome 2-19f klausimą – Nedarbo socialinio draudimo įstatymo 2 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą Nr. XIP-5011(2). Yra du straipsniai. Dėl 2 straipsnio yra Teisės departamento pastaba. Jai komitetas pritarė. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis su Teisės departamento pastaba priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 68, prieš nėra, susilaikė 5. Nedarbo socialinio draudimo įstatymo 2 ir 17 straipsnių pakeitimo įstatymo 2 ir 3 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.19 val.
Svarstome kompleksinį 2-22 įstatymų paketą. Vietos savivaldos įstatymo 6, 7 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymas.
Priėmimo stadija. Yra du straipsniai. Čia kalbama apie visuomenės sveikatą. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 3 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo. Čia moksleivių priežiūra…
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 68, prieš nėra, susilaikė 3. Vietos savivaldos įstatymo 6, 7 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymas priimtas.
20.21 val.
Svarstome Sveikatos sistemos įstatymo 41 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra du straipsniai. Pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 73, prieš nėra, susilaikė 2. Sveikatos sistemos įstatymo 41 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.22 val.
Svarstome Švietimo įstatymo 67 straipsnio pakeitimo įstatymą. Taip pat du straipsniai. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo. Gerbiamieji seniūnai, vėl raginu paraginti Seimo narius grįžti į salę, nes ties riba… Kvieskite ir nykštuką čia.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 69, prieš nėra, susilaikė 1. Pritrūko vieno balso. (Balsai salėje) Prašau perbalsuoti iš naujo. Dvi mergaitės kalbėjo ir užmiršo nuspausti mygtukus. Balsuojame iš naujo.
Už balsavo 74, prieš nėra, susilaikė 3. Pasirodo, ne dvi mergaitės pražiopsojo, daugiau. Švietimo įstatymo 67 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.23 val.
Svarstome Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra du straipsniai. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas.
Balsuojame dėl viso. Gerbiamieji kolegos, galime pasitarti, jeigu reikia, padarome 5 min. pertrauką. (Balsai salėje) Gerai. Girdžiu, kad visi gali čia laikyti… savo noru.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 73, prieš nėra, susilaikė 2. Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.24 val.
Svarstome Visuomenės sveikatos stebėsenos (monitoringo) įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymą. Du straipsniai. Priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. 2 straipsnis. Pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 76, prieš nėra, susilaikiusių nėra. Visuomenės sveikatos stebėsenos (monitoringo) įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.25 val.
Svarstome darbotvarkės 2-23 klausimą – Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra du straipsniai. Pastabų negauta. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 72, prieš nėra, susilaikė 3. Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.28 val.
Svarstome Saugomų teritorijų įstatymo 13 straipsnio pakeitimo įstatymą. Yra du straipsniai. Yra Teisės departamento pastabų. Yra pritarta… Yra Seimo narių… Tada gal reikia, kadangi yra Seimo narių, bet aš nematau A. Stancikienės. Tada kviečiu A. Salamakiną į tribūną, nes čia šiek tiek didesnis įstatymas. Saugomų teritorijų… Čia priėmimas. Priėmimo stadija.
A. SALAMAKINAS (LSDPF). Gerbiamieji kolegos, posėdžio pirmininke, komitetas atsižvelgė į Teisės departamento išvadas, suredagavo ir galima jį priimti.
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, priėmimas pastraipsniui. 1 straipsnis su Teisės departamento pastaba. Galime pritarti? Galime. Yra Seimo narės A. Stancikienės pasiūlymas, kuriam komitetas nepritaria ir mes nepritariame. Nereikia balsuoti? Nereikia. Ir Aplinkos apsaugos komiteto pastabai yra pritarta, su jo pastaba. Vadinasi, 1 straipsnis su Aplinkos apsaugos komiteto ir Teisės departamento pastabomis priimtas. 2 straipsnis su Teisės departamento ir Aplinkos apsaugos komiteto pastabomis, pritarta.
Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 69, prieš – 1, susilaikė 6. Saugomų teritorijų įstatymo 13 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.30 val.
Svarstome 2-25 klausimą – Žvalgybos įstatymo pakeitimo įstatymo 2 ir 5 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą. Pranešėjas – A. Paulauskas. Svarstymo stadija.
A. PAULAUSKAS (DPF). Čia, gerbiamasis posėdžio pirmininke, pritarta ypatingai skubai dėl priėmimo. Komitetas svarstė Vyriausybės pasiūlytą įstatymo projektą dėl vyriausybinių ryšių centro statuso ir teisinio reguliavimo, kuris turi būti po gruodžio 31 d. įsigaliojus Žvalgybos įstatymui, todėl prašome pritarti. Vyriausybė įsipareigoja iki liepos 1 d. pateikti savo samprotavimus ir projektą tuo klausimu. Nuo kitų metų sausio 1 d. šita tarnyba turi turėti atitinkamą teisinį reguliavimą ir šitą prašom padaryti. Yra gautas sutikimas…
PIRMININKAS. Yra Seimo Pirmininko siūlymas visus šiandien svarstomus įstatymų ir nutarimų projektus svarstyti ypatingos skubos tvarka.
Gerbiamieji kolegos, ar galime su Teisės departamento pastabomis pritarti po svarstymo? Gerai. Tada dėl ypatingos skubos reikia balsuoti? (Balsai salėje) Vis tiek reikia balsuoti. Pritariame? Tai pastraipsniui. 1 straipsniui pritarta. 2 straipsniui pritarta. Pastabų nėra. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 70, prieš nėra, susilaikė 2. Žvalgybos įstatymo pakeitimo įstatymo 2 ir 5 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas priimtas.
20.32 val.
Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 4, 25, 27, 28, 30, 31, 35 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 301, 302 straipsniais įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIP-115(2) (svarstymas ir priėmimas)
2-26 klausimas – Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 4, 25, 27 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo ir įstatymo papildymo 301, 302 straipsniais įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymas. Svarstymo stadija. Pranešėjas – A. Salamakinas.
A. SALAMAKINAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Labai trumpai. Įstatymo esmė yra ta, kad kai kurių straipsnių galiojimą iš sausio 1 d. norima nukelti į liepos 1 d. Kiek žinau, Seimo Pirmininkas žadėjo ypatingą skubą, nes čia kitų variantų nėra.
PIRMININKAS. Ar galime po svarstymo pritarti? Galime. Pirmininkas siūlo ypatingą skubą. Priėmimo stadija. Vienas straipsnis. Ar galime pritarti 1 straipsniui? Balsuojame dėl viso įstatymo. Naktinė pamaina nuo 23 val.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 71, prieš nėra, susilaikė 3. Atliekų tvarkymo įstatymo 2, 4 ir kitų straipsnių pakeitimo ir papildymo ir įstatymo papildymo 301, 302 straipsniais įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.33 val.
Svarstome Civilinio proceso kodekso 746 straipsnio pakeitimo įstatymą. Pranešėjas – J. Sabatauskas. Svarstymas ir priėmimas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Komitetas svarstė Civilinio proceso kodekso įstatymo projektą ir bendru sutarimu pritarė. Įstatymo esmė – redakcinio pobūdžio, nes praeitoje sesijoje buvo priimtas Fizinių asmenų bankroto įstatymas, taigi siūloma papildyti nuoroda į Fizinių asmenų bankroto įstatymą. Ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju. Ar galime po svarstymo pritarti? Priariame. Priėmimo stadija. Du straipsniai. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimtas. Balsuojame dėl viso įstatymo.
Šio įstatymo priėmimas
Už balsavo 76, prieš nebuvo, susilaikė 2. Civilinio proceso kodekso 746 straipsnio pakeitimo įstatymas priimtas.
20.35 val.
Svarstome Seimo nutarimą „Dėl Valstybės kontrolės finansinio audito“. Svarstymo ir priėmimo stadija. Kviečiu Jolitą į tribūną.
J. VAICKIENĖ (TTF). Gerbiamasis pirmininke, kolegos, pagrindinis komitetas, Audito komitetas, svarstė nutarimo „Dėl Valstybės kontrolės finansinio audito“ projektą. Komiteto sprendimas: pritarti Seimo nutarimo „Dėl Valstybės kontrolės finansinio audito“ projektui. Pritarta bendru sutarimu.
PIRMININKAS. Ar galime po svarstymo pritarti? Pritariame. Ačiū.
Priėmimas pastraipsniui. Dėl 1 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Dėl 2 straipsnio pastabų nėra. Priimta. Balsuojame dėl Seimo nutarimo.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 76, prieš nėra, susilaikė 1. Seimo nutarimas priimtas.
Kompleksinis 2-29 klausimas. Reikėtų pasitarti, nes čia beveik visi grąžinti iniciatoriams tobulinti. (Balsai salėje) Neišeina, visi pranešėjai skirtingi. Gal greičiau bus, čia nereikės… Paprasčiau bus po vieną.
20.37 val.
Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. A. Salamakinas.
A. SALAMAKINAS (LSDPF). Gerbiamasis pirmininke, gerbiamieji kolegos, tai iš tiesų yra vieno įstatymo, t. y. Teritorijų planavimo įstatymo, tęsinys. Komitetas įpareigojo Aplinkos apsaugos ministeriją iki kovo 1 d. parengtį naują projektą, nes šitam projektui ir jį lydintiems yra 140 pataisų. Mes pavasario sesijoje turėsime labai svarbų įstatymą, bent to tikiuosi. Tai yra visų tęsinys.
PIRMININKAS. Ar galime bendru sutarimu pritarti komiteto siūlymui? Galime. Ačiū. Pritarta grąžinti iniciatoriams tobulinti.
20.38 val.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso 18916 ir 2591 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIP-2920 (svarstymas)
Svarstome Administracinių teisės pažeidimų kodekso… (Balsai salėje) Reikia, reikia, gerbiamieji, kiti komitetai, viskas protokole turi atsispindėti. Nesiginčykime, bus greičiau, nes balsuoti nereikia. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 18916 ir 2591 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Pranešėjas – J. Sabatauskas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, pirmininke. Gerbiamieji kolegos, kadangi šis įstatymas susijęs su prieš tai pristatytu, komitetas taip pat bendru sutarimu nusprendė grąžinti iniciatoriams tobulinti. Ačiū.
PIRMININKAS. Ačiū. Ar galime bendru sutarimu grąžinti? Grąžiname iniciatoriams tobulinti.
Svarstome Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 2, 15, 23, 24 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą. Mane informuoja, kad buvo siūlymas persvarstyti ir irgi grąžinti, bet mes neturime jokio… (Balsas salėje: „Pranešėjo nėra…“)
PIRMININKAS. Pranešėjo nėra, todėl galime nesvarstyti. (Balsai salėje) Paliekame.
20.39 val.
Svarstome Vietos savivaldos įstatymo 16 ir 29 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymą. Pranešėjas – V. Bukauskas. Ateina savivaldybių reikalų atstovė.
M. PETRAUSKIENĖ (LSDPF). Gerbiamasis pirmininke, gerbiamieji kolegos, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, kaip pagrindinio komiteto, sprendimas – atsižvelgiant į Seimo kanceliarijos Teisės departamento, taip pat papildomų komitetų išdėstytus sprendimus grąžinti iniciatoriams tobulinti Vietos savivaldos įstatymo 16 ir 29 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą. Pritarta bendru sutarimu.
PIRMININKAS. Ar galime pritarti pagrindinio komiteto nuostatai grąžinti iniciatoriams tobulinti? Pritariame. Grąžinta.
Dėl vedimo tvarkos – A. Salamakinas.
A. SALAMAKINAS (LSDPF). Tikrai, pirmininke, dėl vedimo tvarkos. Na, negalima vieno įstatymo palikti ir negrąžinti tobulinti, nes tada griūva visa sistema. Visuomenės sveikatos projektą irgi reikia grąžinti.
PIRMININKAS. Gerbiamasis, aš labai norėčiau, bet nėra išvados. Kaip mes galime grąžinti, jeigu nėra išvados? Aš manau, kad pavasario sesijoje… (Balsai salėje) Neįmanoma jūsų nematyti, Dangute. Prašom.
D. MIKUTIENĖ (DPF). Kadangi leidote ryte ir…
PIRMININKAS. D. Mikutienė tribūnoje – dėl visuomenės sveikatos.
20.40 val.
D. MIKUTIENĖ (DPF). Sveikatos reikalų komitetas svarstė šį įstatymo projektą, jį patobulino pagal Teisės departamento išvadas. Siūlome pritarti. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, čia yra dar ir papildomi komitetai. Tai mes… na, yra tokia teisė. Tada prašau pateikti Aplinkos apsaugos komiteto išvadą.
A. SALAMAKINAS (LSDPF). Aplinkos apsaugos komitetas visą įstatymų bloką prašo grąžinti tobulinti. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Gerai. Ar galime balsuoti, kad nekviestume kitų komitetų dėl šitų? Mes turime balsuoti dėl kiekvieno atskirai. (Balsai salėje) Mečislovai, nesiginčykime. Ar galime grąžinti iniciatoriams tobulinti? (Balsai salėje) Bendru sutarimu? Nereikia balsuoti? Labai ačiū. Grąžiname bendru sutarimu.
20.42 val.
Svarstome Žemės gelmių įstatymo 14 ir 20 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. (Balsai salėje) Pagrindinis komitetas siūlo tobulinti. Ar galime pritarti bendru sutarimu? Galime.
20.42 val.
Svarstome Žemės įstatymo 2, 9, 10 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Pagrindinis komitetas siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti. Ar galime bendru sutarimu grąžinti? (Balsai salėje) Galime. Grąžiname.
20.42 val.
Svarstome Želdynų įstatymo 4, 6, 10 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Pagrindinis komitetas siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti. Ar galime bendru sutarimu? (Balsai salėje) Sutariame. Grąžiname.
20.42 val.
Svarstome Saugomų teritorijų įstatymo 2, 12, 13 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Pagrindinis komitetas siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti. Ar galime pritarti? Pritariame – grąžinti iniciatoriams.
20.43 val.
Svarstome Žemės reformos įstatymo 7, 9 ir kitų straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Pagrindinis komitetas siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti. Grąžiname bendru sutarimu. Labai ačiū.
Grįžtame prie rezervinių. Turėtų būti dėl Darbo kodekso. Mes sutarėme jo nesvarstyti ir perkėlėme į pavasario sesiją.
Advokatūros įstatymo… Atsiprašau, aš praleidau r-7 klausimą.
20.43 val.
Seimo nutarimo „Dėl 2013 metų paskelbimo Vilniaus geto atminimo metais“ projektas. (Balsai salėje) Ateina Petras. Ne. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto atstovė – R. Baškienė.
R. BAŠKIENĖ (MSNG). Mielieji kolegos, iš tikrųjų Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas labai išsamiai svarstė ir atkreipėme dėmesį. 2013 metai tampa, na, iš tikrųjų jau ne vienerių atmintinų dienų metais, bet ir sveikatingumo, ir tarmių, ir sukilimų, ir t. t. Aišku, pagrindinis ir esminis, ko gero, dėmesio atkreipimas būtų į tai, kad atmintini metai turėtų būti skelbiami bent jau prieš vienerius metus, o ne baigiantis metams, po kelių dienų jau paskelbti vienokios ar kitokios atminties metais, kad būtų galima parengti ir programą, ir finansavimą, ir visa kita.
Teikėjas dabartinio įstatymo projekto, tai yra, kad 2013 metai būtų paskelbti Vilniaus geto atminimo metais, pateikė dar papildomai ir pasiūlymą, kuriam mūsų komitetas pritarė, kad iki vasario 5 d. Vyriausybė su kitomis institucijomis parengtų Vilniaus geto atminimo metų programą ir koordinuotų jos įgyvendinimą.
Atitinkamai mūsų komitetas pritarė patobulintam įstatymo projektui, siūlo Seimui svarstyti ir teikia pasiūlymą Seimo valdybai kreiptis į Vyriausybę ir prašyti, kad būtų greičiau parengta išvada dėl Tautos istorinės atminties įstatymo projekto, kuriame kaip tik atkreipiamas dėmesys, kad aiškiau būtų reglamentuojama atmintinų datų skelbimo tvarka. Šiandien tokios tvarkos dar nėra.
Su visu šiuo pasiūlymu komitetas pritarė. Ačiū.
PIRMININKAS. Dėkoju. Kviečiu P. Auštrevičių, Užsienio reikalų komitetas.
P. AUŠTREVIČIUS (LSF). Gerbiamasis vienmarškini posėdžio pirmininke, šį susikaupimo kupiną vakarą aš noriu paskelbti Užsienio reikalų komiteto, kaip papildomo komiteto, išvadą. Gruodžio 19 d. mes, kupini rimties ir rimtumo, svarstėme šį nutarimą. Buvo priimtas toks sprendimas: siūlyti pagrindiniam komitetui pritarti iniciatorių pateiktam nutarimo projektui. Vis dėlto mes pateikėme pasiūlymą – siūlyti pagrindiniam komitetui kreiptis į Seimo valdybą su pasiūlymu aiškiau reglamentuoti atmintinų, paminėtinų dienų paskelbimo atminimo metais procedūrą. Aišku, 5 – už, 2 susilaikė, laimėjome šį sprendimą. Ačiū.
PIRMININKAS. Ačiū, Petrai. Ar galime bendru sutarimu po svarstymo pritarti? (Balsai salėje) Pirmininkas nesiūlo ypatingos skubos, nes reikia tam tikrų procedūrų.
20.46 val.
Svarstome rezervinį 9 klausimą. Bet aš nematau pranešėjo. J. Sabatauskas. Advokatūros įstatymo 4, 7, 8 ir kitų straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektas.
J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, gerbiamasis pirmininke. Gerbiamieji kolegos, labai trumpai. Įstatymo projekte siūloma atsisakyti nepagrįstų ir neproporcingų ribojimų, taikomų asmenims, siekiantiems tapti advokatu ir vykdantiems advokato veiklą; patikslinti neaiškias, netikslias nuostatas, siekiant išvengti praktinių taikymo problemų, ir lanksčiau reglamentuoti administravimą, priimant advokatūrai sprendimus tam tikrais klausimais. Pavyzdžiui, dėl ribojimų advokatams būti rinkimų komisijų nariais ir panašiai: dėl egzaminų, dėl stažo… (Balsai salėje) Ne, čia pateikimas. Taip pat atitikti direktyvoms.
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, nesiginčykime. Darbotvarkę pasitvirtinome ryte. Dabar mes jau baigiame. Keli klausimai, nekelkime vėjo. Pono R. Šimašiaus, norėjusio klausti, nėra. Ar galime pritarti po pateikimo ir užbaigti šitą procedūrą?
Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Pavasario sesijoje.
20.47 val.
Svarstome rezervinį 10 klausimą – Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos mokslo tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ projektą. Prašom. Pateikimas. Pranešėja – A. Pitrėnienė. Ne, kitas. Pirmiausia dėl Mokslo tarybos. Mes duosime jums, jūs tik pristatykite. Mes net priimsime jį.
A. PITRĖNIENĖ (DPF). Gerai. Stengsiuosi. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas lapkričio 28 d. svarstė dėl Lietuvos mokslo tarybos nuostatų pakeitimo. Nutarta teikti Seimui Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos mokslo tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo“ projektą. Balsavimas: už – bendru sutarimu.
PIRMININKAS. Pranešėja, jeigu čia skubos nėra, tai mes galime šito ypatinga skuba… jūs galite apsvarstyti. Po pateikimo galime pritarti ir svarstome toliau pratęstoje sesijoje? Labai ačiū.
20.49 val.
Prašau pristatyti Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos“ 1 straipsnio pakeitimo“ projektą.
A. PITRĖNIENĖ (DPF). Dėkui. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos“ 1 straipsnio pakeitimo“ projektą. Nutarta: teikti Seimui svarstyti. Pritarta bendru sutarimu.
PIRMININKAS. Ačiū. Ar galime pritarti po pateikimo? (Balsai salėje) Seimo Pirmininkas siūlo ypatingą skubą. Po svarstymo galime pritarti? (Balsai salėje: „Ne, ne, po švenčių!“) Galime ypatingą skubą. Ko čia rėkaujate! (Balsai salėje) Pritariame.
Balsuojame dėl viso nutarimo. Minutėlę, pastraipsniui aš turiu pasakyti. Yra, tuoj mes pažiūrėsime. Vienas straipsnis. Ar galime 1 straipsniui pritarti? Pritariame.
Balsuojame dėl viso nutarimo. (Balsai salėje) Tuoj kompiuterį įjungsime. Nepanikuokite.
Šio nutarimo priėmimas
Už balsavo 66, prieš nėra, susilaikiusių nėra. Seimo nutarimas „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo „Dėl Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos 1 straipsnio“ pakeitimo“ priimtas.
20.50 val.
Informaciniai pranešimai
Gerbiamieji kolegos, norėčiau dar keletą minučių dėmesio. Norėčiau perskaityti pareiškimą dėl parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ įsteigimo. Neparašyta, kiek čia, aštuoni Seimo nariai. Pirmininkas, suprantu, A. Anušauskas.
Pareiškimas dėl parlamentinės grupės „Aukštaitija“ įkūrimo. (Balsai salėje) Pirmininkas – Seimo narys R. Sargūnas.
Seimo parlamentinės grupės „Už šeimą“ įkūrimas. Pirmininkas – turbūt R. J. Dagys. Į grupę įsirašė 38 Seimo nariai.
20.51 val.
Ir paskutinis darbotvarkės klausimas – Seimo narių pareiškimai. N. Puteikį kviečiu į tribūną. Per šoninį – R. J. Dagys.
R. J. DAGYS (TS-LKDF). Gerbiamieji kolegos, parlamentinė grupė „Už šeimą“ yra atvira. Galite visi įsirašyti. Čia labai daug emocijų šiandien buvo, mes ne visus suspėjome patrukdyti.
PIRMININKAS. Prašom.
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Noriu padėkoti gerbiamiesiems socialdemokratams. Kai praeitą savaitę paprašiau jūsų pagalbos, jūsų kontroliuojama Druskininkų valdžia po septynių mėnesių pertraukos skulptūros autoriui Antanui Balkei leido pažiūrėti jo jūsų kontroliuojamos valdžios suniokotos skulptūros liekanas 7 km nuo Druskininkų esančiame sandėlyje. Skulptūra suniokota, aptaškyta raudonais dažais. Matyti, kad visą savaitę jūsų kontroliuojama valdžia bandė tos kultūros liekanas šiek tiek restauruoti. Taigi nepraėjus ir septyniems mėnesiams po raštiško autoriaus prašymo, jo prašymas, remiantis administracinės… (Balsai salėje) Nenumušinėkite manęs!
PIRMININKAS. Gerbiamieji kolegos, netriukšmaukite! Leiskite kolegai baigti.
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Remiantis Viešojo administravimo įstatymu, po septynių mėnesių… (Balsai salėje) leidote pasižiūrėti.
Dabar antras prašymas. Ar negalėtumėte, remiantis tuo pačiu įstatymu, po aštuonių mėnesių pertraukos parodyti, jeigu negalite autoriui, man parodykite dokumentus, kuo remdamiesi jūs sudarkėte ir sulaužėte šitą kūrinį. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Dėkoju. Viskas. Ačiū už pareiškimą. (Balsai salėje)
N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Aš juk geranoriškai prašau. (Balsai salėje)
PIRMININKAS. Ačiū. Gerbiamieji kolegos, Lietuvos Respublikos Seimo gruodžio 20, tai yra ketvirtadienio, plenarinis posėdis baigtas. Registruojamės. (Triukšmas) Gongas bus po registracijos. (Plojimai) Gerbiamieji kolegos, ačiū už plojimus. Noriu priminti, kad posėdžiai bus sausio 13, 15 ir 17 d. Tai planuokite tą savaitę pailsėję grįžti čia ir… Rytoj kviečiu Emanuelį ateiti į Seimą, galėsim susitikti ir pašnekėti. Kalėdos bus dar kitą savaitę.
Užsiregistravo 65 Seimo nariai. Taigi mušu gongą, kad posėdis baigtas.
* Santrumpų reikšmės: DKF – frakcija „Drąsos kelias“; DPF – Darbo partijos frakcja; LLRAF – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija; LSDPF – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija; LSF – Liberalų sąjūdžio frakcija; MSNG – Mišri Seimo narių grupė; TS‑LKDF – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija; TTF – frakcija „Tvarka ir teisingumas“.