LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

I (RUDENS) SESIJOS

VAKARINIO plenarinio posėdžio NR. 12

STENOGRAMA

 

2012 m. gruodžio 13 d.

 

Pirmininkauja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas V. GEDVILAS
ir Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojas
A. SYSAS

 

 


 

PIRMININKAS (V. GEDVILAS). Dar kar­tą la­ba die­na, ko­le­gos. No­rė­čiau pa­pra­šy­ti jū­sų už­im­ti dar­bo vie­tas. Gal­būt pa­kvies­ki­te sa­vo ko­le­gas, kad at­ei­tų į ple­na­ri­nių po­sė­džių sa­lę – tu­ri­me la­bai iš­kil­min­gą pro­gą. Prieš pra­dėdamas mū­sų po­pie­ti­nę dar­bo­tvarkę, no­riu pa­pra­šy­ti vi­sus… (Bal­sai sa­lė­je) Skel­biu po­pie­ti­nį po­sė­dį pra­dė­tą. Kvie­čiu vi­sus re­gist­ruo­tis. Skel­biu re­gist­ra­ci­jos re­zul­ta­tus: už­si­re­gist­ra­vo 57 Sei­mo na­riai.

 

15.05 val.

Po­eto Jo­no Ma­čiu­lio-Mai­ro­nio 150-ųjų gi­mi­mo me­ti­nių pa­mi­nė­ji­mas

 

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, pra­de­da­me po­pie­ti­nę dar­bo­tvarkę. Pir­ma­sis šven­ti­nis mū­sų klau­si­mas – po­eto Jo­no Ma­čiu­lio-Mai­ro­nio 150-ųjų gi­mi­mo me­ti­nių pa­mi­nė­ji­mas. Šiam pa­mi­nė­ji­mui yra skir­ta 20 mi­nu­čių.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mas 2010 m. gruo­džio 14 d. pri­ėmė nu­ta­ri­mą pa­skelb­ti 2012 me­tus Mai­ro­nio me­tais, su­da­ry­ti po­eto Jo­no Ma­čiu­lio-Mai­ro­nio 150-ųjų gi­mi­mo me­ti­nių pa­mi­nė­ji­mo ko­mi­si­ją ir pa­reng­ti Vals­ty­bi­nę Mai­ro­nio me­tų pro­gra­mą. Vi­sus me­tus Lie­tu­vo­je ir lie­tu­vių ben­druo­me­nė­se už­sie­ny­je vy­ko ren­gi­niai, skir­ti mū­sų dai­niui pa­mi­nė­ti. Vie­nas iš bai­gia­mų­jų ren­gi­nių po­eto 150-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms pa­mi­nė­ti vyks­ta čia, Sei­me, ple­na­ri­nių po­sė­džių sa­lė­je.

XIX a. pa­bai­go­je „Auš­ra“, „Var­pas“ ir Mai­ro­nio „Pa­va­sa­rio bal­sai“ nu­žy­mė­jo ide­a­lis­ti­nės ir mo­der­nio­sios lie­tu­vių tau­tos ho­ri­zon­tą. Mai­ro­nis bu­vo vie­nas iš tų mū­sų tau­tos ug­dy­to­jų, dėl ku­rio kū­ry­bos vi­suo­me­ni­nės po­zi­ci­jos, ver­ty­bi­nių nuo­sta­tų mū­sų tau­tai po­eto, ap­skri­tai me­ni­nin­ko, žo­dis ir da­bar dar la­bai daug reiš­kia.

Dar jam esant gy­vam bu­vo pra­na­šau­ja­ma jo po­ezi­jos pa­bai­ga, ta­čiau dau­ge­lio pra­na­šų ir var­dų ne­be­pa­me­na­me, o Mai­ro­nio po­ezi­ja vis iš­ky­la lem­tin­gais tau­tos bū­čiai lai­ko­tar­piais. Mai­ro­nio ta­len­tas ir reikš­mė mū­sų tau­tai to­kie svar­būs, kad net so­vie­ti­nė­je mo­kyk­lo­je nuož­mi ide­o­lo­gi­nė ran­ka ne­si­ry­žo ga­lu­ti­nai iš­brauk­ti jo ly­ri­kos iš ug­dy­mo pro­gra­mų, jo po­ezi­ja bu­vo lei­džia­ma di­džiu­liais ti­ra­žais, o „Lie­tu­va bran­gi“ per tą 50-me­tį bu­vo vie­šai gie­da­mu tau­tos him­nu.

Ko­dėl Mai­ro­nis yra toks įtai­gus vi­soms lie­tuvių kar­toms, vi­sa­da at­pa­žįs­ta­mas? Gal tiks­liau­siai at­sa­ky­mą su­for­mu­la­vo Vy­tau­tas Ka­vo­lis: Mai­ro­nio kū­ry­bos te­mos sly­pi gel­mi­nė­je lie­tu­vių psi­cho­lo­gi­jo­je. Mai­ro­nis ne­bu­vo at­si­ri­bo­jęs nuo vi­suo­me­ni­nio gy­ve­ni­mo, kaip ga­lė­tu­me ti­kė­tis iš daž­no me­ni­nin­ko, nors, ki­ta ver­tus, ak­ty­viai ne­da­ly­va­vo po­li­ti­nia­me gy­ve­ni­me, kaip kai ku­rie to me­to ku­ni­gai.

Mai­ro­nis, su­grį­žęs į mū­sų hu­ma­ni­ta­ri­nių ty­ri­mų lau­ką mi­nint jo 125-ąsias me­ti­nes, 1987 m., pas­ku­ti­niuo­sius 25 me­tus dau­giau iš jo nebe­si­trau­kė. Bet šian­dien, mi­nė­da­mi mū­sų dai­niaus ju­bi­lie­jų, tu­ri­me pa­rei­gą ir pro­gą dar kar­tą ati­džiau pa­žvelg­ti į jo as­me­ny­bę ir kū­ry­bą. Kaip ra­šė po­etas Si­gi­tas Ge­da, gre­ta Mai­ro­nio kiek­vie­nas ga­li­me pa­si­ma­tuo­ti sa­vo mo­ra­li­nį ūgį. To­dėl vi­siems ko­le­goms par­la­men­ta­rams no­riu įteik­ti po kom­pak­ti­nę plokš­te­lę, de­di­kuo­tą tė­vy­nės dai­niaus 150-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms, iš­leis­tą vie­šo­sios įstai­gos Vie­no ak­to­riaus te­at­ro rū­pes­čiu. Plokš­te­lės jau pa­do­va­no­tos vi­soms Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bių vie­šo­sioms bib­lio­te­koms.

O da­bar kvie­čiu į tri­bū­ną pro­fe­so­rę, ha­bi­li­tuo­tą dak­ta­rę Vik­to­ri­ją Dau­jo­ty­tę-Pa­ke­rie­nę.

V. DAUJOTYTĖ-PAKERIENĖ. Ger­bia­ma­sis Sei­mo Pir­mi­nin­ke, gar­bin­gie­ji Sei­mo na­riai, ko­le­gos! Lie­tu­vos Sei­mo pa­skelb­ti Mai­ro­nio me­tai bai­gė­si. Šios die­nos kul­tū­ros žmo­nės, jau­ni ir vy­res­ni, sa­vaip pra­ne­ša Sei­mui, kad di­džio­ji Mai­ro­nio me­tų pro­gra­ma iš es­mės bu­vo įvyk­dy­ta.

Žmo­gaus pa­sau­lis, kaip mes vi­si su­vo­kia­me, yra dau­gia­ly­pis ir dau­giak­lo­dis. Mes su­ka­mės sa­vo kas­die­ny­bė­je, sa­vo dar­buo­se ir rū­pes­čiuo­se, o už mū­sų su­ka­si ga­lin­ges­ni ra­tai, stip­res­nė jė­ga, ku­ri ga­liau­siai vis­ką su­sta­to į vie­tas. Mai­ro­niui at­ro­dė, kad ta di­džio­ji jė­ga yra is­to­ri­ja, to­dėl tiek daug dė­me­sio sky­rė is­to­ri­jai.

Šian­dien mi­nė­da­mi di­džiuo­sius kū­rė­jus, taip pat ir Mai­ro­nį, mes ieš­ko­me ar­gu­men­tų kul­tū­rai, mes no­ri­me su­pras­ti, ko­dėl, dėl ko at­si­tin­ka taip, kad var­dai, kul­tū­ros var­dai, pra­ėjus šimt­me­čiams, iš­lie­ka gy­vi ir svar­būs. Mi­nė­da­mi di­dži­ą­sias su­kak­tis, mes at­nau­ji­na­me kul­tū­ros ar­gu­men­tus. Ir Lie­tu­vos Sei­mas, at­ski­rai pa­gerb­da­mas Mai­ro­nį jo 150-ąjį ru­de­nį, iš tie­sų pri­si­de­da prie kul­tū­ros ar­gu­men­tų.

Taip, Mai­ro­nis yra vie­nas di­džių­jų Lie­tu­vos kul­tū­ros žmo­nių, vie­na iš pa­grin­di­nių šak­nų. Nė vie­nas kū­rė­jas ne­pa­sie­kia sa­vo aukš­tu­mų ne­tap­da­mas sa­vo­sios tau­tos, sa­vo­sios kal­bos, kul­tū­ros ar­gu­men­tu. Di­džiai­siais sa­vo kū­rė­jais kul­tū­ra ar­gu­men­tuo­ja sa­ve, sklei­džia sa­vo pras­mę ir sa­vo bū­ti­ny­bę. Kei­čia­si tau­tų ir vals­ty­bių da­ri­niai, san­tvar­kos, o kul­tū­ra, net tais at­ve­jais, kai ken­čia prie­spau­dą ir prie­var­tą, iš­lie­ka ta pa­ti ir ta pa­ti.

Mai­ro­nis yra vie­nas svar­bių­jų mū­sų kul­tū­ros gran­džių. Mai­ro­nis per­ra­šo, per­ku­ria is­to­ri­nę Lie­tu­vą, Lie­tu­vos Di­dži­ą­ją Ku­ni­gaikš­tys­tę, per­ei­na lie­tu­vių ir len­kų uni­jos lai­ką, net­gi iš­ban­do len­kų kal­bą kaip sa­vo kū­ry­bos kal­bą. Mai­ro­nis su­bli­muo­ja „Auš­rą“, anks­ty­vą­jį lie­tu­vių ro­man­tiz­mą, pa­ke­lia jį iki stip­rių­jų aist­rų, iš­gy­ve­ni­mų ir pri­ar­ti­na prie to lyg­mens, ku­rį, rem­da­ma­sis ir is­to­ri­ne Lie­tu­va, ro­man­tiz­mui, tu­rin­čiam ir Vil­niaus var­dą, su­tei­kia Ado­mas Mic­ke­vi­čius.

Kaip Lie­tu­vos kul­tū­ros ar­gu­men­tas Mai­ronis at­lie­ka jun­gia­mą­jį vaid­me­nį: po­ezi­jo­je su­ku­ria pa­ti­ki­mą til­tą tarp is­to­ri­nės Lie­tu­vos, tarp to, kas yra įpras­ta va­din­ti pra­ei­ti­mi, ir tarp da­bar­ties, ku­rią ga­li­me su­vok­ti ir kaip šių die­nų lai­ką. Mai­ro­nis įei­na į tą Lie­tu­vai lem­tin­gą lai­ką, ku­ris tu­rė­jo iš­ves­ti lie­tu­vių tau­tą į mo­der­nių­jų tau­tų ap­si­spren­di­mo, tau­tų ly­gia­tei­sio įsi­tvir­ti­ni­mo is­to­ri­jo­je epo­chą.

Mai­ro­nį tei­sė­tai va­di­na­me lie­tu­vių tau­ti­nio at­gi­mi­mo po­etu ir na­cio­na­li­nio iš­si­va­da­vi­mo dai­niu­mi. Mai­ro­nis ra­gi­no tau­tie­čius į ku­ria­mą­jį dar­bą, Mai­ro­nis kė­lė dva­sią, for­ma­vo ben­drą­jį nu­sitei­ki­mą, ti­kė­ji­mą at­ei­ti­mi – auš­ra, sau­lė­te­kiu. Mai­ro­nis kū­rė Lie­tu­vos is­to­ri­ją ir kaip po­eti­nę is­to­ri­ją, Lie­tu­vos ge­og­ra­fi­ją ir kaip po­eti­nę ge­og­ra­fi­ją, brė­žė di­džių­jų Lie­tu­vos upių li­ni­jas (Ne­mu­no, Ne­vė­žio, Du­by­sos, Ne­ries). Mai­ro­nis įtvir­ti­no žvilgs­nį nuo aukš­tų­jų kal­nų. Mai­ro­niui, kaip ir An­ta­nui Ba­ra­naus­kui, Lie­tu­va yra aukš­ta, aukš­tu­mų, kal­nų ša­lis, ša­lis, ku­ri duo­da at­ra­mą žvilgs­niui, žvilgs­niui iš aukš­tai. Mai­ro­nio kal­nai: Ge­dimi­no, Bi­ru­tės, Med­vė­ga­lio, Dy­vi­čio, Pu­nios, Šat­ri­jos… Di­džio­sios Mai­ro­nio per­so­ni­fi­ka­ci­jos (Vil­niaus, Tra­kų pi­lies), bet ir ypa­tin­gas, sū­niš­kas gim­tų­jų vie­tų ma­ty­mas – aukš­čio ir sū­naus, vai­ko tar­si glos­tan­čio žvilgs­nio jun­gi­mas:

Šat­ri­ja, tu se­nu­te mei­li,

Per tiek am­žių iš aukš­to žiū­rė­jus!

Daug, oi daug ap­sa­ky­ti ga­li

Apie mū­sų di­džius pra­no­kė­jus.

(Iš „Šat­ri­jos kal­no“.)

Kul­tū­ros ta­pa­ty­bę la­biau­siai le­mia kal­ba ir kraš­to­vaiz­dis, kaip tai at­ro­dy­tų ne­ti­kė­ta. Pir­mi­niai kul­tū­ros mo­de­liai sly­pi kraš­to­vaiz­dy­je ir Mai­ro­niui bu­vo la­bai pa­pras­ta ir pa­ti­ki­ma pa­sa­ky­ti, kad gam­ta yra kny­ga, su­jung­ti gam­tą ir kul­tū­rą. Mai­ro­nio kraš­to­vaiz­dis – ne tik ma­to­mas pa­vir­šiu­je. Jis yra tri­ma­tis kaip ir žmo­gaus pa­sau­lis, kaip ir kul­tū­ra. Mai­ro­nio po­ezi­jos aukš­tis (aukš­ti val­do­vai, aukš­ti kal­nai), plo­tis (iš­si­su­pus pla­čiai), gy­lis, jau ir dva­sios me­ta­fi­zi­nis gy­lis (jo gi­lią min­tį te­ži­no Die­vas).

Žvel­giant į ben­drą eu­ro­pi­nę Mai­ro­nio epo­chą iš Lie­tu­vos, ją bū­tų ga­li­ma api­bū­din­ti kaip są­mo­nin­gų­jų pa­si­rin­ki­mų epo­chą. Mai­ro­nis bu­vo Eu­ro­pos žmo­gus, jau­tė­si jo­je na­mie, ne­bi­jo­jo pa­sau­lio, po­emą „Jau­no­ji Lie­tu­va“ už­bai­gė Švei­ca­ri­jo­je, o po­emo­je „Mū­sų var­gai“, baig­to­je 1920 m., tu­rin­čio­je pa­an­traš­tę „Ke­ly į ne­pri­klau­so­my­bę“, ap­rė­pia­mas lai­kas nuo pir­mų­jų tau­ti­nės są­mo­nės pa­bu­di­mų iki ne­pri­klau­so­my­bės ko­vų ir pir­mo­jo Sei­mo. Įdo­mu, kad Mai­ro­niui rū­pi ne tik Lie­tu­va, bet ir Pir­mo­jo pa­sau­li­nio ka­ro nu­a­lin­tos Eu­ro­pos li­ki­mas. Mai­ro­nį jau­di­na klau­si­mas, ką Eu­ro­pa pa­si­rinks, kaip ras sa­vo ke­lią. Bū­tų ga­li­ma pa­sa­ky­ti, kad Mai­ro­nis tik­rai tar­si ma­tė šian­die­nos Eu­ro­pą, bent jau pra­na­ša­vo tą šian­die­ną:

…Ir gal lai­kai – neb­to­li­mi,

Kad bus Eu­ro­poj ren­ka­mi

Di­džios res­pub­li­kos at­sto­vai

Į ben­drą sei­mą nuo tau­tų,

Vi­sų be sky­riaus pa­šauk­tų,

Iš­ny­kus tarp­tau­ti­nei ko­vai.

Mai­ro­nis ra­gi­no Lie­tu­vą la­biau įsi­tvir­tin­ti tarp ki­tų tau­tų ir įsi­tvir­tin­ti kul­tū­ros bū­du, kul­tū­ros ke­liu ra­gin­da­mas:

Į ei­lę stok gre­ta ki­tų, Eu­ro­poj val­dan­čių tau­tų,

Ir nešk kul­tū­rai sa­vo da­lį.

Tai­gi svar­biau­sias da­ly­va­vi­mo tau­tų ben­dri­jo­je ke­lias yra per kul­tū­rą. Kul­tū­ros ar­gu­men­tai yra sva­riau­si. Tos Mai­ro­nio pa­mo­kos ne­tu­ri­me užmirš­ti.

Su­dė­tin­gu lai­ku, kai rei­kė­jo Lie­tu­vai ap­si­spręs­ti dėl bu­vu­sių są­jun­gų, su­tar­čių, kal­bų, Mai­ro­nis rin­ko­si sa­vą­ją Lie­tu­vą – et­ni­nę, pri­gim­tą­ją, is­to­riš­kai ją ap­ri­bo­da­mas, at­skir­da­mas nuo bu­vu­sių įsi­pa­rei­go­ji­mų. 1918 m. va­sa­rio 16 d. ak­tas ju­ri­diš­kai ir įtei­sins Lie­tu­vos et­ni­nį at­ski­ru­mą, o pir­mas žings­nis šia lin­kme po­ezi­jo­je yra ženg­tas Mai­ro­nio. Ga­li­ma bū­tų sa­ky­ti, kad Mai­ro­nis su­kū­rė Lie­tu­vos po­eti­nę vi­zi­ją ir kaip sa­va­ran­kiš­kos vals­ty­bės vi­zi­ją, ir net­gi po­eti­nį kū­ną, ku­rį vė­liau re­a­li­za­vo jau po­li­ti­niai do­ku­men­tai. Tai­gi Va­sa­rio 16-osios ak­tu įtei­sin­tas ir pra­dė­tas Lie­tu­vos po­li­ti­nio kū­no kū­ri­mas ir įtvir­ti­ni­mas, ku­ris, kad ir sun­kiom per­trau­kom ir kom­pli­ka­ci­jom te­be­si­tę­sia iki šiol, ir, ti­kė­ki­me, tę­sis, ne­at­ski­ria­mai yra su­si­jęs su Mai­ro­nio var­du. Ar­tė­ja­me prie Va­sa­rio 16-osios ak­to šimt­me­čio; mi­nė­da­mi jį, mi­nė­si­me ir Mai­ro­nį, mi­nė­si­me taip pat vie­ną iš svar­bių­jų Lie­tu­vos him­nų – „Lie­tu­va bran­gi“ (1920 m.) šimt­me­tį, at­ei­sian­tį 2020 m.

Gal­vo­da­mi apie sa­vo po­li­ti­nę kul­tū­rą, nuo­lat tu­ri­me pri­si­min­ti ir Mai­ro­nį – krikš­čio­niš­ko po­li­ti­nio vei­ki­mo do­ku­men­tų kū­rė­ją, vi­suo­me­nės kri­ti­ką, ašt­rių po­li­ti­nių sa­ty­rų kū­rė­ją. Tu­ri­me su­pras­ti, kad tau­ta tu­ri tu­rė­ti sa­vo kri­tiš­kų žvilgs­nių. Bet ne­tu­ri­me šian­dien su­ab­so­liu­tin­ti to kri­tiš­ko žvilgs­nio, lai­ky­ti jį pa­čiu ak­tu­a­liau­siu. Nie­ka­da ne­tu­ri­me už­mirš­ti, kad Mai­ro­nio ak­tu­a­lu­mas yra jo, kaip lie­tu­vių ly­ri­kos kla­si­ko, lie­tu­vių li­te­ra­tū­ros kla­si­ko, kū­ry­ba, aukš­čiau­sios kū­ry­bos vir­šū­nės – „Už­mi­go že­mė“, „Nuo Bi­ru­tės kal­no“, „Vil­nius“. Pa­mi­nė­jo­me „Vil­nių“ ir pa­mi­nė­jo­me „Bi­ru­tės kal­ną“ ir tik vie­na trum­pa li­ni­ja tu­ri­me su­jung­ti Mai­ro­nio žvilgs­nį, ku­ris ėjo nuo svar­biau­sių sak­ra­lių­jų Lie­tu­vos cen­trų – nuo Bi­ru­tės kal­no Pa­lan­go­je iki Ge­di­mi­no kal­no Vil­niu­je. Tai Mai­ro­nio po­eti­nė li­ni­ja.

Mai­ro­nis vie­nas pir­mų­jų pa­gal sa­ky­mo įtai­gą ir pir­ma­sis pa­grin­dė gim­to­sios kal­bos svar­bą mo­ra­li­nei, pi­lie­ti­nei ir po­li­ti­nei są­mo­nei ir su­kū­rė pa­trio­ti­nės lai­ky­se­nos is­to­ri­jos aki­vaiz­do­je apo­te­o­zę griež­tai ir aiš­kiai teig­da­mas:

Tas ne lie­tu­vis, kurs tė­vy­nę

Bai­liai kaip kū­di­kis ap­leis;

Kur­sai pa­mins, ką bo­čiai gy­nė

Per am­žius mil­ži­nų ke­liais.

Be abe­jo, tai pa­trio­ti­nis pa­to­sas, ku­ris yra su­si­jęs su is­to­ri­ja, su is­to­ri­jos si­tu­a­ci­ja, bet ki­taip ne­bū­na. Is­to­ri­jo­je ir da­bar­ty­je vei­kia ta pa­ti vi­di­nė ener­gi­ja, ku­ri ne­ma­to­mais bū­dais vei­kia ir tau­tų liki­mus.

Mai­ro­nis mū­sų da­bar­čiai yra su­telk­tas ki­tų di­de­lių var­dų: Vin­co My­ko­lai­čio-Pu­ti­no, ku­rio 120-osios me­ti­nės tuoj pat po Nau­jų­jų me­tų, per Tris Ka­ra­lius; pro­fe­so­rės Van­dos Za­bors­kai­tės, pa­ra­šiu­sios pir­mą­ją mo­nog­ra­fi­ją apie Mai­ro­nį. Mū­sų lai­kui, ma­no kar­tai, anks­tes­nei ir šiek tiek vė­les­nei… iš tie­sų pri­ar­ti­nu­si Mai­ro­nio di­dy­bę ir įpa­rei­go­ju­si to­liau rū­pin­tis Mai­ro­nio kū­ry­ba, jo au­to­ri­te­tu ir jo ar­gu­men­tais.

Ati­da­rant pa­ro­dą gir­dė­jo­me gra­žią V. My­ko­lai­čio-Pu­ti­no ci­ta­tą apie tai, kad Mai­ro­nis jo kar­tai, ir ne tik jo kar­tai, bu­vo dau­giau ne­gu po­etas. Tas „dau­giau“ yra įma­no­mas tik ta­da, kai jis iš­ky­la iš po­eto ga­lios, pa­čią sa­ve tar­si pra­au­gan­čios. Dau­giau reiš­kia bu­vi­mą vi­suo­se es­mi­niuo­se sa­vo tau­tos klau­si­muo­se, pir­miau­sia kal­bos, is­to­ri­jos ir kul­tū­ros.

Sun­kia­jam lai­kui, ne­lais­vės lai­kui, Mai­ro­nis reiš­kė sak­ra­lu­mo iš­li­ki­mą, Šven­tos kny­gos ga­li­my­bę bū­ti ir vie­šo­je vie­to­je, Šven­tos gies­mės gie­do­ji­mo ga­li­my­bę.

Baig­da­mi Mai­ro­nio me­tus ir ap­žvelg­da­mi vi­sa, kas bu­vo pa­da­ry­ta, ką ga­lė­jo­me iš­girs­ti, šian­dien, ro­dos, tu­ri­me pa­grin­do sa­ky­ti, kad yra Mai­ro­nis, tad yra ir bus Lie­tu­va. Kol bus Lie­tu­va, bus ir Mai­ro­nis. Ačiū. (Plo­ji­mai)

PIRMININKAS. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, no­rė­čiau pa­dė­ko­ti pro­fe­so­rei ha­bi­li­tuo­tai dak­ta­rei Vik­to­ri­jai Dau­jo­ty­tei-Pa­ke­rie­nei už nuo­sta­bų, tu­ri­nin­gą ir įdo­mų pra­ne­ši­mą, tie­siog pa­lin­kė­ti jai kuo ge­riau­sios klo­ties ty­ri­nė­jant lie­tu­vių li­te­ra­tū­rą, pa­lin­kė­ti jai di­de­lės svei­ka­tos ir nau­jų at­ra­di­mų ty­ri­nė­jant mū­sų gim­tą­ją kal­bą. Tie­siog jū­sų var­du no­rė­čiau pa­dė­ko­ti, įteik­ti gė­lių puokš­tę ir kom­pak­ti­nį dis­ką apie Mai­ro­nio kū­ry­bą. (Plo­ji­mai)

To­liau po­sė­džiui pir­mi­nin­kaus Sei­mo pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jas ger­bia­ma­sis A. Sy­sas.

PIRMININKAS (A. SYSAS, LSDPF*). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, tę­sia­me va­ka­ri­nį po­sė­dį. No­riu pri­min­ti, kad ry­te mes jau ap­svars­tė­me pir­mus ke­tu­ris klau­si­mus.

 

15.25 val.

Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to 153 ir 16 straips­nių pa­kei­ti­mo“ 4 straips­nio pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIP-103, Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo sta­tu­to 153 straips­nio pa­kei­ti­mo“ 2 straips­nio pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIP-104 (pa­tei­ki­mas)

 

Svars­to­me dar­bo­tvarkės 2-5 klau­si­mą – Sei­mo sta­tu­to „Dėl Sei­mo sta­tu­to „Dėl Sei­mo sta­tu­to 153 ir 16 straips­nių pa­kei­ti­mo“ 4 straips­nio pa­kei­ti­mo“ pro­jek­tą Nr. XIIP-103. Pa­tei­ki­mas. Pra­ne­šė­jas – ger­bia­ma­sis V. Ged­vi­las.

V. GEDVILAS. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ma­no du Sta­tu­to straips­nių pa­kei­ti­mai nė­ra la­bai su­dė­tin­gi, yra ga­na aiš­kūs. Tie­siog pra­dė­siu nuo Sta­tu­to 153 ir 16 straips­nių pa­kei­ti­mo 4 straips­nio pa­kei­ti­mo pro­jek­to. Ten yra vie­nas pa­pras­tas da­ly­kas – mums rei­kia pra­tęs­ti mū­sų pri­im­tą Sta­tu­to pa­tai­są dėl pra­tę­si­mo tų nuo­sta­tų, ku­rios tei­gia… Mes esa­me su­si­ma­ži­nę sa­vo par­la­men­ti­nei veik­lai skir­tas iš­lai­das, dėl to no­ri­me pra­tęs­ti dar iki 2013 m. gruo­džio 31 d. Aiš­ku, mes vi­si kar­tu tu­ri­me ap­si­sprę­s­ti, nes biu­dže­te, kaip ma­to­te, lė­šų nė­ra nu­maty­ta. Tie­siog tu­ri­me pa­dis­ku­tuo­ti, nes rei­kia iš­si­aiš­kin­ti, ko­kia iš tik­rų­jų yra si­tu­a­ci­ja, ko­kia mū­sų vals­ty­bės pa­dė­tis, gal­būt, pa­ge­rė­jus rei­ka­lams, mes ga­lė­si­me grą­žin­ti į pra­di­nę pa­dė­tį mū­sų vi­sas par­la­men­ti­nei veik­lai skir­tas iš­lai­das.

Ki­tas įsta­ty­mo pro­jek­tas yra Nr. XIIP-104. Taip pat dėl mū­sų par­la­men­ti­nei veik­lai skir­tų lė­šų, tai yra su­ma­žin­tos iš­lai­dos te­le­fo­ni­niams po­kal­biams. Tie­siog aš jū­sų pra­šau, ži­no­da­mas, ko­kia yra si­tu­a­ci­ja, tei­kiu šiuos du pro­jek­tus. Aš ma­nau, kad si­tu­a­ci­ja pa­ge­rės. Rei­kia so­li­da­ri­zuo­tis su mū­sų vi­sa Lie­tu­vos tau­ta. Ir mū­sų žmo­nėms, ku­rie dir­ba ad­mi­nist­ra­ci­nį dar­bą, taip pat kol kas nė­ra ga­li­my­bės kel­ti, gal­būt šiek tiek vė­liau ba­zi­nis at­ly­gi­ni­mas pa­di­dės. Tie­siog jū­sų pra­šau ap­si­spręs­ti. Da­bar tei­kiu jums šiuos įsta­ty­mų pro­jek­tus, dėl ku­rių jūs tu­ri­te pri­im­ti spren­di­mą.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju Pir­mi­nin­kui. Jū­sų no­ri pa­klaus­ti du Sei­mo na­riai. J. Ole­kas.

J. OLEKAS (LSDPF). Ačiū, ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke. Ačiū už pri­sta­ty­mą. Aš ma­nau, mes tu­rime so­li­da­ri­zuo­tis. Kol mums dar pa­vyks pa­kel­ti ben­drą pra­gy­ve­ni­mo ly­gį Lie­tu­vo­je, mes tu­rė­tu­me taip pat pri­si­tai­ky­ti prie tos si­tu­a­ci­jos. Dėl to su­tin­ku.

Aš tik no­riu pa­klaus­ti, ar jūs ti­ki­tės, kad čia jau bus pas­ku­ti­nis pra­tę­si­mas? Bet dar rim­tes­nį klau­si­mą no­ri pa­klaus­ti. Ar mes iš tik­rų­jų ga­li­me ti­kė­tis, kad nuo ki­tų me­tų tie žmo­nės, ku­rie dir­ba čia, Sei­me, ir sė­di ko­le­gos Sei­mo tar­nau­to­jai, ku­rie pra­lei­džia čia aiš­kius virš­va­lan­džius, mū­sų ko­le­ga A. Sy­sas vis dar ne­su­tvar­ko, aš ma­nau, jis dirb­da­mas su­tvar­kys, kad tų virš­va­lan­džių ne­bū­tų, kad jų dar­bas tik­rai bū­tų įver­tin­tas ir gal­būt tas su­ma­ži­ni­mas, ku­ris bu­vo pa­da­ry­tas ir Sei­mo na­riams, ir čia dir­ban­tiems žmo­nėms, kad vis dėl­to tiems žmo­nėms nuo sau­sio 1 d. bū­tų at­kur­tos ka­te­go­ri­jos ir ki­ti da­ly­kai, kad to su­ma­ži­ni­mo ne­bū­tų? Ačiū už at­sa­ky­mą.

V. GEDVILAS. Dė­ko­ju. Tai čia bu­vo tik­riau­siai ko­men­ta­ras, ne klau­si­mas.

J. OLEKAS (LSDPF). Klau­si­mas.

V. GEDVILAS. Aš tie­siog ga­liu pa­sa­ky­ti, dar kar­tą pa­kar­to­ti. Aš ma­nau, kad tai bus pas­ku­ti­nis kar­tas, kai mes pra­tę­si­me sa­vo par­la­men­ti­nei veik­lai skir­tas iš­lai­das. Mes tu­ri­me so­li­da­ri­zuo­tis su Lie­tu­vos žmo­nė­mis ir su­pras­ti, ko­kia šiuo me­tu yra si­tu­a­ci­ja. Yra nau­jos Vy­riau­sy­bės pra­šy­mas, kad no­ri su­ži­no­ti, ko­kia iš tik­rų­jų yra si­tu­a­ci­ja, ko­kios yra Vy­riau­sy­bės ga­li­my­bės ir kaip mes ga­li­me to­liau gy­ven­ti. Biu­dže­tas šiuo me­tu yra pa­teik­tas, biu­dže­te, kaip su­pran­tu, nė­ra tam nu­ma­ty­ta lė­šų. Tie­siog kol kas yra taip, kaip yra.

PIRMININKAS. Ačiū, Pir­mi­nin­ke. Jū­sų no­ri pa­klaus­ti Z. Žvi­kie­nė. (Bal­sai sa­lė­je) A, bu­vo V. Ga­p­šys, bet man pa­ro­dė, kad iš­si­brau­kė. Ar jūs no­ri­te pa­klaus­ti? Ne, tai įjun­ki­te V. Gap­šiui. Aš tik­rai ma­čiau, bet po to din­go­te iš ek­ra­no.

V. GAPŠYS (DPF). Ačiū, kad grą­ži­no­te. No­rė­jau pa­klaus­ti. Sei­mo Pir­mi­nin­ke, iš tik­rų­jų dėl kan­ce­lia­ri­nių lė­šų daž­nai ky­la klau­si­mų ir gy­ven­to­jams, su­si­ti­ki­muo­se su vi­suo­me­ne, dėl jų dy­džio. Ar jūs ne­ma­no­te, kad bū­tų pra­smin­giau kan­ce­lia­ri­nių iš­lai­dų gal pa­lik­ti, kad Kon­sti­tu­ci­jos ne­pa­žeis­tu­me, vie­ną li­tą, o nor­ma­liai su­tvar­ky­ti at­ly­gi­ni­mus? Nes at­ly­gi­ni­mas tai yra tas, ką tu tu­ri už­dirb­ti, ir ta­da ga­li įsi­gy­ti, jei­gu rei­kia, ir au­to­mo­bi­lį, ir ku­ro ar dar ką nors. Ta­da ne­kil­tų net ir vi­suo­me­nei klau­si­mų, ko­dėl dar pa­pil­do­mai yra prie at­ly­gi­ni­mo.

V. GEDVILAS. Aiš­ku, ger­bia­ma­sis ko­le­ga, aš ma­nau, kad taip ir rei­kė­tų da­ry­ti, tie­siog tam rei­kia lai­ko, rei­kia pa­reng­ti tam tik­rus įsta­ty­mų pro­jek­tus, tam tik­ras Sta­tu­to pa­tai­sas. Mes ga­lė­tu­me grį­ž­ti prie tų lė­šų, ku­rios bū­tų įskai­čiuo­tos į at­ly­gi­ni­mą, ir ne­rei­kė­tų rū­pin­tis įvai­riais če­kiu­kais ir t. t.

Da­bar yra to­kia si­tu­a­ci­ja, kad mes tu­ri­me grei­tai pri­im­ti tą spren­di­mą, nes jau ar­tė­ja sau­sio 1 d., tuoj baig­sis šie ka­len­do­ri­niai me­tai, pra­si­dės ki­ti ka­len­do­ri­niai me­tai. Mes tu­ri­me ap­si­spręs­ti: ar­ba mes pri­ima­me, ar­ba dir­ba­me, sa­ky­ki­me, grą­ži­na­me į pra­di­nę pa­dė­tį, ko­kios bu­vo iš­lai­dos tiek te­le­fo­ni­niams po­kal­biams, tiek par­la­men­ti­nėms iš­lai­doms.

PIRMININKAS. Ačiū, Pir­mi­nin­ke. Dė­ko­ju ir ko­le­gai Juo­zui, ku­ris su­ra­do kraš­tu­ti­nį, kal­tą šio­je si­tu­a­ci­jo­je. Da­bar vie­nas – už ir vie­nas – prieš. Už kal­bės… Jei­gu nė­ra prieš, tai ga­li­me ne­kal­bė­ti? Gal ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ti? (Bal­sai sa­lė­je) Bal­suo­ja­me? Bal­suo­ja­me.

Su­ta­riam, kad bal­suo­ja­me iš kar­to už abu.

Už – 61, prieš – 3, su­si­lai­kė 8. Po pa­tei­ki­mo pri­tar­ta. Dė­ko­ju.

Svars­to­me 2-7 klau­si­mą. At­si­pra­šau, dar ko­mi­te­tai. Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas dėl abie­jų pro­jek­tų pa­grin­di­nis. Aš ma­nau, kad rei­kia ap­svars­ty­ti ki­tą sa­vai­tę, nes tu­ri­me pri­im­ti ši­tą nu­ta­ri­mą. (Bal­sai sa­lė­je) Taip, kar­tu su biu­dže­tu. Ge­rai. (Bal­sai sa­lė­je) Sta­tu­te, taip sa­kė tei­si­nin­kai. Taip nu­spren­dė Se­niū­nų su­ei­ga. Ne­si­gin­čy­ki­me.

 

15.32 val.

Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do biu­dže­to 2013 me­tų ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIP-4925 (svars­ty­mas)

 

Svars­to­me 2-7 klau­si­mą – Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do biu­dže­to 2013 me­tų ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą Nr. XIP-4925. Tei­kė­jas – Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Vy­riau­sy­bė, so­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nist­ras, o pra­ne­šė­ja – L. Grau­ži­nie­nė. Gal kas nors ga­li iš So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­to? Čia yra for­ma­lu­mas, ku­rį pa­pras­čiau­siai rei­kia at­lik­ti. R. J. Da­gys pa­va­duos bu­vu­sį mi­nist­rą po­ną D. Jan­kaus­ką. (Bal­sai sa­lė­je)

R. J. DAGYS (TS-LKDF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ko­mi­te­tas svars­tė „Sod­ros“ biu­dže­tą. Ma­ty­da­mas tai, kad iš tik­rų­jų jis bus ko­re­guo­ja­mas, be­veik vi­sos ei­lu­tės, siū­lo grą­žin­ti įsta­ty­mo pro­jek­tą ini­cia­to­riams to­bu­lin­ti. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKAS. Ačiū Ri­man­tui. Ar ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ti? (Bal­sai sa­lė­je) Bal­suo­ti la­bai no­ri­te? Kaž­kas ne­rims­ta dėl bal­sa­vi­mų. Pra­šom bal­suo­ti. Kas už tai, kad grą­žin­tu­me ini­cia­to­riams to­bu­lin­ti?

Už – 65, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 2. Grą­žin­tas ini­cia­to­riams to­bu­lin­ti.

 

15.34 val.

Sau­gaus eis­mo au­to­mo­bi­lių ke­liais įsta­ty­mo 2, 7, 10, 19, 22 straips­nių pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mo 6 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIP-116(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me r-1 klau­si­mą. Mū­sų ko­le­ga pa­pra­šė. (Bal­sai sa­lė­je) Mes šiek tiek su­tau­pė­me lai­ko. (Bal­sai sa­lė­je) Pra­šo­me iš vie­tos ne­triukš­mau­ti. Pra­šo­me pa­si­žiū­rė­ti į lai­ką, kas pa­ra­šy­ta dar­bo­tvarkėje. Re­zer­vi­nis 1 klau­si­mas – Sau­gaus eis­mo au­to­mo­bi­lių ke­liais įsta­ty­mo 2, 7, 10, 19, 22 strai­ps­nių pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mo 6 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tas Nr. XIIP-116(2). Tei­kė­jas – J. Sa­ba­taus­kas. Jis tri­bū­no­je.

J. SABATAUSKAS (LSDPF). Ačiū, ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­tas svars­tė ir ben­dru su­ta­ri­mu pri­ta­rė įsta­ty­mo pro­jek­tui. Ačiū.

PIRMININKAS. Da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je nė­ra no­rin­čių. Ar ga­li­me pri­tar­ti ben­dru su­ta­ri­mu? Ga­li­me pri­tar­ti. Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ar ga­li­me pri­tar­ti? Pri­ta­riam.

Pa­straips­niui. 1 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. 2 strai­ps­nis. Pa­sta­bų nė­ra.

Ar ga­li­me bal­suo­ti dėl vi­so? Bal­suo­ja­me dėl Sau­gaus eis­mo au­to­mo­bi­lių ke­liais įsta­ty­mo 2, 7, 10, 19, 22 straips­nių pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mo 6 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo.

 

Šio įsta­ty­mo pri­ėmi­mas

 

Už – 64, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 6. Įsta­ty­mas pri­im­tas.


15.37 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių biu­dže­to vyk­dy­mo ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIP-4460(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me kom­plek­si­nį 2-8 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių biu­dže­to vyk­dy­mo ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tą Nr. XIP-4460(2). Pra­ne­šė­jas – A. Ma­tu­las.

A. MATULAS (TS-LKDF). Ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke, ger­bia­mie­ji ko­le­gos! Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas bu­vo pa­grin­di­nis svars­tant ši­tą po­sė­džio pir­mi­nin­ko pa­mi­nė­tą nu­ta­ri­mą ir nu­ta­rė ben­dru su­ta­ri­mu pri­tar­ti ini­cia­to­rių pa­teik­tam nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­dai. Ko­mi­te­tas siū­lo Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jai ir Vals­ty­bi­nei li­go­nių ka­sai įgy­ven­din­ti vals­ty­bi­nio au­di­to ata­skai­to­je pa­teik­tus siū­ly­mus pa­gal nu­sta­ty­tus jų įgy­ven­di­ni­mo ter­mi­nus. Ben­dru su­ta­ri­mu už.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me.

A. MATULAS (TS-LKDF). Gal­būt Sei­mo Pir­mi­nin­kas ga­lė­tų pa­siū­ly­ti ypa­tin­gą sku­bą, nes čia ir­gi for­ma­lus da­ly­kas?

PIRMININKAS. Mes pa­siū­ly­sim. Ačiū. Kvie­čiu Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę J. Vaic­kie­nę.

J. VAICKIENĖ (TTF). Ačiū, ger­bia­ma­sis po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Au­di­to ko­mi­te­tas bu­vo kaip pa­pil­do­mas ko­mi­te­tas svars­tant ši­tą pro­jek­tą ir ben­dru su­ta­ri­mu pri­ėmė spren­di­mą: at­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės 2012 m. lie­pos 13 d. au­di­to iš­va­do­je pa­teik­tą be­są­ly­gi­nę nuo­mo­nę, kad 2011 m. Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių biu­dže­tų vyk­dy­mo ata­skai­tų rin­ki­nys vi­sais reikš­min­gais at­žvil­giais pa­reng­tas ir pa­teik­tas tei­sin­gai, pri­tar­ti Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui. Dė­kui.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ar ga­li­me pri­tar­ti? Pri­ta­riam. Pri­ėmi­mo sta­di­ja. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Pri­ėmi­mas pa­straips­niui. Nu­ta­ri­mas yra iš vie­no straips­nio. Pa­sta­bų ne­tu­ri­te? Pri­tar­ta.

Bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių biu­dže­to vyk­dy­mo ata­s­kai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“?

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už – 79, prieš nė­ra, su­si­lai­kiu­sių nė­ra. Nu­ta­ri­mas pri­im­tas.

 

15.39 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­likos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIP-4685(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me 2-8b klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tą Nr. XIP-4685(2). Kvie­čiu ger­bia­mą­jį A. Ma­tu­lą į tri­bū­ną.

A. MATULAS (TS-LKDF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Svei­ka­tos rei­ka­lų ko­mi­te­tas svars­tė nu­ta­ri­mo pro­jek­tą Nr. XIIP-4685(2) ir vėl­gi ben­dru su­ta­ri­mu pri­ėmė spren­di­mą pri­tar­ti nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­doms. Taip pat pa­siū­lė Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jai, Vals­ty­bi­nei li­go­nių ka­sai įgy­ven­din­ti vals­ty­bi­nio au­di­to ata­skai­to­je pri­im­tus siū­ly­mus pa­gal nu­sta­ty­tus ter­mi­nus.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Kvie­čia­me Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kę J. Vaic­kie­nę.

J. VAICKIENĖ (TTF). Dar kar­tą dė­kui, pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Au­di­to ko­mi­te­tas bu­vo kaip pa­pil­do­mas ko­mi­te­tas svars­tant ši­tą pro­jek­tą ir ben­dru su­ta­ri­mu pri­ėmė spren­di­mą: at­si­žvel­giant į Vals­ty­bės kon­tro­lės 2012 m. lie­pos 13 d. vals­ty­bi­nio au­di­to iš­va­do­je pa­teik­tą be­są­ly­gi­nę nuo­mo­nę, pri­im­ti spren­di­mą pri­tar­ti Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tui. Dė­kui.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju, ko­le­ge. Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ar ne­bus prieš­ta­rau­jan­čių? Dė­ko­ja­me. Pri­ėmi­mo sta­di­ja. Šis nu­ta­ri­mas su­si­de­da iš vie­no straips­nio. Pa­sta­bų ne­tu­ri­te, ga­li­me pri­tar­ti? Bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos 2011 me­tų Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do me­ti­nių kon­so­li­duo­tų­jų fi­nan­si­nių ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“. Pra­šom bal­suo­ti.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už bal­sa­vo 68, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 2. Nu­ta­ri­mo pro­jek­tas pri­im­tas.


15.42 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­likos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do biu­džeto 2011 me­tų kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio“ pro­jek­tas Nr. XIP-4982(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me 2-9 – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do 2011 me­tų kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio“ pro­jek­tas Nr. XIP-4982. Pra­ne­šė­ja – L. Grau­ži­nie­nė.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Ačiū, ger­bia­ma­sis po­sė­džio pir­mi­nin­ke. So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas, kaip pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas, svars­tė ir, iš­nag­ri­nė­jęs klau­si­mą, at­si­žvelg­da­mas į Vals­ty­bės kon­tro­lės pa­teik­tas iš­va­das, pa­siū­lė 1 straips­nį – ne­tvir­tin­ti Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio fon­do 2011 m. kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio. Ir 2 straips­niu siū­lo, rei­ka­lau­ja mū­sų pa­tvir­tin­ti kon­so­li­duo­tą­sias, bet mes siū­lo­me iš­skir­ti, kad vi­siems bū­tų aiš­ku, kad jo­kių rim­tų pa­žei­di­mų ne­bu­vo. 2 straips­nis – pa­tvir­tin­ti Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do 2011 m. biu­dže­to vyk­dy­mo ata­skai­tos rin­ki­nį. Ir 3 straips­niu at­krei­pia­me dė­me­sį, dėl ko Vals­ty­bės kon­tro­lė kė­lė pro­ble­mą ir at­si­sa­kė pa­reikš­ti nuo­mo­nę dėl kon­so­li­duo­tų­jų, kad dau­giau at­ei­ty­je tai ne­si­kar­to­tų. Bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai: už – 7, su­si­lai­kė 1.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Au­di­to ko­mi­te­to iš­va­dą tu­rė­čiau per­skai­ty­ti aš. Jei­gu lei­si­te, aš iš tri­bū­nos ir pa­skai­ty­siu. Ko­mi­te­tas iš es­mės siū­lo pri­tar­ti pa­teik­tam nu­ta­ri­mui „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do 2011 me­tų kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rin­ki­nio pa­tvir­ti­ni­mo“ ir siū­lo pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui jį pa­to­bu­lin­ti, at­si­žvel­giant į Sei­mo Au­di­to ko­mi­te­to pa­teik­tus siū­ly­mus.

Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo… At­si­pra­šau, dar yra pa­siū­ly­mas, dėl ku­rio pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas ne­pri­ta­rė. Ger­bia­mo­ji Lo­re­ta, no­ri­te pa­ko­men­tuo­ti? Ga­li­te per šo­ni­nį.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Dėl ku­rio jūs da­bar kal­ba­te?

PIRMININKAS. Yra Au­di­to ko­mi­te­to siū­ly­mui. Jūs ra­šo­te „ne­pri­tar­ti“, nors iš prin­ci­po jūs pri­ta­rė­te, tik ki­taip su­re­da­ga­vo­te.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Iš es­mės Au­di­to ko­mi­te­tas siū­lo pa­pil­do­mai skir­ti fi­nan­si­nes ata­skai­tas, bet ka­dan­gi į kon­so­li­duo­tų­jų su­dė­tį įei­na ir kal­ba apie fi­nan­si­nes, ma­nė­me, kad per­tek­li­nis, to­dėl ne­pri­ta­rė­me. Es­mė ta pa­ti, ką ir siū­lė Au­di­to ko­mi­te­tas, tik ki­ti žo­džiai.

PIRMININKAS. Ar Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė ne­rei­ka­laus bal­suo­ti, nes iš es­mės vis­kas li­ko tas pats. Ge­rai. Po svars­ty­mo ga­li­me pri­tar­ti? Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ga­li­me pri­tar­ti?

Pa­straips­niui. Yra trys straips­niai. 1 straips­nis. Pa­sta­bų ne­tu­ri­me. Pri­im­tas. 2 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. 3 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas.

Bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tuvos Res­pub­li­kos vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do 2011 me­tų kon­so­li­duo­tų­jų ata­skai­tų rinki­nio“.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už bal­sa­vo 76, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 3. Nu­ta­ri­mas pri­im­tas.

 

15.46 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Ga­ran­ti­nio fon­do 2011 me­tų lė­šų są­ma­tos įvyk­dy­mo ata­skai­tos pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIP-4477(2) (svar­s­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me 2-10 – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Ga­ran­ti­nio fon­do 2011 me­tų lė­šų są­ma­tos įvyk­dy­mo ata­skai­tos pa­tvir­ti­ni­mo“ pro­jek­tą Nr. XIP-4477. Pra­ne­šė­jas – D. Krei­vys.

D. KREIVYS (TS-LKDF). Ger­bia­ma­sis po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ger­bia­mie­ji Sei­mo na­riai, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas nu­ta­rė pri­tar­ti pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­doms ben­dru su­ta­ri­mu už. Dė­ko­ja­me.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Kvie­čia­me pa­pil­do­mo ko­mi­te­to pra­ne­šė­ją L. Grau­ži­nie­nę.

L. GRAUŽINIENĖ (DPF). Au­di­to… At­si­pra­šau, ne Au­di­to, So­cia­li­nių rei­ka­lų ir dar­bo ko­mi­te­tas svars­tė ir pri­ėmė spren­di­mą siū­ly­ti pa­grin­di­niam ko­mi­te­tui pri­tar­ti pa­teik­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo pro­jek­tui. Pri­tar­ta ben­dru su­ta­ri­mu. Ačiū.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Ar ga­li­me pri­tar­ti po svars­ty­mo? Ga­li­me. Ačiū. Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ar ga­li­me pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me.

Bal­suo­ja­me dėl „Dėl Ga­ran­ti­nio fon­do 2011 me­tų lė­šų są­ma­tos įvyk­dy­mo ata­skai­tos pa­tvir­tinimo“.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už bal­sa­vo 74, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 3. Nu­ta­ri­mo pro­jek­tas pri­im­tas.

 

15.48 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl 2013 me­tų pa­skel­bi­mo Klai­pė­dos kraš­to at­ga­vi­mo me­tais“ pro­jek­tas Nr. XIP-4714(2) (svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me dar­bo­tvarkės 2-11 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl 2013 me­tų pa­skel­bi­mo Klai­pė­dos kraš­to at­ga­vi­mo me­tais“ pro­jek­tą Nr. XIP-4714. Pra­ne­šė­jas – A. V. Pa­tac­kas. Gal ga­li pats P. Gra­žu­lis, nes jis pra­ei­tą po­sė­dį bu­vo tri­bū­no­je. Jei­gu esa­te to ko­mi­te­to na­rys, aiš­ku. Ga­li­te? Yra pir­mi­nin­kė, at­si­pra­šau, dar ne­pa­ste­biu vi­sų. Gal pir­mi­nin­kė ga­li?

P. GRAŽULIS (TTF). Jei­gu ga­li­ma, vie­ną minu­tę.

PIRMININKAS. Pir­mi­nin­kė lei­do P. Gra­žu­liui.

P. GRAŽULIS (TTF). Aš la­bai dė­kin­gas Švie­ti­mo, moks­lo ir kul­tū­ros ko­mi­te­tui, kad jis šiek tiek pa­to­bu­li­no tą įsta­ty­mą, at­si­žvel­gė į Tei­sės ir tei­sėt­var­kos ko­mi­te­to, ne ko­mi­te­to, o Tei­sės de­par­ta­men­to, iš­va­das ir ben­dru su­ta­ri­mu pri­ta­rė šiam pro­jek­tui. Ta­čiau, ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke, aš ne­ži­nau, ką jūs pa­sa­ky­si­te, skam­bi­na da­bar mū­sų is­to­ri­kai ir jie pra­šo pa­tai­sy­ti vie­ną žo­dį, vie­toj „at­ga­vi­mo“ – „pri­si­jun­gi­mo“ Klai­pė­dos kraš­to prie Lie­tu­vos. Jei­gu taip bū­tų įma­no­ma, to­kia žo­di­nė re­dak­ci­ja, vie­nu žo­džiu, tai bū­tu­me la­bai dė­kin­gi, bū­tų pa­ten­kin­ti ir vi­si is­to­ri­kai, ku­rie pui­kiai išma­no Lie­tu­vos is­to­ri­ją. La­bai ačiū, no­rė­jau tiek trum­pai.

PIRMININKAS. Ger­bia­mo­ji pir­mi­nin­ke, vis tiek jums teks iš­ei­ti į tri­bū­ną. Aš la­bai at­si­pra­šau, kad for­ma­liai pa­si­el­giau ne­tei­sin­gai.

A. PITRĖNIENĖ (DPF). Ger­bia­ma­sis po­sė­džio pir­mi­nin­ke, ko­le­gos, Švie­ti­mo, moks­lo ir kul­tū­ros ko­mi­te­tas ap­svars­tė ger­bia­mo­jo ko­le­gos P. Gra­žu­lio pa­siū­ly­mą ir pri­ėmė to­kį spren­di­mą: pri­tar­ti pa­to­bu­lin­tam Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl 2013 me­tų pa­skel­­bi­mo Klai­pė­dos kraš­to at­ga­vi­mo me­tais“ pro­jek­tui ir siū­ly­ti jį svars­ty­ti Sei­mui. Toks spren­di­mas.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me, pir­mi­nin­ke. Dar kar­tą at­si­pra­šau. Kvie­čiu į dis­ku­si­ją. Yra už­si­ra­šę ke­tu­ri Sei­mo na­riai.

K. Koms­kis kal­bės pir­mas. Pir­mi­nin­ke, gal vis­ko ne­skai­ty­si­te iš tos kny­gos?

K. KOMSKIS (TTF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, iš tie­sų džiau­giuo­si P. Gra­žu­lio pa­siū­ly­mu. Tik­rai Klai­pė­dos kraš­tas šian­dien is­to­riš­kai yra nu­skriau­s­tas. Mes tu­ri­me kiek­vie­ną re­gio­ną, o Klai­pė­dos kraš­tas iš­skir­tas ir kaip et­ni­nės ne­tu­ri sa­vo… Mes tu­rė­tu­me gal šne­kė­ti apie Ma­žą­ją Lie­tu­vą, bet, de­ja, Ma­žo­sios Lie­tu­vos, kaip ži­no­te, di­džio­ji da­lis yra bū­tent Ru­si­jos te­ri­to­ri­jo­je.

Aš no­rė­čiau la­bai trum­pai pa­sa­ky­ti, ką jau ir Pet­ras pa­sa­kė, kad prieš 90 me­tų mes ne at­ga­vo­me Klai­pė­dos kraš­tą, o iš tie­sų rei­kia pa­sa­ky­ti, kad bu­vo pri­si­jun­gęs šis kraš­tas. Nie­ka­da ne­bu­vo šis kraš­tas, mes ga­li­me va­din­ti Ma­žą­ja Lie­tu­va, mes ga­li­me va­din­ti Prū­si­jos da­li­mi, bet ten gy­ve­no mums la­bai gi­mi­nin­ga tau­ta, ku­ri la­bai daug kal­bė­jo ir mums gi­mi­nin­ga vi­sa, ku­rios fak­tiš­kai nė­ra li­kę… Bet yra maž­lie­tu­viai, ku­rie li­ko ir il­gai gy­ve­no. Po ka­ro fak­tiš­kai vi­si bu­vo iš­trem­ti ar­ba žu­vo, ar­ba pa­si­trau­kė tie­siog pa­pras­čiau­siai į Vo­kie­ti­ją, į ki­tas ša­lis.

Aš esu už­re­gist­ra­vęs pa­tai­są, bet tik­rai, kaip ir Pet­ras sa­kė, mes ne­ga­li­me sa­ky­ti, kad at­ga­vo­me, o tik­rai pri­si­jun­gė­me 1923 me­tais. Pra­šau pa­lai­ky­ti, bet su ši­ta pa­tai­sa.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me.

K. KOMSKIS (TTF). Ši­to­je kny­go­je vis­kas iš­dės­ty­ta.

PIRMININKAS. Su­pra­to­me. La­bai ačiū. Kvie­­čiu A. V. Pa­tac­ką da­ly­vau­ti dis­ku­si­jo­je. (Bal­sas sa­lė­je) Jau jūs pa­vė­la­vo­te, pri­sta­tė ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė.

A. V. PATACKAS (DKF). At­si­pra­šau, ka­dan­gi ne pa­gal tvar­ka­raš­tį vy­ko. Prin­ci­pas toks, kad nu­ta­ri­mas yra pra­plės­tas. Ne­už­ten­ka vien pa­mi­nė­ti, pa­skelb­ti 23 me­tus su­ki­li­mo me­tais, bet rei­kia pa­si­nau­do­jus pa­lan­kia da­ta at­lik­ti dau­giau dar­bų. To­dėl yra nu­ma­ty­ta su­da­ry­ti mi­nė­ji­mo ko­mi­si­ją ir pa­ves­ti pa­reng­ti ir įgy­ven­din­ti Klai­pė­dos kraš­to 90-ųjų me­tų mi­nė­ji­mo pro­gra­mą, taip pat pra­šy­ti Vy­riau­sy­bės skir­ti fi­nan­sa­vi­mą ir t. t. To­dėl ši da­ta tu­rė­tų bū­ti iš­nau­do­ta vi­siš­kai. Yra la­bai daug siū­ly­mų iš Klai­pė­dos kraš­to, iš sa­vi­val­dy­bių, kaip tai reik­tų da­ry­ti, ir tai bus da­ro­ma. Ačiū už dė­me­sį.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, čia nu­skam­bė­jo apie kaž­ko­kias pa­tai­sas, bet mes ne­ran­da­me jo­kių už­re­gist­ruo­tų pa­tai­sų. Ko­mite­tas su­re­da­ga­vo, to­dėl, ger­bia­mie­ji, yra tik du va­rian­tai: ar­ba mes šian­dien pri­ta­ria­me tam nu­tarimui, ar­ba mes dar kar­tą ati­de­da­me ir dar kar­tą… (Bal­sai sa­lė­je) Ga­li­me pri­tar­ti po svars­ty­mo? (Bal­sai sa­lė­je) Ga­li­me.

Sei­mo Pir­mi­nin­kas siū­lo ypa­tin­gą sku­bą. Ar ga­li­me šian­dien pri­im­ti, ar nė­ra prieš­ta­rau­jan­čių? (Bal­sai sa­lė­je) Nė­ra. (Bal­sai sa­lė­je) Ne, tai mes ir kal­ba­me, kad su­re­da­guo­ta, pri­ima­me to­kį nu­ta­ri­mą, ku­rį pa­tei­kė Švie­ti­mo, moks­lo ir kul­tū­ros ko­mi­te­tas. Už jį ir bal­suo­ja­me. (Bal­sai sa­lė­je) Mi­nu­tė­lę, ne­sku­bė­ki­me.

K. KOMSKIS (TTF). Ko­le­gos, iš tie­sų, jei­gu mes šian­dien pri­im­si­me to­kios re­dak­ci­jos, tai iš­kreip­si­me vi­są is­to­ri­ją. Is­to­ri­kai mū­sų ne­su­pras ir sa­kys, kad čia sė­di kaž­ko­kie, ne­no­riu sa­ky­ti žo­džio, ne­la­bai iš­pru­sę, bet, švel­niai sa­kant, taip tik­rai bus. Aš ma­ny­čiau, kad po svars­ty­mo tik­rai tu­rė­tu­me pri­tar­ti, pri­ėmi­mą pa­li­ki­me ant­ra­die­niui. Mes spė­si­me vis­ką pa­da­ry­ti, pa­tai­są ko­mi­te­tas ap­svars­tys. Ten tik vie­ną žo­dį rei­kia… Aiš­ku, aš pa­vė­la­vau, gal­vo­jau, kad ko­mi­te­tas svars­ty­da­mas at­kreips į tai dė­me­sį.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju. Aiš­ku, jūs ga­lė­jo­te frak­ci­jos var­du pa­pra­šy­ti per­trau­kos ir vis­ką iš­spręs­ti. Su­tei­kiu žo­dį ko­mi­te­to pir­mi­nin­kei.

A. PITRĖNIENĖ (DPF). Iš tik­rų­jų bu­vo jau pa­sa­ky­ta. Aš ma­nau, kad ko­mi­te­tas vis tiek tu­rė­tų su­si­rink­ti, ap­svars­ty­ti. Tie­siog ne­rei­kia tai­ky­ti tos sku­bos tvar­kos.

PIRMININKAS. Su­pra­tau. Dė­ko­ja­me. Vis­kas, su­ta­ria­me. Po svars­ty­mo pri­ta­ria­me ir pri­ėmi­mą da­ry­si­me ki­tą sa­vai­tę. Ačiū. Iš­spren­dė­me klau­si­mą.

Svars­to­me re­zer­vi­nį 2 klau­si­mą, bet vėl ne­ma­tau B. Vė­sai­tės. Skam­bin­ki­te var­pais.

Svars­to­me re­zer­vi­nį 3 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Et­ni­nės kul­tū­ros glo­bos ta­ry­bos su­dė­ties“ 1 straips­nio… Jau ši­tas pri­im­tas. Ne­pa­žy­mė­ta.

 

15.56 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Vals­ty­bės kon­tro­lės fi­nan­si­nio au­di­to“ pro­jek­tas Nr. XIIP-102 (pa­tei­ki­mas)

 

Svars­to­me re­zer­vi­nį 4 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Vals­ty­bės kon­tro­lės fi­nan­si­nio au­di­to“ pro­jek­tą Nr. XIIP-102. Pra­ne­šė­ja – Au­di­to ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė J. Vaic­kie­nė.

J. VAICKIENĖ (TTF). Dė­ko­ju dar kar­tą, pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mie­ji Sei­mo na­riai, Au­di­to ko­mi­te­tas, va­do­vau­da­ma­sis Sei­mo sta­tu­to 591 straips­nio 5 punk­tu, už­re­gist­ra­vo Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Vals­ty­bės kon­tro­lės fi­nan­si­nio au­di­to“ pro­jek­tą Nr. XIIP-102.

Šio pro­jek­to es­mė yra pa­skir­ti au­di­to įmo­nę UAB „Jung­ti­nių au­di­to­rių kon­to­ra“ at­lik­ti Vals­tybės kon­tro­lės 2012 me­tų fi­nan­si­nį au­di­tą. Šios au­di­to įmo­nės pa­siū­ly­mo ver­tė yra 26 tūkst. su PVM. Au­di­to įmo­nių at­ran­ką vyk­dė Vals­ty­bės kon­tro­lė… Vie­šų­jų pir­ki­mų ko­mi­si­ja, va­do­vau­da­ma­si ati­tin­ka­mu tvar­kos ap­ra­šu bei są­ly­go­mis.

Au­di­to įmo­nių at­ran­ka vy­ko iš­siun­čiant kvie­ti­mą da­ly­vau­ti 9 au­di­to įmo­nėms, ta­čiau at­si­lie­pė tik 6. At­li­kus vie­šų­jų pir­ki­mų pro­ce­dū­ras bu­vo pa­lik­tos ke­tu­rios įmo­nės ir pa­teik­tos Au­di­to ko­mi­te­tui. Au­di­to ko­mi­te­tas iš pa­teik­tų įmo­nių pa­si­rin­ko bū­tent au­di­to įmo­nę UAB „Jung­ti­nė au­di­to­rių kon­to­ra“, ku­ri pa­siū­lė vi­du­ti­nę pa­slau­gos at­li­ki­mo kai­ną. Taip pat bu­vo at­si­žvelg­ta į tai, kad ši au­di­to įmo­nė ne­bu­vo at­li­ku­si Vals­ty­bės kon­tro­lės fi­nan­si­nio au­di­to anks­tes­niais me­tais. Dė­kui.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ar ga­li­me pri­tar­ti po pa­tei­ki­mo? Ar rei­kia bal­suo­ti? Dė­kui.

To­les­nis ši­to nu­ta­ri­mo svars­ty­mas bus ki­tą sa­vai­tę. Pa­grin­di­nis ko­mi­te­tas bus kaip tik Au­di­to ko­mi­te­tas. Siū­lo­me svars­ty­ti gruo­džio 20 d. Ar ga­li­me su­tar­ti? Pri­ta­ria­me.


15.58 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo ko­mi­te­tų pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIP-131 (pa­tei­ki­mas, svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me re­zer­vi­nį 5 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo ko­mi­te­tų pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­keiti­mo ir pa­pil­dy­mo“ pro­jek­tą. Pra­ne­šė­jas – V. Gap­šys.

At­si­pra­šau, pir­mi­nin­ke. Dėl ve­di­mo tvar­kos.

G. KIRKILAS (LSDPF). Ačiū, ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke. Nors tai nė­ra la­bai ofi­cia­lus da­ly­kas, bet no­rė­čiau in­for­muo­ti, kad Sei­me su­si­kū­rė ne­for­ma­li par­la­men­ta­rų gru­pė, ku­ri va­di­na­si „6 plius“. To­kių par­la­men­ta­rų yra ke­tu­ri. Tai A. Ku­bi­lius, G. Kir­ki­las, I. Šiau­lie­nė ir A. Sa­la­ma­ki­nas. Ši gru­pė įsi­pa­rei­go­ja mąs­ty­ti, svars­ty­ti apie Lie­tu­vos par­la­men­ti­nės de­mo­kra­tijos plėt­rą. Taip pat kar­tais pa­kvies ir tuos par­la­men­ta­rus, ku­rie jau penk­tą kar­tą yra par­la­men­te. Bet tai yra ne­for­ma­li gru­pė, pir­mi­nin­ke, mes tie­siog jus in­for­muo­ja­me. Ji dirbs lais­vai, ne Sta­tu­to ri­bo­jama. Tie­siog in­for­ma­ci­ja. La­bai ačiū.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Re­pli­ka bus vė­liau, po pir­mo bo­ka­lo.

V. GAPŠYS (DPF). Gal jau ga­li­ma ta­da per­ei­ti prie ki­tų klau­si­mų? La­bai ačiū. Aiš­ku, ga­lė­jo­te šiek tiek luk­ter­ti, ir skai­čius bū­tų gra­žes­nis, bet jū­sų pa­si­rin­ki­mas.

O da­bar dėl dar­bo­tvarkės klau­si­mo, t. y. pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo, no­ri­me pa­teik­ti nu­ta­ri­mą, ku­riuo Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­ju iš­rink­tas Sei­mo na­rys M. Ado­mė­nas.

PIRMININKAS. No­ri pa­klaus­ti E. Šab­lins­kas. Jau ne­no­ri. La­bai ačiū. A. Sa­la­ma­ki­nas.

A. SALAMAKINAS (LSDPF). Kaip su­pra­tau, čia dėl po­no M. Ado­mė­no sky­ri­mo, taip?

V. GAPŠYS (DPF). Taip, dėl po­no M. Ado­mė­no sky­ri­mo Žmo­gaus tei­sių ko­mi­te­to pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­ju.

A. SALAMAKINAS (LSDPF). Ta­da, ger­bia­mas pir­ma­sis pa­va­duo­to­jau, aš tik­rai pa­lai­kau šią kan­di­da­tū­rą, kad ji už­im­tų ši­tą vie­tą, ta­čiau skai­čiau, kad bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tai – 3 ir 3, bu­vo 3 už, 3 bu­vo tar­si prieš ar­ba su­si­lai­kę ir lė­mė pir­mi­nin­ko bal­sas. Aš no­riu jū­sų pa­klaus­ti, ar ski­riant pa­rei­gū­nus ne­rei­kia dau­giau kaip pu­sės ko­mi­te­to na­rių, bal­suo­jan­čių už?

V. GAPŠYS (DPF). Ga­li­me kreip­tis į Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ją, bet…

A. SALAMAKINAS (LSDPF). Aš tik­rai no­rė­čiau, kad Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ja teik­tų iš­va­das. Tik­rai pa­lai­kau M. Ado­mė­no kan­di­da­tū­rą, bet vis­kas tu­ri bū­ti tiks­liai, nes ski­riant ar at­lei­džiant pa­rei­gū­nus rei­kia dau­giau kaip pu­sės ko­mi­te­to ar Sei­mo bal­sų, o čia 3 bal­sa­vo už, 3 – prieš.

V. GAPŠYS (DPF). Aš gal­vo­ju, kad jei­gu tai bū­tų Sei­mo bal­sa­vi­mas, ta­da tur­būt, bet, ma­nau, kai yra bal­suo­ja­ma ko­mi­te­te, aš tu­riu abe­jo­nių, ar tai tu­rė­tų bū­ti tai­ko­ma. Bet jei­gu jūs ma­no­te, kad rei­kia Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­jos iš­va­dos, jūs ga­li­te pra­šy­ti to­kio da­ly­ko. Pa­da­rom pa­tei­ki­mą, pa­da­rom Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­jos iš­va­dą ir per­ei­sim prie to­les­nio… Tie­są sa­kant, ne­ma­tau di­de­lio da­ly­ko, tuo la­biau kad jei­gu net ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas, ku­ris yra iš val­dan­čio­sios dau­gu­mos, lei­do Žmo­gaus tei­sių bū­ti ir opo­zi­ci­jos at­sto­vui, tai gal ga­lė­tu­me ei­ti to­liau. Bet jei­gu bus toks pa­gei­da­vi­mas, Sta­tu­te ap­tar­ta, ką tu­rim da­ry­ti.

PIRMININKAS. Vis­ką rei­kia da­ry­ti taip, kaip Sta­tu­te nu­sta­ty­ta, ką ir pa­sa­kė pir­ma­sis pa­va­duo­to­jas. Ar ga­li­me pri­tar­ti po pa­tei­ki­mo? (Bal­sai sa­lė­je) Taip, yra no­rin­čių kal­bė­ti. Žo­dis su­tei­kia­mas B. Bra­daus­kui.

B. BRADAUSKAS (LSDPF). Dė­ko­ju, po­sė­džio pir­mi­nin­ke. Iš tik­rų­jų, taip sa­kant, prieš žmo­gų ir vi­sa ki­ta nė­ra jo­kios prieš­prie­šos ar ko nors, bet pri­si­min­ki­me, kad ši­tas mū­sų ko­le­ga bu­vo svars­ty­tas Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­jo­je dėl įvai­rių da­ly­kų, net­gi bu­vo gal­vo­ja­ma at­im­ti jo man­da­tą. Da­bar ma­no ko­le­ga Al­gi­man­tas mo­juo­ja gal­va ir t. t., mes jam ga­lė­si­me kai ką ir­gi pa­sa­ky­ti, bet aš ma­nau, kad Kon­ser­va­to­rių frak­ci­ja ga­lė­tų pa­rink­ti tin­ka­mes­nį kan­di­da­tą, ku­ris ne­kel­tų jo­kių abe­jo­nių. R. J. Da­gys žiū­ri į ma­ne ir šyp­so­si, tai, ma­tyt, jis pre­ten­duo­ja.

PIRMININKAS. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ka­dan­gi bu­vo pa­si­sa­ky­ta, pra­šom bal­suo­ti dėl nu­ta­ri­mo pro­jek­to po pa­tei­ki­mo.

Už – 42, prieš – 6, su­si­lai­kė 28. Po pa­tei­ki­mo pri­tar­ta.

No­rė­čiau per­skai­ty­ti jums 55 straips­nį – „Sei­mo ko­mi­te­tų spren­di­mai“: „Ko­mi­te­tų spren­di­mai pri­ima­mi at­vi­ru bal­sa­vi­mu pa­pras­ta po­sė­dy­je da­ly­vau­jan­čių ko­mi­te­to na­rių bal­sų dau­gu­ma. Jei­gu bal­sa­vi­mo me­tu bal­sai pa­si­skirs­to po ly­giai, tai pri­ima­mas spren­di­mas, už ku­rį bal­sa­vo ko­mi­te­to pir­mi­nin­kas.“

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, šio nu­ta­ri­mo svars­ty­mo sta­di­ja. No­rin­čių kal­bė­ti nė­ra. Ar ga­li­me pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me.

Pri­ėmi­mo sta­di­ja. Pa­straips­niui. Yra trys strai­­ps­niai. Dėl 1 straips­nio pa­sta­bų ne­tu­ri­te. Pri­im­ta. (Bal­sai sa­lė­je) Jūs prieš­ta­rau­ja­te straips­niui? Po to, kai per­eis sta­di­ją. (Bal­sai sa­lė­je) Ne­si­gin­čyki­te! 2 straips­nis. Pa­sta­bų ne­tu­ri­te? Pri­im­ta. 3 strai­ps­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­ta.

Da­bar su­tei­kiu žo­dį B. Bra­daus­kui.

B. BRADAUSKAS (LSDPF). Ger­bia­ma­sis pir­mi­nin­ke, frak­ci­jos var­du pra­šau per­trau­kos iki ki­to po­sė­džio.

PIRMININKAS. Pra­šy­mas tei­sė­tas. Pra­šau bal­suo­ti.

Už­si­re­gist­ra­vo 80, už bal­sa­vo 48. Per­trau­ka iki ki­to po­sė­džio.

Prie šo­ni­nio mik­ro­fo­no – Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­jos eks­pir­mi­nin­kas.

A. SALAMAKINAS (LSDPF). La­bai ačiū. Aš no­rė­čiau, kad ki­tą kar­tą jūs va­do­vau­tu­mė­tės Sta­tu­to 6 da­li­mi – Sei­mo pa­rei­gū­nų rin­ki­mas, sky­ri­mas ir vi­sa ki­ta, Sta­tu­to 190 straips­niu, ku­ria­me sa­ko­ma, jis, ma­nau, ga­lio­ja ir ki­tiems, kad Sei­mo pa­rei­gū­nas iš­rink­tu lai­ko­mas ta­da, jei­gu už jį bal­suo­ja dau­giau kaip pu­sė bal­sa­vu­sių­jų. (Bal­sai sa­lė­je)

PIRMININKAS. Aš ma­nau, ger­bia­ma­sis ma­no ko­le­ga, jūs per­skai­ty­ki­te 6 da­lies pa­va­di­ni­mą. Tris­de­šim­ta­sis skir­snis skam­ba taip: „Sei­mo Pir­mi­nin­ko ir jo pa­va­duo­to­jų rin­ki­mo tvar­ka“. (Bal­sai sa­lė­je) Va­do­vai yra tru­pu­tį že­miau, yra Sei­mo Pir­mi­nin­ko ir pa­va­duo­to­jų. Jūs ci­ta­vo­te bū­tent ši­tą.

 

16.07 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Pri­va­ti­za­vi­mo ko­mi­si­jos“ pro­jek­tas Nr. XIIP-105 (pa­tei­ki­mo tę­si­nys, svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, grįž­ta­me prie dar­bo­tvarkės. At­ėjo B. Vė­sai­tė. Svars­to­me Sei­mo nu­ta­ri­mą „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Pri­va­ti­za­vi­mo ko­mi­si­jos“. Čia yra pa­tei­ki­mo tę­si­nys.

B. VĖSAITĖ (LSDPF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas svars­tė Sei­mo na­rio E. Ša­b­lins­ko pra­šy­mą at­leis­ti jį iš Pri­va­ti­za­vi­mo ko­mi­si­jos na­rių ir pri­ėmė nu­ta­ri­mą at­leis­ti iš Pri­va­ti­zavi­mo ko­mi­si­jos na­rių Sei­mo na­rį E. Šab­lins­ką. Ben­dru su­ta­ri­mu.

PIRMININKAS. Čia bu­vo dar tik pa­tei­ki­mas. (Bal­sai sa­lė­je) Ar E. Šab­lins­kas no­ri pa­klaus­ti? At­si­sa­ko. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ar ga­li­me po pa­tei­ki­mo pri­tar­ti? Pri­ta­riam. Ar ga­li­me po svars­ty­mo pri­tar­ti? Ga­li­me.

Sei­mo Pir­mi­nin­kas pra­šo ypa­tin­gos sku­bos. Ar ga­li­me pri­im­ti? (Bal­sai sa­lė­je) Ma­tau, ran­ką ke­lia E. Šab­lins­kas.

E. ŠABLINSKAS (LSDPF). No­rė­čiau tik po­ra žo­džių. Kad pri­ims nu­ta­ri­mą, vis­kas ge­rai, bet iki ma­nęs Pri­va­ti­za­vi­mo ko­mi­si­jo­je be jo­kio at­ly­gi­ni­mo tik kar­tą per mė­ne­sį, o gal ir daž­niau, penk­ta­die­niais da­ly­va­vo at­sto­vai ir ne vie­nas Sei­mo na­rys ir iš vie­nos, ir iš ki­tos par­ti­jos. Bu­vo ge­rai, kad jie ga­lė­jo at­neš­ti in­for­ma­ci­ją, kas ten da­ro­si, nes yra stam­būs par­da­vi­mai, čia, tie­siai į Sei­mą.

Aš no­rė­jau, kad Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ja pa­si­sa­ky­tų šiuo klau­si­mu ir vi­siems bū­tų vie­no­dai po to trak­tuo­ja­ma, nes Eko­no­mi­kos ko­mi­te­tas, šiuo at­ve­ju kaip Sei­mo at­sto­vas, darb­da­vys, pa­si­el­gė tei­sė­tai, tei­sin­gai, o Eti­kos iš­aiš­ki­ni­mo, kad to­kie da­ly­kai dau­giau ne­si­kar­to­tų… Su­pran­tu, kad kiek­vie­ną ka­den­ci­ją vis ge­rė­ja ir Kon­sti­tu­ci­jos, ir Sta­tu­to pai­sy­mas ir prie­žiū­ra, bet jų pa­aiš­ki­ni­mo, ko­dėl iki to lai­ko mū­sų Sei­mo na­riai ga­lė­jo bū­ti ir da­ly­va­vo… O da­bar aš spe­cia­liai pa­ra­šiau, kad Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ja pa­sa­ky­tų sa­vo žo­dį.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju už pa­aiš­ki­ni­mą. Aš ma­nau, kad Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ja tą ga­lės pa­da­ry­ti.

Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ar ga­li­me pri­tar­ti nu­ta­ri­mui? (Bal­sai sa­lė­je) Ar ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu pa­ves­ti Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­jai iš­nag­ri­nė­ti ši­tą pra­šy­mą ir pri­im­ti spren­di­mą? Ga­li­me.

Ar ga­li­me pri­im­ti nu­ta­ri­mą „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Pri­va­ti­za­vi­mo ko­mi­si­jos“? Yra vie­nas straips­nis. Pa­sta­bų ne­tu­ri­me. Pri­im­tas. Bal­suo­ja­me už vi­są nu­ta­ri­mą.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už bal­sa­vo 73, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kiu­sių ne­bu­vo. Nu­ta­ri­mas pri­im­tas.

 

16.11 val.

Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIP-132 (pa­tei­ki­mas, svars­ty­mas ir pri­ėmi­mas)

 

Svars­to­me re­zer­vi­nį 6 klau­si­mą – Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­keiti­mo ir pa­pil­dy­mo“ pro­jek­tą. Pra­ne­šė­jas – V. Gap­šys.

V. GAPŠYS (DPF). Tu­ri­me dvi ko­mi­si­jas, kur iš­rink­ti pir­mi­nin­kai ir pa­va­duo­to­jai. Tai yra Sei­mo Ener­ge­ti­kos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ku iš­rink­tas K. Dau­k­šys, pa­va­duo­to­ju – K. Ma­siu­lis ir Sei­mo Nar­ko­ma­ni­jos ir al­ko­ho­liz­mo pre­ven­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ke – L. Dmit­ri­je­va, o pa­va­duo­to­ja – V. V. Mar­ge­vi­čie­nė. At­ro­do, iš­rink­ti ben­dru su­ta­ri­mu, bent jau Ener­ge­ti­kos ko­mi­si­jos. Gal ne­kils klau­si­mų?

PIRMININKAS. Jū­sų nie­kas ne­no­ri pa­klaus­ti. Ar ga­li­me ben­dru su­ta­ri­mu po pa­tei­ki­mo pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me. Svars­ty­mo sta­di­ja. Gir­džiu bal­sus, pri­ta­ria­me? Ar ga­li­me pri­tar­ti? Pri­ta­ria­me. Pri­ėmi­mo sta­di­ja. Ar ga­li­me pa­straips­niui? Dėl 1 straips­nio pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. Dėl 2 straips­nio pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. 3 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. 4 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. 5 straips­nis. Pa­sta­bų nė­ra. Pri­im­tas. 6 straips­nis. Pri­im­tas. 7 straips­nis. Pri­im­tas.

Bal­suo­ja­me dėl Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo ko­mi­si­jų pir­mi­nin­kų ir jų pa­va­duo­to­jų pa­tvir­ti­ni­mo“ pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo“ pro­jek­to.

 

Šio nu­ta­ri­mo pri­ėmi­mas

 

Už bal­sa­vo 69, prieš ne­bu­vo, su­si­lai­kė 1. Nu­ta­ri­mas pri­im­tas.

 

16.13 val.

Sa­vai­tės (nuo 2012-12-17) – 2012 m. gruo­džio 18 d. (ant­ra­die­nio) ir 20 d. (ket­vir­ta­die­nio) ple­na­ri­nių po­sė­džių dar­bo­tvarkės pa­tei­ki­mas ir tvir­ti­ni­mas

 

Re­zer­vi­nis 7 – sa­vai­tės, pra­si­de­dan­čios gruo­džio 17 d., ple­na­ri­nių po­sė­džių dar­bo­tvarkės tvir­ti­ni­mas. Pra­ne­šė­jas – V. Gap­šys.

V. GAPŠYS (DPF). Ki­tos sa­vai­tės, pra­si­de­dan­čios gruo­džio 18 d., ant­ra­die­nio, ple­na­ri­nių po­sė­džių dar­bo­tvarkė. Pa­grin­di­niai klau­si­mai yra su­si­ję su biu­dže­tu ir jo ly­di­mai­siais tei­sės ak­tais. Jei­gu lei­si­te, aš jų tie­siog ne­var­din­siu.

Taip pat yra pro­jek­tų, ku­rie yra su­si­ję su įsta­ty­mais, ku­rie tu­rė­tų bū­ti pri­im­ti iki šių me­tų pa­bai­gos, nes nu­ma­ty­tos jų įsi­ga­lio­ji­mo da­tos yra nuo sau­sio 1 d. Taip pat tu­ri­me pa­tvir­tin­ti, pa­tei­ki­mas Pri­va­lo­mo­jo svei­ka­tos drau­di­mo fon­do biu­dže­to ro­dik­lių pa­tvir­ti­ni­mo įsta­ty­mo pro­jek­to, Sei­mo nu­ta­ri­mo „Dėl Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Sei­mo Pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jų iš­rin­ki­mo“ pro­jek­tas. Kaip ir mi­nė­ta Se­niū­nų su­ei­go­je, pla­nuo­ja­me, kad gal­būt pa­vyks ir abu pa­va­duo­to­jus iš­si­rink­ti.

Taip pat yra įra­šy­tas Kon­sti­tu­ci­jos 56 strai­p­s­nio pa­pil­dy­mo pa­tei­ki­mas. Taip pat yra įra­šy­tas re­zo­liu­ci­jos „Dėl kon­sul­ta­ci­nio re­fe­ren­du­mo „Dėl nau­jos ato­mi­nės elek­tri­nės sta­ty­bos Lie­tu­vos Res­pub­li­ko­je re­zul­ta­tų“ įgy­ven­di­ni­mo“ pro­jek­tas, jį pa­si­steng­si­me perkel­ti šiek tiek anks­čiau, bet rei­kia tu­rė­ti ome­ny­je, kad mes dar tu­rė­si­me įtrauk­ti ir lai­ki­no­sios ty­ri­mų ko­mi­si­jos iš­va­dą, kaip ir pri­klau­so pa­gal Sei­mo sta­tu­tą, į ant­ra­die­nio po­sė­džio dar­bo­tvarkę, to­dėl lai­ko re­zer­vo tu­ri­me ne tiek ir daug.

Nu­ma­ty­ti Ci­vi­li­nio pro­ce­so ko­dek­so pa­kei­ti­mo ir pa­pil­dy­mo įsta­ty­mas bei ly­di­mie­ji tei­sės ak­tai, Vie­šų­jų pir­ki­mų, Ši­lu­mos ūkio įsta­ty­mai, Įmo­nių ka­pi­ta­lo sa­na­vi­mo ir re­struk­tū­ri­za­vi­mo įsta­ty­mas ir Kon­su­li­nio sta­tu­to, ka­dan­gi, kaip ir mi­nė­jau, yra nu­ma­ty­tos įsi­ga­lio­ji­mo da­tos iki sau­sio 1 d. Taip pat At­lie­kų tvar­ky­mo ir Dar­bo ko­dek­so įsta­ty­mai, nes šian­dien bu­vo mi­nė­ta per Se­niū­nų su­ei­gą, kad tu­rė­tu­me įtrauk­ti, kad su­tvar­ky­tu­me ir bū­tų ga­li­ma ju­dė­ti į prie­kį. Taip pat yra nu­ma­ty­ti re­zer­vi­niai klau­si­mai.

Ket­vir­ta­die­nio po­sė­džių dar­bo­tvarkėje nu­ma­ty­tas Vals­ty­bės biu­dže­to ir sa­vi­val­dy­bių biu­dže­tų fi­nan­si­nių ro­dik­lių įsta­ty­mo pa­tvir­ti­ni­mo pri­ėmi­mas. Taip pat yra nu­ma­ty­ti ki­ti su biu­dže­tu su­si­ję klau­si­mai ir klau­si­mai, ku­rių pri­ėmi­mus bus ga­li­ma da­ry­ti po svars­ty­mo. Iš es­mės di­džio­ji da­lis klau­si­mų yra pri­ėmi­mai, tas pats mi­nė­tas Ci­vi­li­nio pro­ce­so ko­dek­sas, Ad­mi­nist­ra­ci­nių by­lų tei­se­nos įsta­ty­mas, Teis­mų įsta­ty­mas, jo ly­di­ma­sis Sau­go­mų te­ri­to­ri­jų. Su Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mo 6, 7 straips­nių pa­kei­ti­mais su­si­ję įsta­ty­mai – Te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo įsta­ty­mo svars­ty­mas, Ad­mi­nist­ra­ci­nių tei­sės pa­žei­di­mų, vi­si ly­di­mie­ji tei­sės ak­tai. Jei­gu ma­ty­si­me, kad tu­ri­me ga­li­my­bę, yra nu­ma­ty­ta dar ke­le­tas re­zer­vi­nių klau­si­mų.

PIRMININKAS. Dė­ko­jam. Jū­sų no­ri pa­klaus­ti sep­ty­ni Sei­mo na­riai. Pir­ma­sis klau­sia A. V. Pa­tac­kas.

A. V. PATACKAS (DKF). No­rė­jau pa­klaus­ti, ko­dėl toks svar­bus klau­si­mas, kaip Kon­sti­tu­ci­jos 56 straips­nio pa­pil­dy­mas, yra nu­kel­tas į vi­dur­nak­tį, į po­sė­džio pa­bai­gą? Kaip tai su­pras­ti?

V. GAPŠYS (DPF). Dar ne vi­dur­nak­tį. Pa­gal lai­ką iš tik­rų­jų, pa­ly­gi­nus su pra­ėju­sia ka­den­ci­ja, dar yra vi­sai nor­ma­lus dar­bo lai­kas, bet mes tu­ri­me su­pras­ti, kad yra ga­na daug klau­si­mų, ypač su­si­ju­sių su biu­dže­tu. Jei­gu tik­tai at­si­ras ga­li­my­bė per­kel­ti anks­čiau ir įtrauk­ti į ry­ti­nę po­sė­džių dar­bo­tvarkę, bū­ti­nai tai pa­da­ry­si­me, bet taip pat tu­ri­me su­pras­ti, kad tai yra pa­tei­ki­mo sta­di­ja, to­dėl dar nė­ra įra­šo­mas į pri­ori­te­ti­nę ry­ti­nę dar­bo­tvarkę, bet per ki­tas sta­di­jas, na­tū­ra­lu, ka­dan­gi bal­suo­jant rei­kės su­rink­ti dau­giau bal­sų, bus žy­miai anks­čiau per­kel­ta. Bet jei­gu bus ga­li­my­bė, per­kel­si­me ir šį kar­tą ma­ty­da­mi pa­gal si­tu­a­ci­ją.

PIRMININKAS. Klau­sia A. Ku­bi­lius.

A. KUBILIUS (TS-LKDF). Ger­bia­ma­sis pra­ne­šė­jau, jūs tei­sin­gai pa­sakė­te, kad tu­ri bū­ti įtrau­k­tas į ant­ra­die­nio po­sė­džius tri­jų Sei­mo na­rių ne­lie­čia­my­bės at­ėmi­mo klau­si­mas.

V. GAPŠYS (DPF). Taip ir bus pa­da­ry­ta.

A. KUBILIUS (TS-LKDF). Bet… Aiš­ku, tai lie­čia jus as­me­niš­kai. Aš ne­ži­nau, ar jūs ga­li­te į tai at­sa­ky­ti? Gal ga­li A. Sy­sas at­sa­ky­ti? Nes Sei­mo sta­tu­to 23 straips­nio 5 da­ly­je la­bai aiš­kiai nu­ro­do, kad šis klau­si­mas tu­ri įra­šo­mas į Sei­mo ar­ti­miau­sio po­sė­džio dar­bo­tvarkę. Ki­taip sa­kant, tai tu­ri bū­ti ry­ti­nia­me ple­na­ri­nia­me po­sė­dy­je, o ne vė­ly­vą pa­va­ka­rę. Ar tai bus tik­rai pa­da­ry­ta?

V. GAPŠYS (DPF). Steng­si­mės įgy­ven­din­ti Sei­mo sta­tu­to nuo­sta­tas taip, kaip yra nu­ma­ty­ta. Tie­sa, ten yra įvai­rių iš­aiš­ki­ni­mų ir pra­ėju­sią ka­den­ci­ją si­tu­a­ci­jų bu­vo įvai­rių, ne tik ry­ti­nia­me po­sė­dy­je, bet pa­si­steng­si­me pa­da­ry­ti taip, kad… Bet aš kal­bu apie Sta­tu­tą, ku­rį jūs ir­gi ra­šė­te. Jūs ir­gi ga­li­te sa­ky­ti, kad jūs as­me­niš­kai su­in­te­re­suo­tas. Ši­to­je vie­to­je aš ly­giai taip pat kal­bu apie dar­bo­tvarkę, kad Sta­tu­to nuo­sta­tų mes lai­ky­si­mės.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Ne­rei­kia gin­čy­tis. At­sa­ky­ki­te į klau­si­mus. Klau­sia K. Ma­siu­lis.

K. MASIULIS (TS-LKDF). Aš no­rė­jau to pa­ties pa­klaus­ti, ko pa­klau­sė A. Ku­bi­lius. Aš no­riu ly­giai taip pat pa­sa­ky­ti, kad bu­vo ga­li­ma nag­ri­nė­ti ir šian­die­ną, jei­gu bū­tų su­si­rin­ku­si val­dy­ba, nes bu­vo įre­gist­ruo­ta 9 val. Po to dar bu­vo po­pie­ti­nis po­sė­dis. Bet jau da­bar pra­del­sus šią die­ną, tik­rai nė­ra ki­tos iš­ei­ties, kaip įra­šy­ti į ry­ti­nį po­sė­dį. Čia net ir svars­ty­ti ne­rei­kė­tų to­kio da­ly­ko.

Dar no­riu pa­klaus­ti, ka­da nu­ma­to­te svars­ty­ti Sei­mo sta­tu­to pa­kei­ti­mą, ku­rį mes šian­dien pra­dėjo­me?

V. GAPŠYS (DPF). Šian­die­ni­nį klau­si­mą?

K. MASIULIS (TS-LKDF). Taip.

V. GAPŠYS (DPF). Ati­tin­ka­mai po ko­mi­te­to, kai ko­mi­te­tas ap­svars­tys. Ko­mi­te­tas įpras­tai svars­to tre­čia­die­niais. Jei­gu ko­mi­te­tas su­si­rinks ku­rią nors anks­čiau die­ną, po to ga­lė­si­me įtrauk­ti, tar­kim, į ket­vir­ta­die­nio po­sė­džių dar­bo­tvarkę, kai bus ko­mi­te­to iš­va­da, ga­lė­si­me pri­tai­ky­ti, jei­gu bus toks po­rei­kis, ir ypa­tin­gos sku­bos tvar­ką, kad tą pa­čią die­ną bū­tų ir pri­ėmi­mas.

PIRMININKAS. Klau­sia R. Kup­čins­kas.

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Ger­bia­ma­sis pra­ne­šė­jau, no­rė­čiau su­ži­no­ti dėl se­si­jos pra­tę­si­mo. Kiek su­pran­tu, prie re­zer­vi­nių klau­si­mų yra į­ra­šyta ki­tos sa­vai­tės po­sė­džių dar­bo­tvarkės tvir­ti­ni­mas. Tai yra tos sa­vai­tės, ku­ri pra­si­de­da gruo­džio 24 d. Bet, kiek aš ži­nau, ta­da ne­bus po­sė­džių.

V. GAPŠYS (DPF). Pla­nuo­ja­me, kad ne­bus, re­zer­vu nu­ma­to­me vi­sus ga­li­mus sce­na­ri­jus. Pa­gal da­bar­ti­nį pla­ną, ku­rį mes pri­sta­tė­me ir Se­niū­nų su­ei­go­je, pla­nuo­ja­me, kad po­sė­džiai bus sau­sio 13 d. ir ki­tą sa­vai­tę. Tai bus sau­sio 15 d. ir 17 d. Gal­būt dar tre­čia­die­nį ir­gi pla­nuo­tu­me ple­na­ri­nį po­sė­dį, jei­gu toks po­rei­kis at­si­ras­tų. Ta­da pla­nuo­tu­me, kad jei­gu vis­ką spė­si­me, bet rei­kia ati­tin­ka­mai ki­tą sa­vai­tę su­si­telk­ti, jei­gu vis­ką spė­si­me nu­dirb­ti, tai gal­būt ir to klau­si­mo, ku­rį jūs pa­mi­nė­jo­te, ne­rei­kės. Bet ga­ran­tuo­ti kol kas šim­tu pro­cen­tų tur­būt nie­kas ne­ga­li.

PIRMININKAS. Nu­tei­kė­te džiu­giai vi­sus ir ge­rai dirb­ti. R. J. Da­gys klau­sia.

R. J. DAGYS (TS-LKDF). Ger­bia­ma­sis Pir­mi­nin­ko pa­va­duo­to­jau, no­riu at­kreip­ti dė­me­sį, kad mes dar pra­ėju­sia­me Sei­me bal­sa­vo­me dėl ant­ro­sios pa­ko­pos pen­si­jų fon­dų ir da­lies įsta­ty­mo (…) ne­pri­ėmė­me. Vie­ni jau yra pa­si­ra­šy­ti, vi­si ga­lio­ja. Da­bar yra to­kia si­tu­a­ci­ja, kad per­ve­di­mai į fon­dus nuo sau­sio mė­ne­sio bus dve­jo­pi: pa­gal vie­ną įsta­ty­mą ir pa­gal ki­tą įsta­ty­mą, ku­ris siū­lo per­ves­ti kur kas di­des­nę su­mą. Tai jūs tu­ri­te kuo grei­čiau ar­ba pri­im­ti tuos įsta­ty­mus, ar­ba ką nors keis­ti, nes nuo sau­sio mė­ne­sio įsi­ga­lios du įsta­ty­mai, ir ta­da mes tu­rė­si­me su­maiš­tį. Rei­kė­tų kaip nors grei­čiau iš­spręs­ti ši­tą pro­ble­mą.

V. GAPŠYS (DPF). Ačiū už pa­sta­bą. Per­duo­sime ir ko­mi­te­tui, ir mi­nis­te­ri­jai, ir ati­tin­ka­mai įtrau­k­si­me, kai bus pa­reng­ti, kad bū­tų ga­li­ma įtrau­k­ti į dar­bo­tvarkę. La­bai ačiū.

PIRMININKAS. Ačiū. No­rė­čiau at­kreip­ti ko­mi­te­to pir­mi­nin­kės K. Miš­ki­nie­nės dė­me­sį į tai, ką pa­sa­kė ko­mi­te­to na­rys R. J. Da­gys, nes ži­nau, kad ry­toj yra ko­mi­te­to po­sė­dis. Jūs ap­svars­ty­ki­te tą pro­ble­mą, ta­da ki­tą sa­vai­tę bus ga­li­ma iš­spręs­ti.

Klau­sia A. Ka­šė­ta.

A. KAŠĖTA (LSF). Ger­bia­ma­sis vi­ce­pir­mi­nin­ke, ne­ma­tau at­ei­nan­čios sa­vai­tės dar­bo­tvarkėse, nei ant­ra­die­nio, nei ket­vir­ta­die­nio, de­le­ga­ci­jų pa­tei­ki­mo ir tvir­ti­ni­mo. Ar ke­ti­na­ma šiais me­tais su­for­muo­ti de­le­ga­ci­jas?

V. GAPŠYS (DPF). Ke­ti­na­ma. Su­si­ta­rė­me Se­niū­nų su­ei­go­je ant­ra­die­nį. Jei­gu vis­kas bus ge­rai, tai yra frak­ci­jos pa­ga­liau su­si­tars, kaip pa­si­da­li­na de­le­ga­ci­jų va­do­vų postus, ir de­le­ga­ci­jų va­do­vai bus iš­rink­ti, tik­rai ati­tin­ka­mus veiks­mus ir nu­ta­ri­mus įtrauk­si­me. Gal­vo­jo­me tai pa­da­ry­ti gal­būt ir šian­dien, bet ma­to­te, kad įvy­ko šiek tiek ne­sklan­du­mų frak­ci­joms ta­rian­tis dėl kvo­tų.

PIRMININKAS. Ačiū, pir­mi­nin­ke. Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, ar ga­li­me pri­tar­ti? Ben­dru su­ta­ri­mu. La­bai ačiū.

 

16.23 val.

In­for­ma­ci­niai pra­ne­ši­mai

 

No­riu per­skai­ty­ti du pra­ne­ši­mus dėl par­la­men­ti­nių gru­pių įkū­ri­mo.

Įkur­ta Dzū­kų bi­čiu­lių gru­pė. Pir­mi­nin­kas – A. Ka­šė­ta, pa­va­duo­to­jas – K. Dauk­šys. Ją su­da­ro 16 Sei­mo na­rių.

Par­la­men­ti­nės gru­pės – Ben­druo­me­ni­nių ir pi­lie­ti­nių… vi­suo­me­nės gru­pės pir­mi­nin­kas – D. Jan­kaus­kas, pa­va­duo­to­jas – A. Mit­ru­le­vi­čius. Gru­pę su­da­ro 12 Sei­mo na­rių.

 

16.24 val.

Sei­mo na­rių pa­reiš­ki­mai

 

Pas­ku­ti­nis dar­bo­tvarkės klau­si­mas – Sei­mo na­rių pa­reiš­ki­mai. Už­si­ra­šęs per­skai­ty­ti pa­reiš­ki­mą R. Kup­čins­kas. Kvie­čiu į tri­bū­ną.

R. KUPČINSKAS (TS-LKDF). Ger­bia­mie­ji ko­le­gos, man ne­te­ko kal­bė­ti dėl XVI Vy­riau­sy­bės 2012–2016 me­tų pro­gra­mos, to­dėl še­ši Sei­mo na­riai pa­si­ra­šė to­kį krei­pi­mą­si į Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Pre­zi­den­tę, Sei­mo Pir­mi­nin­ką ir Mi­nist­rą Pir­mi­nin­ką dėl XVI Vy­riau­sy­bės 2012–2016 me­tų pro­gra­mos (…) kon­sti­tu­ci­nių pro­jek­tų nuo­sta­tų.

Vy­riau­sy­bės pro­gra­mos pro­jek­to X sky­riaus „Tau­ti­nės ben­dri­jos“ 246 punk­te ra­šo­ma: „Iš­sprę­si­me var­dų ir pa­var­džių ra­šy­mo as­mens do­ku­men­tuo­se bei gat­vių ir vie­to­vių pa­va­di­ni­mų ra­šy­mo klau­si­mus, at­si­žvelg­da­mi į Eu­ro­pos Ta­ry­bos Tau­ti­nių ma­žu­mų ap­sau­gos pa­grin­dų kon­ven­ci­ją.“ Ši kon­ven­ci­ja rei­ka­lau­ja lai­ky­tis na­cio­na­li­nių tei­sės ak­tų. O Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Kon­sti­tu­ci­ja skel­bia: vals­ty­bi­nė kal­ba – lie­tu­vių kal­ba.

Mi­nė­ti klau­si­mai yra iš­spręs­ti. Vals­ty­bė ir tau­ta at­si­sa­kė ei­ti „Je­dinst­vos“ ir au­to­no­mi­nin­kų ke­liais. Kon­sti­tu­ci­nis Teis­mas, Eu­ro­pos Są­jun­gos ins­ti­tu­ci­jos ke­lis kar­tus pa­tvir­ti­no, jog var­dai ir pa­var­dės as­mens do­ku­men­tuo­se, ofi­cia­lūs gat­vių pa­va­di­ni­mai tu­ri bū­ti ra­šo­mi vals­ty­bi­ne kal­ba.

Lie­tu­vos Res­pub­li­ka 1918 m. bu­vo at­kur­ta et­ni­nė­se lie­tu­vių že­mė­se, ku­rio­se au­ten­tiš­ki vie­to­vių pa­va­di­ni­mai yra lie­tu­viš­ki. Tei­sė­tai ir džiaugs­min­gai at­ga­vus Vil­niaus kraš­tą, vi­si au­ten­tiš­ki vie­to­vių pa­va­di­ni­mai vals­ty­bės įga­lio­tų ins­ti­tu­ci­jų bu­vo pa­skelb­ti 1939 me­tais. To­dėl da­bar pa­gal au­to­no­mi­nin­kų rei­ka­la­vi­mus var­dų, pa­var­džių, gat­vių, vie­to­vių pa­va­di­ni­mų ra­šy­mo klau­si­mus ga­li­ma ne iš­spręs­ti, o tik su­ga­din­ti pa­žei­džiant Kon­sti­tu­ci­ją, įsta­ty­mus, tarp­tau­ti­nius tei­sės ak­tus, Sei­mo na­rio prie­sai­ką – rei­kia sau­go­ti Lie­tu­vos ne­pri­klau­so­my­bę ir jos že­mių vien­ti­su­mą.

Lie­tu­vos Res­pub­li­kos mo­kyk­los dės­to­mą­ja ru­sų ir len­kų kal­ba pa­gal Švie­ti­mo įsta­ty­mą vals­ty­bi­nės kal­bos mo­ko­si jau 22 me­tus. To­dėl nė­ra jo­kio pa­grin­do siek­ti, kad vals­ty­bi­nės kal­bos eg­za­mi­nas ne­lie­tu­viš­kų mo­kyk­lų abi­tu­rien­tams bū­tų nu­kel­tas į vė­les­nį lai­ką, pa­žei­džiant dau­gu­mos mo­ki­nių tei­ses ir ly­gias ga­li­my­bes (249 psl.).

Pri­me­na­me, kad Len­ki­jos tau­ti­nės ma­žu­mos ir ti­tu­li­nė tau­ta lai­ko vie­no­dą vals­ty­bi­nės kal­bos – len­kų kal­bos eg­za­mi­ną. Ga­li­ma įves­ti tik ke­lis vals­ty­bi­nio kal­bos eg­za­mi­no lyg­me­nis.

Pro­gra­mos pro­jek­to 419 punk­te už­si­brėž­ta per­tvar­ky­ti Vy­riau­sy­bės įstai­gų tin­klą taip, kad bū­tų tau­po­mos vals­ty­bės biu­dže­to lė­šos, o 246 punk­te tam prieš­ta­rau­ja­ma: „Tau­ti­nių ma­žu­mų at­sto­va­vi­mo funk­ci­jas pa­ve­si­me spe­cia­liai su­kur­tam de­par­ta­men­tui.“ Siū­lo­ma ne­keis­ti val­dy­mo ins­ti­tuci­jos ir pa­lik­ti tau­ti­nių ben­dri­jų klau­si­mus ku­ruo­ti Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos Tau­ti­nių ma­žu­mų rei­ka­lų sky­riui.

Pa­si­ra­šo še­ši Sei­mo na­riai. Ačiū.

PIRMININKAS. Dė­ko­ju. Dar vie­ną pa­reiš­ki­mą no­ri per­skai­ty­ti N. Pu­tei­kis.

N. PUTEIKIS (TS-LKDF). Ačiū po­sė­džio pir­mi­nin­kui. Aš no­rė­jau pa­pra­šy­ti so­cial­de­mok­ra­tų pa­gal­bos. Dau­giau ne­gu pu­sę ta­ry­bos na­rių Dru­­ski­nin­kuo­se su­da­ro jū­sų par­ti­jos ko­le­gos. Jū­sų kole­gos prieš sep­ty­nis mė­ne­sius nu­ver­tė skulp­toriaus An­ta­no Bal­kės pa­min­klą, ku­ris su­kur­tas M. K. Čiur­lio­nio kū­ri­nių mo­ty­vais, va­di­na­si „Le­gen­da“. Nu­ver­tė tuo pre­teks­tu, kad ne­vei­kia fon­ta­nas, ta skulp­tū­ri­nė kom­po­zi­ci­ja truk­do.

Iš tik­rų­jų drįs­tu teig­ti, kad yra su­si­do­ro­ja­ma su prin­ci­pin­gu pa­vel­do gy­nė­ju, ku­ris tuo me­tu dir­bo Drus­ki­nin­kų sa­vi­val­dy­bė­je ir ke­le­tą kar­tų iš­drį­so prieš­ta­rau­ti sa­vi­val­dy­bės val­džiai mė­gi­nant kirs­ti me­džius ir griau­nant kul­tū­ros pa­vel­dą. Ka­dan­gi žmo­gus, at­leis­tas iš dar­bo, pa­da­vė į teis­mą, se­kė žo­di­nis val­džios nu­ro­dy­mas nu­griau­ti tą skulp­tū­rą.

Aš no­riu ko­kios pa­gal­bos jū­sų pa­pra­šy­ti? Ne­ro­do skulp­tū­ros lie­ka­nų nei au­to­riui, nei Sei­mo na­riams. Aš pats da­ly­va­vau to­kia­me po­kal­by­je ir vi­ce­me­ras pa­sa­kė: mes esa­me rin­kė­jų iš­rink­ti, skulp­tū­ra yra biu­dže­ti­nė nuo­sa­vy­bė, mes esa­me val­džia, mums su­teik­ti įga­lio­ji­mai, mes sprę­si­me, ka­da ją pa­ro­dy­ti. Sep­ty­nis mė­ne­sius ji yra kaž­kur pa­slėp­ta, ga­li­mai yra per­ne­lyg smar­kiai su­ža­lo­ta, dėl to ne­ro­do­ma. Bet aš pra­šau jū­sų pa­gal­bos dėl ko? Aš ne­įsi­vaiz­duo­ju, kaip XXI a. Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bė­je ga­li­ma ne­kvies­ti me­no kū­ri­nio au­to­riaus nu­griau­nant jo skulp­tū­rą ir ga­li­ma tos skulp­tū­ros lie­ka­nas slėp­ti. Bet ko­kiu at­ve­ju tai nė­ra vals­ty­bės pa­slap­tis.

Ko­le­gos, aš tu­riu to­kį pra­šy­mą. Su­gė­din­ki­te sa­vo ko­le­gas Drus­ki­nin­kų ta­ry­bos na­rius ir pa­pra­šy­ki­te, kad kū­ri­nio au­to­riui, jei­gu jūs ne­pri­eš­ta­rau­ja­te, pa­vyz­džiui, ir man, iš­duo­tų, kur jie sle­pia to kū­ri­nio lie­ka­nas, ir pa­ro­dy­tų. Ačiū.

PIRMININKAS. Dė­ko­ja­me. Aš ma­nau, kad ko­le­gos at­si­žvelgs. Ka­dan­gi mes tu­ri­me Drus­ki­nin­kuo­se iš­rink­tą Sei­mo na­rę, gau­si­me in­for­ma­ci­ją. No­riu pra­neš­ti, kad gruo­džio 13 d. ple­na­ri­nių po­sė­džių dar­bo­tvarkė… (Bal­sai sa­lė­je) Vi­sų pra­šy­mu, re­gist­ruo­ja­mės. Gon­gas ati­de­da­mas.

Už­si­re­gist­ra­vo 59 Sei­mo na­riai. Po­sė­dis baig­tas.


 

 



* Santrumpų reikšmės: DKF – frakcija „Drąsos kelias“; DPF – Darbo partij­os frakcja; LLRAF – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija; LSDPF – Lietuvos social­demokratų partijos frakcija; LSF – Liberalų sąjūdžio frakcija; MSNG – Mišri Seimo narių grupė; TS‑LKDF – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija; TTF – frakcija „Tvarka ir teisingumas“.