LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

BIUDŽETO ir FINANSŲ komitetas

 

PAPILDOMO KOMITETO

I Š V A D O S

 

DĖL TEISMŲ ĮSTATYMO 14 STRAIPSNIO PAKEITIMO

ĮSTATYMO PROJEKTO (XIP-4504)

 

2012 m. rugsėjo 19  d. Nr. 109-P-29

 

Vilnius

 

            1. Komiteto posėdyje dalyvavo: Kęstutis Glaveckas, Vitas Matuzas, Saulius Bucevičius, Algirdas Butkevičius, Petras Luomanas, Rytas Kupčinskas, Arūnė Stirblytė, Algimantas Salamakinas. Biudžeto ir finansų komiteto biuras: vedėja Alina Brazdilienė, patarėjai Janina Baltrušaitienė,  Aleksandras Mikalauskas, Dalia Mudėnienė, Gediminas Morkūnas, padėjėjos Danguolė Zabulėnienė ir Jolanta Matiliauskienė.

2. Ekspertų, konsultantų, specialistų išvados, pasiūlymai, pataisos, pastabos (toliau – pasiūlymai):

 

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Komiteto nuomonė

Argumentai, pagrindžiantys nuomonę

Str.

Str. d.

P.

1

 

 

 

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas,

2012-06-07

 

 

 

Vertindami projektą dėl jo atitikties Konstitucijai, įstatymams, Europos Sąjungos teisės aktams ir juridinės technikos taisyklėms, teikiame šias pastabas:

1. Projektas tobulintinas, atsižvelgiant į tai, kad 2012 m. liepos 1 d. įsigalioja Teismų įstatymo 14, 15, 34, 103 straipsnių pakeitimo ir 16, 17, 58 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymas (Žin., Nr.6-181), kuriuo Teismų įstatymo 14 straipsnio 2 dalis pripažįstama netekusia galios ir 14 straipsnis išdėstomas nauja redakcija, neskirstant straipsnio į dalis.

 

 

 

 

Pritarti

 

 

 

 

 

 

2. Projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad įstatymo įgyvendinimas papildomų biudžeto lėšų nepareikalaus. Atkreiptinas dėmesys, kad pagal Teisėjų atlyginimų įstatymą, apylinkių teismuose, kuriuose dirba 15 ir daugiau teisėjų, teisėjo atlyginimo pareiginės algos koeficientas yra 11,56, o teismo pirmininko pavaduotojo – 13,02. Taigi įstatymo įgyvendinimas gali pareikalauti papildomų valstybės biudžeto lėšų, todėl manytina, kad išvadą dėl projekto turėtų pateikti Vyriausybė. 

Atsižvelgti.

Atlikus Vilniaus m., Kauno m., Kauno raj., Šiaulių m. ir Šiaulių raj. apylinkių teismų reorganizavimo procedūras, Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, teismų pirmininkų pavaduotojų pareigybių nepadaugės.

 

 

 

 

 

3. Atsižvelgiant į tai, kad Teismų įstatymas buvo pakeistas 2012 m. balandžio 17 d., atkreiptinas dėmesys į Seimo statuto 135 straipsnio 7 dalies nuostatas.

Atsižvelgti

Surinkti 29 Seimo narių parašai.

2.

Europos teisės departamentas prie Teisingumo ministerijos

2012-06-21

 

 

 

Išnagrinėję Lietuvos Respublikos Seimo pateiktą derinti Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 14 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą pažymime, kad pastabų ir pasiūlymų dėl projekto atitikties Europos Sąjungos teisei neturime

Atsižvelgti

 

 

3. Piliečių, asociacijų, politinių partijų ir kitų suinteresuotų asmenų pasiūlymai: negauta.

4. Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pasiūlymai: negauta.

5. Subjektų, turinčių įstatymų leidybos iniciatyvos teisę, pasiūlymai:

Eil.

Nr.

Pasiūlymo teikėjas, data

Siūloma keisti

 

Pasiūlymo turinys

 

 

Komiteto nuomonė

Argumentai, pagrindžiantys nuomonę

Str.

Str. d.

P.

1.

Seimo narys

L. Sabutis

 2012-09-10

1

 

 

 „1. Apylinkės teismas susideda iš šio teismo pirmininko, pirmininko pavaduotojo (-ų) ir kitų teisėjų. Teismo pirmininko pavaduotojas gali būti skiriamas teisme, kuriame yra ne mažiau kaip dešimt teisėjų. Apylinkės teisme, kuriame yra daugiau kaip dvidešimt teisėjų, gali būti skiriami du pirmininko pavaduotojai, daugiau kaip penkiasdešimt teisėjų gali būti skiriami trys pirmininko pavaduotojai, daugiau kaip  septyniasdešimt teisėjų gali būti skiriami keturi pirmininko pavaduotojai.“

Svarstyti pagrindiniame komitete.

 

 

6. Komiteto sprendimas ir pasiūlymai:

Pritarti iniciatorių pateiktam įstatymo projektui XIP-4504.

7. Balsavimo rezultatai: pritarta bendru sutarimu.

            8. Komiteto paskirti pranešėjai: Vitas Matuzas, Saulius Bucevičius.

 

Komiteto pirmininkas                                                                                                                                                             Kęstutis Glaveckas